Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) polonic


polonic
félisten

Nem ide vág. De hátha.
Fóliázott ablakra lehet telefontartót tapasztani?

(#40602) Petyyyyy válasza polonic (#40601) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Cupoantósat biztosan lehet, csak meg kell várni azt a pár napot amit a műhelyben ajánlanak a száradásra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40603) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Tudtok javasolni nagy méretű (mondjuk akár 1m2 körüli is) mikroszálas szárazolót?
Ebay link is megteszi.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40604) i-sti válasza runner 125 (#40603) üzenetére


i-sti
senior tag

Itt mindent is tudunk

#40533

Novum Forum Siculorum

(#40605) runner 125 válasza i-sti (#40604) üzenetére


runner 125
nagyúr

Remek köszi, a 2db-os úgy látom eleve jobban megéri, úgyhogy már rendelem is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40606) Csabroncka válasza Kabel15 (#40549) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én ezt vettem. Nem egy nagy összeg, glicerines és csak gumira való. Elég tartós is.

"in medias res"

(#40607) bump3r111


bump3r111
tag

Fusso meg tud romlani? Kb másfél éve vettem, és applikáláskor porzik, darabosodik.
Felvitel nehezebb, de hatásra nem látok sok különbséget.
Kb szobahőmérsékleten tároltam zárt dobozában.

[ Szerkesztve ]

(#40608) Formaster válasza bump3r111 (#40607) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sajnos meg. Főleg szobahőmérsékleten. Egyszer volt ez téma, hogy tároljuk lehetőleg pincében, hűvös helyen, alaposan lezárva.

(#40609) jozsi252 válasza bump3r111 (#40607) üzenetére


jozsi252
veterán

Én úgy viszem fel a felületre hogy az applikátort egy picit benedvesítem, így egy kis nedvesség kerül is rá a waxra, és így is zárom le. Emiatt még egyszer sem fordult elő hogy kiszáradt volna. Esetleg tudom ajánlani ezt a technikát. :K
Ha már teljesen kiszáradt és porzik akkor az már menthetetlen szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40610) polonic válasza Petyyyyy (#40602) üzenetére


polonic
félisten

Igen, cuppantósra gondolok.
Több, mint egy hónapja raktak fel az első szélvédőre. Akkor nem lesz gond.

(#40611) Peti78


Peti78
őstag

SZiasztok!
A haver fekete passat-jára rátenyerelt a barátnője. Ott maradt a kéznyoma. MIvel lehet leszedni? higitott ipa, gyurma, apc nem használ.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40612) FeRRaR1 válasza Peti78 (#40611) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Gondolom naptejes volt a keze... Enyhe polír finom pasztával, akár kézzel is ilyen esetben.

(#40613) Formaster válasza FeRRaR1 (#40612) üzenetére


Formaster
Topikgazda

"Naptejes" :DDD

(#40614) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#40612) üzenetére


jozsi252
veterán

;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40615) Peti78 válasza Formaster (#40613) üzenetére


Peti78
őstag

:DDD :C

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40616) Varshi válasza polonic (#40610) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én 2 nap után raktam fel egy cuppantóst, ugyanilyen szélvédős fóliára: hibátlan - bár nagy súlyt nem fog, csak egy tolatóradar kijelzőt.

Most a másik kocsimmal mentem a fóliáshoz egyeztetni, és van fent egy menetrögzítő kamera fix ragasztóval, így kérdeztem, hogy mi legyen. Azt mondta, hogy simán leszedi, de mivel azzal újra már nem megy majd fel olyan jól, ezért vagy cuppantóst rendeljek hozzá az ebayről, vagy egy másik ragasztót, DE alá egy átlátszó (kőfelverődés elleni?) fóliát vágjunk ki - egy pár centis kör darabot -, mert azt bármikor el lehet távolítani szépen.

Szerintem pár hét után már bármit elbír, pláne ilyen melegben.

(#40617) Varshi válasza jozsi252 (#40614) üzenetére


Varshi
aktív tag

(18) :DD

(#40618) i-sti


i-sti
senior tag

SHINY GARAGE PRE-WASH CITRUS OIL

Ezt ismeri/használta valaki?

