Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. A Gigabyte 990X gaming SLI lap leirása azt irja hogy az M2 foglalat max sebessége Up to 20Gb/s. Az Asus 970 Pro Gaming aura adatlapja viszont nem ír semmit erről. Azért érdekelne mert vettem nem túl olcsón egy NVMe SSD-t mivel az asusba csak ez megy, a Gigaban viszont mindkettő. Az utobbiról mentem át asusra a rendszergyorsaság miatt, hülyeség volt? Ugy látom még a hangchip is ugyanaz bennük, van egyáltalán valami számottevő eltérés a két lap között ha a 990 vs 970 et nem nézzük? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56752) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Asus B85M alaplapot szerelek a régi házamba. A speaker, power sw, power led, hdd led, reset tüskéknél akadtam el. A speaker egyértelmű 4 tüske és a csatlakozó is négyes, a két szélső van bekötve. Alatta 2 sorban 4 és 5 tüskés sor áll rendelkezésre. A négyes sorban pwr_led és pwr_btn feliratok. Gondolom a power btn lesz a power switch. Ebben a sorban az a problémám hogy a ház power_led csatlakozója 3 egység, melynek 2 szélén van bekötés középen üres. A power sw szerencsére 2 egység, gondolom ez megy a power_btn-be, a led-et meg vagy kihagyom, vagy szerzek 2 egységest és átszerelem. Persze soha nem csináltam ilyet és fogalmam sincs hogy kell. Lényeg hogy ha a pw_sw-t a power_btn két tüskéjére dugom ne füstöljön el az alaplap. Ebben kérnék megerősítést tőletek elsősorban.
Jön a következő tüskesor amely 5 db. Az alaplapon itt hdd_led és reset szerepel. Az én csatlakozóim 2 egységesek. Az 5 tüske közül melyik négyre kellene dugni őket? Kísérletezgetés közben okozhatok kárt az alaplapban?

(#56753) dugo_ válasza BogyóBP (#56751) üzenetére


dugo_
veterán

Mindkét lapon PCIe 2.0 x4 a foglalat. Az NVMe-től nem lesz gyorsabb a rendszered, mert nem szekvenciális maximumok szükségesek ahhoz, hanem random IOPS, amiben nincs nagyságrendi eltérés egy SATA interfészen kommunikáló SSD-hez képest.

OldAkita:

Töltsd le a lapod útmutatóját, benne van minden, hogy hogyan kell bekötni. LED-eknél fontos a polaritás, kapcsolóknál tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#56754) OldAkita válasza dugo_ (#56753) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Közben éppen ezt tettem és kezdek képbe jönni. Köszönöm a hasznos infót hogy kapcsolóknál mindegy hogyan dugom rá. Ledeknél meg ha nem ég megfordítom :) Még egy kérdés. A házból jövő vezetékpárok közül az egyik mindig fehér nálam, a másik meg különböző színű. Tekinthetem a fehéret "ground"-nak?

(#56755) dugo_ válasza OldAkita (#56754) üzenetére


dugo_
veterán

A két switchnél, speakernél kinevezheted annak, a ledeknél van egy apró plusz és mínusz jel a vezeték végén lévő apró csatlakozókon. És igen, legrosszabb esetben nem égnek majd, nem tudnak a másik irányból áramot kapni a diódák.

A ground ágakat úgy kösdbe, ahogy kiadja a hely, abból mindig több tüske van az alaplapon.

(#56756) OldAkita válasza dugo_ (#56755) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Kösz

(#56757) OldAkita válasza dugo_ (#56755) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Minden működik, kösz a segítséget. Csak hab a tortán hogy úgy tudtam alaplapcsere után a win 10 beszarik, de azon kívül hogy első induláskor kirakott egy eszközök beállítása vagy valami ilyesmi feliratot és hosszasan szöszölt, gond nélkül beindult. Újraindítás után pedig minden olyan gyorsan töltődött mint előtte.

(#56758) BogyóBP válasza dugo_ (#56753) üzenetére


BogyóBP
addikt

Azért mégis gyorsabb úgy látom mint egy msata SSD :) vagy csak parasztvakitás? Legalábbis mérési szempontból úgy tünt, de aztán fene tudja.

