Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) FID válasza majoros88 (#4350) üzenetére


FID
őstag

Másik bill teszt? Ha át dugod máshová? Ha a lap lenne a hibás az egered is meghülyülne.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4352) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy 2 éves gépem amit újonnan vettem.
Most az alaplap megadta magát cserélni kell.
Milyet tudnátok ajánlani ami talán többet is kibírna.

Ez van most:

ASRock Z77 PRO3 alaplap

Intel Core i5 3.2 GHz dobozos Socket 1155 i5-3470 /BX80637I53470/
8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX (2x4GB) (KHX1600C9D3K2/8GX) CL9
1TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST1000DM003)
Fractal Design Core 3000 táp nélküli ház (FD-CA-CORE-3000-USB3-BL)
Chieftec 500W tápegység (CTG-500-80P) dobozos
ASUS Radeon HD7850-DC2-2GD5-V2 2GB GDDR5 PCIExpress
SSD SAMSUNG 128GB 850 PRO

Ritkán van csak játék,de olyan lapot keresek ami a felsoroltakkal el is bír.

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

Üdv: feri 1

Sürgős lenne.

(#4353) FID válasza feri1 (#4352) üzenetére


FID
őstag

ha nincs tuning a legolcsóbb is megteszi :K

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4354) feri1 válasza FID (#4353) üzenetére


feri1
aktív tag

Nincs tuningolva.
Valami konkrét típus volna?

(#4355) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Mivel még nem használtam ezért megkérdezem. Mi a véleményetek az Asrock hangkártyáról ( Purity Sound)? Érdemes azt használnom vagy maradjak inkább az asus xonarnál?

(#4356) FID válasza feri1 (#4354) üzenetére


FID
őstag

[link] Első 5?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4357) feri1 válasza FID (#4356) üzenetére


feri1
aktív tag

Ezek is elegek lesznek a konfig teljes használatához?
Videókártya+egyebek minden menni fog jól?

Nem fog kelleni Z alaplap?

(#4358) FID válasza feri1 (#4357) üzenetére


FID
őstag

Alaplapnak nem sok szerepe van ha nem tuningolsz. Itt az dönt melyik csatlakozóból mennyi kell. Egy olcsó lappal is ugyan annyira gyors egy gép mint egy drágával.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4359) misztik


misztik
csendes tag

sziasztok, kéne egy kis help, vettem egy asrock 970 extreme 3 rev2 alaplapot ,
beraktam mindent (nem egy gépet tettem már össze) elidul de nem is csipog nem is ad képet (integrált vga nincs)
szóval nem reagál semmit... kivettem a vga-t (akkor sípolnia kéne ha él a lap de semmi, na mondom kiveszem a Ramokat (corsair vengerance) újak .. akkor se sípol hogy hiányzik neki valami. na akkor valakinek valami ötlet?

(#4360) FID válasza misztik (#4359) üzenetére


FID
őstag

Új vagy használt? Elemet kiszedted?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4361) misztik válasza FID (#4360) üzenetére


misztik
csendes tag

használt de garanciás. igen elem megvolt minden megtörtént már ezen a sz@ron

(#4362) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Asrock b85m pro4 -es alaplapba valaki próbàlta a tuningot?(Tudom hogy nem tuningra való de kivàncsi vagyok).Mivel lehet benne àllítani a szorzót.A vàlaszokat előre is köszönöm.

(#4363) misztik


misztik
csendes tag

sziasztok lenne egy kérdésem lehet nem itt kéne de lehet tud valaki választ adni.

asrock extreme 4 970
fx4130
hd6870 xfx

cpu gpu limit szempontból mi a helyzet? a cpu kitudja hajtani a gpu-t? vagy a gpu nak nem gyenge/lassú a processzor?

(#4364) FID válasza misztik (#4363) üzenetére


FID
őstag

Nincs limit. A 6870 nem olyan erős kártya, hogy ne lenne neki elég az a proci.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4365) FID


FID
őstag

Akinek van Asrock lapja és teheti csináljon pár képet a gépéről, ha kérhetem. Részletek:[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4366) FID


FID
őstag

Egy Asrock B150 DDR3 alaplap járt nálam: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4367) Shaza


Shaza
senior tag

Elbír ez az alaplap (Asrock 970 Pro3 R2. 0) egy Amd fx 8350-es procit és egy gtx 660-as videókártyát?

