Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) tomixx válasza blizzrd (#26045) üzenetére


tomixx
csendes tag

Nagyon köszi! Wolfos gyurmával én is szemeztem már, így szerintem én is kipróbálom! :)

(#26052) Vincsaba válasza focvis (#26050) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Értem, köszönöm! (igen, az APC az univerzális tisztítószer)

Esetleg a többi kérdésre valaki?

(#26053) jozsi252 válasza Vincsaba (#26052) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha venni akarsz valamit akkor mindenképp rendeld meg, mert kell pár munkanap mire megjönnek a cuccok. 4-5 munkanap talán (és ez a személyes átvételhez).

Samponból én Agent Orange-ot használok, nekem nagyon jól bevált.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#26054) blizzrd válasza tomixx (#26051) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szerintem bátra. Úgy tudom, hogy többen használnak itt ilyet :) mAjd számolj be a tapasztalataidról :)

(#26055) focvis válasza Vincsaba (#26052) üzenetére


focvis
veterán

Nincs mit. :)

2. Mire kell? Ha a waxot szeretnéd nagyon óvni, akkor az Agent Orange, ha jó tisztítóképességű sampont keresel, akkor a Sonax narancsot ajánlom.

3. Minden van nekik, ők keverik maguknak. Délelőtt menjél (13:00 előtt), előtte érdemes odatelefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#26056) Invi


Invi
aktív tag

Hello! Ma mosás után vettem aészre a kocsin, hogy olyan, mintha vízcseppek lennének rajta. Közelebbről nézve nem tudom jobban leírni olyan, mintha vagy a lakkban vagy a viaszréteg alatt lenne valami. Sajnos nagyon mocskos volt a kocsi, így mosás előtt nem láttam a foltokat és még az is rátett a dologra, hogy kisütött a nap mosás közben (önkiszolgáló mosó). Lehet, hogy a viasz alatt beszáradt vízcseppek maradtak? Vagy mi lehet ez? Vízzel és samponnal próbáltam lokálisan eltávolítani, meg gyanta eltávolítóval, de nem jött le. A motorháztető és a kocsi teteje van tele ilyenekkel.

A képen a villanyoszlopok árnyékában vannak ilyen fehéres foltok, mint a beszáradt sampon vagy vízcsepp maradványok. Mit tudok tenni? :O

(#26057) Vincsaba válasza jozsi252 (#26053) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Értem, köszi!

(#26055) focvis
Soft99-es autó mosására venném. Pont 14:00 után érek rá akkor már nem szoktak ott lenni?

(#26058) focvis válasza Vincsaba (#26057) üzenetére


focvis
veterán

14:00-kor zárnak -de ez egy műhely, nem szokványos üzlet - nem lesz ott senki; kérésre se maradnak. Próbálj odaérni legkésőbb 13:30-ig. Hívd fel őket telefonon, hátha otthagyják pl. a büfében (csak tipp).

[ Szerkesztve ]

(#26059) Vincsaba válasza focvis (#26058) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Rendben, holnap felhívom őket.
Köszönöm! :R

(#26060) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Wax-ot felvinni jó lesz ez a fajta applikátor? Ilyen turtle waxot vettem, remélem jó lesz (fekete karosszériára)...

[ Szerkesztve ]

(#26061) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Prelix felnitisztítóról mi a vélemény? Ma próbáltam, igaz csak a téligumis lemezfelniken, de átfújás, majd némi várakozás után egyszerű áttörlés hatására lejött pl. a barnás ?fékpor? is.

(#26062) Magnum_ válasza BigBlackDog (#26061) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is elhasznaltam mar egy flakonnal, fogok meg venni :-)
Szerintem rendben van.

I humbly and respectfully decline™

(#26063) Csabee.


Csabee.
nagyúr

A wolf termékek az itt leírtak alapján szimpatikusak, de a weboldaluk egy borgalom ipadon iphonein egyaránt. Igaz pc-n nem nézzem, de sem nyitvatartást sem árakat sem pedig törlő rongyokat szivacsokat nem találtam :D

Üdv: Csabee.

(#26064) Formaster válasza Csabee. (#26063) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Árakat bdjelentkezés után látsz. A weboldal egy időkapszula a 2000-es évekből :DD katasztrófa kiigazodni rajta. :N De az árak/termékek állítólag jók, sajnos még nem volt alkalmam próbálni.

(#26065) Csabee. válasza Formaster (#26064) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lehet beszélek velük egy oldal fríssítéssel kapcsolatban :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#26066) Safranek válasza Csabee. (#26063) üzenetére


Safranek
aktív tag

Egy jó informatikusnak egy ilyen oldal nem okozhat gondot. :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#26067) Csabee. válasza Safranek (#26066) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:C te vettél már valamit tőlük? Ha megyek hozzak valamit? Belső postával elküldöm! :DD

Üdv: Csabee.

