Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76651) jézusom válasza do3om (#76646) üzenetére


jézusom
addikt

+ hordozható CD player (discman) aux bemeneten.

(#76652) SunMount3r válasza agabe (#76650) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

ATV-re Infuse kell, ha a maxot akarod belőle kihozni, az kb. képes ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#76653) blakey válasza agabe (#76650) üzenetére


blakey
titán

Apple tv (valamelyik 4K) mondjuk VLC-vel regebbi tv-re tud sztereo hangot kuldeni a HDMI csatin keresztul? - igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76654) agabe válasza SunMount3r (#76652) üzenetére


agabe
addikt

van infuse is nem ez a kerdes :)

#76653blakey:
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#76655) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
elnézést a félig offtopic-ért, nem találtam jobb helyet a kérdésnek. Hisense 50A7100F TV alapértelmezett médialejátszója sok avit- nem tud lejátszani. Így arra gondoltam átalakítom őket valami számára emészthető formátumra. Tudnátok ebben segíteni, mivel és milyen formátumba konvertáljam? Nem baj, ha kicsit nagyobb lesz a méret. Előre is köszi.

(#76656) Patice válasza fartfun (#76655) üzenetére


Patice
Topikgazda

Handbrake progi, h.264-gyel kódold át és tedd be mkv konténerbe.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76657) fartfun válasza Patice (#76656) üzenetére


fartfun
tag

Köszi szépen, kipróbáltam, úgy látom ezzel menni fog!

(#76658) czanga


czanga
őstag

Sziasztok!

"Buta LCD TV" okosításához keresek valamilyen média lejátszót. Feltétel, hogy Kodi futtatható legyen, lehetőleg probléma mentesen, illetve még Netflix használata lenne plusz feltétel, de az talán ma már elég alap dolog egy ilyen eszköz esetében. :)

Természetesen én hülye az emag-os 16.000 Ft-os Google TV Chromecast eszközt visszamondtam, így most, hogy a 2007-es Mac mininek már problémái vannak 1080p-s videókkal Kodi alatt, így nem lenne rossz valami alternatíva. Xiaomi TV Box S 2. gen-ről "olvasom" még, hogy ajánlott eszközt, de bármit meghallgatok. 4K nem feltétel.

Ez a lehetőségem van, vagy a másik, hogy a 40"-os TESCO saját márkás Tecnika TV helyére veszek egy Android TV 11-et futtató Mediamarkt-os OK. márkájú 50"-os, UHD TV-t, 99.000-ért, és eladom a funkció mentes TV-met.

[ Szerkesztve ]

(#76659) SunMount3r válasza czanga (#76658) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amazon Fire TV Stick 4K Max. (Érdemes talán megvárni a 2023-as verziót, ha jól látom az még itthon nem kapható).

(#76660) tomtom9


tomtom9
tag

Sziasztok!

Tudnatok sjanlani medialejatszokat? Az elvaras:
4k UHD
TrueHD Atmos hang
es jol kezelje a feluratok

koszi

(#76661) gyűrű válasza czanga (#76658) üzenetére


gyűrű
addikt

Veszel használtan egy firestick 4k maxot.

(#76662) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy lecserélném a CUBE3-at. Annyira nem rossz, csak a hdmi CEC-el vannak anomáliák, úgy az egész rendszeremben.
Mire cserélhetném le, ami tudja a DV-t, rendes DTS-HD, atmos stb hangot. NEtflix nem érdekes, csak hálózatról BD képek. Ha csak kodival tudja, nem baj. Alexa nem kell. Valamilyen android box jó lenne, vagy akár Nvidia lejátszója.