(#4368) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Lécci segitsetek:
Most vettem egy ilyen gépet:

- i5 2400
- ASRock B75 Pro3-M Alaplap
- 8x2 gb GB ddr3 kingston value ram 1600
- 500GB Wd HDD
- Thermaltake 500W tap - Tr2-500 NP
- Sata Dvd iro
- Cooler Master Elite 335

Minden okés megy a gép,
de az a fura hogy a tápról a csatlakozó csak a fele aljzatba megy bele ?
ez nem tudom jóe-igy ez milyen csati? , és nem e lehet hosszú távon baja valaminek ?
képen bekereteztem, ahova a tápcsati csatlakozik !

:R

(#4369) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Kis segítség kellene: alaplapom Asrock H61MU3S3 (tudom, nem ütős, de ez van). Semmi gond nem volt vele!
De! Van egy AC Freezer 13 CO procihűtő. Ezzel sincs gond, Idle 30-37 fok a magok hőmérséklete. Azonban a ventije folyamatosan maximumon forog, ami azért furcsa, hiszen pwm-es, a Bios-ban be is állítottam, hogy ne Full On legyen, Target cpu temperature 45 fok (ez a legkisebb). Mit csináltam rosszul?
Vagy legyen egy Bios alapbeállítás, majd utána újra a dolgokat beállítani, vagy esetleg más? Ja, Bios legfrissebb, a 2.40-es.
És hát uye a pwm lényege, hogy a hűtő a 600-2000 fordulat között mozogjon, mert így sok értelme nics, főleg, hogy még kánikula sincs...
Várom a szakértő válaszokat, amit előre is köszönök!

Szerk: egyrészt nem full maximumon ment a Freezer 13, hanem, hanem 2000-es fordulaton. A Bios-ban ha Full on van, akkor 2400 fordulat. Ez amúgy azért furcsa, mert a gyártó szerint 600-2000 között forog...
És a Bios-ban a Target Fan Speed-el lehet még ugye variálni, ami most 4-es.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4370) Guargumi


Guargumi
tag

Üdv
alaplap FM2A75M-DGS
tápot cseréltem - ami biztos, hogy jó, mert a másik gépemből vettem ki - erre el sem indul az egész kóceráj, csak a ventilátorok mennek, BIOS jel (hang) sincs.
Elemet is kivettem, majd vissza, semmi, régi tápot is visszatettem, semmi.
Meghalt az alaplap?

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#4371) pulai1000 válasza Guargumi (#4370) üzenetére


pulai1000
tag

Szia ugyanez a problémám, ASRock FM2A55M-HD+ QuadCore AMD Athlon X4 760K, 3800 MHz 4gb RAM
Bekapcsoláskor nem bootol be és nem kapcsolja a monitort,billentyüzet és az egér nem kap inputot.Második vagy harmadik indítás után hajlandó csak elindulni,de akkor minden jó kikapcsolásig.Először én is a tápra gondoltam,vettem egyet de nem változott semmi.Ráadásul van hogy egyből indul. Bios resetet is csináltam nem használt,memória tesztelés megvolt,teljes portalanítás megvolt. Vga rendben, az alaplapon kondik rendben. Szóval tanácstalan vagyok.Van még egy hónap garim a lapra,csak az a gond ha kiderül hogy jó akkor még én fizetek a tesztelésért ! De lehet hogy muszáj lesz. :W

(#4372) Tacsika válasza pulai1000 (#4371) üzenetére


Tacsika
aktív tag

A szabályzat szerint a tesztelésért nem kérhetnek pénzt, akkor sem ha egyébként hibátlan!
(Valamelyik nap hallottam egy rádióban, fogy. védelmi műsorban)

[ Szerkesztve ]

(#4373) halilali


halilali
csendes tag

Üdv!
Van egy G31M-s lapom 4GB(2*2) rammal, viszont csak 3,19et lát minden rendszer, remapping nem segített. Valami tipp esetleg? jah és msconfig memória átméretezés se segített. hardverek számára tartja fent elvileg. alaplapi vga letiltva. Köszi!

