Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) i-sti


i-sti
senior tag

Ezt a terméket ismeri valaki?
Meg lehet venni?
Vagy inkább vegyek aliról? Esetleg jobb amit a mosóra kell szerelni?
[Venus Super Foamer]

Novum Forum Siculorum

(#27352) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Szélvédőre Rain X vagy Wolf Nano Glass Sealant-ot érdemes inkább felvinni?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#27353) #00809728 válasza MPowerPH (#27323) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy...

Nem minden mosás után de ha áttőrőlgeted vele nem fogsz neki ártani max fogy az anyag.
Reload egy mosásnál ill. esőnélt azért többet kibír.
:C

Zsetonos mosó: azt kell még meg tudakolni viz vissza forgató rendszerrel rendelkezik vagy nem?
Ha igaz mekkora a szűrő benne ill. hány mikronos.300bar+ 10micronos cuccokkal olyan mintha homokszorást csinálnál....

[ Szerkesztve ]

(#27354) Safranek válasza z123456789 (#27341) üzenetére


Safranek
aktív tag

Jó , olyan mint a többi .

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#27355) #00809728


#00809728
törölt tag

Uraim..

Páran meg kerestetek ,hogy érdekelne a polír+wax ill. cerámiázás.

Nos akkor pár dolgot leírná(é)k.

Én NEM csinálok olyan polírt ahol meg lehet várni az autót!!!
3lépében szinte lehetetlen de láttam szakikat talán azokat kéne felkeresni.4-5óra alatt tükör az autó!

30-40óra alatt van meg egy teljes autó.Az,hogy valaki azt írja van egy autója abból még nem tudom kikővetkeztetni kispolszki vagy IFA vagy sima festés v. lakkozot v. metal.?
Aztán előtte ö csináltatta máshol 10.000ft-ért de nem tetszik neki az eredmény vagy esetleg ö neki állt és rendbe kell hoznom v. csak simán lemattult az évek során.

Összefogalóban jó lenne egy ilyent is bele írni 2 féle polír létezik a hamar át durrantós 4-5óra ami kb. 1-2hónapot kibír vagy van a komolyabb amit itt páran képviselünk.2 nem össze keverendő!!!

[ Szerkesztve ]

(#27356) #00809728


#00809728
törölt tag

[link]
LH 18ENS IPARI POLÍROZÓGÉP (1100W, Ø 200MM)
eladó tavaly vásároltam március-április környékén kb. 12-15autót csináltam vele természetesen csak durvázásra használtam.
Újkori ára 104 038Ft‎
Most 60.000ft

[ Szerkesztve ]

(#27357) Formaster válasza #00809728 (#27353) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Pont ezért nem használok zsetonosban csak tisztított/lágy vizes programot. De télen észrevettem már, hogy ez is offolják, mert tiszta só pöttyös az autó száradás után, nyáron meg foltmentesre szárad. Viszont ha ilyen kérdéssel odamegy az ember körbe is röhögnek kb, vagy mondanak valami ami jó eséllyel kamu, pl 0-ás víz.

Összefoglaló: igen ez is jó ötlet, a polír szekció amúgy is gyerekcipőben jár. Amint időm engedi bekerül egy előmosás szekció + a klíma tisztítás bombával, de ehhez elég kevés az ismeretem.

(#27358) MPowerPH válasza #00809728 (#27353) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek jo kerdesek... Szerintem ha bekopognek, es rakerdeznek, akkor sem kapnek valaszt. Az biztos, hogy az oblites resz az szurt vizzel tortenik, mert szepen foltmentesen szarad. Nah, en ezzel mosom az autot jelenleg. Elso alkalommal ellenben korbe kellett mennem a samponos mosassal, mivel volt bogar es madarurulek is.
Neztem a pisztolyt es a szoras kepet/erosseget, a kezem lazan elbirja. Csak nem kapja le.
Bogaroldo viszont kell, mert az a keramiara is ratapad. ValetPRO PH semleges bogaroldojat hasznalom. Nem is egy eros keszitmeny, mert a waxolt autorol nagy nehezen hozta csak le a bogarakat, kellett segitenem szivaccsal. A keramiarol ellenben 2 perc varakozas utan annyira leoldotta, hogy sima vizsugarral lejottek. A madarkakit pedig elotte lefujom a Z6 detailerrel, az kicsit felhozza oket, es a vizsugar utana ugyan ugy konnyen leviszi.

