Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52046) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy MSI B150M Mortar alaplap, és a tápcsatlakozókkal gondban vagyok, a kezelési útmutatóval nem vagyok sokkal előrébb. Szóval a helyzet leírása:
A Chieftec Force 400W tápomból egy 6pin PCI-E tápkábel (3 sárga 3 fekete) illetve 4 pines kábel (2 sárga 2 fekete) jön ki. Az alaplapon van egy 8 pines csatlakozó a processzor környékén, és a videokártyámon is egy 8 pines csatlakozó van.
Úgy tudom mennie kellene az alaplapnak a 4 pines-el is, illetve a vga-nak a 6 tűssel is.

Nos vásároltam egy kábelt, ami 2 molexből egy 8 pines csatlakozót csinál, de a kiosztása teljesen más.
A bekasztós rész felől (ahol a műanyag részek simák, illetve a tápegység kábele is test) ott egy sorban van 3 gnd kábel, ez eddig jó is lenne, de az alatta lévő sorban pedig az egyik lábra test, a 2 lábra pedig srága, azaz 12V kábel megy. Alapból belegondolva is nagyon kamu kábel, hiszen ugyanúgy 2 szálon jön a +12V, mint a 4 csatlakozós kábel esetén.
Úgy láttam képeken, hogy a JPWR2 kábel egyik sora teljesen test, másik sora teljesen +12V.
Gondolom a vga kártyáknál is így van, nem igaz?
Mire lehet jó akkor a kábel, amit adott a bolt személyzete?
Köszönöm a válaszokat! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.