Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) frescho


frescho
addikt

Letezik olyan, hogy az alaplap Asrock H67M-GE es a videokartya Gainward GTS450 GS nem hajlando egyutt mukodni? Videokartya megy masik lapban. Ket masik videokartya szepen megy az Asrockban.

mivel erdemes probalkozni, hogy rabeszeljem oket az egyuttmukodesre?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#3752) Heffi válasza DonThomasino (#3750) üzenetére


Heffi
őstag

Sajnos az előző 2 tulaj nem nagyon tudott érdemben nyilatkozni. Az eredeti eladó nem is használta, aki meg megvette az orrom elől 2 hét alatt kinőtte, kevés volt az egyetlen pcie csatlakozó., ezért tudtam megvenni tőle. Állítása szerint csak 1 memóval használta, így nem tud a hibáról.

Pucolással még nem próbálkoztam, de annyira új szaga volt még, hogy nem is gondoltam piszokra. Sajnos mostanában nem találok időt arra hogy szétborítsam a gépet. Gondoltam még rá, hogy másik procival is megnézem, de az i7-s procimat nagyon macera kifejteni a hűtő alól. (+ még balhéznak is a klónok, ha szétborítom a gépeket és nem tudnak codozni vagy wowozni).

Amúgy így 1 modullal is elmuzsikál, csak bosszant, hogy a másik 4GB-s ram pihen a polcon.

(#3753) #10726912 válasza frescho (#3751) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bios frissítést próbáltál? Lehet, hogy blődséget mondok, de az IGPU-hoz van frissítés... :U Nézd meg az alaplapod honlapján a BIOS frissítéseknél.

(#3754) Razerr


Razerr
csendes tag

sziasztok! ez a kettő össze passzol? [Alaplap]
[Proci]

[ Szerkesztve ]

(#3755) frescho válasza #10726912 (#3753) üzenetére


frescho
addikt

Igen. BIOS-t frissitettem az alaplapon. Kiprobaltam masik tappal, masik kartyaval. Meghajtva vigan muzsikal.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#3756) spista222 válasza Razerr (#3754) üzenetére


spista222
addikt

Jó hozzá de a BIOS-nak 1.40-nek vagy újabbnak kell lennie.

frescho Ha nem megy könnyen nehezen se fog néha előfordul ilyen összeférhetetlenség, valamelyiket cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#3757) Razerr válasza spista222 (#3756) üzenetére


Razerr
csendes tag

és hogyan zajlik egy bios frissités? valahol tlaálni egy pontos leirást? régen csak gigabyte lapnál csináltam(de azt is elfelejtettem :D)

[ Szerkesztve ]

(#3758) spista222 válasza Razerr (#3757) üzenetére


spista222
addikt

Kézikönyv 10. oldal 9. bekezdés-> ASRock Instant Flash.
Röviden Post képernyőn meg kell nyomni az F6-ot.
Egy pendrive-ra fel kell rakni az új BIOS-t előtte.
Érdemes elmenteni a régi BIOS-t.
Kiválasztod az új BIOS-t és frissíted.
Itt egy rövid leírás @ Asrock

(#3759) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Lapom topikjában (konfigom a profilomban) már kérdeztem, de sajna elég kicsi ott a forgalom és érdekelne egy dolog (pontos ide vonatkozó tesztet nem sikerült kigugliznom).

Ha van egy P8Z68V PRO /GEN3-as lapom egy HD 7970-nel és CF-et akarok, akkor állítólag az első (vagy legfelső) 16x-os sebességű PCI-E slot 8x-os lesz és a második is annyin fog menni. (Ha ugye 2 VGA-t használok)

Két kérdés.
1. Milyen (ár)kategóriától indulnak azok a 1155-ös ASUS lapok, ahol már nincs ilyen feleződés CF-ben a PCI-E buszon?
2. Egy nagy felbontású monitoron (2560x1600) kimaxolva legbrutálabb FPS-ekben (Cry1,2, Metro, BF3, stb.) megmutatkozik-e szignifikánsan ez a PCI-E sebességcsökkenés ha CF-et használnék?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3760) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

ha aramtalanitom a gepet(tap le) kovetkezo inditasnal elindul 1sec utan leall, de kb 3 sec utan elindul es felall a rendszer. Nem a tap mivel probaltam egy masikkal.
asus p5ke lap-rol van szo

valami otlet mi lehet? :U

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3761) Lenry válasza XtremLor (#3760) üzenetére


