Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76201) SunMount3r válasza simii (#76199) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elvileg egy olcsó, kínai Androdi-os Box-al meg lehetne oldani, pl. AnyDesk-el, de az is kicsit macerás. Pl. kell hozzá valami hálózati megosztás elérés (pl. SMB) a forráseszközhöz, hogy egy file kezelővel be lehessen tallózni a ppt-ket. De ehhez az kell, hogy a Box-on rendesen fusson az pl. AnyDesk, mert sajnos nem mindegyik, ilyen Androdi-os Box képes rá. Erről talán itt érdeklődj, hogy pl. ki tudják e próbálni neked bizonyos Box-okon.

(#76202) bogabi válasza simii (#76199) üzenetére


bogabi
senior tag

Lehet tévedek, de szerintem nincs olyan média player, ami tudna valamit is kezdeni egy PPT-vel. Erre inkább egy RPi kellene, megfelelő SW-el. Vagy Androidos box. Az tud játékos is lenni, meg talán a PPT-t is tudja kezelni. De amúgy egy jó tanács: a PPT-t ne így direktbe adjátok oda a kütyünek, hanem toljátok ki a prezentációt JPG-be, azt már bármelyik játékos lekezeli. Már csak olyan kell, aminek van loop opciója képre/videóra.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#76203) simii


simii
tag

Köszi mindenkinek!

Life is short. Play more.

(#76204) attiss66


attiss66
senior tag

Na, döntöttem és megvettem a Himedia Q10 pro-t és mellé egy 2TB-os HDD-t/használtan/ 33e foxpost-al. Már nem azért konkrétan, hogy nézzem rajta a 4K-s és atmoszos filmeket, hanem, szerintem jobb a hang rajta és szebb a kép, mint a Popcorn A-210-esemen. Továbbá , ha fejleszteném az erősítőmet és a projit, 4K és atmoszra, a médialejátszó már meglesz hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#76205) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, vehetek-e olyan média lejátszót, amin nincs optikai kimenet? Mert most azzal viszem át a hangot az erősítőre. Ha a média lejátszóból HDMI kábellel megyek a házimozi erősítőbe annak kimenetéböl pedig szintén HDMI kábellel megyek a plazmába, az erősítő készenléti állapotban átengedi-e , a képet a tv-re? Köszönettel: Sanya

(#76206) divan válasza Sanya46 (#76205) üzenetére


divan
senior tag

Mindenképpen jobb megoldás ha megoldható, a HDMI kábelen vinni a hangot is.
Erősítőtől függ, hogy hogyan viselkedik. Az enyémnek pl az 1. HDMI tudja ezt az opciót, ha bekapcsolod a menüben. Biztosan van olyan is, amelyiknél több HDMI bemenetnél is működik. De az is kérdés lehet, hogy az erősítő milyen formátumokat ismer, és enged át, és mire van szükség neked. (4K,60fps, HDR, Dolby Vision)

(#76207) koncsik válasza divan (#76206) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Plazma TV-nél nem igazán merülnek fel még ezek a formátumbeli dolgok, ha jól emlékszem :) (bocsánat a belevauvauért)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#76208) divan válasza koncsik (#76207) üzenetére


divan
senior tag

Valóban. A plazma felett átsiklottam. :)

(#76209) zazenke


zazenke
őstag

esetleg vannak konkrét ajánlható lejátszó tipusok amivel a DV- coreelec felé kerülhetek ? Ami az ugoos dv coreelec felé van skálázva. olyan 120000 ft értékig ? netflix és társai nem szempont az nem érdekel. Csak gigabites ethernet portos érdekelne és természetesen csak DV képes

(#76210) Joshi válasza zazenke (#76209) üzenetére


Joshi
titán

Miért akarsz mindenáron a Ugoos mellé még egy DV képes lejátszót? Hiszen te is tudod hogy nincs még egy ilyen készülék.

