Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) syIex válasza ló úr (#56900) üzenetére


syIex
veterán

Nem. Próbáltam más táppal is és ugyan az a jelenség! :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56902) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

MSI B150 Night Elf alaplap és Intel G4600 proci.
Ma raktam össze a gépet, de hiába kapcsolom be képet nem ad. Hibajelző led egyik sem ég. :(
Arra gondoltam, hogy a gyári bios még nem tudja kezelni rendesen a G4600-at, de hogyan tudnám updatelni, ha csak ez az egy processzorom van ami illik a lapba?

(#56903) Doky586 válasza Gombinyó (#56902) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs ráírva hogy milyen biossal szállították..?

(#56904) Gombinyó válasza Doky586 (#56903) üzenetére


Gombinyó
őstag

Magára a lapra vagy hová lenne ráírva a verziószám?

(#56905) Viktor77 válasza Gombinyó (#56902) üzenetére


Viktor77
titán

Skylake procival. Vagy visszaviszed a boltba, és megkéred őket hogy frissítsék (eleve is így kellett volna).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56906) Gombinyó válasza Viktor77 (#56905) üzenetére


Gombinyó
őstag

Webshopból rendeltem :)
Nem veszek hetente alaplapot, így ilyen eshetőségre nem is gondoltam.
Akkor az lehet a baj valóban amire gondolok? Megpróbálok szerezni egy régebbi procit frissítés idejére.

[ Szerkesztve ]

(#56907) Viktor77 válasza Gombinyó (#56906) üzenetére


Viktor77
titán

Elsőre igen, de a lap esetleges hibája csak akkor derülhet ki, ha egy kezelt proci van benne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#56908) Doky586 válasza Gombinyó (#56904) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

pl az alaplap kartondobozára külön kis papíron ráragasztva, vagy az alaplapon levő kivehető 8lábú bios-IC tetején levő matricán..

[ Szerkesztve ]

(#56909) quailstorm válasza Gombinyó (#56906) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon tipikus hiba, kb hetente jön egy ilyen kérdés, topic összefoglalóba is külön beleírtam pedig.
BIOS-t meg valóban vagy a 8PIN-es chip tokjára írják, ami elég kicsi és többnyire nem kivehető, mint a régi 16PIN-es nagy chipek. Vagy a nyákon van valahol esetleg a revízióból tudod kikombinálni a weboldalon.

(#56910) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Urak!
Köszönöm szépen a segítséget! Rendeltem is egy olcsó G4400at (Skylake) a frissítés idejére, aztán élek a 14 napos elállási jogommal.

(#56911) csadi0011


csadi0011
őstag

Olyan létezik, hogy egy alaplap nem tud annyira meghajtani egy ventit, mint egy másik?
ga-h81m-ds2vrev1 alaplapom volt, aztán cseréltem ga-b75m-d3hrev_11 -re
A házba rakott venti most olyan, mintha fele olyan sebességgel működne, de ugyan olyan beállítások mellett. Ha manual-ra állítom bios-ban és legnagyobb pwm-et állítom, akkor is nagy különbség van a 2 alaplap között.

A venti egyébként egy 12 centis tápventilátor, így van bekötve:
[link]

(#56912) DraXoN válasza csadi0011 (#56911) üzenetére


DraXoN
addikt

Létezik, van különbség a tápellátás erőssége között... főleg pár újabb alaplapnál emelik ki ha egy vagy több ventilátor port tud nagyobb A leadni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56913) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, az mitöl lehet, hogy újrainduláskor mindig belép a biosba? Ha ott nyomok egy save change exitet akkor ujraindul és ismét a biosban találom magam. Ha itt nyomok egy discard change exitet akkor indul windows. Ha meg leállítom a gépet teljesen és bekapcsolom akkor már nem lép be a biosba, indul rendesen a win szóval csak akkor csinálja ha újraindul. Ez azért is gond, mert sokszor járatom a gépet mikor nem vagyok otthon akkor is és ha egy win update miatt indul újra, vagy bármi ilyesmi miatt akkor nem tudom távolról elérni. (Asrock Z86 lap)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#56914) intelMMX válasza ooooobi (#56913) üzenetére


intelMMX
senior tag

Gondolom bios resetet próbáltál már. Esetleg egy bios update is megpróbálható, esetleg kapcsold be a fast boot opciót. (gondolom gomb nincs leragadva :U )

