Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! Sikerűlt végre elindítani a gépem.. De sajna fél napja nem tudok továbbjutni a hibaüzenetén : USB DEVICE OVER STATUS DETECTED. A biosba nem enged belépni. A lapot kivettem már a házból. Minden USB-s eszközt eltávolítottam róla.Elem kivétel volt CLRTC reset volt. Valakinek valami ötlet? :R :R

(#3452) Mike82 válasza Superhun (#3449) üzenetére


Mike82
csendes tag

És egy Gigabyte GA-EP45C-DS3 alaplap? Jobb mint egy Asus P5QSE plus?

"Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe."

(#3453) cashback válasza Black-core (#3451) üzenetére


cashback
őstag

Neten kerestem rá:
Usb port zárlat lehet...
Ellenőrizd hogy nem sérült-e valamelyik port. (belső érintkezők nem hajoltak el, nem érnek össze)

Én még javasolnám hogy az usb jumpert, ami standby 12V-ot ad, váltsd át, hogy ne tegye.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3454) windlord válasza Mike82 (#3452) üzenetére


windlord
őstag

Én Gigabyte -ra szavazok.
Quad tuningra szerintem jó választás.

(#3455) agressiv válasza windlord (#3454) üzenetére


agressiv
addikt

Én nem szavazok a gagyibájtra. Inkább az ánusz.

cashback Az USB-n és a készenléten is 5V-van, nem 12.

Hát még a borz.....

(#3456) Mike82 válasza agressiv (#3455) üzenetére


Mike82
csendes tag

Köszi...

"Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe."

(#3457) Black-core válasza cashback (#3453) üzenetére


Black-core
aktív tag

Hali ellenőriztem már! Nem látok semmilyen sérülést rajta. Nagítóval nézte meg! :D 5V van nem 12 de a jumpereket már minden féle fajta variációban kipróbáltam már! :O Valakinek van még valami ötlete? P5Q pro alaplap. :R

(#3458) windlord válasza agressiv (#3455) üzenetére


windlord
őstag

Hát egy q9550 alá Asus -ból csak Asus Maximus II Formula tennék.
Kövezz meg, de ahogy a Yorkfield fórumot nézegetem sokat használnak P45 GigaByte lapokat, és elég jó eredményeket hoznak ki a procijukból.

(#3459) Mike82 válasza windlord (#3458) üzenetére


Mike82
csendes tag

Az Asus Max 2 még kicsit drága....De átgondolom...köszi

"Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe."

(#3460) windlord válasza Black-core (#3457) üzenetére


windlord
őstag

Ez olyankor szokott megtörténni, amikor zárlatos lesz az usb port, vagy a ráaggatott eszköz. De gondlom most nincs rajta semmi.
Próbáld meg lekötni (persze csak ha van) a front usb -t is, amely a házhoz megy.
Hátha ott van a hiba, egy próbát megér.

Amúgy usb -n a legjobb tudásom szerintem 5V -nak is kell lennie.

Mike82: Jó mindkét lap, de én a Giga -t venném. Jó mindkét lap a Quad alá. De ha tuning is lesz, akkor a legjobb a Max II.

[ Szerkesztve ]

(#3461) cashback válasza Black-core (#3457) üzenetére


cashback
őstag

Bocs... 5V igen... valamiért most a 12V volt eszembe.

agressiv - Te ne javíts ki engem... megteszi más is, ha nem akkor majd magam. ;)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3462) szabolcs73


szabolcs73
csendes tag

Sziasztok!
Milyen lapot javasoltok egy E8400-es alá?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#3463) windlord válasza cashback (#3461) üzenetére


windlord
őstag

Ne haragudj, nem rosszból írtam!

szabolcs73:: tuningolni akarsz? memóriák ddr2, ddr3?

(#3464) #90933760


#90933760
törölt tag

Sziasztok újra.

Ismét az MSI 845PE MAX alaplapommal jelentkezem, most usb gondjaim lennének.
Rádugom a HP multifunkciós nyomtatót és azt írja az XP, az eszközt nem lehet felismerni. Ez eddig oké sok mindenre kiírja ilyenkor, feltelepítem a nyomtató drivert a cdről, utána is ugyanaz. Próbálom másik lyukba, ugyanaz. Újraindít, ugyanaz. Letöröl, feltelepít újra, ugyanaz. Na ez itt a gáz.
Bedugok egy pen driveot, működik, bedugom a BT-t, működik, csak a nyomtató nem. Az előző gépen működött a nyomtató, szóval nem az lehet a hibás. Amikre én gyanakszom.

