Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Zolaash válasza IstvánLászló (#51800) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Itt van nálam a cucc próbára, még nem fizettem érte. Egy haver árulja, de elég zsidó módon áraz, és az üzletben nincs nála barátság. :N Negyvenet kér érte.

Amiga rulez! :R

Rip and tear

(#51802) IstvánLászló válasza Zolaash (#51801) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A gép nálad is van próbára, hab a tortán, szerintem korrekt az illető úriember, le a kalappal előtte.
Igen az üzletben nincs barátság, de viszont igen korrekt hogy próbára oda is adta.
A lényeg ha a gép az igényeidnek megfelel és hiba nélkül is működik, fizesd ki amit kér érte.
Kérdezem hogy muzsikál a cuccos és mik a tapasztalataid?
A másik én meg egy 1200-esre vadászóm, nem horror áron.
A saját véleményem ez de te döntesz, én nem tehetem ezt helyetted.

Igen, Amiga rulez! :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#51803) Askformore


Askformore
senior tag

Egy válasz akart lenni az #51783 üzenetre, csak mellé nyomtam : :))

Úgy néz ki, nagyon banális hiba volt..nem merek semmit sem biztosra írni egyelőre, de teljesen kikapcsoltam a SW Battlefrontban az "ambient occlusion" beállítást, majd másfél órát játszottam az imént, és nem crashelt. BF1 is ugyanez a motor, ott is talán emiatt csinálta. A Tomb Raider hibaüzenete, miszerint bizonyosodjak meg, hogy elegendő-e a gépem a játék futtatásához, amit egy óra után dob ki.. na az azért még rejtély.

Lekopogom, de remélem tényleg csak ennyi volt.. közben tesztelgettem régebbi, és nem erőforrásigényes játékokkal (Portal2, új Worms), és ott se volt baja. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#51804) varhegyim


varhegyim
újonc

Üdv! Remélem jó helyre írok.
Van egy MSI A68HM-P33 V2 alaplap és egy AMD A10-7700K proci. Videóvezérlő telepítés után kiakad a Win. Melyikkel lehet a hiba? :F

Amíg a windows a saját vezérlőjét használja (win 8.1, win 10) addig nincs gond, megy minden (persze nem ismeri fel rendesen, kicsi felbontás, stb.) Miután felteszem a gyári telepítőt, vagy akár az AMD oldaláról leszedett legfrissebbet, azonnal, vagy 1-2 perc után kiakad és hibaüzenettel újraindul. Ha sikerül neki elindulni, akkor is kimered a képernyő, pixeles marad az utolsó kép és lefagy az egész. Minden alkatrész új. Mivel integrált a vezérlő így nem igazán tudom eldönteni melyikkel lehet baj. Találkozott ilyennel már valaki? :W
(Nekem az alaplap a gyanús.)

Konfig:
MSI A68HM-P33 V2
AMD A10-7700K
Kingston HyperX Beast DDR3-2133
Chieftec iarena 500W
Seagate Surveillance 3TB SATA3

Előre is köszönöm!

(#51805) Borzoló válasza Askformore (#51803) üzenetére


Borzoló
senior tag

Adja Isten, hogy jó legyen!
Már kivoltam a problémádon...:D

varhegyim: Üdv! Melyik driver van fent?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51806) varhegyim válasza Borzoló (#51805) üzenetére


varhegyim
újonc

Üdv!

Az MSI honlapjáról ezt szedtem le:
AMD_Chipset_CZ_15.201.2201
Az AMD oldaláról feltett driver valamiért Firepronak ismerte fel. Az már csak azért sem működött.

(#51807) Borzoló válasza varhegyim (#51806) üzenetére


Borzoló
senior tag

A driverekkel kell variálnod. a régebbiek a jobbak....win 10 esetében tuti....
win 10 pro final ver.?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51808) core i7 válasza Borzoló (#51807) üzenetére


core i7
addikt

Miért lennének jobbak?

(#51809) varhegyim válasza Borzoló (#51807) üzenetére


varhegyim
újonc

Köszi, rápróbálok. De mára már elteszem magam.
Jóccakát!