(#56915) ooooobi


ooooobi
senior tag

Nem próbáltam se resetet, se updatet. Nem akartam, hogy a win ne induljon esetleg egy uj beallitastol.Vagy elég ha megnézem, hogy vannak a sata beállítások és ha esetleg az elállítódik másra akkor azt az egyet visszalövöm?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#56916) KisCobiii


KisCobiii
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus P68Z68v-le lapot, hozzá egy 2500k-s procit 8gb 1333mhz-s rammal és helyre közzel folyamatosan újraindul a gép. Corsair 650vx tápom van ami idáig hibátlanul tette és teszi most is a dolgát, egy vadi új 120gb os Kingstone v400-as ssd-n van a windows (de hdd-n is fagy ugy ugy, kipróbáltam) és egy szint eddig hibátlan HD6970 2gb sapphire vga.

Volt hogy telepítés közben fagyott ki ,van hogy csak random amikor gondol egyett. Memtest86-ot lefutattam, hibát nem talált.

Alaplap hibára gondolok, hogyan tudnám ezt tesztelni, hogy télleg ő a ludas?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"nincs olyan hogy lehetetlen, csak tehetetlen.."

(#56917) csadi0011 válasza DraXoN (#56912) üzenetére


csadi0011
őstag

Ezt feltüntetik valahol?
Vagy annak utána lehet nézni, hogy mi alapján, vagy milyen módszerrel adja ki a PWM jelet egy alaplap?
Manualokban elég kevés info van ezekről.
Volt nálam egy Asrock alaplap, BIOS-ban elég érdekes beállítások voltak, nem tudtam kitapasztalni, hogy hogyan működik, és ez elég nagy gondot okozott, mert nem tudtam dinamikus hőszabályozást állítani.

Kipróbáltam egy fordulatszámmérős ventivel elérni hasonló körülményeket. A h81m alaplapot már eladtam, egy ga-h61ma-d3vrev_2 lappal mértem össze az enyémet.

AIDA64: Számítógép - Érzékelő:

ga-b75m-d3hrev_11:
- alaplap: 33°C
- pch: 60°C
- venti: ~1450 RPM

ga-h61ma-d3vrev_2:
- alaplap: 33°C
- pch: 55°C
- venti: ~1900 RPM

Az a gond, hogy ehhez a b75 alaplaphoz még Utility szoftver sincs, amivel fan control módokat lehetne állítani. H81-nél volt.
Ilyen dolgokra van esély gyári szoftver nélkül, vagy ahhoz már BIOS-t kéne modolni?

(#56918) DraXoN válasza csadi0011 (#56917) üzenetére


DraXoN
addikt

Sajnos általánosan nem tudom megmondani.. a múltkor néztem épp egy alaplapot (nem tudom már melyiket), valami színes ledes "rettenetet".. hogy mit is támogat azért a sok-sok pénzért... és ott olvashattam, hogy a ventilátorportok "akár" 2A áramerősséget is tudnak huzamosabb ideig és "vissza áram" védelemmel is elvannak látva (aztán lehet, hogy ez közel általános, csak marketing szempontból kiemelték; azért a 2A nem olyan sok)...
De anno én is tapasztaltam olyat ami írsz, hogy egyik alaplapról egy másikra költözéskor az azonos CPU hűtő 200rpm el lassabb volt az új deszkán ( valahol AM2, AM2+ környékén volt ez, 2200 helyett 2000es fordulat).

Bár nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mivel úgy is silent módba volt állítva a dolog így max bekapcsoláskor pörgött maximumon.

