Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) Formaster


Formaster
Topikgazda

Hétvégén elkészült a külső téli felkészülés is. A K2 viasz nem rossz, de valami komolyabbat fogok venni, ha ez elfogy. Sőt komolyabb kezelésen is gondolkodom, mert szörnyen néz ki a másfél éve még tökéletes fényezés. Mindenütt kőfelverődések, apró karcok. Valaki rakott már fel kerámiás cuccot?

(#18502) ducati113 válasza Formaster (#18501) üzenetére


ducati113
csendes tag

Vissza olvasol akkor elég soknak van. :)

(#18503) Formaster válasza ducati113 (#18502) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A kérdés inkább költői volt. Pár hónapja figyelem a friss hsz-eket, de 18k anyagot nem tudok vissza olvasni, erre nincs időm. Ezidáig nem hozta fel senki, ezért dobtam fel a kérdést, hátha valakivel témába elegyedhetek, akinek van tapasztalata valamelyik termékkel.

(#18504) ducati113 válasza Formaster (#18503) üzenetére


ducati113
csendes tag

Várj míg jó idő lesz 10 fok alatt nem igazán jó ilyesmivel foglalkozni.
Jobb ha süti a nap,már száradás szempontjából.
Meg ha pár napig nem ázik az sem árt.
Most talán ez a legjobb dolog amivel védheted az autód fényezését.
Na és a mosás is sokkal de sokkal könnyebb.
Én nem is dörzsölgetem semmivel.
Bekeverek Ph semleges autósampont és permetezővel átfújom.
Várok 10 15 percet és esővízzel sterimóval átmosom.
Ha van kedvem és időm átőrlöm mikrószálas ronggyal.
Vagy kimegyek és 140Km/ó megtaposom.
Ennyi a mosás. Csepp és foltmentes mindkét esetben. Persze a rongy azért jobb.

Hogy mit raksz fel az pénztárca és saját döntés.
Ki ezt ki azt dicséri,mindegy csak kerámia legyen.SZERINTEM

(#18505) Formaster válasza ducati113 (#18504) üzenetére


Formaster
Topikgazda

:R Mindenképp várnék tavaszig. A pénztárca meg relatív. Másfél éve vettem az autót hibátlan fényezéssel, amit most újra kéne polírozni (nem 20 ezerért, mert nem az a kategóriájú autó). Nem beszélve a folyamatos mosási herce-hurcáról, ami szintén pénzbe kerül, a wax is, meg az összes többi... Ezt egyszer rakod fel és le van a gond 5 évre.

(#18506) Formaster


Formaster
Topikgazda

Egyébként mennyire új ez a technika? Vannak már több éves tapasztalatok, vagy csak most dobták ki pár hónapja?

(#18507) #00809728 válasza Formaster (#18506) üzenetére


#00809728
törölt tag

Zsolt....

Mint az előzző személy is írta és ha vissza olvastad volna a forumot akkor van aki kimondottan Cerámiával foglalkozik mint pld ÉN is.
kb. 3éve raktam fel az elsőt mai napig látom a kocsit.Nem mindegy mivel és hogyan készíted elő.

Légy szíves keress rá cerámia és olvasgasd át.

[ Szerkesztve ]

(#18508) Agostino válasza tboy93 (#18487) üzenetére


Agostino
addikt

szia

ez egy életmentő hsz, már régóta keresek pesten valami normális brigádot, de egyelőre semmi... : ( megnézem őket. a legjobb az a 11 keres cég volt ahol kedd reggel kilenckor bebaszva ecsetelte a tag, hogy neki se álljak karosszériáztatni, úgyis szar lesz megint

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18509) tboy93 válasza Agostino (#18508) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eltartott egy darabig amig talaltam normalis lakatost, nagyon sok a kokler. Gusztit merem ajanlani mindenkinek, nem dolgoznak olcson, de szepen es szakszeruen csinaljak a dolgokat, nem veletlenul all nala 4db 1gen transporter restauralasra varva :)