-Frissen feltett XP SP3, előfordulhat, hogy le fog tölteni valami frissítést amitől jó lesz? (kétlem)
-5 méteres két végén bunkó nélküli usb kábel, lehet ez a baja? Az előző gépen nem volt gond, de az 1.1-es volt, ez meg 2.0, lehet a gyorsabb USBnek nem tetszik a kábel?
-Rossz USB? (kétlem)
-BIOSba bekapcsolva az USB, a Legacy Support ki volt kapcsolva alapértelmezettbe, bekapcsoltam utána se volt jó.

Mindenesetre szereztem kábelt, illetve egy PCIbe dugható USB kártyát is, holnap megyek próbálni.

Na de ha ezek után se megy akkor mégis mi van? Valami ötlet ami felett elsiklottam?

(#3465) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Van egy MSI Media Live alapú HTPC-m, eddig win7 alatt HDMI-n kötöttem össze egy Panasonic TX-32LM70PA LCD TV-vel. Gond nélkül működött XBMC-vel.

Mostanában jó vétel lett a Panasonic nagyobb G30 plazmája, így vettem egy P42G30E modellt és szintén HDMI-vel próbáltam összekötni. Sajnos a hang nem működött, így ment egy win reinstall, ami szintén nem oldotta meg a dolgokat. TV-n próbáltam mindenféle beállítást (analógot vagy digitálisat lehet választani HDMI-n), próbáltam alaplapi driverek valamint Realtek hangkártya driverek legrégebbi win7 és legújabb változatait. A Realtek HD audio manager-ben is átállítottam a HDMI-t alapértelmezettnek, de továbbra sem működik.

Van ötletetek, hogy mit lehetne még tenni ?

Előre is köszönöm:
Tbor

(#3466) windlord válasza #90933760 (#3464) üzenetére


windlord
őstag

Próbáld meg a HP oldaláról a nyomtatóhoz tartozó xp -re írt legfrissebb driver -t feltenni.
Vagy már ezt próbáltad?!
Szerintem a driver -rel lesz a baj...

(#3467) Black-core válasza windlord (#3460) üzenetére


Black-core
aktív tag

Hali természetesen már midnent lekötöttem róla.. Ki is vettem a házból. csak a vga a ram van rajta.. ps2 es billt is dugtam rá de semmi.. Kipróbáltam másik táppal de nincs változás :O

(#3468) #90933760 válasza windlord (#3466) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még nem próbáltam, majd azt is megpróbálom, de nem hiszem, hogy az a baja.
Mert ha fent volt ha nem, ahogy bedugom egyből kivágja rá a nem lehet felismerni üzenetet, nem is gondolkozik, semmi hardverfelismerési próbálkozás ablakokkal, semmi. Pedig az XP szokása 86 ablakot, buborékot kihozni mikor rádugsz valamit, ha nem ismeri fel akkor a végén kinyögi. De itt semmi ilyesmi. Ezért is gyanakszom a kábelre, remélem annyi csak a baja, vagy az USB karival menni fog.

(#3469) windlord válasza Black-core (#3467) üzenetére


windlord
őstag

Pedig a következő ötletem a táp lett volna.
Próbáld meg sűrített levegővel (lehet kapni számtech. boltokban) kifújni az usb -ket. Szerintem tutira ott lesz a probléma.
Esetleg mér azt nézd meg, hogy nincs-e elrepedve a forrasztásuk az alaplapon.

Baltoafarkas: Nem tudod megpróbálni az eszközt egy másik gépen is? Nem lehet, hogy valami baja van?
A gyártói illesztőprogramot feltétlenül próbáld meg!

(#3470) spista222 válasza #90933760 (#3468) üzenetére


spista222
addikt

Ha azt írja ki hogy nem lehet felismerni akkor nem driver baja van mert akkor kiírná hogy mi és utána lenne belőle ismeretlen eszköz. A hosszú kábel lehet a ludas 2m-nél hosszabbat csak nagyon nagy szükség esetén használj.

Black-core Szerintem elszállt az USB biztosítéka az alaplapon. Kiderítés: fogsz egy USB-s lámpát/porszívót/stb:D és végignézed az összes usb-t bekapcsolt állapotban ha valamelyikkel nem működik az eszköz akkor annak a biztije szált el.

[ Szerkesztve ]

(#3471) agressiv válasza cashback (#3461) üzenetére


agressiv
addikt

Most én voltam a más aki kijavított. Ez van. :DDD

Hát még a borz.....

(#3472) Black-core válasza windlord (#3469) üzenetére


Black-core
aktív tag

A forrasztásokat már néztem nicns baj,megpróbálom kifújni!

spista222: Nem rosz ötlet. Bár sztem az USB-s lámpák csak akkor működnek ha legalább a biosig vagy oprendszerig elmegy a gép,de újesbés billentyűvel végigpróbálgatom azalatt a 15 ms alatt csak kiderül.

