Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Dorian válasza prmcsk (#8149) üzenetére


Dorian
félisten

Lájkolom az aláírásod!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8152) prmcsk válasza Patice (#8150) üzenetére


prmcsk
addikt

Jaja. Egyértelműen bestbuy volt ennyiért, ezzel a technikával...

Az sem kizárt, hogy valaki egy tételben megvette, a határon túlról és gennyesre keresi magát vele.
Ha a bolt helyében lennék, egyben nem adnám el, hiszen sláger ára volt. Egyenként eladva, akár több száz ember látogatott volna a boltba, vagy a honlapjukra, és talán mást is vesz, ha már ott jár. Tipikusan: kalkulált árúkapcsolás lett volna, de nem...

Dorian THX.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#8153) TCr válasza prmcsk (#8149) üzenetére


TCr
veterán

"Internetről letöltött HD filmek lejátszása"

:C

(#8152) prmcsk: az nálunk nem járja, Hungarisztánban a gyors meggazdagodás a menő.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8154) Toobee válasza TCr (#8153) üzenetére


Toobee
veterán

Vannak a kiadók által kibocsátott, vagy ingyenes HD tartalmak. Nem tudom, hogy miért kell rögtön az illegalitás ingoványos talajára tévedni, egy ártatlan kis mondatocska miatt :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#8155) TCr válasza Toobee (#8154) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudom miről beszélsz, én is a HD demókra gondoltam. :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8156) Dorian válasza TCr (#8155) üzenetére


Dorian
félisten

Este meg is nézek majd egy HD demót...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8157) Patice válasza TCr (#8155) üzenetére


Patice
Topikgazda

Otthoni használatra való letöltést semmilyen törvény nem tilt, ergó legális.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8158) wicken


wicken
tag

az jutott eszembe, hogy egyáltalán tudott venni bárki is egyetlen ilyen HD560-at?

mert azon kívül, hogy megjelent az árukeresőkben, egy boltban sem mondták, hogy elfogyott, vagy hogy elvitték. két boltot kérdeztem is, hogy volt e, de nem tudtak rá válaszolni, csak annyit, hogy "nincs az árukészletben és kifutó termék, nem is lesz".

tehát az eltűnése előtt lehetett egyáltalán kapni? :)

a gyártó oldalán és külföldi szájtokon fellelhető nagyjából 40ezer forintos áron + 4-5ezer posta. :)

(#8159) v.attis válasza wicken (#8145) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor egyről beszélünk, nekem is ugyanolyan van.
Hát akkor nekem szerencsém van, hogy mindent visz nálam.
Mielőtt falhoz vágnád keress meg, vevő vagyok rá.

(#8160) wicken válasza v.attis (#8159) üzenetére


wicken
tag

:)

nem fogom, jó cucc ez.

de Te is UPC távirányítóval párosítottad? nekem csak az nem jön össze.

esetleg UPC, szürke távirányító kód érdekelne. hátha. :)
vagy ez rajta van a boxon? na majd megnézem...

(#8161) Tormento


Tormento
csendes tag

Sziasztok!
Asus O!Play HDP-R1-es kezeli a külső blu-ray lejátszókat?
Köszi előre is!

(#8162) Met


Met
nagyúr

Na, meg is jött a cucc. Egreat R6C-lett (amit eredetileg is akartam), a különbözetet majd utalják vissza.
Kíváncsi vagyok hogy ha nem javaslom nekik ezt a lehetőséget akkor eszükbe jut e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8163) prmcsk válasza wicken (#8158) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem tudom, mi az oka a hirtelen HD560B "hiánynak", ha nem az, amit már néhányan feszegettünk.
Azt sem gondolom, hogy "kifutó" tipus lenne, más csak a chipsete és tudása/ára okán sem.
Az első(25,3k-s) árért hármat vettünk, később a 20k-s ból is hármat, tehát létezett.

