Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) sonyfan998


sonyfan998
csendes tag

Hello!
Adott egy ASrock 960GM VGS3 FX tipusú alaplap. Az lenne a probléma hogy kb. egy óra használat után a játékban(pl.: CS:GO) a ping megnő 1000-re és onnan ugrál 500-ig és vissza, ezt csak a gép újraindításával tudom orvosolni,de utána megint egy óra múlva előjön a hiba. Először gyanakodtam a routerre és a modemre is, de nem hinném hogy azok lennének. Próbáltam már úgy is, hogy mindent újraindítok, router, modem, és a gép, de akkor is előjön a hiba.
Ez lehet alaplapi hálókártya hiba?
Előre is köszi!

(#4402) Sz_Imre válasza maxika2004 (#4400) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Realtek weboldalán fent van.

(#4401) sonyfan998: Itt találsz friss drivert a háló kártyához. Esetleg próbált meg csak router nélkül, azaz a modemen közvetlen a gépre, ha nem jön elő a hiba, akkor meg lesz a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

(#4403) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok nekem egy Asrock 970 extreme 3 as lapom van fx 6300 as procival a kerdesem az lenne hogy hogy hasznaljam jelenleg nb2200 mhz a proci 4ghz maradjon igy vagy az nb t rakjam gyarira 2000 re es a proci legyen 4,2 ön???

(#4404) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!
Az alábbi képen bekarikázott molex csati mire való? Azt látom, hogy PCIE PWR stb... Némi akadás, pillanatnyi lassulás problémával küzdök és nem tudok rájönni, hogy mi az. Asrock H97 Perfomance lapról beszélünk. Oda rá kellene dugnom a csatit, hogy rendben menjen minden vagy annak semmi köze a kártyához? :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#4405) Milka 78 válasza nomad138 (#4404) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Stabilizálja a pcie feszt.masszívabb oc-nél jól jön.Én használtam szétfeszelt 290x és 980ti-nél.Amúgy nem létkérdés,megy nélküle is normálisan.A 960-nak nincs rá szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#4406) nomad138 válasza Milka 78 (#4405) üzenetére


nomad138
tag

Most már egy R9 380X van de gondolom az is meg van nélküle. Ártani nem ártok vele gondolom egy próbát megérhet? Köszönöm! :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#4407) Milka 78 válasza nomad138 (#4406) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha van kábel akkor nyugodtan rakd rá.

(#4408) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Lapom 970 Extreme4, Bios P 2.80. Eddig semmi bajom nem volt vele, tegnap óta viszont nincs hang, zárlat van valahol a lapban. Ezt fázis ceruzával látom (hátlapon érintem a csatlakozókat körülvevő fémkeretet, világít enyhén). Hangeszközt normálisnak mutatja, de bármit csatlakoztatok akár hátra, akár előre nem érzékeli, Realtek panelen sem mutatja, hogy adott nyílásban csatlakozó lenne. Ezen esemény előtt szétszedtem a gépet a szokásos portalanításra, tápot lekapcsoltam, kihúztam csak utána nyitottam a gépházat. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#4409) Milka 78 válasza fejesg2 (#4408) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vagy gari,vagy alaplapi tilt és veszel bele egy akármilyen hangkarit.Más megoldást nem nagyon fogsz találni.

(#4410) fejesg2 válasza Milka 78 (#4409) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Köszi a gyors választ. Gari sajna már nincs. Szerintem szervíbe fogom vinni, mert a zárlat mindenhol "mérhető". A fázis ceruza a gépház csavarjain is világít... :( :(((

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#4411) norbi642


norbi642
tag

Sziasztok!van egy 3 eves 775 os tokozasu lapom proci csere volt benne,kapott egy 2 magos 3.2 es intel procit meg uj ramot!azota se kep se hang,monitor nem kapcsol be ha a regi cuccokat rakom be ugy sem!a biosig sem jut el!mi lehet a problema?

