Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76951) djnice


djnice
veterán

DV FEL kapcsán előrelépés az új CE build: [link]

(#76952) Pendragon911 válasza Ramoskaa (#76937) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Hasonló kérdésem van nekem is: Chromecast 4 fullHD vagy Xiaomi Mi Tv Stick 4K? A Tv nem 4k-s, amin nézzük a tartalmakat, viszont azért a 4K-s Stick-et néztem, mert annak jobb a hardver-e, mint a sima mi tv Stick, viszont ez utóbbi nagyon instabil működésű és lassú (tapasztalat és már nagyon idegesít, ezt szeretném lecserélni). Csak a video streaming appokat használjuk, másra nem használjuk. Ezt szem előtt tartva lényeges a kérdés. Erre még akár szerintem a 4K mentes Chromecast is elég lehet?

(#76953) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Fire TV Stick 4K Kodi-val tud leskálázást 4K-ról FHD-ra? 4K / SDR videókat is néznénk vele (a jobb minőség miatt), de csak FHD TV-n. És elég jó a leskálázás minősége?

A másik kérdés, hogy az 5GHz-es Wi-Fi-n bírja a 100Mbit/s-es videókat is akadás nélkül?

(#76954) zazenke válasza djnice (#76951) üzenetére


zazenke
őstag

ez azt jelenti hogy érdemes lecserélnem a 21.0 omega beta2-t 20.3 nexus CE -re ? nem igazán látok tisztán hogy mi a különbség a két rendszer között

(#76955) blakey válasza SunMount3r (#76953) üzenetére


blakey
titán

4K Max megy 1080p-n, nálam FHD TV-hez van csatlakoztatva.
Wifi a környezettől függ, nálam nincs gond az adott helyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76956) djnice válasza zazenke (#76954) üzenetére


djnice
veterán

Passz, Omegát nem próbáltam.

(#76957) SunMount3r válasza blakey (#76955) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi. És a HLG-t tudja rendesen SDR-re konvertálni a Kodi-val? Ha kell írok "tesztvideót" hozzá.

(#76958) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! A mi box 3 nagyon elavult már?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#76959) djnice


djnice
veterán

Lehet hogy csak nekem új, de van Kodi webOS-re: [link]

(#76960) Hyena válasza djnice (#76959) üzenetére


Hyena
senior tag

En mar lattam egy ideje, de nem talaltam semmi feedbacket vagy videot arrol , hogy mennyire jo ez.
Felteszed majd netan :) ?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#76961) djnice válasza Hyena (#76960) üzenetére


djnice
veterán

Kipróbálom mindenképp, állítólag megy vele a DV mkv-ból is.

(#76962) blakey válasza djnice (#76959) üzenetére


blakey
titán

Egy ideje van, még linkeltem is, ráadásul "innen". :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76963) djnice válasza blakey (#76962) üzenetére


djnice
veterán

Hát ezen átsiklottam :D
De gyorsan ki is próbáltam, megy a DV mkv-ból, viszont a P7-re kiakad, kilép a Kodi-ból.

(#76964) gyűrű válasza djnice (#76963) üzenetére


gyűrű
addikt

Queitvoid épp dolgozik egy megoldáson ami lehet hogy nem pont erre a problémára lesz jó, de a lg-khez is alkalmazható a dual mkv.knél.
Lehet hogy végre meggyőzi a kodi fejlesztőket hogy tegyék be a kapcsolót is a main kodikba is.

(#76965) blakey válasza djnice (#76963) üzenetére


blakey
titán

Részemről a Kodinak akkor van előnye, ha a kiegészítőket is lehet telepíteni, használni, anélkül nem több, mint egy lejátszó. A TV-ken lévő tárhely miatt nem feltétlenül telepítem a Kodit, de támogatom, hogy minden platformon működjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76966) djnice válasza blakey (#76965) üzenetére


djnice
veterán

Erre szerencsére lehet és az mkv támogatás miatt jobb mint a Plex.

