Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Lui76 válasza Patice (#2947) üzenetére


Lui76
őstag

Ezen nincs video bemenet .

www.kezmuveskeramia.hu

(#2952) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Tehát WD HUB, Popcorn V8, Dune 301 ...
WD TV Hub már bevált, jó.
Popcorn jó lehet de még nagyon új.
Dune ki sem jött.
Akkor valszínűleg marad a HUB ... még van kb 2 hetem hogy eldöntsem.

(#2953) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

V8-cal van valakinek tapasztalata ?
Akár privátban is megoszthatná velem.
Köszönöm.

(#2954) Pierre75 válasza Gulyopapa (#2953) üzenetére


Pierre75
senior tag

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=2408
Ez alapján kell még ennek is egy fél év, míg a firm használható lesz.

(#2955) Champipi válasza Gulyopapa (#2953) üzenetére


Champipi
senior tag

Popcorn v8-al van tapaszztalatom, mi érdekelne?

MOndjuk még NAS-al sem sikerült tökéletesen összehoznom, mert ha kikapcsolom a laptopot, akkor nem látja a NAS-t sem, hehe :)

De azért kérdezz nyugodtan, legalább kapok ihletet

(#2956) dr_ace válasza Champipi (#2955) üzenetére


dr_ace
aktív tag

mi a helyzet a melegedéssel, amit egy korábbi hsz-edben írtál?
a kezelőfelület sebessége milyen, elégedett vagy vele?

(#2957) Bélaaaa válasza Champipi (#2955) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Holnap én is beállok a V8-asok táborába. Hozom a tapasztalatokat...

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2958) Ance válasza Champipi (#2955) üzenetére


Ance
őstag

Champipi közben nekem is eszembe jutott kérdés :)

1. A bekapcsolástól számítva mennyi idő amíg el tudsz indítani egy filmet, azaz mennyi idő alatt tölti be magát?

2. Találtál már olyan filmet, amit nem játszik le (képet), vagy a hanggal volt probléma?

3. Feliratokat jól kezeli?

4. Lemegy-e a boltba kenyérért, ha megkéred? (Na jó erre nem kell válasz, annyira nem fontos.) :D

(#2959) Gulyopapa válasza Ance (#2958) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:DD :DD :DD

Nem tudom nekem miért áll rá az agyam a WD-re, hogy csak az a jó ...

(#2960) Gulyopapa válasza Champipi (#2955) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát én ma küldtem vissza a WD TV Elements-et.
4-ből 3 film akadt. Jobban mondva 5-ből 4 ( 1-nak csak hangja volt, képe nem )
Ez csak ennek a példánynak volt a nyűgje vagy minden WD akad picit ?
Picit félek újra WD-t rendelni ... de ha rendelek akkor HUB lesz.
Új vagyok a témában és azonnal belefutottam a fosba ...

Nekem picit túl pici az a gép, amúgy tetszik. Jobb lenne beépített HDD-vel.
Nem tudom, nekem nem tetszenek a ráaggatott vinyók ( kezeli, látja, nem látja )
Képminőség HD-ben ?
Szaggat-e valami ?

Még egy láma kérdés : a WD TV Live és WD HUB belülről "csontra" ugyanaz ( HDD nélkül persze ) ???

Köszönöm !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#2961) erdoke válasza Gulyopapa (#2960) üzenetére


erdoke
titán

Ez a belepakolt chip hibája volt, nem márka probléma. Alapvetően nem médialejátszókba tervezték, és ez látszik is a tapasztalataid alapján. Ha a Live Hub akadozna lejátszás közben, már rég kiszereltem volna belőle a vinyót, a lejátszót pedig kivágtam volna az ablakon. :))

A Live és a Live Hub nem pont ugyanaz belül, más Sigma chip van bennük.

A legjobb aláírás a héten

(#2962) vlevi válasza Patice (#2948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kár, hogy "csak" 2.5-es megy bele. Pl. nincs 2TB-os 2.5"-s vinyó, és még drágább is :( 20 ezer körül van 1TB, 2.5", ezzelszemben 17-18ezer körül kapható egy 2TB-os WD Caviar Green 3.5"-s. Tudom, mondják, hogy hangosabb, meg melegszik, de nem 2x annyira.

(#2963) erdoke válasza vlevi (#2962) üzenetére


erdoke
titán

A süvítés, kerregés és rezonancia hiánya igencsak sokat ér, ha csendesebb jelenetek vannak a filmben... Én még hiszek az alacsonyabb meghibásodási esélyben is.

A legjobb aláírás a héten

(#2964) Patice válasza vlevi (#2962) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért egy 640 v. 750 GB-os vinyó már azért elég pár filmre, zenére.

