Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) jacint78 válasza jamsyka (#56150) üzenetére


jacint78
addikt

Esélyes, hogy a processzorfoglalatban vannak picit görbült lábak, azt nézd át, ha találsz görbe lábat görbítsd vissza a helyére.

type your text here..

(#56152) MrDerekas válasza jamsyka (#56150) üzenetére


MrDerekas
addikt

Processzor ki, lábakat ellenőriz, proci vissza. Alaplapon minden tápcsati a helyén legyen. Hibakód sincs? (Csipogó, led)
Szerk: sokáig pötyögtem mobilon. Lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56153) jamsyka válasza MrDerekas (#56152) üzenetére


jamsyka
újonc

Köszi a segítséget, valóban egy tápcsati nem volt a helyén.
Balf** voltam. :)

(#56154) jacint78 válasza jamsyka (#56153) üzenetére


jacint78
addikt

Vagy ahogy egy haverom mondta a muterjának: Ilyen egy balfaácánt. :DD

type your text here..

(#56155) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Hali, új gép összerakásán gondolkozok és ha nem is laikusként állok hozzá ,azért van egy két dolog ami nem világos. Adott lenne az alaplap (MSI B250M MORTAR, valamint egy NZXT S340 ház. A kérdésem a következő lenne, az adatlap szerint

- 1 x 4-pin CPU fan connector
- 3 x 4-pin system fan connectors

összesen 4 csatlakozó van rajta a ventiknek, amiből egy a CPU-é ,a többi a házé. A házban viszont 4 venti férne el (a CPU hűtőn kívül), ha jól értelmezem én csak hármat tudnék ezekből az alaplapra kötni és ezáltal működtetni?

halahala

(#56156) dugo_ válasza xenom0rph (#56155) üzenetére


dugo_
veterán

Léteznek 2-es, 3-as elosztók, annyi ventit bőven elbír egy aljzat. A lényeg, hogy aljzatonként pontosan ugyanaz a típus legyen az elosztóra kötve.

pl:
https://www.bestmarkt.hu/akasa-4pin-pwm-y-kabel-15cm-p274344
Nyilván attól függően 3 vagy 4-pin, hogy 3-pines ventiket akarsz feszültségalapon, vagy 4-pineset PWM-mel szabályozni.

Arra figyelj, hogy a bios ennek megfelelően legyen beállítva, a cpu_fan alapértelmezettként PWM-es, visztont a sys_fanok DC beállítást kaptak, amit át kell állítani PWM-re, ha olyan ventiket kötsz rá.

https://www.msi.com/Motherboard/support/B250M-MORTAR.html#down-manual
34. oldal

[ Szerkesztve ]

(#56157) MrDerekas válasza jamsyka (#56153) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az komoly :) Örülök, hogy összeállt. Nem szeretem ezt a tápcsatis dolgot leírni, de ráálltam miután mind magam, mind másik is bebizonyították, hogy rutinból lehet igazán mellényúlni :) Szóval elégtelen működés, akkor tápcsati a felsorolásban. Max megkapom a magamét, hogy mit képzelek :DDD

(#56143) dnlz Tehát leállításra nyomsz és kép elmegy, vinyó parkol, de a ventik pörögnek, ha úgy hagyod, akár egy napig is vagy 5-10-20 perc múlva mégis leállnak? Ebben az esetben bugzik a win10. Ha folyamat mennek akkor passzolom. Vagy a lap nem kapcsolja le a tápot, vagy rosszul van valami bekötve. Lehet beszédes lenne egy fotó a gép belsejéről.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56158) xenom0rph válasza dugo_ (#56156) üzenetére


xenom0rph
őstag

Köszi szépen!

halahala

(#56159) juve600


juve600
nagyúr

üdv

kb 1 hónapja:

