Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Wizard! válasza Doky586 (#4900) üzenetére


Wizard!
csendes tag

" Próbáltam több hangszóróval, de nem a hangszórókkal van a probléma, sőt ha Fejhallghatót dugok be, azon se jön hang! Próbáltam az előlapi bemeneten is, ott sem jön hang. " végig olvastad egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

"A megbízható embert még ellensége is tiszteli, mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél..."

(#4902) Doky586 válasza Wizard! (#4901) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akinek volt már hdmi-s videokártyája és hdmi hangal rendelkező eszközre kötötte (pl TV) az már találkozott ezen jelenséggel.. Ha te nem hát nem..

[ Szerkesztve ]

(#4903) Wizard! válasza Doky586 (#4902) üzenetére


Wizard!
csendes tag

Tessék? Nem értem a hozzászólásod!

"A megbízható embert még ellensége is tiszteli, mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél..."

(#4904) Wizard! válasza Wizard! (#4903) üzenetére


Wizard!
csendes tag

Ezeken már túl vagyok ha erre gondoltál, de ezt már le is írtam, így sem lett jó!

"A megbízható embert még ellensége is tiszteli, mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél..."

(#4905) jeni válasza Wizard! (#4901) üzenetére


jeni
félisten

Olvastam az írásodat.

Windows 7-n is ezt csinálja,hogy TV-re csatlakoztatott PC-n a VGA HDMI kimeneten (TV-n bemenet) csak a hang van? A képről 1 szót se írtál! Van egyáltalán TV_n kép ami a PC felől jön?
A PC-n a hátsó ra csatlakoztatott hangszóró legyen az 2.0 vagy 7.1 azon sehogy sem jön ki a hang?

Ezek a jelenségek csak Windows 10 alatt jön elő?

Mert itt már alaplapi hiba van,attól függetlenül,hogy a VGA-n a HDMi mi van alapból a külső hangszórókra is meg kell jelennie a hangnak. Lefuttattad rendesen a hangok részénél minden beállítást? Nem tudom van-e olyan benne,hogy ha váltanak VGA kimenetre akkor az alaplapi törlődik-e? Persze ha alapból vissza van téve alapértelmezetté akkor a HÁTSÓ hangkimeneten kell lennie hangnak.

A Realtek digitális optikai kimeneten sincs hang ha azt az erősítőbe dugod?

Viszont írtad,hogy az újra felrakott Win10-nél már alapból sem volt hang de képre miért nem panaszkodsz? Vagy a képpel semmi gond az végig jelen van a TV-nél?
Ha itt se megy akkor ez egyértelműen alaplapi hibára utal!

Amúgy nekem se tetszik az Asrock 1150 Extreme 6 lap. Életem első márka amit magamnak vettem meg (másnak vettem Asrock lapot korábban gépszereléshez de ilyenről még nem panaszkodott) de lehet,hogy az utolsó lesz! Néha az a jelenség van,hogy nem kapcsol ki teljesen a gép. Van mikor a lekapcsol de mégis mennek a ventik és a bill világít! Meg aztán nem tudom ennél megoldani,hogy két-két különálló rendszert tegyek fel külön eszközökre (HDD). A második újraindításnál megjavul a kikapcsolási mizéria.Az MSi nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#4906) Wizard! válasza jeni (#4905) üzenetére


Wizard!
csendes tag

Szia!

Én már nagyon régóta Windows 10-et használok. Eddig hibátlanul működött már lassan egy éve! Mint ahogy írtam is, TV-n számítógépezek és HDMI-vel van összedugva. Tehát természetesen képen van!

Logitech hangszórót használtam a géphez idáig ami 2.0, de mint írtam több hangszóróval is és több fejhallgatóval is próbáltam, tehát nem azzal van a probléma!

Minden beállítást lefuttattam, és nem észlel semmi problémát a számítógép, az illesztőprogramokat is felismeri mindenből a legfrissebb van feltelepítve! Nincs digitális kábelem, erősítőm sincs, analóg kábellel kötöttem össze a hangfalat a számítógéppel! Igen, a képre azért nem panaszkodok, mert nekem a hanggal van problémám!

