Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Agostino válasza #00809728 (#45) üzenetére


Agostino
addikt

Jah tudom melyikre gondolsz, faterom cipőssámlijában taláható ilyen csodaszer. : )) Belegondolva, csak azt nem értem, ez nekem miért nem jutott hamarabb eszembe... Wax ugyben is megnézem mit tehetek, mindenképpen javítani akarok a kocsim külsején még. Thx az ötleteket.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#52) #00809728 válasza tildy (#49) üzenetére


#00809728
törölt tag

Sajnos amiről te beszélsz az felületi egyenletségre utal.Hát javitható de a festőnek ajánlanám a sokszori felület áttőrlését ahogy feljebb leírtam.
Egyébként a jó festők amikor átfujták az autót és ők is látják,hogy van benne némi felőleti ''kaka'' akkor azt másnap át szolták polírozni.
Akkor jőhet a kedves tulaj és ámulhat-bámulhat majd perkálhat.
Végül is az a cél máskor is odavidd és nem az,hogy kész fizes és eridj ha jó ha nem. :C

(#53) #00809728 válasza Agostino (#51) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szivesen.Pont a piros szin a legkényesebb és ami a leghamarabb kimattul.Ovni kel és sürübben kezelni waxal. :R

(#54) #00809728 válasza Agostino (#51) üzenetére


#00809728
törölt tag

www.zaino.hu nézd meg és csodálkoz. :))

(#55) tildy válasza #00809728 (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

Én így is ámultam bámultam.. Csak faterom kocsiján volt olyan, hogy rajta a lakk, de néhol benne ilyen kis csomócskák .(Nema festékben, hanem a lakkban).(lehet rászállt egy kis por?)

Én máskor is odaviszem, mert mint mondtam , más gond nincs vele, nagyon szépen dolgozik, nagyon szépen kijavította a hibákat, ami volt a szamarán is [link](ezt ő csinálta, szépen meg volt csinálva a rücsizés is, emg midnen...), csak nem tudom, hogy ez annak róható-e fel, hogy nincsenek modern körülmények a fújásra, pl...


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) #00809728 válasza tildy (#55) üzenetére


#00809728
törölt tag

Lakkot is átt kell tőbbszőr szürni.
+ a kamrában is lehet por tehát nincs tőkéletes fényezés.
Mi anno az Amgnél fehér papíruhában meloztunk müszak végén eldobtuk majd kezdésnél vadi uj.Csarnok 99% tisztaságu volt még is került apró szemcse ill kosz db a lakkba.
Azt polírral tudtuk eltüntetni. :Y

(#57) Winner_hun válasza #00809728 (#50) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R
Köszi szépen. Festékből milyent ajánlasz? Télleg hány bar kell, hogy normálisan lehessen festeni? 5 elég?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) tildy válasza #00809728 (#56) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagy kérés lenne, ha késza fényezés, levinném hozzád, és megmutatnád nekem hogy kell iylen polírozást csinálni?:U:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) Scream007 válasza #00809728 (#48) üzenetére


Scream007
őstag

thx, ezt kiprobálom, szomszédnak van hordozható kompresszora ;)

Tildy #49:a háttérért egy oszkár :C

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#60) tildy válasza Scream007 (#59) üzenetére


tildy
nagyúr

Melyik háttérért?:F Pff.iylen a környék erre mifelénk.. Ja hogy a 49es. Itt kaptam frankó kis bünticetlit a fűvön parkolásért...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) #00809728 válasza Winner_hun (#57) üzenetére


#00809728
törölt tag

Festékből közepes minőségü a mobihel ami a renaultokra megy.Ettől a standox,lechler,glasurit a legjobb.
Milyen szinü lesz a kicsike?
4-5 bar de az folyamatossan szoval ha hozod neki és 3 alá megy akkor hagyd abba.

(#62) #00809728 válasza tildy (#58) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha van időd és türelmed akkor nyugodtan. :R

(#63) Winner_hun válasza #00809728 (#61) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R
Ez a festék mennyit kóstál?
Ezüstbe gondolkozok, az nagyon bejön. metálezüst:F
2 kompresszorral meglesz a stabil 5;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#64) Slax válasza #00809728 (#53) üzenetére


Slax
senior tag

Üdv. Egy nullkilóméteres autó gyári színét hogyan tudom a legtovább megőrizni? A színe papír szerint, bíbormetál, a járgány egy Ignis.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#65) #00809728 válasza Winner_hun (#63) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát maga a szin + lakk+edző ezt számolják egy szettnek ez lehet 8000-20.000ft is.