Amúgy meg van Gigabites LAN, vagy kis plusz pénzért n-es WiFi. Gépedről megosztod, ami éppen kell. A PC-ben meg elvan a 2 TB-os vinyó aktív hűtéssel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2965) vlevi válasza Patice (#2964) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A süvítés, kerregés és rezonancia hiánya"
Nekem van 3.5"-s vinyóm (WD MyBook Essential 2TB), és nem hallom, hogy süvítene, kerregne, rezonálna, pedig 7200-as fordulatszámú vinyó van benne.
Nem mondom, hogy olyan halk, mintha 2.5-es lenne, de nagyon fülelni kell, hogy észrevegyem, hogy megy.

"Gépedről megosztod, ami éppen kell."
Ezt úgy mondod, mintha a számítógép nem zúgna :)

[ Szerkesztve ]

(#2966) Patice válasza vlevi (#2965) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy PC-t is halkká lehet tenni. A PC lehet másik szobában. Egy PC lehet passzív, vagy netán vizes hűtésű.

A gépről való megosztást úgy értettem, hogy ha hirtelen meg akar valamit nézni az ember és éppen nincs mondjuk a médialejátszó vinyójára másolva, akkor gépről is lehet játszatni. Ezt sem mindig kell, csak lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2967) TCr válasza Patice (#2964) üzenetére


TCr
veterán

Azt az N-es wifi-t "dobhatod a kukába", ha nagyobb bitrátájú 1080p filmeket, esetleg BD25, BD50 filmeket akarsz nézni.
Papíron 300 Mbps, de a gyakorlatban a 65-öt is alig éri el.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2968) Patice válasza TCr (#2967) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tapasztalatom alapján egy kb. 10 Mbps-es MKVt egy Samsung Blu-ray lejátszó és egy TP-Link n-es router segítségével sikerült akadás mentesen sztrímelnem és néznem.

Ha meg BD25-50-et akarok nézni egy ilyen médialejátszóról, akkor előbb átmásolom a vinyójára. A Gigabies hálókártya is jó azért valamire. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2969) TCr válasza Patice (#2968) üzenetére


TCr
veterán

A 10 Mbps MKV az nem is tartozik a nagyok közé. :N

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2970) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Valaki tudja, hogy kell életre kelteni a torrentet HDI Dunen?

(#2971) madgie válasza hdcsaba87 (#2970) üzenetére


madgie
titán

A használatijában nincs benne? :)

Ha Transmission kliens-t használ, akkor be kell kapcsolni valahol a beállításokban, aztán utánanézni, melyik porton kommunikál, megnézn, le van-e jelszavazva illetve mi a jelszó, aztán már el is érted böngészőn keresztül (webUI)

(#2972) Patice válasza TCr (#2969) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha sikerül a közeljövőben szert tennem egy Dune HD-TV 301W-re, akkor ígérem letesztelem az egész nagy bitrátájú anyagokat is. :) (Nekem a 10 Mbps már nagy...)

Gondolkodom egy kis bemutató cikken is. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2973) TCr válasza Patice (#2972) üzenetére


TCr
veterán

Egy BD videó bitrátája átlagosan 30 Mbps, egy normálisabb 1080p MKV-é pedig 15-20 körül van.
Persze vannak ennél sokkal kisebbek is, de meg is látszik a különbség a képminőségben. :)

A tesztet várjuk! ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2974) erdoke válasza Patice (#2972) üzenetére


erdoke
titán

Vannak 40+ Mbps össz bitrátájú anyagok is, és személy szerint én le se töltök olyan FullHD filmet, aminek a videó + hang bitrátája (hangtól függően) nem éri el a 11-12 Mbps-ot. Egy jól eltalált h264-es mkv-s videónak is kell a 10+ Mbps, ha tűrhető képet szeretne az ember. Kivétel talán csak az animáció és a CGI, ott elég lehet valamivel kevesebb is. Eddig tapasztalataim szerint ami már nem feltűnően gyengébb a BD-nél, az a kb. 14-18 Mbps-os h264 videó. Ebből adódóan a BD25 zsugorítások szinte mindig hasonlóan jók, mint az eredeti anyag, kivétel persze a nagyon hosszú film.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2975) Patice válasza erdoke (#2974) üzenetére


Patice
Topikgazda

A bitrátákkal tisztában vagyok, csak a hétköznapokban nekem egyenlőre elég egy mozizáshoz egy 720p-s kódolás is, mert a TV-m úgyis csak ennyit tud.