Adatlapja szerint 12.2 pH-ja van.
Videók alapján meggyőző a hatása és az ára is nagyon jó.

Avalanche kiváltására keresek alternatívát.

Novum Forum Siculorum

(#40619) i-sti válasza Fandango (#33006) üzenetére


i-sti
senior tag

A Morning Dew mennyire vált be?
Van olyan jó mint a Sonax BSD?

Novum Forum Siculorum

(#40620) RP1980 válasza i-sti (#40618) üzenetére


RP1980
tag

Az autopflege fórumon áradoztak róla. Terveztem, h kipróbálom, de jött most a BH autofoam főként a családi "retkesekre". Ezért ha berendeled nagyon várom a beszámolót.

(#40621) RP1980


RP1980
tag

Apropó Bilt Hamber autofom, van már valakinek tapasztalata vele? Tényleg 1:100hoz kell csak higítani mérsékelten koszos autónál?

(#40622) Formaster válasza i-sti (#40618) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nekem már ajánlotta egy kolléga (IS) ;] Még nem próbáltam, mert van még az előzőből.

[ Szerkesztve ]

(#40623) jozsi252 válasza i-sti (#40618) üzenetére


jozsi252
veterán

Eddig tartott az AF Avalanche? Ez a SG Citrus Oil olyan lehet mint az AF-nek a Citrus Power, a durvább szennyeződésre meg bogarakra van.
Én épp tegnap reggel mostam a kocsit, mert habár tisztának tiszta volt, de a melóhelyen sajnos fa közelébe tudok megállni így a szélvédő meg motorháztető valamint a lökös levéltetűs, szóval csomó kis pötty van mindenhol elől, meg ragad. De pár perces előmosós áztatás után olyan szépen lejött minden retek a kocsiról. Valószínű pénteken kaptam a tetőre egy adag madárszart amit nem vettem észre és rá volt már száradva, de azt is teljesen maradéktalanul feláztatta aztán le is tudtam könnyen mosni.
Én semmiképp se válnék már meg tőle, szerencsére nem bánom hogy inkább kezdésnek az 5L-es kiszerelést vettem, nem pedig az 1L-es kiszerelést.

Amúgy ha nem lenne fent waxom és olyan szer kellene ami amivel legközelebb állnék az érintésmentes mosáshoz akkor Nerta Blue Diamond-ot venném. Az visz mindent mint. :K

(#40621) RP1980

900ml vízhez 9ml a habosítóba? Hááát én nagyon szkeptikus vagyok, az egy dolog hogy a samponja nagyon koncentrált, de én még ilyen habsamponnal nem találkoztam ami ilyen hígan is működne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40624) Peti78 válasza i-sti (#40618) üzenetére


Peti78
őstag

Avalanche kiváltására keresek alternatívát. Beteg vagy? :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40625) RP1980 válasza jozsi252 (#40623) üzenetére


RP1980
tag

Ezért is kérdeztem, nekem is elég hihetetlenül hangzik. Mert ha ez így működik, akkor az 5l-es kanna elég majdnem egy életre. Egye töltettel majd letesztelem, aztán jön a szokásos módszerem 50ml cucc+500ml víz.

(#40626) jozsi252 válasza RP1980 (#40625) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha ilyen kevés kellene belőle, akkor nem árulnák 25l-es kiszerelésbe ami 2777 mosásra elég. :)) Szerintem ezt ők se gondolták komolyan. Az 1:5-1:10 már közelebb áll a valósághoz! Avalanche-t én 1:4-be hígítom és így tökéletes, ennyit is ír elő az Auto Finesse. Nyilván a BH-nak is meg van az ajánlása, csak épp ők a nevetséges (számomra) 1:100-at ajánlják ami egyértelmű hogy max akkor lehet jó ha por van a kocsin, de biztos hogy nem akkor ha retkes a kocsi.

iPhone 13 Pro Max

(#40627) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Szombat hajnalban lemostam a kocsit. Ment fel BSD is. Ma hajnalban esett, jó kis sárga homokos eső.
Nem voltam boldog, mikor megláttam... :W

(#40628) Zolinho1026 válasza jozsi252 (#40623) üzenetére


Zolinho1026
tag

Kiváncsi lennék erre a Nertára, videón igen jól néz ki. Belehet ezt online szerezni valahol itthon?

