Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) FeRRaR1 válasza Peti78 (#26897) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A bőrhöz és a műanyaghoz nyugodtan használhatod ugyan azt a fajtát, ajánlom a Wolf chemicals termékeit, silk milk beltérre black out kinti műanyagokra, jó ár, remek teljesítmény, de pl a bőr ápolójuk ipari hulladék...

[link] itt egy korábbi szösszenetem mikroszálas témában.

Formaster

Tudom de pssssszttt :))

[ Szerkesztve ]

(#26902) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Bogároldó nektek mi vált be, ami ténylegesen oldja is? Nálam hétvégén a turtle waxos megbukott fél órát "sikaltam" az autó elejét mire le jöttek a bogarak. :(

(#26903) Magnum_ válasza SzlobiG (#26902) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem szabad hagyni, hogy ráégjen. meg viaszolni kell a kocsit.
én autópályázás után lemosom, könnyen lejön

I humbly and respectfully decline™

(#26904) jozsi252 válasza SzlobiG (#26902) üzenetére


jozsi252
veterán

Sonaxos nekem bevált, rovareltávolítós szivaccsal.

iPhone 13 Pro Max

(#26905) SzlobiG válasza Magnum_ (#26903) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg igen az volt a baj hogy ráégett, na de ennyire nehezen még sose jött le. Ha meg jön a fusso akkor azt fog kapni.

Józsi: Eltávolító szivaccsal csináltam és kínszenvedés volt. :(

(#26906) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#26899) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azt hiszem sikerült is megtalálni a választ.
Valószínűleg sikerült túl sok bőrápolót használnom, ez okozta a színelváltozást és a megkeményedést is.
[link]
Ma délután szaladok haza, megtisztítom és hagyom szombatig "száradni". Majd szombaton egy very vékony rétegben kenem át ápolóval.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26907) trepni válasza Formaster (#26891) üzenetére


trepni
újonc

Még nem bontottam ki, de remélem nem ragacs darab. kb 2hét múlva várható hogy nekiállok és akkor írok beszámolót. De nincs viszonyítási alapom mert eddig nem használtam gyurmát csak carpro TRIX-el megküldtem.

Mappa
Igen gyurma

(#26908) Mappa válasza trepni (#26907) üzenetére


Mappa
addikt

Ok, tapasztalatokat majd várjuk :K

nem kötelező megadni

(#26909) Formaster válasza trepni (#26907) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Képről ítélve jó lesz az, egyébként is a japánok találták fel a lakktisztító gyurmát, csak nem égetik le magukat :DDD Viszonyítási alap nem lényeges, érezni fogod, hogy mennyire viszi.

(#26910) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#26906) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugyan érdemi választ nem kaptam, de még a kedvenc figurám is válaszra méltatott.
Csak mondom. :P

Vizes szivaccsal áttekertem a kérdéses részeket és tovatűnt a fehér réteg, visszatért a bőr színe. Érdekes.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26911) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Ma lett kész az autóm Peste a Premium Carban.Kedden reggel 8-ra vittem, ma mentem élre délután kettőre. Gyönyörű mukát végeztek. Kerámia bevonat volt, valamint szélvédő sötétítés és kővédő fóliázás, melyeket a Zámbó fólia csinált. Szintén tökéletes lett minden. Képeket csak ezeket a párakat csináltam, hazaindulás előtt.

Prémium Car:

Dani az üzletvezető nagyon kedvesen fogadott, közvetlen, jó fej srác. Minden átbeszéltünk. Miket hogy fognak csinálni, miket szeretnék csináltatni, stb.stb. Kerámia mellett alapos belsőtakarítás, gumiápolás volt.

Zámbó fólia:

Személyesen nem beszéltem velük, a Premium Caron keresztül egyeztettem mindent.

Amiket kértem:

- Szélvédő sötétítés teljesen feketére

Kövédő fóliásázok az alábbi elemekre:

- Első fényszórók, ködlámpák
- Belépő küszöbök
- Kilincsöblök
- Hátsó csomagtér rakodója
- Lakkfekete B oszlopok

Gyönyörű munka, a fóliákat szinte nem látni. A fóliázásokon van 1-2 helyen picike buborék, mely idővel kifog jönni, száradnia kell még mindennek.