Akkor viszont nem nagyon értem miért van PCI 2.0 X4 ha a NGFF csatlakozo is ellátja ezt a feladatot olyan gyorsan, illetve hogy mért gyártanak pl 40ezerért samsung pcie ssd-t (többek közt amit vettem is) Ha a rendszer úgymond nem használja ki mert ?nem tudja?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56759) dugo_ válasza BogyóBP (#56758) üzenetére


dugo_
veterán

Ha olyan feladatra van használva a gép, ami nagy fájlok mozgatását igényli, ott előjön az sebessége. Ilyen tipikusan a videóvágás, ahol ha a több tíz gigás nyers és kész fájlok is pcie csatolós ssdn vannak, az nagyon fel tudja gyorsítani a folyanatokat.

A rendszernek viszont a gyors elérés a fontos, illetve hogy a több ezer apró fájl között gyorsan tudjon navigálni. Ebben még nem fejődtek annyit az sssk, hogy megérje a pcie ssd erre a felhasználásra.

Nézd meg ezeket a diagramokat:
[link]

(#56760) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

Az alaplap bios-t akartam frissíteni F22a verzióra (Gigabyte H170 D3H) az inteles Update CPU micro code to fix HT flaw issue miatt. Korábban is simán frissítettem gond nélkül a Gigabyte app centeren keresztül. Most viszont nem működik. Nincs semmi gondom a gép működésével, tehát nem létfontosságú a csere.

Esetleg ötlet?
Biosból még nem próbáltam, de ezek után nem merem rá próbálni.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#56761) BogyóBP válasza dugo_ (#56759) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szóval akkor azt akarod mondani hogy olyannyira nem volt értelme beruházni rá, én többé kevésbé csak játszani szoktam a gépen.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56762) gyimger


gyimger
őstag

Szia mindenki, az alaplapon, amit rendeltem (és remélem, megkapok) van egy HDMI bemenet. Ez jó például arra, hogy monitorra küldjek képet (HDMI-DPI) úgy, hogy legyen annak hangja is? Ezt a rendszer látja pl. szoftveres rögzítéshez? Köszi!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#56763) BogyóBP válasza gyimger (#56762) üzenetére


BogyóBP
addikt

Hol van rajta a bemenet? Olyan alaplapot én még nem láttam. Belinkelnéd?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#56764) gyimger válasza BogyóBP (#56763) üzenetére


gyimger
őstag

ASRock lapokon állítólag gyakori. Pl. Z87m.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#56765) r92king


r92king
tag

Üdv, Az UEFI nem lát semilyen Sata eszközt, miután egy haldokló Hdd-t hot plugoltam. Windows kékhalàl és puff nem lát smmit. Mi lehet a baj?Bios flash megoldja? Ezt lehet gariztatni?

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#56766) MrDerekas válasza r92king (#56765) üzenetére


MrDerekas
addikt

Inkább a táp nyírta ki a lapot szvsz. Bios reset vagy flash mindenképp megér egy próbát.

(#56764) gyimger Bemenet?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56767) gyimger válasza MrDerekas (#56766) üzenetére


gyimger
őstag

Igen.

HDMI-In - The Smart Way to Connect Your Devices

Tired of constantly switching devices to connect to your one and only monitor? From now on just connect the monitor to your motherboard, and connect your secondary device (such as a PS3 or Xbox) to the motherboard’s HDMI-In port.

Ez csak a kérdésemre nem ad választ.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#56768) r92king válasza MrDerekas (#56766) üzenetére


r92king
tag

Nem lett jó :O Valami ötlet? Ez garanciavesztés? Elvileg semmi, olyat nem csináltam amit az alaplap nem támogat.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#56769) MrDerekas válasza r92king (#56768) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor gari. (Lehet kiégett a sata vezérlő) De milyen táp volt ez?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56770) r92king válasza MrDerekas (#56769) üzenetére


r92king
tag

GIGABYTE SUPERB 550P. Maga lap működik. Van PCI-os RAID karim, tudtam rá rakni Win-t.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#56771) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Egyik pillanatról a másikra nem lett hang a gépen, viszont HDMI-n keresztül jön. Emmeg mitől? :)

(#56772) sider24


sider24
tag

Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy valamiért nem engedi meg piszkáljam a memóriámat illetve a processzoromat.
Lehet valamit nem kapcsolok be?..

