Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) jeni válasza andrisbandi (#4800) üzenetére


jeni
félisten

A T-s az csökkentett 35W működésű proci. Lehet,hogy új típus és akkor még nem tették be a listába. Viszont ha igaz akkor biztosan van hozzá friss BIOS amivel frissíthető.

(#4802) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Nos most reggel a tápcsere után megfagyott ismételten de a furmark teszten meg megy miután visszahoztuk a szervízbö annó akkor szanaszét szaggatott amit a szervíz rakot fel és meg is fagyott akárhányszor elindítottuk . A proci csere van már csak hátra és akkor teljesen kizártam mindent az alaplapon kívül.

(#4803) zzola válasza hunvarlan (#4802) üzenetére


zzola
félisten

Pontosan milyen ram modulok vannak?

(#4804) MacTavish


MacTavish
tag

Sziasztok!

Az ASRock X99 Extreme 4 / 3.1 alaplapnak kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Mind pozitív, mind negatív érdekelne.
Nem szakadt rám sajnos az OTP, így 70-80 között kell megoldjam az alaplap beszerzését. Ilyen árban mit tudtok javasolni? :)

Köszi előre is!
Szép napot!
Üdv,
Mac

(#4805) hunvarlan válasza zzola (#4803) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

1db kingston hyper x fury kék 4gb és 1 db 2gb kingston az is hyper x fury.

(#4806) zzola válasza hunvarlan (#4805) üzenetére


zzola
félisten

Na jól van, hagyjuk akkor.

(#4807) jeni válasza djculture (#4760) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Mi az ami használható és melyek az Asrock Ext.6 akár más Asrock lapokban?

Egybe szereltet vagy ezt - azt együtt párosítva? Ami az utsónak az innen onnan összerakottnak az a hátránya,hogy kompatibilitási problémák léphetnek fel.

Plex128M6EBK

Egy ilyen megbontható gari vesztés nélkül bővítésként? Plepx128m6EBK aminek csak 700MB/sec az olvasási ideje az írásé meg 300 körül van.


Maga a PCIe-m.2. adapternek mennyire van köze a dologhoz?

Mivel az újabb modell az már 1600MB/sec körül van a olvasás és az írás meg 500Mb/sec.
Maga az m.2 SSD ami változik vagyis újabb ,gyorsabb került beszerelésre?
A csatoló PCI-m.2 kártya az változatlan marad a hűtő borda ellenére is?

[ Szerkesztve ]

(#4808) djculture válasza hunvarlan (#4805) üzenetére


djculture
félisten

Felemás méretű modulokat betenni eleve hülyeség volt.

(#4809) djculture válasza jeni (#4807) üzenetére


djculture
félisten

Újabban nem tudom megkell nézni az adott lap bios letöltését mert most pl az enyémhez is jött ezek kezelését megoldó bios update. Most már képes a pcie fogadni ezen cuccokat eddig meg se mukkant ha beleraktam egy pcie ssd-t..

[ Szerkesztve ]

(#4810) jeni válasza djculture (#4809) üzenetére


jeni
félisten

Megnéztem mindkét Plextor nyák lapját és teljesen eltérnek egymáshoz képest.


A kép alapján az újabb másképp néz ki belülről.
Az Asus-sal nem ment (vissza vittem) ,és ezzel sem megy amit korábban vettem.

Delock PCI Express Card > 1x internal M. 2 NGFF (89370) (Delock_89370)
Ez az amit korábban vettem.

(#4811) hunvarlan válasza zzola (#4806) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Pontosan mit is szeretnél tudni ezen kívül? A sorozatszámát azt nem tudom megmondani csak ha kiszedem.

(#4812) zzola válasza hunvarlan (#4811) üzenetére


zzola
félisten

A pontos típusát. Aida megmondja neked. Azt sem írtad, hogy egyesével probaltad-e a modulokat? A CPU elromlasa nem jellemző, itt valami más probléma van...