(#4374) pulai1000 válasza Tacsika (#4372) üzenetére


pulai1000
tag

Hát remélem nem kell velük vitáznom,mert kiderül hogy az alaplap a bibis...... ;)

(#4375) pulai1000 válasza halilali (#4373) üzenetére


pulai1000
tag

Ha 32-bites rendszert használsz akkor nem is fog többet látni,tegyél fel 64-bites oprendszert és az összes fizikai memóriát látni és kezelni fogja a rendszer ! :DD

(#4376) halilali válasza pulai1000 (#4375) üzenetére


halilali
csendes tag

nem vagyok 5éves :D 64bitessel csinálja ezt minden verzión. win10-8.1-7... alaplappal van valami abban biztos vagyok

(#4377) pulai1000 válasza halilali (#4376) üzenetére


pulai1000
tag

Nem feltételeztem,hogy 5 éves vagy de nem írtad,hogy milyen rendszert használsz.Próbáltad egyesével a memóriákat,mert így esetleg kiderül hogy az egyik bibis,vagy a biosban nincs el állítva a memória kezelés ? De ha minden klappol akkor valószínű,hogy alaplap hiba. Az én problémámra tudsz esetleg valami okosat ? Mielőtt visszaviszem az alaplapot gariba? Ma pl: normálisan indult szóval szívat engem !!!! :D

(#4378) kamerad


kamerad
csendes tag

Új Asrock lapom ( Fatal1ty Z97X Killer/3.1 ) "F-Stream Tuning" progijával küzdök.Pontosabban a ventik fordulatát nem tudom változatni a FAN-Tastic Tuning-al.
Nem volt még Asrock lapom,egy kis help kellene!

(#4379) pulai1000 válasza kamerad (#4378) üzenetére


pulai1000
tag

Nálam a Biosban lehet állíani a cpu venti fordulatszámát,de ha automatára állítod akkor szerintem az a legjobb.

(#4380) kamerad válasza pulai1000 (#4379) üzenetére


kamerad
csendes tag

Igen,biosban valóban lehetne,de mivel van ez a program......... :DD
A ház ventit szeretném vezérelni mivel maxon megy a 23cm. :DDD

(#4381) kamerad válasza kamerad (#4380) üzenetére


kamerad
csendes tag

Most próbátam biosból sem tudom levinni a fordulatot. Maxon megy ha csendesbe állítom,vagy bármi értéket állítok be,akkor is! Valakinek ötlet???

(#4382) Doky586 válasza kamerad (#4381) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Félredugtál?

3-ast 3-asra, 4-est 4esre...

(#4383) kamerad válasza Doky586 (#4382) üzenetére


kamerad
csendes tag

4 tűs a lapon,3-as a venti dugó.Másik lapomon így jó volt.

(#4384) Doky586 válasza kamerad (#4383) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt meg nem. pont.

(#4385) pulai1000


pulai1000
tag

Úgy látszik nem úszom meg az alaplap gariztatását, négy napig jó volt ma megint elkezdte hogy első bekapcsolásra nem áll fel a rendszer,ráadásul most a speaker 6 sípol ami valami billentyűzet vezérlés hiba.Csak azt nem értem hogy lehet az hogy egyszer jó egyszer meg :(( nem,így hogy vigyem garanciába !

(#4386) Doky586 válasza kamerad (#4383) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szándékosan azon egy csatlakozóra dugtad amin nem szabályozható..?

A többin szabályozható lenne: 3-as ventit 3-as aljatra..!

(#4387) kamerad válasza Doky586 (#4386) üzenetére


kamerad
csendes tag

Igen,mert az az 1-es számú ház venti ,ami a lehető legjobb helyen van a lapon ( elég rövid a venti kábel ).De akkor holnap próbálok egy 3-ast,hátha........ ;)

(#4388) kamerad válasza Doky586 (#4386) üzenetére


kamerad
csendes tag

Minden jó! :DD :C
Nem gondoltam,hogy ebben is különböznek a lapok. :))
Köszönöm a segítséget! :R

(#4389) pulai1000 válasza kamerad (#4388) üzenetére


pulai1000
tag

Örülök neked legalább jó, én meg szívok mert ma meg rendesen indult holnap meg biztos rossz lesz megint ! :W

(#4390) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az alaplapom bios-ában (Z77 extreme 4) vannak olyan beállítások, hogy Render Standby illetve Deep Render Standby.