(#66) #00809728 válasza Slax (#64) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Mivel metal és lakkozott igy a szinnel nem lesz bajod a lakkot kell ovnod mindentől.
Pld wax de a jóbb fajtából.

Ez tetszett 0 km autó és azon gondolkozol ,hogy tudod megovni az autódat.Örültem a kérdésednek és gart az autódhoz.Végre egy igazi autótulaj aki nem csak használja hanem foglalkozik is a járgányával. :R

(#67) #00809728


#00809728
törölt tag

Alváz és üregvédelem.

Sajnos egyre kevesebben állítják azt az uj autót kibír 10 évet és nem kell semmit se vele csinálni.
Hát sajna a gyári értékek nem erre a klímára szakosodtak és én ajánlom a 4-5 év utáni üregvédelmet mindenképpen.
Pld Tildy esetében igaz az autója őregebb 5 évnél de a sárvédő rozsdásodását ill elfogyását meg lehetett volna akadályozni egy egyszerü üregvédelemmel.
Jobb festékboltokban lehet kapni üregvédő sprayt (body)abból veszel 2db-ot ami ugy az egész autóra bőven elegendő.
Belső részeit ahol a kasztni össze van toldozva ill hegesztve oda érdemes ebből befujni.
Pár példa: küszőb végein kell lenni az ujabb autóknál müanyag takaró kupaknak.Leveszed és amennyit tudsz befujsz a spray üregvédőből.
Másik példa:Sedan autó csomagtartó ajtó kinyit majd jobb ill bal oldalról a kárpítot félrehuzod és a sárvédő ill a belső elemmekkel ahol van az ősszeillesztés oda befujsz amennyit jónak látsz.
Nem nagy kunszt csak kicsit gondolkozz hova kuszhat be még a hajnali pára ill az eső.
Mindenkinek ajánlom.Természetesen garis autónál nem.

(#68) Sianis


Sianis
addikt

Dodi uram!

Mi a büdös franctól :DDD csillog ez a kis Renault így? [link]

Én is szeretném, hogy ennyire villogna a drága kicsikém! :) Gondolom az az alap, hogy minnél gyakrabban mosom és törlöm át a kocsit, de ez már valami extra anyag felvételét sejteti, árulja le nekem, legyen kedves, mi a titok! :)

Sianis

(#69) Lord Zero válasza #00809728 (#33) üzenetére


Lord Zero
addikt

az enyém csak sima 1.6, semmi cupra meg r meg ilyenek
tudom, h topik-szinten ez off, de talán tudsz segíteni: ülést szeretnék cserélni benne (olykor ugyanis lehengerlő intenzitással tud fájni a derekam/hátam), vezetőit (+ esetleg anyóst :D )
hol tudnék körülnézni? (ahol eddig próbálkoztam, nem volt)

nem, mindegy

(#70) #00809728 válasza Sianis (#68) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Egyszerü nézd meg a képeket feljebb és láss csodát.De ha nem szeretnél áldozni annyi pénzt akkor vs platinum is hasonlot tud.Jó kis anyag főleg a bogarak amikor annyira ragaszkodnak a lőkősődhőz egyszerüen egy sima vizes szivaccsal lejőnnek.

(#71) tildy válasza #00809728 (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi az összes autónkat visszük ősszel alváz és üregvédelemre (egyiks em garis.
Sőt az oldalsőó díszlécek le elsznek pattintósról ragasztósra cserélve, ugye ott is van üreg, az is ki lesz fújva rendesen. :U
Szerintem az üregvédelem mindenkinek alapnak kéne legyen 4-5 évenként :U
Sajnos előző gazdája hagyta elrohadni (szamara esetében is), míg ha rendben van, akkro évekig nem lesz gond a kasztnival. Bízom ebben. Nagyon pöpecre meg akarom csináltatni:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) #00809728 válasza Lord Zero (#69) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Topik nem topik akkor sem off.
Hát [link] esetleg itt probáld meg.A tied nem oldallégzsákos? :R

(#73) #00809728 válasza tildy (#71) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ragasztos nem rossz csak azzal az a gond ,hogy megáll a ragasztó szélénél az essőlé és az már egy goc pont lehet.
Üregvédelem: ajtók belső részeit ahol végül is lefolyik az a tőmérdek viz. :DD
Pattintos ezzel szemben az alol kifolyik a lé csak hát a bolhák részénél szokott legkorábban megjelenni a rozsda.