(#76967) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

Szeretném kihasználni a TV-m minden tudását, hogy legjobb videó és hang élményben legyen részem.
A TV-m 75C835, elvileg "built in" chromecaster van benne, ez nem tudom mit jelent pontosan

Van egy bika számítógépem, amit egyelőre csak wifivel tudok a routerrel összekötni.
A tv tud mindenfélével a routerhez csatlakozni.

Pénzt költök rá ha arról van szó, csak szaggatás mentesen, gyorsan, feliratokat megjelnítve, HDR10+, DV, Bluray képi megjelenítés, 4k-ban, audio dolby atmos-truehd etc.

A router egy sima alap amit szolgáltató adott, de tud wifi 6-ot. Amúgy 1gbites internet van.

Mi lenne a legjobb járható út?
Google chromecast
Firestick 4k
Nvidia shield
Bluray médialejátszó
Gépet netkábellel összekötni a routerrel (nem feltétlenül működött ígyse nekem a PLEX)
Építeni egy ITX gépet a TV alá (DV nincs de minden más 10/10)
Hordozható HDD-t

Adott esetben gépről játszanám a filmeket, vagy ITX gépről, vagy áthordozgatom hordozható vincseszteren hogy bedugjam a bluray lejátszóba, vagy magába a TV-be

Bármi ötletet szívesen fogadok :C Százezreket nem költenék rá, legyen az bluray lejátszó, kábelvezetés, itx gép, új router etc

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76968) SunMount3r válasza Vismajor01 (#76967) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mi baj volt a Plex-el? A "bika" gépeden futott a szerver? Azért az a TV nem olyan gyenge, hogy olyan gagyi Plex kliens legyen rajta.

A HD hangok biztos kellenek, van hozzá erősítőd? Mert ha nem, akkor lehet elég lenne egy Fire TV Stick 4K is.

Amúgy egy Amlogic Box CE-vel. (Az Amlogic Topic-ba nézz be).

MiniPC vonalon meg nem kell erőgép, elég egy ilyen, vagy egy ilyen 4K / HDR-ig.

(#76969) AiRLAC válasza Vismajor01 (#76967) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az egy Android TV cucc, tegyél rá egy Androidos Kodi-t és van médialejátszód (szerintem van rajta valami gyári lejátszó is).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#76970) SunMount3r válasza AiRLAC (#76969) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én azért a TV-s Android-os Kodi-t nem nagyon erőltetném minőségi lejátszásra. Nem hiába van ez a külön média lejátszós Topic is...

(#76971) Vismajor01 válasza SunMount3r (#76968) üzenetére


Vismajor01
addikt

Erősítő nincs, egy Q800A soundbar és két hátsó hangfal.

A bika gépen futott igen, 4k bluray tartalmat vagy bármilyen masszívabb filemerettel rendelkezovel nem tudott megbirkozni csak bufferelt orrba szájba

Megnezem Amlogicot köszi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76972) gyűrű válasza Vismajor01 (#76971) üzenetére


gyűrű
addikt

2 tcl tvm van. Ezek az androidok nem alkalmasak rendes media lejátszásra, bár maga a kép és a hang is kiváló a tvn.
Egy firestick 4k max 2023 al kezdenék , tud minden kép és hangformátumot.

(#76973) SunMount3r válasza Vismajor01 (#76971) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy Soundbar-hoz igazán felesleges a HD hangok átküldése. Mint írtam egy Fire TV Stick 4K is jó lehet erre.

A Plex-nél meg vagy router/hálózati gond volt, vagy beállítási probléma. Ki volt kapcsolva minden transzkódolás a szerveren és a kliensben is? Plex Topic. 5GHz-en kell amúgy próbálkozni hozzá, ha Wi-Fi-ről van szó. 4K Remux-ok Plex-el esetén viszont csak az 5GHz Wi-Fi játszik (egy kis szerencsével), mert a TV-k 100-as LAN csatija ehhez néha kevés lehet. De lehet az a "szolgáltátói" router nem egy izompacsirta (mint általában), érdemes lehetne egy jobb sajátba beruházni.

