Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) Borzoló


Borzoló
senior tag

Milyen oprendszer van?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51702) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asrock z97x killer alaplapom.
Nem tudom, hogy a probléma a biosban van vagy a win 10-ben, de bootolásnál megáll a töltés ott, ahol be tudnék lépni a biosba.
Reset után bekapcsol. És ezt minden alkalommal eljátsza.

Ötletetek van esetleg, hogy mit nézzek meg?

(#51703) sas55 válasza Borzoló (#51701) üzenetére


sas55
aktív tag

Win 10 van neki ssd-n biost flash-elt(az lefutott rendben) aztán nem támad fel. :W

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#51704) Borzoló válasza Nixon18 (#51702) üzenetére


Borzoló
senior tag

Udv
Vedd ki az elemet 15-20 secundum rá.
Tedd vissza. Mi történik?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51705) Borzoló válasza sas55 (#51703) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hogy frissítette a biost?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51706) sas55 válasza Borzoló (#51705) üzenetére


sas55
aktív tag

USB

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#51707) Pöttön válasza MrDerekas (#51699) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi! :R
Hát próbáltam kihozni a maxot a házikómból. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#51708) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Billentyűzet: TESORO Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Brown kapcsolókkal
Alaplap: ASRock Z97 Anniversary

Problémám: Alvó állapotban, valamit a gép teljes kikapcsolása után a billentyűn továbbra is világít a Tesoro Logo, valamint a komplett világítás égve marad. Tehát minden billentyű világít, plusz a logo is. Egyszerűsítve a problémát, a billentyűzet nem hajlandó kikapcsolni azután hogy a gép leáll.

Előre is köszönök minden hozzászólást amely hozzá juttat a megoldáshoz!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#51709) pcgamer01 válasza dav<3 (#51708) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Szia!

Biosban keress olyat, hogy USB power on. Ezt kell rajta kikapcsolni. :)

Samsung Galaxy S10+

(#51710) Askformore válasza Borzoló (#51700) üzenetére


Askformore
senior tag

Cmos reset mit takar? Vegyem ki az elemet? Próbálkoztam az előbb másik BIOSSZAL, másik sata portra dugni a hdd és ssd párost, de semmi eredmény..

(#51711) Borzoló válasza Askformore (#51710) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen kikell venni az elemet 15-20sec időre. Majd vissza tenni.
Mi tortenik?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51712) Askformore válasza Borzoló (#51711) üzenetére


Askformore
senior tag

Nézem.. Ezzel milyen értékeket törlök? Csak a BIOS beállításokat?

(#51713) MrDerekas válasza dav<3 (#51708) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szia! Esetleg próbaképp lapcsold ki a USB 2.0 - Legacy mode-ot
Nem biztos hogy segít, de egy próbát megér. Sajnos az újabb generációknál (a legújabbaknál már nem annyira) eluralkodott a ficsőr igény, és mindig, mindenhol kell az aktív USB port, hogy nehogy már ne lehessen kikapcsolt gépről/laptopról okostelefont tölteni... :W Szerintem ökörség, de ez van/volt.

(#51712) Askformore Csak és kizárólag a BIOS értékeket állítja gyárira.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51714) dav<3 válasza MrDerekas (#51713) üzenetére


dav<3
tag

Megpróbálom, köszönöm! Szerintem is ökörség, ha annyira akarnak telót tölteni gépről akkor miért nem lehet egyszerűen külön az összes USB port áramellátását szabályozni? És akkor amelyiken lenne a teló azt az egyet meghagyná az ember a többi off, vagy ki ahogy akarja, nem hiszem hogy olyan nagy cucc lenne ezt megcsinálni...

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#51715) MrDerekas válasza dav<3 (#51714) üzenetére


MrDerekas
addikt

De ez így sokkal látványosabb/egyszerűbb/idegesítőbb. Ha így lenne, ahogy írod, kb azzal lenne minden ehhez kapcsolódó fórum tele, hogy mér' kell p@csölni egyesével, mér nem lehetett minden portra megcsinálni??? Ehh. Hagyjuk. Adják amit a csorda akar, csak épp meg is mondják mit akarjon.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51716) dav<3 válasza MrDerekas (#51715) üzenetére


dav<3
tag

Igen, mert a "gyökér" felhasználó már bocsánat a kifejezésért, de aki szart nem ért a gépéhez mert csak van neki annak ez valóban csak púp lenne a hátán, de nekünk expertebb felhasználóknak akik igénylik hogy minden lehessen szana-szét állítani széles körben hogy személyre szabhassunk PC-nket, azok meg csókolnák érte a kedves fejlesztőket...