(#4412) RollandCG


RollandCG
csendes tag

Üdv! Mindenkinek! Ha lenne valakinek eladó ASROCK M3N78D FX alaplap annak örülnék :-) Köszönöm !

(#4413) L4CI2 válasza norbi642 (#4411) üzenetére


L4CI2
aktív tag

hát :D elég sok minden zárlatos alkatrész, vagy rosszul behelyezett alkatrész amivel te okoztál zárlatot, vagy csak bios reset kéne , vagy vissza kéne rakni régi cuccokat és BIOS reset utána BIOS frissítés, vagy egyszerűen csak pont most ment tönkre, vagy nemszerit a ramodat a deszka .
Rá kéne dugni egy speker az alaplapod megfelelő tuskéjére és meg kéne hallgatni hogy vane beep code.

(#4414) fejesg2 válasza L4CI2 (#4413) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Nem lehet Dr Debug a lapján? Az enyémen már van (970 Extreme4), igaz nem mutatja a zárlatot de semmi hibajelenséget sem. Pedig zárlat van, de hang nincs...

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#4415) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Van egy ALiveNF6G-GLAN alaplapom. (Athlon 3500+ processzorral) Windows XP-s gépben volt. Most szeretném Windows 7-re cserélni az oprendszert, de a gyártói oldalon csak XP és Vista driverek vannak.

Honnan tudok Win7 drivereket letölteni (a google nem volt a barátom...), vagy ha nincsenek, akkor milyen módszerrel lehet működőképessé tenni a gépet?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#4416) vhw válasza lacibacsi (#4415) üzenetére


vhw
addikt

Elsősroban gondolom audio driverre lenne szükséged?
Akkor a lapon lévő ALC662-hez lehet találni a Realtek odalán win7 driver-t.

Az alaplapi vga-hoz (NVIDIA® GeForce 6150SE / nForce 430) meg az nvdiai honlapján.
6xxx szeriához.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4417) lacibacsi válasza vhw (#4416) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hát igen. Audio, SATA, LAN, a procihoz is volt valami utility...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#4418) dashx2010


dashx2010
csendes tag

Sziasztok! Egy Asrock 970 Extreme4-es lapot Crossfire módba hajtok 7790 1gb illetve FX8300
Van egy kis hibám! Crossfire alatt a játékok töltése alatt vibrál a kép, de játék alatt nincs semmi problémám szépen futnak a programok, de viszont az egér mutatója vibrál! Azt megjegyezném minden programnál produkál hibát. Elég zavaró! :((( A kártyák külön, külön mennek! A BIOS a legutolsó. A táp egy Cooler Master 550GX. Crossfire topik kezd kihalni ezért írok ide.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#4419) fejesg2 válasza dashx2010 (#4418) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Nem lehet, hogy a cross-hoz kevés az 550-es táp? Az szokott hasonló tüneteket produkálni.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#4420) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Vettem egy Asrock Z170 Pro4 lapot, illetve i5-6600 procit mellé. Na most tegnap elég nagyot szívtam a driverek telepítésével. Konkrétan a gond az volt hogy felraktam a Win 7-et, de az istenért sem tudtam életet lehelni egyik USB 3.0 portba sem. Illetve a házon ami van USB 2.0 port, azt bekötöttem, de az abba bedugott pendrive-ot sem ismerte fel.
Volt egy nagyon régi DVD íróm, nagy nehezen be tudtam üzemelni, és a laphoz kapott lemezről felraktam az inf illetve usb 3.0 drivert, és utána már hibátlanul ment minden.

Hiába állítottam a BIOS-ba mindent ami az USB-hez köthető, sehogy sem tudtam elérni hogy felismerje a pendrive-ot. Találkozott már valaki ilyen problémával, ha igen akkor megtudta valahogy oldani?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#4421) Milka 78 válasza jozsi252 (#4420) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy pendrive-ot sem ismer fel és csak az usb2 a frixi?
Fatal1ty Gaming k4,de nekem semmi problémám nnincs,igaz én az előlapra usb3-as kivezetést használok.Mondjuk van Fatal1ty Mouse Port és kalviatura portom ami usb2-es,de gond nélkül mennek.

