Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Magnum_ válasza Speeedfire (#26700) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szilikonnal befújni a kasztnit?
komolyan?
próbáld meg utána lefényeztetni az elemet....

I humbly and respectfully decline™

(#26702) Speeedfire válasza Magnum_ (#26701) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A gumi/műanyag részeket írta.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26703) Magnum_ válasza Speeedfire (#26702) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor idézek: ha a műanyagfelületeket (és hoppá! minden műanyag, mert a fém is műanyag festékkel be van vonva!) szilikonos sprével befújod

I humbly and respectfully decline™

(#26704) Speeedfire válasza Magnum_ (#26703) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lol, ez elkerülte a figyelmem. Ez így tényleg nettó f*aszság.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26705) Magnum_ válasza Speeedfire (#26704) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerinted miért tettem be ide?
Én is használok szilikont.
de nem a kasztnira meg otthon a tévére :O

I humbly and respectfully decline™

(#26706) Speeedfire válasza Magnum_ (#26705) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mert te minden nap mosod a kocsit és nem tetszett, hogy ő ezt nem ajánlotta?! ;] :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26707) KisBundi válasza Magnum_ (#26699) üzenetére


KisBundi
őstag

Én egyszer próbaltam ki a szilikont műanyagon, de soha többet. Az az irgalmatlan csillogás és ahogy vonzotta a port.... :Y

(#26708) Mi5u válasza KisBundi (#26693) üzenetére


Mi5u
tag

Szívó benzinesbe relatíve mindegy mit tankolsz. Nézz ki egy szimpatikus társaságot és cseréld/cseréltesd előírás szerint az üzemanyagszűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#26709) Motion_Blur válasza Magnum_ (#26699) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van baj rendesen :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26710) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

Budapesten tudnátok ajánlani megbízható, jól dolgozó autókozmetikát teljes belső kárpit tisztításra? A neten találtam párat, de nekem egyik olyan, mint a másik. :)

Köszönöm.

(#26711) #00809728 válasza Motion_Blur (#26603) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy.

Szép munka,fel vagy véve.. :C

(#26712) Motion_Blur válasza #00809728 (#26711) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hali!

Köszi, az jó alap a Te érdemed :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26713) lela


lela
aktív tag

Van itt olyan valaki aki autófényezésben otthon van és lehet tőle kérdezni is?

(#26714) czanga


czanga
őstag

Van valaki itt, akiket rajtunk kívül nyest-ek örvendeztetnek meg az autón hagyott ürülékkel? Keresgéltem, hogy egy frissen waxolt autó mennyire áll ellen pont ennek, de úgy gondolom nem nagyon.

Viszont nincs minden nap időm lemosni, mert reggeltől estig dolgozom. A legutóbbi a friss waxolás óta, szombat este óta van ott. Nagy gáz ennyi időt is ott hagyni? Slagos óvatos lemosásban gondolkodom.

(#26715) Czimby válasza czanga (#26714) üzenetére


Czimby
addikt

Szerintem inkább valami riasztót szereltess be mert ha beszabadul a motortérbe és elrág ezt-azt, sokszázezerbe fog kerülni! :Y

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26716) czanga válasza Czimby (#26715) üzenetére


czanga
őstag

Ezeken mar tul vagyok, de roppant nehez vedekezni ellenuk. Persze azert tettunk mar intezkedeseket, de egy regi Suzuki Swift GS nem olyan oriasi ertek.

Itt most foleg a fenyezes a kerdes.

