Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) Expendable válasza Viperator (#57599) üzenetére


Expendable
aktív tag

Túl hosszú a vga és a felső pcie-be téve nem fér be a felső nem követő hdd keret miatt.

(#57602) varmi2 válasza Expendable (#57600) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak félig vannak benne az érintkezők, akkor nincs kérdés, csak x8, és ennyi. A nem létező érintkezők nem fognak oda varázsolódni attól, hogy csak abban a slotban van kari. :)
De nem kell kétségbe esni, alig lesz lasabb, mint x16ban

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57603) Viperator válasza Expendable (#57601) üzenetére


Viperator
őstag

Megfelelő házra kell cserélni (a meglévőt eladni) és a probléma megoldva.

Ha 29-30cm hosszú a videokártya, akkor ez lesz jó (ez van nekem) vagy másfajta ízlésednek megfelelően....

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57604) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Vásároltam egy netezős filmezős gépet
Egy FM2A68M-HD+alaplap, 2x4 GB ram és egy X4 845 porcit.
Összerakattam, de se a HDMI-n nem jön kép se a D-Sub, és a DVI-D, se.
Beleraktam egy régi VGA-t és ott is csak a DVI-n van kép.
Hol kell ezt átállítani, hogy az alaplapi kártyát tudjam használmi HDM-in

(#57605) Viktor77 válasza sakto (#57604) üzenetére


Viktor77
titán

A prociban nincs IGP, a lapon sincs, hogy szeretnél integráltat használni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57606) vth


vth
tag

Üdv Mindenkinek!
MSI Z270 Tomahawk Artic alaplapon két M.2 csatoló van. Egy M.2 PCIE SSD-t szeretnék használni. Ebben az esetben mindegy, hogy melyik csatolóba teszem, vagy mindenképpen az elsőt kell használnom? Az első a CPU és a VGA között van, a második lejjebb, "szellősebb" helyen, ezért tetszene jobban az utóbbi. Leírásban, gyártó weboldalán nem találtam olyan variációt, hogy az M2_1 üres, az M2_2 pedig használatban van.

Every ship can be a minesweeper ... once

(#57607) sakto válasza Viktor77 (#57605) üzenetére


sakto
őstag

Ja hogy akkor a proci nem tudja, kicsit le vagyok maradva,Még akkor gépeztem mikor az AM2 volt a csúcs :B
Akkor marad a egy külső VGA

[ Szerkesztve ]

(#57608) Viperator válasza vth (#57606) üzenetére


Viperator
őstag

Nyugodtan beteheted bármelyikbe, csak tudni kell a bootolás helyzetét!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57609) abdulka1 válasza betyar1974 (#57591) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A Q-Fan Control ablakban az "Optimize all" beállítással, nálam megoldódott egy hasonló probléma. Egy próbát megér, ha még nem vagy túl ezen is. :F

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#57610) stoon


stoon
őstag

[link]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#57611) DonThomasino válasza stoon (#57610) üzenetére


DonThomasino
veterán

Minden táp csati fent van?
4 -8 pin esek is ami lapon van ?
Pittyogás van ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57612) stoon válasza DonThomasino (#57611) üzenetére


stoon
őstag

8 pines van a lapon(be van dugva) de semmi pittyogás :U

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#57613) BeZol


BeZol
őstag

Sziasztok!

Adott a következő gép:

ASROCK H110M-ITX/ac
CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL14 KIT CMK8GX4M2A2400C14R
INTEL Pentium G4560 3.50GHz
SHARKOON SilentStorm SFX Gold 500W
SHARKOON QB ONE
BE QUIET! Shadow Rock LP
Corsair Force 120GB SSD (első generációs 2010ből)

Azért vettem, hogy minimális áramhasználat mellett irodai munkát végezzenek rajta, de azért ha kiesne a körből, akkor maradjon pár használható cucc is ;]

A probléma a következő:
Mindent feltelepítettem, minden király volt nálam 2-3 órán keresztül is. Elvittem szülőkhöz a gépet, hogy használják, erre gondol egyet és "lehal". Becsíkoz a képernyő, ilyen fehér az egész, középen egy kockaszerűséggel, és lila színek vannak benne mint az erek.

Minden up to date, már biosban is kikapcsoltam minden energiagazdálkodási cuccot, windowsban is teljesítménycentrikusra raktam, hogy soha semmi ne kapcsoljon le, de így is csinálja.