Semmi problémám nem volt idáig az alaplappal, és az az érdekes, hogy az eszközkezelőben is mutatja a Realtek-et, és az illesztőprogramot is feltelepíti, azt is érzékeli ha bedugom a jack csatlakozót.. Tehát szerintem nem romlott el az alaplapi hangkártya, viszont fogalmam sincs, hogy mi a probléma mert szerintem senki nem fog tudni olyat mondani, amit még nem próbáltam volna ki, de bízom benne, hogy van az az ember aki tud segíteni! :)

"A megbízható embert még ellensége is tiszteli, mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél..."

(#4907) Kernel válasza Wizard! (#4906) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem akarlak hülyére venni, de biztosan jó helyre van dugva?

Nálam itt a fekete és zöld aktív, többi ki van halványulva, mert ez egy kvadro rendszer. Nálad konkrétan a zöld szín jelez, amikor bedugod?

Teszt futtatásakor animálnak a hangszórók?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4908) Wizard! válasza Kernel (#4907) üzenetére


Wizard!
csendes tag

Rendben van itt minden, animálnak is csak nem szólalnak meg..

"A megbízható embert még ellensége is tiszteli, mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél..."

(#4909) Kernel válasza Wizard! (#4908) üzenetére


Kernel
nagyúr

Két hátsó hangszóró nálad miért halvány? Ha én beállok 5.1-re, három kimenet aktív (miután hármat dugtam be), de hátul nem halvány, animál is:

Sztereót említettél, de most akkor jelenleg nálad a fekete és narancs kimenetben is van dugó, vagy csak beragadt az érintkező?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4910) fejesg2 válasza Wizard! (#4898) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Szia!
Kb, 8 hónapja én is ilyenbe futottam bele. Minden tünet ugyan ez volt. Mindent én is végig zongoráztam. Aztán valaki javasolta, hogy vegyek egy 800ft-os külső hangvezérlőt (usb-s) és azzal is próbáljam meg. Ha azzal megszólal, akkor az alaplapi integrált hangkártyának vége. Ezt is tettem, meg is szólalt vele. Szerencsémre Győrben ahol lakok volt egy eladó, ugyanilyen 970 Extreme4 lap baráti áron, úgyhogy meg is vettem és lecseréltem a hibás lapomat. Remélem tudtam segíteni, legalább támpontot adni.

Üdv, Gábor.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#4911) Wizard! válasza fejesg2 (#4910) üzenetére


Wizard!
csendes tag

Igen, nekem is ez a sejtésem! Berendeltem a mai nap egy Asus Xonar hangkártyát, remélem azzal már jó lesz! :) :R

"A megbízható embert még ellensége is tiszteli, mondta volt nagyapám -, mert a megbízható ember a társadalom sziklaköve, amire országot lehet építeni. A többi szemét, amit elfú a szél..."

(#4912) ALFA


ALFA
senior tag

Üdv, remélem, tudtok segíteni. ;)

Állítólag Asrock céghez tartozik a 775VM800 típusú alaplap, Hardwarerinfo szerint P4 3 GHz proci van benne és maximum 2 db 1 GB-os, 60ns - 70ns RAM tehető bele.

Magyarra fordítva milyen RAM-okat keresgéljenek hozzá igyekvő fiatalok?

DDR vagy DDR2, és PC 3200, 6400, 8500 vagy valami más típusú kell?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#4913) jeni válasza ALFA (#4912) üzenetére


jeni
félisten

Üdv!

Ebbe csak DDR1 ramot tehetsz kisebbet és az max 2x1GB lehet.

Memory:
2 DDR DIMM Slots: DDR1 and DDR2
1 DDR DIMM Slot Supports PC3200 (DDR400), Max. 1GB,
2 DDR DIMM Slots Supports PC2700 (DDR333) /
PC2100 (DDR266), Max. 2GB

PC3200 (DDR400) ebből csak 1GB a max :Y :(

[ Szerkesztve ]

(#4914) jeni válasza ALFA (#4912) üzenetére


jeni
félisten

amúgy ezt ejteném,inkább vennék 20000Ft jobb komplett gépet. ha mégis elindulna 2x1GB kisebb frekis rammal egészen lassan mennek majd a programok rajta,igazán betud majd lassulni,talán az XP-t felrakod de arra már nincs támogatás és sok program el se indul már rajta.

