Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) runner 125 válasza #00809728 (#18646) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az kemény. :R

Hova jártak ezzel, vadászni?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18652) #00809728 válasza runner 125 (#18651) üzenetére


#00809728
törölt tag

Telepen a macska vagy nyest felment a tetejére.2db roti meg probálta öt vagy öket leszedni.

(#18653) #00809728 válasza ::Trunks:: (#18649) üzenetére


#00809728
törölt tag

(#18654) ::Trunks:: válasza MunezXBK (#18650) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Vettem[egy ilyet] az OBIban ,mert azt hittem infrás, meg mondom ventillátoros is , rohadt király lesz ez nekem. Bedugtam ,megettem egy pizzát (20perc) mire kimentem kb nem történt semmi, a rácsot majdhogy nem meg lehet fogni, egy nevetséges sz@r az egész :W Szóval visszamegyek, és hozok valami mást. Veszek valami infrásat.
A falra szerelhető klíma szerű jó lenne, csak az felszerelést, igényes bevezetékelést igényel, nekem pedig egyből kéne használatra.
Kályhát nem akarok, sok helyet foglal, meg gázpalackal se akarok kinlodni.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#18656) ::Trunks:: válasza MunezXBK (#18655) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Igen közben már bele ástam magam,hogy hogyan is működik. Vicces,hogy még olcsóbb is... Garázsban használod te is? Elég akkor azt mondod?

Amúgy a két link ugyan az!

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#18657) MunezXBK válasza ::Trunks:: (#18656) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én szobában, de több ismerős is használja garázsban vagy nagyobb helyiségben.

1x políroztam garázsban, hideg volt már és nyitott kapuval vártak. Ott is infrás fűtő volt, 10 perc múlva pólóban dolgoztam.

(#18658) ::Trunks:: válasza MunezXBK (#18657) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszönöm, megnézem majd az obiban van-e ilyesmi hasonló áron, ha nincs, akkor rendelek egyet. Köszönöm! :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#18659) TayRol


TayRol
veterán

Most voltam Lidlben, gyorsan vettem egy nedves-száraz porszívót, 15.999 ft-ért. Rég óta vadásztam már egyre.

(#18660) focvis válasza TayRol (#18659) üzenetére


focvis
veterán

Egy olyanra én is vadászok. Megmaradt a nyárról vagy aktuális készlet (több darab is van belőle)?

(#18661) TayRol válasza focvis (#18660) üzenetére


TayRol
veterán

Aktuális. Sokszor járok oda, most volt kirakva. Még olyan 3 db volt belőle. Pesti út, 17. kerület. De volt magasnyomású is, ha valakinek az kell.

(#18662) sultansmith


sultansmith
senior tag

Nem tud esetleg valaki szolnok környékén olyat, aki tud ilyen igényesen dolgozni a külső fényezésen?

Esetleg belső, műanyag elemek újrafestésével (festékkopás, műkörmök okozta karcok), vagy a'la nature az egész autó szépségápolással?

Én nem nagyon értek hozzá, és inkább fizetek, mint hogy elbaxxam... :/

Előre is köszi a segítséget!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#18663) Adamrapkor válasza kaszaking (#18626) üzenetére


Adamrapkor
tag

Sikerült?Ha nem, akkor Nitró higítóval próbáld, de ugyanúgy mint ahogy elmondtam az előzőnél,Nitró higító viszont durvább, szóval óvatosabban!

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#18664) kaszaking válasza Adamrapkor (#18663) üzenetére


kaszaking
tag

Még nem próbáltam. Kedden leszek szabadnapos majd akkor megpróbálom
Nagyon szépen köszönöm hogy segítesz :R

(#18665) MunezXBK válasza ::Trunks:: (#18656) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1 link az, csak elbénáztam. :B

(#18666) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Van olyan anyag ami külső műanyagra felhordva védelmet nyújt, taszító hatása van, mint amire fényezett felületen az EGP hivatott?

(#18667) runner 125 válasza DeathAdder (#18666) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az AG-s műanyag és gumiápolót fújhatod oda is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18668) DeathAdder válasza runner 125 (#18667) üzenetére


DeathAdder
veterán

Vinyl?

(#18669) kaszaking válasza Adamrapkor (#18663) üzenetére


kaszaking
tag

Na itt a közelben csak nitró hígító van vagy szintetikus hígító. Olyan észter hígítót nem találtam

(#18670) Adamrapkor válasza kaszaking (#18669) üzenetére


Adamrapkor
tag

Szintetikus higítóval még nem dolgoztam.Így a nitrót tudom ajánlani, de annak a bázisa durvább mint az észter.Észter kimondott ilyen "tapadott szennyeződések eltávolítására alkalmas anyag".Rá kell kérdezni a szintetikusra hogy annak a maró hatása erősebb e, vagy gyengébb, mint a nitróé, vagy az észteré.

