Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) PiciPeti válasza pps1 (#25048) üzenetére


PiciPeti
őstag

Köszönöm! Majd próbálkozok... :R
Jó lenne, ha működne így, mégiscsak jobb lesz ha megkapja azt a 2V-ot...

Viszont azt vettem észre, hogy a Crunch-on belül is csak párhuzamosan van kötve az RCA in - out. Szóval ugyanaz mintha egy Y-al osztanám el.
Audio Gods-nak meg min 4V kellene hogy teljesítsen... :D

(#25052) Megamen


Megamen
tag

Megjött az első szettem.Audio system Ex Phase 165 mélyközép Audio System Hs 25 vol Magas és Audio system FWHX-1 keresztváltó.
Ehhez kellene egy jó erősítő:Lóvém nem sok maradt rá kettőt néztem ki eddig:
Magnat rx44
Toxic TX-1600N
Esetleg ajánlást is meghallgatok.Illetve bitulap és hangszóró rca kábelt is ha ajánlanátok megköszönném.
Fej:Clarion Cz-501ER
Alfa Romeo 147-be lesz beépítve.

(#25053) Osynho válasza Megamen (#25052) üzenetére


Osynho
addikt

RX44-em van, elég jó kis cucc eddig, bár csak mostanában lesz rendesebb első szett rákötve, meg szigetelem is majd.

(#25054) nemes0309 válasza Megamen (#25052) üzenetére


nemes0309
tag

A magasról tarthatnál beszámolót beépítés után. Én is ilyenre pályázok.. :))

(#25055) pps1 válasza Megamen (#25052) üzenetére


pps1
senior tag

Toxic-ot semmiképp ne tedd még csak annak a szettnek a közelébe se, nemhogy rákötni :)) .

RX44 talán, de én arra a szettre valami jót kötnék rá!

Steget neki, vagy egy jó Audison,
vagy egy DLS...

[link]

:)

Hangváltó miatt gondolom passzív rendszered lesz.

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25056) Megamen válasza nemes0309 (#25054) üzenetére


Megamen
tag

Egy elég nagy szobába kipróbáltam összekötve darabonként szóval egyszerre egy keresztváltó egy magas és egy mély közép szóval egy oldalt.Erő híján egy JVC hifi volt segítségemre.Így elsőre rettentő erős és szép hangja van nagy hangerőn is kellemes volt.Beépítés megvárom vele szerintem a jobb időt szóval min 2 hónap de ha meglesz jelentkezem az eredménnyel.

(#25057) Peti66 válasza PiciPeti (#25051) üzenetére


Peti66
senior tag

MA Audio 100-101 -ek valók ilyenre.100B-ém (sub) volt... Úgy 2000-ben, jó qu.va drága volt,de megérte :K
7V-ot pakol mind a kettő csatornára .Korrekt db. :K L végződésű lesz a Te embered...
Ja, és tényleg a Mac audió-nak és a Finix-nek is volt.De, azok 12 V-ig :Y :K

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25058) nemes0309 válasza Megamen (#25056) üzenetére


nemes0309
tag

Értem.. Rendben, köszönöm előre is :))

(#25059) nemes0309 válasza Megamen (#25052) üzenetére


nemes0309
tag

Vagy régebbi 4 csatis alpine.. Nekem sikerült kifogni egy jó állapotút.. 3554-ről beszélünk.. Nincs kihegyezett hájend rendszerem, nekem elég az ami most van.. Egyenlőre :DD

(#25060) PiciPeti válasza Peti66 (#25057) üzenetére


PiciPeti
őstag

Köszönöm, de sajnos egyszerűen nem találok ilyesmit. Vagy nem jól keresem... :D

Másrészt nem szívesen költenék mégtöbbet a dologra. Ráadásul, ha használom a magas jelszintű kimenetet is, akkor fader-el tudnám állítani a mély "erősségét".

Maradjunk abban, hogy megpróbálom magas jelszintről, ahhoz megvan minden itthon.
Szóval: Melyik a kevésbé rossz megoldás?

A: Fejegység-Jelszint átalakító-RCA-erősítő (Itt pozitívum, hogy az RCA már be van húzva, és talán kevesebb zajt szed össze mint a hangszórókábel. Viszont SAL átalakítóm van, tehát eléggé legalja)

B: Fej-hsz.kábel-erősítő beépített jelszint átalakítója. (Így sokat kellene kábelezni, de talán az erősítő jobban oldja meg a konvertálást...)

