Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) polimorf válasza Batman2 (#8198) üzenetére


polimorf
tag

Azért nem mentem még beljebb mert még 1000 km volt előttem de úgy gondolom elég pici falukon mentem keresztül, és nem a főúton mentem.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8202) polimorf válasza Batman2 (#8199) üzenetére


polimorf
tag

1 óra az már elég sok nedves a nedvesben, de Scotch Brite-al tuti meg tudod érdesíteni szárazon.
Így néz ki [link]
Ezzel az anyaggal szóró előtt is meg tudod csiszolgatni.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8203) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Az autó némely pontján matt lett a fényezés. SRP-vel a polírruhán festékszínű lett és nem lett fényesebb. Gondolom sérült a lakk. Ilyenkor mi a teendő?

(#8204) #00809728


#00809728
törölt tag

(#8205) #00809728


#00809728
törölt tag

(#8206) #00809728


#00809728
törölt tag

(#8207) #00809728


#00809728
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#8208) polimorf válasza Laybee (#8203) üzenetére


polimorf
tag

Szia!
Valószínűleg túl sokat políroztad azon a helyen ahol matt lett, vagyis lepasztáztad a lakot és már elő jött maga a szín. Ezzel már sajnos nem tudsz mit kezdeni, újra kell fényeztetni azt az elemet ahol átpolíroztad a lakkot. Szomorú de sajna ez van. Ezek miatt a hibák miatt szokták szakemberre bízni a polírozást is mert azok már tapasztalatból tudják, hogy egy lakkot meddig lehet vékonyítani. De ha véletlenül náluk fordul elő ilyen probléma a fényezés árát nem Te fizetnéd így sajna ez is rád marad. :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8209) #00809728


#00809728
törölt tag

(#8210) Laybee válasza polimorf (#8208) üzenetére


Laybee
őstag

Sajnos nem én políroztam, hanem egy hivatásos fényezőmester. Szóval újra kell fényeztetni, mert már nincs mit fényesíteni, polírozni. Értem, köszönöm.

(#8211) t1 válasza #00809728 (#8207) üzenetére


t1
addikt

Szépek lettek! Igényes munka :R

(#8212) #00809728


#00809728
törölt tag

:C 19collll :R

(#8213) polimorf válasza Laybee (#8210) üzenetére


polimorf
tag

Sajnos ez van.
Viszont ha szaki csinálta akkor reklamálj nála minél hamarabb nehogy kilökje a nyakából azzal, hogy mikor elvitted még jó volt és esetleg te csináltál vele utólag valamit, így frissiben neki kell állnia a fényezés költségeit, ami nem kevés.
(egy fotót tehetnél fel róla mert így látatlanban az amit mondtam, de látni kellene közeli és távoli képen is)
Szívesen máskor is.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8214) Laybee válasza polimorf (#8213) üzenetére


Laybee
őstag

Az a baj, hogy félek, hogy nagyobb kárt tesz benne. Ahol polírozta, mellette pár centire mattul, gondolom nem figyelt és nem maszkolta le a nem kívánatos részeket. Egyszerűen a környékemen nincs megbízható fényezőmester. Ő volt a harmadik.

Holnap teszek fel képet, ma már nem volt erőm készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8215) Laybee válasza polimorf (#8213) üzenetére


Laybee
őstag

Itt vannak a képek. A képek közt egy olyan van ahol nincs hiba a lakkon, látszik a 7led, ahol paca van, az mind mattulás. Lehet ezekkel kezdeni valamit?

Képek.

(#8216) Batman2 válasza polimorf (#8213) üzenetére


Batman2
őstag

Node magát a festést nem lehet kipolírozni, csak ha lakk is van rajta ? :F
Vagy ez csak bázis festék esetében értendő, ahol mindíg kell rá lakk ? :U

Más:
Utána jártam a számomra szükséges festéknek, és beszereztem az összes többi cuccot is. Neki is fogtam az ajtók aljának, miután ki lett pakolva minden az ajtóból. jelenleg a gittelésnél járok.