Reloadot probaltam Mo.-n, nincs nekik, ellenben kaptam ertesitest UK-ban, hogy kiszallitottak mind a sampont, mind a reloadot.
Az otthon levo Meguiars Gold Class es Ultimate Wash & Wax samponokat ettol meg elhasznalhatom az autora? Mindegyik kb. 3/4 -ig van. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27359) AMD Power válasza Magnum_ (#27306) üzenetére


AMD Power
titán

Ma neki is estem kézzel a gépnek. Nem volt egyszerű de megérte. Nagyon jó ez a Mannol Polírozó szett. A kis Mannol No1 erős polír krém 75gramm is jól tette a dolgát. Az erősebb karcokat lazán eltüntette. :R Nem igazán spóroltam a cuccal de még igy is bőven megmaradt a fele annak a 325g polir krémnek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27360) Formaster válasza AMD Power (#27359) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Előtte/utána kép nincs? A végeredményt is várjuk :) Reméljük nem lett hologrammos :R

(#27361) szuszinho válasza AMD Power (#27359) üzenetére


szuszinho
őstag

Vártam a beszámolót, hogy majd én is berendeljek egyet :)
Mivel vitted/dolgoztad fel?

(#27362) AMD Power válasza Formaster (#27360) üzenetére


AMD Power
titán

Csináltam. De őszintén megmondva igy képen én semmi különbséget nem látok. Viccen kívül....

szuszinho: Én rendeltem hozzá ilyen Kendő mikroszálas 4db-os . Igy is látszódik rajta a változás. De az igazi géppel lenne. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27363) szuszinho


szuszinho
őstag

Köszi!
Ilyet próbált már valaki?

(#27364) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Mivel otthoni felhasználásra magasnyomás gépek után nézelődök (otthoni célra, 3 kocsi mosása), felvetődött bennem az alábbi. Van egy molnárkocsim, egy briggs qvantum 4le-s motorom, meg egy kis kedvem is. Lehet ebből egy csinálni életképes (működőképes) magasnyomásút? Természetesen a vizes rész meg a sallangok megvétele után? Vagy ne is gondolkozzak tovább, m hülye ötlet? :D

[ Szerkesztve ]

(#27365) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hétvégén végre volt időm végig menni a Fussoval az autón. Elég jó lett szerintem, hasonló az SRP-hez. Viszont felvitel után ahol kicsit több anyag került fel azt elég nehéz volt felpolírozni. Kíváncsi leszek meddig tartja meg a hatását. Ja ez a gyurma nekem nagyon nem vált be, biztos én csináltam rosszul, de ez semmit nem szedett le még egy apró kátrány pöttyöt sem. :F



(#27366) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Vkinek van barmi tapasztalata esetleg ezekkel a termekekkel?
ez es ez

A velemenyek bar keves, de pozitivak az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#27367) Formaster válasza SzlobiG (#27365) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Soft99 gyurma? A waxal elégedett leszel, de felvitelnél legközelebb óvatosan. Írja is a doboza. :R

(#27368) kelly7 válasza vedini (#27347) üzenetére


kelly7
aktív tag

Hódmezőn b oszloptól hátra 20000ft Skyfol fóliával 7 év garival ha jól emlékszem. 3 éve fent van semmi baja.

(#27369) SzlobiG válasza Formaster (#27367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, ebayes elvileg 3M márka. Igen legközelebb nem rakok rá annyit, de alig fogyott belőle így is szóval nagyon gazdaságos. Víz lepergetést még nem próbáltam, nem akarom össze vízezni, de biztos hogy taszítja mert érintésre is olyan sima "csúszós" a felület.

(#27370) Sza_Sa válasza Formaster (#27349) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem pont ma csinálták meg az első oldalüvegeket, a legdrágább és legjobb Skyfol NT Pro 90-nel, bevizsgálva műbizonykattal együtt 27 ezer volt egy crossoverre.
Ugyanez a b oszloptól hátra 56 ezer az NT Pro-val, a sima NT-vel ha jó emlékszem 38 ezer lenne. Ezeket én szerintem nem csináltatom meg, már gyárilag sötétített az összes üveg b oszloptól hátra, csak lehetne egy kicsit sötétebb. Azt hiszem veszek rá körbe gyári rolót, az is sötétít eleget.
Neked is kb. ennyire jönne ki, a te és az én autóm között nincs árkülönbség.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#27371) Formaster válasza SzlobiG (#27369) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Jajj ne :DDD Ugye mondd, hogy nem ez az? Párszor jeleztem már itt, hogy ezt ne, mert egy ragacstömb az egész. Kidobott pénz :N Köze nincs a 3M céghez, jó lenne ha lekapcsolnák már őket :U

(#27370) gyomordzsák: Köszi, neked is és mindenkinek. Tök sok ajánlatot kaptam, hogy hova vihetném otthon, de hát karácsonyig nem megyek haza és ezt a nyarat már hőszigetelten szeretném tölteni. Továbbra is foglalkoztat a DIY, de most találtam egy minőségi pre-cutted sellert. Náluk van SolarGard Supreme fólia, ami szintén minőségi és 10 év garival. A brand mondjuk life-time-ot ír, de a seller 10-et ad.