Meg sok h.lye fényező észterrel hígítja a különböző alapozók festékeket,töltő alapozó festékeket,akril lakkokat,bázis festékeket. Mondhatjuk univerzálisnak az észtert. :)
[UAmi nagyon fontos száraz rongy legyen nálad!!!!Egyikkel feloldom a szennyeződést, másikkal letörlöm szárazra a felületet!Nem hagyom a felületen az anyagot.]

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#18671) kaszaking válasza Adamrapkor (#18670) üzenetére


kaszaking
tag

Ezt találtam neten: "A hígítók felülről lefelé kompatibilisek. Bármilyen festéket old a nitro hígító, sorban következő az észter hígító, utána az aromás hígító, majd a szintetikus hígító, leggyengébb a lakkbenzin."
Szerintem akkor a szintetikus nem lehet olyan maró mint az észter vagy a nitró.
Egy próbát megér a szintetikus, nem?

(#18672) #00809728 válasza kaszaking (#18671) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy....

Ne higítóval csináld mert ha feloldja a zöld "eredeti" festéket akkor mit fogsz tenni?
Észter,nitro,szintetikus,lakkbenzin ez a megfelelő sorrend.

Mint írtam vegyél egy deci polirpasztát és egy szivacsot vagy rongyot azzal állj neki első körben.

(#18673) kaszaking válasza #00809728 (#18672) üzenetére


kaszaking
tag

Milyen polírpasztát javasolsz? Olyan kéne ami megtalálható a tesco/obi párosban

(#18674) #00809728 válasza kaszaking (#18673) üzenetére


#00809728
törölt tag

Sajnos azok nem jók.
Valami durvább féle kéne,3M,Farecla,Menzerna,Autoglym és társai

(#18675) MunezXBK válasza kaszaking (#18673) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom merre vagy, de ha elgurulsz felém, adok.

(#18676) kaszaking válasza MunezXBK (#18675) üzenetére


kaszaking
tag

Figyelj, lehet hülyén hangzik de ha mondjuk szombaton elgurulok feléd akkor segítesz kijavítani a hibát? Természetesen nem ingyen gondoltam.

(#18677) MunezXBK válasza kaszaking (#18676) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Persze. De pénteken firkálj rám, hogy otthon legyen a gépem hétvégén.

(#18678) kaszaking válasza MunezXBK (#18677) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon szépen köszönöm :R Péntek délelőtt írok

(#18679) #47053824


#47053824
törölt tag

Udv!
Alufelnit szeretnem felujitani, mert az elozo tulaj szerintem csak lefujta flakonos festekkel és felholyagzott. Azzal tisztaban vagyok, hogy nem lesz gyari minoseg, de megoldhato hazilag, hogy szebb legyen? Ilyenre gondoltam hogy van e flakonos szoro kitt, stb. Egy how to do kellene, még nem csinaltam. Képet delutan tudok feltenni. Koszi

(#18680) #47053824 válasza #47053824 (#18679) üzenetére


#47053824
törölt tag

Szoval errol lenne szo...

Amit en csinalnek (es talan egyszerubb ha majd kijavitatok), hogy festeket eltavolitom csiszolopapirral, a peremet megjavitanam normal kittel, ujracsiszolas, kapna egy flakonos szorokittes javitast telibe, ujracsiszolas es 2 reteg fedo festes. ha lehet kapni flakonos lakkot, azt is kapna.

Ami tanacs meg johetne, hogy milyen csiszolopapirt vegyek es egy alap utmutato.

(#18681) #00809728 válasza #47053824 (#18680) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ez nem flakonos festés miatt ilyen hanem a só miatt.
Lekaparni amit lehet+felcsiszolni de legjobb homokoltatni majd epoxy alapozó+szorókitt+szin+lakk.
Nem lesz olcso....

(#18682) Adamrapkor válasza #00809728 (#18672) üzenetére


Adamrapkor
tag

Ezért javasoltam oldószerpróbát, nem olyan látható részen.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#18683) Formaster válasza #47053824 (#18680) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Olyan, mintha a sokáig rajtahagyott fékpor rozsdája rágta volna meg a festéket. Ha megcsináltatod kicsit gyakrabban tisztítsd, esetleg bevonatot neki...

[ Szerkesztve ]

(#18684) MunezXBK válasza Formaster (#18683) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, sómart. Mondjuk hanyagság mindkettő.

(#18685) Formaster válasza MunezXBK (#18684) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ezért kell a lemezfelni télire :DDD

(#18686) MunezXBK válasza Formaster (#18685) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#18687) #47053824 válasza Formaster (#18685) üzenetére


#47053824
törölt tag

De itt nincs is tel. :) (anglia)

(#18688) Formaster válasza #47053824 (#18687) üzenetére


Formaster
Topikgazda

bang ;] akkor mégiscsak igazam volt :C

szerk: érdekes, hogy a legjobban ott kezdte ki, ahol közvetlen kapja a fékport. A só körbe marhatta volna mindenhol.