(#51810) Borzoló válasza core i7 (#51808) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nekem is volt hasonló problémám és régebbi driver oldotta meg a problémát.

varhegyim: ok

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51811) core i7 válasza Borzoló (#51810) üzenetére


core i7
addikt

Én Nekem mindég jó a legújabb (Igaz én Nvidiás vagyok) pedig nem a legújabb kártyám van igaz egyszer volt egy Hibás Driver amit kiadott az Nvi (360 valahanyas) de azóta jók annyi ,hogy tiszta telepítéssel kell csinálni főleg Windows 10 alatt mert mihelyst felrakod leszed magától egy régebbi drivert és eleinte rátelepítettem az újat és jelentkeztek is a hibák azóta csak tiszta telepítés (ráadásul új driverben ott vannak az új játékprofilok)

(#51812) Borzoló válasza core i7 (#51811) üzenetére


Borzoló
senior tag

Én csak a win7 be hiszek! :R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51813) core i7 válasza Borzoló (#51812) üzenetére


core i7
addikt

Akkor búcsúzz el a DX12-től
Én is így gondoltam de még a win8.1 is gyorsabb stabilabb rendszer
Annyi ,hogy nagyon szokatlan így a 7 után de jobb!

(#51814) Borzoló válasza core i7 (#51813) üzenetére


Borzoló
senior tag

Annyira nem ismerem. Nem sokáig volt fent. Csak olvasom a problémákat mindenfele. "A win 7 kezd az XP szintjére emelkedni" ilyet is hallottam. Ami logikusnak tűnhet a korából fakadóan. A dx12 nem nagyon érdekel. Az is lehet hogy dx12-esítik majd a win 7-et is (feketén). Nem tudni semmit. Az sejthető hogy vga fronton nagy csata lesz, amit szoftveresen vívnak majd meg. Ami ugye variálható-módosítható....tuti lesznek majd érdekes konyhai megoldások. vagy nem...én remélem...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51815) MrDerekas válasza Askformore (#51803) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor lehet, mégiscsak a vga a ludas, vagy a driver...? Mintha elfogyna egy óra után a vga ereje. Esetleg a Tomb Raiderben is kapcsolj ki valamit, hátha :DDD Hát nem egy egyszerű eset, de a lényeg, hogy van aminél már működik rendesen ;) Bár továbbra is ingerel, mi lehet az ok....

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51816) batman.


batman.
senior tag

Sziasztok! A8N-SLI Deluxe kondi ügyben tud valaki infót adni?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#51817) quailstorm válasza Borzoló (#51814) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A DX12-t az úgy felejtsd el Win10-en :DDD .
Minth ahogy XP-re nincs 9.0c, Win7-re nincs DX10 (Nem 10.1!!!!!), úgy nem lesz DX12 sem. Egyrészt kapacitás, másrészt 8 éves rendszere minek backportolni?

A Win7 max stabilitásban, megszokottságban, bebetonozottságban érheti utol a 7-et. Na meg a 7 az utolsó Windows ami egy darab kecskén is elfut (Pentium 1 100MHz). Itt inkább a P1 alapú VIA procik miatt érdekes ez. Az ipari rendszerekben létezik.

Másik, hogy az elmúlt 10 évben talán a 10-zel túrták először szét a rendszert újra, de nagyban törekedtek a kompatibilitásra. Ne feledd, hogy az NT6 családot használjuk még mindig. Vista-7-8-8.1-10-10AU.
Ezek ugyanúgy azonos, vagy hasonló alapokon nyugszanak mint a Win95OSR2.5-Win98-Win98SE-WinME.
Vagy mondhatnám hogy 2000-XP-2003. A Vistát már kukázták mert azért abban még sok XP származék maradt, 7-re viszont backportoltak mindent ami fontos lesz az elkövetkezendő 5-6 évben. Addig leginkább UWP meg DX12 lesz W10 exkluzív.

(#51818) Borzoló válasza quailstorm (#51817) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen! Igaz-igaz!
DE! Sohase mond, hogy soha! Ahogy mondtad portoltak mindent 5-6 évre a win7-re és ugyanaz az alap mint a win8-10-en.
A winXP, ah. mondtad struktúrájában más(winXP :Dx9 win7: Dx10-11-12? :D)

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51819) quailstorm válasza Borzoló (#51818) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lesz DX12 7-re és 8.1-re, soha.