[Szerkesztve]

(#74) Sianis válasza #00809728 (#70) üzenetére


Sianis
addikt

Szóval vegyek polírfejet a felx-hez? :) Meg polírpasztát plussz vs platinumot? Az még kérdés, hogy a sok rohadt bogármaradványt mivel lehet leszedni, mert a helyi legjobb mosó, tényleg kegyetlenül habos és kegyetlenül gőzborotvál, de nem hozza le...pedig nem bánnám, ha a kis rohadékok nem néznék halottaskocsinak a kis szerelmemet... :)

(#75) Lord Zero válasza #00809728 (#72) üzenetére


Lord Zero
addikt

öööö..... megnéztem a linket.... és öööö.. megakadtam ennél:
[link]

mit is kérdeztél?....

ja, nem, nem oldallégzsákos

szerk. inkább linkesítve, mint képben

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#76) Sianis válasza tildy (#71) üzenetére


Sianis
addikt

Az én drágám most lesz 5 éves, akkor érdemes lenne elvinni? Hol csinálnak ilyesmit és mennyi pengőbe kerül?

(#77) golyani


golyani
addikt

ha van egy kis jégkár: nem az az igazi nagy h tojástartónak lehet használni hanme csak iylen kicsik azokat hol lehet eltávolítani? és mi péz?

(#78) Kicker válasza Lord Zero (#75) üzenetére


Kicker
senior tag

:Y

olvasgattam itt a topicot... a kocsitokról van szó, de úgy fényezgetitek tisztogatjátok, mint egy kisbabát az apuka és anyuka... de komoly!

elismerésem! :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#79) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Több kérdés is egyszerre egy fehér autóval kapcsolatosan:

1. Gombostűfejnyi rozsdapöttyöt mivel kezelnél?
(kicsiszol + fehér javítóstift??)

2. Kátránypöttyöket hogyan szeded le?
(a waxom lehozza, de nem az igazi)

3. rovarok utáni ''vérfolt'' vajon hogyan eltávolítható?

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#80) #00809728


#00809728
törölt tag

Szösszenet:

Ha már a kocsidat foltozzák ill uj elemet kap akkor minden esetben győződj meg lekezelték-e rendesen pld a sárvédő csere belső részét alvázvédelemmel elátták.
Ha sárcédő ívet cseréltettsz érdemes vissza peremeztetni ugy,hogy a sár ne tudjon ismételten megállni.
Ha esetleg a lakatos mégsem tudja ugy megcsinálni vagy már késő akkor érdemes sikaflexet venni + gumikesztyű és jól bekenni a sárvédő iv belső perem részét.
Nyugodtan mehet vastagon de előtte alapossan mosd ki az ívet és érdemes utána megdrotkefézni mert biztos ami biztos. :DD

(#81) #00809728 válasza Sianis (#74) üzenetére


#00809728
törölt tag

Á ez egysezrü.Ha megvan a komoly pílirpaszta akkor azzal vizessen szivacsos koronggal átmész rajta.Olyan mintha megcsiszoltad volna a felületet 2000-es papírral.Ne félj nem fog kimattulni de ne ész nélkül csináld.Lakk nem 1 cm-es tehát oda kell figyelni főleg ha ívet vagy hajlatot csinálsz mert ott az élről könnyen leszeded.
Vs platinum jó kis anyag de valójában én amikor használtam nem polírnak hanem waxnak
nyomattam mert nem annyira intenziv mint amenőbb anyagok.
Vs platinum vagy esetleg rex anyag után a bogarakat simán le fogod tolni egyszerü vizes rongyal is.
Nem lesz a fellületnek tapadása.

(#82) #00809728 válasza golyani (#77) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát Bp-n láttam egy technologiát akik csinálják de árrol nem tudok nyilatkozni.
Igazából fényezés kell neki ha őket nem találod meg vagy éppen sokkalod a kiadott pénzt rá.
De ha van egy ügyes lakatosod akkor fával ill finom kalapáccsal talán ki tudja igazgatni de nem hiszem,hogy válalkozna rá egy is.Türelem az tuti kell. :R

(#83) #00809728 válasza Kicker (#78) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Lehet valaki nem 2-3 évre veszi az autót és jobban örül ha 10éves autója ugy néz ki mint egy uj.
Ha nem sajnálsz rá kis pénzt akkor ezt a megelőzző karbantartással meg is tudod ovni ill csinálni. :))

(#84) #00809728 válasza Varga Csaba (#79) üzenetére


#00809728
törölt tag

1 hát gombostűfejnyit probáld meg kicsiszolni 400-as papírral és sok-sok vizzel.
Utána tőrőld le csontszárazra.Hát én pici ecsettel azért csepegtetnék oda egy kis alapozot mielőtt a javító stiftel bekencéznéd.