Gigabyte M6900v2
gépet bekapcsoltam,furcsa volt mert lassú volt az egér
újraindítottam a gépet és már nem is érzékelte az egeret,próbáltam másik gépen,ott sem érzékeli az egeret

ma :
egy ASUS ROG SICA és a probléma ugyanaz,semmilyen másik se érzékeli az egeret,pedig semmit nem csináltam vele,csak gép bekapcs és nem érzékeli,tegnap még jó volt

nem tudom hol lehet a gond ???

ugyanazon a usb porton másik egér-bill simán működik

egeres topicban azt irták lehet túlfeszt kapott az egér
a tápom: XFX PRO 550 -es,kb 4éves de nagyon keveset ment,de az első esetben egy vadi új 500w-os táp volt a gépbe

az alaplapra is gyanakszom,hogy az usb porton túl sok feszt kapott az egér ? lehet ezt valahol állitani ??

(#56160) jacint78 válasza juve600 (#56159) üzenetére


jacint78
addikt

Hülyeség a túlfeszültséges elmélet, inkább megszakadt az egér kábele, vagy szimplán megdöglött benne a vezérlő..

type your text here..

(#56161) juve600 válasza jacint78 (#56160) üzenetére


juve600
nagyúr

de 1 hónapon belül kettő ?

(#56162) jacint78 válasza juve600 (#56161) üzenetére


jacint78
addikt

Előfordul. Nálam 3 hangkártya döglött meg abból amiből többszáz lett eladva és mindegyik másik működött, a negyedik nálam is megy. Kifogtad és annó nekem is sikerült kifognom, a lottót is megnyerik egyesek.
Egyrészt a tápban és az alaplapon is van túlfeszültségvédelem, tehát lekapcsolgatna a géped, másrészt az egér lenne az utolsó ami bedöglene. Minden meghibásodásra azt az alaptalan elméletet vágják rá, hogy túlfeszültség volt, pedig meglepődnél, hogy mennyire jól viselik az alkatrészek a túlfeszültséget, pláne, ha stabilizált tápfeszt kapnak, tehát nem is közvetlenül az 5V-ról mennek mondjuk.

type your text here..

(#56163) dnlz válasza MrDerekas (#56157) üzenetére


dnlz
csendes tag

Igen, a vinyó leáll teljesen.

Próbáltam valamennyire átlátható képeket csinálni, nem tudtam, hogy mire vagy kíváncsi. Pirossal bekarikáztam azt a LED-et, ami leállításkor felvillan.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 | LG55UN71003LB | Logitech G920 | Gaming PC

(#56164) jacint78 válasza dnlz (#56163) üzenetére


jacint78
addikt

BIOS reset, frissítés megvolt? Ha igen, akkor kapcsold le a bios-ban a lan és billentyűzet felébresztést.

Pontosan úgy legyen ahogy a képen is látni.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#56165) juve600 válasza jacint78 (#56162) üzenetére


juve600
nagyúr

értem
akkor azt mondod hogy a táp-alaplaptól nem lehet

az első esetben bekapcsoltam a gépem és jó volt,majd egy usb hosszabbitóval akartam távolabb vinni az egeret a géptől,összedugtam,utánna elősször belassult az egér,majd újrainditás után megdöglött

a második esetben gép megy,képernyőkimélő bekapcsol,majd hiába mozgatom az egeret nem kapcsol vissza,megdöglött

két küéönböző eset,egér, táp

nem értem

(#56166) jacint78 válasza juve600 (#56165) üzenetére


jacint78
addikt

Nem érteni, hinni kell benne. :D A földelésed rendben van-e a lakásban, szobában? Nem ráz a gép?

type your text here..

(#56167) juve600 válasza jacint78 (#56166) üzenetére


juve600
nagyúr

Nem ráz

(#56168) d3zs0


d3zs0
tag

(#56169) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép estét. Szerintetek ehhez a laphoz [link]jó ez a tápegység? [link] 400w-os van nekem.

Mostani lapomon asus h110m plus 4pines a cpu csatlakozó, ezen a lapon 4+4

De ezen a tápon van mindkettő 4+4 Akkor gondolom tökéletes hozzá.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56170) Laccoss válasza mayday00 (#56169) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Táp csatlakozók szabvány csatlakozók, ahogy az alaplapon lévők is azok.