Az a gumi elég veszélyes :W

[ Szerkesztve ]

(#18689) #47053824 válasza Formaster (#18688) üzenetére


#47053824
törölt tag

A hatso tengelyen nincs ilyen problema. Ott dobfek van. A gumi csak feluleti serules szerencsere.

(#18690) Formaster válasza #47053824 (#18689) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Angliában elég nehéz lehet tisztán tartani az autót. Én véletlen kaptam egy rendelésben gyurma helyett sonax felniápolót. Azóta csak leöblítem a felnit és kész. 1 hónapja tettem fel, azóta bírja,

(#18691) d4d


d4d
tag

Az Autoglym Super Resin Polish felviteléhez megfelel egy puhább autós szivacs is (tescos kb 350-400ft) + ha megszáradt, a szürke autoglym-es mikroszálas kendő a fényesítéshez? kicsit karcos (főleg mosások miatt) fekete fényezésre kerülne

elemlampa.blog.hu

(#18692) MunezXBK válasza d4d (#18691) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

De sokáig nem fog tartani.

(#18693) d4d válasza MunezXBK (#18692) üzenetére


d4d
tag

mit jelent a nem sokáig? azért nem pár nap ugye? :D nekem most ez a max, amit tenni tudok a fényezés ápolásával kapcsolatban 8(

Az önkiszolgáló mosóknál a kefékkel mi a tapasztalat? Most nyílik egy három beállásos mosó itt a közelben, valami MTM olasz gépeket használnak ha jól láttam, és szerencsém volt mert amikor odamentem érdeklődni, éppen zajlott a "tesztüzem", úgyhogy ingyen moshattam az autót.. minden programon végigmentünk. Más mosókhoz képest érezhetően nagyobb nyomással dolgozott a lándzsa, el is fáradt a karom a végére, de azt mondták még ez is beállítás alatt van. Mindegy, visszatérve a kérdésre, szerintük nyugodtam használhatom a kefét, nem maradnak meg benne a szemcsék stb. Amit láttam, hogy folyamatosan valami löttyben van tárolva plusz használat közben is vmi aktív habos, vizes akármi jön belőle, nem tudom pontosan, de, ami a lényeg, hogy megfogdostam és valami iszonyatosan puha, finom anyagból voltak a sörtéi, persze most még új volt..

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#18694) MunezXBK válasza d4d (#18693) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Pár mosás vagy nagyobb eső azt cső. :D

(#18695) d4d válasza MunezXBK (#18694) üzenetére


d4d
tag

Jól van nem baj, nekem eddig a legtöbb ilyen típusú ápolás az volt amikor a mosás után nyomtam rá egy kis waxot is.. Az Extra Gloss Protection érdemben tudna segíteni azon, hogy még tartósabb legyen a dolog? + ha több rétegben vinném fel?

elemlampa.blog.hu

(#18696) Morris válasza MunezXBK (#18694) üzenetére


Morris
veterán

Megerősítem. 2 kiadós eső nem sok. Annyit sem bírt. Vettem egy flakon egp-t. Hátha...

(#18697) MunezXBK válasza d4d (#18695) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

EGP sokkal jobb. :K

(#18698) d4d válasza MunezXBK (#18697) üzenetére


d4d
tag

A leírásokból úgy veszem ki, hogy az EGP egy kiegészítő termék a resin polish mellé vagy legalábbis így ajánlják, pl

"1. Clean your car with Autoglym Bodywork Shampoo Conditioner
2. Polish with Autoglym Super Resin Polish
3. Protect with Autoglym Extra Gloss Protection to lock in the shine"

elemlampa.blog.hu

(#18699) MunezXBK válasza d4d (#18698) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olvasd el a többi cuccot is. Valamelyik mindig kapcsolódik az egyikhez, hogy csomagban vedd. :D

(#18700) d4d válasza MunezXBK (#18699) üzenetére


d4d
tag

most nem tudok mit csinálni, ha ezt írják

"Extra Gloss Protection is not a polish, so will not remove or improve the appearance of scratches, swirls or dull paint. If your paint has these problems use Super Resin Polish first."

Ok hogy sok terméknél kapcsolódik a másikhoz, de ez nem probléma, a motormosó + vinyl & rubber care kombó is baromira bevált a motorháztető alatt. Beltérben is először interior shampoo és utána jöhet az ápolás, nem egyből a koszt ápolom le :) . A műanyagápoló egyébként nagy kedvenc, ezt egy egészen kis méretű (úgy vágtam méretre) puha autós szivacsra szoktam ráfújni, így viszem fel a műszerfalra stb utána áttörlöm mikroszálas kendővel. Másik nagy kedvenc a car glass polish.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.