Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) TheProb válasza TheProb (#56700) üzenetére


TheProb
veterán

Btw: hogy teszteli majd le az AQUA, hogy valóban hibás-e a deszka? Vagy csak összerakjál és ha 1-2 indulásnál nem lesz semmi jelenség, akkor rávágják, hogy hülye vagyok és kifizettetik velem még a futárt is?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56702) DFB válasza TheProb (#56701) üzenetére


DFB
tag

Szia!

Én mostanában jártam az Aquaba, de az én cuccom nem új, de még épp garis.
Dohány utcai szervíz nagyon.nagyon lassú.(min 5-7 munkanap, nekem két hét lett), de nem lett jó

Ezután az alaplapot bevittem a boltba ahol vettem .Hétfőn már írtak.Szerdán visszakaptam a boltba.
Korrektül volt videoval ledokumentálva.Végülis nem az a rossz.Hogy mi azt még nem tudják-szerintem proci.
Alkatrészvizsgálat, ha nem hibás 3e Ft..Komplett gép 6e, de ez csak a Dohány utcában veszik át sajnos.
Ha hibás visszaküldik a gyártónak, onnan mire megkapod az még egy három hét.
Gyakorlatilag egy hónapja lesz lassan, hogy ott van.
Kicsit hosszú idő.
Siess!

[ Szerkesztve ]

(#56703) TheProb válasza DFB (#56702) üzenetére


TheProb
veterán

Hát kíváncsi leszek... Elvileg hnap jön érte a futár, bár tényleg nem tudom, hogy hogyan akarják megállapítani, hogy tényleg hibás-e. Ma pl nálam is teljesen hibamentes volt (lekopogom). Amúgy lévén, hogy az ASUS mondta, hogy küldjem be, így remélem akkor se akarják rám húzni a 3ezres bevizsgálás díjat, ha netán kitalálják, hogy nincs baja...

Közben néztem ma és érdekes módon kb az ország összes boltjából eltűnt az alaplap, így nemtom hogyan fogják cserélni. Remélem majd még választhatok másik modellt is, hogy még lassabb legyen a dolog...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56704) DFB válasza TheProb (#56703) üzenetére


DFB
tag

Az Asustol jön a futár, vagy az Aquahoz viszik?
A központi szervizben gyorsan megnézik.
Nekem elindítottak rajta egy OS-t többször.És ment is.

Ha jól láttam elég ritka példányt választottál alaplapnak.
Azt hiszem azon nincs diagnosztikai led, hogy tudnád hol akad el.
Nem tudom melyik lenne a jó.Nálam MSI Carbon volt az első helyen.
Biztosan lesz megint.Mintha azt olvastam volna valahol, hogy két héten belülre igérték valakinek.Kérdés ténylegesen mikor.
Nekem is indulás bajai voltak, de mivel az alaplapra rámondták az ament, hogy jó a procira korlátozódik., Jelenleg a CPU led világít pirosan.

Én is nézegettem, de X370- ket ha úgy adódik, hogy cserélnem kell.
Memóriaproblémákon nem tudtam még tullendülni.
Neked jó a Corsair?Azt vettem volna 3000-t ha csere lenne, az persze, nincs a listában és lehet csak két modullal menne.Az nem zavarna ha alacsonyabb frekin, de a 2400-as drágább is azt hiszem.
Memóriával nem lehet baj?

Ha meg tudod tenni tényleg gyorsabb megoldás ha elállsz tőle.-ahogy írják a többiek.
Visszakapod a pénzt és kiötlöd milyen lesz helyette.(Azt hiszem csak utalással fizetik vissza)

[ Szerkesztve ]

(#56705) dugo_ válasza TheProb (#56703) üzenetére


dugo_
veterán

Mindenféle indoklás nélkül állj el a vásárlástól és kész.14 napon belül vagy, feleslegesen szopatod magad a garanciás körrel.

