Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Autoglym válasza #00809728 (#7600) üzenetére


Autoglym
tag

Ok, úgy is le kellene egyeztetnem egy bemutatót az egyik mosóba. Hívlak ha megvan az időpont.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7602) MunezXBK válasza dozoo95 (#7597) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Védelemre a wax szolgál. :U

(#7603) Moric válasza #00809728 (#7600) üzenetére


Moric
aktív tag

Nanoban találsz sok félét, ami ugyan azt tudja mint amit a bemutató videóban láttál.

(#7604) Autoglym válasza MunezXBK (#7602) üzenetére


Autoglym
tag

Az SRP Wax is egyben ;)

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7605) MunezXBK válasza Autoglym (#7604) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor minek a HD wax, aranyáron? :D

(#7606) #00809728 válasza MunezXBK (#7605) üzenetére


#00809728
törölt tag

Te butuska...azért mert kell... :W :B

(#7607) polimorf válasza Autoglym (#7592) üzenetére


polimorf
tag

Így van.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#7608) Autoglym válasza MunezXBK (#7605) üzenetére


Autoglym
tag

Van egy paraszthajszálnyi különbség a két termék között tartósság terén.... meg nem is ugyanazt a célt szolgálja

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7609) Greenwash


Greenwash
csendes tag

Sziasztok!Mint szintén autó tisztitással foglalkozó,és az igényes munkát szeretők közé tartozóként úgy gondoltam csatlakozom az itteni csapathoz.Jó hogy van egy ilyen fórum amin megoszthatja mindenki a tapasztalatait.Én sok féle termékkel dolgozom,mert annak vagyok a híve,hogy amit lehet ki kell próbálni,és ami beválik azt meg kell tartani a,persze a gyenge itt is kihullik.Mivel barátomnak mondhatom Autoglymet,az ő termékeit előszeretettel használom,és szerintem is sok kiváló termékeik vannak.Bemutatkozásként teszek fel pár képet,mit is tud egy HD Wax

[ Szerkesztve ]

(#7610) zsolt1129 válasza Greenwash (#7609) üzenetére


zsolt1129
addikt

Először is,köszöntünk a Club-ban. Szép járgány nagyon. És miket próbáltál még,amikkel meg vagy elégedve?

[ Szerkesztve ]

(#7611) Greenwash válasza zsolt1129 (#7610) üzenetére


Greenwash
csendes tag

Örököltem pár Auto Magic terméket.Ezekkel polírozok még mert a készlet tart még.Szerintem nem rossz cuccok,de nem is olcsók. Karcosabb fényezésre No.110 Power Cut Plus. Van két waxuk is nem rosszak: No73 Banana Magic,No78 BC-2 (teflonos)
Nem rég találtam rá egy holland teflonos waxra Interflon (van sprayben és kenhető verzióban is)nem tűnik rossznak és könnyű vele dolgozni.Van pár Meguiar's-ös cuccum is,ezek szerintem szintén nem rosszak,de bazi drágák.Az Ultimate Quick Waxo gyors fénynek hibátlan.Most kezdtem el használni a könnyűfém felnikre való waxot is,brutális fénye lesz a felninek,ebből a Rim wax-ot használom,állítólag alig tapad meg a fékpor ha felkened a felnire.Csináltam a hétvégén 4 felnit vele,most tesztelem,hogy mik a hatások.

(#7612) siti


siti
senior tag

polikarbonátot lehet polírozni? mondjuk elég durván karcos, de mélyre menő csiszolást sem cél. egy laptopról lenne szó, ha már it fórum :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#7613) MunezXBK válasza siti (#7612) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet. Autók fényszórója is polikarbonát és simán széppé lehet varázsolni.

(#7614) #00809728 válasza siti (#7612) üzenetére


#00809728
törölt tag

Lehet...2000,2500,3000 csiszoló papírral majd műanyag ra való polírpasztával...

(#7615) autotuning


autotuning
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni hogy hol keressem meg egy autó gyári színkódját? Csak azt tudom hogy Fiat Bravo és kék :(
Telon nézegettem színkódokat megtaláltam csak ott a nevük van feltűntetve.

Néha ördög néha angyal...

(#7616) siti válasza autotuning (#7615) üzenetére


siti
senior tag

szervízkönyve be szokták írni, legalábbis felénk beragasztanak egy lapot, rajta a kocsi összes gyári adata (felszereltségtől kezdve minden) és ott van a színkód. bár ez tüchtig német.
persze nem árt ellenőrizni, nehogy más színű kocsi kézikönyve ficegjen ott :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#7617) szepsy válasza autotuning (#7615) üzenetére


szepsy
senior tag

Nekem a pótkeréknél is van egy matrica.

