Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) sutszi válasza RP1980 (#40650) üzenetére


sutszi
veterán

Csak egyetértettem. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40652) RP1980 válasza WiZARD (#40649) üzenetére


RP1980
tag

Pár napja már belementem ebbe a kérdésbe, megoszlanak a vélemények.
Még mindíg tartom magam ahoz, hogy ha nem egy új, frissen polírozott vasról, hanem egy átlag felhasználó (és nem olyan ragyogó lakk perverz mint mi) autójáról beszélünk, akkor egy jó magasnyomásúval esetleg több körrel, sokkal többet le lehet hozni mint a habbal. A habot sem mondanám haszontalannak, csupán arányaiban szerintem a lándzsa többet hoz le.
Mikor beszippantott ez a hobby, akkor elsősorban ez fogott meg, a habágyúzás. Van is vagy 5 féle foamom ma is otthon, de a jelentőségük vesztett számomra. Inkább fújom, be a kocsit ech2o-s oldattal, ha karcmentes előmosás a cél. De nem mondok le a habágyúzásról sem, már csak azért sem mert élvezem :K

[ Szerkesztve ]

(#40653) i-sti válasza RP1980 (#40652) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezt az ech2o annyit mondod a végén én is rendelek 5L belőle :))

Novum Forum Siculorum

(#40654) i-sti


i-sti
senior tag

ebay-en ezek szerint júniusban van 10% kedvezmény.
Aki akar CleanyKoreától kendőt venni annak ez most jó lehetőség.

[link]

Novum Forum Siculorum

(#40655) i-sti


i-sti
senior tag

(#40656) RP1980 válasza i-sti (#40653) üzenetére


RP1980
tag

Mert engem meggyőzött. :K Amúgy 1 literrel is sokáig el leszel.

(#40657) M0RGI válasza polonic (#40590) üzenetére


M0RGI
őstag

Jó, hogy mutattad, van otthon szerintem hozzá hasonló, legközelebb megpróbálom.

(#40658) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Sziasztok!
Decathlonos mikroszálas törölköző mennyire ördögtől való?
NABAIJI
Árban elég jó lenne.

(#40659) Peti78 válasza WiZARD (#40642) üzenetére


Peti78
őstag

Pumpálgasd végig a kocsit kétszer háromszor, aztán képzeld el, hogy nem kell pumpálni. Dönts belátásod szerint. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#40660) i-sti válasza Peti78 (#40659) üzenetére


i-sti
senior tag

Pedig én nagyon azon vagyok hogy vegyek egy Gloria FM10-et "engine bay cleaning" videókhoz.
Sok olyan esetre jól jönne, hogy ne kelljen azért a nagyágyút elővenni.
Ezzel finoman lehetne adagolni az áldást.

Novum Forum Siculorum

(#40661) Nerazim válasza i-sti (#40660) üzenetére


Nerazim
őstag

Esetleg egy ilyen válról indítható? :DDD Egyszerűbb lenne "pumpálni"

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40662) i-sti válasza Nerazim (#40661) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez nem haboz :C

Novum Forum Siculorum

(#40663) jozsi252 válasza Zolinho1026 (#40628) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocsi elsiklottam a hozzászólásod felett. Igen itthon be tudod szerezni, mégpedig a http://autofelszerelesbolt.hu/-nál. Amúgy az 5L nem is drága, mikor én kérdeztem akkor 8400ft volt. A webshopba nincs fent, de ha írsz nekik mailt akkor segítenek!

iPhone 13 Pro Max

(#40664) Nerazim válasza i-sti (#40662) üzenetére


Nerazim
őstag

Az nem csak a fúvókától függ? Olyat nem lehet külön applikálni v venni vhonnan?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40665) G@ß!


G@ß!
őstag

A Lidl-ös kör alakú ecsetek használhatók vajon valamire?
[link]

(#40666) Benhill válasza i-sti (#40662) üzenetére


Benhill
senior tag

Ezt írhattad volna korábban is :D

Vettem magamnak egy ilyet habozni:
https://www.praktiker.hu/227050-expert-expert-kezi-nyomaspermetezo-5l

Aztán szépen elkezdeném, de látom hogy csak spriccel, abszolút nem olyan mint a videókon. Mondom mit csinálok nem jól. Csak akkor fúj habosat, ha közben rázogatom a permetezőt és levegőt is szívok fel. Amúgy csak csúszós trutyit fúj.

