Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) fonseca válasza spista222 (#3350) üzenetére


fonseca
tag

Szia. A vga hiba helytálló lehet,mert pár napja kapott másikat. A google - ba beírva pedig bios hibaként annyit ír hogy "nem sikerült a billentyűzet inicializálása" :U Ja és a monitor el sem indul...

(#3352) xxxthrief válasza #65675776 (#3331) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Értem!
És akkor a system az mit mutat?
Illetve ott van h processor hőmérséklet!
Meg ott van h mag1 hőmérséklete meg hogy mag2 hőmérséklete!
Most mit kell nézni ahhoz hogy tudjam hány fokos a procim?
Üdv!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#3353) spista222 válasza fonseca (#3351) üzenetére


spista222
addikt

Első találat valóban az de a 3. amit én mondtam és akkor sípol így amikor rossz a VGA vagy nem érintkezik megfelelően a slotban. Ha a monitor nem indul el akkor mi a kérdés?
Ha bill baja lenne akkor szépen kiírná hogy keyboard error :K

xxxthrief Nincs rá szabvány hogy mit kell mutatnia a system hőfoknak régebbi lapoknál az alaplapon volt rárakva egy termisztor ami a gép belsejében lévő hőmérsékletet mérte, most már lehet hogy bele van integrálva valamelyik chipbe. Azt hogy neked épp mit mutat az alaplaptól függ. A mag hőmérséklet az egyes magok hőmérsékletét mutatja a processzor hőmérséklet viszont a felső kupak hőmérsékletét mutatja és ez szerint történik az esetleges ventilátor szabályozás is.

[ Szerkesztve ]

(#3354) sgergi válasza xxxthrief (#3352) üzenetére


sgergi
veterán

A procihoz a maghőmérsékletet nézd. A system az alaplapi hőmérsékletet jelenti, de nem a chipsetét. A hőmérő valahol a lapon van, google segítségével utána tudsz nézni, hogy azon a lapon hova tették az érzékelőt. (általában a déli híd vagy a procit tápláló áramköröknél van valahol)

(#3355) fonseca válasza spista222 (#3353) üzenetére


fonseca
tag

A kérdés az hogy akkor miért szokott mégis elindulni? Csak úgy gondol egyet. A furmark-ot is simán teljesíti,aztán megint nem indul... :U Lehet hogy igazad van,csak nem értem..

(#3356) spista222 válasza fonseca (#3355) üzenetére


spista222
addikt

Az esetek többségében rossz az érintkezés vagy a VGA érintkezője vagy a PCI-x slot miatt.
Takarítsd meg az érintkezőket és elvileg megszűnik a gondod. Azért csak elvileg mert még mindig előfordulhat hogy valami más hiba okozza a hibát.

Egyébként milyen alaplap és VGA?

[ Szerkesztve ]

(#3357) fonseca válasza spista222 (#3356) üzenetére


fonseca
tag

Az alaplap egy p5b deluxe, a vga pedig egy xfx 9600gt

(#3358) DJ WOKKY válasza spista222 (#3350) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

1 hosszú 2 rövid a vga hiba az AWARD bios jelzéseknél.

Én úgy szoktam kimérni, hogy van néhány kábelem, ami Y elosztóként szolgált, viszont az egyik ágát megblankoltam, így tudok mérni terhelés alatti értékeket is.

Az AWARD BIOS jelzései:

* Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
* Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.
* 1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
* 2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
* 3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
* 1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
* 1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
* 1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
* 1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
* Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
* Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

Az AMI BIOS jelzései:

* Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
* 1 rövid. Minden rendben.
* 2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
* 3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
* 4 rövid. Rossz a rendszer-timer.
* 5 rövid. Hiba a központi processzorban.
* 6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.
* 7 rövid. Hiba az alaplapban.
* 8 rövid. Hiba a videomemóriában.
* 9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
* 10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
* 11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
* 1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.
* 1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.
* 1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.

A Phoenix BIOS jelzései:

