Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok!
Ismét szeretnék segitséget kérni, mégpedig szeretném beállitani a BIOS ban hogy az óra jel ne menjen mindig 100% an, mármint automatikusan menjen,
próbáltam állitgatni volt rgy olyan hogy AMD live vagy AMD cool & chiect vagy micsoda, de zek nem váltpoztatták meg
ASUS M2N-e sli a deszka, hogy melyik fül alatt találom meg? köszönöm a sefgitségeteket..
:R :R :R :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3702) spista222 válasza steve24 (#3701) üzenetére


spista222
addikt

Advanced-> CPU configuration-> AMD Cool'n'Quiet function-t állítsd AUTO-ra.
Ha XP-t használsz akkor fel kell rakni az alaplapi CnQ drivert is a többi oprendszerhez nem kell.
AMD live! az teljesen más.

[ Szerkesztve ]

(#3703) steve24 válasza spista222 (#3702) üzenetére


steve24
aktív tag

Win 7 et használok, de át álitottam azt is és nem tapasztaltam váltpzást. mármint néztem CPU Z vel és nem esett vissza a szorzó és az órajel. egyszer be volt állitva mikor beleraktuk , csak mondtam hogy állitsuk vissza hogy ne változzon de ez már nem mostanában volt...megpróbálom azért

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3704) steve24 válasza spista222 (#3702) üzenetére


steve24
aktív tag

Az nem lehetséges hogy amikor álitottuk akkor WIN7 64bit es ultimate volt most meg 32bit es home? Esetleg nem olyan okos a rendszer min akkor?
Van egy másik problámám hogy mikor bekapcsolom a gépet akkoraz összes ventilátor kivéve a táp. teljes fordulaton megy mind adig amig acsippanás elnem hangzik.... ezen nem lehet változtatni?? új ventilátorok de mégis olyan hangosak mikor teljes fordulattal megy,csippanás után elhalkulnak de mikor játszok vagy HD filmet nézek akkor megemelkedik a fordulat kb olyan 3400 fordulatra, de most néztem a biosban a CPU fan 5600fordulaton megy, ez egy 6000+ x2 gyári hőcsöves hűtő.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3705) cetabon


cetabon
csendes tag

Tisztelt szakértők!
Miért írja ki nekem a gép bekapcsolás után, hogy KEYBOARD INTERFACE ERROR és tovább csak akkor tölt be ha lenyomom az F1 billentyűt. Miért nem tölt be magától, mint eddig?

(#3706) #10726912 válasza cetabon (#3705) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs beragadva egy billentyű rajta? Próbáld meg végig "püfölni" a gombokat. "Billentyűzet kezelő felület hiba"-t ír. Esetleg kihúz-visszadug...vagy egy másik keyboard próbaképp.

(#3707) lkksioskdl3 válasza spista222 (#3696) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Hát nem felcserélhető, mert a subnak más a csatija. A drivert illetően meg az a baj, hogy csak xp és vista alatt fut. Amikor megpróbálom elindítani azt írja nem támogatott oprendszer. Amúgy egy asus m2n-n sli alaplapom van, de még sosem próbáltam az 5.1et vele. A driver progija tényleg jó volt de sajnos nem indul el.

Köszönöm neked is a segítséget és azt hiszme egy hangkari vétel lesz a megoldás :)

(#3708) cetabon válasza #10726912 (#3706) üzenetére


cetabon
csendes tag

Nincs itt beragadva semmi, már kihúztam visszadugtam, de nem oldódik meg a probléma. Ez egy Logitech K400-as billentyűtet, vezeték nélküli.

(#3709) spista222 válasza lkksioskdl3 (#3707) üzenetére


spista222
addikt

Rakd fel a vistás drivert.
jobb klikk a setup exe-re és kompatibilitásnál kiválasztod a vistát!
Így mennie kell.

cetabon: próbáltad már billentyűzet nélkül vagy másik billentyűzettel?

[ Szerkesztve ]

(#3710) cetabon válasza spista222 (#3709) üzenetére


cetabon
csendes tag

XP van rajta,

(#3711) spista222 válasza cetabon (#3710) üzenetére


spista222
addikt

?
Milyen alaplap?
Ha Asus akkor ki lehet kapcsolni hogy hiba esetén ne kelljen F1-et nyomni.

