Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) trichie16


trichie16
csendes tag

Sziasztok!
Most tervezek gép újítást, és egy Asrock 970 Pro3 R2.0 alaplapot néztem ki mamagnak. Mellette egy FX-6300 fog lenni, és Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury RAM.
Na már most, az alaplap oldalán ezt irja a Ram support-ról: 1600(O.C.)
Ezek szerint ha nem húzom túl akkor csak 1333MHz-en fog menni a RAM?

Bemásolom, hogy könnyebb dolgotok legyen :)

Supports DDR3 2100+(OC)/1866*(OC)/1800*(OC)/1600*(OC)/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 64GB*

*1866/1800/1600MHz memory speed is supported depend on the AM3/AM3+ CPU you adopt. For detail CPU specification, please refer AMD official website.

Előre is köszi. :)

(#4252) endre273


endre273
újonc

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy van egy ASRock P67 Transformer alaplapom és hozzá egy AMD Radeon HD 6870-et használtam, viszont beleraktam egy Asus R9 270X-et és nem működik. Az alaplap a 0x97-es hibát írja ki. Bele lett rakva még egy SSD és egy ventillátor újonnan a gépebe. A táp pedig 750 wattos, így valószínüleg az sem lehet gond. Előre is köszönöm :)

(#4253) djculture válasza trichie16 (#4251) üzenetére


djculture
félisten

Azt csak azért irják meg 1333.ig van szabványosítva a ddr3. De attól ha 1600-as a ram manuálisan beállitva a biosban 1600-ra azon fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#4254) Lallerapu


Lallerapu
csendes tag

Üdv!Szeretném a digitális hangot egy Asrock P5B-DE lapon keresztül egy Asus GTX 650 HDMI-jén belevinni TV-be.Csak kép van,hang nincs.A GTX 650 látja a tv-t:

A windows hangeszközöknél nem szerepel sehol a TV,csak Digital Output Device(HDMI TX0)ír.

Kutakodtam,és pár helyen belső kábelezéssel oldották meg a hang bevitelét a kártyába.
http://www.manualslib.com/manual/348486/Asrock-P5b-De.html?page=25

Mivel a GTX 650-en semmilyen lehetőség nincs a bevitelre,van valami megoldás,vagy Én nem csinálok valamit jól? :F

(#4255) hambi80


hambi80
tag

Hellótok van egy ilyen H97 pro4 alaplapom mit kell telepiteni rá? LAN, AUDIO, USB, ezek meg vannnak chipset driver ilyesmi

(#4256) mzx2010


mzx2010
újonc

Sziasztok! Adott egy új fm2a78m alaplap, ami az istenért sem akarja felismerni a sata 2-es merevlemezem. Szerintetek, hogyan tudnám elérni, hogy működjön?

(#4257) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!
Lenne egy Asrock FM2A75-DGS lapom. Az lenne a problémám, hogy ha az integrált vgaba van dugva a monitor, akkor villog(elsötétül a kép egy pár másodpercre majd visszajön). Frissítettem Bios-t a legújabbra, ennek hatására az történt, hogy a villogás ritkábban jelentkezik, de mindig fennáll a probléma.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#4258) Rainman05


Rainman05
tag

Üdv van egy ASRock M3N78D alaplapom és ha kikapcsolom világit tovább az egér.Próbáltam már keresgélni biosba hol lehet vagy miként lehet ezt kikapcsolni de nem sikerült még.
Illetve van egy ilyen jumper a lapon lehet ezt kel áttálitani ?Ha igen akkor hogy?
kép katt

Ha valaki tudna segíteni meg köszönném.

(#4259) FID válasza Rainman05 (#4258) üzenetére


FID
őstag

Vagy biosba vagy jumperrel betudod állítani, hogy kikapcsolás után az usb adjon e áramot.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4260) Rainman05 válasza FID (#4259) üzenetére


Rainman05
tag

Biosba sehol nem találok olyat. Amit be linkeltem képet azon a jumperen be lehet állítani?