(#25061) pps1 válasza PiciPeti (#25051) üzenetére


pps1
senior tag

Ha az általam említett módon kötöd az RCA-t az erősítőre és hídba kötöd a szettre, akkor a kimenetnél kb ugyanolyan feszültségű jeled lesz, mint a bemenetnél.
Elvileg csak minimálisan szabadna esnie.

Bár megmondom őszintén, még nem tapasztaltam hátrányát az alacsony jelszintnek. Versenyen a 2 V-os pioneer is pont olyan hangos, mint a 4 - 5 V-os Alpine. Maximum a zavarok-zajok összeszedésében van az alacsonyabb kimeneti V-nak jelentősége, de ha rendesen meg van csinálva a kábel, még azzal sem lesz gond.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25062) zolikaDB válasza pps1 (#25061) üzenetére


zolikaDB
veterán

ment privát neked :)

(#25063) WunderKinder válasza kavics325i (#25025) üzenetére


WunderKinder
tag

Ja mi sokan vagyunk hülyék. csak ti okosok vagytok kurva kevesen, Az a baj, hogy ez a fórum tele van ilyen faszkalapokkal mint te is. Ezért az ember kedve elmegy a hozzászólástól is. De innentől kezdve legalább csak az okosok fognak fórumozni, mi topák meg eltűnünk a vérbe.

[ Szerkesztve ]

(#25064) pps1 válasza zolikaDB (#25062) üzenetére


pps1
senior tag

Most nem jött ide semmi. Legutóbbira válaszoltam már.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25065) PiciPeti válasza pps1 (#25061) üzenetére


PiciPeti
őstag

Próbálgattam, de ahogy észrevettem, ha direktbe van kötve, akkor "hangosabb", mint a Crunch-on keresztül lenne.
Ki lehet ezt valahogy mérni? Multiméterrel pl?
Mostmár kiváncsi vagyok...

(#25066) pps1 válasza PiciPeti (#25065) üzenetére


pps1
senior tag

Ne feledd, a gain poti nem egyenlő a hangerő gombbal. Azon érzékenységet állítasz, ha 4 V-os a fej, akkor 4 V-ra, ha 1, akkor 1 ohmra.

Nem tudom, hogyan lehet kimérni, soha nem próbáltam.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25067) Peti66 válasza PiciPeti (#25060) üzenetére


Peti66
senior tag

25061 hsz-nál. pps1-nek megy a 10 pont... :K :K :K
Vaterán most ment el 6-ért, nemrég a 101 L

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25068) zolikaDB válasza pps1 (#25064) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pedig küldtem :)

(#25069) pps1 válasza zolikaDB (#25068) üzenetére


pps1
senior tag

Most? Semmi nem jött :N

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25070) pps1 válasza pps1 (#25069) üzenetére


pps1
senior tag

Ja, hogy a délutáni? Ment válasz

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25071) kavics325i válasza WunderKinder (#25063) üzenetére


kavics325i
őstag

Vagy a faszkalap te vagy nem?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25072) WunderKinder válasza kavics325i (#25071) üzenetére


WunderKinder
tag

Igen én vagyok és elnézést kérek hogy belerondítottam a topikotokba. Ígérem többet nem fog előfordulni, ez volt az utolsó eset.

Mellékesen leírnám, hogy a duplatekercses hangszóróban a két tekercs nem a membrán két felét rángatja. Tehát baromira nem zavarja ha (kis mértékben) eltérő teljesítményt kap. Viszont a fáziseltérést nem igazán szereti. Ezek ugyan gyakorlati tapasztalatok, az elmélet az meg elmélet.

(#25073) kavics325i válasza WunderKinder (#25072) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem az én topikom.Nem az én erőm.Nem az én nyomóm. De ha valami gebasz van a te tanácsodra gondolom nem szalacc oda kifizetni....

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#25074) Megamen


Megamen
tag

Na akkor kérdés totál hülye vagyok :D
Ha a gain nem hangerő akkor az én monoblokkomon nem is lehet állítani hangerőt?
gain 0,2-7v phase 0-180 fok között L.P.F. 50-250 Hz Subsonic 20-50 Hz on off kapcsolóval Bass Boost 0-12 db.
Ezek alapján melyiket hova kell majd állítanom?

(#25075) pps1 válasza Megamen (#25074) üzenetére


pps1
senior tag

De lehet, a rádión :DDD Vagy Te csavarhúzóval adsz hangot menet közben? :Y :D

Egyik erősítőn sincs hangerő szabályozó, mert a gain poti (elvileg) nem arra való. A rádió kimenő jelével lövöd össze az erősítőt. 4 V-os rádiónál a potit 4 V-ra, 2-nél 2-re......