Adott egy MSI B150M Bazooka Plus alaplap, I3 6100 cpu, Avexir 4x4gb ddr4 2400-as memória. Alapjáraton 2133Mhz-n megy a memó és ha már tudja 2400ast akkor minimum annyin szeretném használni.

(#56773) Fred23 válasza sider24 (#56772) üzenetére


Fred23
nagyúr

A memóriavezérlő a processzorban van, és B150-es chipset mellett nincs lehetőséged 2400-on hajtani a RAM-okat, amíg nem raksz a lapba Kaby Lake-es procit! A Skylake memóriavezérlője csak a 2133MHz-t engedi B150 mellett.

Annyit tehetsz, hogy ha a RAM-nak van több XMP profilja, azt aktiválod, ami 2133-on jobb CL-t ad. Ha cserélnéd az i6-6100-at, az is megoldás lehetne. Szerintem 1:1-ben el tudnád cserélni egy G4560-ra valakivel, azzal menne a 2400MHz.

(#56774) sider24 válasza Fred23 (#56773) üzenetére


sider24
tag

Teljesítményben körül belül egyformák? I3 6100 vs G4560

Bár ha lecserélném akkor inkább erősebbre, talán egy i5-ösre. :U

(#56775) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

SATA III csatlakozót érintő kérdésem lenne.

Msi Z170 -es lapom van , amin 2 db sata III csati nem akar felismerni semmit.
Bios-ban semmi sincs tiltva és a cpu foglalat sértetlen.

Gondoltam, hogy gariba visszaküldöm , mert az integrált videó és problémás, villog vele a képernyő.

Vettem gyorsan egy másik, új Z170 lapot. Asrock Extreme4-et.

Itt az integrált videó az már OK, de kettő Sata III itt sem megy. Biosban semmit sem állítottam a vemti vezérlésen kívül.

1, A 6700k-m miatt van az a SATA III probléma talán?

2, Biosban valamit kell esetleg megnéznem?

3, Lehet , hogy két problémás lap van nálam egy időben?

szerk,:

Minden estben egy SSD-vel és egy Sata 3-as HDD vel próbálkoztam. Kábelek ugyan azok. Az egyik csatin OK , a másikon meg semmi.

A rendszer egy M2.Sata SSD-n van ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#56776) Fred23 válasza sider24 (#56774) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az i3-6100 egy picit erősebb, viszont pont a 2133MHz-s RAM miatt játékokban általában nem jobb egy 2400MHz-es RAM-okkal szerelt G4560-nál. Egyébként erről néztem már videókat, szerintem keress rá youtube-on, jó sok van! :)

i5 is jó ötlet, már alakulgat az áruk. Egy i5-7500 már 48-50k apróról, Skylake i5-ök meg még jobb áron futnak, de gondolom, szeretnéd 2400-on járatni a moduljaid, szóval marad a Kaby Lake.

[ Szerkesztve ]

(#56777) Tibcsi763


Tibcsi763
újonc

Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre nem tudom hogy jó helyen járok e. A lényeg az lenne hogy
Van egy HP Compaq 6200 pro sff gépem, 1497 alaplappal, ebben ketyeg egy Pentium G620 2 magos processzor. A hardveraprón találtam egy i3 as 3220-as processzort, meg is vettem, beletettem a G620 helyére.
De sajnos nem működik csak sípol a gép, nem indul el. Az eladó szerint ez egy harmadik generációs processzor, viszont a G620 csak második generációs és szerinte ez okozza a bajt. nem tudom hogy nem e lehetne működésre bírni valahogy. Előre is köszi a segítséget.

(#56778) MrDerekas válasza r92king (#56770) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom mennyire ajánlott táp ez, lehet érdemes lenne bekérdezni a tápos topikba is. Egyébként nem véletlenül kell szerelés előtt áramtalanítani a gépet ;) Küldheted gariba.