(#4261) FID válasza Rainman05 (#4260) üzenetére


FID
őstag

Átrakod bajod nem lesz belőle.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4262) Rainman05 válasza FID (#4261) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm! Átraktam úgy már nem világit egér kikapcsolt állapotban remélem ez jó is lesz :)

(#4263) kicsigal


kicsigal
csendes tag

Sziasztok!
Bekapcsolásnál a processzorhűtő felpörög maximumra, majd szép fokozatosan 3-4 másodperc alatt visszaáll az alap fordulatra. Olvastam, h ez csak teszt a lap indulásakor, amit ki lehet kapcsolni. Hol tudom ezt megtenni?
LAP: Asrock H81M HDS
CPU: g1840

(#4264) AdamMi


AdamMi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám, és segítségre lenne szükség.
A win7 64bit induláskor az alábbi hibakód jelentkezik:
Stop: 0x0000007BC (0xFFFFF880009A9928, 0xFFFFFFFFC0000034, 0x0..,0x0..)
Én annyit találtam, hogy ilyenkor állítsam be BIOSban a bootolást IDE-ről AHCI-ra. A probléma annyi, hogy nem találok ilyen beállítást a BIOS-ban és a default settings sem működött. A probléma akkor jelentkezett, mikor egy meghajtó nélküli konfigurációba próbáltam meg betenni a gépemben lévő meghajtót. A win 7 automatikus javítás sem segített.
Tudnátok segíteni a megoldásban?
Előre is köszi a segítséget!

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#4265) FID válasza kicsigal (#4263) üzenetére


FID
őstag

Ott tudod ezt meg tenni ahol a ventiket vezérled a biosba, sajnos a lapot nem ismerem de valami ilyen néven fut: Fan control.

AdamMi Új gép új windows nem fog elindulni hiába teszed ahcira.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4266) AdamMi válasza FID (#4265) üzenetére


AdamMi
csendes tag

A winchester régi, csak egy másik gépbe szeretném áttenni. Máskor már ment a "donor" csere, csak nem ezzel a konfiggal. Amihez szeretném hozzátenni: alaplap G31M-S, proci Intel Q6600. Angol oldalakon és a windows hivatalos oldalán olvastam, hogy regedit átírással talán megoldható a probléma, csak azt nem tudom, hogy ha átállítom, és mégsem lesz jó, akkor abba, amiben eddig használom a winchestert, visszatudom-e tenni minden gond nélkül. (gond:újratelepítés, adatvesztés)

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#4267) FID válasza AdamMi (#4266) üzenetére


FID
őstag

Az a baj hogy most uefi-s a gépem és fejből meg nem mondom hol van. Amíg nem volt ssd én pl 500g 1tb vinyóimnál leparticionáltam 30gb-t windowsnak és a többire ment a játék film stb. Így ha gáz volt elég volt csak a 30gb-t leformázni nem volt adatvesztés.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4268) AdamMi válasza FID (#4267) üzenetére


AdamMi
csendes tag

Hát a particionálással nincs baj, mert megvan a 2 partíció, csak egy-két progi van még a win7 mellett a c:\-n, ami hiányozna. és feleslegesen nem babrálnám a registry-t, ha nem biztos a javulás. Igazából olyan megerősítésre vártam volna, hogy a hivatalos javítási verzió megoldja a problémát. De akkor még gondolkodom rajta, aztán majd visszaszólok, ha megvan az eredmény.

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#4269) AdamMi


AdamMi
csendes tag

Sajnos nem sikerült megoldani a problémát, de valószínű nem az alaplap bios beállítása lesz a gond, hanem szokásos windows gondok. Így inkább más fórumon keresek megoldást. Köszönöm azért a segítséget.

Lassan járj, tovább sétálsz!

(#4270) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok,

Az ASRock M3N78D-FX alaplap mennyire támogatja az FX szériát? Mert olvastam már olyat is hogy ha pl. egy PHENOM II X4 965-öt egy FX6300-ra lecserélek még romolhat is a teljesítménye.

Köszi előre is.