(#76663) Beni2360 válasza czanga (#76658) üzenetére


Beni2360
félisten

illetve még Netflix használata lenne plusz feltétel, de az talán ma már elég alap dolog egy ilyen eszköz esetében.
Ez a tévedések szín játéka. Pont ezt a leg nehezebb elérni. Mint köztudott liszencdijas móka. És még válogat az elérhető készülékek közt is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76664) czanga válasza Beni2360 (#76663) üzenetére


czanga
őstag

A kiigazítást köszönöm, a megfogalmazás módját már kevésbé. Utána nézek a lehetőségeknek, és alaposabb leszek.

(#76665) Beni2360 válasza czanga (#76664) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi baj van a megfogalmazással?
Semmi sértést nem lelek benne.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76666) devil-k válasza Beni2360 (#76665) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gondolom az, hogy nem simogattad meg a lelkét és nem ajánlottál fel valami olcsó, de szuper eszközt ami mindent tud.

- mozi bolondéria -

(#76667) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, Dolby Vision kompatibilis hálózati lejátszót keresek. Lg oled tv kapná a jelet, jelenleg dune realbox 4k van, ez nem tud dv-t lejátszani, kb. naponta fagy le, kell újraindítani, nincs firmware javítás, nem biztos, hogy dune hd-nél maradnék. Ha mégis, olyat szeretnék, amivel már van valakinek tapasztalata, és az pozitív.

(#76668) krepp


krepp
tag

Ahoy!
Visszaolvasva, nem találok egyértelmű választ arra hogy melyik az a (legolcsóbb) tv-okosító amelyik android alapon tudja a kadencia helyes lejátszást, a tavalyi amilogic boxok mintha nem tudnák, a fire stick meg igen.. a többiek hogy állnak ezzel?
Jellyfin-t szeretnék rajta használni...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#76669) SunMount3r válasza krepp (#76668) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még ha akad is olyan, ami tudja (pl. a Zidoo-k, Dune-k) a saját lejátszójával, korán sem biztos, hogy Jellyfin-el is tudni fogja.

Az egyik legjobb ilyen Box az Ugoos AM6B+, de a Jellyfin-re passz...

(#76670) krepp válasza SunMount3r (#76669) üzenetére


krepp
tag

Abból indulok ki hogy a kodiba van rá kapcsoló, és a Fire stick tudja a frekiváltást, és működik is.
Nomármost a Vimu-ba és a Jelly-be, is van rá kapcsoló, tehát mennie kellene...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#76671) SunMount3r válasza krepp (#76670) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez Android-on akkor is mindig lutri, várd meg lehet lesz pár tulaj aki tud konkrétan nyilatkozni.

(#76672) czanga válasza SunMount3r (#76659) üzenetére


czanga
őstag

Köszi. :)
Véleményem szerint a sima, tehát nem a MAX is bőven elég lenne számunkra, mert még 4K kontentet se fogyasztunk, de azért elgondolkodok a maxon. Illeve ahogy látom HA-n árulnak jó áron mindkettőt. A Kodi úgy látom nem megy out of the box (ha jól tájékozódtam), de egy egyszerű dologgal megoldható a telepítése.

#76661gyűrű
Köszi neked is. Használt eszközben inkább nem gondolkodom, plusz ahogy nézem elég ritkán kerül fel, és a garancia miatt maradnék az újnál.

(#76673) SunMount3r válasza czanga (#76672) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kodi-ból egy "spéci" verzió kell rá, azt hiszem a Maven féle, de ezt majd írják és linkelik a többiek.

(#76674) Swenk


Swenk
tag

Sziasztok!
Ha egy tv, ami nálam LG, róla tudjuk, hogy nem támogatja a Dolby Visiont. DE: egy külső lejátszó felhasználásakor mégis fontos, hogy a box hogyan kezeli, vagy kezeli-e a DV videókat? Jobb DV kezelő box használatakor az LG tv képe is szebb lesz, mert valahogy felhasználja ezt,és HDR-t , HDR plus-ot csinál belőle ? Vagy, box vásárlásakor nekem nem kell foglalkozni a DV képességekkel?
Köszönöm

(#76675) SunMount3r válasza Swenk (#76674) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olyanról nem tudok, hogy bármelyik lejátszó is HDR10+-ot csinálna a DV-ből. Szóval a "sima" HDR a neked megfelelő.

