Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Rico83 válasza BomiBoogie (#25100) üzenetére


Rico83
tag

Az ilyesmi eddigi észrevételem szerint nem bios hanem tápfüggő,próbáld meg egy másik (talán minőségibb??nem is tudom..)táppal.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#25102) BomiBoogie válasza Rico83 (#25101) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Chieftec CTG-500-am van, kb. 1 éves, nem hiszem, hogy gond lenne.
Nem is értem igazán, miért lenne a táppal összefüggésben, bár ugye logikusnak tűnik.

(#25103) joccadoki válasza BomiBoogie (#25102) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát a kolléga (nem megbántásból) nem jól mondja, ugyanis a tápnak nincs kötelességében áramtalanítás után áramot bisztosítani.... itt inkább alaplapi/ bios gondok vannak, ha vannak. ugyanis ha a tápot áramtalanítod akkor a gép teljesen leáll. (modemen jól megfigyelhető ha közvetlen kapcsolat van a géppel) hiába kap újra tápot, csak életfontosságú dolgokat kapcsol be ami az indításhoz szükségesek. de azért nézd meg hogy más beállítás nem veszik el, mert lehet elemet kell cserélni. De Így utólag... Miért jó ha spacera bekapcsol?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#25104) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hogyan lehet egy 3 csatlakozású alaplapi hangkártyá 7.1 es csatlakozású?Mert tudtommal a három kimenet csak a fejhalgatónak hangfalnak illetzve mikrofonnak van.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25105) BomiBoogie válasza joccadoki (#25103) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mert nem kell lenyúlni a géphez. :)

A beállítás tehát nem vész el, mert ha újra bekapcsolom a gépet, aztán ki, de NEM áramtalanítom, akkor működik, mindenfajta újrakonfigurálás, BIOS-ban matatás nélkül.

(#25106) Rico83 válasza joccadoki (#25103) üzenetére


Rico83
tag

Nem lehetetlen hogy hülyeséget mondtam,csupán abból próbáltam kiindulni hogy régebben volt egy gépem,alaplap most is ugyanaz mint anno,csak az alkatrészei változtak,így a táp is.Vettem egy 500w-os tápot mert az agp-s vga-m csak akkor volt hajlandó elindulni.Nem is ez a lényeg,hanem az,hogy ezzel a táppal kikapcsolt állapotban is(bios turkálás nélkül)világított az optikai egerem és a numlock a billentyűzeten,így sima wake up gombbal be tudtam kapcsolni a gépet.Tápcsere után viszont már ez nem működött.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#25107) B_ZsOmBeE válasza Thrawn (#25097) üzenetére


B_ZsOmBeE
csendes tag

egyik sem hozott eredményt, egyszerűen már ötletem sincs mitévő legyek

(#25108) vakond5 válasza Rico83 (#25099) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, így van, tuti ez lesz. Mint írtam, nem is zavar konkrétan, csak kíváncsi voltam. :K
Köszi a választ! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25109) yksz


yksz
aktív tag

Sziasztok! Van egy asus p8z77-v lapom és egy pár hete elkezdett olyan jelenséget produkálni, hogy éjszaka magától bekapcsol. Rendes shutdown van nem sleep vagy hibernate. Biosban már ellenoriztem a beállításokat és minden disabled(ami a bekapcsolásokat illeti legalábbis). Javasolták hogy próbáljam ki mi van akkor ha lehúzom a bekapcsológomb csatlakozóját. Kipróbáltam, lehúztam a teljes asus q connectort és így már két éjszaka sem kapcsolt be, addig meg minden éjszaka(alapjába véve csak éjszakára kapcsolom ki a gépet). Mi lehet ebben az esetben a megoldás? Nem akarom minden nap lehúzni a connectort. Egy csere megoldhatja a dolgot? Vagy kábelekkel lehet gond?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#25110) _csocso_ válasza yksz (#25109) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Ha lehúztad a kapcsolót, és minden OK, akkor valószínű, hogy azt kellene javítani vagy cserélni. ( nem a lapot ) Egy próbát megér.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#25111) #65675776 válasza BomiBoogie (#25105) üzenetére


#65675776
törölt tag

A teljes hidegindítás, azaz a kikapcsolt tápról való indulás nem ugyan olyan, mint a leállított gépről való indulás.

(#25112) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
AM2-es proci AM3+-os lappal kompatibilis?

(#25113) #65675776 válasza W1 (#25112) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem.

