Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Motion_Blur válasza Pardise (#27397) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Fincsi!

Honnan lőtted és mennyiért?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27402) Pardise válasza Pardise (#27397) üzenetére


Pardise
senior tag

Carpro.hu. 5600 volt postával együtt!

Your car, your life ;)

(#27403) Motion_Blur válasza Pardise (#27402) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi! Meg is rendeltem egy TRIX kíséretében :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27404) Formaster


Formaster
Topikgazda

Srácok! Azért nem ártana megvárni egy reviewet, mert egyenlőre nem tudjuk mennyire ajánlott termék. :R Az alapján még ne ítéljük jónak, hogy valaki megvette :R

(#27405) ginola válasza Pardise (#27397) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Honnan rendelted?

(#27406) Motion_Blur válasza ginola (#27405) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egy picit olvass tovább! :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27407) Talbo


Talbo
csendes tag

Sziasztok!

Igaz nem autóról, hanem motorról lenne szó. Milyen sampont, mikroszálast, fekete polírpasztát és waxot ajánlotok? Van kimondottan motorokra specializálódott márka a Muc-Off, azon gondolkodom. Nem tudom ismeritek-e... A motor fekete és csak a tank fém, gépi polírt nem látott, nem is szeretném, én szoktam évente így kézzel felfényesíteni, tudom ez nem annyit ér, mint a gép, de nekem jó. :) Amit eddig használtam rá az elfogyott, Turtle termékek voltak, most váltanék, ha van jobb és nem arany árban. Persze tudom, hogy van.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#27408) szuszinho válasza Pardise (#27402) üzenetére


szuszinho
őstag

Ennek mennyire kell hinni? Az az érzésem, mintha azért írnák, hogy az Ő termékük a fasza, és azt kell venni. :)

"Fontos!!!!Az IPA használata a gépjármű lakkfelületét nagymértékben puhítja így használata semmiképp nem ajánlott még 12,5%-os hígításban sem!!"

(#27409) Pardise válasza szuszinho (#27408) üzenetére


Pardise
senior tag

Ők csak ajánlottak egy alternatívát. A reloadot ok is dicsérték.

Your car, your life ;)

(#27410) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék venni Soft99 viaszt.
Ez a hivatalos eladó? [soft99uk]
Erre a színre melyik viaszt válasszam? [Nagy felbontású kép]

Jó eredmény érdekében ajánlott előtte egy alapos gyurmázás?
Valami márka, bevált termék amivel jó eredményt lehet elérni?

Köszönöm

Novum Forum Siculorum

(#27411) FeRRaR1 válasza i-sti (#27410) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ők hivatalosak, igen én is tőlük vettem.

Igazából mindegy, kb semmi különbség nincs a kettő között, én darkot vettem a fekete és a világos gépre is azt kentem, lenyűgöző az eredmény mind a kettőn. Mondjuk úgy hogy a dark mehet mindenre, de light-ot nem tennék sötétre.

Egy komoly zsírtalanítós mosás + TRIX mindenképp, gyurmázni csak ha szükséges, de semmiképpen sem ártasz vele, viszont csak TRIX után amennyiben maradtak még érezhető/látható szennyeződések. [link]

(#27412) erik365


erik365
aktív tag

(#27413) BigBlackDog válasza FeRRaR1 (#27411) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...de light-ot nem tennék sötétre. ..."

Nekem light-ot küldött az eladó tévedésből, de fekete kocsin semmi probléma nincs vele. :)

(#27414) FeRRaR1 válasza BigBlackDog (#27413) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Azt tudtam hogy szinte semmi különbség nincs a kettő között mások beszámolóiból gondoltam hogy sötétre nem tökéletes a light, de ha ez is megdőlt, az csak jó nekünk.

Light-ot én még nem próbáltam, viszont filózok egy Soft99 Authentic Premium-on a hétvégi garázsban tartott gépre.

(#27415) #00809728 válasza Pardise (#27397) üzenetére


#00809728
törölt tag

Desztillált vizzel 1/3 használom kb. 2,5-3éve.Jó cucc de biztosan ebben is talállnak a mesterek fogást... :DD
Zöldalma illatú...

