Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) Reblina


Reblina
csendes tag

Sziasztok!
Már megint videokártya kompatibilitási gondba ütköztem.
Van egy GA-H61MA-D2V alaplapom amiben van egy HD 7750-es kártya,ez így tökéletesen működik.
Beszereztem egy GTX 750-et (Asus) és nem bootol be vele a rendszer.
A bios logóig eljut de már a biosba sem lehet belépni.Olyan 15-20 másodpercenként csippant egyet a csipogó.
Közben a bioslogó folyamatosan ott van a képernyőn.
Lehetséges hogy nem kompatibilis egymással a lap meg a kártya? :F

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#57352) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, vettem 2db Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666MHz CMK8GX4M1A2666C16R ramot a Gigabyte Z170-HD3P alaplapomba, miért nem tudom ezeket Dual-Channelben használni?

Nincs rá valami megoldás? Ha berakom dual channelbe akkor csak az egyik ramot ismeri fel, ha berakom 1 és 3 slotba akkor meg single channelként ismeri fel és csak 1333mhz. HELP.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#57353) WP14 válasza nesh_019 (#57352) üzenetére


WP14
őstag

Így tetted be?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#57354) nesh_019 válasza WP14 (#57353) üzenetére


nesh_019
senior tag

[kép nagyít]

1 és 2be raktam igen. ilyenkor csak 8 GB-ot ismer fel.

3 és 4be is kipróbáltam, nem jó.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#57355) jokeph válasza nesh_019 (#57354) üzenetére


jokeph
nagyúr

A linkelt séma szerint pakoltad be a két szürke slotba, azaz a 2. és a 4. slotba?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57356) jokeph válasza jokeph (#57355) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bár meglestem a manuálját, abba úgy írja a dual channelt, hogy első 2 slot (4és2) vagy második 2 slot (3és1)...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57357) nesh_019 válasza jokeph (#57356) üzenetére


nesh_019
senior tag

1 és 3 slotban van. De még mindig csak single channelben érzékeli ezeket.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#57358) jokeph válasza nesh_019 (#57357) üzenetére


jokeph
nagyúr

Aida mérések mit mutatnak?

Ez REV 1.0-ás alaplap?

Az 1 és 3. slot van egymás mellett a 20+4 ATX tápcsati felől?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57359) jokeph válasza jokeph (#57358) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csont egyformák a memóriák? az utolsó betűig/számig egyezik rajtuk minden felirat?

Ilyet kéne látni:

Előtte milyen memók voltak?

Azokkal megvolt a dual channel?

Ezeket a memókat próbáltad másik gépbe?

Ötletelek...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57360) Kis Bokrász


Kis Bokrász
csendes tag

Üdv ! Van egy NEC 945g-m4 rev b Alaplapom ami ugye nem a legújabb de ennek annak használnám... És egy SATA HDD t akartam hogy azzal működjön ... De amikor elindítom nem bootol róla csak ujraindul... ha IDE HDDt teszek akkor azzal megy rendesen... Mi lehet a baj ? És hogyan lehet orvosolni ? Köszönöm előre is ...

(#57361) varmi2 válasza Kis Bokrász (#57360) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet a biosban ki kell választani, hogy ide, vagy a sata működjön.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57362) jokeph válasza Kis Bokrász (#57360) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szeva.

Bios fényképeket dobj fel, ahol látni a HDD-ket, meg a hozzájuk kapcsolódó beállításokat.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57363) nesh_019 válasza jokeph (#57359) üzenetére


nesh_019
senior tag

Ugyan az a két memória, teljesen megegyeznek, de már leírtam fentebb, nem értem hogy miért nem mennek dual channelben...

Megvettem az új alaplapot 1 rammal és most bővítettem még 8GB rammal.
Nem próbáltam más gépben.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#57364) tomaszka88 válasza nesh_019 (#57363) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

Látom neked is meggyűlt a bajod , hát nekem is ,de én vissza vittem a p--ba a lapot.. vizsgálják csak be, mert kurvára dühítő, hogy nekem sem ment Dualba, pedig a lap leírása szerint támogatja.. Ráadásul, a biosban egy-két foglalatnál mínusz értékeket jelzett, ott valami nem stimmelt.
:DD HyperX Predator ramok vannak nekem.