Sajnos a képeken látható ajtók gumiszélei ilyen csúnyák, valami még anno megmarta őket, amikkel a premium carosok sem tudnak mit kezdeni, 4-szer mentek át rajta, de nem jött ki a folt. Plastideepet ajánlották, hogy fújjam le vele. Esetleg erre lenne valakinek valami ötlete?

Mondták, hogy a kerámiára nyugodtan mehet valami wax, én a soft 99 fusso coatra gondoltam. Vélemények?


[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26912) Sza_Sa válasza Pardise (#26911) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az első lököst, motorháztetőt nem fóliázták? Ha nem gáz, mennyi volt a fólia? Én is csináltattam, csak nem a Zámbóéknál, nálam kompletten az egész eleje, meg amit te is.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#26913) Formaster válasza Pardise (#26911) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Akkor már nincs más hátra csak vigyázz rá. Gondolom ők is elmondták, hogy az első 1-2 hétben a legérzékenyebb, ebben az időszakban ha lehet max csak sima víz érje.

A gumit hagyd el, ne fújj rá semmit. Azzal már nem tudsz mihez kezdeni

(#26914) Pardise válasza Sza_Sa (#26912) üzenetére


Pardise
senior tag

Csak azokat azokat foliaztak amiket írtam. 90 ezer volt a foliazas meg a sötétítés összesen. A kerámia 120 volt.

Your car, your life ;)

(#26915) Pardise válasza Formaster (#26913) üzenetére


Pardise
senior tag

Így van. Mondták h ja haza érek és bogaras lesz a kocsi itthon veressem le ozmossal, ne száradjon bele a bogár a kerámiaba Így is tettem. Elég bogaras volt 150 autópálya után. Ozmossal leverettem brutális ahogy pergette a vizet. Mire haza értem száraz lett a kocsi. Most a garázsban pihen.

Azt a gumit esetleg lehetne cserélni?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26916) Motion_Blur válasza Pardise (#26914) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Rendesen elszabadultak a kerámia árak... anno 4-5 éve nekem még 35k-ban volt polír + kerámia. Igaz, kisméretű autóra, de akkor is.. most vidék 90-100k, Pest 120-160k. Határ a csillagos ég, főleg ha mindenre kérsz kerámiát, felnikre, féknyergekre stb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26917) Pardise válasza Motion_Blur (#26916) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát igen eléggé drága. De legalább van rá négy év garancia.

Your car, your life ;)

(#26918) Formaster válasza Pardise (#26915) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze, kb annyi lesz mint a kerámia :))

(#26919) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Van pár kavicsfelverődésem, illetve a csomagtartó két oldalánál lekopott a festék:

csomagtartó bal
csomagtartó jobb
kavics

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel vagy valami hasonlóval van-e esély a javításukra/eltávolításukra? Voltam karosszériásnál, az minden ilyen területre 15-20k-t számolt, hiába egy elem. Ez jó ár lenne amúgy? Van esetleg valami más megoldás?

Előre is köszi a segítséget! :R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#26920) Mappa válasza Pardise (#26914) üzenetére


Mappa
addikt

A buborék ha nem tűnik el nyugodtan menj vissza, mert nem mindegyik szívódik fel. Csodálkozom, hogy ilyen Premium cég és nem mondták, hogy 1 hét után menj vissza kipréselésre. Ahol én csinaktattam, mondták mindenképpen menjek vissza mert baromi sokan legyintenek rá, azt 1 év után azok a buborékok felholyagosodnak. Legfőképp a hátsó szélvédőnél a fűtőszálaknál és a sarkoknál :K

nem kötelező megadni

(#26921) Petyyyyy válasza Mappa (#26920) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én azt az instrukciót kaptam, hogy elég ha ujjal végig húzom azokon a részeken, ahol az üveg szélén fekete pöttyös a felület. Azok a pöttyök ugye kidomborodnak valamelyest, ott nem tud tökéletesen tapadni a fólia. Nyilván száradnia kell, de azért át kell húzni majd.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26922) Formaster válasza Motion_Blur (#26916) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az a 35k szerintem nagyon maszek jellegű, gondolom szla nélkül, egy alap Cquartz termékkel kb. Ha mindezt hivatalosan csinálod, akkor a 120k-Áfa mindjárt csak 96k, egy jól fizetett szakember bére legyen 10k+járulékok/nap, ezt két nappal számolva majdnem 30k. Ehhez vedd hozzá a műhely bérleti díjat kb 4 napra, mert kerámia után nem árt ha még 2 napot bent áll a kocsi és számolj hozzá minden anyagárat + az infrást besütés költségét elemenként 15 percel és 1kw-al. Az a kerámia amivel a Premium Car Servicesnél dolgoznak nem 10k :U Ha összeadsz mindent, akkor meglátod h nem is dolgoznak olyan pofátlan haszonkulccsal és valahol mindenki azt szeretné, hogy a befektetése profitáljon is valamit :R

