Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) budo82 válasza Aslan (#4599) üzenetére


budo82
tag

A SATA Express visszafelé kompatibilis a SATA csatlakozókkal, szóval a 2 db, elforgatott SATA Express-hez bedughatsz 4 db SATA-s dolgot. Ahova bedugtad eddig a kettőt, ha jól megnézed, az is SATA Express...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#4602) Doky586 válasza deadwing (#4600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

. :D

[ Szerkesztve ]

(#4603) deadwing válasza Doky586 (#4602) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi ;]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4604) Aslan válasza budo82 (#4601) üzenetére


Aslan
aktív tag

Ja... csakhogy amikbe eddig dugtam azokban működött, az "elforgatottba" már nem.... de majd újra megpróbálom.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#4605) Aslan


Aslan
aktív tag

Kipróbáltam újra.... ha az "elforgatott" Sata Expressbe dugok be sima SATA kábelt nem érzékel semmit. Valamit át kell állítani?

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#4606) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

X79 Fatal1ty Professional lapomon bohóckodik az USB 3.0 Win10 Pro alatt.

őt keresem:

Tudtok esetleg segíteni? Én egy drivert se talátam hozzá.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4607) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv!

ASRock B75M-GL alaplapommal olyan probléma lenne, hogy a hálózati csatlakozó alatt található USB port néhány napja semmire sem reagál. Az eszközkezelőben nem találtam hibára utaló jelet.

Mi lehet a probléma? Fizikailag nem volt bántva a csatlakozó és idáig működött, a nyomdám volt bekötve az adott usb portra.

Köszönöm!

(#4608) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Lehet nem jó helyen kérdezem, ezért előre is bocsánat! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy vezeték nélküli Logitech billentyűzetem touchpaddal ami szépen működik az asztali géppel. Olyat szeretnék csinálni, hogy a kikapcsolt pc-t a billentyűzetről bekapcsolni és elindítani. Erre van e lehetőség? Elméletileg az alaplap biosában(Asrock B150M Pro4) be van állítva az usb-s perifériákra a bekapcsolási lehetőség, de nem sikerült ez idáig a billentyűzet által életre kelteni a gépet. Ehhez van speciális billentyűkombináció vagy egyáltalán ez lehetséges-e?

Koszonom! :R

(#4609) olle válasza Gtaati (#4608) üzenetére


olle
senior tag

Szia

Szerintem a billentyűzet illetve úgy általában az USB csak feléleszti alvó állapotból.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#4610) Doky586 válasza Gtaati (#4608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld ki vezetékes billentyűzettel. Nekem arról ébreszti kikapcsolt és alvó módból is..

(#4611) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
A következő problémával küzdök:
Adott egy ASRock B150M-HDV/D3 alaplap. Win7 64bit, most lett frissen felrakva SSD-re. A gépen nincs bent az USB 3.0 driver, így jelen pillanatban, semmilyen külső drive-ot nem olvas USB-n, csak a billentyűzet és egér. Eszközkezelőben jelzi is a hiányt, windows Update nem talál semmit. Az alaplap oldalán fent van a driver, és ha azt betallózom, elindítom a frissítését, akkor az összes USB eszköz hibát ír a telepítés során, így a továbbiakban se egér, se billentyűzet. Se USB 3.0 porton, se USB 2. Ilyenkor csökkentett módba se jó se az egér, se a billentyűzet. Alaplap lát mindent, BIOS-ba tökéletesen üzemel a bill és egér is. Rendszer visszaállítás, ami segít. Próbáltam PS/2 átalakítóval is, de ugyebár ezen a lapon PS/2 Y kábel port van. Próbálom a BIOS-ba állítani, de egyszerűen PS/2 átalakítóval se az egér, se a bill nem üzemel. (BIOS-ba se). Az ASRock oldalán van valami Windows 7 USB Patcher ver:2.0.14, ami a win7 lemezt meg patcheli, de nem igazán jöttem rá, azzal mit kellene kezdeni, újra rakni a gépet? Ha csak simán betallózom a benne lévő drivert, USB3 drivernak, akkor szintén egér, bill elszáll.
Valaki találkozott már ilyennel? Mit lehet csinálni? Teljesen tanácstalan vagyok.

(#4612) Silious válasza Silious (#4611) üzenetére


Silious
tag

Nagy nehezen sikerült megoldani a gondot. Sikerült egy PS/2 átalakítóval végre működésre bírni egy egeret, amivel már tudtam az USB3 drivert frissíteni miután leállt USB-n a bill és egér.

