Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) ducati113


ducati113
csendes tag

Éppen most mondom hígulás és tudatlanság :Y :W

Szilikonos lehúzó :Y Istenem!!!!! Én már mikrót sem használok :C
Próbálom a minél kevesebb simogatás,törölgetés elérésével az eredményt elérni.

[link]

Persze ehhez felület is kell!! De nem olyan amiket itt az utóbbi időben ajánlgatnak emberkék. :DD :DD

"Vak vezet világtalant" :))

[ Szerkesztve ]

(#26652) Csabee. válasza jozsi252 (#26645) üzenetére


Csabee.
nagyúr

800gsm est rendeltem de még nem jött meg. Mit jelent a gsm?

Üdv: Csabee.

(#26653) jozsi252 válasza ducati113 (#26649) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért túlzásokba nem kell esned szerintem, úgy mondod mintha 10-ből 9 hozzászólás hülyeség lenne.

(#26652) Csabee.

Az adott rongy mennyi anyagot tartalmaz négyzetméterre levetítve. Tehát minél nagyobb ez a szám, annál jobb. Én nagyrészt 400g/m2-es rongyokat használok, nagyon meg vagyok velük elégedve.

Én illetve még mások is a cuies-től rendeltünk rongyokat, én ezekkel a termékekkel alapvetően meg vagyok elégedve. 800gsm-es rongyot Ali-ról lehet jót, az AutoCare-től. Nyilván van ebay-en meg más helyeken is, de az Alis jó cucc nagyon. :K

Itt lenne egy kis szösszenet amit írtam a mikroszálas rongyokról (amiket Cuies-től rendeltem).

(#22235) jozsi252

A képlink még mindig él a Drive-on.

iPhone 13 Pro Max

(#26654) Csabee. válasza jozsi252 (#26653) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi! Auto care-esem van nekem is! (Illetve lesz) majd megnézem azt hogy mennyire szuper.

Üdv: Csabee.

(#26655) jozsi252 válasza Csabee. (#26654) üzenetére


jozsi252
veterán

Azzal tuti nem fogsz mellé, mivel sok anyagot tartalmaz ezért jó sok vizet fel tud venni. Csak azért kell belőle pár db.
Arra figyelj hogyha kimosod akkor öblítő nélkül mosd mindenképpen!

Én a mikroszálast Wolfos APC-s vízbe szoktam kimosni, nagyon szépen kihoz ez a szer minden szennyeződést!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26656) Csabee. válasza jozsi252 (#26655) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Wolfból van olyanom is sztem. Köszi a tippet.

Üdv: Csabee.

(#26657) MPowerPH válasza jozsi252 (#26655) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tenyleg. Sima folyekony mososzerrel ugye nem ajanlott a tisztitasuk? En mindenhol mososzappant olvasok erre a celre, 30 fokon.

Don't Tread On Me

(#26658) Formaster válasza ducati113 (#26651) üzenetére


Formaster
Topikgazda

"De nem olyan amiket itt az utóbbi időben ajánlgatnak emberkék."

Mire gondolsz pontosan? :U

Valamint finoman megkérnélek, hogy az alábbi gúnyos jelzőket mellőzd, mint a "Vak vezet világtalant" "Szakmailag a béka segénél járnak" "amiket ide leírtál butaságokat" "hígulás és tudatlanság"

Megszoktuk már a nyers stílusodat, viszont ez nem fér meg sem a ph-n, sem egy ilyen családias környezetben. Próbálj meg finobban és etikusabban fogalmazni. :R

(#26659) Pardise válasza MPowerPH (#26657) üzenetére


Pardise
senior tag

Én lassan egy éve folyékony Ariellel mosom a mikoszàlasaim és tökéletes.

Your car, your life ;)

(#26660) Sza_Sa válasza ducati113 (#26651) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Tök jó, hogy ilyen sokan osztják meg a tapasztalataikat, én is ebből tanulok. De ez a fórum csak addig lesz informatív ameddig nem leszünk lekezelőek senkivel sem, mert így sokan el fognak menni.

Szóval én is arra kérnélek, kicsit árnyaltabban kritizálj és inkább többet segíts.

Más: mekkora az a nyomás és vízszállítás ami alatt nem érdemes magasnyomásút autómosásra venni? Ragaszkodnék a professional termékvonalhoz, ott meg a számomra megfizethető mosók eléggé szűkmarkúan bánnak a bárokkal. Egy 130 bar/450l körül valósan tudó gép már elég lenne?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#26661) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ma delelotti kotelezo.