(#76974) Vismajor01 válasza SunMount3r (#76973) üzenetére


Vismajor01
addikt

miért felesleges? Elég komoly rendszer ez, erősítő ide vagy oda.
5ghz wi-fi van de nem segített

Fire sticket csak bedugom és arra csatlakozok valahogy a géppel és ennyi?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76975) SunMount3r válasza Vismajor01 (#76974) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Sounbar-os témát hagyom a te ítéletedre, én csak mondtam, amit mondtam és nem véletlenül. Keress, kérdezz, olvass utána ha akarsz, de ha lehet ne ilyen Google keresős első találatos tesztoldalakon.

Wi-Fi-vel tudsz csatlakozni a a Stick-re. 5GHz-en elég jó, de ez függ a te körülményeidtől is, meg persze a routertől is. De én eddig nem olvastam rá panaszt. Fail-safe esetén lehet hozzá venni LAN adaptert is. A hang az DD+ lesz, mert erre konvertál át minden hangsávot, de, mint írtam itt elengedem a kezed...

A Stick-re egy spéci Kodi-t kell telepíteni (majd a többiek írják), azzal SMB-n elérhetsz bármilyen LAN-on lévő megosztást (pl. a PC-t) a lejátszáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#76976) gyűrű válasza SunMount3r (#76975) üzenetére


gyűrű
addikt

Semmit sem konvertál. Truehd és dts-x, dd dts mind a saját formátumban.

(#76977) SunMount3r válasza gyűrű (#76976) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát nekem ez új. Honnan az infó, mert "eddig így volt". Vagy van talán erősítőd hozzá, amin csekkolod?

(#76978) gyűrű válasza SunMount3r (#76977) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen október óta van meg a max2, első pillanattól megy minden rajta.
Nyilvánvalóan van avr is. . 🙂

[ Szerkesztve ]

(#76979) Swenk


Swenk
tag

Nálam azt írja ki az erősítő: "Dolby Atmos-Dolby TrueHD.
2023 Stick.

(#76980) Tomix24 válasza SunMount3r (#76973) üzenetére


Tomix24
addikt

"Egy Soundbar-hoz igazán felesleges a HD hangok átküldése"
Ezt a mondatot én újragondolnám ;) (Bár csak kiragadtam)

HDMI, HTPC, Samsung HW-Q930C És tömörítésmentes DTS-X és ATMOS hangot kapok a 9.1.4 csatornás hangprojektortól. :)

(#76981) devil-k válasza Tomix24 (#76980) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez egy játékszer, ne haragudj. Hogyan tud itt az atmos érvényesülni? :F

- mozi bolondéria -

(#76982) torma1981 válasza devil-k (#76981) üzenetére


torma1981
veterán

Mi játékszer? Q930? Mert ha igen nem hallottad még szólni tuti. Akkor nem mondanál ilyet.

(#76983) devil-k válasza torma1981 (#76982) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek szerint te nem hallottál még VALÓDI több csatornás mozi rendszert megfelelő dobozokkal, elektronikával. De a nagyobb baj, hogy nem tudod, miből és hogyan épül fel az atmos hangdobozok elrendezése.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76984) torma1981 válasza devil-k (#76983) üzenetére


torma1981
veterán

Senki nem mondta, hogy egy moziszoba ami 5-10 millió az nem szól jobban, de a piacon ezért az árért nagyon jól szól. Normál emberek úgy sem hallanak olyat mint amit te mondasz. A mozi nagy szar vagyis a nagy százaléka. Sajnos nem Amerikában élünk ahol rengeteg embernek van moziszoba, terem, stb.

(#76985) gyűrű válasza devil-k (#76983) üzenetére


gyűrű
addikt

Teljesen egyetértek.
Ezek ilyen pszeudo rendszerek. Semmi közük a rendes atmos vagy dts-x rendszerekhez.
Sajnos hallottam már ezeket a bögrehangszórós fröccsöntött zajkeltőket. Többet is.
Nos van akinek nincs helye, igénye, turelme, pénze stb.