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#51717) MrDerekas válasza dav<3 (#51716) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az ilyen veteránok sajna kihalóban. Bár számomra kellemes "tudat", hogy itt a fórumokon akadunk szép számmal. A haszonorientált ipar pedig a tömegből él. Ezt tudomásul kell vennünk. A gondolkodásra való igényünkért, pedig plusz felárat kell fizetnünk, az "egyszerű" felhasználókkal szemben.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51718) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!

Egy Giga Z68XP-UD3-as alaplapot használok i5-2500K-val 3,6GHz-en 8GB Kingston HyperX 1,6V-os ramokkal és egy Giga r9 390-et custom hűtéssel.

Az elmúlt időszakban rengeteg fagyásom volt főleg játék közben (Metro Last Light - teli vörös képernyő, semmi reakció) az eseménynaplóban Esemény 41 Kernel Power kritikus hibákat kapok bejegyzésként.

A videókártya nincs húzva a játék alatt is 40-70% a kihasználtsága, proci szintén nincs megrángatva és egy Mugen hűti max 60 fokos.

A kérdésem, hogy lehet ez alaplap hiba, vagy telepítsek OS-t hátha.

Szívesen lecserélem a lapot is ha az a gond, mert sokszor OC-nál ujraindulgat, legfrissebb UEFI BIOS van rajta, az itt található guide alapján OC-z tam a procit.

Tápom egy Corsair TX 650-es.
Feleslegesen nem szeretnék pénzt vagy időt áldozni rá, hátha valaki meg tudja fejteni a problémát.

Köszönöm a segítséget! :R

(#51719) MrDerekas válasza ghostmat (#51718) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próba nélkül nem nagyon fejti meg senki. Ez lehet VGA, alaplap, táp, ssd/hdd is. Reinstall is segíthet, de azt kétlem. Kb ez a tipp sorrendem is. Ha tudod egyesével cserélgesd az esélyes alkatrészeket, hátha ki tudod szűrni a konkrét forrást.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51720) ghostmat válasza MrDerekas (#51719) üzenetére


ghostmat
tag

Köszi , gondoltam nem lesz egyszerű... :)
bár most már 3 blue screenem volt attempted to write on a read only memory, meg pnf_list_failed...

lehet újratelepítés lesz, hátha segít valamit, úgyis rég volt

olyan okozhat problémát ha a RAMok 1.65V osak az alaplap meg alapból 1.5V ad neki? már feltettem 1,65re hátha

(#51721) Askformore válasza ghostmat (#51720) üzenetére


Askformore
senior tag

Na mégegyszer összeírom a bajaim, már azon gondolkodom, hogy benzinnel öntsem le és úgy gyújtsam fel, vagy hozzam a baltát és verjem szét apró darabokra.

Szóval, az alábbi hibát produkálja a gép játék közben (BF1 béta anno, Star Wars Battlefront, amivel 1 évig gond nélkül játszottam ugyanezzel a géppel, Rise of the tomb raider-ez nem pont ezt a hibát dobja, de hasonlót):

Amit megpróbáltam eddig:
-kb 10 különböző AMD driver
-Komplett Win10 újratelepítés
-Másik VGA
-RAMok egyesével való kipróbálása
-VGA órajel visszavétele
-VGA tesztelés Furmarkkal hiba nélkül
-Aida64 stresszteszt hiba nélkül
-Win10 frissítés
-Ai Suite FAN Expert uninstall (olvastam valahol)
-BIOS frissítés, ami után behalt az egész gépem, de sikerült újraéleszteni
-Újabb Win10 újratelepítés

És még mindig DEVICE REMOVED hibát dobál... :O

Marad a lap, vagy a táphiba, szerencsére még egy hónapig mindkettő garis. Melyik az esélyesebb? Nem tudok másik tápot kölcsönkérni sajnos, hogy kipróbáljam.