I humbly and respectfully decline™

(#26662) Formaster válasza MPowerPH (#26657) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nincs probléma a folyékony mosószerrel, öblítőt és "calgont" ne használj. A por alapú mosószer szintén mellőzendő. Mosás után alaposan öblítsd ki. Ha a szálak már nagyon elgörbültek, egy lágyabb szárú "köröm"kefe röstéivel kifésülheted óvatosan és olyan lesz, mint az új.

(#26663) jozsi252 válasza MPowerPH (#26657) üzenetére


jozsi252
veterán

Csinálhatod azzal is végül is, sokféle lehetőség van, csak az öblítőt hagyd ki.

(#26660) gyomordzsák

Karcher Nilfisk csak hogy 2 nagy márkát említsek. Van természetesen még sok lehetőség, van aki egyikre van aki a másikra esküszik, kinek melyik vált be.
Nekem a Karcher vált be a legjobban, most egy K7-et használok 160bar/600l ez tökéletesen jó minden ház körüli munkára, meg természetesen kocsihoz is. Ha Karcher mellett döntesz akkor minimum K5-öt vegyél.
Ha lenne rá sok pénzem akkor egy Kranzle gépet vennék, de ott aminek jó a teljesítménye az 300-400k-tól kezdődik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26664) Sza_Sa válasza jozsi252 (#26663) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

K5-öt nem veszek, nekem a K széria nagyon műanyag, maximum a K7 jöhetne szóba, azt jó gépnek gondolom. De inkább a Bosch professional vagy a Karcher Hd szériánál nézegetnék. Meg a többi márka hasonló tipusainál.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#26665) jozsi252 válasza Sza_Sa (#26664) üzenetére


jozsi252
veterán

HD széria nem olcsó a Karcher-nál, de akkor inkább már tényleg Kranzle.

Nagynyomású hid vizes mosó K2160TST sze (K2160TST 417811)
Ez nagyon pöpec "kis" gép, sajnos az ára is tükrözi. És ez mondhatni a belépő szintnél egy picivel feljebb van csak.

Árat nem írtál, azért említettem a K5 gépet ha Karcher-t nézel. De ha mondasz árat, a többiek is többet tudnak segíteni hogy melyiket vásároljad meg. Amúgy a K7-el nem járnál rosszul szerintem. Én a Premium verziót vettem a K7-ből, annak van kábeldobja, nem csak rá van hányva a kábel a gépre.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26666) Sza_Sa válasza jozsi252 (#26665) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

130 az ideális, max 180 amit szánok egy ilyen mutatványra. Kranzle profi, de nem az én pénztárcámnak.
Egyébként pont ezen a határon van egy váltás, itt még megtalálhatók a konzumer felsőkategória mosói és bejönnek a kisebb és olcsóbb profi gépek.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#26667) do3om


do3om
addikt

Én is vennék egy mosót, a k2 eyg csonknál elrepedt és sok nyomást veszít az itt csordogáló víz miatt, viszont csak a 30e-es tartományba keresgélek. Erre van ajánlat? Vagy várjak amíg lesz akció a lidl-be vagy hasonló?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#26668) ssj81


ssj81
aktív tag

Napokban poliroztam az autót,napsütésben finoman látszanak a polirkorong nyomai(Nem hologram).Polirozzam újra lassabb fordulaton meg nem annyira rányomva?Elég közepes pasztával vagy durvával kezdjem?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#26669) Formaster válasza ssj81 (#26668) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az hologram :K Attól függ mennyire erős, inkább a közepessel próbálkozz és nem rányomva. Nem polírozunk rányomva ;)

(#26670) szabi325


szabi325
tag

Wax felvitele előtt gondoltam átmegyek egy finom kézi polírral az autón hogy tovább fentmaradjon a wax (collinite 915 vagy fusso12m). Mit ajánlanátok? AG SRP vagy meguiars ultimate polish jó lehet? Vagy inkább valami pre-wax cleaner?

(#26671) ssj81 válasza Formaster (#26669) üzenetére


ssj81
aktív tag

Köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#26672) MunezXBK válasza szabi325 (#26670) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

SRP-t semmiképp, az nem políroz.

Menzerna 3.800-at inkább.

(#26673) jozsi252 válasza Sza_Sa (#26666) üzenetére


jozsi252
veterán

Van még egy lehetőséged, mégpedig aprós oldalakon hirdetik magukat cégek akik ezzel foglalkoznak. Mármint vásárolnak gépeket, átnézik, felújítják, és eladják őket. Nyilván jóval olcsóbban lehet hozzájutni profi gépekhez mintha újonnan megvennéd őket. Kérdés hogy megéri-e használtan profi gépet venni, tehát hogy ki fogod-e használni?