(#4613) Milka 78 válasza Silious (#4612) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(#4614) #35434496 válasza Milka 78 (#4613) üzenetére


#35434496
törölt tag

Meg. És az megvan, hogy ráírtam a cirkálóra seggszikla? :DDD

(#4615) Milka 78 válasza #35434496 (#4614) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Címlapra vele!!! :DDD

(#4616) Gtaati válasza Doky586 (#4610) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszonom a valaszokat! Probaltam usb vezetekes bill.-el is de semmit nem csinalt vele, sot meg a bill. ledek sem vilagitottak..., usb-s vezetekes egeret radugva az eger vilagitott, de arra sem reagalt semmit. Probaltam a ctrl+esc, ctrl+f1 kombinaciokat is de sehogy sem tudtam eletre kelteni...:(

Koszonom!

(#4617) Doky586 válasza Gtaati (#4616) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván csak azután működik hogy a biosban engedélyezted az USB billentyűzettel élesztést (acpi), majd beléptél a winbe és onnan állítottad le a gépet. Ha kihagytad bármely lépést akkor nem fog menni...

(#4618) Gtaati válasza Doky586 (#4617) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ahogy az első, hozzászólásomban is írtam, a biosban az acpi-nél engedélyezve van mind az usb-s egér és billentyűzet is. Ha vezetékes ha vezeték nélküli eszközzel próbáltam, semmivel sem tudtam életre kelteni. Biosban beállítottam, majd mentettem és kilépet biosból, win boot eztán winből leállít és jöttek a próbák, de egyszer sem sikerült. Nem tudom mivel van a gond, vagy mit csinálok rosszul :((

Köszönöm! :R

(#4619) Gtaati válasza Doky586 (#4617) üzenetére


Gtaati
őstag

Nem a legjobb kép, de hátha segít!

Köszönöm! :R

(#4620) Doky586 válasza Gtaati (#4619) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem csak ennyi:

(#4621) Gtaati válasza Doky586 (#4620) üzenetére


Gtaati
őstag

Hell!ó!

Köszönöm! Akkor passzolom, mert azon kívül, hogy nálam az egérre is engedélyezve van más különbség nincs.....:(
Egyébként neked mire indul el? Bármelyik billentyű leütésére vagy bill. kombinációra?

[ Szerkesztve ]

(#4622) Doky586 válasza Gtaati (#4621) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bármely billentyűre.

Mégegy tipp: win eszközkezelő billentyűzet tulajdonságok egyik fülén van pipa hogy ez az eszköz felébresztheti a gépet, sőt a control panel energiagazdaság részletes alatt is van valami..

(#4623) Gtaati válasza Doky586 (#4622) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! Ismet koszonom a valaszodat! Eszkozkezeloben a billentyuzetnel be van pipalva h az eszkoz felebresztheti a szamitogepet. Az energiagazdalkodas teljesitmeny centrikus azon belul: usb szelektiv felfuggesztes letiltva, vezetek nelkuli adapter beallitasai: legnagyobb teljesitmeny. Ezeken kivul mast nem talaltam. Kutakodok hathat valamire rajovok, de kezdek kifogyni az otletekbol.... Koszonom a segitseged!

(#4624) deadwing válasza Doky586 (#4622) üzenetére


deadwing
addikt

Felébreszt vagy bekapcsol? Mert nagyon nem mindegy... Utóbbit tudja egyáltalán a win?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4625) Doky586 válasza deadwing (#4624) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az alvó állapotból való átmenetet működő állapotba nevezem felébresztésnek; a kikapcsolt (akár kihúzva a 230V-ból) állapotból működő állapotba való átmenetet nevezem bekapcsolásnak..

(#4626) Gtaati válasza Doky586 (#4625) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Újabb fejlemények a billentyűzettel történő indítás kapcsán. Hát van előrelépés, de sikernek nem nevezném. A biosban azt is lehet állítani, hogy ha áramszünet van és visszajön az áram akkor ugye bekapcsoljon vissza a gép vagy maradjon kikapcsolva. Ez azért fontos mert úgy néz ki ez is kihatással van a billentyűzettel történő bekapcsolásra. Ha az a variáció van, hogy áramszünet esetén a gép ne kapcsoljon vissza, ekkor a gépet kikapcsolom a táp gombját kinyomom és kihúzom a tápból is a tápkábelt, majd vártam vele sokat. Ezt követően a tápkábel vissza majd a táp kapcsoló is benyom majd a gép magától elindul bekapcsol és ki is kapcsol pár másodperc múlva, ezt követően is magától elindul a gép és ki is kapcsol, tehát ezt teljesen önállóan magától csinálja a gép annak ellenére, hogy az van beállítva, hogy áramszünet után maradjon a gép kikapcsolva.