De hogy egy rendes házimozi erősítővel, külön hangfalakkal össze nem hasonlítható, az biztos.
Egyébként soknak van pénze is, helye is csak nincs türelme összerakni, egyszerűbb megvenni egy dobozt, be a tv alá és kész.. :)

Sajnos ez a jövő, mint a bluetooth villogós egybehangfal műanyagból.

[ Szerkesztve ]

(#76986) torma1981 válasza gyűrű (#76985) üzenetére


torma1981
veterán

Mégis sokkal többet adnak el belőle, mint a csúcs rendszerekből 10-20x áron. Ez nem igénytelenség. Az embereknek lassan a megélhetés is nehéz, nem hogy ennyiért rendszereket venni. Akiknek meg van pénz q930-ra pl az nem igénytelen, csak jobb hangon szeretné élvezni a filmeket. Mivel ennyire telik. Nehogy már a le legyenek sajnálva az ilyen emberek, mert nincs pénz 5 millás rendszerre. Mert persze MO-ban minden 2.-dik embernek ez van ugye? Én inkább felújítom a házat, stb és nem arra költöm a pénzem. De gondolom itt a topikban csak milliárdosok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#76987) gyűrű válasza torma1981 (#76986) üzenetére


gyűrű
addikt

Pont azt írtam hogy némelyik ilyen, elég drága, és azért már el lehetne kezdeni egy rendes rendszert is építeni, de nincs türelem, azonnal kell.. :)
Én pl. egy erősítő + két hangfal amivel kezdtem, és évek alatt vettem meg lassan mindent, hogy most egy rendes avr + 11.1 hangfalas dts-x rendszer legyen, aminek a centersugárzója nehezebb, és nagyobb mint az az egész soundbaros cucc. :)
Tehát nem a pénz dominál itt, hanem a türelmetlenség.

(#76988) torma1981 válasza gyűrű (#76987) üzenetére


torma1981
veterán

Persze elhiszem. De pl sok helyre teljesen feleslegesek ezek a komoly hangrendszerek. Pl nappali, kisebb szoba, stb. Ahhoz olyan hely, kialakítás kell. Hiába a drága rendszer, ha rossz az akusztika pl. Erre írtam, hogy ide komoly moziterem, szoba kell. Ezt tervezni kell, stb. Ez nagyon kevés embernek adatik meg. De igen valóban könnyebb megvenni a komplett rendszert mind egyesesével a sok kábel, elrendezés stb. Nem véletlen, hogy mennyivel többet el is adnak belőle. persze, ha van valakinek moziszoba, stb ahol komoly rendszer van szívesen meghallgatnám. :) :P Ki nem.

(#76989) devil-k válasza torma1981 (#76988) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi gond nincs ezzel, mindenki abból főz ami van, DE
A probléma ott kezdődik, amikor azt bizonygatja sok ember, hogy ezekkel a bögreszettekkel lehet atmos rendszert kiépíteni és hogy ez mennyire jó. Gyanítom, ha beraknám pl a Sötét lovag - Felemelkedés c. film bizonyos jeleneteit, egyszerűen összesz@rná magát az egész rendszer úgy ahogy van. Pedig az “csak” 5.1-és hangsávot kapott…

- mozi bolondéria -

(#76990) torma1981 válasza devil-k (#76989) üzenetére


torma1981
veterán

Melyik jelenetekre gondolsz? Mert kipróbálom. Meg milyen hangforrás legyen?

(#76991) Vismajor01 válasza torma1981 (#76986) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha osszeraksz nekem 250 ezerből amennyibe a Q800A van a két hátsó hangszóróval egy olyat ami úgy szól mint ez akkor megyek habozás nélkül venni egyet.

Nem fogsz, ennyibe kerül egy normális erősítő és akkor abba egy db hangfal sincs.