(#4271) FID válasza mima1017 (#4270) üzenetére


FID
őstag

Én eladnám azt a lapot nem kell sokat rádobni egy másikra .

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4272) mima1017 válasza FID (#4271) üzenetére


mima1017
tag

Nem az enyém a lap, én csak kölcsönbe kaptam hogy használjam ha akarom. A másik illetőnek nem kell.. De köszi a választ! :)

(#4273) HPAA


HPAA
őstag

FM2A88M Extreme4+ lappal rendelkezik valaki itt ?
érdekelne hogy honnan szerezhetőbe HASZNÁLHATÓ usb3-as driver Win7 64 -hez ???
még a hivatalos oldalára is b***tak kitenni, a lemezén lévők közül pedig egyik sem hozzá való :R
egyébként undorító módon le se tojják ezt a lapot egyéb más támogatás szempontból sem :W
senkinek nem ajánlom

************* censored

(#4274) Dagidög


Dagidög
senior tag

Ehhez tudtok valamit szólni?

(#4275) FID válasza Dagidög (#4274) üzenetére


FID
őstag

Mert az pwm csati.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4276) Dagidög válasza FID (#4275) üzenetére


Dagidög
senior tag

És a pwm-es csatlakozóban ennyivel kisebb tartományban lenne szabályozható a pwm-es ventilátor, mint a 3 pinesben? :F

(#4277) FID válasza Dagidög (#4276) üzenetére


FID
őstag

pwms csatrira pwms venti kell megy a 3assal is de nem az való rá.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4278) Dagidög válasza FID (#4277) üzenetére


Dagidög
senior tag

Csak pwm-es ventilátorom van és éppen a pwm csatlakozókkal van a baj. 3 pinben úgy mennek, ahogy kell.

(#4279) FID válasza Dagidög (#4278) üzenetére


FID
őstag

Vissza olvasva átsiklottam ez felett meló után. Alaplapi progival vagy biosban állítod?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4280) Dagidög válasza FID (#4279) üzenetére


Dagidög
senior tag

Megesik a legjobbakkal is. :)
BIOS-ból.

(#4281) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na akkor itt is megosztom, hogy az ASRock Z97 Extreme 4 lapom tökéletesen működik! Elsőre sem volt kompatibilitási, vagy egyéb más probléma, a win7 mindent felismert, 12-14 mp alatt betölt hála az ssd-nek.
A BIOS-a egyszerűen fantasztikus. Szép, alap angoltudással is mindent megtalálni benne elsőre. A memóriát 1333-ról 1866-ra állítani három kattintás volt. A ventiket előlapi potikkal szabályozom, kivéve a CPU fant, azt azért kötöttem a lapra, hogy mégse akadékoskodjon.
Remek a sok USB kivezetés hátul és a lap elején is. Mondjuk ha legalább kettőt 90°-ba raktak volna, még sokkal boldogabb lennék.
Máshoz nem is nyúltam, de nem is kellett. Tökéletesen megy, remélem ez így marad a következő 3 évben is... :C

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4282) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Esetleg tud valaki HW monitorozó programot, amivel nem csak hőmérő szenzorral tudok mérni?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4283) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Soha nem volt AsRock lapom, csak Gigabyte. Sok roszsat hallottam még régebben erről a márkáról, de azóta mintha már feljöttek volna. Meg tudjátok ezt erősíteni?
Egy H97 Pro4-t néztem ki, van erről már tapasztalat? Be lehet vállalni, vagy keressek mégis valami Gigab lapot?

A tudomány a valóság költészete!

(#4284) Dagidög válasza Vesa (#4283) üzenetére


Dagidög
senior tag

Egy pár éve már összeszedték magukat. Én most vettem a második ASRock lapom. Eddig egy 870 Extreme3 R2.0-t, most pedig egy B85M Pro4-et használok teljes megelégedéssel. Funkciókkal gazdag lapok, pedig egyik sem felsőbb kategória.