(#4422) jozsi252 válasza Milka 78 (#4421) üzenetére


jozsi252
veterán

1 pendrive-ot próbáltam ki, ami egy Adata USB 3.0-s. Azt nem ismerte fel, viszont az egeret meg billt felismerte egyből, azokkal nem volt gond. Csak a pendrive nem akaródzott működni.

iPhone 13 Pro Max

(#4423) Milka 78 válasza jozsi252 (#4422) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem egy 16gb-s Kingston DT R.3-al volt ilyen gondom és egy Asmedia usb3 bővítőkártyával.Nem ismerte fel,ledobta,olyan mintha túl sok feszt akarna felvenni a port-ból.Hozzáteszem a médialejátszóm (Xtremer Elvira) és a adatlapomon lévő HTPC-m (Asus) alaplapi usb3-asa is 15-ből 1x nem is látja,míg a fent említett alaplapom siman megeszi.
Bármilyen hülyén hangzik,de a pendrive-odat nem szereti az usb2-es vezérlő,mert ugye minden mással portal jól működik.
Max annyit tudsz tenni,hogy egy minnél rövidebb usb3-s kábelt előreviszel (kis gépen nekem 2 ilyen is van),mert gondolom az a baj,hogy nem tudod az előlapon csatolni a pendriveodat.

[ Szerkesztve ]

(#4424) jozsi252 válasza Milka 78 (#4423) üzenetére


jozsi252
veterán

Hát őő nem teljesen. Írtam hogy ez akkor jelentkezett csak, amikor a Windows 7-et felraktam, de a driverek nem kerültek fel. A gondom ott kezdődött hogy nem akarta a pendrive-ot felismerni egyik portba dugva sem, ami azért gáz, mert ugye azon voltak rajta az előzőleg letöltött driverek.
És ugye írtam hogy a DVD íróm nagy nehezen beüzemeltem, és az Asrock gyári lemezéről pakoltam fel a drivereket. Utána viszont már az összes portba dugva felismerte a pendrive-ot.

Szóval a fő kérdés, mert ilyennel még soha nem találkoztam. Friss szűz Win 7 telepítés után mi a francért nem ismerte fel a gép a pendrive-ot. Ha nem lett volna DVD íróm, akkor még mindig szenvednék rajta szerintem, mert máshogy a drivereket nem tudom feltolni a gépre. Vagy pendrive, vagy DVD lemezről.

iPhone 13 Pro Max

(#4425) Milka 78 válasza jozsi252 (#4424) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még az oladlukon is fenn van,hogy a 100 lapok és a Win7 telepítés ami az usb kezelése miatt eléggé hektikus.Ez nem az asrock hibája hanem a Win7 egy elavult rendszer a hiba ami nem is hiba 8 és 10-en nem áll fent.Javaslom olvass kicsit utána.

(#4426) jozsi252 válasza Milka 78 (#4425) üzenetére


jozsi252
veterán

Ah értem, akkor emiatt van ez a nagy szívás. Z77 Pro4 lapom volt, de ott semmiféle ilyen problemával nem találkoztam. Igaz az Sandy Bridge volt, ez meg Skylake.

Próbáltam keresgélni külföldi fórumokon is, nem találtam erről a hibáról semmit, de el olvasom a cikket amit linkeltél.
Köszönöm!

Az az igazság hogy a Win 7 design-ra, meg mindenre, nekem tökéletes megfelel. Azért nem szeretnék 10-re váltani, mert egyszerűen a felület start menü, stb nekem nem jön be.Sebaj, most már legalább tudom hogy kell megoldani ezt a gondot.
A legutóbbi időbe többször is találkoztam olyan géppel, ahol is Win 7 telepítés indítása előtt feljött ez az ablak. De utánaolvasás után ez a megoldás számomra tökéletesen bevált.

