Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) #00809728 válasza mcadam (#697) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

HÁT Zaino egy kicsit komolyabb és drágább mutatvány.Polírpasztában 2 komponensü anyagot még sosem láttam ill halottam.Most meg itt a Zaino.

(#702) #00809728 válasza Vilmoskorte (#698) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pólírozás:


Ha esetleg valaki kedvet kapna hozzá.Pld adott egy nagyon karcos autó!
-Tehát le kell mosni a kicsikét.
-polirpasztából tőbb félét lehet kapni. Kocsiknál egy durva szemcsenagyságu polirt használnák.Glasurit tubusossat,esetleg Standoxot mindenféleképpen valami jó minőséggel csinálnám.
Flex gép alacsony fordulaton (1-1.5) vizes szivaccsal adnék neki.
-kb ugy 1-2 óra után amikor végeztem le kell mosni.
-Szárazra tőrőlni és jőhet rá az én álltalam nagyon dicsért VS PLATINUM ill Zaino termék
-Ez egy védőréteget biztositt a lakknak ill az autonak.Meg persze fényesitt is.
- a legvégén magas fordulaton egy pamut rongycsomoval amit a flexre lehet feltenni azzal jó alaposan kifényesitem.
Kb 5-6 óra ha mindent jól és becsületesen megcsinálsz.

(#703) #00809728 válasza mcadam (#697) üzenetére


#00809728
törölt tag

:)) [link]

Esetleg itt olvshatsz a beszámolomról is. :))

(#704) kisninja


kisninja
őstag

HI engem egy megközelítő ár érdekelne.
Golf II
Lenne egy két rozsda eltávolítás hátso ablakoknál humi alatt és mellette, Aztán egy küszöb csere szal ha a kaszni renve volna akkor egy metál festés, ez köbö menyi lenne ??
A kocsi motorikussan jó futómüvek felújitva és majd ha enyém lesz kb menyit rakja félre ezekre a mlókra..
Amugy asszem nagyon fájni fog.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#705) #00809728 válasza kisninja (#704) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Érdemes lenne akkor az egész autót szétkapni és átnézni.Ugyanis ha az ablak körül rozsda van akkor a kidergumi alatt is az van.
Foltozni metalt nem szerencsés.Ha komplett fényezést szeretnél és főleg metalt akkor az elég drága dolog.
W vento küszöb + sárvédő ív +alváz foltozgatása alkatrészeket a tulaj hozta
a lakatos munka ugy 40.000ft volt de ez itt Szfváron és egy jó lakatosnál.
Fényezés: metalnal is van bőven különbség mennyi győngy van benne meg glasurit,standox a márkáju a festék?
Tehát fényezésre ami komplett 200.000-250.000ft mondok ha hibátlanra szeretnéd megcsináltatni azaz gyári szintüre.
Ha csak köszöb ill a tető ami nem foltozható hanem kompletten szokták lefujni arra kb 60.000-80.000ft mondok.

Ez mind csak körülbelüli azzal nem tudok számolni hol csináltatod.

[Szerkesztve]

(#706) kisninja válasza #00809728 (#705) üzenetére


kisninja
őstag

Az egész autot szétszedni kijavitani és mindent lefujni kompletten.
Metálon mit ajánlanál ami szép is meg viszonylag olcsó is de ha eccer az enyém lesz akkor enyit megérdemel a kis kocsi, nagyon hűséges.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#707) #00809728 válasza kisninja (#706) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Nem ismerlek nem tudom az anyagi helyzetedet stb...
példa haveromnak opel calibrája van kb ugy 400.000ft ér most hozatott kintről egy komplett futómüvet ill 2.0turbos mocit.Neki a kasztnija viszont rossz állapotu és ugy gondolta megcsináltatja kasztni kb 40.000-60.000ft és a fényezés ferrari piros győngyszemekkel és 3* lakk na ez egy tartos fényezés lesz tuti 250.000ft körüllesz és ugy tudom ma festik neki.