Lenry
félisten

ez teljesen normális működés minden Intel P965, P35, P45 és ezeknél újabb chipsettel szerelt alaplapnál.

miért áramtalanítod?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3762) XtremLor válasza Lenry (#3761) üzenetére


XtremLor
őstag

szereltem igy kikaptam a gepet az asztal alol, de igy mar megnyugodtam, furcsa eddig nem vettem eszre pedig megvan par eve a lap :DDD

Koszonom :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3763) _csocso_ válasza Weareus (#3759) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Szerintem nincs olyan 1155-ös lap ami tudna dupla 16x sebességet, X79- chipest kellene nézned, az pedig 60-70e környéke. Nem fogod észrevenni, hogy "csak" 8x a PCIe síned.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3764) Weareus válasza _csocso_ (#3763) üzenetére


Weareus
addikt

A jelenlegi lapom sem sokkal olcsóbb (+50 k volt), most a lényeg nem is az ár, hanem a sebesség.
De most, hogy írod, mintha rémlene is valami, hogy ezen a lapon van pl. PCI-E 3-as támogatás, ami nagyobb sávszél, viszont teljesen felesleges, mert a VGA-gyártók ma igyekszenek úgy megtervezni a drivereket, hogy a PCI-E sin minél kevésbé legyen leterhelve.
Tehát pusztán logikusan levezetve is igazság van abban, amit írsz, csak ez eddig nem ugrott be. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3765) Lenry válasza XtremLor (#3762) üzenetére


Lenry
félisten

jah értem, azt hittem, hogy rendszeresen áramtalanítgatod a gépet, ezért zavar az újraindulás, de így már világos.

egyébként komolyabb BIOS változtatás esetén (pl tuning) is így kell(ene) újraindulnia.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3766) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

olyan problémával találkoztam, hogy (1 vadi új gép 1 napos win7) a billentyűzet és az egér megkergült, pl billnetyűzetnél össze vissza reagálnak a gombok, l betűre kilép a log on screen be meg hasonló dolgok, egér meg pl ha asztalon rákattintok 1 ikonra összeset kijelöli, sajátgépre rákattintok akkor meg parancsikonjait hozza létre automatikusan...
a fura az volt hogy beraktam 1 usb egeret azon is, képernyő billel ugyan ezek a dolgok történet, és 1 ubuntu live cd nél is mikor abba bejelentkeztem..., na ezt mi okozhatja??? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3767) Lenry válasza klambi (#3766) üzenetére


Lenry
félisten

nincs valami kosz az USB portban?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3768) DonThomasino válasza klambi (#3766) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vírus kizárva?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3769) Lenry válasza DonThomasino (#3768) üzenetére


Lenry
félisten

mivel CD-ről bootoló Linuxnál is jelentkezett a probléma, így azt hiszem kijelenthetjük, hogy nem vírus

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3770) DonThomasino válasza Lenry (#3769) üzenetére


DonThomasino
veterán

Elnézést figyelmetlen voltam. :B

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3771) spista222 válasza klambi (#3766) üzenetére


spista222
addikt

Amikor az USB-s egeret bedugtad és próbáltad akkor a másik egér és bill ki volt húzva?
A billentyűzetet húzd ki és nézd meg hogy csak egérrel is jelentkezik e ez a furcsa dolog.

(#3772) Lenry válasza DonThomasino (#3770) üzenetére


Lenry
félisten

előfordul.
nagyon jó az avatarod :R
épp az múlt héten néztem meg az első és második részt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3773) klambi válasza Lenry (#3767) üzenetére


klambi
addikt

ps2 és usb-n is szarul megy
DonThomasino kizárva, meg 1 épp live cd ről fel állt rendszernél is ... tutira kizárva

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3774) klambi válasza spista222 (#3771) üzenetére


klambi
addikt

ezeket is megnéztem és ígyis rossz, az a fura hogy a képernyőbill is ezt csinálja....