(#76676) Swenk


Swenk
tag

Fire tv Stick 4k max hová dugandó a szebb kép érdekében, ha csak stremingre van használva: direct tv hdmi pl. hdmi 1, vagy avr hdmi? Ebben az esetben a hang nem érdekes, mert mindegyik csak DD+ atmos-os.

(#76677) SunMount3r válasza Swenk (#76676) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A TV kézikönyvét nézd meg, általában szokott lenni egy BluRay lejátszóknak ajánlott HDMI port, na oda.

(#76678) Swenk válasza SunMount3r (#76675) üzenetére


Swenk
tag

értem, köszönöm.

(#76679) Swenk válasza Swenk (#76678) üzenetére


Swenk
tag

nézem, köszönöm.

(#76680) Swenk válasza SunMount3r (#76677) üzenetére


Swenk
tag

Megkérdeztem az LG-t: mind a 3 hdmi port 2.0, szerinte mindegy, nincs ajánlás. Ígyhát megy az egyikbe.

[ Szerkesztve ]

(#76681) Swenk


Swenk
tag

Streamre Firetv Stick 4k MAx a tv-be, saját videók lejátszásához pedig Himedia Q10 pro az AVR-be./Van bene saját lejátszó, BlueRay menü, wrapper a kodihoz. A freki figyelést nem tudom még/ :)

(#76682) SunMount3r válasza Swenk (#76681) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A frekit a TV-k a távirányító Info gombjára szokták kiírni.

Amúgy a Q10 Pro-n, ha freki váltást akarsz, akkor jobb, ha kikapcsolod/nem használod a BD menü appot, mert az mindent 60Hz-en indít. (Van HiMedia Topic is amúgy.)

(#76683) Swenk válasza SunMount3r (#76682) üzenetére


Swenk
tag

Rendben.

(#76684) zazenke


zazenke
őstag

jól látom hogy az újabb tcl tévékben android 12 van ? elvileg ott van rendszerszinten AFR. akkor feleslegessé válnak a külső médialejátszók ? :)

(#76685) blakey válasza zazenke (#76684) üzenetére


blakey
titán

Hiába tudja elvileg az Android TV 12 az AFR-t, ha a gyártó és az appok fejlesztői nem fogják megoldani. TV-ken pulldown segítségével a fix 60 (120) Hz-en történik a megjelenítés, kisebb, nagyobb sikerrel. A gyakorlatban maximum a 25 fps anyagoknál fogsz látni 1-1 apróbb hibát, de ehhez nem kell Android TV 12, webOS alatt is jó. Nem mindegy, hogy a pulldown, fps-től függetlenül, mindig fix 60/120Hz-en történik, vagy az adott fps frekvenciájának megfelelően, tehát pl. a 25 fps 50/100Hz-en a jó és nem 60/120 Hz-en.… és akkor a hangokról még nem is írtam. A médialejátszóknak mindig is lesz létjogosultságuk, kompromisszummal már most is jól használhatók a modern TV-k lejátszói.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76686) gyűrű válasza zazenke (#76684) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen. A netflix és a kodi tud is rajtuk váltani, de gyenge a processzor a valódi média lejátszásához.

(#76687) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Az létezik, hogy X905x3 és CE alatt a streaming 1080p és DD 5.1?

Szerintem!

(#76688) Imi1981 válasza gyűrű (#76686) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem nem vált sem a netflix sem a kodi frekit tcl tévén. Én nem látom hogy váltana TCL C745 -ön.Viszont tény hogy nem akad mégsem a lejátszás. Amúgy c745-ön elég gyors a google tv.