(#4813) jeni válasza djculture (#4809) üzenetére


jeni
félisten

Egymáshoz képest miben térnek el? Köze lehet a dologhoz,hogy az adott PCIe-m.2 adapter kártyában nem megy?
m.2.PCie
m.2.Sata

A PCI-m.2 változatok a csatlakozásnál egy vágásúak.
Az m.2- SATA kivitelnél meg két helyen van bevágás.

[ Szerkesztve ]

(#4814) hunvarlan válasza zzola (#4812) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

DIMM3: Kingston 9905403-174.A00LF
DIMM4: Kingston HyperX KHX1600C10D3/8G
Ezeket írja ki az aida. De igazából most átraktam a jó gépből a rosszba a memóriákat és szintén megakadt.
Szóval hogy kizárjak mindent jöhet a processzor csere ezek után tuti hogy az alaplap lesz a rossz és nem mondhatják az aquánál hogy nem néztem én át mindent. Mivel nincs olyan alkatrész az ami nem lett volna kicserélve benne az alaplapon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#4815) zzola válasza hunvarlan (#4814) üzenetére


zzola
félisten

A modulok időzítése és sebessége sem egyezik. Ilyen szedett-vedett konfigurációtól nem kell csodát várni. Persze ettől függetlenül lehet rossz az alaplap, esetleg a procin egy láb zárlatos vagy elgörbült, stb....

(#4816) hunvarlan válasza zzola (#4815) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Tudod az a baj hogy a másik konfig ilyen szedett vedett ramokkal tökéletesen hibamentesen fut.

(#4817) zzola válasza hunvarlan (#4816) üzenetére


zzola
félisten

Értem én, bosszantó! Én is ideges lennék!

(#4818) hunvarlan válasza zzola (#4817) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Meg előtte párban voltak és ugye ezzel kezdtük hogy cserélgettük és hogy ugyanaz legyen azért lettek így berakva.

(#4819) djculture válasza jeni (#4813) üzenetére


djculture
félisten

Nézd meg az adapteren hol vannak az érintkezők ha ott is csak egy vágásnyi helyen nincs érintkező akkor mennie kellene.

(#4820) djculture válasza hunvarlan (#4816) üzenetére


djculture
félisten

Ugyanaz az alaplap+procival? Memvezérlő a prociba van úgyhogy sok függ tőle.

[ Szerkesztve ]

(#4821) hunvarlan válasza djculture (#4820) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Igen minden ugyanaz csak felcseréltem őket hogy rájöjjek mivel van a gond egyenlőre most megint megy a proci csere után kiváncsi leszek hogy megfagy e megint vagy nem.

(#4822) Gtaati válasza djculture (#4794) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Koszonom a valaszodat! Ilyen beallitast nem talaltam a biosban, de semmi mast sem amivel max turbon lehetne jaratni mind a negy magot. Nem hiszem el h z170-es asrock lapokban nincs erre lehetoseg....:(

(#4823) djculture válasza Gtaati (#4822) üzenetére


djculture
félisten

Lehet hogy ott más néven van, meg az se mindegy melyik bios van rajta felénél oda van írva remove sky oc funkcion

(#4824) Gtaati válasza djculture (#4823) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! A 2.8-as biosban sem talaltam se normal modban se sky oc-s modban. Frissitettem a legujabb 7.0-ra es abban sem talaltam se normal se sky oc-s modban:(

(#4825) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Nos 2 napi folyamatos játék mellet egyszer sem akadt meg proci csere után nah erre mondjon nekem valaki valamit és a vicc az hogy ami eddig jól működött és megkapta a rossz gép prociját az sem akadt meg egyszerűen nem értem mi lehetett a gond de amíg megy nem is érdekel csak kíváncsi lennék rá hogy mi történt megszállta a szentlélek vagy mi a fene..........