(#4285) vhw válasza Dagidög (#4284) üzenetére


vhw
addikt

Nekem már három Asrock lappal volt tapasztalatom, mindegyik alsókategóriás;
Egy AM2+-os K10N78D-t ~3 év használat után adtam el, hibátlanul.
AM3+-os N68C-GS FX ~2 éve van meg, ezt ritkán használom, de semmi gond vele.
Ebben a gépben a H81M-DGS ~1 éve teszi a dolgát.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4286) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Asrock 880GMH/U3S3 alaplapot használok Windows 7-64bit alatt. Eredetileg fel volt telepítve az Asmedia 104x USB 3.0 driver, rendben működött mindkét USB 3 foglalatom. Azonban az elmúlt két hétben nem használtam őket, ebben az időszakban vettem egy új videókártyát, frissítettem a Catalystet és jött pár új Windows update. Most nem látom az Asmedia drivert, Aida sem látja az USB3 vezérlőket, nem is ismer fel a gép semmit se az USB3-ba dugva. BIOS-ben be van kapcsolva. Korábban is volt ilyen problémám, akkor ha jól emlékszem egy, max két rendszer visszaállítás segített, de most visszaraktam általa a régi Catalystet, Windows updatet, de nem segített. Valaki járt már így, mi lehet a megoldás? :F A drivert megpróbáltam újratelepíteni, nem sikerült.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4287) Vesa


Vesa
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ!

A tudomány a valóság költészete!

(#4288) lehella válasza lehella (#4286) üzenetére


lehella
senior tag

Olvastam egy ilyen hibáról, hogy az Asmedia driver eltűnik néha a gépről, senkinek sem jött még elő ilyen? :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4289) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

RAM slot hibát javítanak vagy cserélik a lapot?

Asszem iponos z77 extreme 4

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4290) Gauga


Gauga
csendes tag

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Szeretném segítségeket kérni, mert már sajnos teljes mértékben tanácstalan vagyok. Eljutottam addig, hogy most már fogalmam sincs, hogy mi a probléma, és kezd egy picit drága lenni a tesztelés is .

Van egy régi konfigom ami kifogástalanul működik a következő alkatrészekkel:
Alaplap: Asrock P67 Pro3
Processzor: Intel Core I7 2600
Memória: HyperX 8GB DDR3 - 1333 CL9 240 (2x4GB) , 2db 4GB DDR3 - 1333 CL9 240 (KVR13N9S8/4)
HDD: Western Digital 500GB SATA3 64MB WD5000HHTZ Velociraptor, újonnan vásárolt.
VGA: EVGA GTX770 SC ACX, újonnan vásárolt.
Tápegység: Corsair CX750M 750W, újonnan vásárolt.

Történ, hogy megcsípett cecelégy és kicseréltem az alaplapot, mivel azon 3.0-s PCI Express szerepel és így kitudom használni a VGA teljes adottságait illetve így áttudtam állni Win 8.1-re. A választásom egy Asrock Z77 Extreme3 alaplapra esett. Összeszereltem a konfigot, majd elkezdtem telepíteni a Win 8.1-t és minden 5. - 6. újraindításnál az oprendszer betöltésénél befagyott, majd rá 10 másodpercre a gép lekapcsolt....nem újra indult, lekapcsolt, mint ha kirántanám a tápkábelt. Megjegyzem, ha sikerült betölteni-e akkor már kiment a világból, semmi probléma nem volt vele.

Ekkor jött a tesztelés része, kivettem a gyártó által nem támogatott ramokat (HyperX 8GB DDR3 - 1333 CL9 240 (2x4GB)) és csak a gyártó által ajánlott maradt benne (2db 4GB DDR3 - 1333 CL9 240 (KVR13N9S8/4))), sajnos nem segített. Kicseréltem a Velociraptor HDD-t másikra, sajnos ez sem oldotta meg a problémámat. Kicseréltem a VGA-t egy Nvidia GTS 250-re, sajnos ez sem segített, majd kivettem a GTS-t is és csak az alaplapi VGA-t használtam, eredménytelen kísérlet volt, befagy és leáll. Valamint utolsó kísérlet gyanánt az oprendszer is cseréltem Win 7-re, de sajnos az eredmény ugyan az lett. Ekkor volt az a pont amikor már igen erősen kezdett kongani a pénztárcám így visszavittem az alaplapot garanciára. 3 hét múlva kaptam egy új alaplapot (HALLELUJA, végre működni fog ), összeraktam és sajnos az ismert probléma megint beköszönt. Jött megint a cserélgetés valamint a kompatibilitás ellenőrzés, sajnos mindegyik eredménytelen volt.