(#4915) ALFA válasza jeni (#4914) üzenetére


ALFA
senior tag

Én az ilyeneket adományba adom, ha kezem ügyébe kerülnek, srácok találták, nekik sikerélmény, hogy összeraknak egy gépet és megtanulgatnak rajta gépelni.;)

Jól értem, hogy úgy gondolod, ha kisebb MHz-es a RAM, akkor megy bele 2 GB, különben csak 1GB, és szerinted a DDR PC 3200 a maximum, ami belemehet, 5300-nak már nincs esélye?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#4916) jeni válasza ALFA (#4915) üzenetére


jeni
félisten

A gyári oldala és a manualja ezt írja. Anno hasonlo Asrock lapot raktam össze es oda a Geil 400-s DDR1 2x1 GB ramot tudott fogadni ami mai nap is hibatlanul mukodik a fateromnál. A proci ott egy Intel Prescot 3.Ghz és a kari megy egy a Ati VGA HD3850. Talán egy másik DDR1 lapot cserélni ahol nincs megkötés.

(#4917) ALFA válasza jeni (#4916) üzenetére


ALFA
senior tag

Már egy éve jövök neked eggyel. :K
Légy résen, hogy legyen időd félreugrani, ha megkapod. :R

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#4918) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha se a Kingston, se az Asrock oldalán nincs benne a HyperX Savage CL12 2400-as RAM a támogatottak / teszteltek között, attól még ugye nem várható semmi baj? Legvacakabb esetben max. nem megy az XMP profil, nem? A kinézett RAM-nak van JEDEC: DDR4-2133 CL15-15-15 @1.2V profilja, ezért gondolom, hogy egyszerűen nem lehet baj. De azért rákérdezek. :D

1,35V-on próbált már valaki B150M Pro4-ben tuningos RAM-ot legújabb, 7.10-es BIOS mellett?

HyperX Savage RAM-nál:
XMP TIMING PARAMETERS
•JEDEC: DDR4-2133 CL15-15-15 @1.2V
•XMP Profile #1: DDR4-2400 CL12-14-14 @1.35V
•XMP Profile #2: DDR4-2133 CL13-13-13 @1.2V

[ Szerkesztve ]

(#4919) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Z170 Pro4S-re feltettem a 7.3-as BIOS-t, és a Turbo mindenképp bekapcsol, ha a szorzót átállítom auto-ról fixre. Ha ekkor kikapcsolom a turbot, akkor a szorzó is visszaáll auto-ra. Régi biossal nem ilyen volt. Valaki találkozott már ezzel?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4920) jeni válasza Fred23 (#4918) üzenetére


jeni
félisten

Alapból csak 2133Mhz mennek majd a memóriák, bármit tehetnél is fizikailag nem fognak nagyobb MHz-n menni.

[ Szerkesztve ]

(#4921) Fred23 válasza jeni (#4920) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megmagyaráznád, hogy miért? Ha egy B150-es lapnál ott van, hogy "Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 2.0", akkor az csak azt jelenti, hogy beállíthatok egy XMP Profile #2-t (DDR4-2133 CL13-13-13 @1.2V), de az egyes profilt már nem? Másoktól is hallottam már, amit most írtál, csak nem értem. Esetleg a prociban lévő memóriavezérlő a ludas, amit én B150-es lapból eredően nem állíthatok? Ha igen, akkor ez azt jelenti, hogy ha cserélem a procit egy Kaby Lake-es procira, ahol már 2400-at támogat a memvezérlő, akkor működni fog a RAM 2400-on?

Asszem, megfejtettem, de javíts ki, ha tévedek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4922) jeni válasza Fred23 (#4921) üzenetére


jeni
félisten

B150 esetében nincs engedélyezve. Sem a memória sem a proci freki emelés. Olyan,hogy BLCK emelés ez engedett de csak a régi BIOS esetén.
Elvileg igen az újnál mehetne de az már más kérdés,hogy a lap BIOS mit enged meg?

