Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) jacint78 válasza norbert1998 (#51250) üzenetére


jacint78
addikt

Vagy megszakadozott a nyák a cipekedés közben, vagy a processzorfoglalat kontakthibás.

type your text here..

(#51252) norbert1998 válasza jacint78 (#51251) üzenetére


norbert1998
veterán

Volt pár elhajlott láb a lapon, de egy gombostűvel visszaillesztettem, 1.5 éve hozzá se nyúltam, és addig jó volt. mármint a procifoglalat.

Házastól cipeltem, tehát nem nagyon érte erő a lapot, az a lehetőség sezrintem kizárható.

(#51253) haiiro_o


haiiro_o
tag

erre gondoltok?

(#51254) jacint78 válasza norbert1998 (#51252) üzenetére


jacint78
addikt

Dehogy zárható ki, a ház görbül a ráfeszített lappal együtt és mivel mozgatás után jelentkezett, az zárható ki, hogy nincs köze hozzá. Ha már voltak is egykor görbe lábak a lapon, akkor pláne nézz bele megint.

type your text here..

(#51255) norbert1998 válasza jacint78 (#51254) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát azért a Core 3000 nem az előző m-tech flamingo-m. Plusz csinálta ezt azelőtt iis hogy kivittem volna. görbe lábakat meg teljesen szépen a helyükre tettem vissza. de szét lesz szedve teljesen, össze lesz rakva újra, és esetleg ki is lesz próbálva más ram-mal, mert ismerős arra tippel, hogy a csíkozás VRAM hiba lehet, ami jelen esetben, igp mellett, a RAM-ot jelenti.

(#51256) jacint78 válasza norbert1998 (#51255) üzenetére


jacint78
addikt

A csíkozás lehet ramhiba, de az mindíg fennál, nem javul meg olykor és akkor megy rendesen. Részemről a leírtak alapján 102%, hogy a foglalatban vannak gondok a lábakkal 2%-os hibahatárral. Az egyszer már elgörbült lábakkal mindíg gond lesz egy idő után, mert meggyengülnek, elvesztik rugalmasságukat és a sok hőmérséklet ingadozás (hőtágulás) következtében előbb utóbb egyszerűen elfekszenek a lábak, ekkor visszaemeled őket és megy tovább.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#51257) norbert1998 válasza jacint78 (#51256) üzenetére


norbert1998
veterán

rendben, kedden szétpakolom a gépet és jelentkezem :K

(#51258) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, inkább játékos topikokban szoktam itt PH-n nézelődni, így nézzétek el ha esetleg nem ide kellett volna írnom. Adott egy alaplap: MSI Z170A XPOWER Gaming Titanium Edition és egy i7 6700k. Sajnos fagyogat a gép elég sűrűn. A tesztek azt mutatták hogy nagyon melegszik a proci. Már úton van egy vízhűtéses megoldás, de mondták hogy nézessem meg a feszültségeket, hátha az alaplap több feszültséget ad mint kéne és az is lehet az irreálisan nagy proci hőmérsékleteknek az oka (70-80 játékban, 90-100 stressz teszten :O)
Linkelem a BIOSban készített képet, hátha valaki tud segíteni belőni, már ha tényleg van vele baj. Alapjáratra vissza van véve minden.

A játék az nem játék!

(#51259) norbert1998 válasza Lézerparaszt (#51258) üzenetére


norbert1998
veterán

Ott valami más gond lesz. Házban mi van?

(#51260) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok van egy májusban összerakott gépem és egy kis játék után teljesen megfagy mit nézek meg első körben hogy kiküszöböljem a hibákat?

A gép: Asrock 970 pro3 2.0
Amd FX 8320e
gtx 950
Chieftec 500w
2x2 gb ddr3 kingston
Azért kérdezem mert van itthon 1 másik gép is ami csak memóriában különbözik ettől a konfigtól köszi előre is a válaszokat.