Hát ha komplett fényezést szeretnél akkor szerintem bármilyen szinlehet itt minidg az győz TE milyen szint kedvelsz.
Nekem pld a pugnak a chiana kék jőn be ezt inkább 206-os tütükőn látod.De nekem a bordometál is tetszik.Fekete kényes szin a fehér-szürke meg minden második autó ilyen.
Olcso metal az a haszongépjármü festék azaz ''kamion'' festék nos az valamivel olcsobb mint a hagyományos esetéeg ott kéne körülnézned.De halottam olyant Szlovákokhoz járnak ki sokan és ott veszikmeg a festéket mert olcsobb.

Gyári szine milyen is az autónak?

[Szerkesztve]

(#708) kisninja válasza #00809728 (#707) üzenetére


kisninja
őstag

Hát az anyagi helyzetem még nem rózsás ... pályakezdő rendszerinformatikus talán mostmár lesz állásom is. :D
Ha egyszer pénzt áldozok a kocsimra akkor az jó is legyen egyszóval nem biztos, hogy megéri az az olcsó.
A színe elvileg metál sötét zöld és új ajtok vannak az meg szürke (sötét)
Ezek még tervek. :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#709) #00809728


#00809728
törölt tag

:)) :Y :C :DD

(#710) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

(#711) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Nos mivel elég sokan megkerestek e-mailban ill priviben a polírozással mikor hol tudnám megcsinálni igy eddig azt válaszoltam,hogy sajna sehol.
Hát időközben eladtam a lakásomat és ugy néz ki veszek fel egy nagyobb kölcsönt és ha sikerül veszek egy családi házat garagéval mi egyben mühely is lehet ugyanis 42nm tehát megoldható a polír ezentul nálam is.Január végétől.

(#712) TexT-BoY válasza #00809728 (#711) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ez komoly hir Dodi?! Esetleg Zaino-ba is segitesz? nem mondom szivesen csinalom veled de egyedül biztos nem állok neki. a család meg nem olyan akiktöl elváhatnám:D.

Jah és elkészült a Preludbe a mocituning:
Nagyobb vezérmütengelyek, sikolás, uj kipufogó rendszer, K&N sport légszürő gyári légszürőházba, átirt elektronika.. olyan 180lo-ra saccoljuk.. és kegyetlen amikor az alapjárat 800 és 1000 között ingadozik /ugyebár a nagytengely egyenletlen járása miatt/ :D MAjd nyomok fel képet olyan mint egy subaru:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#713) #00809728 válasza TexT-BoY (#712) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát első ránézésre Február közepén tudonk majd költőzni és 1-3 nap kell mire mindent megtudok mi hol van.de természetesen a polírozást megoldhatjuk és meg is mutatotm.Csak aztán amikor Bp-n járok nehogy nagy plakátokon lásam a fejedet és alatta a szőveg olcsó polírozás. ;]

(#714) #00809728


#00809728
törölt tag

:)) :Y :C :DD

(#715) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#716) #00809728


#00809728
törölt tag

:C :Y :)) :R

(#717) tildy válasza #00809728 (#713) üzenetére


tildy
nagyúr

Költözöl? :) ODa amit mondtál?

Más dolog: Hamarosan kész lesz motorikusan a kicsikém, jövőre pedig nekiesünka karosszériának:) Most gondolkodtam el, hogy tökjó lett volna egyfajta werkfilmet cisnálni, ahogyan szét van kapva a motor, satöbbi:)

Most épp hónolás, dugattyú , hajtókar és gyűrűkeresés alatt áll a lovacska.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#718) #00809728 válasza tildy (#717) üzenetére


#00809728
törölt tag

jA Február vége és csend nyugalom a kandaló melett. :R

(#719) tildy válasza tildy (#717) üzenetére


tildy
nagyúr

Túl drágáka ''gyári'' dugattyúk, úgyhogy csináltatva lesz bele:) Aztán a végén az összeset lézeresen vagy nem tudom hogyan áttellenőrzik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#720) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Rozsdásodást hogy lehet megakadályozni, illetve javitani?

"Later Nerd!"

(#721) tildy válasza Dr.Burn (#720) üzenetére


tildy
nagyúr

szamarán?:) Ott hátsó kerékív szokott rozsdásodni ..
Hát mindenképpen ki kell lakatoltatni, illetve befestetni, alváz esetén pedig nem árt 4-5 évente alvázvédőztetni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#722) Dr.Burn válasza tildy (#721) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Köszi. :DD Igen még nem vettem meg. Amit eddig néztem ott az összesen a hátsó kerékív volt rozsdás. :) (Láttom elég jól megismerkedtél a szamarával az idők folyamán. :) )
Én is megfogok, ha minden sikeresen össze jön.