(#51820) Borzoló válasza quailstorm (#51819) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen ez a hivatalos. :(

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#51821) MasterDeeJay

Gigabyte B150M-D3H, i5-6400
Beleraktam egy új Kingston Hyperx ddr4 2666-os 8gb-os ramot és 5-öt hosszan sípol. (hx426c13sb2/8 típus) Nem indul.
Majd kiszedtem és egy sima 4GB 2166-ost raktam bele azzal meg megy hibátlanul. Majd mellé a nem működöt csak fekete kép van majd lekapcsol a gép.
Kérdés az hogy a lap nem kezeli a nagyobb órajelű memóriát? Vagy hogyan tudnám működésre bírni benne a ramot?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#51822) M3lakH


M3lakH
tag

Sziasztok!

Egy érdekes jelenség miatt kérnék segítséget.

Egy munkahelyi ismerősnek(vagyis az ő fiának) összeszereltem pár hónapja egy "gamer" pc-t, ami most elkezdett egy érdekességet csinálni, mégpedig hogyha a gép 2-3 hétig ki van kapcsolva, akkor a bekapcsoló gombra már nem indul el, csak tápkábel kihúz-bedug után. Mivel utána jó, így a bekapcsológombot ki is lőném mint hiba lehetőséget. Ha csak pár napig, 1 hétig nincs használva akkor minden gond nélkül bekapcsolható.

Alaplap : Asus B150M (talán "-A" végződésű, bár ebben nem vagyok biztos, de mintha lenne rajta C-s USB..)
Proci: 6600K
Táp: Chieftech Smart 700W

Minden egyszerre lett vásárolva, elvileg minden garis, új, szép, és jó, és más hibajelenség elvileg nincs.

Mitől lehet ez? Alaplap, vagy esetleg táp?

Előre is köszi!

(#51823) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Egy ASROCK B150M Pro4 alaplapon alapul a rendszerem. A procria egyedi hűtőt szereltem fel, hogy csendesebb és hűvösebb legyen. Ez így is lett.

Két napja frissítettem az alaplapom biosát és mostanában figyeltem fel arra, hogy a gépem hangosabb lett. Feltettem a Speedfan progit és azt láttam, hogy 1400-as fordulaton ketyeg a CPU hűtő. A hűtőre rákeresve a fordulat 1000-1700 között megfelelő. Az 1400 a windowsban volt, ennek hallottam a hangját.

Ezt úgy orvosoltam, hogy beléptem a biosba és átállítottam a venti fordulatszabályozási profilját standardról silentre, ez úgy néz ki megoldotta a problémát. Most 980-1000-es fordulaton megy a cpu venti windows közben, a gép ismét csendes.

Most jön a láma kérdés: ez ugye silent mód, de ettől ugye az alaplap nem fogja hagyni, hogy intenzívebb használat során, mondjuk játéknál a proci túlhevüljön? Elméletileg ettől a beállítástól függetlenül ugyanúgy emelni fogja a ventisebességet, ha szükséges, ugye?

Bocs, ha ez túl egyértelmű lenne, sajnos nekem nem az... :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#51824) MrDerekas válasza KubanitoS (#51823) üzenetére


MrDerekas
addikt

Amikor eléri a kritikus hőmérsékleti lépcsőt, az szerint emel ia fordulatot. Önvédelem már van a lapokban ;)

szerk:
(#51820) sanyiksaborz Nem csak hivatalos, de a valós vagy reális is. Nem tudom sejted e mekkora meló átportolni valamit, de nem igazán éri meg. Maszekban sem.

(#51821) MasterDeeJay Vagy bios frissítés, vagy visszavenni a ram értékeit. Mondjuk ha nem indul vele, akkor ez kapufa. Lehet kifogtál egy mostanra igen ritkává váló inkompatibilitási esetet. Esetleg egy cmos reset még.

(#51822) M3lakH Milyen gamer gép, ami hetekig nincs bekapcsolva???? ;] Hülyeséget írok: lehet valami pangó, felhalmozódó feszültség, statikus feszültség okozza, de akár döglődő kondi is lehet a ludas. Egyelőre ne foglalkozz vele. (Vagy teszteltesd le a tápot szervizben. Lehet egy alaplapi PWR pin le-fel tevés is megoldja)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51825) Askformore válasza MrDerekas (#51815) üzenetére


Askformore
senior tag

Ma volt még egy egy órás teszt, és ki merem jelenteni, hogy ez volt a baj... semmi hiba. :) de azért azt a jópár órát szívesen visszakérném az életemből, amit erre pazaroltam el..