(#76211) zazenke válasza Joshi (#76210) üzenetére


zazenke
őstag

unatkozom valamivel szeretnék újra foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#76212) SunMount3r válasza zazenke (#76211) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

unatkozom valamivel szeretnék újra foglalkozni.-> [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#76213) zazenke válasza SunMount3r (#76212) üzenetére


zazenke
őstag

:))

(#76214) Osynho


Osynho
addikt

Hello! Egy 905x2 boxot használok CE-vel filmek lejatszásához, hálózaton, NAS-rol. Eddig szepen ment minden, gigabites sebesség megvolt. A napokban viszont a komolyabb 4K tartalmak elkezdtek akadozni. Mintha korlátozná magát 100mbitre. Mi lehet a hiba? Hol látom az aktuális sebességet?

A másik hiba, hogy a HDR tartalmakat SDR-ben játssza le. Kábel jó, ugyanaz a film tv-n lejátszva, szintén Kodival, HDR-ben jelenik meg.

Ez a box mennyire jövőálló? DV-t nyilván nem tud, talán nem akkora veszteség a sok gagyi release-t látva. Más miatt érdemes újabbra cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#76215) attiss66


attiss66
senior tag

Krisz576 2017.10.23. 12:12

Himedia Q10pro összehasonlítása a Popcorn A-500al és az Panasonic UB700-al

"A kép viszont JOBB a Popcorn esetében, főleg Bluray-nél, de 4K-nál is. Egy 1080p-s mkv Himedia-n a Popcorn után némi túlzással csak erős 720p érzetet kelt, és valahogy a 4K filmek is élesebbek. Úgy fogalmaznék a Himedia képe „JÓ”, míg a Popcorn felső szint, ez főleg egymás után megsasolva szembetűnő, pláne ha megszoktuk a Popcorn szintjét. Lehet persze állítgatni kicsit a Himedia-t, és annak se rossz a képjavító procija, de mint írtam, nem Popcorn szint. Az élességet (Himedia saját beállítása) feltolva jobb lett a dolog, főleg 4K „videók” esetében, és pláne ami a HDR videókat illeti, az eredmény nagyon is komoly, csak szimplán nem felsőkategória. Nyilván egy eredeti UHD lemez az UB700-on a referencia, de nem olyan sokkal marad el tőle."

Jayce Ooi-Utolsó módosítás dátuma:2019. március 8

"Ez a tökéletes médialejátszó a városban? Olvasson tovább, hogy megtudja…"
Hm! :D Van némi lelkesültség és túlzás vajon?! Vagy ilyen a Himedia Q10pro 2019-ben?! :D Ilyen médialejátszót vettem, de még a foxpostban várakozik induló oldalon.

"A HiMedia a legerősebb médialejátszó, amit valaha teszteltem. Ráadásul a legjobb képminőséggel rendelkezik. Az automatikus képkockasebesség váltás támogatja a legsimább lejátszást is. Végül ez a TV-doboz képes olyan őrülten nagy bitsebességű videók lejátszására, mint a 4K Jellyfish 400 Mbps belső tárhelyen. Biztos lehet benne, hogy más 4K Ultra HD 10 bites 3840 x 2160 HEVC 60fps videók is zökkenőmentesen lejátszhatók. Igen, h.264 vagy h.265 kodek esetén nem számít. Ezenkívül támogatja a legtöbb népszerű audiokodeket is, mint például az AAC (Dolby Digital), AC3 (DTS), Dolby True HD és DTS HD-MA 5.1 és 7.1 csatornákon (áteresztő támogatás). A HiMedia nagyszerű munkát végzett ezen az osztályon! Mindez a HiSilicon Imprex Engine 2.0-nak köszönhető a saját médialejátszójukon. Megjegyzés - Ebben az esetben a HiMedia Wrappert a Kodival használják. "

Két , egymástól eltérő vélemény. Közte két év. Fejlődhetett e a frissítésektől annyit vagy csak eltérő a hozzáállás?