4+4 helyett elég a 4es csatlakozó is, ha tápodon nem lenne 4+4, de lehet adaptert is venni, amiből meg lehet oldani a második 4es csatlakozót.

Tápos topikban nézelődj, jó táp.

[ Szerkesztve ]

(#56171) alcsa válasza mayday00 (#56169) üzenetére


alcsa
senior tag

Igen :K .

(#56172) mayday00 válasza alcsa (#56171) üzenetére


mayday00
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#56173) Casoli


Casoli
őstag

Erre tud-e valaki válaszolni? Mostani lapomban van két darab SSD összefűzve RAID-be. Ha lapot cserélek ami szintén tudja a RAD-et, életre tudom valahogy kelteni a tömbömet?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#56174) jacint78 válasza Casoli (#56173) üzenetére


jacint78
addikt

Ha bekapcsolod a RAID-et, felismeri és menni fog magától. :K

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#56175) dnlz válasza jacint78 (#56164) üzenetére


dnlz
csendes tag

Reseteltem a BIOS-t, minden ugyan úgy van, ahogy a képen látható, de kikapcsolás után ugyan úgy világít a CPU_LED és forognak a ventik.

Playstation 5 | LG55UN71003LB | Logitech G920 | Gaming PC

(#56176) MrDerekas válasza dnlz (#56175) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudom mennyire belakott az oprendszered és nem rémlik, hogy írtad-e, szóval lehet hülyeség, de egy tiszta telepítést próbálnék meg a helyedben. Bár ha az előző tulajnak is volt vele ilyen gondja, akkor végleg passzolom. Rendszerhibának tűnik mindenesetre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56177) jacint78 válasza dnlz (#56175) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor hibás a beágyazott vezérlő a lapon.

type your text here..

(#56178) dnlz válasza MrDerekas (#56176) üzenetére


dnlz
csendes tag

Eredeti Win10 van a gépen, nem rég cseréltem vinyot, szóval rendben van az op. rendszer.

Playstation 5 | LG55UN71003LB | Logitech G920 | Gaming PC

(#56179) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok

Erről mi a véleményetek?
MSI Z170A TOMAHAWK

(#56180) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Lehet tudni valamit az intel 300-as chipset-ekről, hogy milyen foglalattal lesznek pàrosítva ?? Lga1151 vagy màr megint vàltanak ?

(#56181) Laccoss válasza XuChi (#56180) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

1151es foglalat lesz, és elvileg a 200as chipsettel rendelkező lapok fogják támogatni a coffee lake procikat.

[link]

(#56182) XuChi válasza Laccoss (#56181) üzenetére


XuChi
addikt

Ohh tényleg, ehhez a hírhez anno hozzà is szóltem :)))

Akkor ha kivàrom a z370 lapokat, minden tovàbbi nélkül belepattinthatom az 1151 i7 6700T procimat ? :D

[ Szerkesztve ]

(#56183) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Kérdezem kinek mi az ötlete. Az az eset áll fent, hogy úgy néz ki VRAM problémás lett a VGA-m (GTX 670). Amint terhelés kapott rózsaszínű pixelek jelentek meg és vagy eltűnt a kép de hang és minden folyamat maradt, vagy kifagyott a gép vagy kék halál lett a vége. Csináltam furmark tesztet előjött 1 másodperc után, mondom nézek egy VRAM tesztet is azt írta folyamat hogy hibázik hibázik, azután azóta bebootolni sem tudtam a gépet.