(#7618) MunezXBK válasza #00809728 (#7614) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

400, 1000, 3M. :DD

(#7619) golyani


golyani
addikt

Megjött az Autoglym-es csomim :C :R

Holnap kirittyentem az autót. Képekkel majd szolgálok, hogy mit sikerült elérnem:).

(#7620) polimorf válasza autotuning (#7615) üzenetére


polimorf
tag

Fiatoknak vagy a motorháztető alatt vagy a csomagtérajtóra szokták ragasztani.
Egy krómos matricát keress azon Color felirat és utána egy 3 jegyű számot az a színkódja.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#7621) Autoglym válasza Greenwash (#7609) üzenetére


Autoglym
tag

Feltölthetnéd az AG faszbuk oldalamra is, hogy meg tudjam osztani :C

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7622) Autoglym válasza golyani (#7619) üzenetére


Autoglym
tag

Hajrá hajrá :R

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7623) autotuning


autotuning
csendes tag

Köszi akkor majd holnap megnézem, talán megtalálom! :)

Néha ördög néha angyal...

(#7624) polimorf válasza autotuning (#7623) üzenetére


polimorf
tag

Ha nem volt piszkálva akkor ott tuti megtalálod.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#7625) Greenwash válasza Autoglym (#7621) üzenetére


Greenwash
csendes tag

Ok mester!

(#7626) golyani


golyani
addikt

Nah kívülről mondjuk azt, hogy egyelőre kész. Igazándiból haj ól látom pici körkörös karcok maradtak illetve pár vízszintes, amihez az SRP kevés volt ide igazándiból szerintem egy nagyon finom gépi polír kellene, de ezt majd legközelebb ha lesz a géphez eszközöm szivacsok miegyéb. Szerintem egész jó lett. A művelet:
- mosás félig ajándék autoglymes samponnal félig sonax narancssárgával
- szárazra törlés
- 1 réteg SRP (annyit használtam, hogy agy a falkon vagy 8-10 kezelésre elég)
- 1 réteg EGP (hasonló mennyiség fogyott)

mindkettőt mikroszálas törlővel vittem fel és azzal is simogattam le. (persze nem ugyanazzal) a képeken még az ablakok retyósak :B

mosás után, igazándiból picit setét lett a kép
SRP után
SRP+EGP után
SRP+EGP után
SRP+EGP után
cseppek :)

most nagyon kiütközött rajta a vízkő, főleg a tetején, ecetes-vizes ronggyal küzdöttem egy darabig, aztán meguntam és letojtam, majd legközelebb lekínlódom róla, annyira nem vészes.

én elégedett vagyok. tanácsokat szívesen fogadok! :)

[ Szerkesztve ]

(#7627) Autoglym válasza golyani (#7626) üzenetére


Autoglym
tag

Szép lett!

Annyit fűznék hozzá, hogy ha erősebb csiszoló hatást szeretnél elérni az SRP-vel, használj egy ilyen rongyot, mert a mikroszálas, vagy egy szivacs túl puha hozzá. Ezekkel jóformán tulajdonképpen csak felhordod az anyagot és "csak" fényesíted a felületet. Ami mondjuk nem baj... Ez egy laza szövésű 100% pamut kendő ami nem karcol, de jóval durvább közeg mint a mikroszálas.

[ Szerkesztve ]

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7628) golyani válasza Autoglym (#7627) üzenetére


golyani
addikt

igen-igen néztem én a rongyot, csak most ennyire volt keretem. Majd őszi kerékcserénél szerintem benevezek egy felnitisztítóra, meg lehet egy samponra :) (köszi a promó sampont jóillatú:)). Illetve vagy ilyen rongyra egy dobozzal, vagy pedig a polírgépre tányérra és szivacsra.

(#7629) Black&White


Black&White
addikt

Világos Alcantara tisztításra van vmi konkrét ajánlás?

(#7630) MunezXBK válasza Black&White (#7629) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bőrfelújítás.hu

(#7631) Batman2


Batman2
őstag

Lassan elkezdtem a festendő cuccok előkészítését a fetéshez.
Viszont felmerült bennem máris egy kérdés.