Milyen tesztet futtassak, hogy kiderüljön mi a rossz? Részemről alaplap is rossz lehet, mert a gépház elejéhez kivezetett USB 2 és USB 3-asok nem működnek csak úgy, hogy vagy a 2db usb 2, vagy csak az egyik usb 3, minden más esetben dugdosva a kábelét csak érzékeli a winfos, hogy bedugtam a pendrive-ot, de hibát ír ki.

Persze lehet memória probléma is, vagy proci, vagy esetleg utálja a régi SSD-t a rendszer? Tudni kéne hogyan derítsem ki mi a para, hogy azt az alkatrészt visszavigyem, mert nem tudnak dolgozni a géppel.

Előre is köszi!

(#57614) MrDerekas válasza BeZol (#57613) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elsőre szétszedni és megvizsgálni a procit, hogy a lábak épek, és nincs-e rajta/benne szennyeződés. Utána mehet a memtest. Illetve HDS-el megnézni az ssd állapotát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57615) BeZol válasza BeZol (#57613) üzenetére


BeZol
őstag

Ezt szokta random csinálni 30+ percen túl.
Azt hiszem a kocka helye mozgatható, mert az az egérmutató akar lenni, de most erre nem esküdnék meg így hirtelen.

(#57616) MrDerekas válasza BeZol (#57615) üzenetére


MrDerekas
addikt

VGA hiba lesz ez. :W Integrált ugye? Próbaképpen kicserélhetnéd a vga kábelt és megcsinálni amit fentebb írtam. Ha akkor is jelentkezik, akkor gari.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57617) BeZol válasza MrDerekas (#57616) üzenetére


BeZol
őstag

Integrált, igen.
Mi is kábelre gyanakodtunk anno, mert régi kék monitor kábel volt hdmi átalakítón keresztül bedugva, és néha nem volt kép.
DE vettünk ilyen fehér végűt, ezzel is csinálta a becsíkozást, most pedig már egy másik monitor van odatéve, azzal is csinálja, és ez így már a 3. féle kábel.
Most memtest-et futtatom, csak restart to uefi bios után nem ment se az egér, se a bili, utánaolvasás után cmos resettel tudtam újra belépni úgy h menjenek...
SSD eddig másik gépben szolgált, kétlem h baj lenne vele, eddig teljesen rendben volt, de ha memtest nem ad ki semmit, akkor letesztelem azt is.
Futtattam intel processor diagnostic tool programot, ami a procit teszteli, ott minden rendben volt.

(#57618) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok,

Alaplap: Gigabyte GA-Z270-HD3P

Most lett összerakva egy új gép, eddig Windows XP-t használtam a régin. A BIOS-t sikeresen frissítettem a legújabb verzióra, de a beállításoknál elakadtam. BIOS-on belül a BIOS fül alatt lehet állítani a Windows 8/10 Features-t. Ott melyiket érdemes kiválasztani: Windows 8/10 vagy Windows 8/10 WHQL.
Mi a különbség köztük?

Amint beállítom valamelyikre előjön a CSM Support ami alapként Enabled-en van. Windows 10 Pro 64bit-et szeretnék telepíteni UEFI (GPT) módban. Ebben az esetben a CSM Support-ot rakjam Disabled-re? Mert, ha Enabled-en hagyom attól még az alatta lévő opciókat be tudom állítani Legacy-ról UEFI-re. Hogy kéne ezeket beállítanom? Még mielőtt telepítenék. M.2 SSD-re megy a rendszer, HDD-re az adatok.

Van egy tesztelő program amit még Windows betöltése előtt lehet használni (a régi gépről le van húzva a monitor, fejből nem tudom a nevét), ott valami olyasmit írtak az oldalán, hogy a CSM Support-ot be kell kapcsolni a használatához, ezért, ha mégis szükség lenne a tesztelésre, akkor a BIOS-ba simán vissza tudom állítani Legacy-ra (ha egyáltalán ki kell most kapcsolnom), és ez nem fog gondot okozni? Igazából, ez másodlagos lenne csak.

Csatolok képeket a kézikönyvről és a BIOS-om ezen részéről.