(#26717) jozsi252 válasza czanga (#26716) üzenetére


jozsi252
veterán

A kutyákat nem szeretik, esetleg egy olyan pokrócot kiteríteni a kocsi mellé amin egy kutya feküdt, és tele van mondjuk szőrrel, meg jó állat szaga van, az lehet elriasztaná.
Vagy élvefogó csapdát kell kirakni.

iPhone 13 Pro Max

(#26718) Formaster válasza czanga (#26714) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az ürülék nem tesz jót, foltot hagyhat maga után. Tényleg a kutya a legjobb, persze nem egy lusta fajta. A másik lehetőség egy garázs, de a szavaidból kivéve ennyire nem akarsz nagy kiadásokba esni. A nyestriasztó nem minden esetben hatja meg őket, az megint csak lukrafutás. Az élvefogó is jó ötlet, de szintén nyűg, valamit kezdened kell az állattal, ami km-ekről is visszatalálhat, bár jobb esetben új lakhelyet néz magának.

(#26719) jozsi252 válasza czanga (#26716) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekünk itthon már kellett használni élvefogót, és ez vált be a legjobban.
Pest-Stop évefogó

A nyest ha jól tudom akkor szereti a gyümölcsöket, illetve a tojásért is odavan. Szóval raksz bele 1-2 tojást, meg valamilyen gyümölcsöt, és nagy eséllyel megfogja ez. Sajnos sok lehetőséged nincsen, legalábbis ami használna. Ez a használható dolgok közé tartozik.
Ja és ha esetleg emellett döntesz, akkor a ketrecet csak és kizárólag gumikesztyűbe fogd meg, mert megérzik és nem mennek bele.

iPhone 13 Pro Max

(#26720) LámaZ válasza Magnum_ (#26699) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem igaz! Semmi sem igaz.
Mármint a kritika.

OK, akkor még egyszer: műanyagra, gumira nagyon jó a szilikonbalzsam vagy -spré.

A karosszériánál – attól függ.
Műanyag karosszériaelemekre, pl. lökhárítóra biztosan jó.
Kevésbé koszolódik, könnyebben tisztítható utána a cucc, mondjon bárki bármit, ez így van.

Amúgy, nem muszáj nekem hinni – én kipróbáltam, és működik.
Erre mondják, hogy „Akkor is működik, ha nem hiszel benne.” :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#26721) Magnum_ válasza LámaZ (#26720) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En jol ismerem a szilikont. Pont ezert tudom, hogy kasztnira NEM szabad.
De te azt csinalsz, amit akarsz, de mast ne buzdits erre.

I humbly and respectfully decline™

(#26722) szabi325 válasza Magnum_ (#26721) üzenetére


szabi325
tag

A fővárosi autópiacon is minden autó így van kiglancolva akkor csak jó lehet :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26723) FeRRaR1 válasza LámaZ (#26720) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Ennek a "technikádnak" nem adtál nevet?

(#26726) baluka6 válasza czanga (#26714) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ez nálunk is visszatérő gond volt. A vizes palack jó volt 2 napig, 3 fajta nyestriasztó sprayt próbáltam, de semmi. Amikor már szemmel láthatóan karcolta az autót, vettem egy elemes, kültéri mozgásérzékelős nyestriasztót. Igaz 12 ezer ft-t volt, de utána nem volt gondom vele.
Rá 2 hétre az út mellett volt elütve a nyest... ;]

(#26727) #42667776


#42667776
törölt tag

Az elmúlt napok néhány hozzászólását olvasva könnyen összeállítható egy autóápolási, karbantartási kezdőcsomag, amely minden problémára megoldást nyújt. Ha ezen termékekkel a probléma nem megoldható, akkor az valójában nem is létezik. :))




(#26728) Formaster


Formaster
Topikgazda

Mindenki nyugodjon le....!!!

Kedves LámaZ!

A szilikon a '90-es években volt divat, kb mint univerzális mindenre (semmire sem) jó ápolószer. Való igaz, megújítja a fényezetlen műanyagot (1hétre), való igaz az abroncsoknak újszerű megjelenést kölcsönöz (1hétre) és való igaz, a belső tér is csillog tőle, mint a salamon töke, csak nehogy megfogj valamit, aztán a kormány meg kicsúszik a kezedből. Arról nem is beszélve, hogy 1 hét múlva vastagon áll rajta a por.