2. kátránypötty: hát lehet poríllal is de lehet lakkbenzines rongyal is.Utána mindenképpen javasolnák ha már szép tiszta egy teljes waxot.Ha legközelebb is kátrányos lesz akkor már az enyhe samponos viz is le fogja hozni.

3 Rovar: Mint a 2 versionál csak itt már nem használnék lakkbenzines rongyot.

(#85) #00809728


#00809728
törölt tag

Én a minap bekentem a szélvédőmet vs platinum polír anyaggal.Belementem a sztrádán egy légy invázioba kb 200méter után meg kelett állnom mert nem láttam ki.Hihetetlen sok dőg volt én még ilyent nem tapasztaltam.
Ablakmoso+ablaktörlő és láss csodát mind azon a részen lejőtt ahol a lapátok érték.
Annyira finom védőréteget von a szélvédőre ,hogy nincs tapadás és ez által egy egyszerü vizes szivaccsal is le tudod tolni.Javaslom. :R

(#86) Sianis


Sianis
addikt

Tisztázzunk pár dolgot pls! :)

Tehát polírozás - > leszesedi a moshatatlan mocsot + ???, mit is csinálunk pontosan a felülettel ???
Wax -> Felület fényesítése, óvás az utólagos mocsok ellen

Jól értelmezem a dolgot?

(#87) golyani válasza Sianis (#86) üzenetére


golyani
addikt

polírozásnál egy nagyon vékony réteget leszedsz a lakkból.
waxnál meg ha jól tom akkor az apró karcokat tölti ki wax vagy vmi ilyesmi.
vagyis amikor én a bringa vázamat kentem át Turtle Wax-al akkor kb ez történt.

(#88) Sianis válasza golyani (#87) üzenetére


Sianis
addikt

És mit hívnak a szakik fényezésnek?

(#89) golyani válasza Sianis (#88) üzenetére


golyani
addikt

passz annak is köze vana polírhoz, de pontosan majd dodi megmondja.

(#90) #00809728


#00809728
törölt tag

Szösszenet.

Megkeresett engem XY úr ,hogy 5-ős uj Bmw-jét a hátsó sárvédőt meghuzták és le szeretné javitattni.Mivel én sok-sok fényezőt ismerek Szfváron igy ajánlottam akiknek korszerü műhelyük van.Elment hozzájuk és a hátsó sárvédő komplett lejavitására mondtak neki 15.000ft.10millás autóról beszélünk.
Hát kicsit az XY úr sokalta és elment egy olcsó de fényező urhoz aki lehet jól fest stb... de nincs korszerüen felszerelt műhelye.
Neki is látott és az eredmény szép lett ára pedig 4000ft.Mindenki örült stb....
Igen ám de a kocsi hamar koszolodott és minden apró kosz ill sár ragaszkodott az autóhoz.
Samponos mosással sem jőtt le és érdes volt a fellület. :F
Nos amikor lakkozták vagy festették az autót nem takarták le mivel nem volt elszívás igy a könnyü lakk ami a levegőben szálldogállt oda is eljutott ahová nem kelett volna.
Lool egész autó érdes és mattos.
Kb egy tescos neylon ugy 20nm 300ft.Csak ennyi kelett volna.
Mit lehet ilyenkor csinálni :F sok-sok viz + polírpaszta+ 8-9óra amire kész lesz.D sajnos ezzel csak a kasztni fényezését javitottad de a gumik ill müanyag alkatrészekkel nem tud csinálni semmit.
Kb 2-3 év és a hőingadozása miatt ki fog repedezni a kider gumi ill a müanyag alkatrészek.
Szoval nem tudom megérte-e?????

(#91) #00809728 válasza Sianis (#86) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Polírozás olyan mintha leszednél egy elhalt réteget a festék felső fellületéről.Mikronokban gondolkodj.
Wax azért kell mert meg kell ovnod az uj réteget az időjárástól ill bármi nemü ktrány,légy stb....
Kb ugy képzeld le mint amikor elész napozni és nem szeretnél pirospacsit csinálni a hátadból.