Miután ezen túl voltam az önálló kétszeri be és kikapcsolás után állt a gép kikapcsolt állapotban és láss csodát leütök egy billentyűt és bekapcsolt a gép. Ezt követően win betölt gép leállít és próbálnám billentyűzettel indítani, de soha többet nem indult így a gép. Csak akkor tudtam ezt megismételni ha áramtalanítottam és a fentebb leírt procedúrát megismételtem.

Hát idáig jutottam a dologgal, de nem igazán értem a dolgok miértjét....

Külföldi fórumon olvastam szintén asrockos alaplapos felhasználó hasonló problémáját, ami érdekesség, hogy a srác leírása alapján amíg nem volt win 10 a gépre telepítve addig tudta a gépet billentyűzetről indítani többször is, de telepítés után hasonló problémákkal küzd mint én. Nem tudom, hogy erre kihatással lehet-e a win?

Köszönöm!

(#4627) Doky586 válasza Gtaati (#4626) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ezen beállítások vannak a Bios-ban:
- Rapid start: Disabled
- Smart connect: Disabled (programja sincs telepítve)
- Super I/O: Disabled
- Deep sleep: Disabled
- Restore Power loss: Power off
- friss bios (de a régiekkel sem volt gond)

Mind Legacy win7, mind UEFI win10 boot esetén nem volt gondom a billentyűzetes élesztéssel. Nálad egyedi hiba lehet..

(#4628) Gtaati válasza Doky586 (#4627) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm a válaszodat, ha otthon leszek megnézem, hogy a tiédhez képest valami eltérésem van-e még. Te alvó állapotból ébreszted fel vagy a kikapcsolt gépet kapcsolod be billentyűzetről?

(#4629) Doky586 válasza Gtaati (#4628) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mind alvó mind kikapcsolt gép esetén jól működik..

Egyedül az áramtalanított állapotból visszakapcsolt gép esetén nem működik a billentyűzettel való ébresztés.. úgyhogy a fizikai kapcsolókat nem szabad használni..

(#4630) Gtaati válasza Doky586 (#4629) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát nálam a fentebb leírt jelenség van és csak egyszer működik a dolog ahogy korábban kifejtettem, csak a miértjére nem jöttem még rá, de próbálkozom még:)

(#4631) Becenick


Becenick
tag

Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni egy problémával kapcsolatban.
A következő HTPC van jelenleg használatban Win10-el.
Asrock Q1900-itx, LC Power LC-1360mi mini itx házzal...
Fut benne egy SSD és egy SATA vinyó. Mivel csak egy sata tápkábel van benne ezért egy molex sata átalakítóval lett rákötve a HDD (WD Green).
A problémám annyi lenne, hogy a hiába kapcsoltam ki az Energiagazdálkodási lehetőségeknél a Merevlemez kikapcsolása funkciót, kb 10 mp se telik el tétlen módban és rögtön kikapcsol a HDD.
Nyilván használat során újra bekapcsolja, de ez a ki-be kapcsolgatás biztos nem tesz jót.
Hogyan lehet orvosolni ezt a dolgot ? Ötletek ?
Előre is köszi.

(#4632) Stanchore


Stanchore
senior tag

Üdv

Tudna valaki segíteni, mitől lehet az, hogy egy Asrock Z77 Extreme 4 lapon nem tudom BIOS-ban átállítani a processzor szorzóját? Pontosabban hiába állítom bármire, 4 Ghz-n megy. i7 2600K van benne. Itt a képen látszik is, hogy 4000MHz-t ír, ez egy BIOS reset után is így maradt, nem tudom honnan veheti vajon ezt az értéket, de hiába írom át a szorzót 44-re, akkor is 4 GHz-en megy.

Itt lenne pár kép OC Tweakerről, hátha valaki látja benne a hibát, nekem semmi ötletem.

Köszi előre is.

Origin / Steam: Stanchore

(#4633) Stanchore válasza Stanchore (#4632) üzenetére


Stanchore
senior tag

Megoldódott, nem resetelte le az elem, de jumperrel már igen, így most megjavult.