(#25114) kita100


kita100
csendes tag

Hali!
Van egy Asus Maximus IV Extreme deszkám mellé egy Core i5-3470 procim és 8GB kingston ramom.
A problémám az hogy nem indul a gép. Error 55-t ad ki ami az alaplap debug táblája szerint memória hiba, konkrétan rosszul installált memória. A gond csak annyi, hogy 2 külön csomag modulal próbáltam -ebből az egyik a laphoz ajánlott ramok listájából lett kiválasztva- minden slotot egyesével és semmi ugyanaz az error message maradt. Próbáltam a BIOS-t flashelni ROG connecten át, de az se segített. Vkinek vmi ötlet? Vagy esetleg ha tudna vki egy pesti szervizt mondani vhol a város központjában ahol profik és meg tudnák nézni mi baja?
Üdv.: kita100

(#25115) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy Asus P4P800 s478as alaplapot.
De videó nélk7l nem tudom letesztelni,esetleg van más módja hogy megtudjam jó-e a lap?(fölöslegesen ne vegyek Vga-t)
Köszönöm. :R

Samsung Galaxy S10+

(#25116) W1


W1
senior tag

1150-es foglalatú lapoknál melyik betűjel mit jelent a chipsetnél? H, Z, stb. melyiknél van az integrált vga lehetőség, melyiknél van a tuning?

(#25117) TaylorXIII válasza W1 (#25116) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Z a tuning. A H inkább otthoni a B inkább irodai. Integrált videokártya attól függ milyen processzort veszel de olyan alaplap szerintem nincs is intelnél amibe ha olyan processzort teszel amiben van integrált "videokártya" akkor azt ne tudnád használni. Milyen procihoz kéne? Komolyabb processzorok mellé H87 lap ajánlott inkább. Gyengébbekhez meg B85 inkább.

[ Szerkesztve ]

(#25118) W1 válasza TaylorXIII (#25117) üzenetére


W1
senior tag

Hát egyenlőre vagy Pentiumot vagy i3-at, aztán később i5.
Procinál, hogy van, a T, K, stb jelzés?
Illetve a lapnál láttam a Q-t is.

(#25119) TaylorXIII válasza W1 (#25118) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Q-t nem tudom de sosem szokták ajánlani. Ha később i5 akkor H87. Keret? A K a szorzózár nélküli procit jelenti és ekkor Z87 alaplap kell ha ki is akarod ezt használni tuning formájában. T az a fogyasztás szerint optimalizált és ergó kevesebbet fogyaszt és alacsonyabb is lehet az órajele mint a simának. S a teljesítmény optimalizált ami nem tudom miben nyilvánul meg:D Igazából vegyél simát vagy Ksat. Ezeket szokták. Ha sima akkor H87 a K-s akkor Z87 lap és ekkor tuningtól függően drága az alaplap is.

[ Szerkesztve ]

(#25120) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Röpke kérdés, ha az alaplapba nincs ram, van rá esély, hogy bármilyen képet kiadjon, ha így kapcsolom be?
Gigabyte M68SM-S2L

(#25121) pcgamer01 válasza W1 (#25120) üzenetére


pcgamer01
senior tag

az esély erre 0.0% :))

Samsung Galaxy S10+

(#25122) W1 válasza pcgamer01 (#25121) üzenetére


W1
senior tag

:R

(#25119) TaylorXIII: neked pedig utólag köszi, bár eleinte a legolcsóbb megoldás számít, így lehet, hogy most H-sat veszek, és később lecserélem.

(#25123) Taifa Díaz válasza W1 (#25120) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Akkor már processzort se tegyél bele, hátha :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25124) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Van egy kis problemám :D
Van egy 478as gigabyte alaplapom ami azt produkálja hogy....
Safe modban elindul behozza a biost ez megvan.
de amikor a safe mode jumper visszarakom hogy ne indítson safe-be akkor sípol 4 rövidet és se kép se hang tovább.
Mi lehet a baj??? :F :F

Samsung Galaxy S10+

(#25125) benikeee


benikeee
tag

Hali.

Gigabyte 970A-UD3--nak a memória támogatási listáját nekem be tudná linkelni pls, mert nem találom sehol.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#25126) Thrawn válasza benikeee (#25125) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25127) benikeee válasza Thrawn (#25126) üzenetére


benikeee
tag

Köszi.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#25128) benikeee


benikeee
tag

Most ezt nem értem. Itt nagyon szűk a választási lehetőség. Akkor amit itt nem írnak azt fel sem ismeri az alaplap??

