Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) Wiz Khalifa válasza gabrielflow (#25599) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nézd meg a kondikat. Ha okésnak látod akkor az kilőve. Ha ez megvan akkor lesd meg a proci foglalat tüskéit nincs-e valamelyiken feketedés. Érdemes a hátoldalát is meglesni a foglalatnak. Ha az is rendben van akkor több tippem most nincs. :DDD De a táp is lehet.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25602) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25601) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah most olvasom hogy égés sehol sincs. Akkor a kondikat lesd meg hogy púposak-e.

Smoke some weed nigga!

(#25603) greyslay


greyslay
aktív tag

Még mindig nem kaptam válasz a következő problémára esetleg valaki valamit tud mondani vagy hol keresgessek ez után ? :W

Adott egy Asrock fm2a75-ös lap egy Thermaltake Commander GS-III-ban, annyi a gondom hogy a ház front audio csatlakozója ugye az alaplap hd audioban van csatlakoztatva, de valamiért mégsem érzékeli az oda bedugott jack illetve mikrofon csatlakozókat. Ez miért lehet?

"embertelen ember munka"

(#25604) TaylorXIII válasza greyslay (#25603) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Melyik Asrock FM2A75?

(#25605) pappmarci


pappmarci
csendes tag

Sziasztok!
a gépemben lévő memória csökkent 1gb-ot de nem az integrált videokártya eszi valakinek valami ötlet?

Processzor: AMD Athlon X4 750k
Memória: Kingston HyperX Blu 1600MHz
Videókártya: SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition OC 1GB GDDR5
DirectX-verzió: DirectX 11
Op. rendszer: Windows 7
Alaplap: Asrock FM2A75 Pro4-M
Merevlemez: Toshiba 500GB 32MB SATA3
Optikai meghajtó: Samsung SH-224DB/BEBE
Ház: M-Tech FM12A-BK BLUE
Tápegység: FSP HEXA 400W

(#25606) TaylorXIII válasza pappmarci (#25605) üzenetére


TaylorXIII
őstag

start menü keresőbe írd be, hogy: "msconfig.exe" de időzőjelek nélkül és nyisd meg. Ezután rendszerindítás fül és ott elvileg egy dolog lesz csak a listán az ki is lesz jelölve. Speciális beállítások gombra katt, vedd ki a pipát a maximális memóriától, s alkalmazd, ha kér újraindítást akkor engedelmeskedj.

[ Szerkesztve ]

(#25607) pappmarci válasza TaylorXIII (#25606) üzenetére


pappmarci
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!! ez volt a baja az egész napi mérgelődésem és kiabálásom 1 pipán múlott :D Még 1x Köszi :)

(#25608) Wiz Khalifa válasza pappmarci (#25605) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem lehet hogy haldoklik a ramon pár chip?

Smoke some weed nigga!

(#25609) Wiz Khalifa válasza greyslay (#25603) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nézd meg hogy ha más front audiot dugsz bele megy-e. Ha igen lehet hogy bemondta az unalmast a faudio-d. De ha nem megy akkor valszeg hibás a csati.

Smoke some weed nigga!

(#25610) Wiz Khalifa válasza pappmarci (#25607) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Örülök hogy csak ennyi volt a gondod. :)

Smoke some weed nigga!

(#25611) greyslay válasza TaylorXIII (#25604) üzenetére


greyslay
aktív tag

FM2A75 Pro4

(#25609) Syd2012: Természetesen probáltam több fülest, headsetet is már.

"embertelen ember munka"

(#25612) Wiz Khalifa válasza greyslay (#25611) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem arra gondoltam. Hanem hogy az alaplapra köss másik előlapi hangot. :)

Smoke some weed nigga!

(#25613) gabrielflow válasza Wiz Khalifa (#25601) üzenetére


gabrielflow
csendes tag

a tápot is megzuhálta egy kicsit, mert alig akar elindulni másik gépben. de próbáltam már 2 másik táppal is, ugyan az a helyzet. ha kihuzom a cpu 12v ágát akkor felpörögnek a ventik de boot nincs, ha benyomom akkor csak pukkanik egyet a táp és annyi. kondik nem puposak, égés nincs sehol. egyszerüen halott :D valahol zárlat lehet, csak kéne tudni hogy mi szokja általában ilyenkor megadni magát.