[ Szerkesztve ]

(#76216) blakey válasza attiss66 (#76215) üzenetére


blakey
titán

A Himedia Q10 Pro jl indult, aztán "megrekedt" egy szinten, ami épp használható. Fél évig használtam, a képminősége nem kimagasló, de tényleg jó volt a többihez képest. a szoftver sok hibával küzdött, volt (gondolom még elérhető) hozzá cfw ami némileg javított a helyzeten, de a korábbi Dune-imhez képest komoly problémákkal küzdött. Akkor úgy döntöttem, hogy Apple TV és mellette teszteltem egy S905-ös boxot LibreELEC-kel, ezek mind jobbnak bizonyultak a Himediához képest így megváltam tőle és a mai napig néha betekintek a fórumba, de semmi előrelépés nem volt. Tehát van egy szint, amit nagyjából tud és kb. ennyi. A legjobb döntésem az volt, hogy eladtam, sajnos nem váltotta be a rémenyeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76217) devil-k válasza blakey (#76216) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hol lehet elérni most, menő CE skineket?

- mozi bolondéria -

(#76218) attiss66 válasza blakey (#76216) üzenetére


attiss66
senior tag

Kössz. Azon a két tipuson kívül, amit említettél, van még más is, ami jobb, mint a Q10? Gondolom azok hasonló árakban vannak. A Dune HD solo lite-ról mi a véleményed? A Popcorn A-210-emnél jobb lesz vajon a Q10pro? :)

(#76219) devil-k válasza attiss66 (#76218) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért akarsz a múltban lépkedni?

- mozi bolondéria -

(#76220) Joshi válasza attiss66 (#76218) üzenetére


Joshi
titán

"A Popcorn A-210-emnél jobb lesz vajon a Q10pro?"
Igen.

Ha 1080p-re kell a lejátszó, akkor a Q10 Pro teljesen jó lesz, nincs vele semmi mókerolás teszi a dolgát. 4K HDR-re viszont én nem ajánlom, van jobb megoldás.

(#76221) attiss66 válasza devil-k (#76219) üzenetére


attiss66
senior tag

Mert 2001-2006-ig hol adtam volna ki egy fél éves fizetést egy dvd lejátszóért, projektorért,hm erősítőért. 2001 Denon3802 csúcskategória/vett ár 35e, új ár 350e , 2006 Denon3910/vett ár70e , új ár 375e/ csúcskategória, 2006 Hitachi Illumina PJ-TX300 csúcskategória/ vett ár 20e és 54e, új ár 600e. 2001-es füllel hallgatom és 2006-os szemmel nézem. :DDD :DDD
A Himedia meg teszi a dógát, az a modernizácó. :D

[ Szerkesztve ]

(#76222) Joshi válasza attiss66 (#76221) üzenetére


Joshi
titán

Amiket felsoroltál cuccok egyik sem csúcskategória, mindegyik nagyon messze van attól. ;)

Már a Wharfedale hangszórós átalakításodon is csak mosolyogni tudtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76223) attiss66 válasza Joshi (#76220) üzenetére


attiss66
senior tag

Hát ennek igazán örvendek,, már alig várom , hogy a foxposttal átgyalogoljanak vele és kipróbálhassam a rendszerben. :)
Na az is jól szól, főleg a sistergős tesztekkel kezelve. :) Egy debreceni pacák, aki 1millás saját gyártmányú hangfalat épített/1db-ot/, kísérleti céllal, meg volt lepődve , hogy milyen szépen szól a középtartománya a csillapított hangfalaknak, nekem jobban tetszett a hangja, mint az övé. A magas elmegy, a mély megint jó a kártolt gyapjús kitöltés után. Mondom ezt úgy, hogy a Klipsch-eket fél óránál tovább nem bírom hallgatni, akármelyiket. :)

[ Szerkesztve ]

(#76224) attiss66 válasza Joshi (#76222) üzenetére


attiss66
senior tag

Pedig sok helyen azt írták róluk, vagy legalább felső kategória, de mindenesetre szuperul szól a rendszer és a projektor kivetített képpel is elégedett vagyok. Na nem gond, de drágák voltak amikor azok voltak a menők. Én nem adtam volna ki annyi pénzt akkoriban ezekért a cuccokért.