Jelzek, ha van valami!

Üdv
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#57365) Walter_White válasza nesh_019 (#57363) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nekem anno a ram topikban mondták, hogy nem biztos hogy késöbbiekben müködhetnek egymással a látszólag megegyező memóriák. Mert lehet hogy amit vettél memo pl 3 hónapja, nem biztos hogy ugyan olyat vettél most is, még ha minden szám, betü meg is egyezik. (Memória chippekre gondolok, vagy más rev... Pl amit anno vettél memo Samsung B-Die rev1.3-as Chippek vannak, amit most vettél, lehet Samsung B-die rev 2.4- most ez csak pl)

[ Szerkesztve ]

(#57366) nesh_019 válasza tomaszka88 (#57364) üzenetére


nesh_019
senior tag

neked is gigabyte z170-HD3P van?

Ezek a ramok:

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#57367) nesh_019 válasza Walter_White (#57365) üzenetére


nesh_019
senior tag

Lehet hogy az a baj hogy az Az alaplap ram támogatási listájában nem szerepel, ha nem szerepel a listán nincs garancia arra hogy kompatibilis és minden tudását ki tud használni az alaplapnak!

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#57368) Walter_White válasza nesh_019 (#57367) üzenetére


Walter_White
senior tag

Az is előfordulhat, de pont hogy a Corsairbol van annyi rev mint égen a csillag..

(#57369) jacint78 válasza Walter_White (#57368) üzenetére


jacint78
addikt

A korzerből valóban sokféle revízió előfordul, ráadásul alapban is a problémásabbak közé tartozik a korzer.. Ehhez jön, hogy a gagyibájt alaplapok már régóta híresen problémásak a ramokkal, ez nem újdonság, el kerülni őket. Ha biztosra akarsz menni, akkor a G.skill ramjait kell venni, azok szinte mindenben elmennek egyszerű XMP profil engedélyezéssel és nem kell babrálni őket. Tehát a corsair ram és a gigabájt alaplap pont egy olyan kombináció, amiből jó ritkán sül ki.

type your text here..

(#57370) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,

Egy Asus Maximus VIII alaplapom van. 3db ssd és egy hdd van a gépben ezért 4 sata hely kell. Azt a tanácsot kaptam, hogy az intel foglalatokba dugjam be az eszközeimet és csak szükség esetén az ASMEDIA aljzatokba. Elvileg 4db intel van, ebbe ha bedugom akkor olyan prolémába ütközök, hogy a videokártyához érnek a kábelek. Elég hosszú a vga. Lehet ebből baj? Esetleg tudtok valamit tanácsolni? Köszönöm

(#57371) MrDerekas válasza smallmer (#57370) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hozzáér és nem feszíti, nem reked meg a meleg, akkor maradhat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57372) Walter_White válasza jacint78 (#57369) üzenetére


Walter_White
senior tag

Qvl alapján mindennek muszaj hogy menjen, en pl ha megvan a Ramom akkor ahoz valasztok alaplapot is. Illetve a legelterjedtebb modulokat probalom beszerezni.

(#57373) tomaszka88 válasza nesh_019 (#57366) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nekem Giga Ga-Ax370 gaming 5 lapom van. Neked biosban látja őket?

(#57374) tomaszka88 válasza smallmer (#57370) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Ilyen próblémám nekem is volt am3-nál, akkor megfogadam nem veszek többet micro lapot, nem nekem való. A kártyàm mèretes volt rá. A tied atx, ha jól látom. Ha nem feszíti meg nagyon őket nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#57375) tomaszka88 válasza jacint78 (#57369) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Meg szerintem kezdődik kicsit a HyperX Predatorral..akkor a gagyibájt miért rakja a ram listájába?

(#57376) herrkoser


herrkoser
tag

Szaisztok!