(#56706) TheProb válasza DFB (#56704) üzenetére


TheProb
veterán

Aqua küldi, azt mondta akivel leveleztem, hogy ahogy megkapják, aznap már meg is nézik és szólnak, hogy mivan.
Vannak rajta led-ek, viszont a kézikönyvben semmi említés nincs róluk, hogy mi mit jelentene...
Amúgy nálam már win alatt produkálta a "dolgokat". bár volt, hogy uefi-ben sem érzékelte a patkányt.

(#56705) dugø:Én is gondoltam rá, hogy lehet gyorsabb lenne, csak anno nekem azt írták, hogy ilyenkor 1 hó mire visszautalják a pénzt... Plusz ugye már el lett indítva a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56707) DFB válasza TheProb (#56706) üzenetére


DFB
tag

Az nekem sincs leírva mit jelent,de ha pirosan világít az biztos rossz, de hogy mi azt nem tudni.
Lehet tud zölden is.
Amíg jó olt nem néztem.
Arra jó hogy hol kell keresgélni.
Akkor hamar kiderül.ha nekiugranak.

(#56708) Joccc28


Joccc28
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus P5G41T-M SI alaplap Q6600-as procival és 4x2gb Kingston 1333 Mhz-es kétoldalas memóriával.A gép nem indul el 8gb vagy 6gb ram-mal csak 4gb-tal!Azt a 2x2gb-ot a 4 memória foglalatban bárhogyan is variálhatod simán megy vele a gép,de ha berakok mellé egy másikat vagy mind a 4x2gb bent van akkor nem indul!Legutolsó frissített bios van fent,amit ehhez a laphoz utoljára kiadtak.Próbáltam állítgatni a memóriák időzítését,de az sem segített.Kipróbáltam vagy 4 féle gyártó memóriáit is,az sem jött be.Elem ki - elem vissza úgysem jó!

Várom az ötleteket! :W :))

(#56709) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Került hozzám egy ilyen lap, benne egy ilyen procival. Elindul, proci melegszik, de képet nem ad. Az alaplaphoz 6. genes procik támogatását írják, ez az i5 7500 ugye 7. genes, emiatt nem indulhat a dolog? A csavar ott jön, hogy a CPU upgrade oldal meg ezt írja. Itt támogatottként szerepel a 7500-as, csak persze az a helyzet állt elő, hogy nem tudom frissíteni a BIOS-t, mert nincs alkalmas procim hozzá...

Mi a véleményetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#56710) MrDerekas válasza Joccc28 (#56708) üzenetére


MrDerekas
addikt

Most nincs időm, de úgy sejtem, hogy ennyire képes a lap. Majd kijavítanak, ha tévednék.

(#56709) csabyka666 Vélemény: Helyesen látod.
Összefoglalóból:
"Kaby Lake processzorvásárlóként feltétlenül tudnod kell!!!

Amennyiben Skylake-hez való H/B/Z 1xx (Intel 100 szériás) alaplapot vásároltál, vagy tervezel vásárolni Kaby Lake CPU-hoz, érdemes tudni, hogy az alaplap Kaby Lake mikrokódot nem tartalmazó BIOS-szal nem fog elindulni. Nem tudsz Kaby Lake CPU-val Kaby Lake-et támogató verzióra frissíteni. Szükség lehet vagy egy kölcsön Skylake processzorra, vagy egy olcsó Skylake Celeronra a frissítéshez."

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56711) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok rendeltem egy ilyen alaplapot
gigabyte socket 1151 ga-z170-hd3p, azt szeretném kérdezni hogy jó e bele ez a ram?!

Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666MHz CMK8GX4M1A2666C16R

Support listben nem jelzi.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#56712) csabyka666 válasza MrDerekas (#56710) üzenetére


csabyka666
addikt

Szuper! Még szerencse, hogy a PCX-től lett vásárolva az egész kóceráj, így egyben. Az illető felhívta őket, hogy mi a szitu, azt mondták, küldjük vissza a lapot, és 2000 forintért megcsinálják. Ha létezik a világon lehúzás, hát ez az. Nem elég, hogy az ő hülyeségük miatt nem megy a konfig, még pénzt is kérnek egy BIOS frissítésért.