Ha az alaplap gyártó nem biztosít módot az állításra (akár windows alatti szoftverrel) akkor kicsi az esély, hogy lehessen állítani.. bár akkor is valószínű, ha amit tapasztalsz nem valami üzemmód miatt lassabb akkor se tudnád gyorsabbra állítani a sebességet..

vagy 10 évvel ezelőtt használtam egy SpeedFan nevű programot.. sajnos a modern alaplapokkal nem nagyok kompatibilis, bár egy megnézést megérhet. Azt nézem még "fejlesztgeti" a készítő, de mivel nem kap semmi gyári támogatást, így igen kevés modell kerül be.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56919) varmi2 válasza csadi0011 (#56917) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy idézet a milyen ventit vegyek topik összeflalójából:
Attól,hogy 4 pin-s aljzat van,még nem biztos hogy pwm-s!!!
dqdb fórumtárs tollából:
Négy pines csatlakozó és kizárólag PWM-es szabályozásra képes
1. GND
2. +12V
3. sense/speed/fan in
4. PWM/speed control
Négy pines csatlakozó és kizárólag feszültségalapú szabályozásra képes
1. GND
2. speed control/voltage control/fan power
3. sense/speed/fan in
4. NC/+5V/VCC/GND
Négy pines csatlakozó és hibrid (PWM vagy feszültségalapú) szabályozásra képes
1. GND
2. speed control/voltage control/fan power
3. sense/speed/fan in
4. PWM/speed control
GND
FAN_VOLTAGE
CHA_FAN_SPEED(vagy CPU_FAN SPEED)
Ez feszültség alapú vezérlést tesz lehetővé, 3 pines ventilátort érdemes használni. Ha a csatlakozó oldalról nyitott, akkor PWM-es ventilátort is tudsz csatlakoztatni (a negyedik lába a levegőben lóg), ekkor azt feszültség alapon tudja szabályozni.
Ezt az infót mindig leírják a manuálban.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56920) varmi2


varmi2
nagyúr

félre ment....

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56921) csadi0011 válasza DraXoN (#56918) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem tűnik kevésnek az a 2A, ha ventikről van szó. Nem valami vízhűtés alkatrész tápolására alkalmas csatlakozó volt?

SpeedFan-t nem régóta ismerem, nekem minden gépemen eddig csak a GPU fan-t tudta szabályozni, sajnos ennél sem működik más. De majd kipróbálom egy régebbi gépben, kíváncsi lettem.

Köszi a segítséget!

#56919 varmi2: Ó, kár, hogy nem jöttem előbb. Sajnos sikerült magamtól rájönnöm. Úgy rémlett, hogy összerakásnál mindent megnéztem a manual-ban, de úgy néz ki elfelejtettem megnézni a venti tüskekiosztást, aztán annyit próbálkoztam vele, hogy muszáj volt. Egy molex tápcsatiról adtam neki tápot, aztán azt hittem, hogy pwm-et adok neki a 4-es tüskéről. Persze nem működött, utána jött a próbálkozás, méricskélés, aztán csak megnéztem a manual-t. :DDD
Köszi, hogy bemásoltad! Nem tudtam, hogy a 2. tüskén nem lehet pwm.

[ Szerkesztve ]

(#56922) WestCoast92 válasza KisCobiii (#56916) üzenetére


WestCoast92
tag

Szia!
Hát érdekes probléma, nem tudom mi lehet, esetleg egy bios update, illetve minden beállítás alapra, meg lehetne próbálni, de az igazi az lenne, ha át tudnád pakolni a cuccokat és másik alaplapra. A hűtések, hőfokok jók? Persze a biztonság kedvéért a vga nélkül is ki lehetne próbálni a rendszert. Amúgy nekem egy majdnem ilyen lapom van P8Z68V-Lx-em van :D