(#51261) Lézerparaszt válasza hunvarlan (#51260) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hogy fagy meg? Nekem is fagy, lehet hogy ugyanaz a bajunk.
A szellőzés nagyon rossz volt, a vízhűtés mellé az egész házba rendeltem "tornádó keltőket" szóval az megoldódik.
Norbert1998: hűtésre gondolsz vagy hardverre? Friss a BIOS is, ahogy a képen látni. Az utolsó frissítés pont azokat a hardvereket támogatja amik nekem vannak. Előtte viszont volt olyan hibám hogy kikapcsolásnál nem kapcsolt ki a gép, viszont a monitor már nem kapott jelet, és utána bekapcsolásnál sem jutott el még a BIOSig sem. Vagy 10x kellett újrarakni a BIOS-t, mire felrakás után normálisan újraindult és nem állt meg közben.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#51262) norbert1998 válasza hunvarlan (#51260) üzenetére


norbert1998
veterán

igazából... az az alaplap egy gyilkosság az alá a proci alá. bilív mí, ájv bín deer.
ha azt kiküszöbölted, próbáld újra.

Lézerparaszt: BIOS alaján kb minden stimmel, de jobb lenne egy CPU-z képet mutatnod, miközben forrong (és akár terhelésen is van). Úgy értem, mekkora a ház és káosz van-e benne. Mert a gyári hűtőnek SEM szabadna engednie forrni.

(#51263) Lézerparaszt válasza norbert1998 (#51262) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nem szívesen tesztelem azóta, mert az Aida64 stressz teszt 30% overheatinget mutatott. Fractal Design Define R4 házam van, a 2 videókártya biztos eléggé melegít még pluszban belül de a kábelek amennyire lehet el vannak rendezgetve benne. Nem gyári hűtő van benne, hanem egy nagyobb CM ami a régi procit hűtötte, a típusát nem tudom mert azt még nem én raktam bele, de akkora mint egy Borg űrhajó. Reméltem hogy elbírja ezt a procit is de nem úgy néz ki.
Gyorsan lefuttatok egy CPU-z tesztet és elküldöm a képet privátban, hogy ne offoljam szét a topikot.

A játék az nem játék!

(#51264) norbert1998 válasza Lézerparaszt (#51263) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezzel nem offolod szét a topikot, végülis részben alaplap dolog, de te tudod :)
Viszont ha itt beszéljük meg, másik is tudnak belőle tanulni.

Paszta mennyi van alatta? Mert a hűtőnek, még ha gyári lenne is, ami nem, akkor is simán vinnie kellene a hőt. Egyébként nem fog az megsülni, kikapcsol, mielőtt gondja lenne, bár igaz, jobb nem játszani a tűzzel.
Kivéve persze, ha nagy tuningod van, bár nem hiszem, hogy akkor jöttél volna kérdezni.

(#51265) varmi2 válasza Lézerparaszt (#51263) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amikor 80-100C a cpu, zt kellene megnézned a kezeddel, hogy a borda milyen meleg közben. Mert ha csak langyos, akkor nem fekszik jól a borda.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51266) Lézerparaszt válasza varmi2 (#51265) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Csináltam most egy CPU-z stresszt tesztet, de a procit egyáltalán nem izgatta, alatta még filmet nézni és játszani is tudtam, direkt megnéztem. Inkább ráeresztettem megint az Aida64-et, na az már megizzasztotta rendesen, de itt jön a csavar. Előzőleg 15 perces Aida64 teszt után 30% overheatinget írt, proci átlag 85 fokon, max 95-100-on. Most pedig max 70 fokra ment fel, és azt tartotta is pedig semmi nem változott azóta. Még a házat se mozdítottam meg. Csináltam CPU-z képet de így hogy most jó, nem hiszem hogy tanulságos lenne.

Hát igen, nehéz eldönteni ilyen esetekben hogy melyik topik a jó, mert minden mindennel összefügg(het).

A játék az nem játék!

(#51267) varmi2 válasza Lézerparaszt (#51266) üzenetére


varmi2
nagyúr

A feszültségek sztem jók, nem azzal van a gond. Azt nézd meg, hogy amikor 70-80-100C a cpu, milyen meleg a borda rajta. nézd meg a kezeddel, mert lehet nem fekszik fel rendesen, és ezért melegszik fel a cpu.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#51268) norbert1998 válasza Lézerparaszt (#51266) üzenetére


norbert1998
veterán

CPU-z-vel csak a képre voltam kíváncsi, a stress-je tényleg csak alibi.
Azt viszont nem értem, hogy lehet most meg jó :F
Talán vermi javaslatát nézd meg még.