Igen jól! :B

(#92) #00809728 válasza Sianis (#88) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ha a szaki azt mondja ˇ''fényezés'' akkor ott már festeni kell az autót vagy csak az adott elemet.
Ha fényesitést mond akkor az lehet wax utáni gyapju korong 3000rpm való átnézése.
Akkor olyan lesz mint a sok-sok autókíállitáson lévő autó. :R :C

[Szerkesztve]

(#93) tildy válasza Sianis (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk is 5 éves az accent, de alváz és üregvédőztetve lesz bizony. Fényezők szokták csinálni.

Dodi: nem kell modnanod, tudjuk:) Hidd el az emberem benne van a szakmában már 30(karosszérialakatos és fényező) éve, mondta, hogy nem fog peremet hagyni:U

Csak azt sajnálom, hogy nincsenek profibb körülményei.. Megérdemelné... Nagyon kedves ember, és jól is dolgozik , már amennyi kitelik tőle.
Egy komplett fényezést egyébként felétek mennyiért csinálnak?


Szöszenethez? Arrafelé nem leszerelve fényezik a karosszériaelemeket?:F :Y Egy sárvédőt logikusan úgy csinálnék:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) #00809728 válasza tildy (#93) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia Tildy!

Nem csak neked irtam le hanem álltalánosságba.Ugyanis sok-sok helyen lent vidéken de szerintem még Bp-n is találnék pár olyan lakatost akit nem érdekli csak fizess.
Ismétlem nem a te lakatosodra és nem a te autódra gondoltam ezt csak ugy leírtam ki mire figyeljen. :U

(#95) Winner_hun válasza #00809728 (#65) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ezt szettben lehet venni?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#96) #00809728 válasza tildy (#93) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Nem minden esetben jó ha le van véve.Uganis az autó oldalát ha végig mustrálod akkor látod ,hogy kicsit narancsos azaz sporoltak vele.Nem a te autódra értem ne értsd félre. :o
Ha te leveszed a sárvédőt és nem függőleges pozicioba rakod hanem visszintesen akkor mint én is képes vagyok neked hibátlani ugy telibe fényezni mintha porcelán lenne.Igy egyből el fog ütni az autót tőbbi felületétől.Nem szinben hanem minőségben.
Ezt te egy visszintes fellületnél nem tudod megtenni ha nincs kamrád.Ugyanis megfolyna a festék.

(#97) #00809728 válasza Winner_hun (#95) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát sok esetben szetben árulják mert a metal szin felé mindenképpen kell a lakk.
Lakkon sokan mullik abból tuti jót vegyél.
Ha kicsit sporolni szeretnél akkor a szorókittből olyan szinüt veszel mint amilyen lesz az autód valós szine.Pld te eseteben ha ezüst kkor én szürke szorókittet ajánlanék kevesebb szin (ami drága) kell akkor ami eltakarja majd.
KB 1 kiloval körbe lehet fujni egy autót (szinnel)
Lakkból mivel nem tudom milyen makkora autó igy egy seatot vettem figyelembe :DD kb 2kilo lakk amiből jobb esetben lesz az edzővel ill higitóval 3.5 lotykó.
Jó minőségü lakkok 2:1,3:1 .4:1 keverhetőek az edzővel.

(#98) #00809728 válasza tildy (#93) üzenetére


#00809728
törölt tag

Komplett fényezés most éppen egy calibrát festenek A-tól-Z-ig 250.000ft de ezt Ferrari pirosra kérték + uv-s lakkal ez egy kicsitt jobb már mint a hagyományos ,ellenállobb.
Csak a festék lesz ugy 85.000ft+ mivel kamra ami 60fokon is mükszik igy az is visz némi gázszámlát.
Mivel az autó kicsit el volt hagyatva igy bőven lesz dolguk.2db első sárvédő ami uj fekete.
2db komplett köszübb ami szntén uj fekete és a 2db hátsó sárvédő ív.ami szintén uj fekete.
+ komplett üreg-alvázvédelem.
Amit azért utolag leírnék.Olyan lesz mintha gyárból hoznád ki HIBÁTLAN.

[Szerkesztve]

(#99) Winner_hun válasza #00809728 (#97) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miazaz edző:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#100) Sianis válasza #00809728 (#91) üzenetére


Sianis
addikt

Amúgy ezt a polír + wax-ozást nagy kunszt megcsinálni? Érdemes szakival csináltatni, vagy halandó ember is képes rá? :) Szóval, ha wax-ot felkentem...akkor lehet nekiesni korongosdival és újszerű csodálatos ragyogást adni a vas-nak? Meddig tart egy ilyen teljes ápolás? Gondolom nem szükséges állandóan polírozni, néha csak elég a wax is nem? Te vagy a szaki én csak elmélkedem! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.