Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-06 07:34:25

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1834) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Nem annyira ide, de azért remélem segítetek. :K
Készítettem már pár képet, amit meg is osztottam veletek, de igazán normális képet a tejútról még soha.
A csillagjárós képeket pihentetni szeretném, és inkább most a tejútról szeretnék végre valami értékelhetőt produkálni.

A gondom a következő:
Voltam én már fent hegyen, messze a fényszennytől, csináltam bármit, baromira nem jön össze. Oké, a technikám sem a legjobb rá, de láttam képeket, akiknek ugyanígy nem volt méregdrága felszerelésük, mégis értékelhetőt alkottak. Canon 70D, 18-135mm f/3.5 IS STM obi, 10-18mm f4.5 IS STM, 50mm f/1.8 STM obikkal tudok kooperálni, és tudom hogy nem egy bajnok obik, de ezek vannak.

A 18-135-el szoktam szépeket alkotni, de a tejút soha nem jön össze. Hiába nyomom az egekbe az ISO-t, meg csinálok bármit, éppenhogycsak valami halovány dolog lesz. Szóval mi itt a titok? Mer vannak olyan képek, amik tényleg nem komolyabb obival lettek lőve, mégis olyan mintha az én képemhez képest a NASA készítette volna. :DDD

Sok képnél kizárt szerintem kizárt hogy egy expo. Mivel, és hogy dolgozzák ki ezeket? Persze néztem turotialokat, de egyik sem igazán segített a képeimen. Gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok segíteni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.