(#51269) tpeter77 válasza MrDerekas (#51244) üzenetére


tpeter77
addikt

Windows7 topik összefoglalóban lévő hivatalos Microsoft Windows and Office ISO Download Tool progival szedtem le egy Windows7 SP1 professional magyar 64 bites ISO fájt.
WIM fájlt frissíteném az usb3 driverrel a Windows7 usb3.0 Image Creator Utility progival (ami jópofa, mert csak win8.1 alól indul el), azt látom, hogy kibontja a WIM fájlt és menet közben valami hibával leáll, így nem tudom integrálni a drivereket a fent említett progival a WIM fájlba.
A merevlemezről sajnos nem tudom betallózni a drivert, mert nem fogadja el a telepítő... csak tudnám miféle drivert kell neki megadni, mert ami dvd-n van azt nem fogadja el, pedig ugyanazt ha feltelepítem a win7-re, akkor szó nélkül működik.
tehát 2 opció marad
1.) hagyom a francba, és telepítek usb2.0 alól
2.) manuálisan integrálom parancsokkal az usb drivereket.
Csak most már kételkedek a 2. variánsban, mert nem tudom miféle drivert integráljak, amivel fog is működni az usb3 port!

(#51270) tpeter77 válasza haiiro_o (#51253) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
teljesen jó ez az SSD, semmi baja.
az írt 5.5TB adat miatt csökkent a kondíciója 96%-ra. Ne foglalkozz vele, ez teljesen jó!

(#51271) Lézerparaszt válasza norbert1998 (#51268) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát igen, én sem értem. Vermi javaslatát ha legközelebb ilyen lesz akkor megnézem, de ha a borda nem érintkezik rendesen akkor az nem javul meg. A fagyás pedig frissen bekapcsolt gépen is jelentkezik 45 foknál és kizárólag játékokban. 3dmark timespy viszont szépen végigmegy. Ezért gondoltam alaplapra, ez volt az utolsó ami még eszembe jutott.

A játék az nem játék!

(#51272) haiiro_o válasza tpeter77 (#51270) üzenetére


haiiro_o
tag

Hali. Azt elhiszem hogy az ssd jó, de mitől lehetnek az ujraindulások? Első 1 hónapban kb nemcsinált ilyet. csak nemrég kezdte el.. és ha mégis beindul akkor teljesen stabil.. Ezért nem értem.

(#51273) hunvarlan válasza Lézerparaszt (#51261) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Ma már inkább elsötétül és újraindul.

(#51274) hunvarlan válasza norbert1998 (#51262) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Ezt a mondatodat nem igazán értem légyszives magyarul írd le mire gondoltál.

(#51275) Lézerparaszt válasza haiiro_o (#51272) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem először megáll a kép, az egér mozog tovább. Majd megáll az egér is, de hang az még vagy megy tovább, vagy beakad. Ha várok még 1-2 percet akkor újraindul.

A játék az nem játék!

(#51276) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Szeretném az összes ház ventit alaplapról vezérelni, hogy ha teszek oda elosztót elbír 2 ventit is az alaplapi csati?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#51277) haiiro_o válasza Lézerparaszt (#51275) üzenetére


haiiro_o
tag

Nekem nem jut el addig, hogy legyen kép is. Bekapcsolás után szitne rögtön urjaindul.. De ha beindul akkor működik rendesen..

(#51278) haiiro_o válasza fauv (#51276) üzenetére


haiiro_o
tag

igen elbir kettőt is.

(#51279) tpeter77 válasza haiiro_o (#51253) üzenetére


tpeter77
addikt

Esetleg kábelcsere?! vennék egy új rugós biztosítással ellátott SATA3 kábelt és megpróbálnám azzal.
Ha úgysem jó, kérj kölcsön egy másik HDD-t vagy SSD-t, ha azzal is csinálja, nem a háttértár és a kábel a ludas, lehet tovább menni: táp vagy alaplap, vga...

(#51280) fauv válasza haiiro_o (#51278) üzenetére


fauv
őstag

Köszönöm :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#51281) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Memória csere után is beakadt.