(#56771) RPka91 Esélyes a hardveres hiba, ha a rendszerbeállítások nem változtak mielőtt elment a hang. Emmeg attól, hogy megdöglend az alaplapi hangkimenet/chip például.

(#56775) Pepe78 Tanulmányozd át a User Manual-ját a lapodnak. Lehet ha van benne m2, akkor kiesik két sata port. Vannak ilyen lapok, de sokszerűségük miatt ezt fejből nem vágom.

(#56777) Tibcsi763 A régi prociddal bios frissítés és valószínű, hogy menni fog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56779) Tibcsi763 válasza MrDerekas (#56778) üzenetére


Tibcsi763
újonc

Sajnos már a legutolsó BIOS van rajta nincs bios frissítés az Alaplaphoz, legalábbis nem találtam újabbat. Ráadásul Win 10 van a gépen azt pedig nem támogatja a HP erre az számítógépre.

(#56780) MrDerekas válasza Tibcsi763 (#56779) üzenetére


MrDerekas
addikt

Gyors utánaolvasva i3-ból a 2100 és a 2120 működik az utolsó bios-al. Amit vettél sajna nem megy vele. Lehet érdemes lenne moddolt bios-t keresni a lapodhoz. Fix címem nincs, így marad a gugli ;) (Persze kockázat egy bios mod, de gyakran aranyat érhet)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56781) Tibcsi763 válasza MrDerekas (#56780) üzenetére


Tibcsi763
újonc

Köszönöm s segítséget, nem buherálok ,inkább visszaküldöm az I3 3220 processzort. Idővel meg veszek majd egy komolyabb gépet. :)

(#56782) RPka91 válasza MrDerekas (#56778) üzenetére


RPka91
tag

Áucs..

Köszönöm a választ! :R

Még jó, hogy garis. :))

(#56783) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok! hozztáok fordulnék!
Van egy ilyen alaplapom! GIGABYTE GA-H67M-D2-B3 sajna behalt nem tudom mi lett vele!
ehhez hasonló lapot keresnék ! vagy jobbat de 1155 legyen tudtok nekem ajánlani?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#56784) DraXoN válasza RPka91 (#56782) üzenetére


DraXoN
addikt

Tudom alap dolog, de azért gari előtt nézd meg, hogy nem e valahogy letiltódott a hangkimenet eszközkezelőben.
Anno volt nekem is olyan alaplapom amiben meghalt az alaplapi "zajkeltőnek" nevezhető hangkimenet. Így nem lehetetlen azért, hogy valóban meghalt.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56785) MrDerekas válasza kisselandras (#56783) üzenetére


MrDerekas
addikt

Összefoglaló, legelső Link és ott tudnak ajánlani. 1155 kb aranyárban megy, új és használt egyaránt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56786) kisselandras válasza MrDerekas (#56785) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszi!!!

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#56787) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,
Ha megnyomom az indito gombot a PC nem indul rogton ahogy szokott hanem 2 masodperc mulva magatol majd magatol leall es szinten magatol ujraindul es aztan megy tokeletesen persze ezalatt a BIOS beallitasok atirodnak ujra kell alitsam. A tapegyseg nem hibas kiszedtem muterhelessel kiprobaltam minden OK. Attol felek hogy alaplap lessz. Nektek mi a velemenyetek ? AsRock B75M-DGS

[ Szerkesztve ]

(#56788) intelMMX válasza brugo (#56787) üzenetére


intelMMX
senior tag

Kontakthiba keresés esetleg egy bios frissítés.
Mondanám még az elem cserét. Hátha... :DDD
(Egy öreg 945ös Asrockal én olyanokat tapasztaltam, hogy reset gomb hatására nem simán újraindul, hanem kikapcsol majd bekapcsol )

(#56789) MrDerekas válasza brugo (#56787) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elemcsere vagy az elem érintkezőit kicsit feszesebbre kell görbíteni. Ettől még lehet, hogy elöregedett az alaplap, de ez miatt felesleges cserélni egyelőre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56790) DraXoN válasza brugo (#56787) üzenetére