Az olyan filmeket, amik számomra annyira tetszettek, hogy többször is megnéznék azt meg megveszem blu-rayen. Nem sok ilyen film van, ezért belefér néha egy egy lemez eredetiben.

Mondjuk blu-ray esetén még egy ilyen HD Ready TV-n is látszik a minőségbeli különbség. :)

Remélem a Házimozi és HiFi Showra hoz ki Dune pár eladó darabot az új lejátszójukból. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2976) TCr válasza Patice (#2975) üzenetére


TCr
veterán

"Mondjuk blu-ray esetén még egy ilyen HD Ready TV-n is látszik a minőségbeli különbség. :)"

Szintén a bitráta miatt. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2977) Mercutio_


Mercutio_
félisten

HD-200B-nek lett végül valami hasonlóan bestbuy utódja, vagy egyszer volt budán...? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2978) tlala válasza Mercutio_ (#2977) üzenetére


tlala
addikt

Nincs, 10e Ft-ért továbbra is csak boxchipes szemetek vannak, illetve az érdemi utód a Egreat-E6C lett. 5e Ft-tal drágább, de minőségibb házban, jobb távkapcsolóval, viszont nincs rajta koax hangkimenet, csak optikai és analóg.

(#2979) erdoke válasza tlala (#2978) üzenetére


erdoke
titán

Cora-ban most 17e az Asus O!Play Mini, és holnap 14 %-ot bárkinek visszaadnak vásárlási utalvány formájában (valami "14 éves a Cora" akció). Az már csak 14600 Ft. :)

A legjobb aláírás a héten

(#2980) tlala válasza erdoke (#2979) üzenetére


tlala
addikt

Natessék! :)
Ez tök jó ár.
(Bár alapból az olcsó helyeken amúgy is 15-16e Ft, illetve pontosan annyit tud, mint a fenti Egreat, és az Asuson sincs koax kimenet, akinek ez számít.)

[ Szerkesztve ]

(#2981) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan zenelejátszó egység, amit rákötve az erősítőre képes lejátszani zenét anélkül, hogy a pc-met vagy a tv-met be kéne kapcsolnom. tehát van egy kijelzője, vagy esetleg a távirányítóján van kijelző, ahol tudok számot választani..

létezik ilyen ?

köszi szépen!

(#2982) madgie válasza default. (#2981) üzenetére


madgie
titán

Létezik, de nem olcsó :( Például ez ( ha valaki tud olcsóbban, sikítson! :) )

(#2983) erdoke válasza default. (#2981) üzenetére


erdoke
titán

Úgy hívják, iPod (vagy iPhone, iPad). Megfelelő erősítővel akár USB-n, akár vezeték nélküli kapcsolaton megoldható, amit szeretnél. Az én erősítőmön pl. az előlapon van egy iPod-képes USB csatlakozó, illetve tud DLNA és AirPlay megosztást is. :K

A legjobb aláírás a héten

(#2984) TCr válasza default. (#2981) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

A Dune a Smart D1 modelltől tudja ezt a funkciót, de mivel "egysoros" a kijelzője, böngészésre sztem nem igazán alkalmas.
Erre sokkal inkább megfelelő a Popcorn jelenlegi zászlóshajója, a C-200.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2985) tlala válasza default. (#2981) üzenetére


tlala
addikt

Kijelzős MP3 lejátszó - mint "zenelejátszó egység". :))
Vagy csak én nem értek valamit??
Esetleg a "miről lejátszani" részét pontosíthatnád... :)
HDD? Hálózat?

[ Szerkesztve ]

(#2986) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

(#2987) default. válasza tlala (#2985) üzenetére


default.
őstag

HDD-ről szeretném lejátszani, és távirányítóval kezelni...

egyébként közben keresgéltem, és ezeket találtam:

http://www.argep.hu/product_1425404.html

http://www.argep.hu/product_845158.html

http://www.argep.hu/product_1400073.html

vélemények ?

Nekem a Teac a legszimpatikusabb, mivel a távirányítóján van a kijelzője, és elég olcsó is.
A dune előnye, hogy moduláris, bővíthető, meg jól néz ki, csak mocsok drága.
Lg meg olcsó, kicsit jobban néz ki, de nem komálom anniyra..

(#2988) tlala válasza default. (#2987) üzenetére


tlala
addikt

Nem könnyű.
Ráadásul többször leírtam, hogy amíg képminőségben (szerintem) nincs olyan nagy különbség a Realtek/Sigma chip között, addig a hangminőségben annál inkább...
Lehet, hogy én valamilyen olcsóbb Sigmás mediaplayert vennék (Venice, stb.) meg valami 7 collos kis használt LCD kijelzőt mellé tennék... Biztos létezik valami ilyesmi.