Egy Asus Prime B350M-A lapba Ryzen 1600x mellé tettem QVL lista alapján egy Corsair Vengeance LPX 16gb 3000mhz cl15kit ramot. A gép első indításakor az OC profil beállítása után szépen felpakolta a memória frekit 2933 mhz-re, így gondoltam minden happy, nem is bajlódtam bios frissítésekkel, jó volt az úgy dobozból. Pár napig stabilan működött, majd átszereltem máshova a gépem, kábelek újra összedug ás cold bootnál egyszercsak gondolt egyet és elkezdett Overclocking Failed üzeneteket dobálni bootoláskor a gép és visszatette alapra a frekit, de volt olyan is, hogy képernyő signalig sem jutottam el. 2-3 újraindítás után szépen ment alap memória frekvencián a gép. Adtam is a lap arcának egy BIOS frissítést, ami után most 2 napja hiba nélkül megy megint és kicsit a bootoláskor is gyorsabbnak tűnik, mint a frissítés előtti 2933 mhz-cel. Mi lehet/lehetett szerintetek a gond?

RAM topikban mondták, hogy valami túlmelegedett, de nem gondolnám, hogy arról van szó. Külföldi fórumokon is olvastam 1-2 asus lapról, hogy XMP profillal nem szerették sokadik bios frissítésig a cold bootot, voltak kompatibilitási gondok, így reménykedem hogy az utóbbiról van szó.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#57377) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Szükség lett egy gyengébb gépre, és kezembe akadt egy ASUS P5Q-EM DO lap. Annyi a gondom, hogy bármilyen CPU hűtőt dugok rá (3pin, 4pin), mindig CPU Fan error hibaüzenettel indul el. A venti pörög max fordulaton, de a BIOS-ban hiába próbálok bármilyen profilt beállítani, semmi nem változik. Egyébként a BIOS POWER MANEGMENT menüjébe ha belépek az opciók közötti váltás a billentyűk lenyomása után, csak több másodperces késéssel történik meg. BIOS frissítés megvolt, és utána a default is.
Leginkább az érdekelne, hogy mi okozhatja a venti szabályozási problémát. A csatlakozó körül nincs sérülés.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#57379) McLräyTi


McLräyTi
újonc

Sziasztok!

Van egy Sus Maximus VIII Extreme-m és hiányzik belőle a Wi-Fi Go-s adapter. (Használtan vettem)
Az lenne a kérdésem, hogy van e megoldás erre a problémára, hogy lehet-e valahogy ezt pótolni? vagy mi a teendő ilyenkor? Mert direkt azért akartam ezt az alaplapot, merthogy nem kell E-kábel hozzá.

Megoldásokat és a válaszokat előre is köszönöm!

(#57380) balalev


balalev
tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte GA-Z270-HD3P alaplapom van, és Win10-et használok. Egy olyan problémám lenne, hogy az alaplapi jack, bármelyikbe dugok be bármilyen eszközt kb 30 percenként ledobja egy másodpercre az eszközt, majd rögtön visszacsatlakozik. Akkor is csinálja ezt, mikor nincs bedugva semmi. Hardveres probléma lenne ez vagy szoftveres? Driver fel van rakva, próbáltam régebbit is, semmi változás.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#57381) MrDerekas válasza herrkoser (#57376) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehetett kompatibilitási probléma és bios bug is.

#57377) abdulka1 Esélyes, hogy nem érzékeli a rádugott hűtőt a lap. Mivel régi lap, elöregedhetett pár dolog rajta, ami a hibás működést eredményezi.

(#57379) McLräyTi Ha megvan az adapter típusa, biztos, hogy beszerezhető.

(#57380) balalev Hardveres hiba lesz, szerintem. Vagy a chip, vagy a kimenet,

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57382) tyan


tyan
senior tag

Kutakodtam, de nem találtam egyértelmű infót, hátha valaki tud segíteni:

Van egy Gigabyte EP35-DS3 alaplapom, amiben 4 memóriafoglalat van.

Eddig 4 x 1 GB egyoldalas Kingmax DDR2-es RAM volt benne, amit le akartam cserélni 4 x 2 GB-os Kingston modulokra. Elvileg a lap támogatja a 2 oldalas RAM-okat, de az új modulokat betéve már a post képernyőnél galiba van, majd a Windows 10 indulásakor magába is borul a rendszer.

A P35-ös chipkészlet nem tudja kezelni a 4 x 2 GB modult? A memória modulon 16 memóriachip van, ha ez lényeges.

(#57383) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Helló,

Az ASRock A320M-HDV-ról tud valaki bármit, hogy miféle APU/IGP van? A "Integrated AMD Radeon™ R-Series Graphics in A-series APU" nem mond sokat.