Gépem: Asus M5A97 R2.0, Sapphire R9 270X Toxic 2GB, 2x4GB ram, Be Quiet System Power 7 400W

Segítsetek, mert megőrülök, lassan egy hete ezzel szenvedek.

[ Szerkesztve ]

(#51722) Borzoló válasza Askformore (#51721) üzenetére


Borzoló
senior tag

Na! Hogy sikerült bootolni?
Sajnos nem érek most erre rá:
A hiba üzenetet màsold be googleba. Esetleg írd utánna, a vga típusát...

Csatlakozókat nézd àt mert volt hogy fél napig szívtam, mire kiderült hogy a tàpcsati nem volt rendesen pedugva! Roppant bosszantó... ;)

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51723) Askformore válasza Borzoló (#51722) üzenetére


Askformore
senior tag

Szerintem nincs olyan oldal, ahol nem jártam még ezen hiba után kutatva :)
Elvittem a gépet egy ismerőshöz, ott csináltunk egy win10es bootolható pendriveot és még egyszer újra kellett telepíteni a rendszert..

(#51724) MrDerekas válasza Askformore (#51723) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt a leírást és képet, próbáld meg a VGA topicban, vagy akár a kártyádéban, ha van. Lehet, hogy valami rendszerösszetevő hiányzik, de a kártya is lehet hibás. Miután szintetikus tesztek rendben lefutnak, a slot is rendben lehet. (Ilyen hibaüzit én akkor láttam, mikor kevés volt a VGA a játéknak. Tápcsatit tényleg ellenőrizd)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51725) Borzoló


Borzoló
senior tag

Itt driver probléma lesz szerintem...vga topicba probalkozz ahogy az előttem szóló mondta.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51726) -FLY-> válasza -FLY-> (#51624) üzenetére


-FLY->
őstag

Visszakaptam a supporttól az F4e (régi beta tuning) biost. Q-flash szerint "outdata" és hogy használjak újabb biost, ok-ra kilép. Ez most olyan tiltás, amit valahogy fel tudok oldani, vagy itt a történetnek vége?

(#51727) Smiley válasza -FLY-> (#51726) üzenetére


Smiley
őstag

Kiveszed az IC-t aztan keresel egy szakit itt a ph-n es megkered, hogy flash-elje ra neked direktbe.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51728) -FLY-> válasza Smiley (#51727) üzenetére


-FLY->
őstag

Köszi, ez is egy eshetőség, de nem szívesen költök egy ilyen régi és amúgy is alsó kategóriás lapra (foglalata is sérült, bár tökéletesen működik). Előkerítem a manualt és megpróbálom visszaállítani a régi biosat, remélem valami egyszerű jumperes megoldás, aztán arra frissíteni.

(#51729) Nixon18 válasza Borzoló (#51704) üzenetére


Nixon18
senior tag

szia!

Hát kipróbáltam és nem történt semmi változás sajnos

(#51730) Borzoló válasza Nixon18 (#51729) üzenetére


Borzoló
senior tag

Bios flash volt?
Mukodott?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51731) Nixon18 válasza Borzoló (#51730) üzenetére


Nixon18
senior tag

Mire gondolsz?

(#51732) Borzoló válasza Nixon18 (#51731) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hogy romlott el? Bios frissítve volt?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51733) HaZsolt


HaZsolt
őstag

GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 5, hogy lehet BIOS-t kapcsolni? Dualbios-os, de semmilyen kapcsolót nem találtam.

(#51734) Nixon18 válasza Borzoló (#51732) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem, nem volt frissítve. Megjött az anniversary update.

(#51735) varmi2 válasza HaZsolt (#51733) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez nem videokari, hogy lehessen kapcsolgatni a biosok között. A dual bios arra való, hogy ha az egyik bios megsérül, mondjuk egy sikertelen frissítés miatt, akkor sincs gond, mert a másik aktivizálódik automatikusan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51736) Borzoló válasza HaZsolt (#51733) üzenetére


Borzoló
senior tag

Lehet a biosba lesz és ujrainditassal vàltasz

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51737) Borzoló válasza varmi2 (#51735) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem biosbeallitasokat ment el az ember?