Mit lehet kezdeni pl. az ajtó éleinek rohadásaival ? :F

És főképpen mit kezdjek az eljtó aljának belsejével, ami össze van pemezve, hozzáférni lehetetlenség, még kitakarítani is elég nehéz ?? :F

Addig még rendbe is van, hogy külső részét szépen lecsiszolom, esetleg alapozó festés, majd késtapasz, aztán annak a szintbe csiszolása után már megy festése a többi résszel együtt, de belül mit tudok vele kezdeni, azt nem igazán tudom.
Arra gondoltam, hogy megpróbálom minél alaposabban kitakarítani és

1. miután kész a külső oldal festése, alaposan telenyomom a belső részt üreg védő vissza, és nem foglalkozom vele, ha rozsdás és festetlen belül.

2. megpróbálom a belső oldalt is legalább a leváló rozsdától megszabadítani, majd rozsda passziváló, alapozás, és nem késtapaszolok, hanem mehet bele egyenest a szórókitt, ott nem érdekes, ha nem sima a felület.

Van valakinek jobb ötlete ? :U

Másik kérdés:
A rozsda eltávolításnál, ha marad a felületen pici rozsda, persze nem lepattogzó és bekenem rozsdapassziválóval, akkor gondolom utána már nyugodtan tapaszolhatom, festhetem, mert ilyen formában már nem fog terjedni a rozsda a rétegek alatt, és újra sem rozsdál, mert azt meg meggátolja a vízzáró szórókitt ! :U

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7632) #00809728 válasza Batman2 (#7631) üzenetére


#00809728
törölt tag

Megtisztitód majd ahol tudod megcsiszolod.
Lehet kapni rozsda átalakító terméket ilyeneket.

Meg érdemes az ajtókat bellűlről kikencézni űregvédő anyaggal.

1.megpróbálom a belső oldalt is legalább a leváló rozsdától megszabadítani, majd rozsda passziváló, rozsda átalakító,alapozás, lehet kapni 2komponens gyantákat kimondottan műanyag szaga is van.Kb olyan mint a buszok fogantyúi.
360ft/decije...majd űregvédő anyag.
2miután kész a belső oldal festése,igy mehet a kűlsőre a megérdemelt tőbb réteg festék + zománc...

Igy jó

[ Szerkesztve ]

(#7633) Black&White


Black&White
addikt

Ugy ertettem, hogy a topicban forgo markak kozul van vmi, ami alcantarara valo?
Van markatarsam, aki Vanish-sel nyomul, de gondoltam csak van vmi kimondottan erre. :)

(#7634) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Full tiszta most a gépem, 2x mentem vele azóta kisebb távokat...
A háta kicsit már poros, ha leöntöm esővízzel, és nem törlöm szárazra, milyen lessz?:)
SRP-vel van még csak kezelve, hd wax csak hétvégén vagy jövőhéten, úgyis 2 hét szabi:P

SRP letörlése:)

[ Szerkesztve ]

(#7635) ginola válasza #00809728 (#7632) üzenetére


ginola
addikt

www.mobilmosas.hu
Valaki hallott erről, esetleg próbálta?

(#7636) MunezXBK válasza ginola (#7635) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én hallottam róla, de el sem bírom képzelni.

(#7637) #00809728 válasza ginola (#7635) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát kb 1 éve voltam kb ilyenkor Veszprémben az Obiban és ott láttam ilyent élőben.
Öszinte leszek a TE autódat megnézném utána mikor lemosták. :K ;] :P
Na látom jobban vagy?

(#7638) Batman2 válasza #00809728 (#7632) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Mármint egyszerű, átlátszó műgyantára gondolsz ?
Azal öntözzem meg a belsejét, vagy hogyan juttassam oda ?

Mivel kétkomponensű, előre be kell keverni, utána pedig az ecsetbe beleköt, amivel kikentem, ha meg szórnán, abból sem tudom, hogyan takarítsam ki, mielőtt beindul a kötés ?
De ez a kérdésem a festékre is érvényes

hogyan kell festés után a szórót úgy elmosni, hogy ne kössön bele a festék ?

Vagy, ha hígítót kap a bekevert cucc, akkor már nem tud megkötni ?

Szóval akkor rozsdamarón kívül mit tegyek a belső felülettel ? :F
Esetleg egy jó alapozó festék bele? :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7639) #00809728 válasza Batman2 (#7638) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hű nem vagy egyszerű eset.

