Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #00809728 válasza dragonfx (#449) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Ahogy I_Am is írta.Tesco ill tacskó .Kiválasztod a neked megfelelő szint.
-Lemosod lakkbenzinnel ahová akarsz javítani
-majd lejavittod vékonyan és ugy 5perc után megismétled akkor jó a müvelet ha már kicsit puposabb a javitott rész.
-Majd a 2hsz-ben leírtak alapján megcsinálod akkor ha jó szint választottál észre sem fogod venni. :B

(#452) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#453) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#454) ladybug


ladybug
őstag

Az új autókon a hátsó ajtók le voltak ragasztva. Ez gondolom a szállítás miatt volt. De a lényeg, hogy szerettük volna ezeket eltüntetni. Viszont a csiszatolás miatt összecsíkozósdott a festés. Nem feltünő, de mégis szeretnénk nem láthatóvá tenni. Van erre vmi speckó anyag, vagy mi a teendő ilyenkor?
Az autó nem metálfényes és sötétkék.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#455) #00809728 válasza ladybug (#454) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pólírozás:


Ha esetleg valaki kedvet kapna hozzá.Pld adott egy nagyon karcos autó!
-Tehát le kell mosni a kicsikét.
-polirpasztából tőbb félét lehet kapni. kocsinál egy durva szemcsenagyságu polirt használnák.Glasurit tubusossat,setleg Standoxot mindenféleképpen valami jó minőséggel csinálnám.
Flex gép alacsony fordulaton (1-1.5) vizes szivaccsal adnék neki.
-kb ugy 1-2 óra után amikor végeztem le kell mosni.
-Szárazra tőrőlni és jőhet rá az én álltalam nagyon dicsért VS PLATINUM ill Zaino termék
-Ez egy védőréteget biztositt a lakknak ill az autonak.Meg persze fényesitt is.
- a legvégén magas fordulaton egy pamut rongycsomoval amit a flexre lehet feltenni azzal jó alaposan kifényesitem.
Kb 5-6 óra ha mindent jól és becsületesen megcsinálsz.

(#456) ladybug válasza #00809728 (#455) üzenetére


ladybug
őstag

Ez mind szép és jó, és meg fogom csinálni, de mi van, ha nincs flexem? :DDD :F

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#457) #00809728 válasza ladybug (#456) üzenetére


#00809728
törölt tag

Marad a jobb bicepszed :R

(#458) tildy válasza I_Am (#450) üzenetére


tildy
nagyúr

Javítókészlettel az a baj, hogy van pár standard színben azt pazony. A miénkhez pl az istennek sem lehet kapni:( AMi van az sötétebb (arany) , nekünk meg pezsgőszínű autónk van)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#459) #00809728 válasza tildy (#458) üzenetére


#00809728
törölt tag

Gyári szinekre értette! :(((

(#460) tildy válasza #00809728 (#459) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát a mienk is gyári szín:B Na megnézem azt a színkódot valahol... De én még olyan javítóstiftet nem láttam, ami illett volna az enyémhez, vagy a pároméhoz . PEdig ''elkéne'':B

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#461) I_Am válasza tildy (#458) üzenetére


I_Am
veterán

Hmmm, akkor lehet én másik tescoban jártam, mert ott a fehérnek is 6 árnyalata volt. Tudod a kasznin valahol fel van gyárilag tüntetve a motortérnél (nálam elöl ott van), hogy mi a fényezés színkódja és az alapján tudod megvenni a javítókészletet vagy kevertetni a festéket. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#462) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#463) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

na beugrottam máár én is ide... :D Egyenlőre a dodiféle zaino és VS platinummég kimaradt az életemböl de igy is heti 6-7órát töltök autómosással...:D nálam a procedora a következő részekböl áll:
1. lelocsolom az utcát vastagon külömben porzik:DDD
2. az autót is bövizzel lelocsbálom.
3. Kentaur tipusu legolcosbb osanos samponnal leoldom a bogarakat és egyéb szennyeződéseket (utépiteés power egész augba tiszta kátrány volt szegény honda:( ) /mostanra ez a müvelet egy kacher magasnyomásu mosóval történik igy rövidebb idő/
4. a teljes autót ujra leöblitem ilyenkor már rendszerint tisztának mondható az autó.
5. az egészet szivacs segítségével letakaritom egy Simon vagymilyen márkáju /1000felett van osanba de naon franko/ sampon keverékkel ezután mikor végighuzom a kezem az autón érezni lehet hogy TISZTA.:)
6. ujra öblitem
7. Vildea mikroszálas kendővel szárazra törlöm. nemtudom mitöl iylen ez a kendő de nagyon elvan találva csillog utána a kocsi és folt meg mattulás nélkül sikerül mindig végezni.
8. mivel az ablakokra ez nem igaz ezért a jóöreg cif ablakmosó befigyel egy vileda ablakmosó rongyal ezután az autó kivülröl ragyogó és minden felület viztaszitó...
Mivel sokszor mosom ezért ez állandóan megvan remélem viszont hogy nem káros szerencsétlen felületeknek hogy állandoan mosva/viaszozva van 2-3naponta :B .