(#76225) helgi


helgi
aktív tag

Van egy régi Sony TV, egy FHD (Sony KDL-47W850A). Elég gyenge a multimédiás rendszere és ehhez keresnék valamit, ami jó online tv-re, streamre, netre, youtubra. Nem hátrány a lég egeres megoldás sem, de ha nincs és könnyen kezelhető az is jó.

(#76226) Joshi válasza helgi (#76225) üzenetére


Joshi
titán

Neked bőven elég a sima Amazon Fire Stick.

Vagy jövőbiztosabb a kicsit drágább Amazon Fire TV Stick 4K.

[ Szerkesztve ]

(#76227) helgi válasza Joshi (#76226) üzenetére


helgi
aktív tag

Köszönöm! És ezek az Ugoos és am 905xx boxok?

(#76228) Joshi válasza helgi (#76227) üzenetére


Joshi
titán

Full HD tévéhez teljesen felesleges. Ha tervezel 4K HDR tévét venni, akkor esetleg, de azok jóval drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#76229) SunMount3r válasza attiss66 (#76215) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha valamiben már pedig kimagasló a Himedia Q10 / Q5 Pro az pont a képminőség. Mind FHD / SDR, mind 4K / HDR esetén. Ami viszont nagyon fontos ehhez, hogy az igazi, natív minőségű képért ki kell kapcsolni teljesen az Imprex képjavító motort, mert akik az a alapján ítélik meg, azok tévesen teszik. Ugyan akkor szoftveres téren nem tejesen problémamentes a lejátszó, ráfér némi mókolgatás (pontosabban beállítgatás) is és sajnos az igaz, hogy a frissítésekkel nem nagyon remekeltek a fejlesztők. Van Himedia-s Topic, annak az összefoglalójában minden apróbb hiba és az esetleges megoldások is fel vannak sorolva, ha érdekel. Nem tökéletes lejátszó ezen a téren, de együtt lehet vele élni.

(#76230) blakey válasza devil-k (#76217) üzenetére


blakey
titán

Kodi fórumról, Kodi tárolójából, Kodinerds tárolóból, githubról, ill. egyéb helyekről, tárolókból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76231) attiss66 válasza SunMount3r (#76229) üzenetére


attiss66
senior tag

"Ha valamiben már pedig kimagasló a Himedia Q10 / Q5 Pro az pont a képminőség." Na ez jól hangzik. :) kb egy órája fedeztem fel a Himediás topikot/már olvasgattam ott/, majd kitárgyaljuk a Q10pro-t, ha van rá időd. :)

(#76232) SunMount3r válasza attiss66 (#76231) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ott kérdezhetsz nyugodtan, ha tudok válaszolok.

(#76233) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Egy régi Samsung F6100 típusú TV-t szeretnék arra használni, hogy wifin keresztül elérje a NAS tartalmát.

Kizárólag fullHD videók lejátszása a cél. Se netflix se semmi más nem lényeg.
Mely eszköz lenne erre alkalmas a költséghatékonyságot kiemelten szem előtt tartva?

(#76234) blakey válasza Qtya123 (#76233) üzenetére


blakey
titán

Fire TV Stick 4K (Max) + Kodi, vagy ami szimpatikus. Természetesen lehet venni drágábbat, nagyobbat, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76235) Qtya123 válasza blakey (#76234) üzenetére


Qtya123
őstag

És ez esetleg?
[link]

(#76236) zazenke válasza Qtya123 (#76235) üzenetére


zazenke
őstag

majd fél év múlva meg annyira megtetszik a dolog hogy inkább kipróbálnád a 4k tartalmakat. ha egy picit is előre gondolkozol akkor nem tervezel full hd rendszert. és ez a legkevésbé költség hatékony vásárlás amikor kétszer veszel meg valamit a cél érdekében . 10 ezer többletről megy most a dilemma

[ Szerkesztve ]

(#76237) Qtya123 válasza zazenke (#76236) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem tervezek vele tovább, ez másodlagos tv. 4kra ott van a másik tv, amelyhez nem kell okosító.