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3775) spista222 válasza klambi (#3774) üzenetére


spista222
addikt

Akkor ha jól értem csak egér volt csatlakoztatva és úgyis ezt csinálta.
A képernyő billentyűzeten nem látszott semmi gomb lenyomva?

(#3776) klambi válasza spista222 (#3775) üzenetére


klambi
addikt

pontosan, képernyőn semmi nem látszott...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3777) #10726912 válasza klambi (#3776) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csinálj egy BIOS resetelést (sose árt, ha hülye a gép). Memóriákat is megpróbálhatod cserélgetni illetve csak egyet hagyni benne.

(#3778) spista222 válasza klambi (#3776) üzenetére


spista222
addikt

Én amire gondolok hogy az integrált bill vezérlő a lapban hülyéskedik és az miatt teljesen mindegy hogy mit kötsz a lapra akkor se jó.
De persze amit előttem írtak megpróbálhatod bár a win nagyon kényes memóriahibára egyből lett volna egy kék képernyő ha azzal lenne baj, Cmos reset sem árt

(#3779) #10726912 válasza spista222 (#3778) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mivel a billentyűzet-egér cserélgetés nem használ, ezért írtam én is...ezen az összes többi már csak a "hátha" kategória:)

(#3780) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Üdv!
Bios jelszót hogy tudom elfeledtetni a géppel? Vettem egy alaplapot, de a bios jelszó védett, és nem tudom addig konfigurálni a gépet.

(#3781) spista222 válasza #10726912 (#3779) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem garancia lesz a vége ha kipróbált mindent amit lehetett és írtunk is.

Szabónagymer Bios reset általában kiveszi a jelszót. Ehhez vagy vedd ki az elemet a gépből kb 10 percre áramtalanított állapotban vagy keress rajta clr cmost jumpert és rakd át ugyan csak áramtalanított állapotban, ezt pár másodpercig elég átrakni.

[ Szerkesztve ]

(#3782) Lenry válasza spista222 (#3781) üzenetére


Lenry
félisten

ehhez nem kell 10 percig áramtalanítani, sőt igazából semennyire sem kell áramtalanítani. simán ki kell kapcsolni a gépet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3783) spista222 válasza Lenry (#3782) üzenetére


spista222
addikt

??
Ha csak simán kiveszed az elemet akkor saját magának kell kisülnie a kondiknak ehhez írtam 10 percet hogy biztos elvesszen a feszültség. Egy jobb táp akár több percig is tartja a készenléti 5V-ot.
Persze a legegyszerűbb átrakni a jumpert és akkor ahogy átraktad már el is felejtette mert jumperrel rövidre zárjuk a kondikat.

(#3784) Lenry válasza spista222 (#3783) üzenetére


Lenry
félisten

én vagyok a hülye. átsiklottam, hogy elem kivesz vagy clearCMOS

:R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3785) spista222 válasza Lenry (#3784) üzenetére


spista222
addikt

Semmi gond csak furcsa volt hogy szerintem úgy van ahogy írtam :K
:R

(#3786) Szabónagymer válasza spista222 (#3785) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

az elem kivét nem jött be, azzl kezdtem, igaz nem 10 percre vettem ki, hanem csak egy pár másodpercre. Nem volt egy perc sem.

(#3787) Lenry válasza Szabónagymer (#3786) üzenetére


Lenry
félisten

milyen alaplap?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3788) Szabónagymer válasza Lenry (#3787) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Ez egy msi alaplap.
Postán érkezett, így alig ha kaphatott áramoöt, ha csak nem statikusat max... Az áramtalanítás mint olyan tuti hasztalan. Kivettem az elemet másodjára is több időre, és akkor sem feledte el a jelszót. A csmos reset is hatástalan volt, bár azt sem sokáig hagytam úgy.
most resetben van elem nélkül. Kíváncsi vagyok rá!