Akrill festéket mondtak (nem bázis festék), gondolom, oldószereset már nem is tudnak adni, vagy nem is adhatnak, de nem kérdeztem rá.
Meg van a színkódom, Mercedes 737-Classic weis, megnézték a szín katalógusaikat és meg is van nekik, így ki tudják nekem keverni, amikor kell.

Festéket még egyelőre nem vettem meg, mert nem tudom, hogy bele fér e még most ősszel a festés, nem tudom, lesz e elég időm megcsinálni az előkészíületeket és lesz e még elég jó idő hozzá.
Nyáron túl meleg volt (35fok) most meg hírtelen túl hideg van (15 fok). :(

20 fokban még lehet rebdsene fényezni, vagy szükséges mindenképpen a vagy 25 fok ? :U

20, huszonegykét fokra még van esély most az ősszel.

A szórót végülis 4500Ft/l-ért kaptam, így már rendben tűnik az ár.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#8217) Batman2


Batman2
őstag

Úgy rémlik, hogy van valami olyan módszer is, amikor a már megkötött, mekeményedett fényezét még kezelik, átfújják valami edzővel, hogy még erősebb, ellenállóbb legyen !

Ilyet lehet bármelyik festékkel ? :F

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#8218) ::Trunks:: válasza Batman2 (#8216) üzenetére


::Trunks::
senior tag

"Akrill festéket mondtak (nem bázis festék), gondolom, oldószereset már nem is tudnak adni, vagy nem is adhatnak, de nem kérdeztem rá."

Kissé fogalom zavarban szenvedsz!
Bázis festéket lakkozni kell, ez sokkal tartósabb, az akryl az egy 2 komponensű cucc, szín+edző. Összeöntöd és jó esetben fényes lesz :D

Én a helyedben kikevertetném úgy,hogy bázis fehér és meglakkoznám.
A Puntom is így lett csinálva (audi r8 szín, ibis weiss) Ez "sima" fehér, de lakkoztam.
Nagyon rá akartak beszélni az akrilra ,de nekem nem kell :(

Semmi köze ahoz,hogy oldószeres-e ,vagy sem.
Víz bázissal meg se próbálj fényezni.

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8219) polimorf válasza Laybee (#8215) üzenetére


polimorf
tag

A képek alapján úgy tűnik, hogy elkopott a lakk a pasztázás során.
Ez csak újra festéssel lehet megoldani sajnos.
Annak a technikáját a fényezőnek tudnia kell, ebbe most nem mennék bele.
De megoldható!

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8220) ::Trunks:: válasza polimorf (#8219) üzenetére


::Trunks::
senior tag

szerintem egy újralakkozás is okés, ha nem csiszolták ki a bázis is...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8221) polimorf válasza Batman2 (#8216) üzenetére


polimorf
tag

"Node magát a festést nem lehet kipolírozni, csak ha lakk is van rajta ?
Vagy ez csak bázis festék esetében értendő, ahol mindíg kell rá lakk ?"
Akril festéket is lehet polírozni, de persze az is elkophat úgy mint a kollégának ha sokszor vagy rosszul van polírozva.

Amennyiben garázsban fested és nem fújókamrában akkor inkább akrillal fesd le.
Azért mert a bázisos fehéret kényesebb festeni mint az akrill fehéret. A bázisos fehér festéséhez tényleg por és koszmentes helységre van szükség. Ugyanis ha belepottyan egy porszem a fehér bázisba vagy a lakkba az rikítani fog benne. Akrillnál azt egy kis ráfújással frissiben el tudod tüntetni.

20 vagy 25 fok tök mindegy csak azért hidegebb ne nagyon legyen 20 foknál mert minél hidegebb van annál könnyebben megcsoroghat a fényezésed, és nehezebben is szárad.

"A szórót végülis 4500Ft/l-ért kaptam, így már rendben tűnik az ár."
Az jó ha olcsó csak ne menjen az ár a minőség rovására. Az alapon is sok múlik!