Köszönöm az ötleteket! :R :R

(#3473) moonguru válasza #90933760 (#3464) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

"5 méteres két végén bunkó nélküli usb kábel, lehet ez a baja? Az előző gépen nem volt gond, de az 1.1-es volt, ez meg 2.0, lehet a gyorsabb USBnek nem tetszik a kábel?"

Igen ez a baj!

Pl. külső HDD már 2 méteres kábellel is ezt játszotta, pedig saját tápos volt!

Sajnos csak a rövid jó minőségű kábel a megoldás!

Vagy pedig aktív (erősítős) USB kábel de az drága!

Monitor Guru!

(#3474) spista222 válasza Black-core (#3472) üzenetére


spista222
addikt

Amennyire tudom feszültség az mindig van az USBk-en csak BIOS után inicializálja ha van rá kötve valami.

moonguru Én is írtam már neki a kábelt remélem ki is próbálja rövidebbel.

[ Szerkesztve ]

(#3475) Garsza


Garsza
veterán

Helló azt szeretném megkérdezni hogy mijen AM3 alaplapot ajánlotok ami alkalmas tuningra is és támogatja az SLI -t. max 30 000 huf ig. A jelenlegi CPU -m lenne benne.

(#3476) spista222 válasza Garsza (#3475) üzenetére


spista222
addikt

Ezeket találtam hirtelenjében:
2x8-as PCI-e ASUS M4N75TD
2x16-os PCI-e ASUS M4N98TD EVO

(#3477) Garsza válasza spista222 (#3476) üzenetére


Garsza
veterán

Elnézést elírtam AM3+ os lapot akartam írni.

(#3478) spista222 válasza Garsza (#3477) üzenetére


spista222
addikt

1,
2,
3,
4,
5,
Ezeket találtam gyorsan:D
De te is ellenőrizd ha kiszemeltél egyet hogy biztos támogatja e az SLI-t!

[ Szerkesztve ]

(#3479) Garsza válasza spista222 (#3478) üzenetére


Garsza
veterán

És akkor ezek mind alkalmasak tuningra is. Például az érdekelne a legjobban hogy sokat számít e tuningnál hogy hogy hány fázisú meg mijen a cpu feszszabájzója.

(#3480) Garsza


Garsza
veterán

Most rendeltem meg Ezt a lapot.
24 000 valami forintért. Előtte felhívtam őket telón szerintetek mennyire reális hogy megkapom azon az áron amin hirdetik és ezt a lapot?

(#3481) spista222 válasza Garsza (#3480) üzenetére


spista222
addikt

Igen ez a lap 40k-ba kerül érdekes hogy két helyen is volt 24 ért.
Ha drágább lesz mint amennyit neked ér akkor ne vedd át a csomagot mert te 24-ért rendelted meg.

(#3482) agressiv válasza Garsza (#3480) üzenetére


agressiv
addikt

Ott van, hogy rendelésre 1-2 hét. Majd amikor letelik az 1-2 hét közlik, hogy ennyiért már sajnos nem tudják szállítani..

Hát még a borz.....

(#3483) Superhun válasza Garsza (#3480) üzenetére


Superhun
addikt

Digitalkert kilóméterekre kerüld el, csalók, szélhámosak.

(#3484) szabi911


szabi911
csendes tag

segitsetek alaplap témában pls
[link]

szabi

(#3485) spista222 válasza szabi911 (#3484) üzenetére


spista222
addikt

Szedd szét és rakd össze a gépet!
Általában valami megmozdul és nem érintkezik rendesen ezért sem indul el a gép.
Ha nem menne ezután sem akkor másik alaplap után kell nézned nagy valószínűséggel.

(#3486) szabi911 válasza spista222 (#3485) üzenetére


szabi911
csendes tag

értem
de ha ez utánsem megy akk vmi más megoldás kéne mert a lap tuti h nem hibás biztos h nem kuka :F
de megpróbizom amit irtál :R

szabi

(#3487) spista222 válasza szabi911 (#3486) üzenetére


spista222
addikt

Miért vagy ilyen biztos benne?
Ha tényleg csak épp megpördül a venti akkor zárlatos lett nagy valószínűséggel de lehet hogy csak kis bibije van.

(#3488) windlord válasza szabi911 (#3486) üzenetére


windlord
őstag

Szedd szét atomjaira, és rakd össze rendesen az elejétől a végéig.
Nekem akkor csinált ilyet, amikor a Ram -ok környékén volt valami gubanc (kiszedtem, visszaraktam és okay).