Néztem Skoda 136L Favorit-ot is, de az még többet eszik állítólag.(8-10l)


[Szerkesztve]

"Later Nerd!"

(#723) tildy válasza Dr.Burn (#722) üzenetére


tildy
nagyúr

Kerékív: 12-15 ezer forintért volt (nemtudom párja-e, vagy darabja , de szerintem párban.) Kipofozzák seperc alatt, én ajánlok rá rücsizést is (műanyag rücskös réteg a festék alatt)

Azt hiszem nekünk még megvan a vezérlőegysége(vettünk pluszban) , jó ha van, mert el szokott romlani. (Mi egyszer autópályán szívtuk ezt meg, nem volt ) Gyújtáselosztó fedél nem árt ha van nálad!!

MEgnézem mik maradtak meg, ha találok valami használhatót, neked adhatom.Jó kis kocsi lenne, csak mi pont belenyúltunk egy rosszba.
Mindenképp nyisd fel a légszűrő tetejét. Ha áll benne az olaj, meg ne vedd!!!
Fél évig használtam, párom szintáén fél évig. Iszonyatosan jó a fényszórója, jól látiod az utat, másokat nem vakít, az egyik legjobb fényszóró amit valaha próbáltam.
Kezelése egyszerű, váltója viszonylag pontos. Belül se annyira réginek néz ki, mint a favorit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#724) #00809728 válasza Dr.Burn (#722) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R Szasz!

Az ,hogy rozsdás az nem baj legalább te tudod kijavítatni legfeljebb lealkudsz az árból.Mert lehet az szép és jó de lehet már javították és lehet helytelenül.
Tehát ha veszel hozzá ívet akkor lehet mondani a karosszériásnak legyen szives de neked a belsőperemet peremezze vissza és jólvastagon fujd ki rücsivel vagy alvázvédővel.Lényeg ne tudjon a belső peremen megállni a sár és ne kezdjen el ott ''csámcsogni'' a rozsda.
Remélem elég jól leírtam. :DD

(#725) Thomi77


Thomi77
újonc

Sziasztok!

Valami okostojás nekinyitotta az ajtaját a sárvédőmnek,és persze hogy meglátszik a fényezésen. Van valami ötletetek,hogy hogyan tudnám leszedni a festéket a fényezésről?

(#726) Dr.Burn válasza tildy (#723) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ha sikerül valami jó állapotban lévő szamarát kifognom, akor valószínű hogy érdekelnek majd a megmaradt alkatrészek. És köszi. :R

"Later Nerd!"

(#727) Dr.Burn válasza #00809728 (#724) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Igen köszi, érthető volt. :)

"Later Nerd!"

(#728) #00809728 válasza Thomi77 (#725) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pólírozás:


Ha esetleg valaki kedvet kapna hozzá.Pld adott egy nagyon karcos autó!
-Tehát le kell mosni a kicsikét.
-polirpasztából tőbb félét lehet kapni. kocsinál egy durva szemcsenagyságu polirt használnák.Glasurit tubusossat,setleg Standoxot mindenféleképpen valami jó minőséggel csinálnám.
Flex gép alacsony fordulaton (1-1.5) vizes szivaccsal adnék neki.
-kb ugy 1-2 óra után amikor végeztem le kell mosni.
-Szárazra tőrőlni és jőhet rá az én álltalam nagyon dicsért VS PLATINUM ill Zaino termék
-Ez egy védőréteget biztositt a lakknak ill az autonak.Meg persze fényesitt is.
- a legvégén magas fordulaton egy pamut rongycsomoval amit a flexre lehet feltenni azzal jó alaposan kifényesitem.
Kb 5-6 óra ha mindent jól és becsületesen megcsinálsz.

(#729) Vilmoskorte válasza #00809728 (#728) üzenetére


Vilmoskorte
tag

És ha valakinek nincs műhelye, gépe, csak a két keze? Jó időben én is át akarom kicsit törölgetni a verdát. Marad a puha rongy és a két kezem :))

(#730) #00809728 válasza Vilmoskorte (#729) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát sajnos igen.DE lehet kölcsönözni is ilyen gépet.