Mivel csak a processzor és a tápegység maradt hátra, készítettem egy speciális kábelt a tápegység teszteléséhez. A kábel segítségével primer oldalon lemértem, hogy indítás után 240mA - 410mA között mozog az áramfelvétele a gépnek, ez kb 60W és 100W megfelelő ami folyamatosan változik. A videókártyát leterhelve az érték megnőtt a primer oldalon 1,2A-re ami kb. 300W-nak megfelelő terhelés, tehát úgy néz ki a tápegység elegendő a videókártyához. Befagyás pillanatában a terhelés primer oldalon 410mA-re beáll mint a gerely, se előre se hátra, ami azt mutatja, hogy valami valahol belefagy. Megjegyznem a VGA-t már az előző teszteléseknél kiiktattam, de figyeltem a tápegység 10%-os leterhelésére. Felmerült már bennem, hogy nem lehetséges, hogy ez az alap típus szériahibás?

Hát ha most valaki megmondja nekem, hogy mi lehet a baj illetve add valamilyen irányt, ígérem küldök neki egy karton dobozt sört (gyártó megjelölést kérek).

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Gauga

(#4291) E34525


E34525
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy belevágok én is az ASRock táborába.
Gép összetételen vagyok és itt ajánlották a Asrock H97M PRO4 alaplapot. Esetleg valami kell tudni róla? Lenne-e jobb vétel esetleg? Képes lenne az alábbi konfigot teljesen kihajtani?

Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9B
FSP 550W Raider S 550 80+
Intel Core i5-4590
MSI GTX760 2GB DDR5 N760 TF 2GD5/OC
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Nyomom a Counter Strike-ot nem csinálok sztrájkot inkább iszok egy szprájtot.

(#4292) vhw válasza Gauga (#4290) üzenetére


vhw
addikt

Próbáltad a bios-ban babrálni kicsit a feszültségeket?
Egy kis keresés után ezt a topikot dobta fel nekem, ahol valami hasonló problémával küzdenek (véletlenszerű fagyások); link (angol)
A lap alja felé írták, hogy egy fokozattal feljebb tolták a PCH és PLL feszültségeket és ez megoldotta a fagyásos problémát.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4293) Gauga válasza vhw (#4292) üzenetére


Gauga
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod, megfogom próbálni bár kicsit félek tőle. A processzorom nem K-s, majd meglátjuk, hogy mit fog reagálni a feszűltség növelésére.

Bár én már arra is gondoltam, hogy valami kompatibilitási hiba okozza a problémát, de akkor is csak a processzor jöhet szóba, mert az az egy dolog amit még nem cseréltem. Megjegyzem a gyártó szerint az alaplapom támogatja a processzoromat.

Köszönöm segítségedet!