[ Szerkesztve ]

(#27416) Dara


Dara
csendes tag

Ismét egy "szép" munka Hévízről.. (Múltkor valaki pont szóba hozta őket itt :)) )

Das Beste oder nichts

(#27417) jozsi252 válasza Dara (#27416) üzenetére


jozsi252
veterán

Még jó hogy a nap mindent megmutat! :B

iPhone 13 Pro Max

(#27418) Pardise válasza #00809728 (#27415) üzenetére


Pardise
senior tag

Mindenhová ilyen hígításban használod? Az oldalon ez van:

Külső műanyagok esetén: 1:3 (1 egység PERL 3 egység víz)
Motor: 1:3 (1 egység PERL 3 egység víz)
Gumi és kéder: hígítás nélkül vagy 1:1 (1:1 javasolt) 2 vékony réteget vigyél fel minimum 20 perc különbséggel, ez adja a legjobb eredményt.
Belső bőr és műbőr felületek: 1:5 (1 egység PERL 5 egység víz)

Maradjak ennél, vagy mehet mindenhová 1/3-as hígításban?

Your car, your life ;)

(#27419) Pardise


Pardise
senior tag

Barátnőmék 12 éves Suzukiján teszteltem a Perlt, 1:3-as hígítással, előtte Wolf APC-vel tisztítottam meg a felületet 1:20-as hígítással. A kocsi soha nem látott semmilyen ápolószert. Szerintem nagyon szépek lettem a műanyag elemek, a képek és a fényviszonyok nem igazán adják vissza, de a Perl szuper cucc. Felvitel után, csak pár percet hagytam száradni, egy rétegben vittem fel. Sajna nem volt sok időm. Holnap folytatom a tesztet fater kocsiján, mely hasonló, mint a Suzuki :)

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#27420) Formaster válasza Pardise (#27419) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Valamelyik kinti elemet hagyd meg így félig lekenve kontrollnak, hogy lássuk meddig bírja.

(#27421) Pardise válasza Formaster (#27420) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát már teljesen atkellett kenni, mert barátnőmnek nem tetszett a felemás dolog, mert hát az milyen már :D Na de majd holnap fater kocsiján :)

Your car, your life ;)

(#27422) #00809728 válasza Pardise (#27418) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én mindenhova 1/3 használok.Max a kédert 2-3szor kenem.

(#27423) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Ezek a Kwazar cuccok menynire jók?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27424) vedini válasza Peti78 (#27423) üzenetére


vedini
őstag

hali,

tapasztalatom nincs, de én is szeretnék venni, carguru is használ...

valetpro citrus pre wash illetve ironx felvitelére kellene nekem, ezek között vacillálok:

[Kwazar Venus pro+ Super 1,5]

Hermes pro+ 2

Venus Super Foamer

workworkwork...

(#27425) Peti78 válasza vedini (#27424) üzenetére


Peti78
őstag

A 2 literes talán elég egy nagyobbfajta sedanra, de a Hermes-t nem tudnám hova tenni. Garázs nincs, az asszonnyal meg nincs kedvem vitatkozni a lakásban való elhelyezéséről. :)
Köztes megoldásnak [link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27426) Peti78 válasza FeRRaR1 (#27411) üzenetére


Peti78
őstag

Tehát ha majd ott járok, akkor a dark jó lenne az asszony barnájára, és az én ezüstömre is ezek szerint? Mert én is azt olvastam eddig amit Te, hogy a light sötétre nem való, de a dark olyan mindenes. Talán jobban ki is emelné az én ezüstömet.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27427) Pardise


Pardise
senior tag

Perl teszt 2.:

Your car, your life ;)

(#27428) tibbike01 válasza Pardise (#27427) üzenetére


tibbike01
őstag

Nagyon tetszetős, épp én is valami hasonlót keresek a külső műanyagokra, mert már rájuk férne egy felújítás.
Ez pontosan milyen szer? Ár érték arányban jobb mint a Wolfos Black out? Eddig azzal szemeztem...