Egy ilyen előre vágott fólia már nem ördöngősség, csak az előkészítés kell tökéletes legyen. A komplett szett (szélvédő csík nélkül :)) ) 55+7 euró szállítással, ehhez még kell pár lehúzó műanyag 10-15 euróért. Szerintem kipróbálom :R

(#27372) fpeter79 válasza SzlobiG (#27365) üzenetére


fpeter79
csendes tag

Szia, én ezt használtam tegnap, tökéletes volt.

[link]

(#27373) AMD Power válasza SzlobiG (#27365) üzenetére


AMD Power
titán

Szep ez a Mondeo. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27374) focvis válasza SzlobiG (#27365) üzenetére


focvis
veterán

Szia! Nem voltál ma 18:00 óra felé autót mosni az OMV-nél az M1/M7 bevezetőn?

Más.
Viaszolás előtt "dekontaminálni" szeretném az autómat, mivel, milyen vegyszerrel tegyem amit Budapesten be tudok szerezni péntekig?

Polír nem szükséges, bogárnyomok nincsenek az autón, csak apró pöttyök, talán fáról. Fehér autó.
Mehet vmi gyogyszertári cucc (alkohol, sebbenzin)?
A pöttyök amúgy lejönnek kaparásra, de nem akarok kárt okozni.

Köszönöm!

(#27375) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Fóliázás-belső tér eláztatás témával kapcsolatban; jól sejtem, hogy az ilyen szintű vizezés nem tesz jót a beltérnek?

(#27376) Pardise válasza BigBlackDog (#27375) üzenetére


Pardise
senior tag

Ez tényleg durva. Én a napokban átnéztem a kocsim, semmi vizes cucc nyomát nem láttam sehol a kocsiban sem, se az ajtókon, se sehol. Remélem nem lesz semmi.

Your car, your life ;)

(#27377) fpeter79


fpeter79
csendes tag

Ha már éppen ma végeztem az autóval (polír, soft99fusocoat), az időjárás egyből tesztelte. :D

[link]

(#27378) Formaster válasza fpeter79 (#27377) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Respect, szép munka :R Soft99 rulez ;]

(#27375) BigBlackDog Ezt a gyereket hagyjuk :C Én ennek a videójának a kommentjein görcsöltem a nevetéstől :C

"how many gallons of water will I be putting into my door panel"
"can I just park the car in a swimming pool to save time and water?"
"can i call a fire truck to water my windows clean? or that's not enough water?"
"I dont think your using enough water mate by the time your finished the garage will be flooded"

:DDD

(#27379) fpeter79 válasza Formaster (#27378) üzenetére


fpeter79
csendes tag

Mindent ebből a topikból tanultam és lestem el. :))

(#27380) SzlobiG válasza Formaster (#27371) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne már, naná hogy ez majd egy hónapot vártam rá. :D Jók voltak az értékelései így mertem rendelni, de akkor ennyit róla.

(#27372) fpeter79 Köszi, legközelebb ilyet veszek.

(#27373) AMD Power :R

(#27374) focvis Üdv. Nem, még hétvégén mostam háznál. (gépi mosót még nem látott a gép)

(#27381) focvis válasza SzlobiG (#27380) üzenetére


focvis
veterán

Nagynyomású mosóra gondoltam; csak látom az autódat és egy ugyanilyent mosott mellettem a gazdája, LBA rendszámmal.

(#27382) Safranek válasza martillo (#27366) üzenetére


Safranek
aktív tag

Felejtős mind2.
Rendeltem anno aliról egy ilyen tollat. Kalap xar, semmire nem jó , de legalább olcsó volt. ;]
Olyan mintha színtelen körömlakkal kennéd be.
Mondjuk azt ez volt a tanulópénzem.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#27383) Safranek válasza Formaster (#27371) üzenetére


Safranek
aktív tag

Mielőtt elkezdtem a fórumot olvasni , én is vettem. :U
De kibontani nem mertem. :DDD És milyen jól tettem. :C

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#27384) geleati


geleati
tag

Króm felületre mit javasoltok? Ezt ki lehet valahogy kicsit pofozni házilag?
[link]
[link]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#27385) j.bravo válasza Formaster (#27371) üzenetére


j.bravo
addikt

Wolfos gyurma+nedvesítő remélem vállalható :D olyat sikerült vennem tegnap (nem az általam korábban linkelt sonaxot; olyan nem volt készleten)

Whatever.

(#27386) Formaster válasza j.bravo (#27385) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nekem még nem volt hozzá szerencsém. Sonaxosat próbáltam, kicsit durva de jól kihoz mindent. :R

(#27387) martillo válasza Safranek (#27382) üzenetére


martillo
tag

Koszi az infot, meg epp idoben jott :)
Most kartam rendelni eppen, de akkor kimarad! :R

(#27388) blizzrd válasza i-sti (#27351) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!