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8222) polimorf válasza ::Trunks:: (#8220) üzenetére


polimorf
tag

A lakk egy színtelen anyag.
Ha csak lakkal fújod le azt fogod látni amit most csak lesz rajta lakk.
Ezért kell a lakk alá egy ki szín is.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8223) polimorf válasza Batman2 (#8217) üzenetére


polimorf
tag

"Úgy rémlik, hogy van valami olyan módszer is, amikor a már megkötött, mekeményedett fényezét még kezelik, átfújják valami edzővel, hogy még erősebb, ellenállóbb legyen !"

25 éve festek de erről még nem hallottam. Bár lehet, hogy ez csak az én tudatlanságom.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8224) Laybee válasza polimorf (#8219) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi szépen!

(#8225) bobsys


bobsys
addikt

Repedezett borulessel lehet meg valamit kezdeni? Eltuntetni valahogy? Vagy legalabb halvanyitani?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8226) ::Trunks:: válasza polimorf (#8222) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nem értek egyet. Meg kell vizezni ,ha akkor nem matt, és nem látszik egyáltalán ,akkor csak újra kell lakkozni.
Pontosan tudom mi a lakk, attól kapja majd a védelmet ,és a fényt a bázis. Ha ki lett csiszolva a lakk ,de a bázist nem bántotta akkor csak újra kell lakkozni.

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8227) Autoglym válasza bobsys (#8225) üzenetére


Autoglym
tag

Persze, vannak erre szakosodott műhelyek például EZ

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#8228) bobsys válasza Autoglym (#8227) üzenetére


bobsys
addikt

Ez jo hir, kosz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8229) Laybee válasza ::Trunks:: (#8226) üzenetére


Laybee
őstag

Amúgy egyszer már visszavittem, mert láttam egy kis karcot a tanknyílásnál. Karceltávolítóval nekiestem óvatosan és egyből bemattult. Visszavittem és kipolírozta 2perc alatt. Sajnos a küszöbön látszik vizesen is. Nem merem visszavinni, mert ezt megcsinálja, de akkor meg más kárt tesz a kocsiba.

Ha ezt így tél előtt nem csinálom meg milyen hátrányok jelentkeznek a lakknélküliség miatt?

[ Szerkesztve ]

(#8230) ::Trunks:: válasza Laybee (#8229) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ha vizesen is látszik ,akkor szín is kell rá ,nincs mese.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8231) polimorf válasza Laybee (#8229) üzenetére


polimorf
tag

Tapasztalatból írtam, hogy nem elég a lakk.

Elvileg nagyon komoly kárt nem szabadna okoznia a lakktalanságnak száraz viszonyok között, viszont a küszöb környékén van és ez már gond, hiszen ott jobban kapja a sós latyakot, az viszont már akár idő előtti rozsdásodást is okozhat mivel a lakk védené főleg a fémet. Mivel a bázis festék is és kismértékben az alap is átengedi a nedvességet a fémig, így hamarabb kezdődik a rozsdásodás folyamata.
Ezért ajánlatos még a tél előtt megcsináltatni, ha nem akarsz nagyobb gondot.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8232) Laybee válasza polimorf (#8231) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm még egyszer! :R

(#8233) polimorf válasza Laybee (#8229) üzenetére


polimorf
tag

Nem akarom védeni a fényező szakit de sajnos tény, hogy vannak olyan autó típusok pl.Dacia, Renault stb. amiket gyárilag csak megijesztettek egy kis lakkal. Olyan vékony réteg van rajtuk, hogy nagyon könnyű átcsiszolni átpolírozni.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8234) Laybee válasza polimorf (#8233) üzenetére


Laybee
őstag

Értelek, de őt pont nem kell, hiszen ami a képeken is látszik, összekarcolta az autót. És ez csak egy része volt. Pl az előző homályosodást is én mondtam neki hol van, ő nem látta. Mellesleg amit nem említettem, frissen fényezett egész csomagtartó hologrammosra van polírozva.

Ezért szeretném majd tavasszal én megcsinálni a polírt.

[ Szerkesztve ]

(#8235) #00809728 válasza Laybee (#8234) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szerintem tul durvával állt neki és nem mérte fel ,hogy milyen vékony is a lakk.
Egyszer átment azt lotty.Ha hologramos az arra adhat okot.
De sajnos igy képek alapján bármit lehet mondani.