(#18510) Formaster válasza #00809728 (#18507) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Dodi, köszönöm! Ma átolvasom a topikot, viszont ha tudsz linkelni valami anyagot a kerámiáról azt megköszönném! Nem a PR szöveg érdekel, amit minden kozmetika fúj... Azt már átbújtam párszor. Amit pl nem értek, hogy egyik cég 5 év garival rak fel egy terméket, míg másik cég a másik terméket max 2 évvel. Ekkora különbség lenne a brand-ek között, vagy szimplán valaki nem meri bevállalni az 5 év garit? Találtam olyan terméket is ahol 2-10 évre írják...

szerk: de a 9h keménység mindenhol azonos... ezért nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#18511) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Motorháztetőmön van pár horpadás, már így vettem az autót. Igazából úgy néz ki, mintha ráültek volna, két nagyobb, illetve egy-két kisebb helyen látszik, hogy megtörik a fény. Festés nincs sérülve, ha jól emlékszem nem is lett fújva ez az elem. Az ilyesmit meg lehet csinálni ilyen vákuumos megoldással? Nem házilag gondoltam, szakemberre bíznám a dolgot. Kb. milyen összegbe kerülhet egy ilyen javítás?

Üdv

(#18512) Agostino válasza tboy93 (#18509) üzenetére


Agostino
addikt

nagykirályság! egyébként érdemes keresnem ennyi meló mellett mostanság, karácsony előtt? vagy éppen keressem, hogy egyáltalán tudjak hozzá időpontot? nem gond ha drága, de akkor annak legyen oka és mérje fel a kocsit. pesten egy másik helyen amit meglátogattam rámondta a tag mindenféle előzetes alámászás nélkül, hogy nyolcvan lesz. hozzáteszem két kétszázasnyi foltról beszélünk

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18513) tboy93 válasza Agostino (#18512) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lol. Nalam ugy nezett ki a dolog, hogy megnezte a kocsit, atneztuk, alaneztunk, megbeszeltunk egy arat es egy idopontot. Utana vittem a gepet es amikor szet lett kapva akkor voltak meglepik. Sok kis rozsda volt itt-ott, ezek nagy reszet nem szamolta fel pluszban, 150 helyett 160 lett a vege (+opcionalis polir). Ebbol 40 volt a fenyezes, tobbi a lakatosmunka. 35 volt az ajto resz, aminek le kellett vagni az aljat, 2 reszt hajtogatni hozza, visszahegeszteni, spotterrel kihuzni belole a horpadast, kilincs mellett mely meghuzast kiszedni + ennek a meghuzasat a sarvedo ivbol. A tobbi cash a kerekjarati ivekben levo korroziora, a csomi, futomu bekotesi pontok, alvaz, kuszob belso fele kezelesere es uregvedelemre, alvazvedelemre ment.

Gyakorlatilag ahol rozsdat talalt azt szo nelkul elintezte szakszeruen. Ahol kis esely is volt hogy nem feluleti, ott kapasbol flex es uj lemez a helyere... hegesztesek szepen vegigvarrva, nem egy cm-enkent felpottyolve. Gittel is nagyon csinnyan banik, helyette szepen kihuzza a horpadasokat.

Mindenkepp beszelj vele, nekem 1.5 honapra adott idopontot, elegge tele szokott lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#18514) #00809728 válasza Formaster (#18510) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igazából ez rajtad is mullik mert ha megveszed hozzá a "karbantartó" srayt akkor akár 10évig is el tudod húzni..
Igen a kerámiák között is van szorás rendesen...
Sőt az egyes maszekok között is.Némely azt sem tudja mivel dolgozik...

[ Szerkesztve ]

(#18515) #00809728 válasza stickermajom (#18511) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen,horpadásjavítás.hu Lene Szfvár ök profik de nem olcsok.