Ezek micsodák, és mire jók?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4391) Greag


Greag
csendes tag

Sziasztok!
Asrock FM2A75 Pro4 lapom van, 3 éves és lehet, hogy megadta magát.
Tegnap nem töltötte be a win-t csak fekete képernyő, látom, hogy a hátulján világít a clr cmos piros lámpa. Újraindít, pár órát megy rendben, kikapcs. Ma reggel be se kapcsolja a monitort a gép, bios-ig se jutok, világít a piros lámpa. Első körben alaplapi elemcsere, ami nem használ. Majd bios reset jumpereléssel, mert a piros gombot 10mp-ig nyomva nem történt semmi. Bios reset se használt, se kép se hang. A10-5800 van benne rajta Freezer 13 hűtő, Chieftech 450-es táp. Mindkettő kb fél éves. Mit kellene tennem szerintetek?
Thx a válaszokat.

(#4392) pulai1000 válasza Greag (#4391) üzenetére


pulai1000
tag

Szia Üdvözöllek a csapatban valószínűleg meghalt alaplap, egy másik táppal még kipróbálhatnád hátha illetve a speakert rakd be az alaplapba,hátha okosabb leszel a sípolások számából. Ha nem akkor csere illetve gariztatás ha van még rajta garancia. :K

(#4393) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Egy asrock b75 pro3 alaplap csatlakozóinál a fém részhez érintettem véletlenül a nyomtató usb csatlakozóját (miközben be akartam dugni a gépbe és ekkor a gép hagfala csettent egyet halkan, majd másodszorra lefagyott a gép... újraindítottam, ekkor még nem gondolva semmire, bár furcsálltam, hogy csak úgy lefagyott, mert nem is futott semmi rajta meg 2 év alatt talán egyszer fagyott le... újraindulás után kíváncsiságból hozzá érintettem a fém részhez és erre furcsa hangok jöttek ki a gépből, nemtom melyik alkatrésztől és azonnal lenyomtam a tápot... bekapcsoltam, gép működik, de most nem merem hozzáérinteni, viszont bedugásnál ez bármikor előfordulhat...
Mi lehet? Valami zárlat?

Ja és fsp 400w 400-60apn táp van benne

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#4394) Greag


Greag
csendes tag

Hali!
Úgy néz ki az egyik ram modul adta meg magát. Mondjuk mindenre gondoltam clr cmos lámpa esetén csak erre nem.

(#4395) pulai1000 válasza Greag (#4394) üzenetére


pulai1000
tag

Szia és miből jöttél rá,bár azt se értem ha a ram behal akkor a másikkal indulnia kéne !!!

(#4396) Greag válasza pulai1000 (#4395) üzenetére


Greag
csendes tag

Hali!
Szerelő lelte fel a bajt. Az egyik 4Gb modul lett kuka.

(#4397) Revesz


Revesz
aktív tag

Hello

Z97 pro 4 lapnál hiába állítom a bios-ban a cpu hűtő sebességét performance-ra akkor is fullon megy tök feleslegesen. Maga a hűtő pwm-es és a 4es csatlakozóját is jó helyre dugtam. Van valami ötletetek esetlek? A házban még van 2 másik hűtő is de azok 3 pinesek és 3as slotba is dugtam be őket.

(#4398) vhw válasza Revesz (#4397) üzenetére


vhw
addikt

A "performance" nem pont a max teljesítményről szól? -> max hűtőkapacitás, max fordulatszám?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4399) Revesz válasza vhw (#4398) üzenetére


Revesz
aktív tag

Elvileg teljesítmény függő lenne. Sikerült úgy megoldani a dolgot, hogy felraktam az A-tuning programot azzal leteszteltem, hogy mit tud a ventillátor(százalékosan kiírja, hogy mikor mennyit forog) és a biosban saját magam beírtam a kívánt fokokat és a venti forgását százalékban megadva.

Amúgy a programból kiderült, hogy szabályozna szerencsétlen alaplap, de csak 60-100% állítja magát és ez 1100-1400rpm-et jelent. Ezért nem csökkent le soha a fordulat ezer alá mert rosszul kalibrálta...(10%-nál forog 400-at)

[ Szerkesztve ]

(#4400) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!
Lécci segítsetek:
ehez a ASRock 775i945GZ laphoz:
[link]
keresnék win 7 audio drivert !
elöre is köszi ! :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.