(#3712) cetabon válasza spista222 (#3711) üzenetére


cetabon
csendes tag

Az alaplap: Intel Celeron CPU 430 1,80 Ghz

(#3713) spista222 válasza cetabon (#3712) üzenetére


spista222
addikt

Ez a processzor nem az alaplap.
rakd fel az AIDA64-et és ott számítógép->összegzés->alaplap neve

(#3714) cetabon válasza spista222 (#3713) üzenetére


cetabon
csendes tag

Most belenéztem a dobozba.
Igen ASUS alaplap.
Akkor hogyan oldhatom meg ezt a kellemetlen apro hibát?

(#3715) Isee válasza cetabon (#3714) üzenetére


Isee
senior tag

A biosban keress olyan beállítást, hogy "halt on", és az all error-s helyett legyen "no errors", akkor nem ír ki semmilyen hibát :N

Mert lehet, hogy az alaplap érzékeli a vevőt, de a vevő akkor még nem a billt.

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#3716) cetabon válasza Isee (#3715) üzenetére


cetabon
csendes tag

Ha tudnám én hogy an keressek a bios-ban valamit akkor menne is.

(#3717) Isee válasza cetabon (#3716) üzenetére


Isee
senior tag

rögtön miután bekapcsolod a gépet, nyomogatni kell a "DEL" gombot, és akkor bejön a bios, vagy amikor kiírja a hibaüzenetet, hogy nyomj F1-et, akkor elméletileg lennie kell más alternatívának is (általában "DEL" vagy "F2"), hogy bejöjjön az alaplapodnak a BIOS-a.

A beállítások között keresgélve lennie kell egy olyannak, hogy HALT ON, ott ezen a képen látható opciót kell alkalmazni.

Hogyha beállítottad, akkor nyomj egy F10-et, majd egy entert, ami annyit jelent, hogy elmenti a beállításokat, és újraindítja a rendszert.

Ezek után már nem kell F1-ert nyomogatni :N

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#3718) tunkiih


tunkiih
őstag

üdv. van egy Asrock N68-S3 UCC lapom. kiakartam szedni ma a vga-t belőlle, de a fehér kis tartó cucc valahogy lepattant (nem hinném hogy eltört), így naturban van benne.. az lenne a kérdésem hogy szedjem így ki a vga-t? erőszakból..? :N

kép: [link]

jobb felül látható a képen a kék pci slotnál a fehér cucc.

köszönöm előre is!

(#3719) Isee válasza tunkiih (#3718) üzenetére


Isee
senior tag

segítenék, de nem jön be a kép :(

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#3720) tunkiih válasza Isee (#3719) üzenetére


tunkiih
őstag

http://www.pcgameshardware.de/screenshots/medium/2010/09/Asrock_N68-S3_UCC_02_100902093511.JPG

nekem beadja :F

(#3721) tunkiih válasza Isee (#3719) üzenetére


tunkiih
őstag

http://img5.pcpop.com/ProductImages/0x0/4/4102/004102592.jpg

még 1 kép.. ha viszont így néz ki, akkor nekem az egész kis kék műanyag hiányzik jobb oldalt, meg a fehér is... :D

(#3722) cetabon válasza Isee (#3717) üzenetére


cetabon
csendes tag

Nagyon köszönöm, ezt olyan érthetően elmondtad egy ilyen földi halandónak, mint én, hogy meg is értettem. Mégegyszer köszönöm.

(#3723) Elias


Elias
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy amikor telepítettem a win7-et a fent említett alaplappal rendelkező gépre, nem lett hangom és a gép fel sem ismeri az alaplapot. Próbáltam everestel CPU-Z-vel is de egyik sem látta. Kompatibilitási módban SP2-vel próbáltam telepíteni egy XP audio drivert de sajna azzal sem jártam sikerrel.
Gondoltam visszarakom az XP-t de akkor meg kidobta a "Hiba a rendszer betöltésekor" hibaüzenetet úgyhogy most patt helyzetben vagyok, maradt a hang nélküli win7 :/
Gondoltam BIOS frissítésre is, hogy vissza tudjam rakni az XP-t de mégis jó lenne megoldani a hangot 7-esen az mégis kockázatmentesebb.
Tudom nem egyszerű helyzet de remélem van vmi 5letetek..
Válaszokat előre is köszi :R

(#3724) #10726912 válasza Elias (#3723) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egy alaplap infót, ha kérhetnénk...meg emellé egy kis előzményt(win7 telepítés előtt volt hang? egyéb probléma volt vele?). Az XP betltéskor való megakadásról kicsit bővebben, ha lehetne..