(#56923) kisselandras válasza Lacccca87 (#56897) üzenetére


kisselandras
senior tag

Elnézést Késői válaszért!
Próbáltam de ugyan az a baj :O

WestCoast92
Sajna nincs Hdmi csatlakozás a monitoron ! :U

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#56924) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Gigabyte h170-hd3 ddr3 alaplapot. Összeraktam a gépet, a hiba pedig a következő:
- Nem tudom alvó módba tenni, mert nem kapcsol le, de nem is használható a gép
- Nem tudom kikapcsolni, mert nem áll le
- Nem tudom újraindítani, mert nem áll le, így nem kapcsol vissza

Mi lehet a gond?
Bios a legfrissebb verzióval érkezett.

(#56925) Lacccca87 válasza kisselandras (#56923) üzenetére


Lacccca87
őstag

Alaplapon van olyan kimenet amire rá tudod dugni a monitort? ( meg persze a CPU-ba is van iGP)
Érdemes lenne kipróbálni mert itt olyan mintha valamiért elállítótak volna a frissítési frekvenciák.

Esetleg még azt meg lehet próbálni ( mondjuk ezt nem írtad) hogy csökkentett módban nem csak a VGA driver gyalulod le hanem a monitort mint eszközt is eltávolítod vagy legalábbis a meghajtóprogramját.

Másik kábel lehetne még vagy VGA hiba is okozhatja, mondjuk utóbbi esetben nem feltétlen indulna-e a win.

üdv.

(#56926) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Adott egy H110M-HDV R3.0 lap, benne egy G3930-as proci egy egy hypex fury 4 gigás modul.
Windows 7 telepítést próbáltam elkezdeni USB-ről, de miután a régiós beállítások megtörténnek, felad egy ablakot, hogy nem talál valami drivert, és kéri a lemezét azzal, hogy erre az időre a win telepítőt eltávolíthatom.
Bootsorendnél két sorban ismeri fel a pendrivot, egyik sima usb, másik meg UEFI, de mindkettő ugyan ott akad el.
Próbáltam a fekete usb aljzatokban és a kékben is, de minden módon ugyan oda jutok.
A pendrivon egy régóta használt win7 verzió van, csak már meguntam a lemezezést.

Létezhet, hogy az alaplap már nem támogatja a win7-et? :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#56927) WestCoast92 válasza vaakuum (#56926) üzenetére


WestCoast92
tag

Szia!
Ha tudsz amgoéul akkor ez segíthet: klikk

(#56928) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus M5A97Pro alaplap amibe van egy Athlon X2 250 proci. Bekapcsolás kor cpu led kigyullad majd elalszik, felvillan egy fél másodpercre a ram LED az kialszik és utánna folyamatosan ég a cpu led :F
BIOS reset volt, és vettem egy 4-8pin átalakítót is hátha,de nem segített idáig semmi...
Ha esetleg van valakinek tanácsa szívesen fogadom ha azt mondjátok menthetetlen felfúrom a falra :D

Samsung Galaxy S10+

(#56929) vaakuum válasza WestCoast92 (#56927) üzenetére


vaakuum
addikt

másik gépen formáztuk az ssd-t, és rákerült az usb install driver... azt mutattuk meg a telepítőnek és utána már működöt...de csak 32 bitesben volt hajlandó erre, a 64 bitest nem ette meg telepítés közben.,

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#56930) WestCoast92 válasza vaakuum (#56929) üzenetére


WestCoast92
tag

milenne ha a másik gépen rátennétek a win7-et aztán beletennétek ebbe. A win7nek már nem okoz gondot, ha másik alaplapon települ.

(#56931) csadi0011 válasza WestCoast92 (#56930) üzenetére


csadi0011
őstag

Szerintem nem minden esetben működik. Próbálkozástól persze gond nem lehet.

(#56932) WestCoast92 válasza csadi0011 (#56931) üzenetére


WestCoast92
tag

Hát lehet. Nekem annó működött. De persze a legegyszerűbb az lenne, ha lemezről menne a telepítés és akkor nem lenne gond, persze az usb akkor se menne, tehát a drivereket is lemezről kéne telepíteni.

