Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) seniman


seniman
addikt

Sziasztok!Lenne egy érdekes kérdésem.Mi a különbség az alaplapi 4 és 8 pines 12voltos proci csatlakozók között?Valamint létezik e ezekhez valami átalakító mint a 20 pinről 20+4-re átalakított alaplapi csatlakozónál?
Ha 2x4pines tápot vennék ez a csati szétválasztható rajta?Mert a mostani lapom 4pines de tervben van egy izmosabb beszerzése.Ahogy én elnéztem a pinek száma leginkább az alaplap potenciáljával van összefüggésben,de javítsatok ki,ha tévednék.........

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#25052) jim bcs válasza seniman (#25051) üzenetére


jim bcs
nagyúr

a 4 pin elég sima H-s B-s lapoknak, a 8 pin tuningnál és emiatt stabilabb-egyenletesebb feszültség miatt jobb de oda kell is, van 1-2 komolyabb lap amin 2x8pin van

4pinről 8 pinre átalakítót kapsz de itt már jobban járnál ha vennél egy jobb tápot, vagy maradj H-s lapnál így 4 pinnél

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25053) csoty válasza seniman (#25051) üzenetére


csoty
aktív tag

A 2x4pines szétszedhető igen, abban viszont nem vagyok biztos, hogy van-e 4->8 átalalkító...

szerk: ATX12V->EPS12V csak rontana a stabilitáson valszeg

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#25054) jim bcs válasza csoty (#25053) üzenetére


jim bcs
nagyúr

van elég sok helyen pl.: [link] vagy [link], vagy itt a ph-n is találsz szerintem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25055) seniman


seniman
addikt

Köszönöm!A táp mindenképp cserélve lesz,amiatt aggódtam,hogy a 8pines táppal ideiglenesen tudom e üzemeltetni a jelenlegi lapomat.Most már megnyugodtam,maximum a 8 pin egyik fele munkanélküli lesz,amíg nem kap egy méltó lapot :)

Akkor ezek szerint ez olyan,mint a vga-nál a 6+2 pin.......
Ami lehet 6 és 8 is.........

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#25056) seniman válasza csoty (#25053) üzenetére


seniman
addikt

Köszönöm,leginkább a lefelé kompatibilitás(8--->4pin)miatt aggódtam,mert tápcsere előtt állok és amiket találtam javarészt 8-asok.Az átalakító inkább csak elvi síkon érdekelt.......

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#25057) jim bcs válasza seniman (#25055) üzenetére


jim bcs
nagyúr

igen ez az új tápoknál így is van, ha kell 4-et ha kell 8-at használsz laptól függően

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25058) TaylorXIII válasza jim bcs (#25054) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az ami a képen van nem hiszem, hogy jó. Mégis, hogy dugod össze a male csatit a male csatival? Elvégre a tápon lévő ATX12V egy male csati. Ez már használható is lenne:

[ Módosította: #65675776 ]

(#25059) jim bcs válasza TaylorXIII (#25058) üzenetére


jim bcs
nagyúr

ja rossz képet linkeltem :R de a fizikai része érthető és az hogy létezik valamint a 2 link az jó

a te linked rossz se kép se link

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25060) #65675776 válasza jim bcs (#25059) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van ott kép, csak nem a scriptet kellett volna beilleszteni, hanem magának a képnek az URL-jét. Javítottam.

(#25061) jim bcs válasza #65675776 (#25060) üzenetére


jim bcs
nagyúr

:R na pont egy ilyen kép és az általam linkelt szemléltető rossz kép volt egymás mellett és persze hogy a rosszat linkeltem és észre sem vettem ezért sorry

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25062) anonymus89 válasza cashback (#25028) üzenetére


anonymus89
addikt

Kipróbáltam, ha egy 256-os és egy 128-as van benne akkor csak a 256-osat látja.
Ha beleteszem mind3-t akkor az a bizonyos 128-asat szintúgy nem látja de egyébként mind2 128-as működik.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25063) cashback válasza anonymus89 (#25062) üzenetére


cashback
őstag

Mindegyik slot megy külön-külön?
Szóval csak 1ramot teszel be... és azt végig zongorázod a slotokon... akkor megy rendesen?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25064) anonymus89 válasza cashback (#25063) üzenetére


anonymus89
addikt

Megcsináltam mindegyik megy viszont a 256MB-osból csak 128-at lát az a fura...
Jumperelni kellene? (matsonic sl-65fvb a könyve szerint 3 slot 256MB maximum/slot)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25065) TaylorXIII válasza #65675776 (#25060) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Kösz:D Am jobb egéromb a "képen" és kép megnyitása és úgy bejött volna:D De én is így akartam ahogy te csináltad:D

(#25066) josik válasza anonymus89 (#25064) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. A 256- os ram 2 oldalas? Ha igen akkor az lesz a bajság. Meg kéne nézni az alaplap leírását lehet, csak az egy oldalas ramot "szereti".

