Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) #00809728 válasza parandroid (#900) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R

(#902) #00809728


#00809728
törölt tag

:)) :Y :C :DD

(#903) #00809728


#00809728
törölt tag

senkinek -semmi?

(#904) dragonfx


dragonfx
veterán

Nem annyira ide tartózik de ha segíteni szeretnél:
[link]
Szerinted ezeket hogy kell rögzíteni a pedálra????
ok, ott a 4 lyuk, de nekem nincs a pedálón, szal akkor fúrás vagy netán valami spéci cuccal? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#905) #00809728 válasza dragonfx (#904) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát csavar az fix de annak a helye látszik.Ha téged nem zavar akkor furd fel.

(#906) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

(#907) zfarkas


zfarkas
senior tag

Helló!

Drágaságom ('99-es VW Polo Classic Sportline) lassan eljut 60000 km-ig, ideje lenne egy nagy szervíznek. Töviről hegyire átnézni a kocsit, olajat, szűrőket, blabla cserélni. 30e-nél egy kis sufni szervízbe vittem, teljesen jól ellátták, elégedett voltam, de 60-nál talán megérdemel egy igazi VW szervízt (majdnem 2 oldalon keresztül ír róla a szervízkönyv).
Lehet olyan helyet találni, ahol nem fognak lehúzni, lelkiismeretesen végignézik a kocsit, és mindent rednesen mecsinálnak? Ha lehet, BP-en, Zalában, esetleg Baranyában, de egy nagyon jó szervízért hajlandó vagyok kicsit utazni.
Köszi!

Raw Dark Pure

(#908) #00809728 válasza zfarkas (#907) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Sajna én csak itt Fejér megyében tudok neked szervizt azt is Szfváron.
Nekem egy seatom van de a vw szervizbe ill skodásokhoz járk mert a seat kicsit el van szállva magától.
Vagy van egy ahogy te említetted ''sufni szerviz'' én oda hordom a srác renault,seat szerelő volt de valahogy a napi 10órai munkát 80.000ft havi bérben fizették ki neki és inkább elment maszekolni ahol 150.000ft is meg keresheti + ott nézheted mit őn bele ill mit cserél ki.

(#909) ABnormal


ABnormal
őstag

keményviaszt használ rajtam kívül még valaki? vagy mindenki hülyeségnek tartja? vagy már kitárgyaltátok? :)

(#910) #00809728 válasza ABnormal (#909) üzenetére


#00809728
törölt tag

Linkeld be és írj róla valmi infot.

Köcce

(#911) ABnormal válasza #00809728 (#910) üzenetére


ABnormal
őstag

linket nem találtam róla,de ilyen szép piros flakonos sonax hardwax-ról beszélek... :) nekem nagyon bejött a termék,a kis twingómat még sohasem kezeltem mással,ezzel a a keményviasszal évente 4* szoktam átkenni az autót,(lemos-beken egy adott részt-felpolíroz kézzel).

[link] -találtam :)

[kép]



[Szerkesztve]

(#912) #00809728 válasza ABnormal (#911) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem rossz de maradok a zaino terméknél. :))

(#913) ABnormal válasza #00809728 (#912) üzenetére


ABnormal
őstag

link? megnézném... ára? ez olyan 2K/flakon... megtaláltam a honlapot,már nem kell ár...ez nekem drága termék...

[Szerkesztve]

(#914) ABnormal


ABnormal
őstag

persze lehet,hogy kipróbálom,végülis nem olyan vészes az ára.z-3-at ajánlod?

(#915) #00809728 válasza ABnormal (#914) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát nézd meg az ősszeset és válaszd ki a neked szinpatikusabbat. :Y

(#916) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :Y :C

(#917) bocX


bocX
tag

Szia Dodi!