Gauga

(#4294) Vicki91


Vicki91
csendes tag

Sziasztok.
Körülbelül egy hónapja beruháztam egy új alaplapra, procira, memóriára, vinyóra, tápra és vidikarira.
Az alaplapom: ASRock 970 Pro3 R2.0.
processzor: AMD FX-6300
memória: Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX
videó-kártya: AMD Radeon HD 5700 Series
táp: FSP 500 Hexa+
Míg a régi gépemet nem adtam el egy 250-es vinyóval működött így a gép amin egy 32 bites win 8 volt. A vidikarit használtan vettem egy haveromtól és az tökéletesen működött, minden más új.
A gép rendesen bekapcsolt, felismert mindent viszont néha miközben csináltam rajta valamit lefagyott. Ilyenkor nem reagál semmire, se alt+f4 se ctr+alt+del se num lock. Csak az újraindítás segít. Viszont játék közben sosem fagy le és ha nem csinálok rajta semmit csak torrentet töltök akkor is órákon keresztül megy simán. Azóta már beruháztam egy új terás vinyóra is amin már volt 32/64 biteg win7/win8 is és mindennél ezt csinálta. A driverek mindig fel voltak telepítve rendesen a gyári cd ről a vidikari driver pedig a legújabb a gyártó honlapról. Az alaplapon van egy xbost turbó funkció ami ad egy kis pluszt a procinak, úgy vettem észre ha azt bekapcsolom gyakrabban lefagy. Eleinte elég gyakran lefagyott úgy 1-2 óránként most viszont van hogy 3-4 napig is elmegy fagyás nélkül. Túlmelegedés nem lehet mert terhelés alatt játszásnál semmi baja. Csak ha böngészek vagy valami. Kérdeztem a boltba is ahol vettem hogy mi lehet a baja de ott a srác azt mondta hogy így nem tud semmit mondani de ha beviszem akkor 7 ezer forint ellenében megnézik és kiderítik a baj forrását. Mondtam hogy kösz de kihagyom. Ezért fordultam hozzátok, hátha valaki tud valami okosságot. Előre is köszönöm annak, aki próbál segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4295) vhw válasza Vicki91 (#4294) üzenetére


vhw
addikt

Kicsit pangás van ebben a topikban - szerintem tedd fel a kérdésed az FX topikban.

Egyébként nagyon esélyes, hogy az alaplap kevés a processzornak...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4296) Vicki91 válasza vhw (#4295) üzenetére


Vicki91
csendes tag

Rendben köszönöm, megpróbálkozok ott :D

(#4297) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok!
Összeraktam egy netezős gépet asrock h81-HDS lappal, és nincs vele szerencsére semmi gond, de az eszközkezelőben 2 felkiáltójele dolgot is találtam. Az egyikre találtam szerencsére már megoldást itt a fórumon, de a másikra sajnos nem. Valami SM buszvezérlőről van szó, és valami specifikusabb dolgokat keresve erre találtam:
PCI\VEN_8086&DEV_8C22&SUBSYS_8C221849&REV_05\3&11583659&0&FB

Az alaplaphoz kapott CD-t meghajtó hiányában nem néztem át :DDD . Nem tudjátok mi lehet ez a felkiáltó jeles dolog pontosan és hol találok hozzá drivert? Google-ben ennyit találtam még hozzá:

Name: Intel(R) 8 Series/C220 Series SMBus Controller - 8C22
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_8C22&SUBSYS_8C221849&REV_05\3&11583659&0&FB
Driver: n/a

(#4298) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Adott egy Asrock x79 extreme4 lap. szeretném konfigurálni az intel AMT clienst,ehhez frissíteni kell a biost és bizonyos drivereket felrakni, a gond csak az hogy a bios firmwarrel mellékelt 3 driver mindegyike windows telepítős. hogy az ízbe telepítem OS nélkül?
erről van szó:
http://www.asrock.com/mb/Intel/X79%20Extreme4/?cat=Download&os=BIOS
A legalsó update. mellékelve hozzá az AXTU, Intel ME, és INF driverek.

(#4299) Doky586 válasza gyuri86 (#4298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Instant flash-hez nem kell semmolyen OS, csak egy fat32 pendrive..

(#4300) kefe13


kefe13
tag

Üdv.
Kis segítség kellene.

Adott egy 775i945GZ lap, valami AGI express slot van rajta nem pcie 16x , ebbe esetleg belemehet egy új kártya ? Nem nagy dologra gondok pl egy legócóbbra megy e benne ? :)

Proci téren úgy olvastam hogy a 800 as fsb s darabokat kezeli, gyártó honlapján nem szerepel az E4600, evliszi e ?

Memóriából tényleg max 2x 1 GB -ot kezel ahogyan az adatlapon szerepel mert láttam arhív aprókat akol 2x2 GB val voltak hírdetve.

Thx !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.