Ezekre a felsorolt elemekre SEM használunk már szilikont a 2000-es évek kezdete óta, mert sokkal jobb, tartósabb és eredményesebb szerek léteznek rá. Valamint ha a fényezésedre kerül, nem sok fényezőt fogsz találni, aki egyáltalán elvállalná a munkát.

Amit pedig az autómosásról írtál egyenesen tükrözi a hozzáállásodat. Magasról teszel az autóra. Ezzel a hozzáállással ne is próbálj meg itt állást foglalni, hanem inkább némán figyelj és tanulj azoktól, akik komoly munkát nem kímélve, valós tapasztalatokat osztanak meg, esetlegesen szakmájuk a topik témája.

Arra pedig mindenki legyen kellő figyelemmel, hogy ne menjünk át trollkodásba, személyeskedésbe!

(#26729) Qru válasza #42667776 (#26727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt mindjárt be is teszem a téma összefoglalóba, ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#26730) czanga válasza jozsi252 (#26719) üzenetére


czanga
őstag

Köszi mindenkinek.

Nekem nagyon sokat jelent az autó (csak ugye értéke nem sok van), mert első autóm (2001-es ezüst GS Swift, a tipikus plüss Recaro ülésekkel, gyári állapotban), és habár nem huszonéves vagyok már, mégis úgy örülök neki mint egy kisgyerek. :D Hétvégén waxoltuk, alapos mosás és claybar után. Tegnap este a sok ürüléket le csapattam róla slaggal, és bevettem mindent ami otthon volt. Kutyaszőr, vizes palack, meg ami csak van. Nagyon nem segített, ma reggelre ugyanúgy ott voltak a tappancs nyomok, de legalább ürülék nem volt..

"Sajnos" kertvárosi környezetben lakom, dél Budán, szóval van itt minden. Róka, bagoly, nyest, és egyebek. :)

A motor térben nem járt, mivel sehol sincs nyoma. Észre vettem volna, mivel porszáraz minden, és egészségesen koszos, így hagyott volna nyomot.

Viszont a kis rohadék miatt a tető már karcosabb mint volt, szóval az agyvizem már kellőképpen bemelegedett tegnap.. Erre mások: "Könyörgöm, egy 16 éves autóról beszélünk." Na ők nem értik milyen ez. :)

(#26731) Laca1212 válasza Formaster (#26718) üzenetére


Laca1212
őstag

Csak a kutyával az a baj, hogy ha belemegy nyest a motortérbe és túl lelkes a kutya, akkor a kocsit frankón összebaxa a nagy nyest vadászat közben.
Nem ritka az összekarmolt, sárvédő harapdált autó.

[ Szerkesztve ]

(#26732) MPowerPH válasza LámaZ (#26720) üzenetére


MPowerPH
félisten

A gumit oregiti, szenne repedezik tole egy ido utan. Muanyagra jo, csak torold at rendesen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26733) kelly7 válasza Laca1212 (#26731) üzenetére


kelly7
aktív tag

Az enyémet is meg támadta már régebben. A belső motorháztető burkolatot félig le is rágta. Én vettem praktikerbe nyest riasztó spray-t, meg női harisnyába tettem kutyaszőrt, és az egész motorteret be szórtam őrölt borssal. Azóta kopp kopp a motortérben nem láttam nyomát. A kasznin azért néha végig megy. Ezzel az a baj, hogy mivel territoriális állat, ha el mész idegen városba, és egy másik meg érzi a szagát, azonnal meg próbálja "felül írni" és ezzel van a baj. De próbálkozhatsz bármivel, a vége akkor is az élve fogó csapda, vagy nem humánus megoldások, amiről itt nem írnék. :)

(#26734) focvis válasza kelly7 (#26733) üzenetére


focvis
veterán

Ha tudsz tuti mérget amire harap, lécci oszd meg akár privátban.

