Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) mclaren18 válasza MunezXBK (#7250) üzenetére


mclaren18
csendes tag

Nem szed le túl nagy lakkmennyiséget a polír? Teljesen amatőr vagyok a témában. Hallottam olyat is hogy valaki évente políroztat.

(#7252) MunezXBK válasza mclaren18 (#7251) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is políroztam évente az autóm.. :B Amíg nem hallottam a Zaino-ról. :R

Olvass vissza 1-2 hetet és minden részlet tiszta lesz.

(#7253) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Az AG kondicionáló sampont lehet használni Zaino-ra? Jelenleg nincsen Z-7 -es samponom,és külön nem akarok rendelni,mert nem nagyon érné meg.

(#7254) MunezXBK válasza zsolt1129 (#7253) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem pont tegnap írta Dodi, hogy Sonax-ot használjak rá, mert az natúr.

(#7255) zsolt1129 válasza MunezXBK (#7254) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nekem az is elfogyott :O . Majd nézek akkor valamit. Kb hány szélvédőre elég a Rain-x ?

(#7256) MunezXBK válasza zsolt1129 (#7255) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég sokra. Én évente többször is átkentem és az egész család autóit. :D

(#7257) zsolt1129 válasza MunezXBK (#7256) üzenetére


zsolt1129
addikt

Már meg is rendeltem :DDD . Köszi az infókat :R

(#7258) #00809728 válasza zsolt1129 (#7253) üzenetére


#00809728
törölt tag

sonax ala natur semmi wax ill csicsa nem kell bele.Nora autónál a 1,5liter 1499ft akciósan.
De vehetsz autoglym terméket is...

(#7259) ginola válasza MunezXBK (#7248) üzenetére


ginola
addikt

Nem szeretném, csak érdekel, mkinek köszi, ma teszteltem :P

(#7260) #00809728 válasza ginola (#7259) üzenetére


#00809728
törölt tag

Tapasztalat?
és az autó mit mutatott?

(#7261) zsolt1129 válasza #00809728 (#7260) üzenetére


zsolt1129
addikt

Csak azért mert rendeltem egy flakon AG kondicionálós sampont. Akkor moshatom azért ezzel is igaz?

(#7262) ginola válasza #00809728 (#7260) üzenetére


ginola
addikt

A wax, a Rain-x mindenhonnan lepergette a vizet, mint a Tefal serpenyőben az olaj:)

A Rain-x műanyag elemekben kárt tehet, és s fényezésen? Csak azért kérdem, mert francia útmutatósat kaptam, azt a nyelvet meg nem beszélem.

(#7263) #00809728 válasza zsolt1129 (#7261) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát mosthatod..Figyeld meg utána a fellűletet azaz tapogasd végig..

(#7264) #00809728 válasza ginola (#7262) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen...

(#7265) Oracle


Oracle
senior tag

Hi

Lenne egy kérdésem, át lett a kocsi dörgölve Super Resin Polish-al utána meg Extra Gloss Protekcion-nal. Itt ez jó kis esős idő és azt várnám hogy a víz szépen leperegjen a kocsiról, de ehelyett kisebb nagyobb cseppekben áll rajta és sokkal később szárad meg mint azok az autók amiken elterül a víz.A rain-x-es szélvédőn is sok kis cseppben áll a víz nem taszítja le. Ez normális vagy valamit rosszul csinálok? Mi lenne ha raknánk fel esős(nem vízzel lelocsolós) képeket a kocsikról hogy kinek hogy viselkednek a cuccok a kocsiján? :)

[ Szerkesztve ]

(#7266) #00809728 válasza Oracle (#7265) üzenetére


#00809728
törölt tag

Menj egy kőrt a kocsival..Majd utána nézd meg.. ;)

(#7267) Oracle válasza #00809728 (#7266) üzenetére


Oracle
senior tag

Nyilván a menetszél leviszi, de nem mindig megy az ember vele és ha áll, akkor tovább vizes mint a kezeletlen autó :D

(#7268) MunezXBK válasza Oracle (#7265) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az enyém is ilyen, pedig Zaino is van rajta.