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#25129) BomiBoogie válasza benikeee (#25128) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó eséllyel mást is felismer, de csak ezekkel garantált, tesztelt.

(#25130) Rico83 válasza pcgamer01 (#25124) üzenetére


Rico83
tag

Alaplapi gombelem kivesz majd berak,vagy bios reset.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#25131) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!
zZ lenne a kérdsem, hogy az MSI P31 Neo biosok és cpu support list amik itt vannak azok jók az MSI P31 Neo-F-hez is? Egyáltalán miért van olyan, hogy MSI P31 Neo-F ha MSInél nem dob rá semmit?

(#25132) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Az elmúlt hetekben rosszalkodott az alaplapi háló kártya, hol eldobta a netet hol bekapcsoláskor nem is látta a hálózatot. Újraindítás után és a kábel ki-be dugdosása után ez megoldódott. Ma meguntam és felraktam a gyártó honlapjáról a legfrissebbet, viszont most fogta magát a gép leállt, majd pár mp után el akart indulni de nem bír. Az asrock logóig eljut utána kikapcs. Lehetséges, hogy az alaplap adta meg magát? (gép: asrock b75m r2.0, i5-3470, 2x4gb/1333) Eddig semmi baj nem volt a géppel, ma jött ez először elő nála. Azóta sem bírtam beindítani. Várok egy kicsit hátha később be bírom indítani.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#25133) Blagyimir019


Blagyimir019
újonc

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Asus AH3450 AGP 512MB-os videokártyát csak nem tudom,hogy jó-e az alaplapomhoz.
Tiszerintetek jo lesz ? Valaki segitsen?
Alpalap:
ASRock p4v88 [link]
Vidokártya:
[link]

--

(#25134) IstvánLászló válasza Blagyimir019 (#25133) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szeretnék venni egy Asus AH3450 AGP 512MB-os videokártyát csak nem tudom,hogy jó-e az alaplapomhoz.

Csatolófelület: AGP, Video chipset: ATI Radeon, Hűtés típusa: Aktív hűtés, Grafikus chip sebessége: 600 MHz, Grafikus memória sebessége: 800 MHz, Memória mérete: 512 MB, Memória típusa: DDR2, Memória sávszélesség: 64 bit, DirectX: 10.1, OpenGL: 2.1, Alkalmazott technológiák:
Ha tényleg AGP-s a videó kártya akkor igen,memória sávszélesség: 64 bit ha játékra kell akkor legalább 128 bit-es memória sávszélességre érdemes figyelned.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25135) degu válasza IstvánLászló (#25134) üzenetére


degu
senior tag

Ha játszani is akarsz vele,akkor legalább DDR3-as memók legyenek rajta!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25136) degu


degu
senior tag

Ha az USB portba be van dugva memó stick,vagy mp3 lejátszó,akkor bootolásnál megáll a gép a memóellenőrzésnél.Ha kihúzom-megy tovább.
Normális ez? /Alaplap Asus M3A78Pro/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25137) IstvánLászló válasza degu (#25136) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ha az USB portba be van dugva memó stick,vagy mp3 lejátszó és ha support usb boot-os az alaplap akkor igen.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25138) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
A következő a problémám, adott egy félkonfig, ami gondolt egyet és azóta felpörög, de nincs kép.
Gigabyte M68SM-S2L
AMD Athlon II 6000+ + gyári rézcsöves hűtő
2x1GB 800MHz

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#25139) W1 válasza W1 (#25138) üzenetére


W1
senior tag

Speakerem sajnos nincs itthon, de egy sima LED-et odadugtam a speaker érintkezőihez, ami folyamatosan világított, ha jól tudom, akkor olyan, mintha folyamatosan sípolna a speaker?!

(#25140) IstvánLászló válasza W1 (#25139) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A led szeríntem nemjó mególdás.
Tegyélrá speakert az a default.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25141) biga-csiga válasza A_ScHuLcZ (#199) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

az a biztos

[ Szerkesztve ]

(#25142) muszty


muszty
tag

Üdv

Pár hete kezdődött, hogy a monitor bekapcsolás után egyre később adott képet. Először csak pár másodpercig késett, mostanra viszont már ez az idő 20-25 percre ugrott + négyszer újra is kell indítanom a gépet, hogy kapjon jelet a monitor. Mivel úgy viselkedik, mintha kikapcsolt állapotban lenne. Eleinte magától vissza jött a kép, de most kb a 3-4. újra indítás után működik. A monitor érzékeli, hogy be van dugva, csak semmilyen képet nem ad. Úgy viselkedik, mint amikor ki van kapcsolva a gép. A led is úgy villog rajta.