(#4923) Fred23 válasza jeni (#4922) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kipróbáltam, sípolt nagyon szegényke, miután beállítottam a 2400-as XMP profilt. :D De a CL13-as XMP-vel semmi baja:

(#4924) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok

Vettem egy asrock extreme 4 alaplapot de nem találok neki fórumot , a kérdések ide mehetnek vagy tudtok neki fórumot .

Előre is köszi .

Lambi

(#4925) Doky586 válasza Lamberd (#4924) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A chipkészlet szerint vannak külön topikok.. (nem az extra funkciók szerint)

(#4926) Lamberd válasza Doky586 (#4925) üzenetére


Lamberd
tag

Szia!

Igen ezt tényleg nem írtam meg 1151 -es alaplap.

Lambi

(#4927) Fred23 válasza Lamberd (#4924) üzenetére


Fred23
nagyúr

ITT szerintem jobban megéri kérdezned! ;)

(#4928) djculture válasza Lamberd (#4924) üzenetére


djculture
félisten

Itt elfér szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4929) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Van egy Blitzwolf BW-F3 hangszóróm és egy pár tescos tejfölös doboz hangszóróm. Mindkettő jackel van van a gépre rakva. Asrock H97 pro4 lappal. A Blitwolf a hátsó porton van és a tejfölös dobozok az elsőn. Az a baj ,hogy mindkettő be van kapcsolva és csak a tejfölös doboz szól. Meg lehet valahogy oldani,hogy mindkettő egyszerre szóljon?

(#4930) djculture válasza laskr99 (#4929) üzenetére


djculture
félisten

Nem mert ugyanazon kimenet csak kétfelé van osztva, egyik lekapcsol ha a másikat bedugod másképpen túlterhelődne. Megoldható amúgy egy soundblaster vagy egyéb hangkártyával amin lehet 4.0-át is kapcsolni akkor lesz két független kimenet. Az alaplapi megoldások nem igazán szeparáltak.

[ Szerkesztve ]

(#4931) laskr99 válasza djculture (#4930) üzenetére


laskr99
addikt

Elosztóval?

(#4932) djculture válasza laskr99 (#4931) üzenetére


djculture
félisten

Megpróbálhatod de ha túlterheled akkor szétfog égni az alaplapi hang ic.

(#4933) laskr99 válasza djculture (#4932) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor nem. Akkor marad a BW. Nincs hely 2.1nek csak ennek a kicsinek.

(#4934) Kernel válasza djculture (#4932) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért ez nem kisimpedanciás teljesítményerősítő --> hangszóró kapcsolat, ahol sokat számít a terhelés megválasztása.

Az aktív hangszóró bemenete csak egy erősítő / előerősítő nagyimpedanciás bemenete.

Ilyen előerősítők bemeneti impedanciája 100 kΩ nagyságrendben szokott lenni, de legyen csak 10 kΩ. Ha párhuzamosan kettővel terhelsz egy jelforrásra, az is még csak 5 kΩ.

Ehhez képest egy szokványos fejhallgató impedanciája 32 Ω. Tehát egy fejhallgató kimenetre, 10 kΩ bemenetű előerősítőből akár 300 darabot is ráköthetnél, párhuzamosan.

Ehhez jön még, hogy a Jack-csatlakozás önmagában is zárlatveszélyes dugdosás közben, a vezetékek is törhetnek, zárlatosodhatnak, egy ilyen kimenetnek ezt el kell elviselni.

Arról nem beszélve, például az Intel® HD Audio front panel specifikáció 600 Ω forrásimpedanciát definiál. Ha egy ilyen kimenetet rövidre zársz, 600 Ω korlátozza az áramot, tehát nincs zárlat.

Hasonló a helyzet a hátsó vonalkimenetnél is, hiába zárod, nincs zárlat, a forrásimpedancia miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4935) laskr99 válasza Kernel (#4934) üzenetére


laskr99
addikt

A Blitzwolf az 2x5W+passzív mély és akksiról megy. A tescos meg nem tudom mennyi de hálózatról megy 6V 300A. A BW 3.5 jacken kapja a jelet és tudom a hangszórón is hangosítani meg a gépen is külön. A tescos is ugyan ez.

(#4936) Kernel válasza laskr99 (#4935) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nézőpont kérdése, a passzív mélyhez is tartozik valahol egy erősítő.

hálózatról megy 6V 300A.

