Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) D.Orion válasza Pardise (#26544) üzenetére


D.Orion
veterán

:Y 2Ft-os műanyag. Bármelyik műanyag ablakokat, nyílászárókat forgalmazó boltban kapni. Redőnylábnál ez a csavartakaró.

(#26552) Pardise válasza D.Orion (#26551) üzenetére


Pardise
senior tag

Hirtelen ezt találtam gógléban, de igaz, olyan boltokban tuti kapni!

Your car, your life ;)

(#26553) kelly7


kelly7
aktív tag

A munka ünnepén egy kis munka. :)
Az idő pont jó volt a takarításhoz. Menzerna finom polír, nagy karcok nem voltak rajta, meg fel került a Soft fusso99. Kíváncsi leszek, jobban bírja-e mint a wolfos. Attól nem estem hanyatt.

(#26554) Formaster válasza kelly7 (#26553) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Szépen rászokott mindenki a fussora ;)

(#26555) kelly7 válasza Formaster (#26554) üzenetére


kelly7
aktív tag

Arra leszek kíváncsi, hogy a mosást mennyire fogja meg könnyíteni. Ez a fekete szín nagyon szép egy autón, de takarítani horror. A bogár oldó mennyire bántja amúgy a wax-ot?

(#26556) Formaster válasza kelly7 (#26555) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Megkönnyíti, mint minden wax. Az öblítés után sokkal kevesebb víz lesz rajta. A bogároldóval csínján, mert mindegyik lúgos. Sajnos ezt nem lehet kikerülni. Nyáron a bogaras részeket valszeg majd újra kell kenni hamarabb, télen meg a só miatt. Nekem is a motorháztetőn meg az ajtók alján már nem szuperhidrofób, de ott is pörgeti még a vizet. 5 hónapja került fel. Minden máshol viszont tökéletes. :R

[ Szerkesztve ]

(#26557) MunezXBK válasza Formaster (#26554) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nem. :))

(#26558) tibbike01 válasza Drughi (#26549) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem is ilyen van, konktrétan ez és imádom.

(#26559) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Pár hete felni fényezéssel kapcsolatban kértem tanácsot, jövök az ígért képekkel:
Előtte 1
Előtte 2

Utána 1
Utána 2

Összességében elégedett vagyok, szépen mutat az autón. :)
45e Ft volt az ára.
Üdv!
Ati :R

[ Szerkesztve ]

(#26560) szabi325 válasza Dr.Byte (#26535) üzenetére


szabi325
tag

Budapesten hol lehet kapni GRASS termékeket?

(#26561) Dr.Byte válasza szabi325 (#26560) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Fogalmam sincs, Én weben szoktam rendelni. De kíváncsiságból felkerestem közös barátunkat (google) ;] és aszongya, hogy elég sok helyen megtalálhatóak a termékek. Még eMAG-on is. Mondjuk máshol olcsóbbak is valamivel mint az Ő oldalukon, ezt nem is nagyon értem...

(#26562) Drughi válasza tibbike01 (#26558) üzenetére


Drughi
addikt

Elég ebből egy, vagy kel kettő egy kocsira?

(#26563) Charley76 válasza Formaster (#26554) üzenetére


Charley76
csendes tag

En sem inkabb maradok a collinite 915-sel ezt megkaptam es ameddig van belole nem kell mas ez jo par evig kitart ketszer lemokoltam vele de k.....va vekonyan kell de meg megse latszik a tegejben hogy fogyot volna :DD

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26564) tibbike01 válasza Drughi (#26562) üzenetére


tibbike01
őstag

Én kettőt használok. 1-et a külső részekre, 1-et pedig az ajtó keretekre. Egyébként elég lenne 1db is.

(#26565) Charley76


Charley76
csendes tag

Sracok megcsinaltam az eves karban tartast a taligan olaj csere szuro es levego szuro.Kozben korbeneztem a taliga aljat de meglepodtem letezik hogy a motortol egesz a vegeig egybe volna a kipufogo cso????? ez szamomra meglepo :Y :Y

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26566) Drughi válasza Dr.Byte (#26561) üzenetére


Drughi
addikt

Én túl sok helyen nen láttam. Főleg nem olcsóbban.

(#26567) Formaster válasza Charley76 (#26563) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A collonite is tökéletes. A jó waxot elég szép vékonyan kenni :) #26563 milyen autóról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#26568) Csabee. válasza _ATi_1 (#26559) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó lett! A színt te választottad? Jól látom hogy előtte fényesebb volt, most pedig matt színű?
Hol csináltattad és mennyi idő alatt készült el?

Üdv: Csabee.