(#18516) MunezXBK válasza #00809728 (#18515) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Baráti áron 2.000/horpadás. Kicsit több, mint drága.

(#18517) tboy93 válasza MunezXBK (#18516) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy jegvert autonal ez jo buli :DDD

(#18518) stickermajom válasza MunezXBK (#18516) üzenetére


stickermajom
addikt

Kösz Dodi72!

MunezXBK, én neten nézelődve valahol 4800/horpadás áron találtam. Ahhoz képest ez még olcsó is :D

(#18519) MunezXBK válasza stickermajom (#18518) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Baráti áron 2k.

(#18520) runner 125 válasza stickermajom (#18518) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem se rossz ár a 2k/db, sőt. Eleve van benne kockázat, másfelől el kell pocsolni egy egy horpadassal akar többször is, mire kozel tökéletes lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18521) stickermajom válasza MunezXBK (#18519) üzenetére


stickermajom
addikt

És nem baráti áron kb?

(#18522) MunezXBK válasza stickermajom (#18521) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt nem tudom. :D

De nemrég hoztak egy Tuscanit, jégvert volt. Telibe lett fújva és nagyon szép lett. Gondolom jobban megérte így.

(#18523) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Édesanyám autóját is elég csúnyán elverte a jég (akkor volt benne vagy 3000km :( ), akkor 15k/ horpadást mondtak rá egy márkaszervizben, a teljes javítás meghaladta volna az 1M Ft-ot.
Persze nem lett azóta sem megcsinálva.
Ehhez képest a 2k tényleg baráti, annyiért vállalható lett volna.

MunezXBK:A telibefújástól hogy tűnnek el a horpadások?

[ Szerkesztve ]

(#18524) tboy93 válasza _ATi_1 (#18523) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kis gitt mindent megold :DDD

(#18525) MunezXBK válasza tboy93 (#18524) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg egy kis karosszériás munka.

(#18526) tboy93 válasza MunezXBK (#18525) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyilván :) A legjobb ha spotterrel kihúzzák a horpit, gittet csak viccből írtam :))

(#18527) _ATi_1 válasza tboy93 (#18526) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, a gittet mi is kerültük :)

(#18528) d4d


d4d
tag

Sziasztok,

Beleolvasgattam a fórumba, de főleg polírozás, wax és fényezéssel kapcsolatos dolgokat találtam. Engem konkrétan az autóápolásnak a takarítás része érdekel.

Normális autómosó vödröket keresek, Gamma Seal fedéllel, Grit Guard betéttel (+ görgők ha lehetséges). Jelenleg kintről nem tudok rendelni (segítségem sincs). A Zaino itthoni oldalán láttam egy szettet 9100 Ft-ért görgők nélkül, viszont elvileg a fedél és a betét is jár hozzá. Ettől csak sokkal drágább ajánlatom volt eddig. Vélemény erről a cuccról? A Swissvax oldalán van teljes komplett szett, görgőkkel mindennel együtt. Tőlük vagy a Zainotól rendelt már valaki? (szállítási időkre lennék kíváncsi)

A mosáshoz szivacsból mit ajánlotok? lehetőleg olyat ami elérhető a nagyobb áruházakban vagy a Homasitában. Vagy vannak azok a kesztyűs cuccok, az is érdekes lehet (melyik a jobb?).

Korábban ezt linkelte valaki, ez szimpatikus
http://www.szilkerauto.hu/spd/428100/SONAX-Mikroszalas-Autoapolo-Szivacs-Sonax

Az Autoglym kicsit húzós áron kínált ecsetjével van valakinek tapasztalata? (elsősorban felnihez kellene) mennyire lehet tartós? Eddig kb 10-11 különböző AG tisztító/ápoló szert próbáltam ki és összességében nagyon bírom ezt a márkát, nem is tervezek váltani.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#18529) keyol


keyol
aktív tag

Sziasztok.

