Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) do3om válasza focvis (#18150) üzenetére


do3om
addikt

Na meg a másik hogy nekem nincs multikormány.
Viszont a gyári bőrös nem a felszereltség miatt van bőrözve, ami viszont multikormányt is jelent?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18152) focvis válasza do3om (#18151) üzenetére


focvis
veterán

A bőrös is lehet normál, ill. lehet multi. Utóbbi drágább és ritkább. Én normált vettem 17-ért.

(#18153) TayRol válasza MunezXBK (#18145) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi!:)

(#18154) DeFranco válasza DeFranco (#18136) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerényen upolnám :)

(#18155) MunezXBK válasza DeFranco (#18154) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kéne rá alapozó, utána festék.

(#18156) DeFranco válasza MunezXBK (#18155) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem. és alapozóból is van spray kiszerelés? milyet vegyek alapozóból és milyet festékből? mi a rend? egy réteg alapozó két réteg festék? vagy más?

mennyit kell várni egyrészt amíg tudom fordítani és a másik felét is fújni, másrészt pedig a rétegek között?

(#18157) runner 125 válasza DeFranco (#18156) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az lesz a probléma, h egy flakon festék rendszerint 2500-3000ft, mind alapozóból, mind a fedőből érdemes 2-2 réteget felvenni (főleg a felni belső felére, ahol megáll a trutyi), talán kijön 1-1 flakonnal a művelet, viszont én kérnék ajánlatot egy fényezőtől is. A Honda-nál ha jól emlékszem 7k-t kértek el a 2 réteg alapozásért és a fedő ezüstért. Nincs vele nyűg, idő, nem koszlod össze magad, stb.

Ha mégis fújod google-zz rá a festékekre. Motip-nak, Prevent-nek biztosan ilyen festéke és kell h legyen fújós alapozó is. Száradási idők fel vannak tüntetve a flakonokon, általában 3-4-5 órát kell várni a rétegek között.
Amennyiben felkötöd valahova egy dróttal, le lehet tudni egybe az egész felnit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18158) DeFranco válasza runner 125 (#18157) üzenetére


DeFranco
nagyúr

necces lenne elvinni, vidéken van, hétvégén tudok hazamenni, stb. így is necces, de nem nagyon tudok mit csinálni

de ha valaki kecskeméten tud olyan helyet, ahova be lehet dobni és ésszerű összegből megcsinálják, akkor az tényleg kényelmes megoldás lenne.

(#18159) MunezXBK válasza DeFranco (#18156) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha hagytál volna rajta a régi festékből, elég lett volna becsiszolni és mehetett volna rá az új festék, 2 rétegben.

(#18160) DeFranco válasza MunezXBK (#18159) üzenetére


DeFranco
nagyúr

már így kaptam. állítólag eléggé rozsdás volt (felületi), ezért ismerős kicsit megfürdette savban. most fémtiszta.

(#18161) do3om


do3om
addikt

[link]
Hasonlót használ valaki?
Meg van a gépen egy meghúzás, majd lefényképezem, meg sok kis kavicsfelverődés, érdemes venni rá javító tollat?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18162) do3om válasza focvis (#18150) üzenetére


do3om
addikt

12e a bőrözés.
Így viszont meggondolandó. Fekete bőr, piros cérna.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18163) -cobra- válasza DeFranco (#18158) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ment privát.

[ Szerkesztve ]

(#18164) MunezXBK válasza do3om (#18162) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az jó. Itt 20. Mínusz 2x2.000, ha leveszed/felteszed a kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#18165) tboy93 válasza MunezXBK (#18164) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mínusz 2x2.000, ha leveszed/felteszed a kormányt.

Hja, ha van kedve az embernek a légzsákos kormánnyal baszakodni :D Én nem mernék hozzányúlni, nem akarom hogy a pofámba robbanjon.

(#18166) Qru válasza tboy93 (#18165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem robban az csak úgy, no para. Bár azért én is inkább olyanra bíznám aki csinált már ilyet. Mint pl Munez. ;]

#nincsbennetarcsi

(#18167) focvis válasza do3om (#18162) üzenetére


focvis
veterán

Nem akarlak (dehogy nem ;] ) lebeszélni róla - kérdezz azért rá a VW bontóban, hogy van-e nekik szép bőr kormányuk és mennyiért.

(#18168) tboy93 válasza Qru (#18166) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is szívesen lebőröztetném a gyári nem bőrös kormányom, már kopik rajta a műanyag :( Viszont sajnos azt hallottam, hogy a légzsákot nem bőrözik, pedig nekem már az is kopottas. Tehát nálam már csak a komplett csere játszik, esetleg FL-re légzsákostúl.