Azóta végülis vettem MJJC-t, mert van itthon Karcher gép.
https://www.youtube.com/watch?v=V0HivU3V0uM
Ebben a videóban 5:30-nal a tag beletölt egy adagot, hozzá meg vizet.

Azt nem értem, hogy akkor minek van hígítási arány feltüntetve a snow foamom, ha közben úgyis megy még plusz víz a karcher gépből.

[ Szerkesztve ]

(#40667) i-sti válasza Benhill (#40666) üzenetére


i-sti
senior tag

"Azt nem értem, hogy akkor minek van hígítási arány feltüntetve a snow foamom, ha közben úgyis megy még plusz víz a karcher gépből."

Ez az amiért vennék Glóriát. Mert azzal lehet igazán betartani a keverési arányt.
Pl mikor APC-t akarsz felvinni nagyobb felületre.
Vagy csak snow-foam-ot a felnikre.
Nem kell mindent IS előszedni. 2x felpumpálod és elég.

Novum Forum Siculorum

(#40668) Formaster válasza Nerazim (#40664) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sajnos nem, a habosítók más elven keverik a levegővel a vizet. Nem elég csak fejet cserélni, dedikált habosító kell.

(#40669) G@ß! válasza RP1980 (#36494) üzenetére


G@ß!
őstag

Te a kisebbet vetted?

(#40670) RP1980 válasza G@ß! (#40669) üzenetére


RP1980
tag

Szia!

Igen, mert a vödreim is picik. Konkrétan OBI-s vödröket vettem. Így is a grit guard külső peremét le kellett csípőfogózzam, hogy beférjen. A guard szárainál csíptem el a külső kör közvetlen közelében és így akkora lett, hogy jól bele tud szorulni.

(#40672) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok!

Autóklíma tisztítást szeretnék csinálni, viszont nem tudom milyen habot illetve bombát érdemes vásárolni.

Liqui Moly 4087 habot és ehhez a 4065-öt néztem ki, ez a legdrágább kombó (durván 6+4 ezer)

olcsóbb megoldás: MOTIP hab (2300Ft) + Loctite 39078 (3300Ft)

Valakinek tapasztalata esetleg a fenti termékekkel? :F

Ózonos tisztítás nem érdekel

(#40673) sutszi


sutszi
veterán

Újabb cuccokat zsákoltam be, hátha másnak is jól jön.

Ebből rendeltem kettőt. Különösebb magyarázat nem is kell nagyobb űrtartalmú jó féle spricini kellett ami állja a különböző vegyi anyagokat.
Így néz ki: 1 és 2
A második képen látható, hogy többféle skála van rajta, ami szerintem elég hasznos képesség.

Mikroszálasból sosem elég. Ezért hát rögtön egy 5-ös pakk érkezett. Gondoltam rossz nem lehet. És szárazolásra már van 4 kendő, de belső és külső törlésre/visszatörlésre nincs elég.
Így néz ki: 1
Elsőre tapintás alapján jónak tűnik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40674) szabi325 válasza Sly189 (#40672) üzenetére


szabi325
tag

Én hab nélkül csak a Loctite 39078 bombát használom, szerintem nagyon jó, több autóban is használjuk kb 4 éve, senki nem lett beteg a klímától így teszi a dolgát :) (a klíma sem lett büdös)

(#40675) Sly189 válasza szabi325 (#40674) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszi, nekem is szimpatikusak a Loctite termékek, munkahelyemen is sokfélét használunk, gyilkosvegyszereket is :D szóval biztos hatékony.

Viszont mivel nem én vagyok az első tulajdonos, így nem tudom mikor/milyen időközönként és milyen módon volt tisztítva, ezért akarok mindenképp egy párologtató tisztítást is! :)
Sajnos a Loctite nem gyárt habot :\

(#40676) proof88 válasza Sly189 (#40672) üzenetére


proof88
addikt

Csak kíváncsiságból kérdezem, miért nem érdekel az ózonos? Van valami negatívum vele kapcsolatban?