Te is fiam Bluetooth...

(#25067) anonymus89 válasza josik (#25066) üzenetére


anonymus89
addikt

Épp ez az, hogy mindegyik memória 2 oldalas mind2 128-as és a 256-os is.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25068) josik válasza anonymus89 (#25067) üzenetére


josik
aktív tag

Így valóban érdekes a dolog. Du megpróbálok ránézni a lapod leírására.

Te is fiam Bluetooth...

(#25069) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Olyan kérdésem volna, hogy a közel jövőben tervezem a mostani alaplapom illetve procim cseréjét, és tudomásom szerint a 4 magos prociknál már nem elég a 4 pines csatlakozó ami a tápegységből megy .Létezik erre valamilyen átalakító?Mert régen volt a gépembe egy 20-24 pines átalakító.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25070) jim bcs válasza Jégkokó (#25069) üzenetére


jim bcs
nagyúr

átalakító van DE!!! várj az ok hogy új 4 magos procik de egy erős sima proci mellé egy jó H-s lapot ha veszel ott többnyire 8pin van de van 4pines csati is ami laptól-gyártótól függ

8pin-es csatiknak inkább Z-s lapoknál van jelentősége a tuning miatt, otthoni használatra elég a 4pines H-s lap is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25071) Jégkokó válasza jim bcs (#25070) üzenetére


Jégkokó
veterán

A mostani lapomban is 8 pines csatlakozó van amibe csak egy 4 es van bedugva.De a lap leírásában olvastam annó, hogy 4 magnál kell a teljes csatlakozó felület.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25072) Taifa Díaz válasza Jégkokó (#25071) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Még 8 magnál se kötelező. Léteznek jó lapok 4-es kiegészítő tápcsatlakozóval is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25073) Jégkokó válasza Taifa Díaz (#25072) üzenetére


Jégkokó
veterán

Értem.Akkor ezek szerint el fog indulni igy is majd a gép.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25074) jim bcs válasza Jégkokó (#25071) üzenetére


jim bcs
nagyúr

ha nincs tuning elvagy 4pinnel is semmi baja nem lesz,

ám hány wattos a procid? max.100watt szénné tuningolva

4pin max.: 192 watt_____8pin max.: 336 watt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25075) B_ZsOmBeE


B_ZsOmBeE
csendes tag

Sziasztok nem tudom, hogy pontosan hova is kellene feltennem a kérdésemet ezért írom ide.

Ma vásároltam egy alaplapot, amely egy AsRock N68c-S ucc típusú. Összeraktam szépen és minden tökéletesen ment, amíg az alaplapi integrált VGA-val működtettem. Amint beletettem a saját Nvidia geforce 8600Gt-met már kép nem volt, de a gép betöltötte az operációs rendszert (tehát kép nélkül ment). Fogtam ezt a 8600Gt-met és átraktam egy másik PC-be ahol már tökéletesen működött. tehát a VGA-nak semmi baja sincsen. A gép, amelyben teszteltem rendelkezett egy saját ugyancsak PCI-os VGA val, amit miután beletettem a saját gépem saját alaplapjába már minden rendben működött. Próbálkoztam az alapértelmezett beállítások-kal, illetve az elsődleges grafikus vezérlő mindegyik lehetséges opciójával, valamint a VGA-bol kijövő mind2 port tesztelésével, de a saját gépemben valamiért a 8600GT sehogy sem akart "megszólalni". Ezen tények tudatában lenne valakinek bárminemű érdemleges ötlete, hogyan lehetne megoldani a problémámat? Köszönöm előre is. Üdv

(#25076) Jégkokó válasza jim bcs (#25074) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az igazat megvallva nem tudom hány wattos, ez egy core2duo E8400 proci, semmi tuninggal.
Most nézem még azt hogy sok alaplapnál van az hogy Z H77 68 stb.Ezek mit is takarnak tulajdon képpen?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25077) jim bcs válasza Jégkokó (#25076) üzenetére


jim bcs
nagyúr

adj már vagy 2-3 pontos linket azokról a lapokról mert nekem a végén az a 68 nem tiszta