(#26569) Mappa válasza Csabee. (#26568) üzenetére


Mappa
addikt

+1

Ez engem is érdekelne, illetve hány kerékről beszélünk. 2-4?

nem kötelező megadni

(#26570) Csabee. válasza Mappa (#26569) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az árat figyelembe véve 4 kerékre gondolnék. 11. kerültebn 28ért homokfúvnak, színtereznek porfestenek / 4 db-ot

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#26571) j.bravo válasza Csabee. (#26570) üzenetére


j.bravo
addikt

Hm, és jó minőségben? Előtte homokszórás is benne van, vagy csak a porfestés?

Whatever.

(#26572) Czimby


Czimby
addikt

Wax(fusso pl) visszatörléshez milyen mikroszálas kendő az ajánlott?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26573) _ATi_1 válasza Csabee. (#26568) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A színt nem én választottam, az volt a kérésem, hogy a lehető legjobban hasonlítson a gyári állapotra.
Igen, előtte fényesebb volt...azért az sokkal jobban nézett ki, de fel voltam rá készülve, hogy esélytelen a gyári állapot elérése. Állítólag azt a felületet CNC marással lehet elérni, de nem valószínű, hogy megérné az árát.
Kecskeméten csináltattam, a 4 felni került ennyibe és kb. 2 hét alatt készült el.

(#26574) Formaster válasza Czimby (#26572) üzenetére


Formaster
Topikgazda

(#26575) Csabee. válasza _ATi_1 (#26573) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi a választ. Nyugi szerintem így szép lett! Nekem jobban tetszik mint az eredeti :)

j.bravo: Szépen dolgoznak, nekem csináltak már tavaly egy ilyen bulit másik kocsin.

Üdv: Csabee.

(#26576) Mappa válasza Csabee. (#26570) üzenetére


Mappa
addikt

Mondjuk az sem rossz ár. 11. kerületben hol?

nem kötelező megadni

(#26577) Csabee. válasza Mappa (#26576) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Oszi-szintér Kft.

Félreértés ne essék, nem őket akarom promózni :) de szépen dolgoznak. És itt fényes felületű felnit is csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#26578) Mappa válasza Csabee. (#26577) üzenetére


Mappa
addikt

Köszi

nem kötelező megadni

(#26579) SupaCow válasza Csabee. (#26577) üzenetére


SupaCow
tag

Nekem pont jól jött. Köszönöm : )

f: @geboleather

(#26580) Csabee. válasza SupaCow (#26579) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:R

Üdv: Csabee.

(#26581) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

a kocsimon nemrég meghúzták az ajtót, illetve az ajtókat....pont a két ajtó találkozási pontjánál, mindkét ajtófélen lett egy kb 4-4 cmes húzás, alapozóig.

Kérdésem, hogy erre valami "házi" módszerrel lehet-e gyógyírt találni ?

én arra gondoltam, kevertetek kis adag gyári festéket, felapplikálni a sérült részre, és száradás után tisztítás, ill. 3000 majd 5000 grites papírral lecsiszolni a felületet, illetve a végén polírozás - waxolás.

Kérdés ez mennyire lehet kivitelezhető mélyebb húzásoknál ?

ill. ha mégsem jönne össze, fényezésnél kb mi pénzre számítson az ember ? egy kb 20x10-es rész (bár 2 elemen) fújásával javítható lenne

(+ kérdés: manapság teljes első lökhárító elem fényezés + hátsó lökhárító alsó felének teljes fényezése kb mennyiből hozható ki?)

(#26582) Charley76 válasza Formaster (#26567) üzenetére


Charley76
csendes tag

O ezzel nem dicsekszem egy Sandero Dacia en meg vagyok elegedve vele. :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#26583) Formaster válasza Charley76 (#26582) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én még nem találkoztam ilyen megoldással? Úgy érted egyben, hogy a teljes leömlő+kipufogó egyben? Azért remélem a leömlőt nem kell cserélni egy kipufogó cserélén, de a franciákból kinézem :U

-=Libria=- képet tudnál beszúrni?

[ Szerkesztve ]

(#26584) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sracok, ez kivulrol ilyen, vagy belulrol koszos? Maga a bura tiszta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26585) Csabee. válasza MPowerPH (#26584) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem ez belülről ilyen.

Üdv: Csabee.

(#26586) Kobe válasza Formaster (#26583) üzenetére


Kobe
veterán

[kép]

a kép

Nézegettem már videókat, hogyan lehet a mély sérüléseket eltüntetni, nagyjából összeállt. Csak van ez az angolul "puddynak" nevezett téglaszínű, krémes fugaszerűség amit a résbe töltenek, utána ronggyal letörlik, és arra festenek. Ennek magyarul mi a rendes megnevezése?

ekképp gondoltam csinálni:
tisztiítás
feltöltés, felesleg leszedése
gyári színazonos javítófesték (nem tudom valami picike szóró kitet lehet párszáz forintér kapni esetleg, vagy marad az ecsetelés? - neadjisten elemes vagy szivargyújtós még jobb)
utána finom csiszolóval átmenni rajta (3-5000-es), elkenni az átmeneteket, egyengetni a felszínt
lakk felvitele
polírozás

[ Szerkesztve ]

(#26587) Formaster válasza Kobe (#26586) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ezzel dolgoznak, én rendeltem már belőle, csak még nem vettem rá magam h megcsináljam :DDD Nem tudom létezik-e hasonló gitt, ami nem 2 komponensű és van időd vele dolgozni, felesleget letörölni. Meg kéne még vennem egy airbrush szettet, azzal lehetne igazán szépen megcsinálni. Felhordod a puttyt, felesleget letörlöd, majd ha megkötött mehet rá a festék. Utána becsiszol, políroz...