(#51826) varhegyim válasza Borzoló (#51810) üzenetére


varhegyim
újonc

Hi!
Köszi a tippet. MŰXIK! A régebbi driver bejött! tegnap eszembe nem jutott volna ez, kicsit már felb@sztam az agyam. Maradtam a WIN 8.1 Pro-nál és az AMD 14.4-es driverét találtam meg nagyhirtelen.
A dájrektix 12 miatt meg nem aggódom, keveset játszom. Ebben sem lesz vidkari. Szerintem a Heroes Of Might And Magic sorozat és a Diablo 3 ezen így is eldöcög. Már ha van rá időm.
Mégecccccer Kösz! Megihatsz egy sört, ha van rá pénzed! Istenkirály vagy! :R

(#51827) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Adott az adatlapomon szereplő konfig (SSD nélkül, eladásra szánva). CMOS reset után belépek a bios-ba, és próbálnám beállítani a boot sorrendet: az 500 GB-os merevlemezről szeretnék majd bootolni hosszú távon, de csak a 2 TB-os vinyót és a DVD írót lehet kiválasztani bootolásra, bár a kisebbik lemezt is látja a bios (F8-as bootmenüben felhozza, boot override-ban is szerepel, de boot option priorities-ben nem).
Mi okozhatja ezt?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51828) MrDerekas válasza Egon (#51827) üzenetére


MrDerekas
addikt

A Hard drive vagy storage opciónál a (nem ugrik be hirtelen mi a neve az opciónak, de konkrétan a merevlemezek sorrendjét lehet ott beállítani) listában is elsőnek kell kiválasztani, illetve a sata0 vagy sata1 portra csatlakoztatni a bootolásra kívánt merevlemezt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51829) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Nézegetem az 1151-es lapokat, ami feltűnik, hogy főleg az MSI-ken páron csak USB2.0 és 3.1 előlapi kivezetése van, a házamon meg 3.0. Adódik a kérdésem, hogy 3.1-re rá lehet csatlakoztatni a 3.0 előlapi kivezetést? Nekem így első blikkre nem tűnik fel fizikális különbség, de jó volna 100%-ra tudni, mert sokat használom.

[ Szerkesztve ]

(#51830) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Bekapcsoltam a gépet alvásból majd kimentem 1 percre mikor visszajöttem a gép ki volt kapcsolva. Ujrainditás de nem indul hejette ki be kapcsol a gép venik elidulnak alaplap világit kijelző 00 majd leál és megint ujra indul ez megy felváltva.Reset ellem ki be nem segìt. Lekötöttem mindent az alalapról csak cpu és memória maradt meg a táp csatik. Hiba ugyan az ki be kapcsol. 2 memoria van benne kipróbáltam 1 esével semmi változás. Táp csatikat leszedtem és a zöld fekete csatikat rővidre zárva a táp müködik feszültségeg rendben müszer szerint. Akkor csak a cpu vagy alaplap hiba maradhat. Alaplap asus maximus VI formula cpu intel i5 4690 k
A gyereknek ven egy 1151 es kinfigja alaplap asrock h110m hds gondolom abban nem lehet kipróbálni a cpu mat illetve az ö i 6100 as prociját az alaplapomba.
Esetleg lehet még más is a hiba oka amit még nem néztem meg.

(#51831) Laccoss válasza baboss (#51830) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg éjszakára kikapcsolni, a tápból is húzd ki a tápkábelt.

(#51832) nemethpityu


nemethpityu
csendes tag

Hali

Van egy Asus z170 pro gaming alaplapom, a CPU tok belsejében az egyik pálcika vagy micsoda nincs egy vonalban a többivel és kifelé áll. Beleettem a procit és működött az lenne a kérdésem hogy hagyjam vagy visszaküldjem garanciálisan?

[ Szerkesztve ]

(#51833) M3lakH válasza baboss (#51830) üzenetére


M3lakH
tag

Akkor szokott hasonlót csinálni, ha a bekapcsológomb "beragad".

Viszont az én kérdésemre nem nagyon jött válasz.... :(

(#51834) Scaletta


Scaletta
tag

Videokártya csere után nincs internetem! Miért?

Kérdés adott, beszereltem a Gigabyte gtx950 videokártyám a Gigabyte M52LT-D3 alaplapomba, és windows újratétel után sincs internetem, de ha visszarakom a régi 6450 kártyát, van internet.
Tudom, totál mind fuck, de tényleg ez a helyzet.
Táp: Gigabyte Suberb 460W.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/367942-33-switched-nvidia-broke-onboard

Találtam egy srácot hasonló problémával.

Bármi ötlet?