(#7269) nVIPER válasza Oracle (#7267) üzenetére


nVIPER
senior tag

Minél több kisebb csepp alakul ki a fényezésen, annál jobb a védelem. Nyilván más egy esőcsepp "sorozat", mintha leöblítenéd egy kanna vízzel. Ha porlasztják rá a vizet, akkor az sok csepp formáját mutatja. Ha leöntöd, az nehezebb, nagyobb a felületre jutó víz mennyisége egy adott időn belül, így lecsúszik az egész. Nézd meg ezt a cuccot:[link]

Ez a most kapható legmodernebb Hibrid teljesen nano "kabát" amit be tudsz szerezni. Megközelítőleg 41 ezer Ft az ára. A többi elterjedt termékkel ellentétben ez nem kvarc szerkezetre épül. Én már tesztelgetem, de még ilyet nem láttam. A Cquartz a nyomába se ér fényesség és pláne nem víztaszító tulajdonságok terén. Valami eszméletlen az anyag. Sok külföldi "műhely" még csak most tesztelgeti. Ez az anyag bámulatos... bár ára is van.

[ Szerkesztve ]

(#7270) t1 válasza nVIPER (#7269) üzenetére


t1
addikt

Ez nagyon durva :Y

(#7271) nVIPER válasza t1 (#7270) üzenetére


nVIPER
senior tag

Szerintem is:). Bár ebből az összegből lefújnak 2 elemet a festők. De a hatás nagyon durva:).

(#7272) lado27 válasza #00809728 (#5908) üzenetére


lado27
újonc

korulbelul hany kilogram festek kell egy atlagos kocsi ujrafestesehez????!!!! gondolok en egy oktavia wagy egy peugeot szemelykocsi -ra! koszonom elore is

(#7273) zsolt1129 válasza nVIPER (#7271) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez igen. Kérünk majd bővebb beszámolót :K . Ha esetleg más waxokkal is összehasonlítanád (tartósság,optika stb...) ,az lenne a legjobb.

(#7274) polimorf válasza lado27 (#7272) üzenetére


polimorf
tag

Kb 1,5 liter festék plusz hozzá a kötőanyag és a hígitó.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#7275) nVIPER válasza zsolt1129 (#7273) üzenetére


nVIPER
senior tag

Egy kicsit elfoglalt vagyok a melóban, de amint jobb az idő, csinálok róla egy tesztet, videóval:).

(#7276) #00809728 válasza lado27 (#7272) üzenetére


#00809728
törölt tag

Átlagos? :F
Gondolom pld egy 206 peugeotra gondoltál.
Nos metal esetében komplett csak külsőt lehet 7decitől a 1,4kilóig.
+ lakk 1kilo tuti.Festőtől is fűgg.

Sima szin esetében ami nem metal abból szerintem tőbb de igazából én nem festek komplett autókat.

(#7277) Autoglym válasza Oracle (#7265) üzenetére


Autoglym
tag

Teljesen rendben van, ha kis vízgömbök alakulnak ki. Ez mutatja, hogy van védelem a felületen. Keress rá gugliban hogy "water beading". Olyannak kell lennie, mint amiket ott fogsz látni. Ez olyan dolog mint az antisztatikus védőbevonat a műszerfalon. Ha a por le akar szállni valahova, akkor le is fog, de nem vonzza a felület, így később lesz poros. Ebben az esetben meg arról van szó, hogy lassabban koszolódik a felület, de azért koszolódik, mert a kosz ha lassan is de azért felépül majd. Könnyebben tisztítható, kevésbé karcolódik a lakk, ellenáll az UV fénynek stb. De ettől még ha ritkábban is, de karban kell tartani a felületet. A levegőben szálló fémpor és ipari szutyok ha nem takarítod rendszeresen elöbb vagy utóbb átjut a védőrétegen (még a legkeményebb bevonaton is), ezért érdemes évente teljesen megpucolni a felületet (gyurmázni) és előröl kezdeni a kezelést. Év közben elég csak felfrissíteni kb 4-5 havonta EGP esetén.