(#3725) helkis


helkis
addikt

üdv!

több problémám is van.. :B

egy gép, két monitor, + dos-os számlázóporgram combót kéne úgy összehozni, hogy első monitoron menjen a rendszer (xpprosp3) a másik monitoron meg full-screenben egy számlázóprogram.

alaplap: msi g41m-p28-as, tehát van integrált vga-ja, de nem tudom működésre bírni úgy hogy a dedikált is menjen mellette (geforce 210GT).

eddig azt sikerült elérnem, hogy a dedikált kártyáról megy a két monitor, kiterjesztett módban, ultramon-nal sikerült megoldanom, hogy a dos-os program a második monitoron induljon el, de sajna nem fullscreenben (amit ezt beállítom a számlázóprogram az első monitoron jelenik meg a másik elsötétedik), csak ablakban, így ezt le kellett butítanom 640x480-ra, hogy lásson belőle valamint a nőci..

tippek, trükkök jöhetnek! :R
előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3726) Kobold190 válasza helkis (#3725) üzenetére


Kobold190
aktív tag

szerintem a 210 el kellene próbálkoznod, a driverban kellene megosztanod h mind a két kimeneten legyen kép, utánna csak rákötöt a monitort és csak áthúzod a progik, olyat nemtudok h alapból úgy induljon el, nálam úgy van h az egyik moncsin van a dekstop a másikon meg ugyanaz csak ikonok és start menü nélkül, tehát csak egy háttérkép van, de akármit rálehet tenni, a haver úgy játszotta a supreme commandert, a fő moncsin ment a játék, a másikon pedig fullscreenben a térkép. :R :R

(#3727) helkis válasza Kobold190 (#3726) üzenetére


helkis
addikt

köszi, de ettől bonyolultabb a helyzet szerintem, amit írsz addig eljutottam én is. a kérdés inkább az, hogy fel lehet-e éleszteni az alaplapi vga-t, vagy nem, illetve érdemes-e, ennek akkor lehet szerepe, hogy ha megolaná a problémát, ami az, hogy a második monitoron elindított dos-os alkalmazás átveszi az első monitor felett is az uralmat, ha teljes képernyőre vált a csajszi..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3728) spista222 válasza helkis (#3727) üzenetére


spista222
addikt

Nekem van egy gigabyte g41 es lapom ott be lehet állítani hogy az alaplapi VGA mindig menjen. Sajnos a te alaplapod kézikönyve elég szegényes így nem találtam erről benne semmit. Amit kipróbálhatsz hogy sima PCI-os VGA-t is beraksz a 210 mellé és így már elvileg teljesen külön monitor kimenetet kapsz így nem kellene a másik monitorról eltűnnie a képnek.

(#3729) helkis válasza spista222 (#3728) üzenetére


helkis
addikt

ebben is be lehet állítani hogy engedélyezve van-e az alaplapi vga, vagy nem, illetve hogy elsődleges legye-e vagy nem. de ha az alaplapi az elsődleges, akkor csak azon van kép, ha a dedikált akkor meg csak azon.. :B

a pci-os kártya jó ötlet, holnap túrok valamit.. :R

xp kezel egyszerre két vga-t egyébként? lehet itt van a gond? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3730) tunkiih válasza tunkiih (#3718) üzenetére


tunkiih
őstag

senki? :))

(#3731) spista222 válasza helkis (#3729) üzenetére


spista222
addikt

Még a win98 is vitt két kártyát bár a másodikat csak szövegesen.
XP-nél is működött két kártya emlékeim szerint ki is lehetett terjeszteni.

tunkiih nálam nem jön be a kép. A lap honlapján nem láttam semmiféle fehér pöcköt.

(#3732) #10726912 válasza tunkiih (#3730) üzenetére


#10726912
törölt tag

Véső? :U

(#3733) tunkiih válasza spista222 (#3731) üzenetére


tunkiih
őstag

http://img5.pcpop.com/ProductImages/0x0/4/4102/004102592.jpg

erre sem jön be ? konkrétan se a műanyag kék, se a fehér nincs rajta... :D jobb oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#3734) spista222 válasza tunkiih (#3733) üzenetére


spista222
addikt

Nem olvastam vissza hogy már linkeltél másik képet.
Azt a fehér pöcköt elvileg hátra kellett húzni és akkor jött ki a VGA de ha az a fehér már nincs rajta akkor ki kellene jönnie a VGA-nak.

(#3735) tunkiih válasza spista222 (#3734) üzenetére


tunkiih
őstag

értem... hát akkor holnap megprobálom szolidan kirángatni.. ma nem nagyon mertem huzógatni azt hittem hogy tartja még.. mert nem igazán akart kijönni :)

[ Szerkesztve ]

(#3736) Kulinger


Kulinger
tag

Sziasztok!!!