Én most egy fekete kombi 320d dolgozom 500.000km feletti km amitől aztán a festés igen használatos,karcos.
1nap teljes 2000-es papiros kézi simogatás majd 3000-es.
Autoglym közepes+finom...

Holnap még kap egy napsugárnál való megtekintés + waxot de lehet bevetem az autoglym
ULTRA DEEP SHINE cuccát. :C
3napja vergődők rajta...kicsit már fáradok...

[ Szerkesztve ]

(#8236) Laybee válasza #00809728 (#8235) üzenetére


Laybee
őstag

Mutatott nekem egy polírpasztát, amivel kipolírozta a műszerfalplexit, hátsólámpát. Mintha szavaiból azt derült volna ki, hogy a fényezést is azzal polírozta. 13000 ft-os általános célú 3M paszta... Nem csodálkoznék.

(#8237) #00809728


#00809728
törölt tag

Itten lenne a BMW

(#8238) Laybee válasza #00809728 (#8237) üzenetére


Laybee
őstag

Nincs egy ikertestvéred Debrecenben véletlenül? :B

(#8239) bobsys


bobsys
addikt

Kovetkezo kerdes. Az auto orran, motorhaztetejen levo kavics felverodeseknel mar nincs meg a festek (illetve van valami csak az mar nem az auto szine). Ezeket lehet otthoni modszerekkel javitani vagy menni kell a fenyezohoz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8240) #00809728 válasza Laybee (#8238) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem tudok róla... :P

(#8241) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Izzókat szeretném lecserélni a helyzetjelzőben és a távolságiban valami fehérebb szinűre, mert ezek a sárgás izzók nemigen passzolnak, a tompítottban a xenonhoz.

azt tudom hogy a távolságiba H1 foglalatú kell a helyzetjelzőbe meg 5W.
tud valaki valamit ajánlani?
Ja és még valami,lassan itt lesznek a hidegek, téli szélvédőmosóból milyet érdemes venni?

(#8242) polimorf válasza bobsys (#8239) üzenetére


polimorf
tag

Ha nagyon igényes vagy akkor fényező, ha nem annyira akkor javító szín a kavicsleverődésbe aztán lakkot csöppentesz rá. Miután a lakk megszáradt 2000-es vizes papírral szintbe csiszolod . Ezek után jöhet a polírozás.
Ez egy olyan megoldás, hogy picit látható de nem olyan csúnya mint maga a kőleverődés.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8243) bobsys válasza polimorf (#8242) üzenetére


bobsys
addikt

Oke, koszi. Meg nemtudom milesz az autot meg nem vettem meg (2004 Mustang convertible) ma meg megnezek mast is.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8244) Batman2 válasza ::Trunks:: (#8218) üzenetére


Batman2
őstag

Pontosan, azért írtam, hogy nem bázis festék, amit mindenképpen lakkozni kell !
A két típusról már jól kiokítottak itt a fórumon ! :K :R

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#8245) Batman2 válasza polimorf (#8221) üzenetére


Batman2
őstag

Köszi szépen az infókat ! :K
Akril lesz és nem bázis, mert nekem is az derült ki eddig, hogy a bázis kényesebb, én pedig nem tudok annyira tökéletes feltételeket biztosítani hozzá.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#8246) Autoglym válasza #00809728 (#8237) üzenetére


Autoglym
tag

Ó te szegény... Ez igazi szopás. Én egy fekete kombi C Mercivel voltam így 2 hete...

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#8247) MunezXBK válasza bobsys (#8225) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

www.borfelujitas.hu ;)

(#8248) polimorf válasza Batman2 (#8245) üzenetére


polimorf
tag

Jó döntés.
Szívesen máskor is. :C

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#8249) bobsys válasza MunezXBK (#8247) üzenetére


bobsys
addikt

A gond, hogy nem vagyok Magyarorszagon. Majd itt nezek valami cuccot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8250) #00809728 válasza MunezXBK (#8247) üzenetére


#00809728
törölt tag

Horpadásjavitásról is betennél egy linket mert sokan kérdezték tőllem SZFVÁRON hol van..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.