Loxone and Loxberry superuser

(#40629) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Kérdezés előtt, sőt már párszor elolvastam az összefoglalót, mielőtt ezt kapnám a fejemhez.

Megrendeltem az MJJC-t Aliról, és ehhez szeretnék olyan habot, amit meg lehet venni üzletben és nem muszáj rendelni. Az már világos, hogy vödrözni a Sonaxot fogom venni Metroból, na már most, van-e olyan hab, ami ajánlott és megvehető Metroban, TESCOban vagy hasonló elterjedtségű üzlethálózatban? Vagy ezek #csakazinternetről rendelhető cuccok?

Hálás köszönet. :R

Hétvégén ragasztották meg a gyári tartályát a mosómnak, mert eltört, persze ki kellett próbálni, hát mi mással, mint JAR-ral. Na nem a kocsimon, de olyan szép habot csinált még a gyári fejjel is, rendesen meglepődtem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40630) Peti78 válasza DJ. Ru$y (#40629) üzenetére


Peti78
őstag

Miért nem opció a rendelés?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40631) DJ. Ru$y válasza Peti78 (#40630) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Most nem opció a rendelés. 1 termékre nem fogok PK-t fizetni. Akartam egy nagyobb csomagot rendelni, de közbeszólt az élet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40632) i-sti válasza RP1980 (#40621) üzenetére


i-sti
senior tag

Leírás ha jól emlékszem 4%-os oldatot ír elő az autón.
Szóval vagy kézi permetezővel kell felvinni vagy kikell mérni hogy a te fejed mennyi víz mellett üríti ki a tartályt.

Novum Forum Siculorum

(#40633) i-sti válasza DJ. Ru$y (#40629) üzenetére


i-sti
senior tag

BP-n van Auto Finesse üzlet.
Bemész és mindent is megveszel 😁

Novum Forum Siculorum

(#40634) DJ. Ru$y válasza i-sti (#40633) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, ha nem 200 km lenne BP, akkor csak úgy beugranék. Azért köszi. :DDD

Ezért kérdeztem ezeket a nagyobb üzletláncokat, vagy akármilyen üzlethálózatokat, ahol lehet ilyesmit kapni országszerte.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40635) RP1980 válasza DJ. Ru$y (#40634) üzenetére


RP1980
tag

Sajnos ilyen termékről nem tudok az említett helyeken. Ha más nincs tegyél bele autósampont. Kipróbálni, habot fújni az is megteszi. Viszont, ha 2000 ft-od van rá, akkor már tudsz Alzáról rendelni posta pontra Koch Chemie Green Start, amivel egy jó előmosóhoz jutsz. Egyre kell figyelni ez nem lesz waxbarát oldat.

Ha jól rémlik 1080Ft a GS és 800 a postapontos átvétel

[ Szerkesztve ]

(#40636) DJ. Ru$y válasza RP1980 (#40635) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi! :R

Sampont mindenképpen kell vennem, ha megyek Metroba, szóval egy próbát megérhet. Nincs semmi egyelőre az autón, szóval lakkra kerül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#40637) WiZARD válasza RP1980 (#40621) üzenetére


WiZARD
addikt

Erre én is kíváncsi lennék.
ez alapján überkirály, és már rendelném is...