2 monitort használok. Elsődleges monitor (144Hz) amin játszok VGA-ra dugva, másodlagos pedig az iGPU-ra. Mióta megcsináltam a VRAM tesztet semmit nem tudok csinálni a PCI-E csatlakozókkal. Kaptam kölcsön egy GTX660 VGA-t amit leteszteltünk tökéletesen megy annál akitől kölcsön kaptam viszont, ha én bedugom a gépbe nem is érzékeli, se eszközkezelőben nem látni a videókártyák között, sőt BIOS-ban a System browser is üresnek mutatja. Akármelyik PCI-E csatlakozóba is dugom, közben pedig minden mást szépen mutat ami csatlakoztatva van az alaplapra (hangkari pl). Annyit már állítottam, hogy IGPU tiltva ha van PCI-E csatlakoztatva és hogy PCI-E az elsődleges, sőt HD Graphics-ot is tiltottam, akkor sem jön semmilyen kép a VGA-ból, ami szépen világít is és mennek a ventilátorok, sőt a monitor is érzékeli hogy be van dugva a kábel csak azt írja nem jön rajta semmilyen adat. Még a BIOS-t sem látom, csak az IGP-ról, mert egyáltalán nincs semmilyen kép még bootolás sem.

Ötlete esetleg valakinek van mit tudnék tenni?

Előre is nagyon szépen köszönöm! :R

Gép konfig:

i7-3770K 4.2 GHz-re húzva évek óta (rendes hűtéssel, minden évben takarítva, pasztázva)
AsRock z77 Extreme 4 alaplap
GTX 670 elvileg ez lett VRAM hibás, GTX660 kölcsön kapott tökéletesen működik másik gépben
8 GB Corsair RAM
XFX 550W táp
Creative SoundBlaster Z hangkártya

(#56184) jacint78 válasza Tomace91 (#56183) üzenetére


jacint78
addikt

A processzorfoglalatot ellenőrizném, tisztítanám. Az alsó expressz slotban megy?

type your text here..

(#56185) schpepe72


schpepe72
csendes tag

Sziasztok! A kérdésem az, hogy előfordulhat-e, hogy egy elég régi Abit AW9D-MAX alaplap nem tudja kezelni az ASUS Geforce GT 710 2GB DDR3 videokártyát? Ugyanis nem indul és nem tudom mitévő legyek. Előre is kösz a választ!

(#56186) jokeph válasza schpepe72 (#56185) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Gondolom másik gépben megy a VGA....

Nem kéne előfordulnia... legalábbis nem a PCIe szabvány eltérősége miatt biztosan...

Az R9 380-as Radeonom (3.0-ás pcie) pl. nagyon jól működik az alábbi alaplapjaimban:

pcie 3.0: Asrock Z270m-ITX/ac - jelenleg is ebben van.
pcie 2.0: MSI 970A Pro Carbon Gaming - ebből került át, ASUS M4A79T Deluxe
pcie 1.0: MSI G41 P25 - ebben is volt pár napig, SC2-őt vallattam benne egy Intel Xeon E3120 és 2*2 GB DDR3 1333 RAM társaságában.

Úgyhogy érdekes...

A felsorolt lapokban próba erejéig volt Radeon HD 5670 (pcie 2.0) és GeForce NX 8800 GTS is (pci 1.0). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56187) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Egy Compaq dc5750 alaplapba melyik lenne a legerősebb proci amit belerakhatok?

Köszöntem! :R

(#56188) Casoli válasza jacint78 (#56174) üzenetére


Casoli
őstag

Igazad lett, ment tovább minden.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#56189) jokeph válasza TechN7ne (#56187) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Elvileg phenom x4 -et is (ha adtak ki hozzá olyan BIOS flasht, ami tartalmazza a phenom mikrokódját), gyakorlatilag ami biztosan jó lehet az az Athlon 64 X2 Dual-Core 6000+.

egész pontosan:

[link]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56190) TechN7ne válasza jokeph (#56189) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm!

Mennyi rá az esély hogy van rá új bios ami kezeli a több magot is?