A hálózat 230 V, 300 A árammal hegeszteni lehet, szakember számára ezek értelmezhetetlen dolgok, de nem is ez a lényeg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4937) Doky586 válasza laskr99 (#4935) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"passzív mély és akksiról megy"
Ami passzív ahhoz nem kell se elem, se aksi, se 230V... ezért passzív (pl fülhallgató)

[ Szerkesztve ]

(#4938) laskr99 válasza Doky586 (#4937) üzenetére


laskr99
addikt

Mondom úgy ,hogy a BW egy Bluetoothos hangszóró.
Bocsi kicsit értelmetlenül írtam le. A tescos meg egy H16SP-01 hangszóró amihez van egy hálózati dugasz.

(#4939) Blas109


Blas109
csendes tag

Sziasztok!

ASROCK B150M PRO4 alaplappal lépett fel az alábbi probléma:

Az UEFI-ben(!) és a Win10-ben is akadozott az egér (Logitech Performance MX wireless, USB-s vevő egységgel) mozgása, hol jobban hol kevésbé és kb semmivel nem találtam összefüggőnek a jelenséget.
Ezután csináltam egy BOOT-ot, ahol a PS2 csatlakozós billentyűzetemet kihúztam a gépből, ennek hatására a BOOT kb 3x gyorsabb lett (SSD-ről megy), valamint a probléma az egérrel megszűnt!

Emellett a lapon a másik furcsaság amit tapasztaltam, hogy míg a CHA_FAN1 sebességét tudom szabályozni az UEFI-ből, addig a CHA_FAN2-t nem. Hiába állítom bármire nem reagál csak pörög maxon. (Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását, az eddig szabályzható kerüljön a CHA_FAN2-re és meglátom mi történik. Elvileg a két ventillátor ugyanolyan fajta)

Tudja valaki, hogy mi okozhatja ezt? Én raktam össze a gépet, teljesen új alkatrészekből, lehetséges hogy valami baj van az alaplappal, esetleg az összerakással? A WIN10 stabilan fut, ott az egéren kívül más problémát nem tapasztaltam.

Emellett a lapon a másik furcsaság amit tapasztaltam, hogy míg a CHA_FAN1 sebességét tudom szabályozni az UEFI-ből, addig a CHA_FAN2-t nem. Hiába állítom bármire nem reagál csak pörög maxon. (Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását, az eddig szabályzható kerüljön a CHA_FAN2-re és meglátom mi történik. Elvileg a két ventillátor ugyanolyan fajta)

Config:
Alaplap: ASROCK B150M PRO4
CPU: INTEL i5 6500
GPU: GIGABYTE GTX 1060 3GB
Memória: HYPERX FURY DDR4 2x4 GB 2133 MHz

Előre is köszi a válaszokat!

(#4940) Fred23 válasza Blas109 (#4939) üzenetére


Fred23
nagyúr

BIOS a legújabb? Nekem is ilyen alaplapom van, és volt egy minimális, de érezhető akadás egérrel az UEFI-ben, viszont miután feltettem a 7.10-et, megszűnt a probléma.

(#4941) Blas109 válasza Fred23 (#4940) üzenetére


Blas109
csendes tag

Szia!

Firssítettem a BIOST.
Jó hír, hogy az egér akadás megszűnt.
Viszont utána néhány indításig működött a BIOSból mindkét ház venti szabályozása, aztán úgy döntött hogy továbbra is csak az egyik fogom tudni szabályozni a másikat nem.
Emellett ami furcsa még számomra, hogy kikapcsoláskor leáll a Win10, elmegy a monitorról a kép, lelassul talán meg is áll a HDD, (SSD a rendszermeghajtó) majd újra felpörgeti a HDD-t, a házon a hozzá tartozó LED is világít, ezt így tartja kb 10, 10en pár másodpercig majd leáll teljesen a gép.

Ezekről tudtok esetleg véleményt mondani? Nekem furcsák ezek a tünetek és gondolkozok, hogy érdemes-e visszavinnem garisan az alaplapot.

Köszi!

(#4942) Fred23 válasza Blas109 (#4941) üzenetére


Fred23
nagyúr

Biztos, hogy 4pin-es ventid van?! Csak mert a negyedik pin szolgál a sebesség szabályozására, és ebből következően ha rádugsz a lapra egy 3pin-es ventit, akkor nyista sebszabályozás!