[ Szerkesztve ]

(#57619) MrDerekas válasza Kam1kaze (#57618) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha bekapcsolod, akkor csak a WHQL, azaz az MS által jóváhagyott és digitálisan aláírt drivereket tudod telepíteni, illetve csak azok töltődnek be rendszer induláskor. Ha nem áll szándékodban mókolt drivert, egzotikus hardvert használni, nyugodtan hagyhatod Enable álláson. Ha a jövőben mégis szükséges lenne hegesztett driverre, akkor letiltod.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57620) Kam1kaze válasza MrDerekas (#57619) üzenetére


Kam1kaze
tag

Köszönöm!

CSM Sopport-ot és a többit, hogy érdemes beállítani?

(#57621) choco01


choco01
addikt

Hali.

Egy Asus Prime B250M-Plus lapról lenne szó, és hogy az kompatibilis lehet-e egy Samsung Evo 960 256gigás NVMe M.2 ssd-vel..?

Találtam egy listát az asus honlapján, azon nincs rajta..de lehet csak azért mert nem frissítették.. :U

Szerintetek lehet probléma? :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#57622) Viperator válasza choco01 (#57621) üzenetére


Viperator
őstag

Kompatibilis lesz. Az enyém egy régebbi alaplapban van...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57623) choco01 válasza Viperator (#57622) üzenetére


choco01
addikt

És azt ki lehet deríteni valahogy hogy milyen fw verzióval szállítják a lapot? Mert a procivnál azt írják 0206-os a min. verzió, a legfrissebb már 08-al kezdődik..ebből azt gondolnám hogy a 0206 lehet az alap, csak azért mert akkor nem kérünk 2500-ért feleslegesen bios frissítést. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#57624) Viperator válasza choco01 (#57623) üzenetére


Viperator
őstag

Te is meg tudod csinálni a frissítést...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57625) choco01 válasza Viperator (#57624) üzenetére


choco01
addikt

De ha nem támogatja a procit mert az alap verzió régebbi mint 0206 akkor hogyan?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#57626) Viperator válasza choco01 (#57625) üzenetére


Viperator
őstag

Dehogynem támogatja, azokat megtartják, csak javítottak rajta és bővítettek... nem olvastad el az Asus honlapján, hogy mit is csináltak a BIOS-szal?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57627) dugo_ válasza choco01 (#57625) üzenetére


dugo_
veterán

(#57628) choco01 válasza Viperator (#57626) üzenetére


choco01
addikt

+dugo:

Jó én azt hittem hogy kiadhatják a lapot pl. 0202 verzióval is , ami ugye alacsonyabb mint a 0206 és akkor azzal nem is fog menni a CPU egészen addig amíg nem frissíti az ember.. de akkor köszi! :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#57629) dugo_ válasza choco01 (#57628) üzenetére


dugo_
veterán

Van egy-két Kaby Lake, amihez újabb kell, de a kinézett i5-öket már a legelső támogatja.

(#57630) choco01 válasza dugo_ (#57629) üzenetére


choco01
addikt

Köszi akkor rendelem! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#57631) DonThomasino válasza stoon (#57612) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha be van dugva a speaker és tényleg nincs pittyogás
én továbbra is a táp körül turkálnék.
Mivel ha a BIOS ig eljut elvileg elpittyogja mi a gond.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57632) Tomasz1


Tomasz1
csendes tag

Üdv!

Win10-et akarok telepíteni, de az alábbi lapnál
[link]
nincs ott a felsorolásban a lan driver, pedig 7-nél és 8-nál is ott van. Ötlet?

(#57633) DonThomasino válasza Tomasz1 (#57632) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem bármelyikkel megpróbálhatod ha nincs
lényeg hogy a platform stimmeljen a x64 x32.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57634) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok! Ket Gigabyte lap kozott (B250M-D2V es a DS3H) a memoria slotokon es a HDMI csatlakozon kivul van meg valami lenyegi kulonbseg?

(#57635) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Van egy msi 91f7 típusú lapom! Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudok hozzá letölteni drivereket! Win 7 64 bites verzióhoz kellene! A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

(#57636) kjani18 válasza Benkovics91 (#57635) üzenetére


kjani18
őstag

Milyen drivert szeretnél? A W7 pro mindent megtalál. Csak WinServer alá vannak driverek [link]

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#57637) jokeph válasza Benkovics91 (#57635) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Lehet jobban járnál, ha kipróbálnád 2003 vagy 2008 server rendszerekkel. főleg ha nem játszol.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57638) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Giga AX370 Gaming 5 és Gaming K7 lapban az Aidánál .. ilyen mínusz értékek jöttek ki.. Ez normális így ?