[ Szerkesztve ]

(#51282) jacint78 válasza Lézerparaszt (#51271) üzenetére


jacint78
addikt

Nem lehet, hogy a hűtő nincs rendesen rajta?

type your text here..

(#51283) haiiro_o válasza tpeter77 (#51279) üzenetére


haiiro_o
tag

Próbáltam másik kábellel is. Azzal sem javult meg. ssd re aztmondtad, hogy jó és eddig tökéletesen működött másik gépben is. Az alaplap a legújjab dolog amit cseréltem benne. Az ujratelepítés sem segített rajta.
De holnap elvileg már visszaviszik és megnézik hogy rossz-e.

Ksznm a segítséget. Majd jelentek még. Addig is használhatom a másik gépet..

(#51284) Lézerparaszt válasza jacint78 (#51282) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nem mert reggel óta megy normálisan, normális hőfokon. Magától nem igazodik vissza, legalábbis remélem :D
De megnéztem és jó szorosan rajta van (úgy értem nem lötyög, nem úgy hogy rá van húzva mint az állat).

A játék az nem játék!

(#51285) sirszevenap válasza jacint78 (#51215) üzenetére


sirszevenap
őstag

No, nálam van. Érdekes módon most semmi probléma vele. Meglátjuk. Ugyan az a kártya, nem kaptam újat. Nem tudtak mondani semmit, vagy nem akartak, hogy mi volt vele. Elvileg ott jó volt. Érdekes, hogy mostmár itt is... No mindegy. Dobozást bebuktam, mert "nem küldte vissza a nagyker"! :(

Bankkártyával? Hát persze!

(#51286) MrDerekas válasza tpeter77 (#51269) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tényleg ne bonyolítsd. Jó, tudom, a kihívás :D Na kérlek, én mindig az n-lite kis programocskával csinálom az adott varsa kellő telepítőt. Hivatalos iso leszed az MS-től, n-lite-nek megmutat a dvd képfájl, vagy a virtuális meghajtó a képfájllal, kiválasztod, hogy iso vagy mappa legyen a vége, és gyönyörűen, hibamentesen lehet személyre szabni, driverezni, javítócsomagozni, parancsozni, kulccsal, felhasználói fiókkal ellátni, stb... Utána ebből az iso-ból tudsz bootolható pendrive-ot is készíteni. Csak itt jön a csavar, mert ha natív 2.0 módon nem ismeri fel a telepítő az adott portot, akkor az életben nem tudsz róla bootolni. Mert ugye boot során/után töltődnek be a driverek. Bár ha eddig is eljutottál a hibaüzenetig, akkor mennie kell ebben a formában.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#51287) jacint78 válasza sirszevenap (#51285) üzenetére


jacint78
addikt

Meglehet, hogy idővel megint elkezdi a hülyeséget. Másik drivert raktál fel?

type your text here..

(#51288) sirszevenap válasza jacint78 (#51287) üzenetére


sirszevenap
őstag

Tény és való, hogy mikor odavittem direkt leturtam ddu-val és ott telepítettem drivert. De ugyan azt ami volt. Most már frissebb van fent. Eddig nincs hiba. Majd kiderül.

De mit csinálhattak vele?
Futtassak le amúgy valami tesztet?

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#51289) Siszibatya


Siszibatya
tag

Sziasztok ! :D

Asrock alaplapokon a Fatal1ty mouse portnak és Killer Lan-nak mi a gyakorlati haszna és előnye a sima portokkal szemben ?

Weboldalukon láttam a képpel illusztrált leírást ,de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra a gyakorlatban.
Ad a valóságban akkora pluszt és sokkal jobb játékélményt ?

A killer lan gyorsabb , jobb az illusztárció és leírás szerint .
Egérnél egyenletesebb játékélmény és gyorsabb válaszidő segíti a könnyebb célzást és gyorsbillenytyűt lehet létrehozni a hozzáadott programmal kép és leírás szerint.

Köszönöm előre a válaszokat ! :D :R

Üdv.: Tamás

(#51290) norbert1998 válasza hunvarlan (#51281) üzenetére


norbert1998
veterán

Azt írtam, hogy az az alaplap annak a processzornak olyan, mint halottnak a csók. Volt nekem is ugyanazzal a procoval. Brutálisan siralmas volt, és csoda hogy egyáltalán bekapcsolt. Igazából nem ritka annyira az sem, hogy konkrétan kiolvad/ég a lapból a VRM (feszszab. modul), mert annyira kevés. 4+1 fázis van rajta és a 6+2 is csak jó kedvvel elég, tuning nélkül. 8+2 már inkább.