Amúgy így első blikkre ez a Z170 Pro4 alaplap, egy nagyon jó lapnak néz ki. Sok mindent tud, VRM hűtése is nagyon jó neki.

Közbe mit találtam Win 7 USB Patcher by Asrock kb. ilyen fejet vágtam este. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4427) Milka 78 válasza jozsi252 (#4426) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csináltak egy programot is egy usb patcherrel,hogy penről is tudj Win7-et telepíteni,de a lényeg ugyan az amit most belinkeltél. :K
Ugye én készültem ebből és a régi gépem win7-ét használtam fel (mákom volt nem fagyott ki,beindult). Így még usb nekem sem volt rajta,de egy másik géppel egy vinyóra,felraktam az összes drivert,majd vissza a gépbe és telepítés.A lényeg az,hogy a szűz Win7-re sata-ás cuccról tudod legkönnyebben telepíteni a drivereket ami lehet odd és akár egy újraírható cd amire a legfrissebb drivereket ráírod (vagy a gyári cd),de lehet egy másik vinyó is.
Én is babráltam vele 1 órát mire rájöttem :D Csak pislogtam,hogy se netem,se usb-m,hogy fogok így drivert telepíteni,de szerencsére van sata-ás előlapi hdd dokkolóm,3 csere vinyóm és a szekrény mélyén akad sata-ás odd,mert a gépembe az nincs usb-set használok ha kell.
Ez sajnos a Win7 korára vezethető vissza,ha kiforr végre a 10-es normálisan én is váltani fogok.

Ui: Látom meg is találtad.Nagyon jó kis lapokat csinált az Asrock 1151 alá.Nekem minimális hibáim voltak eddig vele amit a folyamatos bios frissítés meg is oldott.Nagyon elégedett vagyok vele. :K Nagy különbség nincs is a lapunk között,csak a csatlakozók számában,hangkariban és a lan kártyában,meg persze a színébe tér el(Extrem 4,Gaming K4,Pro 4).

[ Szerkesztve ]

(#4428) jozsi252 válasza Milka 78 (#4427) üzenetére


jozsi252
veterán

Én meg sem próbáltam hogy elinduljon a winyó, úgy vagyok vele, ha már cserélek lapot procit, akkor új OS. Illetve ugye R9 270X-től is megváltam, aztán GTX970 lesz helyette, szóval amiatt is mondom mindenképp kell egy új OS.

Amin szintén meglepődtem, és nem tudtam hova tenni a dolgot. Felment a Win 7 és ugye utána újraindul a gép, majd a köv ablak, az az hogy beírom a gépnevet, jelszót, stb. egyéb dolgokat be kell írni az első indítás előtt. Na bejött ez az ablak ahol a gépnevet kell beírni, és se az egér nem mozgott, se a bill nem reagált semmire. Kurzor villogott, szóval nem fagyott.
Aztán addig csesztettem a BIOS-t, ameddig rájöttem hogy USB beállításoknál a PS/2 Simulator Enabled-re kell rakni, utána már mozgott minden. Betöltött a Win 7 mondom ezt a funkciót kikapcsolom, kikapcs, asztal betölt, nem mozog megint semmi. ohh mondom nem igaz..
Aztán amikor lemezről felmentek a driverek, utána már ki tudtam kapcsolni ezt a PS/2 Simulatort a BIOS-ba.

Idén még tuti nem fog annyira kiforrni hogy váltani fogjak, talán jövőre..

iPhone 13 Pro Max

(#4429) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy miért nem tudom az Asrock 970 Pro3 r2.0 típusú alaplapom lan driverét frissíteni?
A hivatalos oldalon is azt mutatja hogy januárban jött egy frissítés + Asrock App Shopban is megjelent.
Letöltöm, felrakom és ugyanaz a verziószám marad mint ami alapból fent volt.

Köszönöm!