Köszi a segítséget, visszaküldjük nekik a lapot, meg a procit is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#56713) dugo_ válasza csabyka666 (#56712) üzenetére


dugo_
veterán

Miért lenne az ő hülyeségük? Ha nem tudod mit rendelgetsz találomra, az csak a te hibád.

A kapcsolódó szolgáltatásoknak pedig ára van.

(#56714) Girmin93


Girmin93
tag

Hp dc 7100 sff támogatja az intel core 2 duo E8500 processzort? Ha nem, akkor melyik a legolcsóbb használt alaplap amelyikbe ezt a processzort bele tudnám rakni?

(#56715) csabyka666 válasza dugo_ (#56713) üzenetére


csabyka666
addikt

Egy, hogy nem én rendeltem. Kettő, hogy ez egy csomagban volt az illető elmondása szerint, nem ő válogatta össze a komponenseket. Hadd ne kelljen mindenkinek informatikusnak lennie...
Ezek után az a minimum, hogy sűrű elnézések közepette ingyen megoldják a problémát.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#56716) quailstorm válasza Girmin93 (#56714) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pentium 4 650 és Pentium 4 660 a max a HP-ba, még Pentium D és Pentium Dual core sem megy vele...

G31-es lap kb a minimum amivel érdemes foglalkozni. 945 vagy 946 esetleg, de olyat nem vennék.
G31 + L5408 CPU.

[ Szerkesztve ]

(#56717) MrDerekas válasza csabyka666 (#56712) üzenetére


MrDerekas
addikt

A bios frissítés díjköteles náluk. (Érthető, mert idő és ember is kell hozzá, plusz az eszközök) A kompatibilitásért, pedig a vevő vállalja a felelősséget. Valamint "csomagot" nem forgalmaz a pécéiksz tudtommal. Nem kell informatikusnak lenni kötelezően senkinek, - inkább az ellenkezője igaz, hogy egy ideje túl sok az önjelölt informatikus - csak vásárlás előtt kell tájékozódni, vagy hozzáértővel (nem informatikussal, csak tapasztalttal) átbeszélni a dolgot. Kár hőzöngeni, mert ez bizony user error ;) Mivel nem egyedi ez a tájékozatlanság B,H,Z 1xx - B,H,Z 2xx/3xx kapcsán, az összefoglalóban is ezért kapott ez a téma egy bejegyzést. A cimbid meg a következő rendelésnél kérdezzen be, akár ide is ;) Senki se akar rosszat itt senkinek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56718) jokeph válasza Girmin93 (#56714) üzenetére


jokeph
nagyúr

Még a G41-es chipsettel szerelt lapok se rosszak. (xeonok többségét is megeszik).

Nekem MSI G41 P25-öm van, ez DDR3-as ramot kezel (2*2GB max.)

Ismerősnek raktam össze gépet (viharkáros lett az alaplapja mindkét gépben, olcsó megoldás kellett), FoxConn G41M , ez DDR2-es ramot támogat, 4 slot van rajta a memóriának. - vaterán szereztem be. 6000 FT volt, celeron proci volt benne + normális csavaros hűtő).

Mindkét alaplap mATX formátumú.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56719) cspbence


cspbence
újonc

Sziasztok!

Van egy 2 éves számítógépem:
Intel Core i5-4440 3,1ghz
-EVGA Geforce gtx 750ti FTW edition
-Hyperx fury 8gb ram
-ASUS B85Malaplap
-1tb WD HDD
-240gb Hyperx fury SSD

Pontosan egy éve, teljesen random beszart, elvittem egy kis szervizbe ahol azt mondták az alaplap lesz a hibás, ezért visszavittem az aquaba. Egy hét múlva fölhívtak, hogy semmi baja nincs gyári resetelték, és működik, ezért kifizettették velem a díjat, amiért nem volt baja...
Hazavittem működött minden jól.. fél évre rá elkezdte csinálni azt, hogy bekapcsolom fölpörögnek a ventik meg minden, majd kikapcsol és ezt csinálja a végtelenségig amíg ki nem kapcsolom a tápot. Rájöttem ha a 8giga ramból csak 4-t rakok bele (2x4 van) akkor elindul. Slottol függetlenül és ramtól függetlenül csak 4 gigával indul el.