Az a lényeg, hogy agyonfojtja a procit a lap.

(#51291) jacint78 válasza norbert1998 (#51290) üzenetére


jacint78
addikt

Még a 4 fázisos Z97-K-val is lehetett tuningolni a haswelleket, csak annyi a különbség, hogy az ASUS gyártmány volt. Nem a sok fázis kell, hanem normális PWM vezérlő és hűtés, de az MSI-től csodát nem kell várni, hulladékot gyárt és mindíg is azt gyártott.

type your text here..

(#51292) norbert1998 válasza jacint78 (#51291) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen. De a szóban forgó lap egy segg szikla 970 pro3 hutetlen, minősíthetetlen 5 db vrm-el. Nekem gyakorlatilag egy 6300 szintejere/ala húzta vissza a 8320-at anno.

[ Szerkesztve ]

(#51293) hunvarlan válasza norbert1998 (#51290) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Ez oké de akkor ha ennyire rossz ez az alaplap az fx-processzorokhoz meg ami nekem is van akkor itt miért írják ezt a lapot? http://prohardver.hu/tema/milyen_alaplapot_ilyen_arban/friss.html Azért mertem megvenni ezt a lapot mert nálam tunningról szó sem lehet és nem vagyok eleresztve pénzel sem.

[ Szerkesztve ]

(#51294) Kékes525


Kékes525
félisten

Van egy Asus P8Z68-V Pro/Gen3 alaplapom. Azon van egy JMicron® JMB362 vezérlő. Amikor a driverjét installáltam beletett az automatikusan induló programok közé (HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run) egy JMB36X IDE Setup fájlt. Szerintetek erre szükségem van ahhoz, hogy használhassam a vezérlőt, vagy nyugodtan törölhetem ezt a sort az automatikusan induló programok közül? Egyáltalán mi a feladata ennek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51295) tpeter77 válasza haiiro_o (#51283) üzenetére


tpeter77
addikt

nincs kizárva, hogy alaplap hiba lesz....
majd írd meg pü-ben, h mi lett a vége, nem mindig járok erre.
köszi.

(#51296) josik válasza Siszibatya (#51289) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. A Killer Lan feltesz egy progit amiben prioritást tudsz beállítani a hálózat használatára. Személyes tapasztalatom nincs a gyerek használja. A mouse port a razer egerét azonnal felismerte, felkínálta a driver letöltését.

Te is fiam Bluetooth...

(#51297) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Pc bekapcsolás után nem sokkal elkezdi pörgetni a procimat a rthdcpl.exe 50%-on. Onnan vettem észre, hogy a ventik nagyon pörögnek, hangosak. Szinte friss a win7 64 bit. Először az Asrock honlapjáról szedtem le az audio drivert, majd a hiba után leszedtem és felraktam a realtek honlapjáról letöltöttet, de még mindig fennáll a gond. Csak úgy szűnik meg, ha kilövöm a folyamatot. Van valami megoldás erre a nagyon idegesítő problémára?

Köszi!

mod: volt már ilyen gondom nemrég, csak akkor ide írtam. Akkor nem volt friss a win.

[ Szerkesztve ]

(#51298) Kékes525 válasza johnny82 (#51297) üzenetére


Kékes525
félisten

svchost.exe az ami pörgeti? Ha igen, Akkor (L:Search%20for%20Windows%20Updates%20takes%20forever?%20-%20A%20possible%20solution)[link](/L) Bocs, látom nem az.

Realtek HD Audio (32 bit) "magas" cpu használat

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51299) norbert1998 válasza hunvarlan (#51293) üzenetére


norbert1998
veterán

Engem elküldtek kb a pokolra is, hogy hogy mertem azt alá tenni az fx-nek. És igazuk volt.

(#51300) #65675776 válasza hunvarlan (#51293) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kivettem azt a két ajánlást, és írtam egy általános megjegyzést. Nem tudom hogy kerülhettek oda azok a lapok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.