(#4430) etaclan1984 válasza jozsi252 (#4428) üzenetére


etaclan1984
őstag

A héten én is vettem egy AsRock Fatal1ty Z170 K4-et viszont elég sok bajom van vele.
A win7 ultimate a nyelvválasztásnál "megakad". Se billt(Razer Lycosa), se egeret(Razer DeathAdder) nem érzékel, viszont BIOSba működik mind a kettő. A BIOS frissítés se ment elsőre, az Internet Flash DHCPnél az automata régióval nem szedte le, eu-ra kellett átállítanom és ott is csak 3.ra sikerült végigmennie.
Aztán a SATA3_0-ás ra csatlakoztatva az SSD-m(HyperX 240GB 3K) nem ismeri fel, így átkellet dugnom a SATA3_2es-re. (Talán egy új firmwire segítene?)Ez jelenthet bármiféle lassulást, problémát egyébként ? (Én úgy gondolom hogy nem.)
A win 10 egyébként elsőre felment minden hasonló probléma nélkül. Viszont nem ezt szeretném használni.
A driverek egyébként felmentek elsőre, USB3as eszközöket is felismerte.
Most ahogy utána néztem az lehetséges probléma hogy a BIOSban a SATA controller be van kapcsolva és esetleg azért áll meg a win7telepitő ? Vagy még a rendszer számára fenntartott 100MBot is írják hogy érdemes törölni. Vélemény akinek hasonló van ?

Köszi

(#4431) Milka 78 válasza etaclan1984 (#4430) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már privibe említettem,hogy kb 5.hsz-t kéne visszaolvasni.Ez nem a lap hibája,a Win 7 egy elavult rendszer.
User error és feletted van a megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#4432) Milka 78 válasza etaclan1984 (#4430) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Biost meg letöltjük pendrive-ra az Asrock oldaláról és onnan frissítjük.

[ Szerkesztve ]

(#4433) etaclan1984 válasza etaclan1984 (#4430) üzenetére


etaclan1984
őstag

Borzasztó csalódás. Egy AsRock Z77 Pro4-M-ről váltottam erre. A mérete nem MATX se nem ATX, így a jobb oldalon az alaplap 1/3át nem lehet csavarozni, a levegőben lóg... Megpróbáltam egy win7et rátelepíteni azonban nem ismerte fel az USB2es eszközeimet, csak egy bios beállítás(PS2port enable) után. Amikor azonban kikapcsoltam ezt mondván az összes driver felment szintén kb. 5 újra indítást igényelt mire újra felismerte őket. Az USB3.0 telepítés közben eldobta az összes USB eszközöm, így nem tudtam elfogadtatni a telepítést, csak kb. a 10. próbálkozás után. Az SSD-m nem ismerte fel a SATA3_0 vagy _1es portban csak egy új firmwire után. 3 napig szenvedtem ezzel a lappal, kb 50x voltam a biosban. 40 ezer Ftért elvárná az ember hogy két kattintással mindent betudjon állítani és ne igényeljen fél óra fejtörést minden. Inkább váltottam egy ASUS Z170 Gaming Pro-ra. Ezzel elsőre ment minden, tökéletes Z170es alaplap. Mivel az ASROCK-ot interneten vásároltam és lehetőség van 14.napig akármikor elállni a vásárlástól így sikerült visszakapnom a pénzem.

(#4434) Milka 78 válasza etaclan1984 (#4433) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az hogy kisebb a nyák miért baj? :F Látszott a képről is (user error).
Az oldalukon le van vezetve,hogy kell telepíteni (user error).
Nálam semmi ilyen probléma nem volt (meg másnál sem),mondjuk én biosfrissítéssel kezdtem.
Ha jól értelmezem te nem ezzel kezdtél (ha így van user error).
Tehát bios/fw frisítés után a lap tökéletesen működött.
No comment :U