(#25614) Wiz Khalifa válasza gabrielflow (#25613) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem egy Giga s478-as lap csinálja ezt. Aztán azon kiderült hogy semmi baja. Csak ki kellet cserélni az összes nagyobb kondid ami volt rajta. És új elemet belerakni. Látszólag nem volt gond a kondikkal de mégis. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25615) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha az alaplap haldoklik, elofordulhatnak random kek halalozasok es szimpla lefagyasok win7 alatt?
A memoriak jok, lefuttattam a memtestet.

Mas otletem nincs. Most epp a vinyot csereltem ki es telepitem a win7-et. Bar az furcsa, hogy a telepito is kb. 5 perc alatt indul el, a dvd-t kozben nem is olvassa a meghajto.

[ Szerkesztve ]

(#25616) invasio válasza hemaka (#25615) üzenetére


invasio
tag

Igen, előfordulhatnak.
Bár attól függetlenül, hogy a RAMok memtestx86 szerint jók, még okozhatnak "kékhalálokat". Főleg Gigabyte lapoknál láttunk sok hasonlót.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25617) Wiz Khalifa válasza hemaka (#25615) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tápot próbáltad cserélni?

Smoke some weed nigga!

(#25618) hemaka


hemaka
nagyúr

Eddig nem volt gond egyébként a memóriákkal, mindig is ezek voltak a gépben és semmi ilyesmit nem produkált. De azért lefutattam a memtestet.

A tápot nem próbáltam még. De ha az új vinyóval is jelentkezik a probléma, akkor a következő lépés az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25619) Wiz Khalifa válasza hemaka (#25618) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Oké. Írj ha nem sikerül valami. :)

Smoke some weed nigga!

(#25620) zuhi_


zuhi_
senior tag

Gigabyte GA-P41T-D3 lap bekapcsol, képet ad, de valamiért indulásnál a logo után nem lép tovább. Eddig jut el: kép.

Eszközökkel és azok nélkül is. CMOS elemet már kivettem, de nem segített.

Esetleg valakinek valamilyen ötlete nincs? :U

(#25621) Wiz Khalifa válasza zuhi_ (#25620) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Bios frissítést próbáltál már? Hátha bemondta az unalmast. :)

Smoke some weed nigga!

(#25622) zuhi_ válasza Wiz Khalifa (#25621) üzenetére


zuhi_
senior tag

Ha nem reagál semmire és nem lép tovább, akkor szerinted hogyan?! :W

(#25623) #65675776 válasza zuhi_ (#25620) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl jó lenne letiltani a Full Screen EPA-t. Erre akár a Tab megnyomása is elég esetileg. Akkor szinte biztosan több érdemi információhoz jutnál. Ezek a teljes méretű logok csak arra jók, hogy akadályozzák a diagnosztizálást.

(#25624) zuhi_ válasza #65675776 (#25623) üzenetére


zuhi_
senior tag

Figyelj, nem reagál semmire, még a bios-ba se tudok belépni. Azért kérdeztem...

(#25625) Wiz Khalifa válasza zuhi_ (#25624) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor egy tipp. Hozd be szépen a kukát és egy laza mozdulattal beleteszed. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25626) #65675776 válasza zuhi_ (#25624) üzenetére


#65675776
törölt tag

A logoig eljut, márpedig ott már a hw teszteket végzi. Ilyenkor pedig minden főbb mozzanatról ad visszajelzést. Ergo be tudnál lépni a BIOS-ba.

Ahogy elindul a gép, egyből kezd el verni a Tab-ot. Ad egyébként bármiféle hangjelzést?

[ Szerkesztve ]

(#25627) zuhi_ válasza #65675776 (#25626) üzenetére


zuhi_
senior tag

Hangjelzést még nem hallgattam, de kipróbálom. :K

(#25628) #65675776 válasza zuhi_ (#25627) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egyáltalán speaker a lapra kötve?

(#25629) kelemen93


kelemen93
tag

Sziasztok!