" kikapcsoláskor leáll a Win10, elmegy a monitorról a kép, lelassul talán meg is áll a HDD, (SSD a rendszermeghajtó) majd újra felpörgeti a HDD-t, a házon a hozzá tartozó LED is világít, ezt így tartja kb 10, 10en pár másodpercig majd leáll teljesen a gép."

Ez meg nálam összesen 1x fordult elő, közvetlenül a BIOS frissítése után! Indítottad már a gépet egynél többször is, mióta frissítetted a BIOS-t? Amúgy ez tényleg nagyon furcsa dolog, de a lényeg, hogy nálam csak 1x fordult elő. :DDD

(#4943) Doky586 válasza Blas109 (#4941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hogy kikapcsoláskor leáll a Win10, elmegy a monitorról a kép, ... meg is áll a HDD, (SSD a rendszermeghajtó) majd újra felpörgeti a HDD-t, a házon a hozzá tartozó LED is világít, ezt így tartja kb 10, 10en pár másodpercig majd leáll teljesen a gép."

Ez a új w10 módi tudtommal: nem leállít, hanem újraindít majd hibernál.. :((
Talán biosban is letiltható, de egyszerűbb parancssorból tiltani a hibernálást és újra visszakapod a normál kikapcsolást.. (powercfg -h off)

"ház venti szabályozása"
ha 4-es tüskére 3-as ventit, vagy 3-as tüskére 4-es ventit dugsz akkor így jársz ASRock lapokon..

[ Szerkesztve ]

(#4944) Blas109 válasza Doky586 (#4943) üzenetére


Blas109
csendes tag

Na akkor majd utánanézek a W10 kikapcsolós dolognak, paranoid módon kezdek mindent az alaplap számlájára írni :) (és a próbálkozások során már jóó sokszor indítottam újra, kapcsoltam ki-be a gépet)

Mind a két ventim 3pines, 4 pines csatlakozóra dugva, viszont ez az alaplap tud "Smart Fan Speed Control" nevű funkciót, ami annyit tesz hogy felismeri a rádugott ventillátor fajtáját és lehetővé teszi a szabályozást. Mint ahogy az egyik venti esetén működik is...míg a másiknál nem. Illetve BIOS frissítés után működött a másiknál is, míg úgy nem döntött hogy inkább nem teszi azt többé :D

[ Szerkesztve ]

(#4945) Blas109 válasza Blas109 (#4944) üzenetére


Blas109
csendes tag

Ja és olyan opciót, hogy manuális állítsam be a vezérlés fajtáját sajnos nem láttam a BIOSban :(

(#4946) Blas109 válasza Blas109 (#4945) üzenetére


Blas109
csendes tag

Egyébként próbáltam keresni olyan programot amivel tudnám a ventiket vezérelni windowsból. Letöltöttem több verziójú AXTU-t és telepítettem a Program files x86-ba, meg sima program files-ba is, de egyik sem működött. Ugyanez F-tuner meg A-tunerrel is...mindegyikre azt írta, hogy nem erre a platformra való.
Ötlet esetleg ezzel kapcsolatban? :(

(#4947) szabadoslac


szabadoslac
tag

Sziasztok.

Szerintetek mi lehet a gond?

Haverom Fm2+ Asrock lapjába korábban R7 370 volt.

Hibátlanul futott. Most egy R9 es került bele és nem indul el a game vagy kifagy.

Törölve és újra telepítve lett az R9 de hibát okoz.

Az egész win7 et tegyük újra? Vagy más a gond

Előre is köszi.

(#4948) jeni válasza szabadoslac (#4947) üzenetére


jeni
félisten

a táp megfelelő neki?

(#4949) szabadoslac


szabadoslac
tag

Remélem

FSP 750 w

(#4950) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!

Ha a biosba "csendesre" állítom a házventiket, akkor is mennek ezerrel, és hangosak....
valaki árulja el legyen szíves a megoldást, mert ez így hangos :(
alalplap: asrock H97 PRO4
venti: Enermax tb silence pwm

köszi előre is.

Bandi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.