Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#668) Gyuri16 válasza BITBOYS (#667) üzenetére


Gyuri16
senior tag

bar en magam nem fotozom, de eleg sokat olvasgatok ilyen forumokat, megprobalom leirni en hogy gondolom:
eloszoris el kell dontened mit akarsz fenykepezni (kodok, galaxisok, hold, nap, bolygok..). nyilvanvalo okokbol az elsokhoz foleg nagy fenyero es kisebb nagyitas, mig az utobbikhoz nagyobb nagyitas kell. masik dolog hogy mivel fenykepezel (ccd kamera, (d)slr, webcam). dslr es ccd kamera eseteben nem rossz, ha az okularkihuzat 2"os, igy nem lesz vignetalt a kep. azon kivul oda kell figyelni, hogy a megfelelo adapterek (T2 - bajonett, esetleg komakorrektor) segitsegevel ha raaplikalod a fenykepezogepet az okularkihuzatra akkor tudj elesiteni (van amikor az okularkihuzatot beljebb kellene tolni, hogy eles legyen a kep).
kezdo fotosoknak nagyon gyakran 150/750 es newtont ajanljak (nem tudom konkretan milyen amit te irsz, viszont van egy feher tubusu asztrofoto special, ami direkt fotozasra lett szerkesztve -> 2" crayford okularkihuzat, biztos lehet elesiteni dslr el es ccd kameraval), tobb okbol is: jo fenyero (f/5), konnyu es kicsi tubus (fontos hogy nem kell olyan nagy mechanika) relative olcso, eleg nagy latomezo. nyilvan ezzel nem fogsz szuper szaturnusz kepeket kesziteni (esetleg barlow lencse es/vagy okularprojekcio), viszont melyegezni kivalo. altalaban nagyobb mechanikaval ajanljak fotozni ( (h)eq5, cg5..)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.