(#26923) Pardise válasza Formaster (#26922) üzenetére


Pardise
senior tag

A prémium car adott számlát Zámbó fólia viszont nem. Remélem eltunnek a bubik. Nagyon közelről látni csak annyira picik. Visszamenni nem szeretnék ha nem muszáj. Nagyon messze vannak. Azt mondták lehet 1-2 hét de egy hónap is mire eltunnek a bubik.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26924) Pardise válasza Petyyyyy (#26921) üzenetére


Pardise
senior tag

Annyi h tegnap hozzá értema fóliázhoz m volt rajta valami szösz. Ennyitol nem lesz baja remélem.

Your car, your life ;)

(#26925) Petyyyyy válasza Pardise (#26924) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Annyitól biztos nem. Azt gondolom meghagyták, hogy pár napig ne engedd le az ablakokat míg szárad, de igazából ennyi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26926) Pardise válasza Petyyyyy (#26925) üzenetére


Pardise
senior tag

Érdekes ez a Zámbó fólia. Nem voltak ott a Premium Carnal amikor érkeztem h megbeszéljuk mi kell hogy kell mi mennyi. A Premium Caros srác mondta kbra az árakat. Nem kaptam számlát se műbizonylatot. Semmilyen módon nem kommunikáltam a Zámbó fóliával. A műbizonylat most jutott eszembe írtam is a Premium Carnak.

Your car, your life ;)

(#26927) Petyyyyy válasza Pardise (#26926) üzenetére


Petyyyyy
addikt

My bad, elfelejtettem írni én nem náluk csináltattam. :B
Annyit tudok(?) a műbizonylatról, hogy B oszloptól hátrafelé igencsak kellene adjanak ilyesmit, valamint a szükséges számok minden fóliázott ablakon ott kell legyenek a fólia alatt, jól láthatóan.
Ha pedig mondjuk első két ablakra vagy szélvédőre is kerül fólia, akkor legalább 70%-ban át kell eressze a fényt, hogy kaphasson műbizonylatot a művelet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26928) Pardise válasza Petyyyyy (#26927) üzenetére


Pardise
senior tag

A lakkfekete b oszlopok jó karcosak voltak szépen fellettek polirozva és ment rájuk kővédő fólia. Viszont igyis van amelyik elég karcos. Erre azt mondta a prémiumos srác h a fólia karcos. Van ilyen ez van. Lehet h később ezek a karcok eltunnek a bubikkal együtt.

Your car, your life ;)

(#26929) Pardise válasza Pardise (#26928) üzenetére


Pardise
senior tag

Szerk.: meg van a műbizonylat a napellenzőbe tettek csak nem szóltak mi meg nem hajtottuk le :DD

Your car, your life ;)

(#26930) golfvariant válasza Pardise (#26928) üzenetére


golfvariant
aktív tag

A karcok szerintem nem tűnnek el, főleg nem fóliáról :U

(#26931) Magnum_ válasza Pardise (#26911) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lehet, hogy lassan fényképezőre is kellene szánnod némi gubát ;]

I humbly and respectfully decline™

(#26932) Pardise válasza Magnum_ (#26931) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen. Venni is akarok majd valami jó gépet :) Az alma kamerája nulla!

Your car, your life ;)

(#26933) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#26934) F_Zolee válasza Magnum_ (#26933) üzenetére


F_Zolee
veterán

Komolyabban veszik a belső takarítást, mint te. Mi ezzel a gond? :F

;]

(#26935) Magnum_ válasza F_Zolee (#26934) üzenetére


Magnum_
nagyúr

semmi, valid nagyon, ki is próbálom holnap :R :D

I humbly and respectfully decline™

(#26936) HF77


HF77
őstag

sziasztok!

hengerfejes volt az opelünk kb fél éve....javítva is lett, azóta hibátlan az autó...kérdés..
hengerfej javításkor olajat is cserélnek, vagy azt ilyenkor nem kell, nem szoktak? mi a gyakorlat?
jelezném, nem nagyon vagyok otthon a témában :U

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#26937) Mi5u válasza HF77 (#26936) üzenetére


Mi5u
tag

Illik, mert össze szokott folyni a víz az olajjal mikor leemelik a hengerfejet.