(#4826) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Egy Z170m extreme 4 lapom van, és az lenne a kérdésem, hogy kevésbé szellőző kis házban érdemesebb e az alsó pci-e foglalatot használni egy 1070GTX-el, és hogy teljes értékű foglalat e?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#4827) jeni válasza --Disztroj-- (#4826) üzenetére


jeni
félisten

Hello

3 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE3/PCIE4: single at x16 (PCIE1); dual at x8 (PCIE1) / x8 (PCIE3); triple at x8 (PCIE1) / x8 (PCIE3) / x4 (PCIE4))*

ebből látszik,hogy single módban csak az első PCIE1 lesz 16x
ha a harmadikba teszed akkor csak 8x lesz

(#4828) --Disztroj-- válasza jeni (#4827) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Meh, akkor marad a helyén :|
Köszi a választ! :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#4829) jeni válasza --Disztroj-- (#4828) üzenetére


jeni
félisten

ha tudsz tegyél a ház elejére egy ventit,általában szokott ott lenni,és annak a friss levegőjét fújasd a kártyára,ha melegedne rendesen.

(#4830) --Disztroj-- válasza jeni (#4829) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

egy Thermaltake H15-ben figyel a konfig, ahol elvileg hely lenne rá. köszi a tippet :) Néha felmordul valami a gépben és kizárásos alapon a vidkari az valószínűleg, mivel a többi venti le van szabályozva.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#4831) jeni válasza --Disztroj-- (#4830) üzenetére


jeni
félisten

a ház elejére 2db 120mm venti tehető.

(#4832) MacTavish válasza jeni (#4827) üzenetére


MacTavish
tag

Plusz, ha a speckóra nem is néz rá az ember, látni, hogy hány csatlakozás van az adott PCIE-n, ha nem tévedek nagyot. :D

(#4833) jeni válasza MacTavish (#4832) üzenetére


jeni
félisten

Nem mindenki nagyítja ki a KÉPET vagy pillant az alaplap csatlakozására,igen látható a 3. PCIe slotban már kevesebb fémérintkezők vannak. A 4.
slotban még kevesebb.

(#4834) Milka 78 válasza --Disztroj-- (#4828) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen memóriát használsz (közvélemény kutatok)? :)

(#4835) --Disztroj-- válasza jeni (#4831) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi! :C
közben kifigyeltem GPU-Zvel és valamiért média lejátszásakor majdnem nulláról maxra ugrálgat a GTX 1070 vetije, ami nem annyira sexy, de gondolom csak a biosát kell csak frissíteni. (vagy az is lehet hogy a lapét?)

MacTavish:

Eszembe se jutott ezt figyelni :D de innentől legalább már tudom ;)

Milka 78:

---->

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#4836) Milka 78 válasza --Disztroj-- (#4835) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#4837) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha Z170 K6-ba rakok M.2-s ssd-t akkor valamelyik pcie portom nem lesz használható? Csak azért mert a vga a legfelső slotban van, de mivel egy morpheus van rajta nem tudnám lentebb rakni mert nincs már helyem...

Köszönöm!

(#4838) bsh


bsh
őstag

üdv,
nézegetek új alaplapokat (z170) és ránézésre az asrocknál találtam egész jókat egész olcsón. fontos lenne a minimum 8 sata3 port, ezeken meg 10 van (igaz ebből 4 asmedia, de sebaj), szóval ez stimmel látszólag.
viszont a specifikációkban meg ezt írja:
M2_1, SATA3_0, SATA3_1 and SATA_EXP0 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
M2_2, SATA3_2, SATA3_3 and SATA_EXP1 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
M2_3, SATA3_4, SATA3_5 and SATA_EXP2 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.

ez így WTF? tehát ha például a sata3_0-ra kötök valamit, akkor a sata3_1 kilőve?! azaz gyakorlatilag a portok fele használható csak?! ez most komoly? mert viccnek elég durva lenne... :F

(#4839) Gtaati válasza bsh (#4838) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ezt sajnos én is így értelmezem, nekem csak egy foglalatom van a lapon és most vettem egy M.2-es ssd-t és a leírás szerint, ha M.2-es csatlakozó használatban van akkor nem tudom használni a Sata3 _0 és 1-es és az Exp_0-se. De nekem a többi elég lesz. Én azzal nem vagyok tisztában, hogy ha használatban van az M.2 slot akkor az kiüti-e valamelyik vga pcie slotját vagy nincs köztük összefüggés?

Köszönöm!