(#3789) #10726912 válasza Szabónagymer (#3788) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha semmiképp nem tudod elfeledtetni a jelszót, akkor egy ötlet (remélem a többiek mondanak rá valamit :R ): meg kéne próbálni frissíteni a BIOS-t. Elvileg az töröl mindent...kérdés, hogy van-e hozzá floppy rendelve, ha nincs, akkor WIN-ből vagy USB-ről bootol-e... :U

(#3790) Szabónagymer válasza #10726912 (#3789) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Nem indúl winből azt tudom. hogy flopy van-e hozzá rendelve, azt nem tudom.

(#3791) #10726912 válasza Szabónagymer (#3790) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld ki. Teszel rá egyet, beledugsz egy floppy lemezt (elég egy DOS indító program rá) és START :) Hátha megszűnne a jelszó.

(#3792) spista222 válasza Szabónagymer (#3788) üzenetére


spista222
addikt

Pontos típus?
Bios frissítés jó ötlet lehet, már ha tudod frissíteni így jelszóval levédve is.
Bios Chip kivehető?

(#3793) urdug válasza Szabónagymer (#3780) üzenetére


urdug
aktív tag

Akitől vetted mit mond?

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#3794) Szabónagymer válasza Szabónagymer (#3790) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

nos nem vált be ez sem, de valahogy sikerűlt a widows-t elindítani, többször is újra indítottam.
A biosz ki ír egy rakás nyavajgást mit nem jegyeztem le, de majd legyezem. Lényeg indúl végre a gép! :D

A biosz frissítést azért meg csinálom majd, bár m ég nem csináltam soha sem. kicsit félek tőle!

(#3795) Szabónagymer válasza urdug (#3793) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Itt vettem aprón, a pontos típust ő sem ismeri, de meg van az user gudi, letöltöttem. majd leírom az típust, de m ost dolgom van.

spista222: Ilyet is lehet? :Y Az meg hol van benne?

(#3796) urdug válasza Szabónagymer (#3795) üzenetére


urdug
aktív tag

Ha kilehet venni a biost itt [link]megírják.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#3797) Weareus válasza Szabónagymer (#3795) üzenetére


Weareus
addikt

Tudom, hogy írták, de: jumperrel bios-reset és az KELL hogy működjön.
Elemkivétel is műxik - próbáltam -, de akkor minden tápkábelt lehúzni az alaplapról és legalább 10 perc!
Nálam mindkét módszer működött egy Intel Dual Core-os Asus-os lapnál. (P5Q).
(Nálam is jelszót kellett eltávolítani...).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3798) Szabónagymer válasza Weareus (#3797) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Hát, ezt a kört még megfutom. Kábeleket nem vettem le, de reseten volt a jumper és elem ki volt véve. És bőven meg volt 10 perc!

[ Szerkesztve ]

(#3799) Weareus válasza Szabónagymer (#3798) üzenetére


Weareus
addikt

Ha nem segítene, itt leírják részletesen, szóval a jumper reset-pozícióba tétele után power gombot is kell nyomni, de úgy, hogy a tápkapcsoló OFF-on van. ill. adnak pár "alap-jelszót" az AMI biosokhoz, amit esetleg érdemes bezongorázni, ha mégsem sikerülne feloldani... (Itt viszont ennél a módszernél az elem-kivételről nem ír....)
Adnak további tippeket is, hogy command prompt alól milyen parancsszavakat kell beírni, hogy kiiktasd a bios-jelszót. Végső esetben ezt is érdemes eljátszani, ez gondolom a win indítása után a startmenü és parancsor ablak (futtatás (XP) vagy a kis ablak (win7).
Remélem, segítettem.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3800) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek ezzel a lappal kapcsolatban ?Evga 780i SLI
Kép

Hozzá értő értelmes válaszokat légyszi, engem az északi híd hűtése zavar a legjobban, illetve maga a gyártórol mi a véleményetek?

Üdv.: Peti

Üdv.:Peti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.