Lehet érdemes lenne kiprobálni egy zaino pakkot... majd karácsonyra kap a gép egy kezelést:D csak gyözzem kivárni...
jah és a karcokat ugyszoktam eltüntetni hogy valami márkás /szomszéd motorbontós srác adta/ polirpasztát az kezemmel felhordok marha vékonyan és utána kézzel meg puha ronggyal körkörsen csuszatolom:D.
Naggyábol nálunk ez a helyzet.. majd tolok képet az eredményröl holnap....

Belül rémegyszerü a dolog:
1. szönyegeket kiveszem
2. porszivózás
3. ha szükséges kárpiton foltok eltávolitása
4. Vileda mikroszálas kendővel a müanyag felületek letörlése
5. ha szükséges ablakok mosása ciffel.
6.szönyegek takaritása és visszahelyezése... :D ebböl ami sok idő az a porszivózás ezt nagyon utálom is...

Végeredmény hogy muterom autója ragyog és mindenki dicséri hogy milyen jó / nem 1kollegája jött már el hozzánk hogy mossam már le a kocsit mert a Honda annyira ragyog/ :R milessz ha zainoval adok a gépsasnak!?:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#464) #00809728 válasza TexT-BoY (#463) üzenetére


#00809728
törölt tag

Gratula hozzá.Köcce a részletes beszámolót.Akkor ugy néz ki nem csak én vagyok ''fanatikus''

VS platinum is jó de a Ziano a legjobb eddig.Tél előtt azért én átkencézném helyedben.

(#465) bobsys


bobsys
addikt

Lehet rossz helyen kérdezek, de aki tud segíteni azt szívesen veszem. Szóval valamelyik nap este láttam meg a kocsin egy jó kis horpadást a jobb hátsó ajtón és kék festéket. Valaki volt olyan rendes és meghúzta az autót. Illetve meglökte, mert nem hosszanti hanem fűggőleges a horpadás és a festékcsík. A fényezés nagyjából rendben maradt, de mivel tudnám további sérülések nélkül eltávolítani a festéknyomokat? Egy kis polír?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#466) #00809728 válasza bobsys (#465) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen a 2-es hozzászolás szerint.

(#467) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#468) dragonfx


dragonfx
veterán

1 jó autószereleő mit mond arra a kérdésre hogy milyen időközönként egészséges vezérműszíjat cseréltetni egy autóban???
Gondolom van ennek egy éves intervalluma meg gondoloma futott km is beleszól.
de mennyi ez a 2 szám???

illetve ilyenkor mit cserélnek???
szíj, feszítő csapágy???és még van más is???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#469) I_Am válasza TexT-BoY (#463) üzenetére


I_Am
veterán

Azért olyan sűrűn sem jó ha mossa az ember a verdát, mert a fényezés azt sem szereti.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#470) Renwick


Renwick
őstag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani nekem olyan céget, fényezőüzemet (ha lehet Budapesten), amelyik műanyag műszerfalelemek profi minőségű, nem horror áron történő átfújásával (is) foglalkozik?

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#471) tildy válasza dragonfx (#468) üzenetére


tildy
nagyúr

90 ezer km-nként van általábana szervízkönyvbe írva.

Nekünk 3 éve lett, 40 E-t ment vele az autó, elvileg nem szabadott volna még elszakadnia:(
Általában cserélika görgőket is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#472) #00809728 válasza dragonfx (#468) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Jó autószerelő azt mondja de még a márkaszervizes is. 2-3 év ill 80.000-100.000km
sajnos ez függ sok mindentől is még.Pld mennyire használod ki a lóerő adta lehetőséget ill nem-e chippelték meg.Szíj v. lánc.
Pld ford fiesta 1990-es kiadásu 50.000km kell cserélni a szíjat.
seat leon cupra 2év ill 80.000km körül.

szíj, feszítő csapágy,ékszíj,gőrgő,vizpumpa. igy a tuti. :R

(#473) #00809728 válasza Renwick (#470) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Sajnos nem vagyok Bp-s de festést felejtsd el.Flokkolás ami téged érdekel.
[link] itt keresd meg a srácot vannak képek is róla.
Flokkolás ugy keresd.