(#56933) csadi0011 válasza WestCoast92 (#56932) üzenetére


csadi0011
őstag

Többször láttam már olyat, hogy nem működött, meg olyat is, hogy működött. Nekem is működött nemrég.
Amúgy nem muszáj a drivereket lemezre írni. Winyón is lehet, vagy az ssd-n külön partíción, amit aztán el lehet távolítani.

(#56934) vaakuum válasza WestCoast92 (#56930) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm az ötleteket, de gyakorlatilag amikor az előző hszt- írtam, akkor már fent volt a 7. Ap probléma abból adódótt, hogy a géphez nem volt optikai meghajtó, ellenben volt kettő darab usb 3.1-es telepítős stickem :U
De azóta meg win10 lett belőle, mert a frissítéseknél panaszkodott, hogy a proci újabb és a win7 már nem támogatja. Ráhagytam, lett belőle 10-es, szülőknek netezni bőven jó lesz. :K

Egyébként feltételezem, hogy működne, van olyan laptop idehaza, ami egy teljesen más típusú laptop klónozott oprendszerével működik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#56935) lancellott


lancellott
tag

Hello..
Nem rágtam, át az egész fórumot nyilván, de sajnos nem találtam hasonló topicot, így előre is elnézést, ha rossz fórumba nyitottam be.
Mint tudjuk minden gép a leglassabb alkatrészélnek a sebességével megy.

Röviden adott egy konfig, és érdekelne, hogy melyik a szűk keresztmetszet rajta, tehát ha egyszer tán majd fejleszteni akarnék rajta, akkor mit kell benne kicserélni, vagy hozzátenni stb.
A gép elég erős, nem rajkodásból érdeklődöm, hanem komolyan érdekelne, mert sajnos nem vágom ezeket az fsb-szorzó meg mittomén mi tartozik hozzá.
Tehát a konfig:
alaplap - X99A XPOWER AC
memória - Team Group Elite Plus Series 2400 Cl16 - 16GB
CPU - Intel® Core™ i7-6800K
M2SSD - SM951 - 2150Mb/s - 1550MB/s
Táp - Be quiet! STRAIGHT POWER 10 CM 800W
VGA - Gigabyte - GTX 1070 x1

Köszönöm előre is.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#56936) WestCoast92 válasza lancellott (#56935) üzenetére


WestCoast92
tag

Hát nehéz megmondani, mert nagyon bivaly, de a vga lehetne egy 1080Ti, simán kihajtaná, szóval én azt mondom az a szűk keresztmetszet, de majd jönnek okosabbak hátha mást mondanak. :))

(#56937) Doky586 válasza WestCoast92 (#56936) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem inkább 2db GTX 1080Ti SLI-vel.. Ha lúd, legyen kövér.. :)

[ Szerkesztve ]

(#56938) WestCoast92 válasza Doky586 (#56937) üzenetére


WestCoast92
tag

Persze, kinek mi, de én nagyon nem vagyok SLI párti. Van olyan játék ami nem is támogatja és amúgy se ad sokkal több pluszt. Inkább akkor várja meg az új szériát és vegyen GTX 2080 :D De persze ezt neki kell eldönteni, én sose raknék 2 vga-t a gépembe.

(#56939) lancellott válasza WestCoast92 (#56938) üzenetére


lancellott
tag

sli--- az új rendszerrel kb 75% plusszra saccolnám... szal az alaptalan amit állítasz. Nekem volt SLi-m. Értékelhetően erősebb a gép.. persze a fogyasztás melegedés terhére.

..de visszatérve az eredeti kérdésemre.. a cpu dolgozik, az ssd dolgozik, a memóriák dolgoznak.. és a végtermék megy ki a VGA-ra. Nem hinném, hogy a VGA lenne a szűk keresztmetszet.. vagy én nem értem magam. :D

UltraHD-ban játszom, és elég nagy fps-eim vannak így is megagigafull grafon....