Szerintetek mi lehet a megoldás? Gondolom, hogy az alaplap a hibás, de akkor miért mondta az aqua, hogy működik?

Köszi előre a válaszokat :)) :))

(#56720) varmi2 válasza cspbence (#56719) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem biztos, hogy hibás a lap. Vedd ki a cpu-t, és nézd meg alatta a lábakat, nincsen-e elhajolva pár db.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56721) cspbence válasza varmi2 (#56720) üzenetére


cspbence
újonc

Ha esetleg el van akkor kuka vagy az még javítható?

(#56722) varmi2 válasza cspbence (#56721) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vissza kell hajlítani egy csipessel, vagy tűvel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#56723) dugo_ válasza cspbence (#56721) üzenetére


dugo_
veterán

Óvatos visszahajlítás, foglalatcsere, lapcsere a sorrend. Táp milyen? Más ram modulokból se kezel többet?
Modulonként ráküldhetnél pár kör memtest86-ot, hogy ellenőrizd azokat.

Az Aquának meg nem érdeke, hogy a te garanciáztatásoddal szívjon, azért dobja vissza akkor is, ha rossz a lap. Mindegyik bolt ezt csinálja. El kell rontani annyira, hogy véletlenül se működjön náluk. ;]

(#56724) cspbence válasza dugo_ (#56723) üzenetére


cspbence
újonc

A táp cooler master elite power talan vagy 500 vagy 600 as. Fejlemeny: megneztem a tuskeket a proci alatt, nem voltak elhajolva viszont szerintem volt benne valami por, megfujkodtam, visszaratam visszapasztáztam, elindítom kettő rammal erre elindult... viszont nincs kép sem alaplapról sem videókártyáról. Megvagyok átkozva.. :D

(#56725) sani88


sani88
csendes tag

Sziasztok.
Most raktam össze egy gépet.
I5 2500 használtan vettem
8gb ram
Sapphire p67 pure black hydra ujat vettem megvolt maradva az üzletbe
1 tb hdd kivolt próbáva
gtx 560 ti vga
Most telepittetem 4 szer ujra a win10 64 bit windowst de amikor a vdeókártyat telepitem fel akkor kifagya a gép és ha update frissit az után nem kapcsol be a gép van ugy hogy csak javitas indul. Mi lehet a probléma?
Vga és a ram ki volt próbálva az alaplappal lehet valami.Köszönöm a válaszokat.

(#56726) MrDerekas válasza sani88 (#56725) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én a vga-ra gyanakszom. A hiba erre utal. Esetleg megpróbálkozhatsz egy régebbi drivert feltenni hozzá, illetve a lapod bios-át frissíteni a legutolsóra. A tápod milyen? Minden tápcsati a helyén? Másik slotban próbáltad a vga-t, ramot?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56727) sani88 válasza MrDerekas (#56726) üzenetére


sani88
csendes tag

A vga tuti jó, ramokat próbáltam de a tapcsati a proci mellet csak pines 12v voltos van tehat nem ér végig de nekem masik gépemnél se ért végig. Ezlehet a probléma mert az alaplap 8 pines.

[ Szerkesztve ]

(#56728) MrDerekas válasza sani88 (#56727) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem ez a probléma. 4 pinnel is ok a dolog. Tápodról lehet tudni valamit? A vga-t driverrel már lehet nem tudja kiszolgálni és ezért kékhalál/fagyás. De csak találgatok.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56729) sani88 válasza MrDerekas (#56728) üzenetére


sani88
csendes tag

A táp chiftech 500w, nem tudom mi lehet a driverrel. Én is töltöttem le drivert és igy se megy, de próbáltam mas vgat is.