(#18169) Qru válasza tboy93 (#18168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, mert akkor az arcodba vágná a huzatot ami nem tenne jót a fogsorodnak. :D

#nincsbennetarcsi

(#18170) MunezXBK válasza tboy93 (#18165) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sarut kell levenni és nem robban. :))

(#18171) roberto211 válasza tboy93 (#18165) üzenetére


roberto211
őstag

Nem robban az.. Stiftemben pld úgy van,hogy a légzsák egyben maga a kormányborítás is (középen).. Oldalt 2db csavar fogja amit imbuszkulccsal tudsz leszedni.. Ott meg van pár kábel, lehúzod és kész. :D Nem rég cseréltettem kormányművet egy az egyben onnan tudom. :D

Most gondolom az elv az más autóknál is így van, a rögzítés meg egyéb elhelyezkedések lehetnek mások max..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18172) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Két hete lefújtam a felniket Autoglym Wheel Protector-al. Az utóbbi két napban esett, minden nap használva volt, elég sokat, 20-30 km/nap.

Úgy látszik, ez a rossz idő kellett, hogy megmutassa mit tud. Elég pozitívat csalódtam, ilyenkor már vastagon fékporos szokott lenni, nem is beszélve az esős dzsuváról.

Ehhez képest teljesen szárazok pedig a fotó is esőben készült, és nincs rajtuk, csak minimális szennyeződés.

Ami hibája van, hogy ha lemosod a felnit, mikroszálas kesztyűvel, vagy bármi mással akkor az leszedi, és fújhatod újra. A következő mosásnál majd megpróbálom csak vízzel leöblíteni.

Elég furcsa látvány, hogy az autó tiszta kosz, a felni meg tiszta és száraz :DDD

Ehhez tudnám hasonítani: Szuperhidrofób felület

Leöntöttem egy pohár koszos vízzel, és szó szerint lepattant róla, nyom nélkül.

(#18173) Laca1212 válasza FeRRaR1 (#18172) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez az?

(#18174) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szakik! Hol lehet kapni olyan ablaklehúzót , ami elfér a belülről takarításkor?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18175) FeRRaR1 válasza Laca1212 (#18173) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem, pontosan az a neve, amit írtam. [link]

(#18176) DeFranco válasza DeFranco (#18156) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vettem alapozót és festéket. a festék az OK, nincs kérdés, viszont alapozóként egy olyan flakont adtak, amire az van írva, hogy "akril festék" meg egy másik cetlin hogy "akril lakk". színtelen egyébként. rákérdeztem, azt mondták ez alapozó, de a címkén nem utal erre semmi. használhatom ezt alapozónak?

(#18177) #00809728 válasza DeFranco (#18176) üzenetére


#00809728
törölt tag

Esetleg rakj fel róla képet.
De addig ne használd.

(#18178) DeFranco válasza #00809728 (#18177) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itt a lakk-matt

(#18179) #00809728 válasza DeFranco (#18178) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát ez nem alapozó...

[lilyentL]

Ebből szoktam venni 2decit kb 4alufelnire elengendő

[ Szerkesztve ]

(#18180) DeFranco válasza #00809728 (#18179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor átb.tak.

k.vajó.

tele van a f.om, lefújom színre aztán leszarom elegem van belőle, hogy már a hatodik szakmát tanulom ki egy kib.ott felni miatt. mindig ez van, bárhova fordul az ember csak átb.ák a palánkon, k.vára elegem van.

direkt háromszor megkérdeztem, hogy ez alapozó-e mert nem látom rajta, hogy rá lenne írva.

[ Szerkesztve ]

(#18181) bitpork válasza DeFranco (#18180) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Más hülyesége miatt ne magadon állj bosszút: ne idegesítsd magad feleslegesen. Ez is egy szakma, oda kell adni egy műhelynek, megcsinálják. Tény hogy nem lesz olyan olcsó, de van hol verni az asztalt. Nem ok nélkül nem magam macerálom pl a kocsit. Minden xarral rohanok a műhelybe, mert ott majd azért vannak hogy megoldják.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18182) kalmanchris válasza DeFranco (#18180) üzenetére


kalmanchris
tag

Gondolom egy hozzáértő p.csa volt az eladó, aki varrónőnek tanult, de ilyen helyen is dolgozhat. Ráfogta, csak vedd és vidd. Tisztelet a kivételnek!

[ Szerkesztve ]

(#18183) DeFranco válasza kalmanchris (#18182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy nem, srác volt és látszólag értett hozzá. mindegy, ez van, a festékre úgy is az van írva, hogy ne alapozzuk (prevent), megfújom azzal, aztán ha nem jön be, ij kártya, nem tudok mit csinálni, nem is akarok most már. pótkerék lesz max. hideget-meleget kap, nedvességet nem vagy alig.

több minden almás ebben a sztoriban, már bele sem kezdek. itt is annak van igaza, aki begurul a gumishoz, 5k-ért megveszi a telibe fújt hulladékot aztán gurul vele ameddig megy. az ilyen szív mint én, aki rendbe akarja rakni.