DraXoN
addikt

Mindenképp ajánlom én is az elemcserét.
2 esetet tudok amik nekem már "hardvert" mentettek, és az elem volt az oka:
1. laptop, lemerült az elem benne, és olyan tüneteket produkált mint ha valami komolyabb baja lenne (nem lehetett bekapcsolni, bekapcsoláskor csak 3x újraindult majd kikapcsolva maradt).. elemcserével egyből megjavult (Acer Travelmate 5520G).
2. wifis nyomtató: az már a félig lemerült elem miatt szórakozott.. a wifi egysége nem volt használható, ha a wifi be volt rajta kapcsolva, akkor random kékhalállal(!) kifagyott a nyomtató.. elem cserével megjavult (HP Photosmart 6510).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56792) MrDerekas válasza #41133696 (#56791) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszönjük! :R Szép munka!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56793) #41133696 válasza MrDerekas (#56792) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#56794) Girmin93 válasza jokeph (#56718) üzenetére


Girmin93
tag

köszi a tippet! Rendeltem ugyanilyet vateráról, csak a cpu+hűtő helyett 4Gb 800mhz-es Hynix ramot kértem hozzá. 6 hónap garancia van hozzá :D

(#56795) jokeph válasza Girmin93 (#56794) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs mit!

Mindkét alaplap cserénél megúsztam a rendszer újratelepítést, az egyik tönkrement lap egy Asrock G41 valami volt, a másik meg egy Gigabyte G41 valami.

Csak a hangkártya driverét kellett lecserélnem. a többi stimmelt. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56796) Vitka675


Vitka675
tag

Sziasztok! Remélem a kérdésem még belefér a topikba. MSI B350 Tomahawk Arctic, Windows 10, Ryzen 5 1600X, 16 giga Gskill TridentZ. Mikrofon hangerő terén kérnék segítséget. Előző, Asus M4A77TD alaplapos Windows 7 gépen tökéletesen működött a mikrofon, még most is, de az újba átdugba bazi halk, ordítanom kell bele és még akkor sem hallani. Más fórumokon 4 órát töltöttem el kb, mindent beállítottam, amit ott írtak, mic boost, jelszint, különválasztottam a bemeneteket, próbáltam Realtek Driverrel, nélküle, lehúzott front panel audioval stbstb, sokmindent. A gond állítólag az, hogy a beépített Realtek Audio-s alaplapok és a Win10 nem szeretik egymást. Volt valakinek hasonló jellegű probléméja? Szóval h Win10 feltesz, és bazi halk volt a mic a Realtek HD Audioval? Rengeteg oldalt és fórumot feltúrtam már, de sehogy nem akar jó lenni.

Nagyon köszi előre is! :R

(#56797) draco31


draco31
veterán

Hello!

asrock 970 pro3 r2.0 az alaplap 2x2GB RAM van benne. Win7, Win 10 látja hogy 4 giga, de csak 2 giga használható belőle. BIOS reset is volt már. Aida is látja, hogy 2x2 van. Mi lehet a gond?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#56798) brugo válasza DraXoN (#56790) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm szépen a segitségeteket Én is remélem hogy elemcsere elég lessz, jelenleg nem vagyok othon de ahogy haza kerülök kipróbálom az elemcserét . és majd megírom.

(#56799) DraXoN válasza Vitka675 (#56796) üzenetére


DraXoN
addikt

Nekem nincs bajom a "Realtek HD Audio" holmival, igaz jóval régebbi az alaplapom.
De a mikrofont bemenetét egy mikrofonnal rendszeresen használom.
Driverét innen lehet leszedni [link] .. bár elnézve, az utolsó verzió is régebbi mint az alaplapod maga.. (nem tudom számítana-e)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56800) Vitka675 válasza DraXoN (#56799) üzenetére


Vitka675
tag

Igen, ezt már próbáltam, sajnos nem jött be. Ezt is, és a gyártói honlapon lévő legújabbat is. Szar, mert így semmit nem tudok csinálni, amihez mikrofon kell. Nem egyedi probléma amúgy, sok tízezer találatok fórumtopikok vannak erről a neten, mindenféle megoldássakkal, amik egyeseknek működtek, de nekem egyik sem.

Bárki más, akinek Realtek HD Audio és ilyen problémája volt? Anno csinálta a Win7 is úgy tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.