(#4435) etaclan1984 válasza Milka 78 (#4434) üzenetére


etaclan1984
őstag

Valahogy éreztem hogy a védelmedbe veszed és minden user error lesz.
Gondolom ez a topik azért van hogy mindenki leírja a tapasztalatát. Csak mert ti 2en nem tapasztaltátok még nem gondolnám hogy ezek másnál se jelentkeznek.
Miért baj hogy kisebb ? Hát neked az a jó hogy az 1/3ada lelóg és mondjuk amikor a ATXpowert kihúzod hajlik a lap ? Nem értem egy ilyen hülye méretezésen mit tudsz védeni...Látszott a képről ? No comment.
Én is biosfrissitéssel kezdtem. kb 5x próbálkoztam hogy megkeresse a pendriveon, 5x pedig a Internet Flash DHCPnél irt errort. Gondolom ezek is user errorok...Aztán nagy nehezen felment, tehát nem hinném hogy a további szenvedésem is az én hibám lenne.
Mire gondolsz hogy le van írva az oldalukon hogy kell telepíteni ?

(#4436) jozsi252 válasza etaclan1984 (#4435) üzenetére


jozsi252
veterán

BIOS frissítéshez én annyit szólnék hozzá, hogy pont ma frissítettem a Z170 Pro4 lapom. Épp tegnap jelent meg a 3.10-es verzió, így azt is raktam fel.
USB 3.0-ás pendriveot formáztam FAT32-re, rámásoltam az Instant Flash-es BIOS-t, restart, Instant Flash, szépen végigment, és kész. Elsőre sikerült minden hiba nélkül, pedig még nem is hátra dugtam a lapba, hanem a ház előlapi USB portjába.

iPhone 13 Pro Max

(#4437) Milka 78 válasza etaclan1984 (#4435) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha te az ATX kábelt húzogatod akkor nincs több kérdésem,bár kb ez az egy amiben valóban bele lehet kötni.
Én egyszer összeraktam és azóta megy.A 980ti nem törte keresztbe az alaplapot úgy ahogy a szálhúzott kábeleim sem.
Flash DHCP-n nem töltünk le biost (bár nálam az is ment,mert kipróbáltam,miután nehezményezted),sőt online nem frissítünk csak letöltjük a gyártó oldaláról a biost és pendrive-ra rakjuk.bármely biosos topickban elmondják.MSI,Asus online rendszer sem ajánlott ez gyártótól függetlenül.
Szerintem ez privibe is említettem.
Tessék ,de kb minden segítséget megkaptál.Ha ezek után sem ment (mint pl 3 hsz-t feljebb olvasni a sztori elején).
Nem ketten használjuk hanem kb 20-30 4-es sorozatú Z170 felhasználó van,de a 6-os ugyan ezt az uefi-t kapta (Pro4,Gaming4,Extreme4,Extrem6,Gaming6).
Ellendbe te véleményt nyilvánítasz egy olyan lapról amit nem megfelelően installáltál ami nem baj,mert tévedni emberi dolog.De az baj,hogy én véleményt nyilvánítok a te véleményedről?
Én meg éreztem,hogy ha nem fog menni akkor telekürtölöd a netet milyen tré lap.
Az az érdekes,hogy Win7-et használok/lunk sokan és most is gond nélkül írok róla,de biztos ez az user error,mert nálam véletlenül megy (és másnál is).

ja ha már bios frissítés ;)

Ettől függetlenül örülök,hogy megoldódott a problémád az Asus Pro Gaming ugyan úgy az ajánlott lapok között van.

[ Szerkesztve ]

(#4438) Doky586 válasza Milka 78 (#4437) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Flash DHCP-n nem töltünk le biost (bár nálam az is ment,mert kipróbáltam,miután nehezményezted),sőt online nem frissítünk csak letöltjük a gyártó oldaláról a biost és pendrive-ra rakjuk"

Pedig pont ez a online módszer a legjobb módszer (amely alaplapok ismerik ezt)..!