(#474) tildy válasza #00809728 (#472) üzenetére


tildy
nagyúr

2-3 év?:Y Ezt nem is tudtam..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#475) #00809728 válasza tildy (#474) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát igen ugyanis sosem tudni ki mennyire gyilkolja ill chippelteti vagy tuningolja meg az autóját.
Nekem 2 év vagy 80.000km javasolt egy sima mezei autószerelő haverom.Nem is fogom tovább nyüsztőlni ugyanis ha elszakad nagyobb a hiba mint kb 50.000ft! :Y

(#476) tildy válasza #00809728 (#475) üzenetére


tildy
nagyúr

Akorr faterom ezzel szívta meg. + éve eltt cserélve a szíj, de csak 40 000 km lett azóta belepakolva, mégis elszakadt... Szerencsére nem lett baja...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#477) #00809728 válasza tildy (#476) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát pont ez az a cucc amit nem szabad elhanyagolni.Én direkt a dupla szőveteset vettem és csak contiba amire gari is van.
Sajnos egyre tőbb cég árul vezérmüszíjat és semmi jó háttér nincs mögöttük.

(#478) TomDog


TomDog
tag

sziasztok

Mikor én megvettem az autómat, mindenki mondta cseréljem le a vezérműszíjat.
elkezdtem érdeklödni szerelőknél mennyi, milyet? az összes azt mondta csak akkor válalja ha Gates szíjat veszek, más bovlit nem tesznek bele nem válalják a felelőséget.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#479) tildy válasza #00809728 (#477) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem votl elvileg elhanyagolva, 3 éve lett csrélve, 40 ezret ment.
Azt hiszem lassan a sajátomat is cseréltetem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#480) TexT-BoY válasza I_Am (#469) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Szerény véleményem szerint ez abszolut urban legend... kefét nem hazsnálok.. akkor meg mi az ami kárositja? a wax?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#481) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok.Mivel lehet az autó üvegéről leszedni,lepolírozni a karcokat?Sóderdarabokat+vizet kaptam oldalról és beszorult oda ahová az ablak lemegy.Lehúzáskor jól összebaszta.,függőleges csíkok lettek benne,nem is egy és nem is kicsik. :O
Lehetőségem volt 3 mikronos polír folyadékot hozni,elkezdtem;de 40 perc után abbahagytam,mert nem láttam eredményt.
Tud vki okosat mondani?

[Szerkesztve]

(#482) #00809728 válasza TomDog (#478) üzenetére


#00809728
törölt tag

Bocsika azt elfelejtettem beírni Gates is jó csak üzemyanagcsőben szőrnyü.
Ott a pont.

Gates ,Conti

(#483) #00809728 válasza Totyi (#481) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen

447hsz

Tescoban jártam és találtam üvegpolírt anno volt nekem de elfogyott Németektől hoztam.
Apró karcok ill a fa gyanták eltávolítására a legkiválobb.Sőt viztaszitó hatásu.Ajánlom mindenkinek 1099ft/500ml

De ez sokadszori polírral hozza meg az eredményt .Ne várd azt tőlle,hogy 2 perc és semmi karc. :R

(#484) Totyi válasza #00809728 (#483) üzenetére


Totyi
őstag

Megnézem holnap,úgyis arra járok.Mindjárt gondoltam,hogy sokáig kell gyilkolni,hogy kiszedje belőle. :)
Hol található ez pontosan a Tescoban?Melyik részen?

(#485) #00809728 válasza Totyi (#484) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nézd Szfvári Tesco és az autós részlegen a políroknál.Én is alig vettem észre legalább bambultam ugy 4-5 percet. :B :R

(#486) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#487) Totyi válasza #00809728 (#485) üzenetére


Totyi
őstag

Megvan...turtle wax,vagy mi a picsa a neve.500 ml és 1050 ft asszem.Csinálok előtte is egy képet meg utána is...már ha lesz a héten időm rá.De nagyon kíváncsi vagyok rá.Azt írja,hogy be kell dörzsölni,majd várni míg megszárad aztán polírozni mint állat.Legkésőbb a hétvégén megnézem.