* 1-1-3. Az adatok kezelésének hibája a CMOS-ban.
* 1-1-4. A CRC hibája a BIOS-ban.
* 1-2-1. Rossz az alaplap.
* 1-2-2. Hiba a DMA-kontroller inicializációja során.
* 1-2-3. A DMA-csatorna hibája a műveletek elvégzése során.
* 1-3-1. A RAM regenerációjának (refresh) hibája.
* 1-3-3. Hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során.
* 1-3-4. Ugyanaz, mint az előbbi.
* 1-4-1. Rossz az alaplap.
* 1-4-2. A RAM tesztelésének hibája.
* 1-4-3. A rendszer-timer hibája.
* 1-4-4. Hiba az I/O portnál.
* 3-1-1. Hiba a DMA második csatornájának inicializációja során.
* 3-1-2. Hiba a DMA első csatornájának inicializációja során.
* 3-1-4. Rossz az alaplap.
* 3-2-4. A billentyűzet hibája.
* 3-3-4. A videomemória tesztelésének hibája.
* 4-2-1. A timer hibája.
* 4-2-3. Az A20 vonal hibája.
* 4-2-4. Hiba a csökkentett (save) üzemmódban. Lehet, hogy hibás a központi processzor.
* 4-3-1. Hiba a RAM tesztelése során.
* 4-3-4. Hiba a PC órájában.
* 4-4-1. Hiba a soros port tesztelése során.
* 4-4-2. Hiba a párhuzamos port tesztelése során.
* 4-4-3. Hiba a co-processzor tesztelése során.

(#3359) fonseca válasza DJ WOKKY (#3358) üzenetére


fonseca
tag

:C Ez csini. Akkor most próbálok szerezni egy tápot,és kipróbálom azzal is Biztos ami biztos kitakarítom a vga slotot is

(#3360) DJ WOKKY válasza fonseca (#3359) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vedd ki a vga-t és nézd meg akkor mit csipog, ha ugyan ezt amit eddig, akkor lehet vga hiba is, ha nem, akkor azt kizárhatjuk szerintem.
Ezzel nem azt mondom, hogy spista222 butaságot mondd, csak szerintem ez a hibaüzenet egyértelmű.

spista222: Igazad van. A bill. hiányában is el kell indulnia. Viszont akkor felmerül bennem az a kérdés, hogy miért ezt a hibakódot csipogja?

[ Szerkesztve ]

(#3361) spista222 válasza DJ WOKKY (#3358) üzenetére


spista222
addikt

Ha nincs kép az nem billentyűzet hiba:D
Valóban bill hibát ír de mint írtam ha nincs kép akkor nem a bill hibája mert bill nélkül is megy a gép ha beállítjuk a biosban hogy ne is keresse vagy hiba esetén se áljon le a boot-olás de akkor is van kép
"butaságot?" :O
Terhelés alatt de nem tudsz dinamikus paramétereket mérni mert a multiméter csak legjobb esetben másodpercenként ha mér és átlagol.

(#3360) DJ WOKKY : A nagy csipogás hevében még egyet csipog :B

[ Szerkesztve ]

(#3362) fonseca válasza DJ WOKKY (#3360) üzenetére


fonseca
tag

Hoppá mondjuk erre még tényleg nem gondoltam. Indítom vga nélkül,és ha ugyanígy viselkedik akkor egyértelmű?

(#3363) spista222 válasza fonseca (#3362) üzenetére


spista222
addikt

Igen.

DJ WOKKY HA tényleg bill hiba és az miatt nem megy tovább akkor az integrált bill vezérlővel van gond nem a külső billel esetleg a táppal.

[ Szerkesztve ]

(#3364) DJ WOKKY válasza spista222 (#3361) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Én értem mit mondasz. Viszont akkor sem egyértelműen vga hibára vall nekem.
Majd most ha kiveszi, akkor elválik mit csipog neki, mert akkor már egyértelműen a vga hibát kell, hogy előre vegye a bios a hibajelzések között.
Ha ugyan az a jelzés, akkor igazad lett, de én még nem találkoztam olyan alaplappal, ami vagy speaker, vagy a code display-en keresztül rossz hibát adott volna.

#3361:
(#3360) DJ WOKKY : A nagy csipogás hevében még egyet csipog :B
Na ezen azért meglepődnék :) Nemsoká elválik, gondolom már nézi vga nélkül.

(#3363) spista222: ezzel egyet értek, akkor én is alaplap hibára gyanakszom, viszont ezt az elején nem akartam írni, mert nem szeretem, ha rögtön hibásnak nyilvánítok egy ilyen fő alkatrészt, a mellett lehet több más hibalehetőség is. Ebben legalább egyetértünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#3365) fonseca válasza spista222 (#3363) üzenetére


fonseca
tag

spista222
DJ WOOKY Uraim köszönöm a segítséget. Megyek,és kipróbálom a fent említetteket. :R üdv

(#3366) fonseca


fonseca
tag

Igazatok volt. Vga hiba. Sajnos tápot nem sikerült szereznem,de másik kártyával tökéletes működik. Úgy néz ki ezzel a kártyával is melléfogtam. Üdv

(#3368) DJ WOKKY válasza fonseca (#3366) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Legalább megtudtad mi is a hiba oka.
spista222 gratulálok. Még ilyennel nem találkoztam, hogy más hibakódot adjon ki :U

[ Szerkesztve ]

(#3369) spista222 válasza DJ WOKKY (#3368) üzenetére


spista222
addikt

Én abból indultam ki hogyha képet nem ad akkor alaplap, procc, mem vagy vga hiba. Lehet hogy az utolsó csipet valami más miatt adja.