(#40677) Sly189 válasza proof88 (#40676) üzenetére


Sly189
senior tag

Sok a gagyi. Illetve lokálisan szeretném a párologtatót tisztítani. Klímás ismerősöm mondta. Hab+Bomba. Hiszek neki :)

Voltam én már 3 perces futóműállításon is... ki is akadtam a szerelőkre, még a guminyomást se ellenőrizték :D

olvass utána egyébként olyan helyen, ahol nem ezzel foglalkoznak :) nem a promo a céljuk a cikkel pl.

https://legkonditisztitas.hu/klimatisztitas-ozonnal-es-jedi-erovel.html

[ Szerkesztve ]

(#40678) RP1980 válasza sutszi (#40673) üzenetére


RP1980
tag

Ma nekem is megérkezett (kb 1 hét alatt megint mint a korea szárazoló) ez a felni "kefe". Hát azt kell mondjam ezek a korea microfiber keresés alatt kidobott cuccok egyre inkább megvesznek. Ha a rongy jó volt, akkor ez csúcs. A kb 10000ft körül mozgó ilyen jellegű keféket szerintem simán eléri, de lehet még veri is. Könnyű, de erős, valamivel be is vont alu nyél. Puha, sűrű, hosszú szálas fej, és ez a habszivacsos (bicikli markolat is van ilyen) fogó szerintem egy nagyon jól kitalált konstrukció.

(#40679) i-sti válasza RP1980 (#40678) üzenetére


i-sti
senior tag

Tudnál több képet mutatni?
Mennyire tudod összeszorítani?
Arra lennék kíváncsi milyen kis résbe tud behatolni.
Amin van az kb oldalanként egy centit enged.

Novum Forum Siculorum

(#40680) i-sti


i-sti
senior tag

Szép lassan a Lucculan és CleanyKorea termékeket is bele lehetne írni az összefoglalóba.

Novum Forum Siculorum

(#40681) i-sti válasza RP1980 (#40678) üzenetére


i-sti
senior tag

Rendeltem én is egyet.
P10OFFJUNE
Kuponnal van 10% kedvezmény is.
Így csak 8.99 usd volt.

Novum Forum Siculorum

(#40682) RP1980 válasza i-sti (#40679) üzenetére


RP1980
tag

Már levittem a kocsiba, de ha nem felejtem el holnap meglesem. Hát sokat ez sem zsugorodik. Kb. Mint gyeon hasonló terméke. BBS RS hez mondjuk nagyon nem lenne jó 😊

(#40683) japci


japci
csendes tag

Sziasztok.
Motorháztető kőfelverődésből hogy szedem ki a waxmaradványt? Kicsi barányhimlős lett az eleje.
A másik kérdésem az lenne,hogy mit tudnátok ajánlani zöld rupes pad+ fg400 helyett,ami többet vág ugyanazzal a géppel (makita po5000c)
Köszi előre is

(#40684) RP1980 válasza japci (#40683) üzenetére


RP1980
tag

Meguiar's vagy lake country microfiber cutting pad, koch chemie h9 vagy servfaces cut polish.

(#40685) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Biztos ezerszer előkerült már, de hirtelen nem találtam a keresővel.

Szélvédő belső tisztítására milyen szert / mikroszálas kendőt / módszert javasoltok? Cél, hogy ne legyen fátyolos napsütésben, mert marha idegesítő.

Az optikai szemüvegemet sima szappanos vízzel tisztítom, nagyjából a szélvédőn is bevált eddig, de csak nagyjából..

Köszönöm előre is! :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#40686) sutszi válasza xEon1337 (#40685) üzenetére


sutszi
veterán

Általában két szer van ami szupermarket szinten hozzáférhető. Az egyik a Clin, a másik pedig a zöld békás tisztító. Mindkettővel elégedett vagyok. A békás talán jobb egy kicsivel.
Ezután következnek a különböző autóra kitalált termékek. De szerintem kár több pénzt bele ölni mert az előző két megoldás is jó.

Mikroszálas kendő. Igazából itt mi rendelünk többféle kendőt. De van amit kifejezetten ablaktisztításra szántak. Én 1-2 alap mikroszálassal töröltem eddig az üveget és makulátlan lett. Nem láttad, hogy üveg csak a tükröződésben.