De ha újonnan veszel, akkor ezen a 150k környéki árszinten szerintem egyik géppel sem fogsz melléfogni, de ugyanazt nem fogja mindenki ajánlani. Kinek melyik gép vált be a legjobban, van akinek a Karcher nem, van akinek a Nilfisk-el volt baja, esetleg Bosch, Makita, Comet.

iPhone 13 Pro Max

(#26674) Sza_Sa válasza jozsi252 (#26673) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Eléggé bizalmatlan fickó vagyok a használt cuccokkal. Amit megveszek, az maximum egy keveset használt, szinte új dolog, de ez csak nagyon ritkán jön szembe veled. Bár már vettem így dolgokat, csak marha nagy türelem kell hozzá.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#26675) czanga


czanga
őstag

Sziasztok szakik!

Most végeztünk két autón a mosás - claybar - majd waxolás kombinációval. A sajátommal végeztünk utoljára, már lement a nap bőven, és most a tetőn azt látom, hogy szinte teljesen, a motorháztetőre pedig foltokban kiült a pára. Másik autón nem láttam ilyet.

Mikor a "felszáradt" tégelyes wax anyagot a megfelelő kendővel töröltük le, feltűnt a végére, hogy enyhén átnedvesedtek a kendők. Ez persze már csak az én autómnál jelentkezett.

Lehetséges, hogy holnap kezdhetem elölről az egészet?

(#26676) do3om


do3om
addikt

Bosch Universal Aquatak 125 magasnyomású milyen gép?
Tartós? Fémházas?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#26677) KisBundi


KisBundi
őstag

Tudtok mondani olyan "csodaszereket" amivel a motor megbontása nélkül lehet elérni némi belső tisztítást? :) Tudom, hogy csak megbontással lehet normális munkát végezni, de egy injektor vagy egyéb más tisztítás már ráférne. :)

[ Szerkesztve ]

(#26678) Czimby válasza KisBundi (#26677) üzenetére


Czimby
addikt

Használj minőségi motorolajat és üzemanyagot és nem kellenek ilyen adalékok amik nagy bajt is okozhatnak mert a jó pár év alatt összegyűlt lerakódást feloldják ami után a valahol össze fog gyűlni és rossz esetben csinál egy frankó kis dugulást.

Pl Motul 8100 X-Clean, naftából meg Shell Vpower 95(Amennyivel drágább annyival több Km kiautózható belőle tapasztalataim szerint)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26679) Kobe


Kobe
veterán

spray kiszerelésű javítófestékkel mekkora az esélye, hogy egy kb 8x0.5 centis felületet normálisan le tudok fújni úgy, hogy nem nagyon fed feleslegesen nagy részt be ?

vagy inkább kisebb folyékony kiszerelésben érdemes szerezni, s pl airbrushhal befújni ?

(#26680) BigBlackDog válasza Kobe (#26679) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erről lenne szó? Én gyári javítófesték + hegyes fogpiszkáló kombóval mennék neki. Aztán polír igény esetén.

(#26681) szabi325 válasza MunezXBK (#26672) üzenetére


szabi325
tag

Köszi szépen, leírás alapján tökéletes lesz!

(#26682) Tomi0703 válasza BigBlackDog (#26622) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nem az tuti, hogy folt. :DDD Mind1, majd valamikor úgyis elviszem valami rendes belső tisztításra.

Ha már karcok eltüntetése... Ezzel házilag lehetne valamit kezdeni? :D

(#26683) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Ismerősöm 22-án jön haza Kanadából és hozna nekem Chemical Guys dolgokat. Pár autóillatosítót, meg 1-1 dolgot, ami pumpás, nem spray-s. Kérdés, hogy felengedik-e a repülőre. Írt email a CG-nak, de ők csak a biztonsíági adatlapot köldték el a termékekről, melyeken rajta van, hogy nem tűzveszélyes, stb. Megrendelni nem merjük egyelőre, mert ha nem engedik fel és kikell dobni az nagy szívás lenne. Van valakinek ötlete, esetleg járt már így valaki, hogy hasonló termékeket hozott be kintről?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26684) MunezXBK válasza Tomi0703 (#26682) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Be kell kenni sárral. :D

(#26685) Kobe válasza BigBlackDog (#26680) üzenetére


Kobe
veterán

ez, de a kép megtévesztő, mert simán van egy mélysége, kb fél körömnyi, alapozóig meg van húzva, de lehet a lemezig is tán...illetve kb 3mm széles, azt azért már fogpiszkával nehezen egyengeti az ember....