Szórással vidd fel majd ha végeztél mosd el a pistolyt higítóval észter.
Kicsiszolni a rozsdát,felvinni ecsettel vagy szórással a rozsda átalakítót,majd az alapozó amiről már írtam.
1hsz-ben is le van írva pár dolog...

(#7640) ginola válasza #00809728 (#7637) üzenetére


ginola
addikt

Igen kicsit jobban, de marha gyenge vagyok még...a postát már fel tudom hozni. :N

Ismerős autója mosás után nem lett karcos, ha erre gondolsz.

(#7641) Autoglym válasza ginola (#7635) üzenetére


Autoglym
tag

Én már láttam is pár félét. Maradjunk annyiban, hogy ha egy autómosás során, ilyen technológia alkalmazásával a mosós emberke elhasznál kb 50db mikroszálas kendőt, akkor akár jobb is lehet, mint egy szar kézimosó (igényes kézi mosástól még akkor is messze van), de ha azt látod, hogy 4-5, ne adj isten 1 mikroszálassal megoldja, sikítva szaladj el.
Ez a megoldás inkább cégek kiszolgálására jó megoldás, mert odamegy az emberke az irodaház mélygarázsába és minden infrastuktúra nélkül "lemossa" a cég autóit. A céges autók állapotát meg ugye nem kell ecsetelni. Tisztelet a kivételnek!
Egy jó mobilmosós céget ismerek csak és az a Greenwash ;) :R

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7642) Greenwash válasza ginola (#7640) üzenetére


Greenwash
csendes tag

Köszönöm Autoglym méltató sorait.Tudom,hogy sokan leszólják ezt a tisztítási technológiát,de azért ezzel is lehet szép munkát végezni.A kulcs a sok mikroszálas használata,már tisztítottam le fekete BMW-t kb 30 ronggyal,és nem volt gond.Szerintem minden technológiával meglehet karcolni az autó fényezését.Nem nagyon láttam olyan kézimosót.ahol minden törlés előtt kiöblítették volna a Viledát nehogy karcoljon.Volt személyes tapasztalatom,hogy az autónk mind a két visszapillantó tükre tiszta karc lett ,mivel ki tudja hány autót töröltek át vele öblités nélkül.Az igaz,hogy ez a módszer inkább az idővel nem rendelkezőknél és a cégeknél nyerő.Egyébként ennél a technológiánál is állandó fejlesztések vannak.Én ma már 3 waxot és nanot tartalmazó szerrel tisztítom az autókat.

(#7643) ginola válasza Greenwash (#7642) üzenetére


ginola
addikt

Akiket linkeltem láttam ép ma a munkájukat, nem tűnt karcosnak utána a kocsi....

(#7644) Batman2 válasza #00809728 (#7639) üzenetére


Batman2
őstag

Az oldószeres autófestékek és szóró, egyéb kitekhez észter hígító kell, nem nitro ?? :F

És mi pontosan a neve annak a műgyantás cuccnak ? :F

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7645) #00809728 válasza Batman2 (#7644) üzenetére


#00809728
törölt tag

észter higító több mindenhez jó.
Jobb festékboltokban tudják sajnos most nyaralok és nincs előttem a doboz ill. festék neve...

(#7646) polimorf válasza Batman2 (#7644) üzenetére


polimorf
tag

A pisztolyt nitró hígítóval nyugodtan elmoshatod én is azzal szoktam. naponta többször és semmi baja.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#7647) Tannoy válasza szepsy (#7634) üzenetére


Tannoy
csendes tag

Ha csak leöntöd vizel szerintem foltos lesz. Probáld meg egy jó minöségü nedves mikroszálassal át törölni finoman és lassan, jobban jársz.

(#7648) Tannoy válasza Greenwash (#7642) üzenetére


Tannoy
csendes tag

Teljesen gyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

(#7649) SZATA válasza Autoglym (#7627) üzenetére


SZATA
senior tag

Hány darab és mekkora rongy van egy ilyen csomagban? A videón szereplő 8db korrekt? Írd bele sztem ezt is a termékleírásba a honlapon, – már ha nem kötöttek ezek, – mert más terméknél is meglepődtem, h jéé, ennyi (minden) van benne?

(Dolgozol a héten, lehet felhívlak?)

(#7650) nVIPER


nVIPER
senior tag

Egy érdekes kérdés fogalmazódott meg benne. Korábbi kocsimban volt xenon, utólag. Most is vennék bele, de nem tudom, hogy mosó nélkül mennyire harapnak érte. Felétek mi a helyzet ezen a téren?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.