Menzernának a 300 as pasztáját használta már valaki?Ha igen mi a vélemény...Köszi

(#18530) #00809728 válasza keyol (#18529) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen,nagyon durva cucc és brutál jó.Nem robbanoszemcsés mint a fg400 hanem ez inkább "gyalulos" szóval az 1000csiszolási nyomokat pikk-pakk kiszedi igaz ÉN gyapjú korongot használok.

[ Szerkesztve ]

(#18531) MunezXBK válasza #00809728 (#18530) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mipa-s sárga korongot használok, 2.200-as Menzerna-val. Simán kikapja az 1.000-es csiszolási nyomokat.

Ezt 400, 1.000, 2.000-rel csiszoltam és csak 2.200-zal lett polírozva:

[ Szerkesztve ]

(#18532) keyol válasza #00809728 (#18530) üzenetére


keyol
aktív tag

Köszi. Dodi :R

(#18533) #00809728 válasza keyol (#18532) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nincs mit... :C

(#18534) runner 125 válasza d4d (#18528) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

Vödörből én sima kommersz 10-15 litereseket használok. Nem gondolom, h azalatt, míg az ember lemossa az autót, szükség van pl alsó betétre, h a kosz leüljön és ne keverd fel. Főleg, ha előtte slaggal az ember levereti a sár / kosz nagy részét.
2 vödörrel egyébként simán lemosok egy autót, úgy, h még a végén kényelmesen át tudom mosni a felniket, kerékjárati íveket is.

A Sonax-os szivacsa tökéletes, nekem abból van 2.

Ecsettel nincs tapasztalatom, mint írtam a felnik mosást legvégére hagyom, előtte be szoktam még fújni mind a 4-et AG-s motortisztítóval, majd sima rongyot a vödörbe mártva átmegyek rajtuk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18535) d4d válasza runner 125 (#18534) üzenetére


d4d
tag

Sajnos itthon még a slagot se nagyon tudom megoldani. Ezért is fontos pl. a zárható fedél, mert így el tudnám vinni a vödröket az önkiszolgáló mosóba. Van jó néhány a környéken. Nem messze van egy Agip kút annál pl nagyon ritkán látok bárkit is, szerintem meg lehet velük beszélni a vödörből mosást.

elemlampa.blog.hu

(#18536) TayRol válasza MunezXBK (#18531) üzenetére


TayRol
veterán

Szép. Utána le kell kezelni valamivel, hogy ne egye meg az uv?

(#18537) MunezXBK válasza TayRol (#18536) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Waxolni szoktam, de amit 2 vagy 3 éve csináltam, még nem mattult vissza.

(#18538) d4d


d4d
tag

A Sonax termékekről általában mi a vélemény? Felnitisztító, beltér tisztítók, gumi-műanyag ápolók érdekelnének. A fentebb linkelt oldalon van 5L-es kiszerelésben is savmentes felnitisztító, Autoglymnél csak 25L-es vagy nagyobb lenne itthon.

elemlampa.blog.hu

(#18539) keyol válasza #00809728 (#18533) üzenetére


keyol
aktív tag

És a 300as után mivel mész rá,FF 3000?

(#18540) focvis válasza d4d (#18535) üzenetére


focvis
veterán

Télen én is Agip önkiszolgálóban mosom az autót, 5 literes (eredetileg ablakmosós) kannában viszem otthonról a meleg vizet. Ha nincs tömeg, akkor semmit se szólnak érte - természetesen legelső alkalommal megkérdeztem,vagy szabad-e.