(#26735) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali sracok tik milyen zsirt (vaselint) hasznaltok igy az egesz kocsinal mondjuk.Ki olvastam az egesz zsirol a nettet de nem jutottam dulore van itt nanos van itt litiumos van itt valami rezpasztas van meg grafitos van meg kalciumos MP3. Segitseg sracok melyik a jobbik????? csapagyhoz,femhez,muanyaghoz hogy ne nyeszegjen :F :F :F

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26736) Magnum_ válasza Charley76 (#26735) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kacsazsírt.

I humbly and respectfully decline™

(#26737) jozsi252 válasza Charley76 (#26735) üzenetére


jozsi252
veterán

Kérdezd meg LámaZ fórumtársat, biztos van valamilyen jó technikája erre is. :K

Amúgy a síkosítót is meg lehet próbálni.

;]

iPhone 13 Pro Max

(#26738) Laca1212 válasza kelly7 (#26733) üzenetére


Laca1212
őstag

Igen, azt én is észrevettem, hogy ha egyszer belement akkor többször nem. Legalábbis a szokásos helyen a városban ahol éjjel szokott állni kocsi.

(#26739) Motion_Blur válasza Charley76 (#26735) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26740) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, hogy már leírtátok 100x, de hogyan is kell a mikroszálasokat tisztítani? (Mosógép nélkül)

(#26741) Motion_Blur válasza Vincsaba (#26740) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vanish Gold + olyan forró víz amit a kezed még elbír.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26742) Kobe


Kobe
veterán

Nah, lottem 1-2 jobb kepet a javitando karcrol, hatha igy szemleletesebb

Ajto
[link]

[link]

[link]

Szerintem alapozni nem feltrtlen kell, de lehet egy szorogittelest megerne es utana 1 deci javitofestek + airbrush / lakk ra

Lokos

[link]

Itt ujra volt fujva de mintha fujas utan ecceruen betort volna a festek. Hazi felcsiszolas kezzel, szorogitt, spray festek eleg lehetne ra vajh ?

(#26743) Charley76 válasza Magnum_ (#26736) üzenetére


Charley76
csendes tag

Koszi de nem kenyere akarom kenni

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26744) Charley76 válasza jozsi252 (#26737) üzenetére


Charley76
csendes tag

koszi de en kerdeztem valamit komojan ha valaki tud e tanacsot adni nem azt hogy ki nem tud mostmar tudom hogy miert nem szolnak kozbe dodijek a regiek

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26745) jozsi252 válasza Charley76 (#26744) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerinted ilyen hülye kérdésre most mit lehet válaszolni? Először reménykedtem hogy próbálsz humoros lenni, de aztán rájöttem hogy sajnos komolyan kérdezed. :o

iPhone 13 Pro Max

(#26746) focvis válasza Charley76 (#26735) üzenetére


focvis
veterán

Poénkodás nélkül. :)
Nyiszogó tetőablak-keret (műanyag) alá grfitos zsírsprayt használtam, megoldotta.
Rézpaszta pl. a kerékagy és az alufelni közé, óvatosan.
Fehér vagy litumos zsírt pl. a géptető zárszerkezetéhez, ajtózsanérhoz használok.

Abszolút amatőr vagyok.

Konkrétan mit szeretnél bekenni? Így biztos könnyebben segítünk.

(#26747) Sza_Sa válasza Charley76 (#26744) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Grafitos zsírt pl. féltengelyhez használok, szilikonzsírt látható, de nem nagy mechanikai terhelésnek kitett helyekre, réz tartalmút használhatsz fékbetét berakásánál.
Nincs mindenre jó zsír, én alapvetően egy teflon spray-t ajánlanék neked, ajtózsanérra, csúszó felületekre ideális, nem mocskol. Ahová meg speciális zsír kell, oda úgy sem lesz jó ami éppen otthon van. ;)

Ne vedd kötekedésnek, de a helyesírásod csapnivaló, a mondataid nagy nehézség árán értelmezhetők. Próbálj egy kicsit figyelni arra, hogy mit és hogyan írsz.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#26748) Vincsaba válasza Motion_Blur (#26741) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.