Ha jól lövöd be a rendszert, akkor nem lesz kevés a szub. Ha mégis, akkor nagyobb erősítő kell.

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25076) Megamen válasza pps1 (#25075) üzenetére


Megamen
tag

Nem :D:D:D
De így legalább ez is helyre került a Bass Boost mennyire nem tesz jót a hangszórónak?DLD k1v2-ről van szó.

(#25077) Peti66 válasza WunderKinder (#25072) üzenetére


Peti66
senior tag

Nem menj,ne húzd fel magad. ;) Nyilván van amit a másik"sortárs" vág jobban,vagy éppen Te ;)
Ami közös és hasznos a fórum szempontjából az az építő jellegű csevej :K
És, valóban jól láttod,hogy itt gyakran néznek farkasszemet az elméleti síkon vs, gyakorlatból merítők
Pro/Kontra még a régi motorosoknál is...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25078) Peti66 válasza Megamen (#25076) üzenetére


Peti66
senior tag

"jót tesz" :D kb. 70Hz-en beleemel(reflexnél)vagy 8-10dB-t :) Baja nem lesz, csak ha fullon járatod sokáig :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25079) nemes0309 válasza pps1 (#25075) üzenetére


nemes0309
tag

És mi van olyankor ha a fejtől érkező jelek 5 voltosak, de ezt a gainos potit csak 2 voltig szabták? Lehet ebből bármi bibi? Pio p88 rs2-ről és egy 4 csatis 3554-es alpine-ról beszélünk :)

(#25080) zolikaDB válasza Peti66 (#25077) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor elmelet: azon tanakodunk, azaz elmelkedik pps1 kollega, h mit is jelent az, h a Gladen RS165 melykozepe 3 Ohmos... Mirol lehet hajtani?

(#25081) pps1 válasza zolikaDB (#25080) üzenetére


pps1
senior tag

Nem a 3 ohmon elmélkedem, hanem azon, amit írtál :DDD

Hajtani meg bármiről lehet, még a rádió is elviseli. Több W jön le a rádióról, erősítőről.

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25082) pps1 válasza nemes0309 (#25079) üzenetére


pps1
senior tag

Alapból túlvezérelt lesz. Amúgy semmit nem jelent. :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25083) zolikaDB válasza pps1 (#25081) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az OK, de az erosito tud 4 Ohmot meg 2 Ohmot, ez meg 3 Ohm...

(#25084) pps1 válasza zolikaDB (#25083) üzenetére


pps1
senior tag

Erre pont most ment egy válasz... :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25085) pps1 válasza zolikaDB (#25083) üzenetére


pps1
senior tag

De azért ide is leírom.
Egy erősítő nem CSAK 4 vagy 2 vagy 1 ohm stabil, hanem akár 3, vagy 2,5, vagy 4,85, vagy 2,2......Amíg nem lépi át lefelé a minimálisan megengedettet, az erősítőnek olyan mindegy, hogy hány ohmos eszközt akasztasz rá.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25086) footy válasza zolikaDB (#25080) üzenetére


footy
addikt

Nekem az Eton 2,5-ohmos. A magas pedig asszem 6. Konnyebb hajtani, amennyire en tudom, az alacsony ellenallasu hangszorok nem annyira pontosak. Egyebkent egyik hangszoro sem pontosan 4 ohmos, alatalaban kicsivel alatta. Nomeg olyat is olvastam/hallottam, hogy az ellenallas terheles fuggvenyeben valtozik.

(#25087) Peti66


Peti66
senior tag

A fentiekhez: yes,yes és megint csak igen :K
Még talán annyit,hogy a 2-3Ohm-os kick woofereket dupla(2x2-be) gondolkodnak a gyártók,(már régen is így volt)
Így össze vissza lehet kötni.Csak majdnem, mivel az erő képesége behatárolja.
Persze,van sima 1pár/ szett felállás is,de itt nem árt és nem hátrány a nagy Damping faktor szám(erő) :) 500>+
Ha,mégsem teljesül,mondjuk,mert azzal főzzünk amink van,nos akor csínján kell bánni a hangerővel...
Mert mivel kisebb a csillapítása,nagy hangerőn az óriási kontrolálatlan partiális kilengések,nemcsak hogy a minőség rovására mennek,de jelentősen megrőviditi a kick élettartalmát.
És,hát gondolom sokan tudják közölünk is,hogy van egy két cég akik 2x2 kick-et is árulnak(szettben)
Nos ezért is.Ja, és kérdeznék sokan,miért nem csomiznak mellé egy pár magast is :U .Nos azért nem,mert az egy pár dóm hangjára már nagyon rátelepszik a 4 kick . és vegyél hozzá amit akarsz :DDD Egyébbként lehet,hogy a Line Array-re (kültéri hangosítás) gondoltak...ebben a felállásban :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25088) lord_devil válasza footy (#25086) üzenetére


lord_devil
tag

Az ellenállása nem, az impedanciája változik a frekvencia függvényében. Dobozban rakva persze máshogy néz ki a görbe.
Pl:
[link]
Ha magasabb impedanciájú hangszórót hajtasz kevesebb veszteség (hő) keletkezik az erősítőben és magasabb a damping faktor is.