PS: a Gtechniq a legkomolyabb nano bevonat, de az ár/érték aránya nem a legjobb. Én is gondolkoztam, hogy forgalmazni kellene, de tized ennyiért tudok olyan nano bevonatot, ami sokkal jobban megéri és mivel úgy is újra kell kezelni évente 1-2x a fent leírtak miatt, a HD WAX sokkal olcsóbb megoldás, fényben meg egy nano cucc sem tud olyat, mint egy jó Carnauba Wax...

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7278) nVIPER válasza Autoglym (#7277) üzenetére


nVIPER
senior tag

Milyen nano anyagot tudsz még ami jó? Cquartz-al nem akarok többet foglalkozni, annak is sztem túl körülményes az alkalmazása. Aztán meg megjelent a Cquartz Finest anyag, mondtam is a srácnak, hogy egyet kipróbálnék belőle. Erre annyi volt a válasz, hogy ezt csak kijelölt "detailerek" használhatják, nekem nem ad belőle. Hát mondom kösz, ha neked nem kell a pénz akkor ennyit erről. HD Wax-ot és Zain-ot szoktam használni az autókra egyébként. A HD waxot te hogy szoktad felvinni??? Körkörösen majd rögtön letörlöd, vagy hagyod teljesen megkötni?

(#7279) Moric válasza nVIPER (#7278) üzenetére


Moric
aktív tag

Azért a Gtechniq sem egyszerű a két rétegével és a 48 órás kötési idejével.
Két napig én biztos nem tárolnék egy autót, nincs is rá helyem.

(#7280) nVIPER válasza Moric (#7279) üzenetére


nVIPER
senior tag

Az Exo ezért ennyire egyszerű, de iszonyat drága, bár ott meg közel 30 fokosnak kell lennie a panelnak a felvitel során...

(#7281) zsolt1129 válasza Moric (#7279) üzenetére


zsolt1129
addikt

Én bizony tárolnék. :C Szerinted optikailag melyik adja a legszebb fényt? Mármint az az igazi tükör reflex hatást? Zaino vagy a Hd wax vagy valamelyik nano?

Mod: Én mondjuk, Zaino-ból felviszek vagy 5-6 réteget. Természetesen nem egyszerre,és Z-fx -el keverve. Mondjuk 2 réteg felvitele után várok 24 órát és újból egy réteg.

[ Szerkesztve ]

(#7282) #00809728 válasza zsolt1129 (#7281) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hétvégére lesz video és lesz beszámoló.

Z-5™ Szintetikus Wax+ZFX™ KÖTÉS GYORSÍTÓ ADALÉK -ZAINO

VS.

High Definition Wax-------------------------------------------------------------AUTOGLYM

és lehet bevonom még a Collinite No.915 Marque D'Elegance Car Wax 355ml

majd meglátjuk... :C

(#7283) zsolt1129 válasza #00809728 (#7282) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ezt várom :C . Nyomdd csak neki mester :R

(#7284) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nekem most ilyen meg ilyen kéne, de nálunk nincs, mert nem keresett termék...

Valaki esetleg nincs bolt közelében?

(#7285) Oracle válasza Autoglym (#7277) üzenetére


Oracle
senior tag

Pont olyan a kocsi felülete esőben mint a water beading-es képeken :K

A beltéri samponból mennyit kell használni? Egy egész flakont elfújkáltam az ibizában mire tiszta lett minden kárpit :D de remekül kiszedte a koszt :R

Már annyiszor írtátok, de mi az a gyurmázás?

[ Szerkesztve ]

(#7286) Moric válasza zsolt1129 (#7281) üzenetére


Moric
aktív tag

Sötét autón 50 réteg Zaino. ;)

Neked is viszonylag világos színű autód van, azon nem igazán lehet (legalább is én nem tudok) elérni mély tükör hatást.

Nekem személy szerint a természetes Carnauba viasz hatása tetszik. A sajátomat általában ilyennel szoktam kencézni. A Zaino nekem túl 'steril'.

(#7287) MunezXBK válasza Moric (#7286) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem meg pont tökéletes.

(#7288) Autoglym válasza MunezXBK (#7284) üzenetére


Autoglym
tag

Melyik az a bolt ahol ez nem keresett termék??? Jól fenékbe billentem Őket!!! ;)

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7289) MunezXBK válasza Autoglym (#7288) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Írtam neked privit reggel.