(#26068) h1mpi válasza Csabee. (#26067) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én vettem:

- Nano sampont: nagyon jó, kevés kell belőle jól tisztít és szép fényes lesz tőle a fényezés
- Nano gyorsfényt: szintén nagyon szép fényt ad, nem csak a waxolt autónak
- Külső műanyag és gumi ápolót: szintén nagyon jó, szép fekete fényt ad a műanyagoknak és a gumiknak is
- Ablak tisztítót: na ez nem tetszik, gyorsan szárad és foltot hagy- itt a turtle wax ablaktisztítója jött be vagy a clin alkoholos
- Belső univ. tisztítót: ezt még nem használtam

Az oda találás elég bonyolult. Ha az M5 felől jössz készülj arra, hogy az Ady Endre úton átmenni szembe szinte lehetetlen dolog. Javasolom az Üllői út felől megközelíteni.

A Vimpex ital nagykert keresd az jobban ki van táblázva és a piros vonalon végig menve egy elhagyatott épület első emeletén vannak, olyan az egész, mint egy kémiai kutatólabor :DDD A tulaj meg nagyon kedves ember!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#26069) MPowerPH válasza h1mpi (#26068) üzenetére


MPowerPH
félisten

A nano gyors feny mit tud egy waxolt auton? :) Ez a befujod, majd attorlod mikroszalassal, es kesz?

Don't Tread On Me

(#26070) Safranek válasza Csabee. (#26067) üzenetére


Safranek
aktív tag

Tervben van. Várom sógornak mi kell. :))

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#26071) rasotamas


rasotamas
veterán

Ülésekben megrogyott szivacs "felfújására" nincs valamilyen bontás nélküli trükk? Pl gőzzel felfújni vagy ilyesmi?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#26072) Csabee. válasza h1mpi (#26068) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi a térképet valamint a tanácsot is. Reggel ott kezdek holnap, bevásárolok. A te kocsidon kívül nincs is műanyag szinte.. mit kensz ott ? :D

Üdv: Csabee.

(#26073) jozsi252 válasza Csabee. (#26072) üzenetére


jozsi252
veterán

Előtte meg kell rendelned ami pár munkanap amig megjön.

iPhone 13 Pro Max

(#26074) Csabee. válasza jozsi252 (#26073) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Leegyeztettem már velük telefonon.. :) Ott hagyok egy rakás pénzt úgy tűnik.

Üdv: Csabee.

(#26075) MunezXBK válasza rasotamas (#26071) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs.

(#26076) h1mpi válasza MPowerPH (#26069) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen befújom, és addig törlöm ameddig ki nem fényesedik. Olyan lesz a lakk, hogy a legyek elesnek rajta :DDD

(#26072) Csabee.: Hát nem sok, de a gumira azért elmegy rendesen

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#26077) rasotamas válasza h1mpi (#26068) üzenetére


rasotamas
veterán

A Turtle Wax ablaktisztító nekem is nagyon bejött, SŐT.
Nemhogy üveget jól tisztít, de asszony beöntött némi fantát a kardánboxba, ragadt a kulissza, kézifék, ABS kocka, ülésfűtés csatlakozó, minden. Kiszereltem az egész könyöklő-pohártartó-váltó részt, gyönyörűen sikerült vele letisztítanom, szebb mint valaha, és még a kárpit elemeket is alatta.
Szóval nem is csak üvegre jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#26078) rasotamas válasza MunezXBK (#26075) üzenetére


rasotamas
veterán

Ok, köszi. Nem sok kedvem van darabonként minimum 10 ezerért szétszedetni, kitömetni, összerakatni, de muszály lesz. Pur hab injekciós tűvel? :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#26079) MunezXBK válasza rasotamas (#26078) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Cserébe évekig megint újszerű lesz.

(#26080) varsam


varsam
őstag

Fényezést mivel tudom teljes mértékben tisztítani, zsírtalanítani?
Valami Obi-ban kapható cucc kellene.

(#26081) MPowerPH válasza varsam (#26080) üzenetére


MPowerPH
félisten

Isopropyl alcohol megfeleloen higitva.

Don't Tread On Me

(#26082) Pardise válasza MPowerPH (#26081) üzenetére


Pardise
senior tag

25%-os IPA a jó, nem? Egyáltalán nem károsítja a fényezést?

Your car, your life ;)

(#26083) MPowerPH válasza Pardise (#26082) üzenetére


MPowerPH
félisten

En 4:1 -hez szoktam higitani, szoval igen. Nem, nem karositja, de leszed mindent, waxot, es barmilyen vedoreteget.

Don't Tread On Me

(#26084) Pardise válasza MPowerPH (#26083) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi! Közvetlenül a fényezésre érdemes fújni, vagy mikroszálasra és úgy tisztítani? Vízkövet is leszedi akkor gondolom.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#26085) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Na, megjött a Soft99 Fusso wax orosz ebayes eladótól. És persze "for lightcolor cars". Az egész hirdetésben nem esett szó a világos változatról, direkt feketét rendeltem. :W

Pedig azt hittem, hogy hosszú hétvégén ki is tudom próbálni. :((( De legalább az aláírásom módosíthattam...