(#51835) bozsgabo válasza nemethpityu (#51832) üzenetére


bozsgabo
csendes tag

Nekem több láb is el volt hajolva kicsomagolás után, visszaküldtem, majd megállapította az Aqua, hogy ez fizikai sérülés, biztosan nem így jött hozzám. Majd felajánlották jó pénzért a lábak visszahajlítását, de cserébe ugrik a garancia és felelősséget nem vállalnak a működéséért. Most pedig szívok vele, mert valószínűleg az ismerősnek nem sikerült tökéletesen visszahajlítani a lábakat, 1-2 slotban nem működnek a ramok. :( Szóval hogyha tökéletesen működik minden, akkor felesleges vele köröket futni... mert ugye ha visszaküldöd az a te költségedre megy... mármint a futár kifizetése... plusz utaztatás közben sérülhet tovább az alaplap... :)

[ Szerkesztve ]

(#51836) májkimiki


májkimiki
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy vélhetően panelhibás LCD monitor tud-e olyan hatással lenni a PC-re. Aminek az a jelensége, hogy bekapcsolás után nem indul a rendszer. Felpörög minden venti, de semmi visszacsippanás a B.I.O.S felől, ami alapvető hibát jelezne. A monitoron semmi reakció, csak hogy dugjam be a kábelt.
Memória nélkül indítva pl. jön az általános csipogás a modul nélküli indításra. Egy B.I.O.S resettel sikerült egy fél napra úgymond megoldottnak tekinteni a problémát, de előjött megint.

A monitor villog a fehér és sárga tartományban, ez a B.I.O.S képernyőn és a futó rendszeren is tapasztalható, már amikor működik.

Most két napja itt van nálam a gép és másik monitorral használva. Semmi hiba, működik rendesen.
A tulaj elmondása szerint jó fél éve villog a monitorjuk. Szóval ez a jelenség tud visszafelé hatni a gép stabil működését illetően?

Egy 19"-os LG a renitens.( pontos típust most nem tudok mondani)

Köszi előre is Mindenkinek.

(#51837) baboss válasza M3lakH (#51833) üzenetére


baboss
őstag

A kapcsoló jó. Kiprobáltam hogy le van kötve és az alaplapon levő start gombal inditom de nincs vàltozás. Viszem vissza gariba javìtásra.

[ Szerkesztve ]

(#51838) MrDerekas válasza baboss (#51830) üzenetére


MrDerekas
addikt

CPU vagy alaplap. Nem hagytál ki semmit. Csak azonos tokozású procit tudsz tenni a foglalatba a fizikai eltérések miatt (is).

(#51832) nemethpityu Ha biztos a kezed, hajlítsd vissza. Mivel elhajlott így az adott rész nem érintkezik. Ez lehet most nem okoz látszólag problémát, de a jövőben, ha a kérdéses terület lesz munkára fogva a prociban, tuti kibukik a dolog. Gariztatni macerás a fizikai sérülést., ha csak nem hd videón rögzítetted a kicsomagolást.

(#51833) M3lakH Volt válaszom fentebb ;) Alaplapra tippelek, de a táp is lehet a hunyó. Tesztelés nélkül nem lehet tudni.

(#51834) Scaletta Eszköz erőforrás ütközés?

(#51836) májkimik Elvileg nem. Kivéve ha zárlatos is és nincs túláramvédelem a lapon és sem a monitoron. Lehet választani ;) (A monitort is ki kellene próbálni másik konfigon. Bár én egy panelhibás moncsival nem kínoznék semmilyen gépet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51839) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdésem, de hátha tud valaki segíteni.

Kaptam két 146GB IBM SAS merevlemezt. Szereztem hozzá sas-sata átalakítót ilyet.

Hiába csatlakoztatom a Z170 chipset-es alaplapomra, semmi. Fel sem pörögnek a lemezek. Csak zölden világít a hdd elektronikán egy led. Ennyi.

Két táppal is próbáltam (Be Quiet Dark Power 550, Be Quiet System Power 7 350w)

Valami ötlet ??