Ha értenék hozzá azt mondanám, hogy több fps is kiférne, ha mittomén nagyobb procit tennék a gépbe.. Szerintem..

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#56940) DraXoN válasza lancellott (#56935) üzenetére


DraXoN
addikt

Egy jobb időzítésű memóriával hozhatsz (egyes esetekben) pár % plusz teljesítményt..

meglehet próbálni ezt akár "tuningal" is elérni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56941) Reblina


Reblina
csendes tag

Sziasztok!

Van egy gyári HP gépünk,egy HP 2AF7 alaplappal.
Gyárilag egy HP GTX 745 videokártya van benne amit ki szeretnék cserélni.
Beletettem egy Sapphire HD 6670-et és nem ad képet vele.
Ez a HD 6670 tökéletesen megy egy másik i5-ös és egy AMD-s gépben is.
Létezik olyan hogy ez az alaplap nem tudja kezelni ezt a kártyát?
A GTX 745-el rendesen működik.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#56942) varmi2 válasza Reblina (#56941) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet csak egy bios reset kell, azután mikor beteszed az amd karit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56943) DraXoN válasza Reblina (#56941) üzenetére


DraXoN
addikt

A gép beindul de nincs kép?

vagy el se kezdi betölteni a rendszert? (ezt esetleg megtippelni lehet a merevlemezműveletből és egyéb "hangeffektekből")

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56944) Reblina válasza varmi2 (#56942) üzenetére


Reblina
csendes tag

Tehát beteszem a kártyát és utána bios reset?

(#56945) Reblina válasza DraXoN (#56943) üzenetére


Reblina
csendes tag

Igen a gép rendesen indul,csak nincs kép.

(#56946) varmi2 válasza Reblina (#56944) üzenetére


varmi2
nagyúr

igen

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56947) Thomas43


Thomas43
tag

Sziasztok
A kérdésemre már az összefoglalóba választ kaptam de biztosra szeretnék menni
szóval,nem rég vettem egy Gigabyte GA-H170-HD3 DDR3 alaplapot,mellé egy i3 7100-at és azzal szembesültem,hogy a lap nem indul,utána olvastam és a jelek szerint egy régi F1-es bios lehet rajta,de a 7. generációs procihoz meg F20 kell,szóval ha most veszek egy 6. generációs kis celeront akkor azzal el kell hogy induljon a lap?,és akkor tudom frissíteni a BIOS-t is?

egyébként a konfig ez lenne:
Alaplap:Gigabyte GA-H170-HD3 DDR3
Proci:Intel Core i3 7100
Ram:Crucial Ballistix Sport DDR3 8GB 1600MHz (2x4GB)

-Thomas43

(#56948) WestCoast92


WestCoast92
tag

Nagyon érdekes probléma. Nekem olyanom volt hasonló, hogy az új videókártya eléggé passzos volt a foglalatba, és azt hittem jól betettem, pedig nem volt jól a helyén, én esetleg ilyenre tudok gondolni. A pci-e egy univerzális foglalat és az alaplapnak támogatnia kéne mindenféle videókártyát, szóval elvileg nem lehet ilyesféle gond.

(#56949) WestCoast92 válasza Thomas43 (#56947) üzenetére


WestCoast92
tag

hát nem járnál egyszerűbben, ha csak visszavinnéd a boltba és megkérnéd őket, hogy frissítsenek neked egy biost? [link] Hát ahogy nézem a Celeron G4400 az alapból támogatott proci.

[ Szerkesztve ]

(#56950) Thomas43 válasza WestCoast92 (#56949) üzenetére


Thomas43
tag

Egyszerűbb lenne ezt természetes,de ha vár vennék egy G4400-at akkor lenne itthon ilyen esetekre és nem kéne várnom napokat míg a bolt megcsinálja és visszaküldi

-Thomas43

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.