(#731) #00809728


#00809728
törölt tag

:Y :C :DD :W

(#732) #00809728


#00809728
törölt tag

:DD :C :Y :))

(#733) tildy


tildy
nagyúr

Készülnek a dugattyúka kocsimba. Szóval pontosan bele gyártott lesz, magyar termék. A végén valami ellenőrzés is lesz ultrahanggal tán, nehogy zárbvány vagy egyéb durvaság legyen benne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#734) Vilmoskorte


Vilmoskorte
tag

Előző tulaj megnyomta a hátsó műanyag elemet, amit szervízben megforrasztottak. Látszik egy csík emiatt, ill több helyen is picit hibás az elem. Ezt le lehet fújni valami fekete festékkel? Spray akapúra gondolok, ez működhet? Vagy simán lepattogzik és még rondább lesz később?

(#735) #00809728 válasza Vilmoskorte (#734) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Gondolom ez alap müanyag és matt fekete féle szinü?
Nos elég sok helyen lehet kapni spray ''rücsi'' versiot különféle szemcsenagyságokkal.
Előtte megcsiszolod olyan 360-400-as papírral majd jól átmosod nitro ill észter higítóval akkor utána jőhet a fujás.

(#736) Vilmoskorte válasza #00809728 (#735) üzenetére


Vilmoskorte
tag

Jaja, műanyag és fekete. Akkor már csinálnám az elsőt és hátsót egyaránt. Ehhez le kell szedni az elemet vagy elég valamivel takarni a kasznit? Ha takarni kell, ahhoz mit ajánlasz? Megyek veszek csiszolópapírt és festéket. Az idő remek, ma vagy holnap délután lehet meg is csinálom. Sőt :)) Köszi a segítséget :R :R :R

[Szerkesztve]

(#737) #00809728 válasza Vilmoskorte (#736) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát én levenném mert visszintes felületen nehezebben folyik meg a fsték de ha elég rutinos vagy akkor maradhat.
/2-3 rétegben csináld és mindig csak keveset fujj rá/
Én takarásra tesco gazdaságos egyszerü neylon foliát használok abból a vastagabbik versiot 600ft körül van és 20nm
De nagyon figyelj oda a felcsiszolásnál én pld csiszolopapírt ill dőrzsikét ajánlanék mert a rőcsi felőlet között is jól meg kell csizolni.Ha teheted higitoban csiszold meg igy bele is dőrgőld egyben a higitót a fellületbe.Majd ha csontszáraz nézd meghol nem mattult le és akkor ujra csisz.Ezzel sokat pepecselj mert ha nem akkor látsz olyan autókat ahol egyszerüen lepőrőg a festék a müanyag alkatrészekről nos ez a rossz becsiszolásmiatt van.
Ajánlom utána egy sváb rongy használataát ő összeszedi a szemmel nem látható szennyeződéseket a fellületről.
SIMA hagyományos festékboltban kapható ez amelyik kicsit jobban fel van szerelve az átlagosnál.

[Szerkesztve]

(#738) Vilmoskorte válasza #00809728 (#737) üzenetére


Vilmoskorte
tag

:R :R :R

(#739) #16741888


#16741888
törölt tag

Szia Dodi!
Lenne egy szakmai kérdésem, mivel tudom fényező vagy, szeretnék valamit kérdezni, remélem tudsz/tudtok nekem segíteni.
Lenne nekem itthon egy ezeréves Passatom, régi kockalámpás 23éves kombi Passat, amiben van egy frankó 5 hengeres moci, 1 hónapja áll a fészerbe mozdulatlanul de gyakorlatilag pöcre indul, kis benzin fecskendővel, és már megy is, utána bármikor pöccre.