Ma kaptam egy kis ajándékot :W :O :(
elég szép kis csík (olyan 40centi hosszú), és leginkább bosszantó, persze cetli nélkül, senki nem látta, szal nekem kell kijavíttatni, és
1. [link]
2. [link]
3. [link] itt úgy néz ki lejött alapozóig - gondolom hamar ki kéne javítani ha azt akarom hogy ne kezdjen korrodálni :F
4. [link] és itt annyi hogy egy picit be is horpadt, igazából szemnek észrevehetetlen, de ha végigtapintom van egy pici ugrás a csík végén :(

mit lehet tenni vagy mit javallasz, milyen meló lesz vele, és kb javítási költségek mennyi lehet? :(

szerk: jha és szerinted leragasszam valamivel ott ahol jobban lejött a festék, mert lehet nemtudom rögtön megcsináltatni?!

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#918) #00809728 válasza bocX (#917) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hi!

Sajnálatos eset.
Apró pici horpadást talán 2db fadarabbal el tudod kicsit simitani de igazából a fém megnyulott azért a pici horpadás.Ha meg kalapáccsal nekiugrasz igaz csak apró pici ütésekkel akkor félő,hogy a festék teljesen le fog ott pattogni ami nem jó.
Szoval javaslatom a következő.

Vegyél a boltban jó erős szemcséjű polírpasztát és probáld meg azzal.Kb 70% el fogja tünteni.Majd még mindig fog látszani az alapozi szin de már kevésbé.Kevertes egy kevéske javítoszint de lehet a tescoban is találsz ilyent.Majd azzal javisd le és kb 2-3 nap után ismét polírozd meg.Ennyit tehetsz csak.

Ha olyant szeretnél,hogy abszolute ne látszodjon akkor látom gumicsík alatt van a hiba akkor azt a kis elemet festesd le kb 7000ft-ból meguszod.

(#919) bocX válasza #00809728 (#918) üzenetére


bocX
tag

Rendben, köszönöm szépen. ;)
Először megpróbálom a polírt, aztán ha nem jó akkor festés.

A benyomodás/horpadás azzal nem fogok tudni mit kezdeni, inkább hagyom akkor.

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#920) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

(#921) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy karbantartási listát kellene összeírnom, kifejezetten szőkenősen. Egy évi 10e km alatti, 4 éves járgányról van szó.

- Az évenkénti átvizsgálásért a kocsi szól, szót kell neki fogadni.
- Az olajcserénél megmondják neki, mikor vigye leközelebb (ha nem az évesen cserélik).
- A fék sikít, ha el van kopva.
- Télen-nyáron gumicsere megvan, azok csak szólnak, ha már elkopott vagy elöregedett.
- Ablaktörlőgumi, ha már nem lát ki? :)
- Vizekre, akkura milyen gyakori ellenőrzést írjak?
- Milyen fontos dolgot felejtettem még ki?

A tej élet, erő, egészség.

(#922) #00809728 válasza joghurt (#921) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát km függő olajcsere+szürő+én metabond v. prolongot vagy 15.000km ill 2 éves periodus.
Gumi előregedést ugy tudod kicsit lassitani ha veszel glicerint a gyogyszerboltban felhígitod 1:3 vizzel és átdőrzsőlőd vele 1-2* .Én ugy szoktam nyári gumi le majd jól bekencézem és a garázsban hagyon .Télinél ugyszint.
Ablaktőrlőnél nálam az a helyzet télre valami uj tesco féle 1200ft veszek ha szakad had szakadjon.Nyáron szigoruan gyári bosh.
Viz 2 havonta ránézhetsz de nyáron sürübben.
Akksi gondozásmentes ill zselés a jó.Gondozásmentesre nyáron érdemes jobban desztviz kipárolgása miatt.
Szíjak ellenőrzése pld?
Karter alját nem árt néha megkukkantani hátha a leeresztő csavar vagy tőmités enged.
Üreg és alvázvédelem.
Fényezés gondozása ill ovása. wax
Majd el felejtettem hátsó sárvédő belső peremek kimosása legalább évente 2* ha nincs müanyaggal lefedve.