(#3489) szabi911


szabi911
csendes tag

spista222

jaja zárlatnál szokta ezt csinálni de akitől vettem annak szépen ment és teszteket is mutatott de rem vagyis én abban reménykedek h kis bibije van mert akk az orvosolható :P

windlord
szétszedni atomjaira ? áááhhh sok idő összerakni meg sz*pni kell vele meg az a sok kicsi kábel stb
de várj mit értettél az alatt h a ramoknál gubanc volt ? kábelek fogták és nem kaptak "levegőt" a ramok :D hmm.... hát sose lehet tudni passz nem tom nem vagyok hardver tervező :P

szabi

(#3490) spista222 válasza szabi911 (#3489) üzenetére


spista222
addikt

Elsőnek ne nyújtsd rám a nyelved :P

Én is eladtam egy alaplapot amit én több órás prime tesztel, memtesztel és 3dmark-al teszteltem másnap írt hogy kék halálozik/ újraindulgat és tényleg rossz volt így kicseréltem. Az hogy nála működött az nem jelenti azt hogy utána nem romolhat el!! :P

tényleg sokáig tart kivenni a rammot, procit és VGA-t ha van és visszarakni/megmozgatni? :P

[ Szerkesztve ]

(#3491) szabi911 válasza spista222 (#3490) üzenetére


szabi911
csendes tag

hmm... ez fura h a teszt azt mondja h jó de másnap h mitől romlik el ?
de ha normálisan használod akk annak nem kéne hibásnak lenni
jó kiszedni a ramot stb az nem sok idő bár a procit az kicsit sok idő mert passziv hűtésü nagy a borda rajta de megoldom

lehet h az lenne a legegyszerübb h ha a legnagyobb feladattal kezdem még hozzá szétszedni az egész gépet

szabi

(#3492) spista222 válasza szabi911 (#3491) üzenetére


spista222
addikt

1. vedd ki a memóriát és rakd vissza
Ha jó akkor örülsz ha nem akkor szedd szét teljesen és rakd össze.
Az hogy egy teszt végigfut egy nap nem jelenti azt következő nap nem lehet hiba csak kisebb az esély a hibára ha legalább előtte jól működött.

[ Szerkesztve ]

(#3493) szabi911 válasza spista222 (#3492) üzenetére


szabi911
csendes tag

jo oké megpróbizom köszi a vélemyéned

szabi

(#3494) windlord válasza szabi911 (#3491) üzenetére


windlord
őstag

Az is lehet, hogy a user.exe a hibás :P

(#3495) szabi911 válasza windlord (#3494) üzenetére


szabi911
csendes tag

haha non vicces :P
mondom hidd már el h bese kapcsol 2 tápom van és 1el sem de a másik gépem mind 2 táppal bekapcsol non érdekes :(

szabi

(#3496) windlord válasza szabi911 (#3495) üzenetére


windlord
őstag

Én elhiszem, nem mondtam, hogy nem hiszem el!
Nekem teljesen mindegy, hogy bekapcsol-e a géped!

Kérsz tanácsot, az ember segíteni akar Te meg nem fogadod meg...

(#3497) szabi911 válasza windlord (#3496) üzenetére


szabi911
csendes tag

oké megfogadom
több tanács is érkezett több felhasztol és most azokat irom össze txt-be és utána majd kipróbálom az összes variáciot :P

szabi

(#3498) #90933760 válasza moonguru (#3473) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, a kábel volt a baja. Másfél méteres, árnyékolt, vastag kábelre cseréltem és rögtön jó lett. Kösz a segítséget.

(#3499) Black-core válasza Black-core (#3472) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nah kifújkáltam meg minden. Kipróbáltam az összes USB-s csatlakozót és mindegyik működik rajta. A hibaüzenet még mindig fentáll.. :O :O Valakinek van még ötlete? Biosfrissítést így nem is tudok csinálni? :F :R

(#3500) windlord válasza Black-core (#3499) üzenetére


windlord
őstag

Akkor tehát ott tartunk, hogy minden usb jó, de mégis panaszkodik rá.
Nem emlékszem a bios -ba beenged?
Nem próbáltál még nyomatni neki egy gyári alapbeállítások visszatöltését?

Ha a Bios -ig sem megy el, akkor szerintem nézz be a topicjába hátha tudnak adni tanácsot arrafelé.

Bios -t csak úgy tudsz frissíteni, ha beenged bios -ba és ott van rá lehetőség (asus -nál nem tudom)
Ha nincs, akkor bootolható pendrive -ról, cd -ről, esetleg windows alól (asus -nál nem tudom lehetséges-e)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.