(#3370) DJ WOKKY válasza spista222 (#3369) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha megy másik vga-val, akkor konkrét a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#3371) pumukli56


pumukli56
tag

Üdv. Mindenkinek!
Segítséget kérek! egy ASUS M2-N68-AM-SE2 lapnál hogy lehet letiltani az alaplapi VGA-t
a BIOS-ban?
válaszokat köszönöm!

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#3372) fonseca válasza DJ WOKKY (#3370) üzenetére


fonseca
tag

Azzal kezdtem hogy indítás vga nélkül. Hibakód : 1 hosszú,3 rövid :U Na ez vitt be az erdőbe... Raktam neki egy másik kártyát,és láss csodát. Na ez tanulságos volt számomra :)

(#3373) spista222 válasza pumukli56 (#3371) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg ha raksz bele egy PCI-e-es VGA-t akkor az integrált automatikusan letiltódik.
Ha nem akkor BIOS->Advanced fül->chipset -> southbridge conf->
Itt kiválasztod hogy PCI-e legyen az elsődleges és ha tiltani is akarod az alaplapit akkor az"iGPUFrame Buffer Detect" -et állítsd disabled-re és ha kéri akkor a "size" állítsd 0-ra(már ha lehet).

[ Szerkesztve ]

(#3374) pumukli56


pumukli56
tag

ilyen lehetőség nincs "iGPUFrame Buffer Detect"

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#3375) pumukli56 válasza spista222 (#3373) üzenetére


pumukli56
tag

ilyen lehetőség nincs "iGPUFrame Buffer Detect"
és most egyiket se lássa se alaplapi se PCI

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#3376) spista222 válasza pumukli56 (#3374) üzenetére


spista222
addikt

ASUS M2-N68-AM-SE2
Ilyen alaplap nincs csak:ASUS M2N68-AM-SE2
de viszont az ASUS honlapján csak "ASUS M2N68-AM" találtam. Abban a kézikönyvben volt amit írtam akkor nem teljesen konzisztens az újabbal vagy másik BIOS kellene hozzá.
Egyébként miért kellene letiltani?
nem elég ha raksz bele egy PCI-e es karit vagy PCI-e-re az elsődleges képernyőillesztőt?

[ Szerkesztve ]

(#3377) pumukli56 válasza spista222 (#3376) üzenetére


pumukli56
tag

egy alaplapról beszélünk csak én írtam el
hiába rakom bele és jelölöm ki elsődlegesnek nem látja
de most egyiket se lássa valami össze kavarodot
ötlet?

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#3378) spista222 válasza pumukli56 (#3377) üzenetére


spista222
addikt

Cmos Clear(BIOS reset).

Amit raksz bele biztos jó?
Típus?

(#3379) lacko1967


lacko1967
csendes tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni . :R
Adott egy Asus Pundit P6P5G41E típusú barebone.
Az a gondom,hogy az E8400-est látja,működik vele tökéletesen,de a DDR3-as memóriák
lent maradtak 1066MHz-en. Bár oc-val jelzik a Ram-ok 1333MHz ét,de egy másik micros lapban sikerült egy frissebb biossal ezt megoldani.
Hol találhatok ehhez a szerkezethez frissebb biost?
Az asus oldalán még régebbi (0202 )van mint magán a gépen (0204 )
Ez is egyáltalán hogy lehet?
Valahol azt olvastam,hogy van valami 0404-es de nem találom.
Illetve ennek a laptípusnak van egy másik neve P5QPLT10
Esetleg lehetne másik lap biosát ráerőltetni erre,vagy akkor vége?
Az oprendszerem Win7 64 bit.
Segítséget előre is köszönöm

Laci

(#3380) lacko1967


lacko1967
csendes tag

Helyesbítek " P5QPL10T "

(#3381) GuruZone


GuruZone
őstag

AsrockZ68 Pro3, segítsetek!

nem tudok rájönni már 2 hónapja, hogy miért nem látja a windows illetve a realtek driver a TV-met.

Asrock előtt Asus P5QL Prom volt, és a Lejátszóeszközökben ott volt a "Philips FTV", illetve a Realtek driver is jelezte. Rákattintottam, hogy az legyen az alapértelemezett hanglejátszó eszköz, oszt kész.