(#57384) sanzi89


sanzi89
addikt

Sziasztok

Ha egy Asrock Z97M Anniversary alaplapba a meglévő két darab Kingston 4GB DDR3 1600MHz KVR16N11S8/4 memória mellé berakok még két darab Kingston 8GB DDR3 1600MHz KVR16N11/8 memóriát, akkor rendben fognak működni egymással? Mindkét memória típus megtalálható az alaplap infói között, mint támogatott memória.

Elvileg nem kéne, hogy gond legyen, de gondoltam rákérdezek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#57385) DraXoN válasza Execᵀʰᵀˢ (#57383) üzenetére


DraXoN
addikt

Nincs rajta integrált grafikus vezérlő.

AM4 platformnál a processzorban található (ha van benne) a grafikus egység, és annak a sebessége példányonként változhat.

Azonban! Nincs jelenleg Ryzen alapú processzor amiben volna grafikus egység, csak még a régi "bulldozer"-bőr leszármazó példányokban van. ezek pl.: [link]

Amik jóval gyengébbek mint bármely Ryzen alapú processzor.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#57386) jokeph válasza tyan (#57382) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Az általad linkelt alaplap kézikönyve és a gyártó oldalon megadott specifikációk alapján nem kellene hogy gond legyen a 4 * 2 GB RAM.

Aszerint kell tudja kezelni mind az egyoldalas (SS), mind a 2 oldalas (DS) ramokat is, dual channelben is.

Sőt, a Kingston KVR 667 még a support listában is szerepel (azt nem tudom, hogy a 800 MHZ RAM nem okoz e galibát, igazából nem okozhatna).

Csont egyforma a 4 modul RAM?

Megpróbálhatnád a következőket: 1. BIOS reset. 2. 1 modul behelyezése az 1. slotba, indítás.
3. ha elindult 1 modullal, akkor kikapcs, áramtalanít és 2. slotba is 1 modult, majd indít.

4. ha sikeresen elindult a 2*2 GB-al dual channelben, akkor kikapcs, áramtalanít és a másik 2 modult is tedd bele.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57387) Execᵀʰᵀˢ válasza DraXoN (#57385) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Köszi!

Kicsit megtévesztett a honlap, úgy lehet venni mintha lenne benne; úgy néz ki mindenképpen kell egy dedikált a Ryzen mellé.

(#57388) tyan válasza jokeph (#57386) üzenetére


tyan
senior tag

Kipróbáltam, amiket leírtál. Amikor 1 db modul van bent, akkor semmi gond, de ahogy kettő van a RAM foglalatokban összeomlik a rendszer.

A memóriák nem csont egyformák, de a korábbi 1 GB-os modulok sem voltak azok és mégis mennek dualban a 4 foglalatban...

Így jártam sajnos, nem tetszik a lapnak a memória.

(#57389) SinGent


SinGent
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új konfigot összerakni (vga+cpu+alaplap+memo). Ki is néztem a Ryzen 1800x mellé az Asus Crosshair VI Hero alapot és egy 1080-as kártyát is. A kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi tápom, ami már nem mai darab,de hibátlan, COOLERMASTER Silent Pro Gold 800W RS-800-80GA-D3 illeszkedik e a kinézett eszközökhöz (CPU 4 + 4 pins van a tápon).
A válaszotokat előre is köszönöm!

(#57390) tyan válasza jokeph (#57386) üzenetére


tyan
senior tag

Még egy dolog. A gépben eddig egy átalakított Xeon E5440 volt, hirtelen ötlettől vezérelve visszaraktam a régebbi E2180-as procit és jelenleg dualban is jó a memória.

(#57391) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

ASUS RAMPAGE V EXTREME lapra USB-n keresztül LED van kötve, és mikor kikapcsol a gép a LED sor tovább világít, ki kell húzgálni ha azt akarom hogy ne égjen, már pedig ezt szeretném kihúzgálás nélkül. BIOS-ban már keresgéltem, de nem nagyon találtam erre vonatkozó beállítást.

Előre is köszi!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#57392) Murder3


Murder3
addikt

Sziasztok, épp most raktam össze a ryzen pc-m egy MSI B350 BAZOOKA lapra.