Lenne egy ilyen lapom [link] a kérdesem az lenne pontosan,hogy ez a kártya jó lenne hozzá [link] mert valaki mesélt nekem egy olyan,hogy figyelni kell erre :)

Előre is köszönöm szépen a válaszotokat :)

(#3737) Gyufaaa válasza Kulinger (#3736) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A Lap AGP foglalatos, a VGA pedig PCI-E így nem :N

(#3738) spista222 válasza Kulinger (#3736) üzenetére


spista222
addikt

Az alaplap AGP-s a videókártya PCI-e es így nem jó bele.
Itt nézz körül

[ Szerkesztve ]

(#3739) Kulinger válasza spista222 (#3738) üzenetére


Kulinger
tag

Bocsi lehet rossz linket írtam be :)

Ez lenne [link] :)
Létezik ez AGP-be ?

Mert az alaplap ezt írja 1 x AGP8X (1.5V only)

[ Szerkesztve ]

(#3740) spista222 válasza Kulinger (#3739) üzenetére


spista222
addikt

Ez már nagy valószínűséggel menni fog benne, vagyis mennie kell.

AGP 8X-os kártyák mind 1,5V-osak az AGP 2X esek még 3,3V osak. egyébként a kivágások miatt bele se menne egy 2x AGP- kártya. Mind a kettő 8X AGP így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#3741) Kulinger válasza spista222 (#3740) üzenetére


Kulinger
tag

Rossz linket adod meg az eladó szerintem :)
Mert van oylan kártya ami 3.3V ettől parázok ,hogy nem fog menni a lapba :(

(#3742) spista222 válasza Kulinger (#3741) üzenetére


spista222
addikt

Egyedül a régi TNT2-esem nem ment 1,5V-os AGP slotban pedig belement. Minden 8X AGP 1,5V-os és az alaplapod is 8X-os és a VGA is 8X már ha AGP. Vásárlás előtt azért kérdezd meg hogy tényleg AGP-se.
Van belőle AGP-s

(#3743) Kulinger válasza spista222 (#3742) üzenetére


Kulinger
tag

Köszi szépen a válaszotokat :)
Még egy kérdés ami linkeltél szerintem tuti az

SAPPHIRE HD 3650 512MB DDR2 AGP
Na most alap DDR1-es nem gáz? :)

(#3744) spista222 válasza Kulinger (#3743) üzenetére


spista222
addikt

Semmi köze sincs a kettőnek egymáshoz csak az számít hogy mindkettő AGP-s legyen.

(#3745) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem , hogy van nekem egy LGA 775-ös AlAPLAPpom és ebben szeretnék cserélni processzort méghozzá EZT a cpu-t. Az alaplap FSB-nél azt irja ,hogy "Supports 1066(by over clocking)/800/533MHz FSB" viszont a processzor FSB-je az 1333 MHz és érdekelne hogy ettől hogy a processzor FSB-je nagyobb működhet-e a kettő vagy csak olyan processzort tudok hozzá rakni ami FSB-ben is a tartományon belül esik?

Üdv.:Peti

(#3746) sgergi válasza chosa921 (#3745) üzenetére


sgergi
veterán

Az alaplapod linkjén szerepel felül egy olyan, hogy Processzor támogatás. Olyan procit tudsz az alaplapba tenni, ami szerepel abban a listában. Az E8600-ra azt írja, hogy nem támogatott, így az nem fog benne menni, ahhoz új alaplap kellene.

(#3747) chosa921 válasza sgergi (#3746) üzenetére


chosa921
tag

Köszönöm szépen, ma is okosabb lettem :)

Üdv.:Peti

(#3748) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Pár hónapja válogattam a hardverapróról egy netezős gépet, ami nem sikerült teljesen tökéletesre. Sapphire pure platinum H67 ITX alaplapba Pentium G620 proci mellé szerettem volna Kingstone 1600-s ramból 2x4 GB Hyperx memóriamodult beletnni, de csak az egyik memófoglalattal indul a gép, ha az 1. slotban is van memó, akkor csak pörögnek a ventik és kész. Próváltam corsair 1,35v-s modulokat is de ugyan az a jelenség.

Kérdésem csak annyi lenne, hogy hol keressem a hibát, az alaplapban, vagy a prociban (mert ugye abban van a memóriavezérlő). A tokozást átnéztem nagyítóval, szerintem a lábak rendben vannak.

Ötlet?

(#3749) sgergi válasza Heffi (#3748) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg alaplap probléma.

(#3750) DonThomasino válasza Heffi (#3748) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáld ecsettel, esetleg kontakt spré vel takarítania a memória foglalatot.
Az előző tulajtól kérdezted nála jó volt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.