Kingston Hyperx Predator ramjaim vannakl, de csak az egyiket látja a Windows. Próbáltam már 1-1 -ként elindítani az egyikkel el indult a rendszer a másikkal pedig nem.. Nagyon úgy látszik az egyik ram lesz a hibás..

[kép]

Köszi!

(#57639) MrDerekas válasza tomaszka88 (#57638) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az aida érték lehet bug, vagy nem került még sor az update-ra és nem helyesen kezeli le ezeket az értékeket egy ilyen vason. Lehet hibás az érzékelő is, de nem hiszem, hogy ez lenne. Ha gyanús a ram, akkor memtest ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57640) tomaszka88 válasza MrDerekas (#57639) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Az lehet , hogy bugos az Aida, mert nem hinném ,hogy 3 lapnak hibás lenne az érzékelője. MemTest.. :)

Köszi.. :)

(#57641) Feketelaszlo válasza tomaszka88 (#57638) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Csak a Windows nem látja a RAM-ot vagy a BIOS sem?

(#57642) inci67


inci67
tag

Helló, lenne 1 kérdésem, lapot, ramot, procit, cseréltem, de valami nem kerek a ramommal. I3 6100 6th generáció, Gigabyte GA B250m Gaming 3, Kingston Hyperx Fury 2X4 2666MHz

4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
* Due to a Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than the size of the physical memory installed.
Dual channel memory architecture
Support for DDR4 2400/2133 MHz memory modules
Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)
Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
* To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor.

Ha jól értem akkor csak a 7 generációs proci fog 2400MHz menni.
A másik, ha több MHz tud a ram, az nem baj, mert csak eddig megy ameddig a lap kezeli? nem? én úgy tudom. ? Mer leáll a gép, másnap beakarom kapcsolni, semmi, ki veszek 1 ramot akármelyiket, megy. Újra indítom a gépet megy, be rakom a 2 ramot akkor már megy. Este kinyom, alvás, másnap megint. Emiatt lett bios frissítve ma, eredményét nem tudom még.

(#57643) tomaszka88 válasza Feketelaszlo (#57641) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

A biosban látszik, és a CPuz programban is rá lehet menni slottonként is. Aidaba csak a 8gigát látja és a windosban is. Windowsban 16 GB(csak 8 használható)

Az msconfigban is állítottam a ram mennyiségen, de nem állította át, vissza rakta 0-ra. Egyenként meg csak az egyik rammal indul el a gép, a másikkal Auros felirat után és windows betöltés előtt újraindul.. Ezért gondolok ram hibára most már.

(#57644) Viperator válasza inci67 (#57642) üzenetére


Viperator
őstag

Arra vonatkozik, ha 32 bites Win-t fogsz telepíteni... manapság mindenki 64 biteset használ... (hogy ha 32 bites lesz, akkor csak 4GB-ig tudja kezelni a memóriát a 8GB-ból)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57645) inci67


inci67
tag

Win 10 64 bit.

(#57646) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

AX370 Gaming K7 lapomon F3-s bios van. Van fent a gyártó honlapján 3 friss bios. F4,F6,F7A Ezt mindet fel kell sorban rakni, vagy csak elég a legfrissebb ?

(#57647) inci67 válasza tomaszka88 (#57646) üzenetére


inci67
tag

Pont ma tetem fel először, és én ugrottam, de várj 1 szakit, meg mondja, én ki hagytam, nem is merült fel bennem, hogy sorba kéne.

(#57648) Viperator válasza tomaszka88 (#57646) üzenetére


Viperator
őstag

Jó a legfrissebb, benne vannak a korábbi javított változatok is...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#57649) Feketelaszlo válasza tomaszka88 (#57646) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem "patchként" működnek, az összes egy önálló BIOS fájl, tehát nem kell sorrendre figyelni.
Más: ha a BIOS látja a RAM-od, akkor szerintem mégiscsak a Windows bangál el valamit, de ezt ilyenkor mindig nehéz megtávgyógyítani, úgyhogy nem akarom elkiabálni.

(#57650) TarhonyaHUN


TarhonyaHUN
csendes tag

Üdv!

Melyik lapra bíznátok (inkább) egy E5450 Xeon [80W] és egy HD7770 [~100W] meghajtását?
(Gondolok itt jobb VRM-re, anyaghasználatra.)

ASRock G31M-GS R2.0 /// ASUS P5KPL-VM

:R

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.