[Szerkesztve]

(#923) joghurt válasza #00809728 (#922) üzenetére


joghurt
addikt

''kifejezetten szőkenősen''

Magyarázd el neki, mi fán terem a prolong! :DDD A karter aljánál meg legfeljebb Carter doki alfelére fog gondolni. A vizeket szerintem majd megnézeti benzinkútnál, mosoly, köszike. A szíjakat felírom neki, az alvázvédelem elmagyarázásával viszont kicsit gondban leszek. A takarítós témákat szerintem érteni fogja.

Köszönöm.

A tej élet, erő, egészség.

(#924) #00809728 válasza joghurt (#923) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát [link] vs. [link] itt molyolgathatsz.
Nem tudom milyen tipusu a kicsike igy nem tudok abban nyílatkozni mire ügyeljen?
:Y

(#925) zfarkas válasza bocX (#917) üzenetére


zfarkas
senior tag

Velem is hasonló történt, csak nem ennyire durván, a jobb első keréktől előre olyan 10-15 cm hosszan. Elem behorpadt. Se cetli, se semmi.
Szerintem részeg volt, aki csinálta, nem hiszem el, hogy egy ilyet nem lehet észrevenni parkolás közben, és korrigálni.

Raw Dark Pure

(#926) #00809728 válasza zfarkas (#925) üzenetére


#00809728
törölt tag

:( Sajnos lehet azért is ment el szó nélkül. :O
Anno írtam vettem seat emblémás szelesapikat.Anyuka figja a kisgyerek kezért és kb 3méterre tőllem a kisgyerek szedi le őket.Anyuka telefonálgat gyerek dolgozik. :(((
Akkor a másik feláltam a járdára hagytam bőven ugy 1.5métert erre jőn a 3-4 éves kisfiu és beledurrant a sárga seat leon hátsó sárvédőjébe persz a bico kormány lehuzta a festéket ugy 4-5 cm nagységban.
Ayuka a gyerektől 100méterre és amikor odaér felelőségre vonom.Mire ő a gyerek most tanul bicozni.Mondom oké értem de akkor 15.000ft lesz a javitás.Erre ő jelentsem fel és elment.
Nos beírtam egy ph-s topikba és erre pár válasz onnan
-megérdemled stb...
vagy anno jó a vonohorog mert nem tudnak akkora kárt benned okozni
válasz- aki fent hagyja a vonohorgot az egy paraszt.

Szerinted akkor ezek az emberkéket te ,hogy minősitenéd?


[Szerkesztve]

(#927) joghurt válasza #00809728 (#924) üzenetére


joghurt
addikt

A kicsike szőke, vállig érő típusú. A linkelt weblapokból kb. annyit értene, mint én a lipoizé és a novadiol közti különbségből. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#928) joghurt válasza zfarkas (#925) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem a hátsó lökhárítót karcolták végig a Cora parkolójában. A dolog annál is jobban zavart, mert épp aznap hoztam el a karosszériástól a kocsit, gyönyörűre fényezve. A ''vonalvezetés'' alapján nem bevásárlókocsit toltak neki, más tippem meg nincs.

Ha kicsit melegebb idő lesz, megpróbálom javítófestékkel kitölteni a karcot. :O

A tej élet, erő, egészség.

(#929) Zozzant


Zozzant
addikt

ide is linkelem hátha valakinek van tapasztalata:
[link]
Köszke!

mod: off

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#930) zfarkas válasza joghurt (#928) üzenetére


zfarkas
senior tag

Na ezért nem merem én sem megcsináltatni. Bármikor lezúzhatják megint. Majd ha lesz saját parkolóm, vagy már nem bírom tovább nézni, akkor megcsináltatom.
Van még egy kőfelverődés a szélvédőn, szar úton, 60-as táblánál muszáj volt 110-zel előzni... Pesze mielőtt kijavíttathattam volna, elkezdett repedni az üveg :((

Raw Dark Pure

(#931) #00809728 válasza Zozzant (#929) üzenetére


#00809728
törölt tag

Adja magát.Nem egyszer cseréltem már lámpákat autókon hasonló a depo márkáju lámpa mint a gyári.Igaz az egész autó elejét le kell bontanod de ha cserélni kell nincs mese.