(#26938) geleati


geleati
tag

Ebben esetleg tudtok tanácsot adni?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#26939) focvis válasza geleati (#26938) üzenetére


focvis
veterán

Egy időben használtam színező polírt fekete autóra - amit linkeltél, az is hasonló lehet - az apró karcokat, kavicsnyomokat ideiglenesen eltakarja; kb. mint egy jobb zsírkréta. Amit én használtam, az egy idő után kimosódott, szvsz ez se lesz tartósabb, kb. 2-3 hónap.

A csomagtérnél lévő sérülésekre ideiglenesen se lesz jó.

Abszolút nem profi megoldás a színező polír, de gondolkodom, hogy a mostani autómat is átkenem vele, mert rövid távon szerintem teljesen OK.

[ Szerkesztve ]

(#26940) Magnum_ válasza focvis (#26939) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eladas elott joJaz :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#26941) geleati válasza Magnum_ (#26940) üzenetére


geleati
tag

Az lehet, de most nem erről van szó :)

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#26942) Magnum_ válasza geleati (#26941) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem neked reagaltam.

I humbly and respectfully decline™

(#26943) geleati válasza focvis (#26939) üzenetére


geleati
tag

Akkor a csomagtérnél levőt mindenképp fényeztetni kellene?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#26944) Magnum_ válasza geleati (#26943) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ott nincs festek, ha jol latom a kepen.fenyezni kellene

I humbly and respectfully decline™

(#26945) focvis válasza Magnum_ (#26940) üzenetére


focvis
veterán

Körülnéznék otthon, szerintem van még belőle egy kevés, kipróbálom az enyhén hologramos géptetőn. Ha beválik a hologramra, akkor veszek még.

Alternatíva egy 50 ezres polír + egy 120-as kerámia. Ez pontosan 10%-a az autó értékének. :DD

@geleati: festeni kell.

(#26946) Pardise válasza Formaster (#26918) üzenetére


Pardise
senior tag

Esetleg ez vagyez nem lehet megoldás? Már csak tudni kéne milyen cuccokat használnak a videóban!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26947) Formaster válasza Pardise (#26946) üzenetére


Formaster
Topikgazda

All purpose cleanert használak. De 244p videóból sokat nem szűrnék le, annyit viszont le lehet, hogy ez műanyag burkolat, nem pedig gumi. Lehet próbálkozni persze. A másik megoldás a gyurma, de nem a lakktisztítós, hanem a rendes irodai. Egyéb ötletem nincs, sajnos kémiailag marrta meg, nem biztos, hogy helyre tudod hozni.

(#26948) Pardise válasza Formaster (#26947) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Próbálkozok majd, eléggé elcsúfítja az autót :( Jó lenne, ha helyre lehetne hozni. Melyik irodai gyurmára gondolsz? Gyurmaragasztó, vagy ezek a színes játszós gyurmák? Beszarok, itt meg radírral csinálják, igaz az csak waxos :DD

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26949) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nyugalom megzavarására alkalmas sorok következnek. Kérem aki nem bírja kapcsolja ki! :D

Kedden letudtam kb 400km-es pályázást. És hát nem kímélnek a bogarak ilyenkor. Ma oda jutottam, hogy letakarítom. :D Szóval volt ideje érlelődni a lökhátírón meg a visszapillantón. Mivel nincs még tapasztalatom bogároldó szerekkel bele is csaptam a közepébe és vettem 300Ft-ért ósanost. :DDD Mivel nincs összehasonlítási alapom így ezt vehetem az eddigi legjobbnak. ;] Szerintem korrektül feloldja és csak az igazán kemény fickókat kellett csak többször sikálni. Az autó fényezése már közel se 100%-os így nem is féltem kipróbálni.

(#26950) Formaster válasza Pardise (#26948) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Bakker radírt akartam mondani, sorry hulla vagyok. Irodai radír :)) felejtsd el a gyurmát :DDD Az a gond h ez vulkanizálással készül így a felülete kifényesedik. Na ezt ha megmarrja valami akkor betompul és attól tartok úgy is marad. Szokj hozzá, vagy tényleg marad a plasti dip :) az vígasztaljon h majdnem minden autó ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.