(#488) tildy


tildy
nagyúr

Valamelyik nemnormális ''rajzolt'' egy húsz centi hosszú 0.5-1 mm széles vonalat az accent ajtajába:( Valamikor majd el kéne tüntetni. Sajnos látszika fehér festék is.
Most nem nagyon akarok visszaolvasni, dodi please segíts! EL lehet ezt tüntetni valamennyire polírral?
Dodi: köszönöma segítséged:R Ugye utána nem lehet majd észrevenni?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#489) #00809728 válasza Totyi (#487) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen az lesz az.
Kb 4-5 alkalom után veszed majd észre.
Én inkább ugy értettem a Német nyelvet,hogy jó alapossan dőrzsőlje át vele majd száradás után tőrőlje le.

(#490) #00809728 válasza tildy (#488) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát érdemes lenne elmennem egy fényezőhőz és kikevertettni egy deci olyan szint ami a tűtűdé.
Majd egy zsírtalanitás után a 2hszben leírtak alapján járj el.

(#491) #00809728 válasza tildy (#488) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát ha festő nézi akkor észreveszi de ha valami kezdő és nem hívod rá fel a figyelmét akkor nem veszi észre.
De ha tutira akarsz menni átfujatod az ajtót.
Függ a festék szinétől is azaz a fényező menniyre van ott a toppon.

[Szerkesztve]

(#492) Totyi válasza #00809728 (#489) üzenetére


Totyi
őstag

És meddig kell plírozni,ha megszáradt?Me' azt nem írja.

(#493) Totyi válasza #00809728 (#489) üzenetére


Totyi
őstag

[link]
Ő az.Kipróbálom egy üveglapon,nem akarok a kocsin kisérletezni.

(#494) #00809728 válasza Totyi (#492) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nézd nekem van egy polírgépem.Rátettem egy nagyobb adagot.Mint amikor őregapáink kőptek egy nagyot!
Majd azzal jó lapaossan megpolíroztam ugy 1500rpm-en.
Majd amikor már megszáradt akkor letőrőltem egy sima egyszerü rongyal.Kb ezt ugy 1 hétvégán 4-5 megismételtem szép tiszta és kicsi karcmentes lett a szélvédőm.
Előőte lévő gazdája nem vette észre,hogy az lapát széle karcolja a szélvédőt és csinált bele egy kis vonalat.

(#495) #00809728 válasza Totyi (#493) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen ez ő! :R

(#496) Totyi válasza #00809728 (#494) üzenetére


Totyi
őstag

Gép hiányában kénytelen leszek kézzel csinálni.Meglátjuk;ha nem boldogulok;akkor kénytelen leszek kunyerálni vhonnan.Meglátjuk, a hétvégén biztosan.

Ugye milyen jó viszontlátni? :))
Majd lefotózom a használati útmutatót is. ;)

(#497) #00809728 válasza Totyi (#496) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ja-ja ugyanis anno az AMG-nél ilyenekkel takarítottuk meg az üvegeket mert őssze voltak enyhén firkálva.Tudod valamilyen kodot írtak rá.
Halálosan jó kis anyag esső ellen meg kifejezetten kellemes.
Aztán minden második rokonnak ki kelett políroznom a szélvédőjét és sajnos elfogyott.
Kerestem én idehaza de nem lehetett kapni.Majd amikor a Tescoban megpillantottam egyből vettem két flaskával. :R

(#498) I_Am válasza TexT-BoY (#480) üzenetére


I_Am
veterán

Az urban legend, hogy az apró hajszálrepedésekben megmaradt anyagok jót tesznek-e a fényezésnek? Féltestvérem fényező, Ő is mondta, hogy nem kell állandóan mosni a verdát.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#499) Totyi válasza #00809728 (#497) üzenetére


Totyi
őstag

Mivel érdemes nekiesni?Mivel a lehetőségek korlátozottak;így ez jutott az eszembe:nagyon jó minőségű,puha;bársony rongy + egy kis csiszoló masina,alacsony fordulatú fúró.Sztem 1000-es rpm elég.Az üveg fóliázva van,remélem nem fog baja történni a hő miatt.Majd körbe körbe csinálom,hogy nem egy helyen melegedjen.Bár sztem 80-100 fok még nem árthat neki.

(#500) #00809728 válasza Totyi (#499) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igy ahogy leírtad meg mivel tőkéletes. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.