Origin / Steam: Stanchore

(#4634) arctalan


arctalan
újonc

Üdv mindenkinek !

Lenne egy elég kellemetlen problémám. Van egy új z170 oc formula alaplapom és hozzá g.skill 4000 mhz ripjaws ram. De nem tudom összehozni, h mennyen rendesen. Ami még felettébb bosszantó, h BIOS új verzióját se tudom használni. Mert felteszi 2.60-st, de utána egyből 19 hiba kódot ír , amúgy minden módon próbálkoztam.USB vel , insta flashel , win alatt (ott el se indult) . Mivel nem tudom felrakni így nem is fog menni. Hiszen kéne az update ... Win is kifagy folyamatosan , h a video driver felkerült : thread stuck in device driver címszóval.

Nagy segítség lenne, ha valaki tudna adni valami hasznos tanácsot. Már kimerült az ötlet táram h mit tudnék csinálni.

Előre is köszönöm a válaszokat !

(#4635) olle válasza arctalan (#4634) üzenetére


olle
senior tag

Ha jól értelmezem akkor van egy olyan biosod ami nem kezeli a 4000 mhz-s memóriát és ezért nem megy a gép? De egy újabb bios kezeli?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#4636) arctalan válasza olle (#4635) üzenetére


arctalan
újonc

Üdv Olle !

Van egy biosom ami elég furán kezeli a ramot, de a probléma h a pci 16 x , ahol a videokártya van. Az is problémás lehet mert 2.60 bios verzióval működne eredetileg tökéletesen.Biztos az is gond lehet amit említesz, h a ramot se kezeli tökéletesen. Kéri is a asrock win 10 alá a bios frissítést : Please update to the latest BIOS with Instant Flash or Internet Flash in the UEFI setup if you are using Windows 10.
De nem lehet, vagy is az én estemben, már a B -biosra is próbáltam telepíteni , de semmi.. 19 hiba és pörög a gép, majd megint vissza másolom az A biosrol a régi 1.40 akkor "működik" .
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20OC%20Formula/index.hu.asp?cat=Download&os=BIOS

A winbe , meg most már ezt a driver hiba jelenik meg folyamatosan (kék-halál).

Amúgy ez egy 6700k proci , 4 db ripjaws 4000 mhz , asrock oc formula z170 a tápom 750 rmi ...
Szóval vinnie kéne , kivétel ha rossz valami alkatrész , vagy nem tudom már ...

:W

(#4637) Milka 78 válasza arctalan (#4636) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól rémlik a ripjaws nincs is benne a qvl-ben és nem is ajánlott memória.Pont most volt egy oc Formulás fórumtárs akinek ugyan ez volt a baja,de 3600 körül sikerült stabilizálnia.Legközelebb Tridentet vegyél.

(#4638) Milka 78 válasza arctalan (#4636) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meg is van,de javaslom nézz szét a h.sz körül,mert boncolgattuk a témát bővebben.
Neki a 3600-os sem megy xmp órajelen,nem hogy a 4000-es.

(#4639) arctalan válasza Milka 78 (#4637) üzenetére


arctalan
újonc

Megnéztem , mikor vásároltam. És kompatibilisnek kel lennie , a sorozat száma szerint is. Ez a rip jaws ugyan az mint a trident, (2016 júliusi), csak a borda különbözik , de a chip az nem. Amúgy rájöttem a problémára, de ilyet én még nem láttam. A processzor szorító pánt rosszul rögzítette a foglalatba a procit így, a procim oldala és a foglalat is sérült csöppet.Szerencsére a szétszedést videofelvételre rögzítettem , mert már alapból minden új terméknél ezt teszem. A másik a hangkártya kondenzátorai se vannak rögzítve rendesen lifegnek a lapon. Szóval jól belenyúltam ebbe, most jön a harcom a garanciával. Amúgy 5 napja sincs nálam ez a lap , ez a szép az egészben. Ha valakit érdekel a felvétel akkor itt van : https://drive.google.com/file/d/0B5zTtsyYZ2hYbHpEeHJzMGpURm8/view?usp=drive_web

https://drive.google.com/file/d/0B5zTtsyYZ2hYallUNW5XRzdtcjg/view?usp=drive_web

Várom a véleményeiteket és hasonló tapasztalatokat , hát ha van .
És elnézést a helyesírási hibákért, de telefonról , már az agylágyulás szélén írtam az előző hozzászólásokat.