(#932) #00809728 válasza joghurt (#927) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hi!

Szőke kicsike nem értem :F
Metabond ill a prolong mindegyik surlodáscsőkkentő adalék.Talán a prolong egy ujabb nemzedék és annyival drágább is.
Motorok 80% a hidegben kopnak legjobban.Tehát a surlodéscsőkkentő feladata megtapad a motor falán és egy teflon réteget képez amikor te inditasz akkor már elméletileg védve vagy.Valaki elhiszi valaki nem.Nem tudom én veszek bele nekem az a 7000-9000ft valahogy nyugodtabb alvást eredményez. :))

De természetesen a mostorolajat akkor is minden perioduban kell cserélned.

[Szerkesztve]

(#933) .volkovy. válasza joghurt (#927) üzenetére


.volkovy.
tag

ha ennyit nem képes felfogni, járjon biciklivel, basszameg.

(#934) Zozzant válasza #00809728 (#931) üzenetére


Zozzant
addikt

köszi a választ, a lebontástól azért megkíméltem volna magam és a kocsit, de nincs mese...:) nekiugrunk. :R

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#935) #00809728 válasza Zozzant (#934) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hi!

Közben eszembe jutott nem minden kocsi fajtánál jár bontással.
Pld Peugeot 206 -307-406 esetében első diszrács kivétele
Opelnál majdnem sima ügy ha kicsi a kezed.
Seat egyszer de csak a bal oldalit a jobbos már trükkős
Citroenék a lístavezetők egyszerü és kb 5perc.

(#936) #00809728 válasza .volkovy. (#933) üzenetére


#00809728
törölt tag

Na ja :R

(#937) Zozzant válasza #00809728 (#935) üzenetére


Zozzant
addikt

N15 Almerára olvastam egy fórumban hogy a középső díszrácsot kell ''csak'' kivenni, remélem N16a-nál sincs másképp... :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#938) #00809728 válasza Zozzant (#937) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát akkor is lesz 20perc.Főleg ilyenkor vigyázz mert ha müanyag patentok tartják akkor azok a hidegben hamar el fognak pattani.Ha csak nem csavaros versio.
Garázs jót tenne neki vagy uj patentok vétele.

[Szerkesztve]

(#939) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sziasztok

Lenne egy fontos kérdésem. Alufelniről a fékpor és olaj meg kosz keverékét mivel lehetne megpucolni? Ultradermel és cif-fel már 2 órát sikáltam 1 db-ot de még mindig mákos. SZóval olyan tisztító szer kellene ami szépen feloldja, persze nem bántja a felnit és a rajta lévő gumit és mégse 2 órát kelljen sikálnom és persze full tiszta legyen tőle.

Válaszokat előre is köszönöm :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#940) #00809728 válasza ArmanD. (#939) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Hát elég nehéz mert sajna nem tudom milyen az alufelnid tipusa ill lakkozták-e már vagy esetleg mennyi lakk lehet rajta még?
Én vettem egy felni tisztittó pumpás flaskát az Auchanban elég fincsi db igaz 2000ft volt de a sok külős felnim tiszta maradt tőlle.
Ha az sem szedi le akkor polírpaszta közepes szemcséjü. 2hsz-ben leírtak alapján.