(#27429) Peti78 válasza Pardise (#27427) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tűnik rossznak.
Viszont nagy általánosságban kétségeim vannak a N az egyben termékekkel kapcsolatban, ez is műanyag, gumi, bőr... Sok lenne ez így egyben. De mint mondtam, ettől még lehet jó, de nekem amikor hosszú hajam volt, a sampon és kondicionáló 2 in 1 nem volt megfelelő. Ugyanakor most a szakállamra a 2 in 1 a nyerő szakállsampon.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27430) Pardise válasza tibbike01 (#27428) üzenetére


Pardise
senior tag

Perl. Szerintem nagyon megéri. 1:3-as hígításban főleg, én így használom.

Your car, your life ;)

(#27431) Pardise válasza Peti78 (#27429) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát nem tudom, én ezt pl. bőrre nem tenném, arra van külön bőrápoló. Kéderre és műanyag elemekre szerintem tökéletes.

Your car, your life ;)

(#27432) Peti78 válasza Pardise (#27431) üzenetére


Peti78
őstag

Bőrre nekem autoglym van, gumira, műanyagra meg nemsokára megérkezik a farkasék csomagja. Ha elfogy, vagy nem jó, talán adok ennek is egy esélyt.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27433) jozsi252


jozsi252
veterán

Pár hete kapott a kocsi új gumikat, de eléggé szívok az oldalfal megtisztításával. Próbáltam APC-t, felnitisztítót, egyéb dolgokat de, azt a barna felületet nem tudom leszedni a gumi oldalfaláról. Teljesen tanácstalan vagyok hogy mivel próbálkozzak még.
Szerintetek?

Tudom hogy a fékpor ég bele a gumiba, de már fingom sincs hogy mivel próbálkozzak, keféztem meg mindent csináltam vele, de csak halványabb lett a felület. A gumi futórésze gyönyörűen tiszta lett a szerektől, de az oldalfallal szívok..

:R

Ja meg még annyi hogy előtte amik voltak fent Pirelli gumik, azokkal nem szívtam ennyit. Lehet hogy az új gumi azért gázos mert pár hónapos gyártás, még maga a gumi puha úgymond, ezért jobban "beszívja" ezt a dzsuvát?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#27434) BigBlackDog válasza jozsi252 (#27433) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Őőő, futófelületre ugye nem kentél fel semmit sem? :U

Nálam autósampon + mosogatószivacs páros és némi aprólékos sikálás meghozta az eredményt.

(#27435) jozsi252 válasza BigBlackDog (#27434) üzenetére


jozsi252
veterán

Természetesen nem kentem, csak ahogy befújtam a kereket APC-vel, sikálás közben a futófelület kis része is kapott a keféből.

iPhone 13 Pro Max

(#27436) Pardise válasza Peti78 (#27432) üzenetére


Pardise
senior tag

Wolf Blackoutot én is sokat használtam, közel sem volt ilyen eredménye. Nem rossz persze, de szerintem gyengébb.

Your car, your life ;)

(#27437) Formaster válasza Pardise (#27427) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kihagytál egy elemet? Küldhetnél róla mondjuk 1-2 hetente fotót, hogy meddig bírja. Hányszor lett átkenve az 1:3-al?

szerk: összefoglaló Update! klímatisztítás, polírozás szekció változott, valamint bekerül a Valetpro Citrusos ph semleges előmosó. Utóbbi ajánlásáért köszönet Ferrari1 fórumtársnak! Eszméletlen hatékony, a waxot/bevonatot nem bántja, nagyon kevés kell belőle. A "Traffic Film"-et abszolút lehozza. Befújás után 2 perc hatásszünet, majd nagynyomással lemosás és tiszta az autó. Nagy respect érte :R :R

[ Szerkesztve ]

(#27438) Pardise válasza Formaster (#27437) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, ezeket így kentem át, ahogyan a képen van, egyik fele érintetlen, másik Perlel kezelt. Fogok majd képeket készíteni! Egyszer kentem át!