Mindet a speedsh..-nál vettük

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#8164) Petyus87 válasza Met (#8162) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Szia!
Ezt én is kinéztem többek között, kérdést is feltettem hasonló ügyben, de mintha itt se lennék, no sebaj, majd némi tapasztalatot kaphatnék erről a kütyüről?
Köszi előre is!
Péter

[ Szerkesztve ]

(#8165) wicken válasza prmcsk (#8163) üzenetére


wicken
tag

bosszankodok is rendesen, mert nekem kell a belső vinyó lehetősége, a NAS, torrent finkció már annyira nem feltétek, de a 1183-as chip az vitte a prímet. 20k-ért meg.... nem is kell mondanom. :)

...és még mindig nem tudom, hogy mit vegyek. :W

szerintem várok 1-2 hónapot, figyelem a piacot, termékeket.
118x alá nem szeretnék menni és a fent említett "tudás"-ból sem engednék szívesen. ha már beruházok. 35-40k-ig elmegyek.

(#8166) Met válasza Petyus87 (#8164) üzenetére


Met
nagyúr

Majd ha be üzemelem írok
Először annyi hogy meglepően kicsi :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8167) =HG= válasza prmcsk (#8163) üzenetére


=HG=
addikt

Hétfőn még soroksári tescoban volt 1-1 db...a kezemben fogtam...
Nem vettem meg...

(#8168) #75912448


#75912448
törölt tag

Oroszoknál már előrendelhető a Dune TV 301. 6000 rubel, olyan 45k körüli induló árra számítok, WIFI-s verzió 6800 r.

[ Szerkesztve ]

(#8169) gbors válasza wicken (#8165) üzenetére


gbors
nagyúr

miért olyan jó a 1183? ugyanaz a generáció, mint a 1073, a 1073-nál talán csak annyival több, hogy tud DVB-T-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8170) #75912448 válasza gbors (#8169) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, ugyanaz a 2009-es sorozat, ellenben a 1185 már rendben van.

(#8171) wicken


wicken
tag

órajel...

a chip jelzőszámával emelkedik.

300MHz
400, 500, 750... asszem így. a lényeg, hogy a 1183 gyorsabb, a 1185 meg még újabb is. ez utóbbi a 750-es. (vagy csak 700? ebben most nem vagyok biztos) vagy 1186? az már 3D is...

na ebben nem vagyok pontosan képben, lehet nem írtam pontos dolgokat, sry.
a lényeget érted. :)

kicsit többért inkább nagyobbat veszek. vennék, ha kapnék normálisat :)

[ Szerkesztve ]

(#8172) gbors válasza wicken (#8171) üzenetére


gbors
nagyúr

érteném, csak nem így van, sajna - az összes xxx3 chip 400MHz-en megy. ezt érdemes átnézni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8173) birozee


birozee
csendes tag

sziasztok
vkinek van ezekkel tapasztalata:
1: samu
2: sony
tehát vennék 2.1-es média rendszert, ilyen 50-60e körül.
igények: mindenféle formátum lejátszás, internet, androidos telefonnal irányítás esetleg
vagy vegyek direkt médialejátszót mint a.c.ryan+hangszett hozzá?
kösz előre is a segítséget

(#8174) wicken válasza gbors (#8172) üzenetére


wicken
tag

jogos, mint írtam rosszul írtam le, rosszul tudtam.

szóval
400MHz-es az 1xx3 generáció
500MHz-es az 1xx5 generáció
750MHz-es az 1xx6 generáció

forrás: [link]

(#8175) RZozo válasza birozee (#8173) üzenetére


RZozo
aktív tag

Hosszú távon mindenképpen a médialejátszó+erősítő+hangfalszett összeállítás lehet jobb, később lehet komponensenként is fejleszteni, cserélni.
Javaslom, hogy első körben egy jó használt házimozi erősítőt kellene nézned. Belépő szintűt már lehet kapni 25-30ezerért is. Médialejátszó szintén 25-30ezer. Egyszerű 2.1 hangfalszett van már 10ezertől felfelé.