(#941) ArmanD. válasza #00809728 (#940) üzenetére


ArmanD.
őstag

Hát lakk már nem nagyon van rajta szerintem. Ez egy jó peremes kb 10 küllős ha minden igaz opel felni és 15''-os. Ha bemegyek autósboltba ott kapok ilyen felnitisztítót?
Mondjuk Cif-re rá volt írva, hogy lakkozott felületre nem ajánlott, de nem hinném, hogy az a mennyiség ártott volna neki :DDD
Amúgy ilyen benzines dolgokkal nem érdemes próbálkozni? Mondjuk előző gazdája nem nagyon törődött vele, és az első szívacsom ha minden igaz a végére gyurma volt, mert úgy ragadt a felnin lévő 2mm vastag trutyitól. :(
Köszönöm a gyors választ :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#942) Lejszi


Lejszi
senior tag

A topicban láttam a karbantartás szót ezéert is merészkedtem hozzá szólni a következő hozzászólással:
én is segiteni szeretnék a karbantartással kapcsolatban.
Autók motorháztetőjét és hátsó csomagtartóját működtető gázrugúkról lenne szó.
Én ebben tudnék segiteni bárkinek, egy olyan cégnél dolgozom ahol ilyeneket gyártanak, több száz féle gépkocsi tipushoz gyártunk gázrugókat (amerikai és egzotikus tipusokhoz is)
Célom nem a reklámozás volt, hanem a segitség nyújtás (olcsóbban tudom ugyanis ezeket az emberek rendelkezésére bocsájtani, mivel közvetlen a gyártótól vásárolnák :) ), ezért is nem mondtam cégnevet, kérem keressen meg priviben az akinek ilyenre lenne szüksége.
:R

(#943) #00809728 válasza Lejszi (#942) üzenetére


#00809728
törölt tag

esetleg internetes honlap?

(#944) #00809728 válasza ArmanD. (#941) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szerintem ott is van :R

(#945) Lejszi válasza #00809728 (#943) üzenetére


Lejszi
senior tag

[link]

esetleg tudok küldeni ÚJ tipuslistát vagy katalógust.
mindenben segitek. :R
Sajnos a honlapon még a régi gépkocsi lista vann fenn

www.moliton.hu

(#946) #00809728 válasza Lejszi (#945) üzenetére


#00809728
törölt tag

Tőbb mint a semmi. :))

(#947) joghurt válasza .volkovy. (#933) üzenetére


joghurt
addikt

Számítógépet is használnak olyanok, akiknek még a golyós számológép is sok lenne.

A tej élet, erő, egészség.

(#948) szd@root.hu


szd@root.hu
tag

Hi!
Most vettem egy Renault 19-t (régebbi típus, 3 ajtós, 1,9D). Kisebb átalakítások akarok rajta végezni. Többek közt padlószőnyeget Vérvörösre cserélni. Hallottam sokmindent a gyárival kapcsolatban (pl. úgy formázzák bele). Vagy, hogy a másik padlószőnyeg amit én kinéztem, azzal nehéz nem egyenes felületen dolgozni. Igazából volna néhány 5letem, de kíváncsi lennék másokéra is, miként és hogyan lehetne megoldani...

(#949) #00809728 válasza szd@root.hu (#948) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát sajna ebben egy kárpitos tudna neked segiteni.Vedd ki az eredetit vidd el hozzá és ő áthuzza egy agresziv ő álltala ajánlőtt szővettel.
Mert a gyári valamiféle specko formát vesz fel.

(#950) bocX válasza zfarkas (#925) üzenetére


bocX
tag

hát igen. ezek sajnálatos esetek. nemtudod elkerülni. igazából nemtom hogy valaki részegen jár tescoba vásárolni, vagy suliba. elég durva lenne. eccerűen tudatlan, olyas valaki aki nem tanult meg parkolni. de azóta felfedeztem egy ujabb karcot, mintha kulcscsal próbáltak volna, csomagtérajtót végigkarcolni.
jha és poén: multkor parkoltam Árkád parkolóba, bömössel srác mellettem parkolt, jött, én vártam valakit benn ültem kocsiba, ugy szállt be, hogy nekib****ta a kocsimnak az ő kocsiajtaját :(((

mind1.

fel lesz polírozva, azzal valamennyire halványodik, aztán a többi most nem érdekel. :(

ha eljutok egy terepjáróig eccer, gallytörövel fogok járni az fix

[Szerkesztve]

sok munka és ugyanannyi lazaság

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.