(#26588) Kobe válasza Formaster (#26587) üzenetére


Kobe
veterán

Fenyezomuhelyben ez mekkora koltsegu javitas lenne?

Mert bar szivesen elszoszolok vele, ha a hus tobbe kerul mint a leves, akkor inkabb elviszem (saccperkb gyari javitofestek 4K, egy olcso gagyi airbrush pisztoly szinten 4-5K, polirpaszta, rongyok, dorzspapir, hirtelen 15K minimum....ha egy 20as korul megcsinaljak akkor nem rendelgetek 10-20 dolgot 8 helyrol hozza)

(#26589) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Idén ha minden jól megy beköltözök a városba és ezáltal sajna a mondi az utcára szorul garázs híján. :O

Évente kétszer nyár és tél előtt szoktam Autoglym SRP+Extra Gloss protectionnal kezelni a fényezést. Ez szerintetek elegendő lesz az időjárásnak kitett fényezés megvédésére? Akik szintén az utcán tárolják az autót miket szoktatok tenni a megóvás érdekében? Arra számítok, hogy meg fogják húzni a barmok ez ellen úgysem tudok majd mit tenni azon kívül, hogy elfogadom. :(

(#26590) Magnum_ válasza SzlobiG (#26589) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Arra számítok, hogy meg fogják húzni a barmok ez ellen úgysem tudok majd mit tenni azon kívül, hogy elfogadom

kötöttem most erre ilyen kiegészítő cascot, ami 50k-ig térít évi 1x... :U

I humbly and respectfully decline™

(#26591) SzlobiG válasza Magnum_ (#26590) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyi az éves díja? Kell hozzá rendes casco is? Rendes casco-t már nem akarok kötni egy 2008-as autóra mivel jó drága is lenne, új korába még volt anno.

(#26592) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Szeretném lerücsizni ill. alvázvédőzni a kasztni alját. A kérdésem, hogy a hosszanti irányba futó fékfolyadék csöveket ki kell hagyni, vagy mehet arra is a rücsi? Gondolok itt arra, hogy műszakin szólnak azért, hogy le van rücsizve, így nem látszik, h van-e repedés rajta vagy sem. Hallottam ilyet... :R

(#26593) Magnum_ válasza SzlobiG (#26591) üzenetére


Magnum_
nagyúr

évi 3.650Ft ez a KÖBÉ-nél nekem és nem kell hozzá rendes/teljes csaó.

I humbly and respectfully decline™

(#26594) Formaster válasza Kobe (#26588) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én nem ismerem a magyar árakat, de asszem 20k/elem. Ez 2 elem. Még ha csak ködölésről is beszélünk 1 elemet biztos felszámol, de ezüst esetében készülj fel, hogy a ködölés is látszani fog.

(#26595) Qru válasza Kobe (#26588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 20k/elem reális de lehúzósabb helyen akár 25k is, nekem a lököst kellett félbefújni (ködöléssel) és az volt baráti áron 8k.

#nincsbennetarcsi

(#26596) Kobe válasza Qru (#26595) üzenetére


Kobe
veterán

A 20-25K teljes elemre ? Nyilvan egy 8 cmes huzas miatt nem fujatnam a teljes elemet,csak az adott reszt, ami osszessegeben egy ajto feluletenek a 10edresze kb

Hol csinaltak neked amugy ?

[ Szerkesztve ]

(#26597) Qru válasza Kobe (#26596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Újpesten de ha kicsi a sérülés akkor is egy fél elemnyi összeget kérnek, 10k alatt meg se mozdulnak.

#nincsbennetarcsi

(#26598) tibbike01


tibbike01
őstag

Jelentem kiválóan teljesít a soft99 esőben. :C

(#26599) Kobe válasza Qru (#26597) üzenetére


Kobe
veterán

Tudsz nevet, cimet kuldeni privatban ?

Ha 15-20 korul megcsinaljak, lehet inkabb elviszem, eddig osszeszedtem a hozzavalokat a hazi mokolashoz, 10 alatt nem all meg :S

(#26600) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kicsit vissza olvasgattam látom nagyon ajánljátok ezt a fusso polirt. Srp+extra gloss protection után próbálta már valaki esetleg? Jobb lehet vajon? Mert lehet teszek egy próbát vele én is. Polirtec.hu-rol szerzitek be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.