Elolvasod? :D

(#7290) Autoglym válasza Oracle (#7285) üzenetére


Autoglym
tag

Beltérsamponból ha kompletten mindent megcsinálsz elfogyhat 1 egész, ha nagyon koszos, de azt tudnod kell, hogy nem kell vele eláztatni a kárpitokat, csak épp bepermetezni. Ott ahol sok a retek, mehet több is...
A gyurma egy lakktisztító eszköz, ami kímélő módon szedi ki a lakkból a beleágyazódott szennyeződéseket (fémpor, kátrány, fanedvek, ipari szmötyi stb...) Aki először látja, hogy mit lehet vele csinálni, leesik az álla az tuti. Főleg a fémpor, madártrutyi és a bogarak jelentenek veszélyt hosszútávon. Ha waxolod az autót rendesen és kellő rendszerességgel mosod is, akkor csak a fémpor okozhat gondot. Ezért javaslom évente 1x legyurmázni (leszedni a régi wax rétegeket és a szutykot) és utána újrakezdeni waxolgatni az autót 4-6 havonta.

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7291) Autoglym válasza nVIPER (#7278) üzenetére


Autoglym
tag

Körkörösen végigmegyek az egész autón, várok minimum 15 percet (mire körbeérsz majdnem el is kezdheted leszedni), majd leszedem. Ennyi. Semmi 8 réteg, kötésgyorsító, 24 óra, meg egyéb hókusz-pókusz :O :D
Még mielött nekem esne bárki, tudom, hogy nem ez a legjobb wax a világon, csak az egyik közülük :C , de ár/értékben, fényben, pláne időben és könnyű kezelhetőségben nem nagyon van versenytársa.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a jó és tartós waxolás 90%-ban az előkészítésen múlik...

Professzionális autóápolási termékek - www.autoglym.hu

(#7292) MunezXBK válasza Autoglym (#7291) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért az ár/érték arányban nem lennék olyan biztos, de nem tagadom, hogy jó.

(#7293) Moric válasza MunezXBK (#7292) üzenetére


Moric
aktív tag

Mondanál néhány jobb ár/érték arányú waxot?

Eddig milyen waxokat használtál amivel van hosszabb távú (1+év) tapasztalatod?

(#7294) zsolt1129 válasza Moric (#7286) üzenetére


zsolt1129
addikt

Egy angórabézs Megane-om van,ami nem éppen sötét,de neme is világos. Ha egy kicsit süt a nap,akkor érdekes kékes színe van.
Gondolom az 50 réteg Zaino-t csak poénból mondtad. Akkor kellene venni vagy 2 flaskával :C . Meg egy hónap mire felvinnék ennyi réteget :C .

(#7295) MunezXBK válasza Moric (#7293) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Zaino.

Bár ezzel nincs olyan hosszútávú tapasztalat, de nem kell hozzá 5 cimbi, hogy megérje megvenni. :U

Nem kéne 1 hónap. 24h-n belül 3 réteg vihető fel, de az sok. :D

[ Szerkesztve ]

(#7296) zsolt1129 válasza MunezXBK (#7295) üzenetére


zsolt1129
addikt

Én mondjuk Fx-el is csak 1 max 2 réteget szoktam felvinni,és kivárom a 24 órát. Mikor felkenem a másodikat,akkor beteszem a garázsba,és csak reggek törlöm le. Biztos,ami biztos alapon.

(#7297) MunezXBK válasza zsolt1129 (#7296) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sötét színre több kell, mert beissza.

De nem kell 3-nál több. Viszont Dodi kiállított a napra, utána töröltük át. A végeredményt láttad.

(#7298) zsolt1129 válasza MunezXBK (#7297) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az biztos. Nagyon tuti lett.

(#7299) Oracle


Oracle
senior tag

Fényezésen maradt papíros matrica maradványt mivel szedjem le? Van itthon nitrohígító de nem mertem vele lemosni :D más hirtelen nincs itthon, talán asszony körömlakklemosója.

(#7300) MunezXBK válasza Oracle (#7299) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szappanos, meleg vízzel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.