(DDR4 4000 4GB G.Skill F4-4000C19D-8GTZ) és pont ugyanez a rip jaws is ...

[ Szerkesztve ]

(#4640) Milka 78 válasza arctalan (#4639) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Trident más,mint a Ripjaws még a gyártó szerint is (hiába azonos a chip),de ezt már lezongoráztuk a másik topickban.Én külön le is teszteltem ezt egy K4-esben,igaz 3200-es Trident vs 3333 Ripjaws-al.Persze a Ripjaws-al vért hugyoztam míg a Trident simán futott 3733-on.
Az finom sztori,nálam is volt ilyen.ExtremDigital-ból rendeltem egy extra akciós Fatal1ty K6-ot.Elmentem múltév karácsonyi szünetben érte.Adják a dobozt,de nyitott volt (már itt perelhettem volna).Megnézegettem majd irány a kocsi.Ott jobban megnéztem és cigihamus volt a lap,majd a foglalat védő kupak eltávolítása után észrevettem,hogy a lábak össze vissza állnak és találtam benne egy számlát bizonyos Petre Poman névre aki a Román havasokban élt Tirgumuresben és 201512.12-én vette a lapot (annyi eszük nem volt,hogy a régi tulaj számláját kivegyék,mindezt bontatlannak hirdetett termékben) :DDD
Visszavittem és azonnal visszakértem a pénzt.Az Extremtől meg radírt sem veszek azóta,nem az első esetük velem.

(#4641) arctalan válasza Milka 78 (#4640) üzenetére


arctalan
újonc

Én ezt a smart shopban vettem, de róluk rosszat nem hallottam . És gondolom ez nem is az ő saruk , inkább h a lapot, nemmegfelelően tesztelték és vizsgálták át. Amúgy a memória ment nekem 4000 MHz, de ez a hiba miatt feltehetően folyamatosan error 19 bios frissítésnél és úgy általában 62, 55, 00 hiba jelent meg.
Fene se gondolta volna h ilyen van , és pont belefutok.
Mondjuk azon csodálkozom , h a videokártya kivételével nem volt kék halál, és az alaplapival működött, mondjuk borzasztó lassan és pixelesen adta be a képet. Annyira nem értek hozzá h minden összefüggést átlássak, de gondolom h ez lehetett a fő probléma. Most egyenlőre várok a válaszukra , és ha rendeződött remélhetőleg pozitívan a dolog, akkor újra megtudom nézni , tesztelni a ramokat.

Köszönöm mindenki segítségét és válaszát !

[ Szerkesztve ]

(#4642) Kernel válasza Gtaati (#4626) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem a B75 Pro3-M lapnál működik, de ha jól rémlik, a Win10 ezt is elrontotta (még pár kellemetlenség okozása mellett), amikor teszteltem annak idején.

Áramszünet után először nem indul, csak a "rendes" kapcsolóval. De később már billentyűzetre és egérre egyaránt indul, ezek között nem is tesz különbséget, bárhogy állítom.

Ha már idetévedtem, villámkáros Asrock alaplapom megmentésének története.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4643) arctalan


arctalan
újonc

Üdv mindenkinek!

Asrock oc forlmula 170 lapra nem vállal garanciát a magyar szerviz , azt mondták evvel a hibával amit feljebb már leírtam. Vissza küldik a gyártónak eredetileg, de azt mondták több hónapot is igénybe vesz ez a procedúra.
Vicces hogy a magyar asus/asrock szerviz szinte semmire nem vállal garanciát, akkor érdemes itthon vásárolni egyáltalán.
Processzor védő se volt a laphoz, így buktam a processzor garanciáját is mert 2,5 -3 mm törést okozott a lefogópánt a prociban. azt mondták ilyenről nem is halottak , pedig a dobozban benne kellett volna lennie.
Van valakinek tapasztalata ebben, h mennyi időt vehet igénybe a gyártóhoz vissza küldés és a többi vizsgálat stb.. ?

Előre is köszönöm a válaszotokat .

(#4644) Gtaati válasza arctalan (#4643) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Sajnalattal olvastam a tortenetedet...:( ennek kapcsan kerdeznem, h mit ertesz processzor vedo alatt?

Koszonom!

(#4645) Gtaati válasza Kernel (#4642) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! Koszi! De azota sem sikerult megoldanom... Es igen win 10-et hasznalok, mashol is olvastam h ez is problemat okozhat...