Lényeg a lényeg, szerinted mennyibe lenne az egészet újrafényezni? Cinkelt kasztni, nem rohad, a küszöbökön még rozsdapöttyök sincsenek, hátsó sárvédőívek pár éve cserélve lettek, igazából apróbb rozsdapöttyök vannak rajta, de gyakorlatilag a kasztnija tökéletes, a fényezéssel se lenne baj, de mivel vannak rajt aapróbb horpadások, egyszerűbb lenne az egészet újrafényezni. Szerinted milyen nagyságrendű összegbe kerülne?
Apróbb karcolások,rozsdapöttyök javítása+ a kilincsek cseréje, (80as Audi kilincsekre), díszlécek eltávolítása, kb ennyi. 250-300ból kijönne ez amit felsoroltam? vagy sokkal több?
15éve van nálunk az autó, imádom, és ha belátható összegbe kerülne valószínüleg megcsinálnám magamnak.
Távolabbi tervek(nem is annyira távoli) hoznék németből, ismerősökön keresztül egy 200as Audit, amiből kivarázsolnám a motort+váltót+ üléseket, esetleg állapottól függően futómű+ fék, meg amit meg lehet menteni, eredeti küllős Audi felni, esetleg.
Egyenlőre számolgatok csak meg infot gyűjtök, ismerősön keresztül 4-500euroért tudnék szerezni alkalmas donort németből, autószerelő ismerős van.


(#740) #00809728 válasza #16741888 (#739) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!

Én csak Csoron ismerek egy nagyon szépen dolgozó gárdát és ahoz képest nem is drágák.
De érdemes ha megtartod!!! :R

(#741) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#742) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

(#743) #00809728


#00809728
törölt tag

:)) :Y :C :DD

(#744) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

(#745) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C

(#746) Baliz


Baliz
újonc

Hali!
Látom van itt aki nagyon ért a polírozáshoz:)
Nos igazság szerint szeretném magamat meglepni karácsonyra egy polírgéppel, nagy auto ápolási fanatikus vagyok :D..
Na szóval a helyzet az hogy nem nagyon tudom milyet érdemes venni, én a német Ebay on néztem, be is szúrok egy linket, [link]
Innen tudna nekem segíteni melyik ilyen kis szettet érdemes megvenni? mert pl van olyan amihez egy csomo féle fajta korongot is adnak, szivacs, rongy stb...
Hálás lennék ha vki hozzáértő megnézné őket kicsit, melyik érné meg:)

Előre is köszönöm, és még tuti lesznek kérdéseim a polírozással kapcsolatban, ez a topic nagyon jó :)

(#747) #00809728 válasza Baliz (#746) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Jó a link.1-3 nyugodtan megveheted.
Igaz nekem egy ipari kicsi fordulatsz. flexem van az is bőven elég.De ha te sok autót polírozol és egymás után akkor azt a batárnagyot ajánlam.
De ha keveset akkor inkább kicsi flexet mert hamar el fog fáradni a kezed a sok tartástól/függőleges fellületek/
Nagy kerek polírozot amit a tesco ,baumax is árul olyant ne vegyél semmi másra nem is jó meg az éleknél nagyon kell vigyáznod vele.

Szivacsok azok nagyon jó áron vannak ugyanis én vettem anno 2féle szemcséjü szivacsot 2500ft/db + vettem falvédő anyagos fényesitőt abból 5db volt 3000ft

Ha azt veszed alapul ott te egy komplett készletet kapsz akkor mindenképpen jól jársz.

(#748) Baliz válasza #00809728 (#747) üzenetére


Baliz
újonc

Okés, köszi szépen:)

És nemtudom majd fordulhatok hozzád tanácsoikért ha meglessz a dolog? Hogy mégis milyen szereket ajánlassz, és hol lehet beszerezni? illetve pl ha veszek finom szemcsés polírpasztát akkor itt a vizesen tartást az ugy kell elképzelni hogy mikor elkezdtem akkor bevizezem kicsit és utánna folyton spriccelem rá a vizet? mert az tudom ha polírozás közben megszárad a cucc az elég komoly bajokat tud ám tenni :S
Még 1 x köszi a gyors választ:)

Balázs

(#749) #00809728 válasza Baliz (#748) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Hát olvasgasd végig a topikot ott leírtam párszor.
Én egy üres ajaxos vagy clines ablaktisztítos dobozt aminek spicnis lecsavarható feje van azt szoktam használni.

Egyébként ha szárazon csinálod igen azzal nagyobb bajt teszel mint..... :W

(#750) #00809728


#00809728
törölt tag

:R :)) :Y :C :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.