(#51840) MrDerekas válasza XuChi (#51839) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az átalakító biztos jó? Ezzel a témával még nem foglalkoztam, de ha kizárhatjuk az elektronikai hibát és feltételezzük, hogy a lemezek jók, akkor marad a portfordító, mint hibaforrás. Nagyon szürkén kérdezem meg, (mindenki hozzáértőtől) hogy az alaplapi chipset minden esetben támogatja a szabvány merevlemezeket?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51841) baboss válasza MrDerekas (#51838) üzenetére


baboss
őstag

Az alaplap hibás azt mondták a szervizben. Elvileg csere lesz. Megint kapok egy újat. :D

(#51842) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Egy (lehet alap kérdés lesz de most ez nagyon megfogott) alaplap nem ismeri fel az optikai meghajtót. Egy Asus Blue Ray optikai meghajtóról van szó.
Az alaplap pedig egy Gigabyte Z170X gaming 3-as alaplap. Hol kereshetem a hibát hogy nem látszódik az optikai meghajtó sem a bios sem a windows eszközkezelő és kezelés nem látja.

(#51843) varmi2 válasza Ezekiel Ston (#51842) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rá van dugva a tápcsatlakozó?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51844) Scaletta válasza MrDerekas (#51838) üzenetére


Scaletta
tag

Mit tudnál erre javasolni?
Mert jelenleg ott tartok hogy eladom a lap procit+tápot.

(#51845) MrDerekas válasza Scaletta (#51844) üzenetére


MrDerekas
addikt

Javasolni? A te cuccod, én nem foglak arra biztatni, hogy eladd. Erőforrás kiosztás kézi beállítása (én vacakoltam régen ilyennel, de nem volt végleges megoldás), új lan kártya beszerzése (ami még mindig nem garantálja a problémamentes üzemelést), mint hibamentesítő és lehetséges opciók. De nem tudom mi a hiba, tehát inkább csak tippelgetek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51846) Ezekiel Ston válasza varmi2 (#51843) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszönöm a kérdést...rá. :N

(#51847) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Az elmúlt 2 napban kezdett olyat csinàlni a gépem, hogy ha elindìtom, vagy újraindìtom, akkor csak 3. próbàlkozàsra indul el. Màrmint lehet hallani a bootolàs hangjaiból, hogy harmadjàra jön össze.
Ma raktam be új 2*8 GB ramot és azóta màr minden indìtàsnàl csinàlja a hàromszori próbàlkozàst.
Csatolok egy képet arról, mit ìr ki a sikeres indulàs utàn.
Mi lehet a gond?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#51848) varmi2 válasza csaabz (#51847) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csinálj egy bios resetet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51849) Petee1983


Petee1983
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám remélem tudtok segíteni! Lehet User error lesz mivel nem nagyon értek az összeszerelésekhez.
Nem rég rakattam össze egy gépet a pcx-en vga nélkül,most került bele egy msi gtx 1070 gaming x a konfig:
Lap: asrockh170Mpro4
cpu: i7 6700
Vga: Msi gtx 1070 gaming x
hűtő: be quiet pure rock
mem: 16GB Hyperx fury
ház: Fractal Design core 1500
táp: Fsp hyper m 600

A kérdésem az lenne hogy néztem a pci express slot on ilyen elhúzhatós a műanyag pöcök amibe bele is ment szépen a kártya. Csak az a gond hogy ki akartam venni és nem fértem hozzá ahhoz a kis műanyag pöcökhöz így nem tudtam kézzel kipattintani mert kevés hely van a házban a hűtőborda miatt. Az lenne a kérdésem hogy mivel tudom kipattintani vagy elhúzni úgy hogy ne kelljen levenni a hűtőbordát meg a ventilátort.
Magyarán szólva hogy tudom kinyitni mert amikor a másik végéből ki szedtem a csavarokat ott már engedte volna ki de jobb oldalt a műanyag pcök nem engedte.

Peti

(#51850) maxxenergie válasza Ezekiel Ston (#51842) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Más gépben volt próbálva a meghajtó, és ott jó volt vagy újonnan vásárolt és egyből ebbe lett csak próbálva szerelve :F .

Ha nem másik gépben is meg kéne nézni, ha ott Ok egyértelmű a meghajtó jó, ha ott sem akkor meghajtónak lehet baja akkor is akár ha új. Illetve próbáld meg másik tépcsatival ha van a tápon még szabad akár az is lehet ludas...ill másik SATA kábellel, és esetleg másik alaplapi SATA csatira kötve.

(#51849) Petee1983

Én csavarhúzóval szoktam benyúlni ilyen esetben, de csak óvatosan, nehogy a lapra csússzon a vége....
Mondjuk mivel nincs rutinod mondjuk fakanál nyelével :C mondjuk azzal nem lehet akkora kárt okozni, ha véletlen megcsúszna...

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.