(#4646) Gtaati válasza arctalan (#4643) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Rakerestem erre a dologra es eleg durva kepeket lehet a neten talalni.... Elegge elszornyulkodttem!! Nekem egy B150m Pro 4-em van es visszaemlekezve arra amikor a procit beraktam latszolag minden nagyon szepen a helyen volt, de amikor a proci lefogatot lezartam akkor volt egy erdekes hangja, gondolom ahogy a labak felfekudtek a procin.... Mondjunk eddig nalam minden szepen mukodik nincs semmivel gond, ezert nem is akarom szetszedni es megnezni, bolygatni...

Egyebkent ilyenkor mi van ha a lefogato a prociban is kart tesz? Ha az alaplap gyarto elismeri a hibat es csereli a lapot akkor procit is megteriti? Ha meg a 14nm es gyartasbol adodik akkor az intel is tud rola es akkor meg szeria hiba?

(#4647) arctalan válasza Gtaati (#4645) üzenetére


arctalan
újonc

Üdv Gtaati !

Processzor védő , az ami a processzora és a lefogópántközé kerül. Hogy ne sérülhessen maga a proci és ha túlszorít a pánt, akkor foglalat se. Csatoltam egy képet is... Amúgy ez szörnyű, mert akkor tényleg ezek a lapok nincsenek tesztelve megfelelően. És még is forgalomba merik helyezni !!! Lehet h az USA-ban vagy más országban ezeket úgy cserélik mint az alsógatyát, de ez az ország sajnos ott még nem tart és talán soha nem is fog. Meg van egy olyan sejtésem is h ide előszeretettel hozzák a selejtes , de még talán működő darabokat. Gondolom van valami Asus/Asrock Mo. képviselet , az "fülük" mögé szívesen betekintenék, mert talán ott működik valami "vajköpülő üzem" . :(

[ Szerkesztve ]

(#4648) Gtaati válasza arctalan (#4647) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! Ertem es koszonom! Nem tudtam h ilyen letezik! Ha meg tudnak a problemarol es letezo a problema akkor miert nem ad az alaplap gyarto ilyet az alaplapji melle... Egyebkent addig mig ki nem veszed a tokbol a procit vagy nem jelentkezik rendellenes mukodes addig nem lehet tudni h barmi serult-e... Mondjuk en nem akarom ezert szetszedni a gepet es megnezni, most a fulembe lett ultetve a bogar mert osszerakaskor szorosnak tunt a dolog meg erdekes hangja is volt amit pl nem tapasztaltam a regi 3570k-nal.....
Neked a proci olyan mertekben serult h nem is tudod mar hasznalni? Mert amit irtal tobb mm meghajlas az eleg durvan hangzik....

(#4649) arctalan válasza Gtaati (#4648) üzenetére


arctalan
újonc

Erre nem nagyon tudok most választ adni, mert nincs másik lapom h teszteljem a procit. De ha fentebb a videóelvételt megnézed, akkor látod h elég komoly sérülést okozott és kitört belőle 2,5 -3 mm kb.
Így meg is sérült, vagy meghajlott, garancia vesztes lett a termék, ezáltal végül is buktam az új processzoromat is. Mert tudjuk nem alszik az ördög, bármi történhet azzal a alkatrésszel. Nem fogom hagyni, kifogom belőlük csikarni azt a káromat is. Mert valahogy teljesen inkorrekt ez az egész, h egy hibás lap elindította ezt a lavinát.Amúgy az is fura h kint a gyártónál szó nélkül az ilyeneket kicserélik az itthoni forgalmazó,meg semmi felelősséget nem vállal. Akkor kérdem én minek vannak, minek szállítanak be az országba , oldja meg a gyártó eredeti képviselete mondjuk, ne egy ilyen magyar humbug, csak a nevet viselő szerviz és képviselet.

(#4650) Kernel válasza arctalan (#4649) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az alaplap kézikönyve szerint (ami PDF-ként is letölthető), a CPU install résznél nem szerepel ilyen processzorvédő. Csak egy felső foglalatvédő műanyag, amit a végén el kell távolítani:

Nem nagyon értem, hogyan sikerült azokat a durva sérüléseket bevinni az alsó és felső ponton, de még kevésbé, hogy mik azok a sérülések a CPU bal és jobb oldalán, ahol elvileg nem is érintkezik semmivel:

Tulajdonképpen még a sérülés helye sem stimmel, mert a lefogatás (ahol sárga nyilakkal jelöltem) nem is középen van (ahol a sérülés).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.