[ Szerkesztve ]

(#56730) MrDerekas válasza sani88 (#56729) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egyértelműen vga hiba. Amit még próbálhatsz: Másik slotba rakod a vga-t. A processzort ellenőrzöd nem-e görbült/koszolódott/törött láb alatta. Alaposan kitakarítod a vga slotot és ellenőrzöd a belső érintkezők épségét egy erős fényű zseblámpa mellett.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56731) DraXoN


DraXoN
addikt

Sziasztok,

Megéri DDR3mas LGA-1151 foglalatos alaplapot venni?
pl.: ez lenne a kiszemelt: [link]
Az ok, hogy van 16GB-nyi kingston DDR3 ramom (2x8GB), az alaplap lapján meg konkrétan szerepel a típus mint támogatott modell.

Az alternatíva, hogy vegyek-e jobb alaplapot a mostani "hurka" Gigabyte GA-970A-DS3 (rev. 1.0) helyett, Mondjuk ezek közül valamelyiket: [link].

A "hurka" lappal a bajom, van jelenleg egy FX6200as cpu-m. Benne a gyárilag 1600Mhz memória. Ebben a mostani alaplapban sose tudtam soha 1333Mhz felé vinni a modult, semmilyen procival (volt előtte 4magos phenom, avval se ment). Beindul meg minden nagyobb órajelen, akár 2100Mhz-en is, de már egy 1400Mhz körüli érték is kiszámíthatatlanul instabil, még ha 1.65Vot adok a memóriának és vezérlőnek is többet, akkor is... arra jutottam, hogy egyszerűen az alaplap gagyi hozzá.
A procival se jutok 4.3Ghz felé, bebootol akár 4.7Ghzen is, de instabil (plusz feszültség nem segít), de a 4.3Ghz akkor is stabil ha 1.35Von hajtom (1.4Ghz) helyett... tehát volna még a CPUban tuning tartalék, de az alaplap pár fázisa ami van, valószínű nem bír többet..

Megérné "fejleszteni"? 1151be raknék valami (i3 .. vagy i5 cpu-t ... talán).
A DDR3mas LGA-1151 mennyire "problémás" mint összeállítás?

Vagy hagyjam a francba és várjak év végéig és lépjek egy komplett ryzen 3 vagy ryzen 5-ös áttálást alaplap/memória cserével akkor?

Ha van kedve valakinek, akkor segítsen ki a döntéssel :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56732) sani88 válasza DraXoN (#56731) üzenetére


sani88
csendes tag

Köszönöm szépen

(#56733) Fred23 válasza DraXoN (#56731) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#56734) DraXoN válasza Fred23 (#56733) üzenetére


DraXoN
addikt

Hát.. ez szép... :) 1.5V a DDR3mas ramom. Nem értem ezeket az alaplapgyarłókat. Ezek szerint kicsit "nem törődömök".. Akkor nagyon úgy néz ki az LGA1151 platform nem lesz.

Viszont a másik kérdés még nyitott, érdemes-e hozzányúlnom az AM3+hoz, vagy inkább várjak és legyen AM4 kompletten? .. bár az utóbbi lenne az időtállóbb (és arra hajlok is inkább)...

azt meg nem mondom, hogy akkor most dögöljön meg úgy a platformom ahogy van és majd egyben csere, mert tegnap meg is döglött az SSD-m ... mehettem is venni másikat (az elmúlt pár hónapban volt pár fura kékhalálom amire nem igen volt épkézláb magyarázatom, semmilyen leírás nem segített a megoldásában (Windwos 10 BOSD "Driver overran stack buffer" hiba ... esetemben a közeledő SSD halálra utalhatott).. HDSentilen szerint semmi baja nem volt a Kingston v200+ nak)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56735) Fred23 válasza DraXoN (#56734) üzenetére


Fred23
nagyúr

"az utóbbi lenne az időtállóbb"

Én csóró vagyok, szóval inkább bővíteném az AM3+-os lapot egy jobb prockóval... -mindenkinek a pénztárcájához kell szabni a döntést! :) Nem tudom, Nálad meddig ér a takaró. :D

(#56736) jokeph válasza DraXoN (#56734) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv, a linkelt Aqua -s lista első 2 helyezttje nem rossz... (giga 990fx, asrock 970A-g/3.1).