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25078) Thrawn válasza Jégkokó (#25076) üzenetére


Thrawn
félisten

A chipset típusát.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25079) Jégkokó válasza jim bcs (#25077) üzenetére


Jégkokó
veterán

[link]
3 éve vettem a jelenlegi alaplapomat procimat és akkoriban még ezek nem , vagy ha mégis akkor baromi drágák voltak.
Azt rögtön gondoltam, hogy a chipset tipusát jelentik, de arra voltam kiváncsi, hogy mi különbség van ezek között.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25080) jim bcs válasza Jégkokó (#25079) üzenetére


jim bcs
nagyúr

jaj értelek már tehát te konkrétan a kategorizált Q-B-H-Z utáni számokra vagy kíváncsi mint például: H77 Z77, H87, Z87 ezek a chipsetet jelölik a 87-esek a legújabbak a 77-eseket váltották, a 77-esek pedig a 68-asokat így röviden tömören, egyéb elektronikát és egyebet érintő változásokat most hagyjuk mert hosszú

lapok röviden:
Q-B széria: irodákba
H széria: otthonra, tuning nem lehetséges ám doszt elegendő
Z széria: otthonra is és tuningra készült nagyon erős lapok a H-shoz viszonyítva
X széria: munkára tervezték, prémium kategória, otthonra felesleges, iszonyat drága

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25081) Thrawn válasza Jégkokó (#25079) üzenetére


Thrawn
félisten

List of Intel chipsets

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25082) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sziasztok!

Asus M5A99FX PRO R2.0

Erről azt olvastam, h nem támogatja a Corsair 2x4GB 1600Mhz-es CL9-es ramot.

Igaz ez? :F

(#25083) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Lehet hogy én vagyok vak de néztem egy lapot és a leírás szerint van rajt optikai kiment... de én akár hogy nézem még sem találom :D :))

Lap: Asus P7P55-M
Chipset: Intel P55
Támogatott processzorok: Intel LGA 1156 Core i3, i5, i7 (Bloomfield, Lynnfield, Clarkdale)
Memória foglalatok száma: 4 (max. 16 GB memóriáig)
Támogatott memória típusa: DDR3 2200 MHz (oc), 1600 MHz, 1333 MHz, 1066 MHz, Dual Channel
Pci-E foglalat: 2 x 16X (2.0) Quad CrossFireX támogatással
Integrált hang: HD Audio 8CH (6 jack + optikai kimenet) (VIA VT1708S)
SATA portok száma: 6 (Raid 0, 1, 5 és 10)
IDE (PATA) csatolók száma: 1 (VIA VT6415)
USB portok száma: 14 USB 2.0 (ebből 8 a hátlapon és további 6 az alaplapon)
Ethernet: 1x Gigabit Ethernet vezérlő (10/100/1000) (RTL 8112L)
Egyebek: FireWire (1394), TurboV, Turbo Key, Express Gate, EPU, Fanless Design: Stylish Heatsink Solution, CrashFree BIOS 3, EZ Flash 2, MyLogo 2, Multi-language BIOS
Tuning opciók: SFS (Stepless Frequency Selection) - Internal Base Clock tuning 80MHz-től egészen 500MHz-ig 1MHz-es lépésekben, PCI Express frequency tuning 100MHz-től 200MHz-ig 1MHz-es lépésekben, Overclocking Protection: ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall)

[link]

Lumia 950XL

(#25084) TaylorXIII válasza ZsoltG60 (#25083) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mert erre úgy kell rákötni ahogy a ház usb csatiját pl. Szóval magára az alaplapra. Kézikönyvben 7. oldal és ott a 14-es az SPDIF OUT header. Azt már nem tudom mit kell oda venni:D Mármint hogy hívják. Ha az megvan utána már biztos lehet találni. De inkább vegyél olyat amin a hátsó kimeneteknél:)

(#25085) #65675776 válasza TaylorXIII (#25084) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SPDIF amiről Te beszélsz az nem optikai, hanem RCA-s koaxos.