(#18541) #00809728 válasza keyol (#18539) üzenetére


#00809728
törölt tag

SF4000+Poilshangel

(#18542) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Ebben a topikban új vagyok, teljesen véletlenül találtam rá Dodi nevére, miközben google-ban kerámia felületvédelem címszóra kerestem rá. Fel is vettem vele a kapcsolatot privátban, hogy elvinném hozzá az autómat, csak nem sikerült még eldöntenem, hogy milyen típusú legyen is a cucc. Amerikai fórumokat böngészve ott az OptiCoat 2.0 illetve a Cquartz Finest a favorit, bár utóbbira azt írták, hogy nem egyszerű beszerezni. Itt Nektek, akinek van tapasztalata ezekkel az anyagokkal mi a véleménye a témáról (mármint nem a kerámiáról, az egyértelmű, hanem hogy melyik a best of)? Lassan írnom kellene Dodi-nak is, hogy megbeszéljem vele, mikor tudnám elvinni az autót, miután limitált ideig leszek otthon, ráadásul nem is az ő környékén leszünk, hanem Kecskemét-Szeged vonalon, szóval kis logisztika.

Most látom, hogy pont a Tied az utolsó hozzászólás Dodi :-)

[ Szerkesztve ]

(#18543) ducati113 válasza keyol (#18539) üzenetére


ducati113
csendes tag

Menzernából már SF 4000 nincsen,Kifutott ez a termék. helyette super finis plus 3800
De 300 helyet inkább az Fg 400 ast használd. 3 lépcsőben dolgozik.
Egy tető 20 30 perc és fénylik rendesen.Már a 400-as is szép fényes felületet képes csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#18544) ducati113 válasza Squirrel (#18542) üzenetére


ducati113
csendes tag

CQuartz

[ Módosította: TayRol ]

(#18545) #00809728 válasza ducati113 (#18543) üzenetére


#00809728
törölt tag

2hete vettem.
[link]

(#18546) #00809728 válasza Squirrel (#18542) üzenetére


#00809728
törölt tag

Opti nagyon jó cucc könnyü vele dolgozni és tartós...
Cquartz finestel még én sem dolgoztam egyszerüen NINCS.
CarPro CQuartz na erről van videom fent és mai napig meg van az a sárvédő, jöhetsz ütlegelni.

Linkesítettem - TayRol

Köszönöm

[ Módosította: TayRol ]

(#18547) Formaster válasza #00809728 (#18546) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha már a kerámiákat elemezzük, akkor megéri egy Ceramic Pro 300$-os üvegáron? Vajon tényleg ennyivel jobb, mint a 40-50 eurós termékek?

(#18548) #00809728 válasza Formaster (#18547) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nézd ezen sokat morfondíroztam én is.Van egy ismerösöm aki a komolyabb cerámiácban utazik és nagyon dicséri öket.(Servfaces,Ceramic pro) 4-6rétegben rakta fel öket.Nos az olcsobb formákat szerintem max 2-3rétegben..Aztán,hogy van-e értelme azt megkérdezheted de nem tudok rá válaszolni.

Én maradok az egyszerübb változatoknál azokat ismerem 2-3éve...

Saját autómat leonra még anno cquartzot használtam és 7évesen makulátlan állapotban adtam el.
Most egy audit vettem és optit adtam neki... :C

[ Szerkesztve ]

(#18549) Formaster válasza #00809728 (#18548) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Most a Modesta termékcsaláddal szemezek. Két komponensű és azt mondják azért jobb, mert a primer feltölti azokat a nano karcokat, amik szabad szemmel már nem látszanak és a végén egy erősebb kötést ad, mélyebb fénnyel. Tavasszal fel akarom rakatni valamelyiket, de jó lenne egy olyan ami 4-5 évet kibír. Igaz max 3-4 évre tervezek a mostani autóval, de szeretném, ha ezt az időszakot biztosan végig szolgálná.

(#18550) agent_k válasza ducati113 (#18543) üzenetére


agent_k
őstag

Persze jó a 400-as, én is hasznalom, de azért fekete autónál még van két lépcső 2500 és 4000. Kegyetlen hologramot hagy ám. Csak ezt sokan elfelejtik megemliteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.