Ez engem is érdekelne. Alin tudsz esetleg linket kézi habosítóhoz?

Pacsi

(#27389) focvis válasza focvis (#27374) üzenetére


focvis
veterán

Uppolnám a kérdést, köszönöm!

Viaszolás előtt "dekontaminálni" szeretném az autómat, mivel, milyen vegyszerrel tegyem amit Budapesten be tudok szerezni péntekig?
Polír nem szükséges, bogárnyomok nincsenek az autón, csak apró pöttyök, talán fáról. Fehér autó.
Mehet vmi gyogyszertári cucc (alkohol, sebbenzin)?
A pöttyök amúgy lejönnek kaparásra, de nem akarok kárt okozni.

(#27390) szuszinho válasza focvis (#27389) üzenetére


szuszinho
őstag

Gyurma?

(#27391) Formaster válasza focvis (#27389) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Első körben ami otthon van, ablakpucoló, ecet, de ha ezek nem segítenek akkor isopropil. Ha van kéznél sebbenzin/gyógyszertári alkohol azzal is megpróbálhatod. Gyúrmázni is kéne, de előtte fel kellene oldani a rásült gyantát.

[ Szerkesztve ]

(#27392) i-sti válasza blizzrd (#27388) üzenetére


i-sti
senior tag

Végül a tegnap este ezt rendeltem.
[link]

Voltam üzletben és ott az eladó mondta hogy inkább vásároljak magasnyomásúhoz habosított mert jobbak mint ezek a kézik.

Novum Forum Siculorum

(#27393) focvis válasza Formaster (#27391) üzenetére


focvis
veterán

+ szuszinho

Köszönöm, gyurmázni nem szeretném; nincs gyurmám, sem tapasztalatom vele. Collonite 476 megy majd rá.
Van Wolfs APC-m az jó lehet erre a célra? Sebbenzin, gyógyszertári alkohol természetesen van vagy veszek.

Semmi bogár (= nulla), semmi komolyabb maszat nincs az autón, csak ezek a fáról lepotyogott fél-gombostűfejnyi 3 dimenziós pöttyök.

(#27394) Formaster válasza focvis (#27393) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Próbáld ki. Az fagyanta lesz. Kérdés mennyire van beleégve. Megpróbálhatod vajjal is fellazítani :DDD A zsíros dolgok oldják a gyantát, de utána pucolhatod rendesen :)) szerk: inkább offba rakom mielőtt megköveznek ;]

[ Szerkesztve ]

(#27395) focvis válasza Formaster (#27394) üzenetére


focvis
veterán

Látom, titkon Te is ismered a házi praktikákat. ;] Nincs is annál jobb.

Korábban denaturált szesszel gyors sikert értem el fenyőgyantán; akkor kezdem ezzel. Ha nem válik be, akkor irány a hűtőszekrény, bevetem a titkos fegyvert (teavaj). Köszönöm szépen! :R

(#27396) Formaster válasza focvis (#27395) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze ;] Nem kell mindenre venni valamit. Alkohol és zsír a gyanta oldószere. Nem szerencsés egyből gyurmázni mert, ha lehozza karcolhat is.

(#27397) Pardise


Pardise
senior tag

Tegnap előtt rendeltem, ma meg is jött!

Mivel érdemes hígítani? Sima víz, vagy desztillált víz, vagy tök mindegy? Reload mehet vizes felületre? Azt mondták, hogy mehet, sima vizes kocsin felehet applikálni. Ajánlották még a SercFace Care-Sealt, ami olyan, mint a reload. Ezt vizesen is fellehet vinni, illetve ha megszárad nem kell visszatörölni. Vélemények?

Your car, your life ;)

(#27398) Formaster válasza Pardise (#27397) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Szerintem mindegy, de ha precíz akarsz lenni és van kéznél akkor desztvíz. Vélményt írj róla te, szerintem még nem sokan használtuk :R Esetleg előtte utána képek, vagy fotózd úgy hogy egy részt nem kensz le vele. A SF Seal biztosan jó, de én vizesen egyiket sem küldeném. Felhígul, több kell belőle. Az ilyesmit ritkán viszi fel az ember, érdemes egy szárítást közben csinálni. Én a reloaddal is spórolok, applikátorral viszem fel. Vagy 7-8 autóra küldtem fel és megvan az 1/3-ada.

[ Szerkesztve ]

(#27399) Pardise válasza Formaster (#27398) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm, desztvízzel lesz akkor hígítva, az mindig van itthon. Amint ráérek kipróbálom és küldök képeket!

Your car, your life ;)

(#27400) jozsi252 válasza Pardise (#27399) üzenetére


jozsi252
veterán

Nálunk van a munkahelyen nagytisztaságú víz (vegyipar), de bármit hígítottam nem vettem észre semmi különbséget. ;)

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.