Elhiszem h neked van moziszobad és ki tudod használni a millás 11.1es hangrendszert de egy nappaliba a tv alá messze több mint elég. Így is *** kivan h nem nagyon tudom hova rakni a két hátsó hangszórót (tér van a kanapé mogott) nemhogy még erősítő meg mitudomen hány hangszóró... és hozzaszolasod alapján meg tényleg nem hallottál meg highend SB rendszert

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76992) torma1981 válasza Vismajor01 (#76991) üzenetére


torma1981
veterán

Nem valóban. De itt a 80-90% sem. Nem véletlen. Ezért írtam. Ahogy írtad, egy kis szobában nappaliban elég bőven. Én is ezt írtam . Oda minek millás rendszer?

Na mindegy szó mit száz én meg vagyok vele elégedve. Ennyi pénzért bőven jó. Nincs nagyon alternatíva.

(#76993) Vismajor01 válasza torma1981 (#76992) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem neked szántam hanem Devilnek :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76994) torma1981 válasza Vismajor01 (#76993) üzenetére


torma1981
veterán

:) :D

(#76995) devil-k válasza Vismajor01 (#76991) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most nem arról volt szó, hogy kinek mennyi pénze van és mire. Hanem csupán arról, hogy egyszerűen nem igaz azt állítani, hogy a soundbar képes dolby atmos élményt nyújtani. A TV hangjánál 100x jobb, de kezeljük a helyén és nem kell minden marketing bullshitnek bedőlni amit a gyártó ír.

- mozi bolondéria -

(#76996) Vismajor01 válasza devil-k (#76995) üzenetére


Vismajor01
addikt

Figy, ezt angol nyelven ugy hivjak h " diminishing return"

Tv speaker 0%
Ehhez kepest premium soundbar 250e 330%os ugras
1millas hazimozi rendszer 410%os javulas
3 millas hazimozi 583%os javulás

Ezek nyilvan hasbol szamok, de a lenyeg remelem ertheto.
Szerintem minden elfogultsag nelkul mondom hogy te vagy az aki a premium SBket nem kezeled helyén.

Az elmult evtizedben ahogy telt-mult az ido egyre dragabb lett az a hazimozi ami egy normális minosegu SB rendszer minoseget tudja, ma mar ez sztem boven millio folott van. Nem beszelve arrol hogy Ph aktiv forumozokent kb naponta jon szembe olyan poszt ami az adott hazimozit szidja (vagy SB topikba h onnan valtottak, vagy tv topikjaban h nem lehet a hazimozi hangerejet a tvj kapcsolojaval valtoztatni, vagy Spotify topikban h nem tud hazimozira csatlakozni etc etc) Tehát itt simán csak hangminoseg vs penz kerdeserol beszeltunk, azt meg se emlitettuk h egy rendes hazimozi rendszerhez mennyi hattertudas, hangmernoki tervezes, osszerakas, iszonyat kabelrendezes etcetera. Mig SBt radugod a tvre oszt szevasz, max annak lehet utána olvasni h hova rakd a subwoofert.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76997) Wade0303 válasza gyűrű (#76987) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Remélem aztán a 11.1 DTS-X rendszeren nem a hitvány, szarul kevert 5.1 meg stereo magyar szinkronokkal filmezel, mert ha igen akkor ablakon kidobott pénz volt a rendszer.

(#76998) gyűrű válasza Wade0303 (#76997) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem.
Sajnos nem is olyan sűrűn megy, pont azért...

(#76999) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom hol kérdezzem, ezért itt próbálkozom.
Olyan asztali internetes rádiót keresek, amely rendelkezik cd cd lejátszóval, és van optikai csatlakozója.
Tudtok ilyet ajánlani?

(#77000) SunMount3r válasza redingitell (#76999) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Konkrétan ilyet nem tudok, de ha belefér egy kis mókolás akkor RPi-al meg lehetne oldani. RPi3 is elég hozzá, rá egy minimál zenélős OS (pl. Volumio) és egy optikai kimenetes DAC HAT. Meg persze kell hozzá egy kis USB-s CD lejátszó, amit rá lehet dugni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.