(#8176) kcsa válasza gbors (#8172) üzenetére


kcsa
veterán

egyszer már én is felhívtam a fórumtársak figyelmét erre a gyakori tévedésre de senki nem olvas, csak ír :)

(#8177) birozee válasza RZozo (#8175) üzenetére


birozee
csendes tag

thx.
tehát akkor 50-60e-be simán befér az elképzelésem.jó.
így még nem nézegettem, keresgélek kicsit, esetleg ha vkinek van eladó, vagy tudna adni tippet erősítő+2.1 hangra várom azt is..
médiajelátszó a.c.ryan akkor tuti? netet viszi gond nélkül(youtube, face, ilyenekre gondolok)

(#8178) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok!
1 hete vásárolt 42GT30 plazmámhoz szeretnék beszerezni egy médialejátszot. Ami fontos, hogy 3D-t tudjon, wifi sem ártana, belsö hdd nem fontos (hangos ventije miatt zavaro lehet), mit tudnátok ajánlani? Olvasgattam az Egreat R6S-rol, valamint a többi 3D-t tudo Egreat termékekröl, jonak tünnek; vagy esetleg Himedia, Dune? szivesen fogadom javaslataitokat, esetleg tapasztalataitokat, max 70e ft-ot szánnék rá.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#8179) #75912448 válasza Snoop27 (#8178) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mit értesz 3D alatt? BD 3D-t egyik sem tud, mindenhonnan letölthető half SBS-t pedig a legócskábbtól a legjobbig mind. 70k-ért HDI DUNE HD SMART D1, vagy az új POPCORN A-300 a legjobb választás.

(#8180) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

Le szeretném váltani az ASUS Oplay R1-emet a közeljövőben. Egy Pana 42G20 van hozzá.

A követelmények:
- vigyen minden friss mkv-t, probléma nélkül, felirattal (asusnak már párral meggyűlik a baja)
- hálózatba köthető legyen vezetékkel
- esetleg WIFI, hogy kézi eszközökről lehessen médiát megosztani rá
- NEM kell beépíthető HDD, jóformán még usb meg esata sem kellene rá
- az Oplay minőségétől akkor már jó lenne feljebb lépni, menüben, és távirányítóban is, meg mondjuk a harsány kék led is elég zavaró rajta.
- majd egy 5.1 hangrendszer is lesz mellé, azzal nemtom milyen módon a legjobb összekötni?

Mik az ajánlott készülékek mostanság? Árban azért maradjunk a földön, mondjuk 40k max?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8181) gbors válasza kcsa (#8176) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem ez a konkrét dolog elnézhető, borzalmasan megtévesztő ez a számozás, és a készülékgyártók még rá is játszanak :W

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8182) kisgyerek85 válasza #75912448 (#8179) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Legalább ne írj olyat amivel nem vagy tisztában, Egreat, Himedia, Xtreamer, Measy-nek vannak olyan lejátszói amik tudják a BD 3D-t.

(#8183) erdoke válasza kisgyerek85 (#8182) üzenetére


erdoke
titán

Oh, really? És te melyiket próbáltad full 3D-s BD ISO-val?

A legjobb aláírás a héten

(#8184) kisgyerek85 válasza erdoke (#8183) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, Avatarba belenéztem az Így neveld a sárkányodat megnéztem. Igaz csak egy acer h5360bd projektorom van ami nem full hd-s, de 1.4-es hdmi van rajta, meg van egy himedia 900b-m. Szebbnek láttam mint a sima halfsbs anyagot.

(#8185) wicken válasza gbors (#8181) üzenetére


wicken
tag

így van. ez tévesztett meg engem is. egy 1075 fejlettebb, mint egy 1183? tiszta gáz :)

(#8186) Met


Met
nagyúr

Vajon az 1080p-s mkv file-t meg tudom nézni a 720p-s HD Ready tv-n?
Egreat R6C-ről.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8187) Csori96


Csori96
tag

Úgy gondoltam, hogy nemsokára veszek egy HiMedia HD300B-t, mert sokat tudott az árához képest, de már sehol sem találom 15 ezer alatt. Helyette mit ajánlanátok?
A lényeg, hogy legyen rajta kompozit vagyis RCA kimenet, mert régi képcsöves TV-m van és a 720p-s MKV videókat gond nélkül le tudja játszani. Nem kell LAN és vinyó hely se és semmi extra, egy viszonylag egyszerű jól működő médialejátszó kellene 15 ezer alatt.