Win 10-et raktam fel, mert már nem volt meg a win7 és folyamatosan befagy a gép. :(

Feltettem a chipset drivert a gyártó oldaláról, de ez sem segített.
A bios frissítést pedig nem teljesen értem. Vagyis azt, hogy elé-e a legfrissebb verzió.

(#57393) jokeph válasza tyan (#57390) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vazz, ezt jó hogy írtad. ha nincs pontosan helyén a CPU a foglalatban, többek közt ilyen hibákat is produkál.... :K

Főleg az átalakítós XEON CPU-knál...

Szerintem csekkold az átalakítót, aztán nagyon precízen tedd vissza, és valszeg megint oké lesz minden. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57394) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok a minap frissítettem egy picit a régies gépünket amiben egy Gigabyte GA-P43 ES3G rev 1.0 alaplap van, egy e4300 proci volt benne, de ez picit gyengécske volt, vettem bele egy q8300as procit és most -pár nap telt el amíg feltettem stb. stb.- elkezdett kékhalálozni

megpróbáltam, hogy kiszedtem a ramokat, visszatettem, másik slotba tettem, megigazítottam a csatlakozásokat stb. stb. de sajnos nem jártam sikerrel

a kérdésem az lenne, hogy valószínűleg BIOS-t kellene frissítsek? megoldaná a gondot? az előző procival soha nem dobott kékhalált

és amennyiben frissítenem kell, a linken található verziókat egyenként, felfelé haladva pakolgassam rá? azért merült fel bennem a kérdés, mivel egyik mellé ez van írva, mint újítás a másik mellé pedig ez stb.... vagy mindegyik tartalmazhatja az addig felsoroltakat, így a legfrissebbet kellene feltennem? (a méretükből adódóan teszem fel a kérdést, mivel mindegyik közel azonos méretű, így nem hinném elsőre, hogy pl. a legfrissebb tartalmazza az összes többit, de ez csak tipp)

köszi előre is a válaszokat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57395) tyan válasza zsolt19900 (#57394) üzenetére


tyan
senior tag

A legutolsó BIOS-t (az F14-est) tedd fel rá, nem kell mindegyiket egymás után feltenni. A legutolsó BIOS-ban benne van az összes addig megjelent BIOS frissítés. A frissítést a régi e4300-as procival csináld, nehogy magába boruljon a rendszer BIOS frissítés közben.
A frissítés után nem árt egy CMOS reset, amit vagy a gombelem kivételével vagy az elem közelében található CMOS reset pin-ek rövidre zárásával tehetsz meg. A CMOS resetet természetesen kikapcsolt, áramtalanított géppel szabad csinálni. A BIOS frissítés és a CMOS reset után a BIOS-ban újra mindent be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#57396) tyan válasza jokeph (#57393) üzenetére


tyan
senior tag

A fura az, hogy ugyanaz a Xeon processzor másik típusú (1 GB-os Kingmax DDR2 800-as egyoldalas RAM) memóriával nem produkál hibát, akkor sem, ha minden memóriafoglalatban van az 1 GB-os modulokból (dual módban megy a RAM), míg a 2 GB-os, kétoldalas DDR2 800-as Kingston RAM-mal nem fér össze a Xeon...

(#57397) MrDerekas válasza zsolt19900 (#57394) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igazgasd meg azt a cpu-t és nézd is meg, hogy nem-e ment a foglalatba szennyeződés, paszta.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#57398) zsolt19900 válasza tyan (#57395) üzenetére


zsolt19900
őstag

feltettem köszönöm egyelőre úgy néz ki nem dobott kéket és indult a win ami eddig nem :) majd meglátjuk

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57399) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Összeraktam két ugyanolyan gépet, de egyik sem akar elindulni, konkrétan a BIOS-ig sem jutnak el. Sztem jól csináltam mindent, de az feltűnt, hogy a billentyűzet led-je sem villan fel bekapcsolásnál...mi lehet a gond?
A főbb paraméterek:
Asrock H110M-HDV R3.0
Intel G4560
Corsair DDR4 2400 8GB Vengeance LPX CL16 KIT
ADATA Premier Pro SP920 128GB

(#57400) MrDerekas válasza Shev acm7 (#57399) üzenetére


MrDerekas
addikt

A legfrissebb bios kell, hogy kezelje a procit. Kerítesz egy skylake procit és frissíted a biost mindkét lapon és utána menni fog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.