(#76689) blakey válasza Imi1981 (#76688) üzenetére


blakey
titán

Már nagyon jó algoritmussal dolgoznak a TV-k, szerencsére a "streaming" is segített rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76690) gyűrű válasza Imi1981 (#76688) üzenetére


gyűrű
addikt

A 745 re nincs atv12 úgy tudom.

(#76691) Imi1981 válasza gyűrű (#76690) üzenetére


Imi1981
veterán

C745 X2 android 12 ha jól emlékszem de megmondom őszintén nem néztem meg. Igazából hiába nem vált mégsincs döccenés vagy akadás . Ahogy blakey írta jól megoldják már. Régi samsung tévémen volt időközönként akadás a nem kadenciahelyes lejátszás miatt. Ettől függetlenül én inkább az Apple tv-t használom de feleségem meg a tévé Google tv rendszerét mert nem kell másik távirányítót használni.

(#76692) gyűrű válasza Imi1981 (#76691) üzenetére


gyűrű
addikt

Oké X2 az lehet. Ha jó akkor használd 60hzen.

(#76693) Lusu


Lusu
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy "TV okosítót" régi LG 42LW4500-as butatévémhez. Egyetlen fontos dolog van amit tudnia kéne OMV szerverről tudjon lejátszani tartalmakat (miniDLNA, SMB, NFS elvileg rendelkezésre áll, újabb tévém a miniDLNA-ról streamel) ami 1080, 2160 .mkv filmekből áll. Persze nem baj ha minél többet tud, távirányító előny.

Próbáltam minél többet visszaolvasni/keresni, de nem biztos, hogy jól értem és kihagynám a felesleges köröket. Ha ennyi infó alapján még nem lehet biztonsággal ajánlást tenni szóljatok, amire tudok válaszolok.

Köszönöm :R

(#76694) Patice válasza Lusu (#76693) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre az Amlogic-os boxok CoreELEC-kel tökéletesek!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76695) redingitell


redingitell
senior tag

Homatics box R4K plus: Feltettem a refresh rate appot, szépen megoldja a freki váltást. Amikor shield-em volt, ott kiírta az épp aktuális frekit, itt nem ír ki semmit, viszont "röccenés mentes" a lejátszás.

(#76696) Lusu válasza Patice (#76694) üzenetére


Lusu
aktív tag

Köszönöm :)

(#76697) Swenk


Swenk
tag

Médialejátszót szeretnék, keresek:
Legyen saját playere, nem KODI! / nem tudom megszeretni.../
Tudja - a többi mellett-a kadencia helyes lejátszást, kezelje a DTS HD MA hangokat is.
Szép képe legyen.
Az ára ne legyen több százezer forint.
Csak NAS-ról kellene filmeket lejátszani, Netflix és egyéb nem szükséges.
A Tv LG 65 NANO 763QA
Az AVR Sony STR -DH790
4 lejátszóm van: Himedia Q10 pro, Dune hd Homatics pro, Nvidia Shields TV /2019/, Firetv stick max
Sajnos egyik sem felel meg annak, amit szeretnék.
Túl nagy igényeim vannak?

[ Szerkesztve ]

(#76698) blakey válasza Swenk (#76697) üzenetére


blakey
titán

A felsoroltak közül a Himedia és a Dune rendelkezik saját lejátszóval. A Dune HD Homatics Pro az a Premier Pro lenne?
A Dune-re érkezni fog frissítés, az ATV12-vel sok minden megoldódik.
Kipróbálhatod valamelyik Zidoo-t.
A meglévő 4 készüléked közül a Dune-t kipróbálhatnád CoreELEC-kel, bár Kodit futtat, de jól beállítva, fel sem tűnik, hogy az lenne és minden működik, saját tartalomhoz a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76699) Swenk válasza blakey (#76698) üzenetére


Swenk
tag

Bocs rosszul írtam: Homatics box R 4K plus van a dobozán és egy Dune HD embléma.

(#76700) Swenk


Swenk
tag

pl.: Zidoo Z9X?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.