De ha már mégis 4k, akkor ez megfelelő? [link]

[ Szerkesztve ]

(#76238) gyűrű válasza Qtya123 (#76237) üzenetére


gyűrű
addikt

Firestick 4k max amit blakey javasolt.

(#76239) zazenke válasza Qtya123 (#76237) üzenetére


zazenke
őstag

hallgass 76238 hozzászólásra

(#76240) Qtya123 válasza zazenke (#76239) üzenetére


Qtya123
őstag

Ok, köszönöm.

(#76241) vito555


vito555
tag

Sziasztok!
Van egy xiaomi Tv stick 4K okosítóm...Nem kezeli a wd 5tb merevlemezt.(lefagy, pufferel)
Egy Y kábellel usb csatiból, de saját töltőfejjel is próbáltam.
A kábel lehet a gyenge pont vagy eleve sok az 5tb.
Előre is köszönöm a választ.

𝄢

(#76242) Beni2360 válasza vito555 (#76241) üzenetére


Beni2360
félisten

Kicsit bővebben ha lehet.
5 TB HDD táv fogalom. Kisebbet kezel?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76243) vito555 válasza Beni2360 (#76242) üzenetére


vito555
tag

Wd elements 5tb 2,5 külső hdd ntsf-re formázva. Kipróbáltam 2tb wd ez is problémás ráadásul ahogy próbál tallózni a hdd-n van hogy újrainúl a stick. Áram ellátási gond lehet?
Egy 512 gb os ssd külső házban tökéltesen működik. Az Y kábel az alzáról származik.
Valami komolyabb aktiv hub kellene?

[link]

[ Szerkesztve ]

𝄢

(#76244) gyűrű válasza vito555 (#76243) üzenetére


gyűrű
addikt

Biztos hogy áramellátási gond. Vagy elé kell egy aktív usb hub, vagy valami külön áram a hdd nek.

(#76245) Beni2360 válasza vito555 (#76243) üzenetére


Beni2360
félisten

Az Y kabelnel ezt írják.
Az átalakító segítségével számos USB tartozékot csatlakoztathat az OTG-képes telefonokhoz. Úgy tervezték, hogy flash memóriákat, billentyűzetet, egeret, külső merevlemezt, kártyaolvasót és más eszközöket csatlakoztathasson az OTG mobiltelefonokkhoz.
Igen egy aktív HUB kell oda külön tappal

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76246) vito555 válasza Beni2360 (#76245) üzenetére


vito555
tag

Rendben, köszönöm a válaszokat.

𝄢

(#76247) windlord


windlord
őstag

Srácok!
4K,60fps, HDR, Dolby Vision lejátszásra keresek egy médialejátszót.
Van erősítő amely tudja kezelni a hdmi adatfolyamot (yamaha rx-v6a) es hozza jbl es 5.1
Nasról látnám el cuccal, kábelen, gigabit nettel.

Nem baj ha kicsit allitgatos, az se baj ha kompakt es megy magatol.

Nem koltenem el ra a vilag penzet ha nem muszaly.

(#76248) jézusom válasza windlord (#76247) üzenetére


jézusom
addikt

Vadászhatsz fire TV cube3-at ahogy én tettem :) vagy a homatics, de nem tudom pontosan abból melyik kell. MEgmondom őszintén a cubbal nem vagyok teljesen kibékülve, remélem most bejelentenek valami értelmes darabot, mert jött ki pont minap, de cubeot nem hallottam csak sticket meg hangprojektort.

(#76249) SunMount3r válasza windlord (#76247) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt érdeklődj az ilyen ajánlásokért.

[ Szerkesztve ]

(#76250) jézusom válasza SunMount3r (#76249) üzenetére


jézusom
addikt

Jó az a topic, de DV képes amlogic nem sok van. Talán egyedül a homatics. Van még a firetv topic, az is jó, és releváns. Az új stick tudja a DV-t meg atmost is, de az is csak 10/100 :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.