Többet nem érdemes bele ölni, szerintem. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56737) dugo_ válasza DraXoN (#56734) üzenetére


dugo_
veterán

A vezérlő halálát nem is lehet előre jelezni sajnos, ez ilyen.

(#56738) H.Gabe


H.Gabe
csendes tag

Sziasztok. :)

Előre is elnézést kérek, elolvastam az összefoglalót, de kicsit feszült vagyok a bolt és köztem folyó "vita" miatt, ezért nem biztos, hogy sikerül összekapnom a gondolataimat, de igyekszem. :)

Adott egy gép, aminek a hardverei egyszerre, de nem ugyanabban a (online)boltban lettek megvásárolva.

Alaplap: MSI X99S SLI Plus
Processzor: Intel Core i7-5820K
RAM: HyperX Fury Black 4x4GB DDR4 2666MHz KIT HX426C15FBK4/16
VGA: Gigabyte GTX 980 G1 Gaming 4GB
(Mindegyiken van még kb 1 év garancia.)
(Akik szemfülesek, látják, hogy ERRE a konfigra kértem beárazást, nem véletlenül, és nem eladási szándékkal.)

A dolog azzal kezdődött, hogy mezei böngészés közben a képernyőm elfeketedett, majd azt láttam, hogy a gép bootol. Ez többször megesett, de akkor még arra gyanakodtam, hogy áramingadozás okozza, de többszörösen védett elosztó, majd szünetmentes táp beszerzése után is megesett ez párszor.
A leállások annyira random történtek, hogy volt egy majdnem fél év, amikor nem is volt semmi -ezért hittem azt eleinte, hogy áramingadozás történt. két héttel és két nappal ezelőtt viszont a gépem már nem indult újra. illetve zúgás volt, de ezen felül semmi, még egy pittyenés sem. másik két tápegységgel -amik azóta is üzemben vannak- sem reagált.
Ahogyan illik, mindent leszereltem a lapról és üresen, csak a táp bekötésével próbáltam elindítani, de semmi. LED-ek világítanak a lapon -amiknek kell-, a lapra szerelt kapcsolóval a lap indul, zúgás van, csipogás nuku.

(Garanciában elvitték, majd azzal álltak elő, hogy azért nem megy, mert elhajlott 12 "láb" a foglaltban. Abban, amiből ki sem volt véve a processzor, majd egy állítólagos mem-teszt, és 2.000Ft kifizetése után visszaküldték, de ugyanúgy nem reagál semmire sem.)

A segítségeteket szeretném kérni, mit lehetne még tenni a fenti esetben?

A válaszaitokat előre is köszönöm és elnézést a hosszú posztért.

(#56739) H.Gabe


H.Gabe
csendes tag

Sziasztok 2.0 :)

Naná, hogy a tápot kihagytam:
750 Wattos EVGA Supernova G1

Bocsánat. :$

(#56740) MrDerekas válasza H.Gabe (#56738) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tehát diagnosztizálták a problémát, de nem javították? Azaz nem egyengették ki a görbült lábakat? Ez esetben ki kell egyengetni és kis szerencsével a haláláig tudod használni gond nélkül.
Az pedig, hogy problémamentesen futott x ideig, nem zárja ki a tényleges pin sérüléseket. Volt olyan, hogy 7 hónap után jöttek a problémák, (érdekes leállás, bizonytalan boot, stb), de volt ahol 11 hónapra derült ki, az mellett, hogy leégett az alaplap. Mondjuk az nem a processzorlábak miatt, hanem mert plusz tápot is toltak a FAN1-re/be is, a mellé csukott pár lábbal párhuzamosan. (Mégis ment 11 hónapig).