(#8188) kisgyerek85 válasza Met (#8186) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

igen, meg.

Csori96: Egreat EG-R6C, 11ezer ft.

[ Szerkesztve ]

(#8189) Csori96 válasza kisgyerek85 (#8188) üzenetére


Csori96
tag

Én is nézem és jónak tűnik, de valahol itt a fórumon azt írták, hogy az Egreat nem túl jó márka.

(#8190) Csori96 válasza Csori96 (#8189) üzenetére


Csori96
tag

[url=http://prohardver.hu/tema/re_ph_tv_egreat_eg-r6c_az_olcso_multimedia/hsz_48-48.html] Itt írta valaki [/url]

[ Szerkesztve ]

(#8191) Toobee válasza Csori96 (#8189) üzenetére


Toobee
veterán

Talán a HiMedia jobb? :D Ugyanabból van mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#8192) kisgyerek85 válasza Csori96 (#8190) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Olvasd el a topicját, nézd meg a videót róla.

Közbe elolvastam a postot. Azért ajánlottam neked ezt, mert írtad, hogy lan-ra sincsen szükséged és ez pont olyan fapados, de elvileg mindent pöpecül lejátszik.
Használtam vegyél akkor asus r1-et. Én a mai napig használom az egyik asus-omat (kettő volt) és nincs vele igazán semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8193) #75912448 válasza kisgyerek85 (#8182) üzenetére


#75912448
törölt tag

LOL, inkább te olvass figyelmesebben. Amiről te beszélsz, azok 1186-os realtek chipsetes lejátszók, egyik sem ajánlott vétel, jelenleg a hulladék a legmegfelelőbb szó rájuk.

(#8194) gbors válasza Csori96 (#8189) üzenetére


gbors
nagyúr

nem rosszabb, mint bármelyik másik távol-keleti rokona. az r6c egy egyszerű, minimalista lejátszó, ami pont annyit tud, hogy lejátssza a filmeket HDD-ről.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8195) kisgyerek85 válasza #75912448 (#8193) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

LOLL

ok írd le, hogy miért hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#8196) #75912448 válasza kisgyerek85 (#8195) üzenetére


#75912448
törölt tag

Maximálisan kiforratlan fw mindegyik lejátszóhoz, 1000 sebből véreznek. Ha te bárkinek is nyugodt szívvel ajánlanál pl. Xtreamer Prodigy lejátszót, hát tedd, én nem fogom, maximum öngyilkos jelölteknek.

[ Szerkesztve ]

(#8197) Csori96


Csori96
tag

Bocs, nem tartozik a témához de hogy lehet úgy linkelni, hogy csak egy tetszőleges szöveg látsszon és ha rákattintok akkor az oldalra vigyen. Az előbb próbáltam BB kóddal, a (#8190) hozzászólásnál, de nem sikerült.

(#8198) kisgyerek85 válasza #75912448 (#8196) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Na kb, ezt a válasz vártam. Jössz te a Xtreamer Prodigy-vel. Gondoltam, hogy ezt fogod felhozni. Arról én nem tehetek, hogy az Xtreamer lesza**ja a terméke támogatását.

Képzeld el az enyémhez (Himedia 900) a héten is jött ki új fw. Ez előtt meg 3-4 hete volt az utolsó fw kiadva hozzá.
Amikor ezt rendeltem akkor én is nagyon nézegettem a prodigy-t és végigolvastam mindent róla amit találtam. Nem kis bajok vannak/ (voltak? kiadták már azt a várva várt marha nagy frissítést hozzá) vele.

(#8199) kisgyerek85 válasza Csori96 (#8197) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Link-re kell kattintani oda beszúrod a linkedet majd átírod a link szót amire szeretnéd.

(#8200) #75912448 válasza kisgyerek85 (#8198) üzenetére


#75912448
törölt tag

Itthon melyik 1186-os médialejátszó kapható a Prodigy-n kívül?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.