Your car, your life ;)

(#27439) Peti78


Peti78
őstag

Lehet, hogy ki fogtok nevetni, de hagyományos kézi permetezővel lehet foamozni? :)
Bár ez is használhatóü [link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27440) Pardise válasza Peti78 (#27439) üzenetére


Pardise
senior tag

Én láttam több videót, amiben ilyenekkel habosították be a kocsit!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#27441) Peti78 válasza Pardise (#27440) üzenetére


Peti78
őstag

A kérdés, hogy pl a második linken szereplőnek milyen szórófeje van.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27442) Pardise válasza Peti78 (#27441) üzenetére


Pardise
senior tag

Ebben a videóban bemutatják a terméket, ez elvileg az, amit linkeltél.

Your car, your life ;)

(#27443) Pardise


Pardise
senior tag

A Carpro oldalán nincs reload, írtam nekik, ki tudja mikor lesz, viszont itt találtam jó áron. A posta is csak 10£. Mik a vélemények erről a reloadról?

Your car, your life ;)

(#27444) Peti78 válasza Pardise (#27442) üzenetére


Peti78
őstag

Megér egy próbát, 6 literesben ezt 12 ezerért adják Kwazarék. Nem mindegy azért, ha ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27445) Formaster válasza Peti78 (#27439) üzenetére


Formaster
Topikgazda

NEM! Nem lehet vele foamozni. A foamhoz speciális foam cannon kell, ami levegővel dúsítja a keveréket, majd porlasztja. Ez előmosáshoz jó esetleg, de azt is jobb habosítóval felvinni.

(#27446) Peti78 válasza Formaster (#27445) üzenetére


Peti78
őstag

Kérlek, linkelj egy általad megfelelőnek tartott, snowfoamozáshoz jó cannon-t. Olyat, ami saját tartályból dolgozik, és űrtartalomra megfelelő egy volvo s60 :R hoz.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27447) Formaster válasza Peti78 (#27446) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mindenképpen foam cannonra lesz szükséged. Ezek azok, amik a levegőt és a vízet keverik. Múltkor bementem a birchmeierhez, mert volt nekem is egy sima permetezőm, gondoltam veszek a végére egy habosító fejet pár ezresért és kész. Felvilágosítottak, hogy nem... Azért ilyen drágák ezek, mert a levegőt és a vizet elegyítik megfelelő arányban. Egy 4+ literes 40-50k-tól felfelé megy, ami szerintem nettó luxus autómosáshoz. Ez kellene egy autóhoz, hogy csak kétszer kelljen pumpálni. Én ilyet használok, csak erről tudok véleményt mondani, ez jó, de kb 6x kell felpumpálni és csak deréktől lefelé szoktam behabosítani az autót vele. Ez sem volt olcsó persze.

Ha visszaolvasol 1-2 oldalt pont téma volt, linkeltek még pár márkát, ezen az oldalon is találsz pl marolexet, de ezekről nem tudok nyilatkozni. Macerás dolog amúgy, sokszor fel kell pumpálni.

(#27448) Pardise válasza Formaster (#27447) üzenetére


Pardise
senior tag

Ilyenem van :D Hát vagy 3-szor használtam, de elég is volt. Leizzadtam, mire behabosítottam vele a kocsit... Rengeteget kell pumpálni és elég nehéz is, szóval szerintem felejtős. Nekem már csak porfogónak van.

Your car, your life ;)

(#27449) Peti78 válasza Formaster (#27447) üzenetére


Peti78
őstag

Azt hiszem, elleszek jövő nyárig a sima, két vödrös megoldással. Addig olvasgatok, nézelődök. Max 10 ezret adnék ki egy ilyen szerkezetért, tetszik a látvány, nekem ennyit ér meg. Az asszonynak ennyit sem, úgyis kikutatná, hogy mennyibe került, és nem egy must have kategória, legalábbis számomra. FUN Rendeltem wolféktól többek között white satin-t azzal csapatom :)
Mindenesetre köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27450) jozsi252 válasza Peti78 (#27449) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha van magasnyomású mosód akkor az MJJC habosítója a legjobb megoldás: KATT

Ez Aliexpress-ről olyan 5-6k környéke, és pillanatok alatt be lehet habosítani a kocsit. Ez a pumpálós megoldás nagyon lassú, sokkal hatékonyabb ez a MJJC, csak hát ugye magasnyomású kell hozzá.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.