Van egy PH2.es konfigom 4 magosítva és néha előfordul, hogy 4 mag helyett 3 maggal indul el.. ilyenkor restart majd nézem a BIOS beállításokat, de az változatlan vagyis ACC bekapcsolva minden beállítás az általam megadott értékeken. Ez után gép kikapcs vissza be és újra van 4 mag :S Tehát a kérdésem a következő, hogy mi lehet ennek az oka? (konfigom az adatlapon látható)

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#25630) zuhi_ válasza #65675776 (#25628) üzenetére


zuhi_
senior tag

Eddig eljutottam, de nem lép tovább.

Nem sípol, szépen elindul.

(#25631) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Hali!

Olyan érdeklődő kérdésem lenne hogy az am3+-os Gigabyte lapoknál a rev.X változatok csak a biosban térnek el?

GTAO: tamadotcom

(#25632) Apollo_21 válasza kelemen93 (#25629) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én annak tudnám be h instabil a 4.mag...de kijavítanak a többiek ha tévednék..lehet esetleg egy lap bios frissítés megoldaná...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25633) Wiz Khalifa válasza kelemen93 (#25629) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így van. Lehet megoldja de nem biztos. Lehet hogy a prociban instabil a 4mag. De az is előfordulhat hogy a lap nem szereti feloldva. Volt már ilyen. :(

Smoke some weed nigga!

(#25634) kelemen93 válasza Wiz Khalifa (#25633) üzenetére


kelemen93
tag

Ezt a nem stabil dolgot annyival tudom megcáfolni, hogy ugye 3ghz.n megy jelenleg előző tulaj 3.2ghz,n használta( nála ennyi is volt a vége) nálam 3.3 volt de már elég sok fesz kellett neki szal inkább maradtam alapfesz 3ghz.n. Illetve jó párszor futtattam LINX.et és Prime95öt is utóbbit kb 50 percen keresztül és semmi hiba nem volt. Bios frissítéssel nem próbálkoztam, de ha megoldaná akkor elvégzem, egyébként a legfrissebb van jelenleg rajta.

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#25635) Wiz Khalifa válasza kelemen93 (#25634) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De lehet hogy valamitől instabíl lett a Bios. Most én is ilyennel küzdök.

Sz@r ASRock... :W

Smoke some weed nigga!

(#25636) Wiz Khalifa válasza zuhi_ (#25630) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Próbáltad már lenullázni a Bios-t?

Smoke some weed nigga!

(#25637) Apollo_21 válasza kelemen93 (#25634) üzenetére


Apollo_21
addikt

A lapnak is betudható..lehet vérszegény pár ficsörben..vagy épp ezzel nincs kibékülve...
Elég sok dolog lehet okozója...nálam ugyanilyen X3 720BE 4maggal jelenleg 3.7en, mondjuk feszt is megkéri 1.42V, de nem melegszik annyira mint gondoltam..ennél feljebb nemment brutál feszelve sem...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25638) zuhi_ válasza Wiz Khalifa (#25636) üzenetére


zuhi_
senior tag

Olvass vissza kicsit légyszíves...

(#25639) Wiz Khalifa válasza zuhi_ (#25638) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Elnéztem bocsi. :R :R

Smoke some weed nigga!

(#25640) kelemen93 válasza Apollo_21 (#25637) üzenetére


kelemen93
tag

Nekem kb ennyi fesz kellett a 3.3hoz, hogy stabil legyen :DDD Igazából gondoltam, hogy a lap nem szereti annyira az oc.t vagy a 4 magot és igazából nincs is nagy szükségem többre mint 3ghz. 4 maggal amit ugye megy is, de akkor is zavar, hogy véletlenszerűen 3 maggal indul el..:S

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#25641) Apollo_21 válasza kelemen93 (#25640) üzenetére


Apollo_21
addikt

Próbáld gyári órajellel járatni 4 aktív maggal. Ha úgyis hibázik akkor kuka a 4....trükközni lehetne lap cserével..de annyit nemér az a lutri 4es mag. Lehet a te példányod ennyit tud csak.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25642) kelemen93 válasza Apollo_21 (#25641) üzenetére


kelemen93
tag

1.3250volton( vagyis ennyit adtam neki biosban, de terhelés alatt felkúszik 1.360vra is) megy 4 maggal 3 ghz.n és egyik általam ismert teszt progival sem volt probléma, hogy kifagyott volna..szerintem hibáról szó sincs legalábbis szerintem, hiszen rendszerben stabil, bár azt nem tudom hogy mikor 3 maggal indul akkor ad-e ki valami hangjelzést nincs speaker bekötve, de gondolom akkor több idő is telne el bekapcsolástól a bootscreenig. Azért megpróbálom hogy alapórajellel jelentkezik-e a probléma.