[ Szerkesztve ]

(#25089) pps1 válasza lord_devil (#25088) üzenetére


pps1
senior tag

Tényleg nem akarlak elkeseríteni, de a kettő egy és ugyanaz. :DDD
Csak az egyik angolul van.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25090) footy válasza lord_devil (#25088) üzenetére


footy
addikt

. Az impedancia nem más, mint a hangszóró ellenállása. A hangszóró ellenállása azonban nem egy fix érték, hanem a frekvencia függvényében változik.
Forrás

(#25091) pps1 válasza Peti66 (#25087) üzenetére


pps1
senior tag

Damping faktor szettnél szerintem nem olyan fontos, mivel a mozgó tömeg csak pár gramm.
Szubnál ugye más a helyzet, némely SPL-re tenyésztett monstrumnál akár a fél kilót is megközelítheti.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25092) pps1 válasza lord_devil (#25088) üzenetére


pps1
senior tag

Ha magasabb impedanciájú hangszórót hajtasz kevesebb veszteség (hő) keletkezik az erősítőben és magasabb a damping faktor is

És kevesebb kakaó is jön le róla, így miért is melegedne annyira.
Azért azt a hifist megnézném, aki első szett erősítőjén be tudja kapcsolni a hővédelmet. (itt most nem 4 szett párhuzamba kötéséről beszélek)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25093) footy válasza Peti66 (#25087) üzenetére


footy
addikt

Azt olvastam 100-as damping folott nem lehet hallani a kulonbseget. Vagy befolyasolja ezt, hogy szettrol vagy szubrol van szo?

Szerk
Megtalaltam a cikket. 20-ast ir.

[ Szerkesztve ]

(#25094) lord_devil válasza pps1 (#25089) üzenetére


lord_devil
tag

Pedig nem ugyanaz: [link]
Az ellenállás csak egyenáram esetén értelmezett, váltakozó áram esetén az értéke komplex is lehet. A hagyományos ellenállás impedanciája megegyezik az ellenállás értékével, vagyis nem frekvenciafüggő.

(#25095) lord_devil válasza pps1 (#25092) üzenetére


lord_devil
tag

Való igaz, de én a rosszabb hatásfokra gondoltam (az alacsonyabb terhelőimpedancia miatt).

(#25096) pps1 válasza lord_devil (#25095) üzenetére


pps1
senior tag

Abszolút nem számottevő.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25097) pps1 válasza lord_devil (#25094) üzenetére


pps1
senior tag

Ez inkább fizika órán lehet fontos, itt pl nem látom lényegi értelmét.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#25098) lord_devil válasza pps1 (#25097) üzenetére


lord_devil
tag

Ha nem hát nem, csak ne írd, hogy a kettő egy és ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#25099) Peti66 válasza pps1 (#25091) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez tényleg így van :K :R a köztudatban,vagy így híresült el.Azért írtam,hogy >500-as és nem 1000-es :Y
Volt nem is oly rég, 3Ohm-os Boston SPZ 60 szettem 2 csattis Focal erővel(FP.2.150) :B (Sub nem volt)
Na a passzív vátójával(24dB) olyan 160-200Hz-en a tamokat(dob) nagyon jól megfogta :)
Nemcsak a hét dobütésnél(IASCA TEST CD) De a hardcore -on is.
Aztán"tudatosan" raktam elé még két másikat próbaképp 1. Hifo Pegazus >250 majd egy másikat
Rocki a2 800-at ami köztudottan nem gyenge főleg alul :) A "fóka" produkciója nekem jobban tetszett.
Alul,felül,mindenhol.De, ami igaz az igaz a brutal nyomóknál van nagyobb szerepe :R

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#25100) Peti66 válasza footy (#25093) üzenetére


Peti66
senior tag

Hát,szal na én ezt halottam ki :B Most,hogy ez az így kialakult nagyobb negatív visszacsatolás miatt van-e
így...hát én passzolom :))

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.