(#4840) bsh válasza Gtaati (#4839) üzenetére


bsh
őstag

hát nem írja, hogy kiütné. azonkívül ha lehet hinni a speckóknak, akkor 8x+8x+4x konfigurációt is tud a három hosszú slottal, amit hivatalosan az intel nem támogat és a cpu pcie sávjaival amúgy sem lehetséges ilyen, úgyhogy valószínűleg a legalsó hosszú slot az a chipseten és a dmi-n keresztül megy, mint ahogyan az m.2 slot is. úgyhogy legrosszabb esetben szerintem a legalsó hosszú slottal lehet összefüggésben az m.2 (illetve az x1 slotokkal). de csak tippelek.

(#4841) Gtaati válasza Gtaati (#4839) üzenetére


Gtaati
őstag

Másik kérdésem ami a Z170 K6-hoz tartozna, hogy ugye egy hely van a lapon ahol csatlakoztatni tudom az M.2-es ssd-t de ez pont a vga alatt van ami meg egy R9 390 és hát nem egy hűvös jószág..., arról nem is beszélve, hogy maga az M.2-s ssd se az.
Hol, illetve honnan tudom kideríteni, hogy ha vennék egy M.2 pcie átalakító kártyát és legalsó pcie slotba raknám az M.2-s ssd az átalakító kártyával, akkor meglenne-e ugyanaz a sebesség illetve ilyen formában tudna-e bootolni a lap róla? Azért gondolkozom ezen a variáción, mert így jóval hűvösebben lehetne tartani magát az M.2-s ssd-t.

Köszönöm!

(#4842) Milka 78 válasza bsh (#4838) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Konkrétan milyen lapról van szó?Az M2 ssd esetén esetén 2db sata csati off lesz (Gigánál és más gyártóknál is.). Legjobb esetben is PCIE3 8-8-4-et tud a lap (összesen 20 sávot),de ha benn van egy M2 x4 ssd akkor ez PCIE3 1x16 vagy 2x8-ra redukálódik.
Ezek a 1151-es platform gátjai.

(#4843) jeni válasza bsh (#4838) üzenetére


jeni
félisten

Korábban linkeltem egy ábrát.

Az Asrock Extreme 6 felfelé lesz neked 8db SATA portod. Ennél kisebb lapokon csak 6 db lesz vagy 4.
Ha beteszel ULTRA M.2. csatiba egy PCIe NVMe SSD-t akkor alapból valamely 2db sata port kiesik.

Ez az MSi oldalról van mert itt egyértelműen le van rajzolva. De ez érvényes az Asrock és a többi lapokra is.


(#4844) bsh válasza Milka 78 (#4842) üzenetére


bsh
őstag

konkrétan Fatal1ty Z170 Professional Gaming i7, vagy Extreme 7+, ezeken van 2 lan + 10 sata, és mindegyiknél ugyanezt írja a sata konfigurációra. m.2 és sata express nekem nem kell, az nem érdekel ha letiltódik.
nem értem ezeket a megkötéseket, a z170 pch-knál pont az az újdonság, hogy az új dmi3-mal már azeddigi 4 darab pcie2.0 sáv helyett már 20 sávon kapcsolódnak (ami már pcie3-as is), és ez a 20 sáv a blokkdiagram szerint a processzorban lévő 16+4 sávon felüli 20 sávról van szó, szóval nem kéne ilyen eszközök közti osztozkodásnak lennie :F

(#4845) Milka 78 válasza bsh (#4844) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha ez többet tudna mint 20 sáv akkor ki venné a 2011-es platformot?Akinek több kell annak ott az x99-es platform egy X-es procival.Ez pusztán üzleti pozicionálás és lehúzás.Ez van most ilyen időket élünk.
Különben én itt azt olvasom,hogy az M2 és a Sata Express használatánál osztódik,tiltódik a normál sata csati.Ha te sem az M2-t,sem pedig az Express-t nem használod akkor a többi sata csati aktív marad.