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#25643) gabrielflow válasza zuhi_ (#25630) üzenetére


gabrielflow
csendes tag

próbáld meg másik ram-al, mert a képből az jön le hogy a memória tesztnél szarik be.

(#25644) #65675776 válasza zuhi_ (#25630) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval már a memóriát sem tudja végigellenőrizni. A teljes 2GiB az 2097152byte lenne. Ha meg ennél is több van a gépben, akkor meg főleg.

Ha két modulban van a RAM, akkor egyenként le kell tesztelni őket. Ha külön-külön jó a kettő, akkor egy kis feszemelés nekik és az MCH-nak segíthet a dolgon.

Ha valóban szépen indul, azaz rendesen lefut a POST és átadja a BIOS a vezérlést az OS-nek, akkor van egy csippanás. Ha az sem volt eddig, akkor nincs speaker a gépben, vagy rosszul van bekötve.

kelemen93: Prime95-öt 50 percig futtatni olyan, mint két hét szárazság után a harmat. Van egy kis nyoma, de semmit sem ér. Futtatni kell legalább 5-6 órát, hogy közel biztosat mondjon a stabilitásról.

[ Szerkesztve ]

(#25645) zuhi_ válasza #65675776 (#25644) üzenetére


zuhi_
senior tag

1db 1333mhz rammal próbáltam, másik most nincs kéznél. A csippanás, amit mondtál, az megvan.

(#25646) gabrielflow válasza Wiz Khalifa (#25614) üzenetére


gabrielflow
csendes tag

miket érdemes kimérni az alaplapon hogy megtudjam mi füstölhetett el? mielőtt még nekiállnék feleslegesen fél napot forrasztgatni. googlen találtam valami leirást hogy kondikat ki lehet mérni multiméterrel (legalább is annyit h teljesen halott e, gondolom ha valami füstölt akkor az teljesen halott :D) de ugyan olyan értéket mutat mind, nincs szakadás bennük. kivéve a feketéket, azok küzöl egyikre sem mutat semmit pedig van egy 10-15db biztos. feszültségszabályozók vagy valami egyéb alkatrészeket érdemes méregetnem hátha megtalálom a ludast? :D

(#25647) Wiz Khalifa válasza gabrielflow (#25646) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

10-15db-ra nem mutat semmit? :Y Szerintem akkor azok lesznek a ludasak.

De mindjárt feltúrok egy lapot itthon ami ugyan ezt csinálta és meglesem én miket mértem ki rajta. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25648) gabrielflow válasza Wiz Khalifa (#25647) üzenetére


gabrielflow
csendes tag

820uf 6.3V olyan fekete vagy sötétzöld kondik, arany csikkal az oldalán. hiába mérem, 1-et mutat mindig és nem is sipol. de most néztem máik lapon ugyan azt produkálja szóval lehet én vagyok hozzá hülye :D kétlem hogy egyszerre döglött volna be 15 kondi, szerintem arra annyi az esélyem mintha megnyerném a lottot :D

(#25649) oksoka


oksoka
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket, hogy IP kamerához feltétlenül kell fix IP címet kérni? Alap esetben Digi netet köttetnék be, de ott plusz pénzért adnak csak fix ip címet :( Szerintetek ezzel is meg lehetne oldani valahogyan?

Előre is köszi!

(#25650) Wiz Khalifa válasza gabrielflow (#25648) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:D Nem biztos. Volt nekem olyanom hogy egy rossz ram miatt szinte az összes kondi a körzetében kinyiffant meg a ram foglalat is megpirult. :DDD

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.