Na most, Asrocknál ez nem működik! Segítsetek, mert megbolondulok, nem tudok hangot csiholni a tv-ből (ami rá van kötve a házimozira.)

A vga-n nincs belső hangkimenet, így azt nem tudom rákötni az alaplapra. Amúgy eddig sem kellett.

Adatok:
Asrock Z68 Pro3
Intel i3-2120
MSI GeForce GTX560Ti
Philips 40PFL5605H
Kábel: DVI-HDMI és mini HDMI-HDMI is tesztelve volt

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#3382) Mike82


Mike82
csendes tag

Helló! Tanácsot kérnék! Mi a probléma?
1.:
Intel® Core™2 Quad Processor Q9550
12M Cache, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB
2.:
2x2Gb Kingmax 1066Mhz ram DDR2
3.:
Asus Nvidia Geforce GTS 450 1Gb

Ami most ketyeg (Asus P5QSE PLUS -bios 2204-) az nagyon nem fogatta jól a proci cserét,(E8400 volt) ez által nemtudok több memóriát belerakni 4Gb-nál. Mitől lehet?

"Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe."

(#3383) spista222 válasza lacko1967 (#3380) üzenetére


spista222
addikt

Én is csak 0202-őt találtam.
Esetleg ha ugyanaz az alaplap van a többi barabone Pc-ben is akkor másikhoz lehet hogy van újabb de nem biztos hogy hozzá való. Másrészt szerintem semmit nem hozna ha 1333MHz-en menne a memória csak 1333-at írna ki.

GuruZone Videokártyát cseréltél? Ha jól gondolom akkor ezelőtt is HDMI-n keresztül ment a hang a TV-re és most is ott menne csak nem tudod kiválasztani kimenetnek.
Azt próbáltad már hogy ahol ki lehet választani a lejátszó audioeszközt ott jobb gomb és letiltott/leválasztott eszközök megjelenítése?
Az alaplapnak ebbe nem kellene beleszólnia. Másik videokártya drivert próbáltál már?

Mike82 Proci cserének semmi közének nem kellene lennie a memória mérethez. Nem lehet hogy a memória nem kompatibilis az alaplappal? Vagy 8400-al ment rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#3384) GuruZone válasza spista222 (#3383) üzenetére


GuruZone
őstag

szia 1 eves már a geforce gtx560ti, az 1honappal ezelotti alaplap csere ota nem mukodik a dolog.
nincs ott letiltott eszközkent sem a tv. nvidia driver csere nem segít. realtek driver csere nem segít.

eddig dvi-n is kiment a hang.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#3385) lacko1967 válasza spista222 (#3383) üzenetére


lacko1967
csendes tag

Köszönöm a segítséget,valószínű a memóriákat nem szereti.
Egy másik bios-sal próbálkoztam de sajnos nem jó.

(#3386) Mike82 válasza spista222 (#3383) üzenetére


Mike82
csendes tag

Igazából az alaplap DIMM B1-B2 memória helyei nem működnek azóta! Ha belerakok bármilyen ddr2-es memót, azonnal problémázik a Win7 és nem tölt be. Próbáltam már minden lehetőséget a memória sorrenddel! Ilyen nem volt az e8400-el

"Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe."

(#3387) spista222 válasza GuruZone (#3384) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg csak a VGA adja ki a hangot másnak nincs hozzá köze és ha nem cseréltél VGA-t akkor nem értem miért nincs hang.

Mike82 Próbáltad visszarakni az e8400-at egy próba erejéig hogy azzal mennek e a B memóriahelyek? Mert ha azzal még most is mennek akkor valami BIOS Bug van ha nem akkor az alaplappal lett valami.

(#3388) Mike82 válasza spista222 (#3387) üzenetére


Mike82
csendes tag

Értem...a 8400 már nincs meg de majd próbálkozom mással. Köszi.

"Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe."

(#3389) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Elromlott a HTPC.-mben lévő Gigabyte H55M-USB3 alaplapom. Sürgősen kellene helyette egy új, és mivel garanciális, elvileg számíthatnék cserealkatrészre, azonban nem vagyok biztos benne, hogy a nagykerekben már van ez a típus. a kérdésem a következő: Milyen alaplapot vegyek, ha ezt a típust már nem tudják beszerezni? Szükségem van a 7 db SATA csatlakozóra, HDMI kimenetre és USB3.-ra. Fontos, hogy LGA1156.-os legyen, mert procit nem szeretnék cserélni! Ámbátor ha mégis kellene ugyanezen feltételek mellett milyen LGA1155.-ös lap lenne jó?