Csak annyi a különbség hogy kimaradnak a windows letöltési hibák, és azon emberi hibák hogy eltéveszted hogy melyik alaplap melyik biosa a friss. Miután az alaplap automatikusan letölti a legújabb helyes biost a fat32 pendrivera, utána ugyanúgy telepíti mint kézi pendrivera rakás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#4439) Milka 78 válasza Doky586 (#4438) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én kipróbáltam nálam nem volt gond,ellenében sokkal lassabb volt mint letöltenem az oldalról és felrakni azt egy pendrivera,majd bios alól frissíteni.Hozzáteszem én kipróbáltam és az összes alaplapi drivert is húztam mellé ami nem kis mennyiségű adat volt,de lassúnak találtam (durván 10-12 perc).
Fent linkeltem azt a meglepő könnyedséget ahogy felment a friss bios,pedig egy olyan 16gb-s usb3-as pendrivera töltöttem amin 7gb film,zene,kép,játék mod volt.Onnan önállóan kikereste a biost én egy dekát nem turkáltam a biosban/pendriveban.
Másfelől egy Extrem 4-es biost nem fog az uefi felrakni,pl a z97-es Asrock biost nem is listázta be (tehát hülye biztos).

(#4440) demmer123


demmer123
őstag

system failed boot several times before

(#4441) Milka 78 válasza demmer123 (#4440) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Rossz bios beállítás :DDD

(#4442) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Melóhelyre kaptunk egy MINI Pc-t egy ilyen lappal.

Nekiálltam volna telepíteni, azonban ekkor vettem észre, hogy nincs rajta VGA port.
Ami volt itt 3 db DVI/VGA átalakító egyik sem megy bele, mivel a vízszintes érintkezőnél mindegyikben van plusz 2-2 db láb pluszban.

Vajon létezik ehhez átalakító egyáltalán?

(#4443) vhw válasza Sera26 (#4442) üzenetére


vhw
addikt

DVI-D csatlakozós átalakító kellene.
Most hirtelen rákeresve itt találtam egyet.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4444) Sera26 válasza vhw (#4443) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ez az, igen, így néz ki.

Nagyon köszönöm! :R

(#4445) Doky586 válasza Sera26 (#4442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs rajta analóg VGA kimenet, így venned kell egy HDMI vagy DVI-D vagy DP bemenettel rendelkező monitort...

(#4446) vhw válasza Doky586 (#4445) üzenetére


vhw
addikt

Uhh, ezt benéztem. :/
Valóban csak digitális kimenet van az alaplapon - de akkor miért létezik ez a szimpla dvi-d -> vga átalakító? (konverter nélkül)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4447) Doky586 válasza vhw (#4446) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért mert ha van meglevő beépített (falba, bútorba, stb) VGA kábeled az előző analóg rendszeredből és nem akarsz falbontást, asztalfűrészelést új kábelhez, akkor csak mindkét oldalára teszel egy ilyen DVID-VGA adaptert és változatlanul használhatod a régi kábelt a digitális interfészekhez..

[ Szerkesztve ]

(#4448) Sera26 válasza Doky586 (#4447) üzenetére


Sera26
aktív tag

Közben rendeltem egy ilyen átalakítót - igaz csak ebayről 270 Ft-ért - de ezek szerint nem fog működni. :(((

Szerencsére van itthon egy HDMI-VGA konverter, ezzel lett kép. :D

Próbáltam egy win7-et feltelepíteni rá pendrive-ról, külső ODD-ről, de sikertelenül, aztán persze megtaláltam az okot.

Sebaj, belehegesztettem egy notebook DVD írót (billentyűzet a PS2 porton), azzal van már egy szűz rendszerem, de most komolyan még mindig nem mennek az USB portok??? :Y Hiába dugok egeret, pendrive-ot, de semmi.

Ez a lap komolyan egy ekkora mérnöki katasztrófa? Megyünk vissza az időben, mindent csak CD-ről? :O

(#4449) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Egy Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CMZ4GX3M1A1600C9 ram működhet dualban egy Corsair Vengeance (2x4GB) DDR3 1866MHz CMZ8GX3M2A1866C9R rammal egy H61M/U3S3 lapban?

(#4450) FID válasza castiels (#4449) üzenetére


FID
őstag

3 ram vagy 2 most? :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.