(#56191) jokeph válasza TechN7ne (#56190) üzenetére


jokeph
nagyúr

Eszerint semmi:

[link]

2 BIOS frissítés van, új CPU -t a leírásuk alapján nem tartalmaznak. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56192) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Kedves Látogatók!
Elkészült a téma Összefoglalója. Olvassátok, használjátok ;) Illetve ha hibát találtok benne, kérem jelezzétek privátban nekem!
További eredményes fórumozást kívánok! - derekas

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56193) jokeph válasza MrDerekas (#56192) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon jó lett :) :C :R

Ha veszik a fáradtságot, és elolvassák, sok apró, bosszantó hibát tudnak majd az userek megoldani, egy hangos betű nélkül. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56194) MrDerekas válasza jokeph (#56193) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszönjük! Nekem, nekünk már az is ajándék, ha szerepel a kérdésnél egy konfig leírás, meg egy oprendszer verzió :)
(Kedvencem a "nem tudom bekapcsolni a gépem, szerintetek alaplap?" és nem tudni, hogy az ujja törött, kikötötték a villanyórát, ellopták a gépet... ;] Néha nagyon nehéz segíteni, de rajta vagyunk ;) )
Talán nem is csak az, hogy elolvassák, de itt a válaszadóknak egyszerűbb lesz annyival, hogy simán tudnak idézni az összefoglalóból és nem kell kétnaponta lekörmölni ugyanazt a választ. Mindenesetre a lehetőség adott az "önjavításra" is ezzel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56195) Tomace91 válasza jacint78 (#56184) üzenetére


Tomace91
senior tag

Nem egyik foglalatban sem működik mármint nem érzékeli, lenne bele rakva akármi is, míg igpu-ról meg tökéletesen működik a gép. Így is meg kéne nézzem a foglalatot?

(#56196) MrDerekas válasza Tomace91 (#56195) üzenetére


MrDerekas
addikt

Miután a processzor bizonyos részei is felelősek az alaplapi vezérlők működéséért (lehet nem így a legpontosabb a definíció) ezért igen, a cpu foglalatot/pinek épségét nem ártana ellenőrizni. Mikor több slot nem működik, feltételezhető, hogy a processzor egyes területei "nem működnek" a hibás érintkezés miatt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#56197) Tomace91 válasza MrDerekas (#56196) üzenetére


Tomace91
senior tag

Hát akkor amint lesz pasztám megnézem, de csak a 2 pci-e csatlakozó nem megy, mert pl a hangkártya az tökéletesen működik még minden más csak a VGA slotok nem érzékelnek. :(

(#56198) jokeph válasza MrDerekas (#56194) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vannak extrém beírások... ;] :C :)) :D :DD :DDD

:R :R :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56199) marlowe66


marlowe66
csendes tag

Sziasztok! Adott a következő félkonfig:
CPU: i7 6700 (non K)
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz KVR21N15D8/8
Ház: Deepcool TESSERACT SW
GPU: gtx 750 ti 2GB (később gtx 1060 lesz)

Alaplapot szeretnék a fenti konfighoz ami majd akár később is megállja a helyét akár egy K-s proci, akár nagyobb memória órajel esetén.

A következőket alaplapokat néztem ki: Z170 típus esetén:
-Asus Z170-P
-Gigabyte Z170-hd3p

Z270 esetén (lehet majd később csere Kaby Lake procira):
-Gigabyte z270-hd3p
-Asrock z270M pro4

A lényeg, hogy nekem nem kimondottan játékra kell a konfig hanem zeneszerkesztés, videó editálásra, grafikus renderelésre stb..
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#56200) MrDerekas válasza marlowe66 (#56199) üzenetére


MrDerekas
addikt

Fent az Összefoglalóban első link ajánlás az alaplapoké ;) Naprakészebbek ott információban.
Ha később fejlesztenél, akkor Z270 ha K cpu megy/tervezel bele. Hogy melyik gyártóé az egyéni preferencia, asus és arsock többször szerepel ajánlottként. Szóval fejlesztés címszó alatt a Z2xx/3xx ajánlom, főleg ha újabb generációs gpu is megy bele.

(#56197) Tomace91 Nem tuti hogy az a hiba, de a jelenség erre enged következtetni. Ha megvagy az ellenőrzéssel, jönnek a további tippek. Bios beállításokat a user manual alapján nézd át azért.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.