(#2989) default. válasza tlala (#2988) üzenetére


default.
őstag

szerinted olyan megoldás nincs, hogy ugyanez, csak a "távirányító" lenne egy kis érintőkijelző ? szóval az lenne a legjobb, ha a kijelző a távirányítón lenne..

ötlet ? :F

(a sigma chipesnek jobb a hangminősége, vagy a realteknek ?)

[ Szerkesztve ]

(#2990) tlala válasza default. (#2989) üzenetére


tlala
addikt

Nem ismerek ilyen cuccost...
(Sigma hangja jobb.)

(#2991) cekkk válasza hdcsaba87 (#2970) üzenetére


cekkk
veterán

Van olyan torrent ami nem fog menni, de én ajánlom neked, hogy használd a számítógéped erre a célra és ne a Dunet :U :U

(#2992) cekkk válasza madgie (#2982) üzenetére


cekkk
veterán

Dune HD Smart D1 ez olcsóbb és tud mindent mint a nagy popi :D

(#2993) madgie válasza cekkk (#2992) üzenetére


madgie
titán

Egysoros kijelzővel és a DivX bugjával? KTTech fórumtárs A-210-ről váltott D1-re, pont a kijelző miatt (ő is zenét akart hallgatni), sikítva vált meg tőle két hét múlva (elég sok sorozatot néz és bizonyos kódolású SD forrásoknál szép bugosan zöldesek voltak a sötét árnyalatok) és vett egy C-200-at. De majd jön és mesél, ha nem hiszel nekem :)

(#2994) KTTech válasza cekkk (#2992) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnos ez így ebben a formában nem teljesen igaz...

Madgie már leírta a tapasztalatomat. Nem rossz a D1, minőségre megegyezik a Popi C200-al, de vannak hiányosságai. Pl. az divX3 hiba elég zavaró, valamint a kijelzőn nem folyamatosan pörgeti az aktuálisan játszott média nevét, ami jól jönne, kifejezetten zenehallgatáskor. A C200-nál ez nem áll fent.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2995) cekkk válasza madgie (#2993) üzenetére


cekkk
veterán

KTTechnek is szól.

Én erről nem tudtam :D

Nekem megfelel , mert szépen rendezve vannak az albumjaim így elnavigálok rajta és ha elindítok egy albumot akkor nem nagyon piszkálom ugy is kb annyira van időm, bár lehet tervezek megint egy Squeezebox beszerzését :D

A divixes problémáról sem tudtam, mert lehet sznobság, de mióta megvettem az első média lejátszómat egy WD TV Live-t azóta nem láttam divixet, és nem is tudom elképzelni, hogy én azt nézzek, akkor csak mkv-t néztem mióta Dune Base-m van csak BD filmek a sorozatok amik mkv-k.

Jah de hazudtam, mert volt avi amit leszedtem sorozat, de nem vettem észre ilyet, hogy zöldes árnyalat lenne.
És az nem lehet , hogy azok a bizonyos kódolású SD anyagok nem szabványosan voltak lekódolva?

Én tudok olyan emberkéről aki úgy kódol hogy színvak, és amikor megmertem említeni, hogy jé lilásak az emberek akkor még én voltam a bunkó :C :C

(#2996) Warter válasza default. (#2987) üzenetére


Warter
őstag

Amit te keresel azt Logitech Squeezeboxnak hívják és van belőle több féle verzió is.

(#2997) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogyan lehet előhozni azt a menüt, ahol be lehet állítani, hogy lehessen torrentezni, UPNP, NFS Server, Samba Server, FTP server, stb? Jelenleg egy belső HDD van a gépben NTFS-re formázva, azon rengeteg adat, és egy Pendrive a hátsó USB-n, elvileg erre telepítve az NMT alkalmazások. Segítsetek! Pl tv-m miért nem látja popit hálózaton keresztül?
Ja és Popcorn A-210

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#2998) TCr válasza james008bond (#2997) üzenetére


TCr
veterán

Kézikönyv? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2999) default. válasza Warter (#2996) üzenetére


default.
őstag

A Squeezebox Duet nagyon tetszik (amellett hogy piszok drága), de jól látom, hogy nem lehet rá külső vinyót aggatni ?

csak a pc-ről tudja lejátszani a zenét ?

azért vicces, hogy egy 100 rongyos cuccba nem tudtak belerakni egy usb csatit..

(#3000) cekkk válasza default. (#2999) üzenetére


cekkk
veterán

Ott van erre a touch az tudja az usb-t, és ha van okos telód akkor akár arról is vezérelheted.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.