Kézi pumpás habosítók mennyire használhatóak? Milyet érdemes venni?
Ezzel esetleg van valakinek tapasztalata?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#40638) Peti78 válasza WiZARD (#40637) üzenetére


Peti78
őstag

A kézi pumpsokkal rémálom a művelet. Kis mókolssal viszont jó [link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40639) WiZARD válasza Peti78 (#40638) üzenetére


WiZARD
addikt

thx

Jelenleg sajnos nincs hol autót mosnom, csak publikus kézi mosókban. Ott ha jókor megyek akkor nem tartok fel senkit, de nyilván korlátozottak az eszközök. Ezért gondoltam valami kézi pumpás csodára.
Bár minél több videót nézek youtube-on egyre kevésbé vagyok meggyőződve, hogy egyáltalán érdemes a habokért küzdeni minden áron... (na meg pár mosóban eleve van hab, kérdés hogy annál tud-e lényegesen többet/jobban bármi egyéb hab)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#40640) i-sti válasza WiZARD (#40639) üzenetére


i-sti
senior tag

Annál jobb habot nem találsz ami mosókban van.
Az szó szerint mindent IS visz.

AF Avalanche & BH AutoFoam & SG Pre-wash Citrus Oil ~12pH-val bírnak.

Szerintem amik mosókban vannak, hogy gyorsan szép eredményt érjenek alulról surolják a pH 14-es értéket.
Lásd KC PreWash B

Novum Forum Siculorum

(#40641) Peti78 válasza WiZARD (#40639) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tök mindegy a kézi mosónak, hogy pumpálod, vagy ezzel üzemelteted?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40642) WiZARD válasza Peti78 (#40641) üzenetére


WiZARD
addikt

de, viszont abban nem vagyok biztos hogy annyit megér az egész amit ezzel küzdök, barkácsolok, 3 helyről rendelek stb ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#40643) RP1980 válasza i-sti (#40640) üzenetére


RP1980
tag

Azért a "B"-t csak certifikált emberek vehetik kétlem, hogy ilyen erős cuccot raknának a mosókba, hogy minden okos akár magára is locsolhassa. A RED mosóban egyszer rákérdeztem és ott PH7 et mondtak a habra.

(#40644) i-sti válasza RP1980 (#40643) üzenetére


i-sti
senior tag

Ahova én viszem csak vízért, ott rákérdeztem a nénitől, hogy mi a helyzet:

"Nyugodtan használhatom viaszos autóra, nagyon alacsony a hab pH szintje, nem fogja bántani a fényezést".

Azóta is a fülemben csöng ez a mondat. Azelőtt és azután is csak a hideg-vizes programjukat fogom használni ;]

Novum Forum Siculorum

(#40645) sutszi válasza i-sti (#40640) üzenetére


sutszi
veterán

Red és a habgenerális is kizárt, hogy 12-14-es ph-val menjen. Az utóbbi 2-3 hétben többször tapasztaltam, hogy alig old le valamit. Egy látszólagos tisztaságot ad csak... Bogarak és a felnin a por, a fényezés egyes részein is marad piszok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40646) RP1980 válasza sutszi (#40645) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem sem lehet magas PH értékük, már biztonsági okok miatt sem. Viszont ha akár 12 körül lenne is maradna cucc a kocsin ha nincs kesztyűs mosás, ez ilyen. Olyat még sehol nem láttam, hogy valamivel lelocsolta, leverete és full tiszta lett.

(#40647) sutszi válasza RP1980 (#40646) üzenetére


sutszi
veterán

Kísérletező típus vagyok. 2 hab program és 2 mosó program után, úgy hogy direkt a szennyeződésre irányítottam a lándzsát, is maradt ez-az... Persze egyébként én megértem, hogy nem adnak durva szereket ilyen helyeken. Csak helyén kell kezelni ezek képességeit.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40648) zsolti1 válasza zsolti1 (#40580) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Sziasztok
Bocs srácok de a szakadó eső meghiusította
a tesztet.
De van még a flakonba ha legközelebb
pályázok egy hosszabbat bepotolom.

(#40649) WiZARD válasza RP1980 (#40646) üzenetére


WiZARD
addikt

na igen, ez a másik, hogy van-e értelme habbal küzdeni, ha úgyse lehet megúszni a kesztyűs mosást...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#40650) RP1980 válasza sutszi (#40647) üzenetére


RP1980
tag

Hát nem pont ezt mondtam? :K ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.