(#18184) bitpork válasza DeFranco (#18183) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért biztos h a gumis v bárki hulladékot ad ki a kezei közül? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18185) DeFranco válasza bitpork (#18184) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézz körül a racsingon meg az hahun hogy mit árulnak használt lemezfelniként.

1: nem lefújt és rozsdás, ez a jobb, mert ezen legalább látod, hogy hol kell rájavítani
2: lefújt és rozsdás, nagyon csecse, egy év múlva meg elkezd peregni

(#18186) bitpork válasza DeFranco (#18185) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó a racsingon, de ha elmész a gumisodhoz az sem tart olyat amit rendesen megcsinált? Nekem Attix fórumtárs mindet nagyon nagyon korrektül megcsinál: pont mint a sajátja lenne. Mondjuk ebbe az is benne van hogy ha hozza viszi a kocsit akkor elnehezedik kicsit a lába, de üsse kavics, néha kell az autónak egy kis kormolás :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18187) DeFranco válasza bitpork (#18186) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szar felni ár 4k, megcsináltatni rendesen 6k (gumis nem csinálja meg, neki is szóratni, festetni kell), összesen 10k, gyári új felni 15k. 10k-ért senki nem vesz olyan felnit, ami úgy néz ki, mint az 5k-s telibefújt, csak van mögötte egy ígéret, hogy ez tényleg jó.

nem csinálja meg.

amúgy meg telesírtam a fórumot hogy felnit keresek, pontosan 0 válasz jött azon kívül, hogy racsing meg hahu.

[ Szerkesztve ]

(#18188) bitpork válasza DeFranco (#18187) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én mondjuk simán megveszem ha a szerelő ezt ajánlja. Lehet én vagyok a gyenge jellem. Az esztétikára sokkal kevesebbet adok mint a műszaki tartalomra :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18189) Typhoon47 válasza DeFranco (#18187) üzenetére


Typhoon47
őstag

Gumisnál ált. hegyekben állnak a lemezfelnik. Enyhén rozsdások mennek 5k-ért.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18190) DeFranco válasza Typhoon47 (#18189) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hidd el körbejártam a kérdést. Mindegy, nem akarom ezt a felnikérdést ragozni, van benne anyag, de itt nagyon off, kifakadtam, túl vagyok rajta ennyivel is okosabb lettem.

(#18191) Troy. válasza Laca1212 (#18146) üzenetére


Troy.
addikt

Mennyibe kerül akciósan a Tesco-ban?

.

(#18192) Formaster


Formaster
Topikgazda

Üdv az Uraknak! Csatlakoznék a topichoz. Keresek valami olcsó lakktisztító gyurmát, amit lehet rendelni ebay-ről. Illetve szintén innen rendelnék valami felsőkategóriás waxot. Ki, mit ajánlana?

Ezt a szettet néztem gyurmából, vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#18193) Laca1212 válasza FeRRaR1 (#18175) üzenetére


Laca1212
őstag

Ilyent csak külhonban lehet venni?

(#18194) bnorci71 válasza focvis (#18105) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
nem vettem először észre hogy nekem is válaszoltál

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#18195) FeRRaR1 válasza Laca1212 (#18193) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem tudom hol lehet/hol nem, ebayen rendeltem, olcsóbb volt mint az AG webshopján, ingyenes kiszállítással. Most néztem meg, már elfogyott annak az eladónak, csak drágábban vannak...

Amazonon most találni olcsóbbat, nézz rá, hátha szállítanak Magyarba is.

(#18196) tboy93


tboy93
nagyúr

Na, dobok fel pár képet a fényezésről. Ugyan nem teljesen tiszta az autó, de azért látszik a lényeg :)

Előtte: [link], [link], [link], [link]

A műhelyben a meló alatt: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

Elkészült: [link], [link], [link], ( barna trutyi az üregvédő szer) [link], [link], [link]. A bal hátsó ív és a lökős találkozásánál még van egy 2mm hézag, el van törve a lökős egy műanyag tartóeleme, ki kéne cserélnem és az is eltűnik.

Ezen kívül még az alja is rendbe lett rakva, alvázvédelem, üregvédelem...
Gustavsson Carosserie, Csepel

A face oldalukon honda civic néven találtok még képeket.

(#18197) runner 125 válasza tboy93 (#18196) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó lett, reméljük tartós lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18198) tboy93 válasza runner 125 (#18197) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvileg van garancia is :)

(#18199) tresh válasza tboy93 (#18196) üzenetére


tresh
addikt

Szép lett :R

(#18200) szekra


szekra
őstag

Hali! Adott egy 2004-es VW Polo. A középkonzol néha kellemetlenül recseg ropog. :) Valami ötletet tudnátok adni/egyáltalán meg lehet ezt szüntetni valahogyan? Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.