(#25086) ZsoltG60 válasza TaylorXIII (#25084) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Így már világos..kösz az infót :)
mindenképp olyan lapot keresek amin van optikai... jobb ha a lapon van mint még pluszba kötözgetni :C

Lumia 950XL

(#25087) Apollo_21 válasza ZsoltG60 (#25083) üzenetére


Apollo_21
addikt

Látom megoldódott:D király!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25088) vakond5


vakond5
őstag

Tud valaki választ adni a korábban felvetett problémámra?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25089) TaylorXIII válasza #65675776 (#25085) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értettem!:) Bocsi :W

(#25090) Tchomson


Tchomson
újonc

Sziasztok!

A napokban vettem egy GIGABYTE GA-970A-DS3P alaplapot AMD FX-6300 procival és 2 KINGMAX 4GB DDR3 1600MHZ memóriával.
Olyan problémát tapasztaltam, hogy dual channel esetén az x64-es ultimate win azt írja, hogy telepített memória 8GB - ebből használható 4GB.
Ha egymás mellé teszem őket az első két foglaltba, akkor látja is és kezeli is a mind a 8-at; a hátsó kettőbe nem indul a gép.
Primme95-öt nyomattam 1 órán át, a memóriára nem írt hibát.

Remélem valaki tud valami okos magyarázatot adni, hogy miért nem kezeli rendesen a 8GB-t.
Előre is köszönöm.

Tamás

(#25091) kita100


kita100
csendes tag

Hali!
Van egy Asus Maximus IV Extreme deszkám mellé egy Core i5-3470 procim és 8GB kingston ramom.
A problémám az hogy nem indul a gép. Error 55-t ad ki ami az alaplap debug táblája szerint memória hiba, konkrétan rosszul installált memória. A gond csak annyi, hogy 2 külön csomag modulal próbáltam -ebből az egyik a laphoz ajánlott ramok listájából lett kiválasztva- minden slotot egyesével és semmi ugyanaz az error message maradt. Próbáltam a BIOS-t flashelni ROG connecten át, de az se segített. Vkinek vmi ötlet? Vagy esetleg ha tudna vki egy pesti szervizt mondani vhol a város központjában ahol profik és meg tudnák nézni mi baja?
Üdv.: kita100

(#25092) energy4ever


energy4ever
addikt

Az alaplapom 3VGA-t kezel. 1-et 16xbe. 2-t 16x,16x-ben, 3mat 16x,8x8x ben.
Ha veszek egy 6990et, meg egy 6970et, akkor 16xben kezeli mind a ket karit, vagg a 6990 2GPUjat kezeli 16xben, es a 6970et 8xben?

(#25093) Thrawn válasza energy4ever (#25092) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindkettő 16x lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25094) energy4ever válasza Thrawn (#25093) üzenetére


energy4ever
addikt

Asus crosshair v formula kezel 2db 6990et, vagy az egyikvganak csak az egyik magjat latja? 3way crossfiret kezel a lap, ebbe 2db 2GPU-s vga nem tudom, hogy hogy tartozik bele.

(#25095) Thrawn válasza energy4ever (#25094) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom mi történne két 6990-nel, mert 3-way CF-et támogat csak a lap, nem 4-way-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25096) B_ZsOmBeE


B_ZsOmBeE
csendes tag

még mindig nem sikerült megoldani a problémámat, valaki tudna segíteni ebben?

(#25097) Thrawn válasza B_ZsOmBeE (#25096) üzenetére


Thrawn
félisten

Megpróbálhatod a BIOS-frissítést, vagy nézd meg ezt itt. Nekem kompatibilitási problémának tűnik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25098) B_ZsOmBeE válasza Thrawn (#25097) üzenetére


B_ZsOmBeE
csendes tag

Mindenképpen ki fogom póbálni még a mai nap, ez pont nekem is az eszemben volt csak még nem tettem meg :) De most megpróbáljuk délután.

(#25099) Rico83 válasza vakond5 (#25017) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Gondolom usb-s billentyűzetet használsz,Boot-oláskor valószínűleg nem osztja ki a parancsot egy ideig a bios a billentyűnek(lehet kicsit hülyén fogalmaztam) lényeg az,biosban állítható.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#25100) BomiBoogie válasza Rico83 (#25099) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Apropó, billentyűzet.

Miért van az, hogy a BIOS-ban hiába állítom be, hogy a space megnyomására induljon el a gép, ha áramtalanítom (elosztónál lekapcs), aztán vissza, akkor már nem reagál erre, ugyanakkor nem felejti el, mert ha csak simán kikapcsolom, de nem áramtalanítom, akkor visszakapcsol a billentyűre.

Miért van ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.