Amiket eddig próbáltam:

Újra tettem a windowst
Reseteltem a biost (uefi)
Updateltem a biost
Kipróbáltam másik videókártyával (alaplapival)
Kipróbáltam másik kábellel
Kipróbáltam másik monitorral
Kipróbáltam úgy, hogy nem volt USB eszköz bedugva (angol nyelvű fórumon olvastam ezt a tippet)
Kipróbáltam úgy, hogy kivettem az egyik memóriát
Csináltam memória diagnosztikát (semmi hiba)

Nézegettem angol nyelvű fórumokat de semmi használható segítséget nem találtam. Gyanítom, hogy a chipsettel lehet valami. Szerencsére az alaplapra van még két év garancia, de hátha ti találkoztatok már ilyen problémával vagy tudjátok rá a megoldást. (Lehet nem is az alaplappal van gond, de akkor mivel?)
Érdekesség, hogy ha egyszer kap képet a monitor, utána már semmilyen hibát nem produkál. Egész nap is mehet a gép, nem megy el a kép. Csak akkor jelentkezik ez a hiba, ha úgy indítom el a rendszert, hogy az hideg. Tehát ha működő képes állapotában leállítom mondjuk 5-10 percre, utána is tökéletesen működik, meg újra is indíthatom. A Cold bootot nem szereti. Így is kerestem rá googléba és másoknak is van / volt ilyen hibájuk. De megoldást nem találtam.

Asrock z77 pro3
Gigabyte gtx660
Kingston hyperx 8 gb 1866
intel i5 3570k ( nincs húzva)

[ Szerkesztve ]

(#25143) biga-csiga válasza muszty (#25142) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

monitorcsere próbára?
esetleg videó kártyacsere próbára ?
csak 1 tipp de szerintem először próbáld 1 monitorcserével ... lehet 1 kondi elszállt

(#25144) IstvánLászló válasza muszty (#25142) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Muszty mijen monitóród van.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25145) muszty válasza biga-csiga (#25143) üzenetére


muszty
tag

Fentebb írtam, hogy már kipróbáltam másik monitorral és videókártyával is.
Néztem az alaplapi kondikat, de egyik sincs felpúposodva...

[ Szerkesztve ]

(#25146) muszty válasza IstvánLászló (#25144) üzenetére


muszty
tag

Samsung syncmaster 943nw... De másik monitorral se működik.

(#25147) Blagyimir019 válasza IstvánLászló (#25134) üzenetére


Blagyimir019
újonc

Videokártya természetesen AGP csak mivel néztem elégé uj lehet h van rajta hdmi nem igazán látam még ilyen video kártyát amin lene hdmi csak pci-expressesben látam még edig meg a PS e is 4.1 es

--

(#25148) Blagyimir019 válasza degu (#25135) üzenetére


Blagyimir019
újonc

Addig nekem is oké h ddr2 es a video kari meg ddr3as jobb játékra csak az nem derül ki az ASRock honlapján h az alaplapom támogatja ezeket nekem it van bökkenö attol félek h meg veszem és nem támogatja

--

(#25149) TaylorXIII válasza Blagyimir019 (#25148) üzenetére


TaylorXIII
őstag

AGP slot van rajta és a videokártya AGP-s. Minden bizonnyal támogatja. Biztosra nem lehet tudni, szóval kockáztatni kell. De egyébként minek ilyen géppel szenvedni?:D

(#25150) IstvánLászló válasza Blagyimir019 (#25148) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

ASRock p4v88 hivatalos oldalán olvastam agp 8x és 4x support.
A vga 8x support.
Itt a link nézdmeg te is http://www.asrock.com/mb/VIA/P4V88/
Ez link nem rekám célból van kitéve.
A vgának müködnie kell az alaplapod fényképe alapján agps a vga vezérlöje.

Ha játszani is akarsz vele,akkor legalább DDR3-as memók legyenek rajta!
Az agp-s vgákból sók tipús készült,vigyázz van kőztük ojan tipusú is ami már PCI Expresses váltózatban is kapható vólt és talán kapható is.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.