A módszer is fontos. Nem mindegy milyen szennyeződés van. Érdemes öblíteni áztatni és leveretni előtte valamivel. Meg a mikroszálast érdemes hajtogatni, hogy a trutyit ne kend vissza.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40687) xEon1337 válasza sutszi (#40686) üzenetére


xEon1337
őstag

A belső térben inkább nem veretném le az üveget, de azért köszi. ;]

Külső tisztítással nincs gondom, Sonaxot használok oda (eddig a kéket, most az alap zöldet vettem), az bevált. De belül ezzel is fátyolos marad, amit persze csak másnap reggel veszek észre a reggeli napsütésben...

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#40688) Drughi válasza xEon1337 (#40685) üzenetére


Drughi
addikt

Zöld békás Frosch.

Tavaly még az ablakmosóba is ezt raktam hígitva :D

(#40689) sutszi válasza xEon1337 (#40687) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD Bocs, belsőt átugrottam. Bár...mi baj történhet. ;]

Akkor a Clin vagy Frosch. Nekem még soha nem okozott csalódást. Fátyolos sosem volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#40690) i-sti válasza Drughi (#40688) üzenetére


i-sti
senior tag

Csak én sírok azon, hogy milyen drága a Frosch :O

Novum Forum Siculorum

(#40691) M0RGI válasza i-sti (#40690) üzenetére


M0RGI
őstag

Mihez képest? Egy liter 900 Ft. Az egyik legolcsóbb ablaktisztító szerintem.

------

Ma írtál Polírtechtől: köszönettel vettük szíves érdeklődését. A Soft99 Fusso Light Last Edition a továbbiakban nem elérhető ("Last Edition" néven történt a kivezetése). Ennek a termékenek az új verziója várhatóan július 2. hetétől lesz elérhető.

Most hogy venni akartam.... :(

[ Szerkesztve ]

(#40692) runner 125 válasza M0RGI (#40691) üzenetére


runner 125
nagyúr

A "dark" verziója nem felel meg? Abból még van nekik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40693) M0RGI válasza runner 125 (#40692) üzenetére


M0RGI
őstag

Azt nem is néztem, fehér az autóm. De nem tudom bevállaljam-e vagy megvárjam az új kiadást, ami nem tudom milyen lesz?
Esetleg valakitől átveszek egy használt fehéret, ha már nem használja.

What is the main difference in composition between light and dark version?
The light version is slightly softer and easier to use. The dark version contains a slightly higher wax content.
What happens if I use dark version on light paint?
It is OK, but the lower levels of solvents mean there is less cleaning ability.

[ Szerkesztve ]

(#40694) i-sti válasza M0RGI (#40693) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem is fehér #szarjapánom van és DARK-kal kenem.

Novum Forum Siculorum

(#40695) runner 125 válasza M0RGI (#40693) üzenetére


runner 125
nagyúr

Múltkor utánaolvastam, mindenhol csak azt írták, csak marketing. A gyakorlatban nincs különbség.
Persze kémiailag, laborban összehasonlítva lehet h van, de emberi szem kb. soha nem látja ki a diffit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40696) polonic válasza i-sti (#40694) üzenetére


polonic
félisten

Örülnék én egy szarjapánnak, mondjuk Mazdának. :K

Mit szóljak a puncis autómmal? :DDD

(#40697) 8 válasza xEon1337 (#40685) üzenetére


8
senior tag

Csapvíz + ablaktisztításra való nemszöszölő rövidszálú mikroszálas kendő.

Hacsak nincs valami extra mennyiségű zsír vagy trutyi az ablakon, akkor ez több mint elég. Tapasztalatom szerint az ablaktisztító szerek csíkozásmentesítő adalékai fátyoloznak.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#40698) M0RGI


M0RGI
őstag

Köszönöm, akkor megveszem a feketére valót. Ki tudja mi lesz az új helyettük...

(#40699) runner 125 válasza polonic (#40696) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak kár h mocskosul rohadnak.. én nem is értem a mai világban ki az aki emiatt mer új Mazda-t venni. Nem ritka h 4-5 évesen már pikkelyesdik a küszöb, sárvédő belső éle... az értéktartásuk is pont emiatt elég gyér.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40700) i-sti válasza runner 125 (#40699) üzenetére


i-sti
senior tag

Nem akartam én lenni a #eci :B

Novum Forum Siculorum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.