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56741) #65675776 válasza H.Gabe (#56738) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell ahhoz kivenni a procit, hogy elgörbüljenek a lábak. Sokszor elég csak egy féloldalas hűtőfelszerelés, vagy a jól felszerelt hűtő mozgatása a procin. És mivel fizikai sérülés, így a garancia instant bukó.

(#56742) DraXoN válasza MrDerekas (#56740) üzenetére


DraXoN
addikt

FAN1-re tápot kötni.. WTF :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56743) MrDerekas válasza DraXoN (#56742) üzenetére


MrDerekas
addikt

Idézem: "Remekül passzolt rá" volt a válasz, mikor megkérdeztem, hogy a floppy controller táp mit keres a venti csatira dugva az alaplapon :D

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56744) H.Gabe válasza MrDerekas (#56740) üzenetére


H.Gabe
csendes tag

Aloha ^^

Nem, a "hiba" javítva lett, ezért kértek el 2.000Ft-ot.
Állításuk szerint NÁLUK működött a lap. mire ideért, ugyanazt produkálja, mint korábban.
(A többi cuccom egy másik lappal kifogástalanul működött az elmúlt kb 2 hétben, vagyis, nálam kizárásos alapon a lap a hunyó, de ezt hiába írom nekik, nem is foglalkoznak velem.)

(#56745) MrDerekas válasza H.Gabe (#56744) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor amire lehetőséged van. Te magad ránézel arra a foglalatra és ha nincs rendben valami, óvatosan helyreteszed a kérdéses pineket. Megvizsgálod a processzorodat is és óvatosan, de alaposan megtisztítod az érintkező felületet. Vagy mindezt egy tapasztalt cimbivel oldod meg, esetleg valami normálisabb kis pc bolttal. Garanciában pedig nem tudnak ezzel foglalkozni. Érthető, hogy miért.
Szerk: Nem lehet hogy a cpu hűtőddel nem kóser valami és nem egyenletesen szorítja le a procit, vagy hajlítja maga alatt a lapot?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56746) H.Gabe válasza MrDerekas (#56745) üzenetére


H.Gabe
csendes tag

A gond nem ez.
A gond az, hogy a lap teljesen üresen sem ad visszajelzést, egy pittyenés sincs, tehát azt sem tudom, hogy egyáltalán mi a helyzet.
Összeraktam a gépet, ugyanaz a semmi, mint korábban.
(Zúg, a kijelző fekete marad, és semmilyen jelzést nem kapok.)
Szétszedtem ismét és asztalra téve, csak a tápot kötöttem be, de nem nyávog, hogy "RAM", vagy "CPU", vagy valami.

(#56747) MrDerekas válasza H.Gabe (#56746) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor én passzolom. Van olyan lapom ami proci és ram nélkül meg se nyikkan, de összerakva meg megy. Zúgás alatt nem tudom mit értesz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56748) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, most raktam össze az új gépem, I5 7600k, 8gb ram, gigabyte alaplap, minden a helyén és ezt csinálja, valaki tapasztalt már hasonlót? Már több gépet összeraktam és nem tapasztaltam hasonlót.
be queit 500w táp és gtx 1060

azt irta valaki hogy azért is lehet mert 6 genes az alaplap és 7 genes procit raktam bele.

elindul, nincs kép, megy vagy 10-15 másodpercig, minden venti forog, aztán kikapcsol és kb 5 másodperc mulva magától újraindul és ezt csinálja végtelen ciklusban.

[videó]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#56749) dugo_ válasza nesh_019 (#56748) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom megnézni a videót, de a 100-as chipsetek dobozból kivéve nem támogatják a kaby lake procikat. Ha se kép, se hang, akkor fix infó, hogy bios frissítés kell neki, amihez először egy skylake procit kell berakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.