találtam egy komplett javítópakkot pár ezerért idehaza, amibe benne van minden, zsírtalanító, gitt, csiszolók, lakk, polír + gyári színkód alapján vagy minta alapján levett és kikevert festék, ecsetes vagy spray kivitelben

a 3M gitt ebayről kb 5K lenne berendelve, gyári festék 4K, olcsó airbrush szintén 2-3K, és ha még ne adjisten a kóláspalack megoldás nem jön be akkor még a kompresszorral is lehet bohóckodni hozzá....ezért lenne szimpatikusabb a pack, benne van minden, egy helyről, és lehet dolgozni vele.....csak nem tudom a színazaonosság maitt egy szórófejes sprayvel mekkora felületet festenék be feleslegesen :S

[ Szerkesztve ]

(#26686) G3bence97


G3bence97
újonc

Sziasztok!

Műanyagápolásban szeretnék kérni egy kis segítséget. Egy ilyen [link] műanyagápolót találtam a neten de nyílván itthon nem nagyon lehet beszerezni. Alternatívát szeretnék kapni, ha esetleg tudnátok nekem ajánlani. Műszerfal, ajtó, küszöb, műanyag lökhárító ápolására szeretnék valamit.

Előre is köszönöm.

(#26687) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Gyurmához milyen folyadékot ajánlanátok? Sima autósamponos víz jó hozzá, vagy speckó kell?

(#26688) focvis válasza KisBundi (#26677) üzenetére


focvis
veterán

Eddig az STP és a Pro-Tec injektortisztítót használtam megelőzési célzattal; kárt nem okoztak.

@G3bence97: próbáld ki a Wolf's balck out műanyagápolót. Homasita is árulja, magyar termék, jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#26689) Formaster válasza Pardise (#26683) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kanadából gondolom nem fapadossal jön, szóval nem csak kézi poggyásza lesz. Nagy bőröndbe kb azt rak amit akar. Főleg, ha nem tűzveszélyes. A vámértéket ne haladja meg.

(#26684) MunezXBK :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26690) MPowerPH válasza Tomi0703 (#26682) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmit. Es ajanlott megcsinaltatni, mert a sarvedod ott nagyon gyorsan rohadasnak fog indulni. Hogy sikerult osszeszedni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26691) Magnum_ válasza focvis (#26688) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En nem vagyok elegedett a blackouttal.

I humbly and respectfully decline™

(#26692) Tomi0703 válasza MPowerPH (#26690) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nem tudom. :D Mar igy vettem az autot. Ismeros hozta kintrol, igy nem tudom sajna.

(#26693) KisBundi


KisBundi
őstag

11 éves 1,6-os benzines Mazda 3-ba milyen üzemanyagot ajánlotok? Mondtak itt páran, hogy inkább prémiumot tankoljak, de melyik kútnál lenne érdemes ezt kezdeni és milyet? :)

[ Szerkesztve ]

(#26694) Vincsaba válasza KisBundi (#26693) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Én az OMW MaxxMotion-t ajánlanám, mióta dízel magasnyomású rendszerű autóm van (PDTDi, most CRTDi)csak ezt tankolok. Ismerősömnek a híres :) 2.5 Tdi V6 ő 70 ezer km-es kora óta ezt tankolja, most tart 340 ezernél, és idáig semmi baja vele, pedig az a motornak nagyon érzékeny a befecskendező rendszere. A céges dízel Insigniámba pedig 0km-es kora óta az alap Shell üzemanyag ment, 180 ezernél térdelt le a magasnyomású.

(#26695) Sub-ZeRo válasza KisBundi (#26693) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem benzin 1.6 fókám van, csak shelt-t tankolok bele. Fuel save vagy v-power nitro.
Az Avia üzemanagyatól átlagos a kocsi, OMW-nél ha tankolok, olyan hangja mint egy traktornak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26696) MunezXBK válasza Vincsaba (#26694) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

OMV. ;)

Nekem is 2.5 V6-om van, de az OMV-s cucctól borzasztó a hangja.

(#26697) KisBundi válasza Vincsaba (#26694) üzenetére


KisBundi
őstag

Értem én ezeket, csak nekem a dízel nem jó. :B Az áruházláncok kútjait pl Tesco-s shellt ajánlott kerülni? :)

[ Szerkesztve ]

(#26698) Speeedfire válasza KisBundi (#26693) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szintén OMV, esetleg shell ha már nagyon kell bele nafta.

Ugyan olyan shell, mint a többi. Szerintem jó az is. :K

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26699) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ezt most itt hagyom azzal, hogy senki NE hallgasson rá :D

I humbly and respectfully decline™

(#26700) Speeedfire válasza Magnum_ (#26699) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig a szilikonos szösszenet nem hülyeség szerintem, meg a viasz se. ;)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.