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3390) Werkly


Werkly
őstag

Ez az alaplap jól tuningolható régi konfiggal?
Asus s775 P5Q SE2
A hang nem szar rajta mivel nem Realtek? Kösz!

(#3391) Chrys_


Chrys_
addikt

Van egy Asus P9x79 deluxe lapom, 2 eSATAp kivezetéssel hátul. Win7 Ultimate 64bit frissítve, minden meghajtóprg is. Ha rákötök egy külső power-over-SATA csatolós meghajtó házat, a meghajtó megkapja a tápot, de a gép nem veszi észre, hogy egy új eszköz lett rákötve. 2 különböző ext. házzal (egyikben HDD másikban SSD) is kipróbáltam. Szar lehet az alaplapi vezérlő? Mert akkor mehet is vissza gariban.

(#3392) spista222 válasza Chrys_ (#3391) üzenetére


spista222
addikt

Mindkettőt "ASMedia® ASM1061 controller " vezérli.
A zöld elvileg power Esata.
Fel van telepítve a driver az ASMedia chiphez? Biosban nincs véletlen letíltva?

Werkly A VIA hangkodekek elég jók szoktak lenni, lehet hogy ezért is került rá a választás asus részéről. A p45 chipsettes lapok elég jól tuningolhatók.
sz_r: ilyet nem írunk

Julot Nagyon sok lapot fel lehetne sorolni ami neked jó lenne. Szerintem próbáld meg a gariztatást és ha nem tudják kicserélni akkor mond meg nekik hogy milyen kellene és ajánljanak valamit mert mi azt sem tudjuk hogy melyik boltban kellene nézelődnünk.

[ Szerkesztve ]

(#3393) Julot válasza spista222 (#3392) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Gyakorlatilag most nem is az a fontos, hogy melyik bolt, mert ha nem tudnak olyat hozni, ami nekem kell, akkor visszaadják a pénzt. A kérdés, hogy én milyen típust kérjek. Ezt nem tudom... a lényeg, hogy mATX, LGA1156, 7db SATA port, HDMI, USB 3.0 legyen rajta...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3394) Chrys_ válasza spista222 (#3392) üzenetére


Chrys_
addikt

Igen, fel van telepiitve es nincs letiltva.

(#3395) spista222 válasza Chrys_ (#3394) üzenetére


spista222
addikt

Akkor gari.

(#3396) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Tudnátok nekem ajánlani egy Asus P8H61-M PRO R3.0 típusú alaplapnak megfelelő típusú H7....-es alaplapot ajánlani (asus márka legyen)előre is köszi.Nem igazán tudok sokat ezekről a most megjelenő H7..-es alaplapokról.Előre is köszi.

(#3397) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem!
Van egy Asus P5Q Pro Alaplapom. Sajnos a videókártyám elromlott.. Szereztem egy sima PCI os vidókártyát. Amit úgy indítottam el hogy kölcsönkértem egy PCI-E videókártyát beállítottam a biosban hogy a PCI-osat érzékelje előszőr majd kiszedtem a PCI-E-s karit..Müködött is tökéletesen a dolog.Csak hogy egyikap mikor kipucoltam a gépetkiszedtem az elemet is és elfelejtette a bios beálításokat.És így hiába rakom bele a sima PCI-os kártyát nem ad be képet..Kölcsönkérni PCI-E-s videókártyát pedig már nem tudok.Hogy tudnám megcsinálni hogy még is érzékelje a PCI-os videókarit is? :R

(#3398) spista222 válasza Black-core (#3397) üzenetére


spista222
addikt

Ez elég érdekes mivel meg kellene néznie az összes slotban hogy van-e valamelyikben vga, de ha eddig is csak ilyen nehezen ment akkor most sincs más megoldás csak egy PCI-e es VGA. Nekem is van egy P5Q-m minden állítás nélkül kezeli mind a PCI mind a PCI-e karikat, érdekes hogy nálad nem.

(#3399) drlovi


drlovi
aktív tag

sziasztok!
a következő probléma áll fenn : [link]

azóta megprobáltam a wint ujratenni,de nem megy. A biosban rosszul ismeri fel az ide vinyót. és a win telepítő nem látja. probáltam 7 est ,ill. xpt is. a merevlemezt is cseréltem de ugy sem működik.Volt bios reset,elem csere is. arra jutottam hogy a lap szorakozhat vele,és az a hibás ?! :F

(#3400) Black-core válasza spista222 (#3398) üzenetére


Black-core
aktív tag

Ha csak sima PCI- os karit raksz be gond nélkül elindul? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.