Nixon18: lehet nem futott le a frissites

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51738) varmi2 válasza Borzoló (#51737) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, ahhoz egy bios is elég. Arra való, amit írtam.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51739) MrDerekas válasza varmi2 (#51738) üzenetére


MrDerekas
addikt

+1 Így van. Most nyálaztam át a kézikönyvét és két, egymástól független bios chip/ram van a lapon. Nincs kapcsoló, mert minek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51740) Borzoló válasza MrDerekas (#51739) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ooo értem :R
Sose hasznaltam,de a rampage 3 extrém lapomon volt kapcsoló....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51741) Nixon18 válasza Borzoló (#51737) üzenetére


Nixon18
senior tag

Azzal együtt szedtem le MCT-vel, szóval szerintem lefutott rendesen

(#51742) HaZsolt válasza varmi2 (#51735) üzenetére


HaZsolt
őstag

Az előző lapomon volt kapcsoló, azt választottam amelyiket akartam. Az érdekes az esetemben, hogy F5-re frissítettem a BIOS-t majd egyszer csak F4-es Biossal indult, gondolom átkapcsolta.

(#51743) Borzoló válasza Nixon18 (#51741) üzenetére


Borzoló
senior tag

Szerintem pedig a frissítés korul lehet a probléma. Seszeri se száma google talalatpkba az update utáni hasonló problémák nak....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51744) Askformore válasza MrDerekas (#51724) üzenetére


Askformore
senior tag

Amúgy a Tomb Raidernél ezt írja, a többi játéknál, meg hogy Device Removed.. lehet, hogy simán csak kevés neki a táp? 400W-os 80bronze-os, elégnek kell lennie, ezért sem hiszek ennek az üzenetnek. Az FX6300 alapon 95W, felhúztam 4Ghz-re, úgy kb 130W, a VGA-ra is kb 130W, emellé van egy darab HDD és egy SSD.. elégnek kell lennie.. Próbálkoztam amúgy már 3 fórumon, és sehol nem kaptam értékelhető választ.. Még itt Ti vagytok azok, akik leginkább foglalkoztok a problémával, és ezt köszönöm :)

(#51745) Nixon18 válasza Borzoló (#51743) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akkor lehet, hogy megpróbálkozom egy friss telepítéssel.

Köszönöm a segítségedet!

(#51746) Borzoló válasza Nixon18 (#51745) üzenetére


Borzoló
senior tag

Semmiség,remelem megoldódik...jelezze vissza.
Askformore: szerintem cseréld a tàpod. Így is úgyis cserelnem kell majd. Új a tàp?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51747) Askformore válasza Borzoló (#51746) üzenetére


Askformore
senior tag

1 hónap híján 3 éves, még garis..lehet eladom garanciával, és veszek egy nagyobbat, azt tippelem, csak ez a baja.. 500-ast gondolom lehet kapni 15 körül normálisat, de majd utánanézek..

(#51748) Borzoló válasza Askformore (#51747) üzenetére


Borzoló
senior tag

Azert kérdeztem mert a tàpok elfaradhatnak.
Nagyon kivagy centizve ezzel a tappal. kb értékeket saccolsz. az ne biztos hogy fedi a valosagot.
Én is bíztam rá egy teszt erejéig egy 350es fsp tapra x5460xeon alapon,gtx470, Msi p45 diamond, 4*2gb g.skill ddr3, 500gb hdd... rezgett a léc, lefutott a 3dmark 06.... muszáj volt.
Lehet jobbat is.... írtam privit.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51749) MrDerekas válasza Askformore (#51747) üzenetére


MrDerekas
addikt

Simán kevés lehet a táp. Kérdés egy ágon, mit tud leadni... Tényleg a vidkarid topicjába, vagy a táposba kellene bekérdezni. A hibaüzi alapján, és feltételezve, hogy nincs hardveres hibája a vga-nak, akkor kevés neki a kakaó. Szerk: Főleg, hogy terhelés alatt hozza a hibát. A vidkarid meg többet eszik a becslésednél.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51750) Askformore válasza MrDerekas (#51749) üzenetére


Askformore
senior tag

Ez az infó van ráírva, nem nagyon értek hozzá. Amúgy egy évig játszottam ezzel a géppel DEVICE REMOVED hiba nélkül, majd egyszercsak ez lett.. eddig nem volt neki kevés a táp? Nem nagyon értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.