(#4846) bsh válasza Milka 78 (#4845) üzenetére


bsh
őstag

s2011-en magának a processzornak van akár 40 pcie sávja, kimondottan a grafikus kártyák vagy egyéb bővítőkártyáknak (persze másra is használható ha az alaplapgyártó úgy dönt). a chipset pcie sávjai ettől külön vannak. ezek a sávok csak a chipset és a rákötött perifériák (lan, sata, usb, satöbbi) közti kapcsolatra vannak, a chipset a processzorral dmi buszon van kapcsolatban. lásd x99 blokkdiagram, z170 blokkdiagram. h170-nél már csak 16 sávot tud a chipset, b150-nél meg már csak 8-at. sajnos az x99 már eléggé elavult ilyen szempontból (dmi 2.0). de azon a paltformon a 6+ magos cpu-k és a teljes értékű multigpu (vagy egyéb kártyák) használata a húzóerő, amik a sima mezei asztali platformokon nincsenek.

na de mindegy, én sem tudom elképzelni, hogy csak sata használatánál letiltogassák egymást a protok, szerintem simán csak hülyeséget ír az asrock, nem először fordult már ilyen elő...

(#4847) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok,
Segítség kellene a döntésben LGA 1150-es alaplapom tönkre ment,milyenre cseréljem,nem akarok újra váltani,nem akarok beruházni új ramokba és új processzorba sem,csak alaplapra van szükségem!A régi Z87-es volt most Z97-re szeretném de nagy a választék!Úgy 30.000Huf 100€-ig bezárólag!
Javaslatokat várok,játékra kell!
Konfigom:
Gigabyte G1 GTX1070
32Gb Vengeance Ramok 2400Mhz
Core i7 4970K
Intel m2 Intel® 600p 128 GB SSD
Noctua NH-L12 CPU hütő
Thermaltake Smart SE 730W Táp

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4848) jeni válasza Tibroo (#4847) üzenetére


jeni
félisten

Asus talán MSi esetleg Gigabyte? Ezekre 3 év gari van.
Asrock lapra nem tudom mennyit adnak?
Abból indulj ki,hogy újabb 3 évre lesz garis lapod. Biztosan valamely Z97 venném lehető legtöbb szolgáltatással.

Melyeket nem használtad a Z87 lapon? Ha jól tudod akkor olyan lapokat ne vegyél.

Kell-e több sata port? Kell-e m.2 csatoló? ATX vagy mATX alaplap legyen? Kell-e Debug funkció? Kell-e PCi csatoló?

Miből legyen több?
A PCie 1x vagy a 4x vagy 16x csatolóból?
Hátul az USB 3.0 ebből mennyi kell? Kell-e USB 3.1 csatlakozás?

Amúgy a cuccaidat látva azok mondhatni felső kategóriásak! Akkor válasz ahhoz illően alaplapot is Z97 lista az Iponból!

Asus Z97 Pro Gamer MSi Z97 Kraft Gigabyte Z97X Gaming3

Az MSi és a Gigabyte lapokból nincs kínálat!
Ezek csak Asrock lapok mind 2év garival!

[ Szerkesztve ]

(#4849) Tibroo válasza jeni (#4848) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Ezeket nézegettem:
-ASUS Z97-PRO GAMER
-ASRock Fatal1ty Z97X Killer
-Gigabyte GA-Z97X-SLI
-Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3
-MSI Z97 Gaming 3
-Asus SABERTOOTH Z97 MARK 1 (Nincs M.2 foglalata! :( )
-ECS Z97-MACHINE L337-Gaming

Az utóbbiról nagyon jókat olvastam és csak egy darab van belőle,új 100€!?
Csak nem tudom eldönteni melyik legyen közülük,ami kihajtja a kártyát!?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#4850) Tibroo válasza jeni (#4848) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Válasz a kérdéseidre,
Nekem csak egy 2Tb os Seagate Hdd-re lenne meg egy DVD meghajtóra +4Db Thermaltake Riing 140mm LED venti elöl 2db hátul 1db és felül 1db, a házam Thermaltake,porszűrővel szerelt elöl és felül is!
Elöl van 4db USB 3.0 és USB2.0 Csatlakozó!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.