(#26086) Formaster válasza BigBlackDog (#26085) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kérj pénzvisszatérítést, nyiss ticketet, a vissza postát is állnia kell, de lehet h csak küld egy újat.

(#26087) BigBlackDog válasza Formaster (#26086) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Már megvolt, köszi! :R Reménykedek, hogy nem kell szopnom a visszapostával. Max. elhasználom a családi kocsira (ami ezüstmetál)/félreteszem, hátha lesz egyszer világos kocsim/valakinek továbbadom, aki pont ilyenre vágyik. :)

(#26088) Formaster válasza BigBlackDog (#26087) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Múltkor egy 10 dolcsis cuccból kaptam rosszat, ticketeltem és küldtek újat. A régit megtarthattam. :B

(#26089) BigBlackDog válasza Formaster (#26088) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na, jött is válasz. Lehet, hogy én vagyok fsz, de erősítsetek meg kérlek! :B Lényeg, hogy valóban összecserélte a csomagokat. DE!

"...But I wanted to tell you that basic composition of wax light and dark identical. Just in wax for light there are cleaning additives as white color more easily soiled and sometimes without varnish. You can apply Fusso on any color of a car - Fusso for light by dark cars and Fusso for dark on light cars. The difference any won't be. Fusso doesn't contain the painting components and is absolutely safe for paint and a varnish of a car...."

Ha jól értem, akkor a világos színű kocsikra szánt változat kicsit többet tud (+tisztító hatás), mint a sötét színre való.
Elvileg az autóápolással foglalkozó műhelyükben is sokat használják ezt a cuccot és pár száz autón már túl van. Szóval javasolta, hogy próbáljam ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#26090) Formaster válasza BigBlackDog (#26089) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Őszintén szólva akartam is javasolni, nagy difi nincsen a kettő között.

(#26091) Magnum_ válasza BigBlackDog (#26089) üzenetére


Magnum_
nagyúr

You can apply Fusso on any color of a car - Fusso for light by dark cars and Fusso for dark on light cars. The difference any won't be.

I humbly and respectfully decline™

(#26092) focvis válasza BigBlackDog (#26089) üzenetére


focvis
veterán

Mennyi zsé volt? Még ne nyisd fel.

(#26093) tomixx válasza blizzrd (#26054) üzenetére


tomixx
csendes tag

Mindenképpen beszámolok, bár még nem most lesz, mert még a wax beszerzése hátra van... :)

(#26094) BigBlackDog válasza Formaster (#26090) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Belül ugyanúgy néz ki, mint a fekete dobozos. A szagáról ez jutott az eszembe egyébként. :D Utánanézek, hogy ez a hosszú leírás nem mese-e csak esetleg, amivel le akar rázni az eladó. Mintha valahol írták volna, hogy sötét fényezésnél a karcokba beült volna a fehér cucc. Mondjuk ezt szerintem nem túl logikus, ránézésre ugyanúgy néz ki mind a kettő "viasz". :U

(#26092) focvis: Késő, nem bírtam ellenállni a szagnak. :DDD Egyébként 7800 Huf volt. El tudom használni, van világos kocsi is a családban, csak a sajátomat akartam elsősorban kényeztetni.

(#26091) Saint_: Remélem tényleg igaz lesz, de hétvégén kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#26095) focvis válasza BigBlackDog (#26094) üzenetére


focvis
veterán

Ha meggondolod magad, szólj, átveszem. Valakinek ajándéknak szánom. De csak kérj rá 50% visszatérítést előtte. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26096) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Műanyag műszerfalat csak tisztítóvak törlitek át, vagy utánna kezelitek még vakamivel?

(#26097) jozsi252 válasza Drughi (#26096) üzenetére


jozsi252
veterán

Tisztítás után ápolószer az kell mindenképp hogy a színét hosszan megtartsa az adott felület. Van a Wolf-tól kezdve Sonax Autoglym Carpro és lehetne még sorolni a gyártókat. Akkor jó ha selymes fényt ad az adott felületnek, nincs benne olaj zsír pl ami épp magába szippantaná a port.

iPhone 13 Pro Max

(#26098) blizzrd válasza tomixx (#26093) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Csak nem Soft99 lesz neked is? :D

(#26099) tomixx válasza blizzrd (#26098) üzenetére


tomixx
csendes tag

Soft99 lesz nekem is :)) 2 típus között gondolkodom ez vagy ez

itt olvasott vélemények és tapasztalatok alapján nagyon jónak tűnik, plusz rengeteg videót néztem és nagyon meggyőző :)

[ Szerkesztve ]

(#26100) Invi válasza Invi (#26056) üzenetére


Invi
aktív tag

Erre senkinek nincs otlete, hogy mi lehet? Mondanam, hogy bogar, de a teljes gephazteton vannak ilyenek. Surolofenyben opalos pacak... koszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.